תמשיכי ישר דורותי

מה מנגנון ההישרדות המופעל כשהתדמית של דייויד בלאט פוגשת בהתנהגות של לברון ג'יימס

 

1. נדמה שלפני הכל, כל טור על דייויד בלאט שנכתב וייכתב מאז שחתם בקליבלנד (ואני קורא אותם לפני כל דבר אחר) צריך להיפתח בהבהרה שהעובדה שדייויד בלאט, שאימן נערים בנהריה, נשים בנתניה, וגברים בגליל, מאמן את קליבלנד מהNBA עם לברון ג'יימס, קיירי אירווינג ושות' בחצי גמר המזרח אחרי עונה של מעל 50 נצחונות ויש סיכוי מסוים שהוא יזכה באליפות המזרח או באליפות בכלל, היא לא פחות ממפילת לסתות, כן, גם עכשיו, בחודש מאי. עוד לא התרגלנו.

והטיעון היחידי שיכול להיות בר השוואה מול העובדה הזו הם רק רפי ואלון מסדרת הספרים "הספורטאים הצעירים" של אבנר כרמלי (שרגא גפני) שהובילו באחד מספרי הסדרה את נבחרת ישראל לזכייה בגביע העולם בכדורגל. זו רמת הפנטזיה שבלאט הכניס אותנו, את כולנו, אותך אדוני, גם אותך גברת, לתוכה. לא פחות, לא יותר, כי אין יותר מזה. ועכשיו לענייננו.

2. אני לא רוצה להיכנס להשוואות של תרבות ספורטיבית בין ישראל לארה"ב. זה לא עניין בר השוואה. גם לא השוואות של תקשורת ספורט, כי המסקנה שכל אחת מהן היא ראי של החברה אותה היא מסקרת תהיה פשטנית מדיי. אבל בשני המקומות, אצל הצופה הסביר, המורגל במדיה של המיין סטרים, ספורט הוא משחק של תדמיות. התדמיות עוזרות לנו להזדהות, לשנוא, להסיק מסקנות רק על מנת שיופרכו במשחק הבא ויציפו אותנו באדרנלין כדי שנחזור לפעם הבאה. אצלנו צביקה שרף יישאר רס"ר גם אם יפקד על בה"ד אחד, דן שמיר יישאר מאמן לפטופ גם אם יפרסם ספר שירי הייקו ואצלם פיל ג'קסון הוא זן מאסטר גם אם עבור הדפסת ספרו כרתו יער באמזונס ומייק ששבסקי הוא מיסטר קלין גם אם הוא מייצג (עם רבים אחרים) תעשיית ניצול.

אנחנו זקוקים לתדמיות הללו כדי שנוכל להרגיש המומים אך שונים כשמגיע ג'ו פטרנו וגורם לאמריקה להודיע בתדהמה על איבוד תמימותה. שוב.

ובמשחק התדמיות הזה דייויד בלאט מפסיד. התדמית שלו בארה"ב, גם אם רחוקה מהאמת כמו המרחק מיד אליהו לQ ארינה, בניגוד לתדמית גורו הכדורסל, הדיפלומטיות והניהול בישראל, היא של בובת סמרטוטים בידיו הלוחצות של ג'יימס. זו התדמית. גם אם נזעק שאנחנו יודעים שזה לא נכון. וכמה שלא נזעק, וכמה שלא נטנף את ג'יימס, וכמה שלא נגיד שאיך יכול להיות שבלאט, הקונטרול פריק, המעיד על עצמו שלא קל לשחק עבורו, המקפיד על כל פרט ופרט, הנכנס לשחקנים מתחת לעור, הקולות ייבלעו ברעשי השיעור ביחסי כוחות שבלאט עובר, וכולנו איתנו.

הוא חכם מספיק להבין שהוא עומד מול כוחות שהוא לא ממש יכול להתמודד מולם בעמידה על עקרונות או בהליכת ראש בראש. אלא צריך לבלוע את הרוק ולהמשיך להביט הלאה אל עבר האופק, כי עם הרוק שהוא בלע השנה היה ניתן להחיות את ים המלח. אטורה מסינה אמר שהוא עוקב באדיקות אחרי העונה של בלאט בקליבלנד שמשמש עבורו מקרה מבחן. אם מסינה היה עומד בנעליו של בלאט היו לו שתי אפשרויות: או לשכור רוצח שכיר שיוריד את לברון או לשכור רוצח שכיר שיוריד את מסינה עצמו. הוא לא היה עומד בזה שבוע.

אבל בלאט הוא כמו שופט כדורסל שלא צריך לשמוע ולראות הכל, והפך לרואה ושומע סלקטיבי. זו מכה עצומה לאגו אבל יותר מכך, זה מנגנון הישרדות. שחקני רוקי צריכים להסתובב עם תיק גב של דורה החוקרת או ברבי. לבלאט מוחקים תרגילים מהלוח. לא נורא, נשאר עוד דיו בטוש, נצייר עוד תרגיל, יהיה עוד לוח.

דייויד גריפין רואה בוודאי את הדברים לעומק. הוא לא מתרגש מטור של משה פרימו מESPN ודומיו. אבל בלאט חייב תשובה. ומה שהוא צריך זה לשרוד את הפלייאוף הזה. את כולו. כמו דורותי בקוסם מארץ עוץ, עליו להמשיך בדרך האבנים הצהובות על מנת להגיע לקוסם שיביא אותו לחוף מבטחים, אל האליפות. לא הביתה. רק לא הביתה. האליפות היא הבית. תמשיכי ישר דורותי, תמשיכי ישר.

כי את הלב שדורותי ביקשה עבור איש הפח מהקוסם כבר יש לו. את האומץ עבור האריה בטח שיש לו. את השכל עבור הדחליל כולם יודעים שיש לו. עכשיו הוא רק צריך לשרוד את המכשפה הרעה מהמערב, שהיא בעצם מהמזרח, ומשחקת אצלו בקבוצה, יש לה סרט על הראש, 23 על הגב, וקעקוע בגודל של אקרון על הכתף שאומרת "אקרון". אתה כבר לא בקנזס, דייויד, כאן לא מבינים עברית. תמשיך על דרך האבנים הצהובות, דייויד, עד לקוסם.

3. גם אם נשרוף את דמותו של לברון ג'יימס במדורות ל"ג בעומר ונרעיש ברעשן בכל פעם ששמו מוזכר במגילת אסתר, לא נתחמק מהעובדה שהוא פאקינג אגדה. עזבו רגע את הזובור וההתנהגות, אבל איזה סל גדול?

אבל לא נניח לו. לו יכולנו לאחל לבלאט אליפות ולג'יימס כישלון והיחנקות נוספת היינו עושים זאת. אנחנו אוהבים לא לאהוב את ג'יימס ועכשיו הוא מנפק לנו סיבה לוקאל פטריוטית. כולנו דאלאס 2011, כולנו סן אנטוניו 2013, כולנו קליבלנד 2015, רק עם כוכבית. גם מג'יק ג'ונסון פיטר מאמן לפני פט ריילי ונשאר נקי כמו החיוך שלו. למה? הוא לא הודה במסיבת עיתונאים עם חיוך שברח לו ועיניים בוהקות שהוא מחק למאמן שלו תרגיל מהלוח. זו אינטימיות של HUDDLE שלא מוציאם חוצה, ועוד בכזו גאווה. ועוד שני דברים קטנים ושוליים שלא נותנים מנוחה:

הרגע קלעת סל גדול והשוות ל 2:2 ממסירה של מת'יו דלבדובה, לא תפנה רגע לתת לו חיבוק, היי פייב, על הבישול? הוא ממש לידך, מטר מאחוריך, גם אם הוא גמד לבן מאוסטרליה. מה נהיית, כריסטיאנו רונאלדו?

והזקן הזה על הפרצוף שלך, עבה וסמיך, עם היחס המתעלל ליהודי מישראל שעומד על הקווים, הופך אותך, אסוציאטיבית ופיזית, דומה כמו שני משולשי טובלרון למאבטחים האימתניים של הפנתר אבו אחמד (מה לא ראיתם פאודה? רוצו!). ואל תשכח איך גמר אבו אחמד, אללה לא ירחמו.

4. קצת כדורסל. ועוד קצת תדמיות. התדמית של טום ת'יבודו היא "גאון הגנה". בשגרת הגנת הפיק אנד רול קצת קשה להבחין בדקויות. אבל אז מגיע הפוזשן שקליבלנד מנסה להוציא את הכדור מהצד ביתרון 2, 20 שניות לסיום, ונאלצת לברוח לסינר של אמא פעמיים עם פסקי זמן. הזווית בה יואקים נואה עומד מול מוציא הכדור, העמידה של האחרים המכסים זוויות וגורמת להתקפה לחשוב יותר מדיי ויותר מכל, האפשרות שהיא נתנה לעשות דאבל טים על הכדור בלי למהר ולעשות פאול סטייל המזרח התיכון המזיע. בסוף יצא מזה עבירת תוקף של המאבטח של אבו אחמד.

5. למה חשוב ששחקני עבר יהיו עוזרי מאמנים? כי יש להם צעד ראשון מהיר! כמו לטיירון לו. עוזרי המאמנים הם האנשים האפורים שעומדים מאחורי התהילה. והנה לו קופץ על הרימון שבלאט זרק על עצמו ומציל את הקבוצה, את העונה ואולי את הקריירה של בלאט. תהיה עוזר ל-מאמן, אמר לי פעם מאמן בכיר, התפקיד שלך מופיע בהגדרת התפקיד. לעזור לו. אז מה יותר מכך יכול בלאט לבקש מעוזר. לו, יהי.

6. אנדרסון ורז'או חייב לעשות משהו עם השיער הזוועתי הזה, גם ככה קשה להחזיק מעמד עם השידורים באמצע הלילה, לילה אחרי לילה.

מי פה הצהובון ?
קבוצה צהובה בכדורסל זו גולדן סטייט

160 Comments

No ONE 11 במאי 2015

אני חושב שאברהם גרנט מאמן בגמר הצ'מפיונס ליג זה לא פחות מפיל לסתות מבלאט בפלייאוף של ה NBA

דורון קרמר 11 במאי 2015

באיזה ענף הוא?

No ONE 12 במאי 2015

ענף העסקנות?

ניק 12 במאי 2015

גרנט בצלסי זה פי 10 יותר מטורף מבלאט בNBA.. בסופו של דבר היו לא מעט מאמנים אירופאים בNBA, וישראל היא +- בטופ 5 של מדינות הכדורסל האירופאיות (מבחינת קבוצות), אז מאוד הגיוני שמאמן ישראלי יגיע לשם, מה גם שבלאט הוא בכלל אמריקאי :)

לעומת זאת בכדורגל אנחנו +- בטופ 500 ואם מאמן שלנו מגיע לאמן באנגליה את צלסי אחרי מוריניו זה אכן מטורף

מישהו 12 במאי 2015

השאלה היא באיזה דרך בדיוק אברם הגיע לצ'לסי ומה הוא עשה מאחורי הקלעים – אותי זה מגעיל

תiמר 12 במאי 2015

גרנט מחליף את מוריני עדיין מפיל לסתות..

אלעד 12 במאי 2015

אה… בלאט גם אימן בגמר אליפות אירופה לקבוצות. וגם זכה.

איתמר 12 במאי 2015

כאוהד יונייטד אני זוכר את העבודה המקצועית המצוינת שעשה גרנט בצ׳לסי מהרגע שהוא החליף את מוריניו.
השנאה לגרנט גורמת למבקריו הרבים להתעלם מכך.

אלעד 12 במאי 2015

מבלי להוריד דבר מההישגים של גרנט, ההישגים של בלאט גדולים לאין שיעור.

ניק 12 במאי 2015

מסכים שגרנט הגיע יותר בקומבינה מאשר בדרך מקצועית (הרבה הרבה יותר) וברור שבלאט הגיע בזכות.
אם זאת ההישגים של גרנט היו בהחלט יפים, אפילו בלי לזכות באף תואר. הוא הצליח להגיע למחזור האחרון עם סיכוי לאליפות מול אחת הקבוצות היותר גדולות שיונייטד העמידה בימי פרגסון (השנייה הכי טובה לדעתי אחרי זאת של 99), וגם הגיע לגמר האלופות מה שמוריניו עדיין לא הצליח לעשות בצלסי ב5-6 עונות מצטברות.

גיסנו 12 במאי 2015

אבל אח"כ גרנט הוריד עוד שתי קבוצות ליגה. מילא פורטסמות' והבעיות הכלכליות-ניהוליות שם, גם הביא אותם לגמר גביע (או גביע הליגה) תוך כדי, אבל בווסטהאם היה לו תקציב גדול בהרבה מהיריבות לתחתית, סגל של מרכז טבלה – והוא ירד ליגה עוד לפני המחזור האחרון. גם בהמשך לא התרגשו מהביצועים שלו (לא המשיך בפרטיזן למרות אליפות) ומיד הוא נתפס כמי שמגיע בזכות קשרים ולא כישורים. אז אולי הבעיה היא לא רק בנו….

חנן 11 במאי 2015

טור מצוין. ובלי קשר: טום בריידי הושעה ל-4 משחקים

Amir A 12 במאי 2015

סטילרס, בילס, ג'גוארס וקאובויס. ניצחון אחד מתוך הארבעה האלו ועוד 10 מ-12 אחרי החזרה של בריידי ויש פלייאוף גם שנה הבאה.

No ONE 12 במאי 2015

אני לא רואה איך ג'נין גאראפולו יוצאת בחיים מהבליצים של רקס ראיין ב-באפלו במשחק השני
רקס מחכה שנים שהפאטס יעלו נגדו עם ק"ב אחר , הוא הולך לבנות את תכנית המשחק הכי גדולה בחיים שלו רק בשביל המשחק הזה

היסטוריון של ספורט 12 במאי 2015

אהבתי תודה רבה.
אגב גם אני נזכרתי בגרנט אבל להבדיל מגרנט בלאט הגיע לג'וב לגמרי בזכות.

יואב דובינסקי 12 במאי 2015

מסכים. לכן גם אני לא אוהב את ההשוואות.

גיא זהר 12 במאי 2015

על התקפת פרינסטון האגדית? עזוב גם בעניין הזה יש תדמיות שלא משקפות את המציאות וגם את בלאט ידעו לשווק היטב מה שלא מוריד מגדולתו. והוא הוכיח עוד בארץ שהוא היה סקפטי. סתם… שהוא פוליטיקאי גדול.

Spurs 12 במאי 2015

עכשיו אני בעד שיקגו

oded 12 במאי 2015

איזה כיף לקרוא מישהו כותב את המחשבות שלך
תודה

יואב 12 במאי 2015

שירה. כמו תמיד נ

Amir A 12 במאי 2015

טוב, הזובור שבלאט עובר הגיע אליו. הציטוט האחרון שלו "מאמן כדורסל מקבל 150-200 החלטות קריטיות במהלך משחק, משהו שמקביל רק לטייסי קרב" מראה שהוא כנראה איבד את זה.

תומאס נוימן 12 במאי 2015

הוא ציטט אמירה של פיני גרשון. והיא לא רחוקה מן האמת

גיל 12 במאי 2015

זו אמירה שהתקבלה רע מאוד בארה"ב. הוא היה צריך לדעת טוב יותר שרפרנסים לצבא לא עוברים טוב וזה למרות שרוב האנשים לא שירתו בצבא. הסיבה המרכזית היא שבסופו של דבר אנשים מבינים שזה רק משחק, בניגוד לארץ שהכל זה לחיים ולמוות.

Amir A 12 במאי 2015

כן, זה באמת נשמע מגוחך וישר גורם לך לחשוב על קלי מקגיליס

יואב דובינסקי 12 במאי 2015

אני לא ממש יודע מה קורה שם בתקרת השכר, אבל כבר כמה חודשים שאני תוהה מה יהיה עם אנדי ורז'או בעונה הבאה. כי על מוזגוב לא הייתי מוותר וטריסטן תומפסון יותר אתלטי משניהם. כנראה על פרקינס.

סהר 12 במאי 2015

פרקינס מרוויח גרושים

עופר ג. 12 במאי 2015

כל מנהל שתחתיו עובדים שהוא אינו יכול לפטר חווה את הרגעים האלה שאתה מתפשר על העקרונות.
אתה חייב למצוא את הדרך להניע ולהשיג את מיטב התפוקות מהם למרות המגבלה, וזה מה שבלאט מנסה לעשות, וכרגע מצליח.
אם הוא היה מתעקש על עקרונותיו כבר מזמן הוא היה בחוץ. או מפוטר או מתפטר.
גם בארה"ב, אני מאמין, מעריכים אותו על היכולת להביא קבוצה חדשה וכרגע גם פצועה למעמד הזה, של כמעט גמר המזרח.
נכון, בלי לברון זה לא היה קורה, אבל גם לבלאט יש חלק בזה, וגם גריפין מבין.

גיא זהר 12 במאי 2015

עזוב השיער של ורז'או, השפם שלו והמראה בכלל מזכירים כוכב פורנו מנות ה-70.

מתן גילור 12 במאי 2015

I've been with my wife since I was in 11th grade, and I think our relationship continues to grow every day. It never stops when" .you are around someone every day, and I think that's what it is with me and coach
Our relationship continues to grow every day. Communicate on a day-to-day basis on what we expect out of each other. As far as our team, he's our general, and I just try to be the extension of him on the floor. So it grows every day. I don't think relationships ever stop growing when you are with someone every day."

דורון קרמר 12 במאי 2015

בלה בלה בלה שפת גוף לא תואמת תוכן, בלה בלה בלה אחרי כל סטירה צריך להגיע חיבוק.

איציק 12 במאי 2015

זו אחת התגובות המטומטמות והמנסות להתחמק ששמעתי מימי. הוא לא אמר כלום אבל הגוף אמר, רבאק עזבו אותי, אני לא סופר אותו את הבלאט הזה.

משה 12 במאי 2015

זה כמו אחד שמכניס סטירה לאשתו ואחרי זה מסביר שהתשוקה והיצרים ושאר שטויות.

D! פה ועכשיו 12 במאי 2015

אני באמת שואל את עצמי כבר כמה שנים למה תמיד מדברים על מונדיאל 70' כשכבר יש לנו זכיה. אז אתה אומר שזו סתם פנטזיה?

גם רננה ושועה? כי במקרה הזה לפחות היה לי חשש קל.

דורון קרמר 12 במאי 2015

שועה דווקא קיימת. הבת של שייע.

איוון הלבן 12 במאי 2015

אדיר.
הסדרה החשובה בחןץר בילדות שלי. כל כך חיפשתי למצוא אותה ולתת לבן שלי לקרוא.
הכדור בפנים… לא!

דורון קרמר 12 במאי 2015

ויוגוסלביה! ז"ל…

איוון הלבן 13 במאי 2015

אני לא חושב שאני אשכח עד סוף ימי את נבחרת פנמה שהחביאו אגרופן על המגרש,
וכמובן את המשחק ההזוי ביותר מול מצרים בו רפי ואלון הגיעו במחצית (נדמה לי בפיגור 12:0) והצליחו לנצח את המשחק על חודו של גול

אלעד 13 במאי 2015

אני זוכר במעורפל שהיה איזה ספר שהם שיחקו אחד נגד השני. מה שגרם אצלי לדיסוננס כי רפי מעולם לא סיים משחק בלי להבקיע, ואלון מעולם לא ספג…
לא זוכר איך זה נגמר

D! פה ועכשיו 12 במאי 2015

אני לא חושב שהייתי באמת שורד אותה היום, היא קצת יותר מדי פטריוטית ופנטזיונרית. אבל בתור ילד אהבתי אותה עד בלי קץ.

איציק 12 במאי 2015

אני לא מבין את הפסקה "… שהעובדה שדייויד בלאט, שאימן נערים בנהריה, נשים בנתניה, וגברים בגליל, מאמן את קליבלנד מהNBA עם לברון ג'יימס, קיירי אירווינג ושות' בחצי גמר המזרח אחרי עונה של מעל 50 נצחונות ויש סיכוי מסוים שהוא יזכה באליפות המזרח או באליפות בכלל, היא לא פחות ממפילת לסתות, כן, גם עכשיו, בחודש מאי. עוד לא התרגלנו." עד כמה שאני יודע, זה המסלול הסטנדרטי של רוב מאמני ה-NBA.
לגבי מה שקורה עם בלאט, כואב הלב. מכולם, דווקא ברקלי ושאקיל, שני הליצנים, יצאו להגנתו יחסית ונגד ההתנהגות של לברון. נראה לי שגם אם בלאט יקח את האליפות בסוויפ על GS, ממפיס או קליפרס, עדיין הוא את דרכו בקליבלנד סיים. לברון לא יאפשר עוד עונה של בלאט שם, הוא פשוט מתעב אותו ולא סופר אתות כמאמן שמבין משהו בספורט שבפיו נקרא באסקטבול. אם לקבוצה אחרת יהיה מספיק שכל, היא תחתים אותו.

דורון קרמר 12 במאי 2015

אכן מסלול סטנדרטי. בודנהולזר התחיל בקטסל של מעלות תרשיחא וסטיב קר בנערים מחוזית של הפועל כפר סבא תפוז.

אופיר 12 במאי 2015

האמת היא שסטיב קר גדל לא רחוק בכלל ממעלות תרשיחא…

דורון קרמר 12 במאי 2015

בית"ר ביירות….אבל כתבתי כפ"ס…

איציק 12 במאי 2015

אני דווקא יותר זוכר שכששיחקתי בנוער של נתיבות, פט ריילי אימן את הנוער של דימונה… איזה ג'ל היה לכל השחקנים שם…

Lord Anthony 12 במאי 2015

אני לא יודע אם זה אישי נגד בלאט. נראה לי שלברון בשלב כזה של התפתחות האגו שכל מאמן היה נפגע ממנו. כוכבים יותר קטנים מלברון כבר עשו דברים גרועים יותר למאמנים יותר וותיקים מבלאט.

dmc 12 במאי 2015

לא יודע, גם ספולסטרה סיים את העונה הראשונה בשפל תדמיתי ועדיין החזיק 4 שנים ושתי אליפויות

איציק 12 במאי 2015

תזכיר לי מי היה ה-GM שם???
I rest my case

dmc 12 במאי 2015

נכון, ועדיין לרוב עדיף המשכיות על החלפת מאמנים, תרגילים וכו'. בעיקר אם יגיעו לגמר או גמר המזרח עם שחקן וחצי מהשלושה המובילים

יריב 12 במאי 2015

ההוא שפיטר את ג'ף ואן גנדי כי מיאמי היו חלשים כששאקיל פצוע, לא?

איציק 12 במאי 2015

זו לא שאלה של פיטר או לא כי אם שאלה מה הוא חושב שנכון לעשות. ריילי יכל לעמוד מול לברון ולומר לו X נשאר תרצה או לא ו-Y עוזב תרצה או לא. ה-GM של קליבלנד לא מסוגל לעמוד מול לברון (לפחות זה לא נראה כך).

יריב 12 במאי 2015

מה עשה/לא עשה הGM של קליבלנד שגרם לך להגיע למסקנה הזו? אתה חושב שהיה צריך להגיב פומבית איכשהו? ריילי הגיב פומבית איכשהו אחרי (למשל) ההתנגשות בין ספואלסטרה לג'יימס בתחילת פסק זמן? בהתבסס על המהלכים שלו בבניית הקבוצה? (להבדיל, למשל, מריילי שצירף למיאמי את אילגאוסקאס)

אני לא יודע מה יעשה גריפין, אבל אני לא רואה סיבה להניח שהגישה שלו נבדלת במשהו מזו של ריילי.

Asaf 12 במאי 2015

דווקא מהנהלת הקאבס נראה על פניו שלבלאט יש גב חזק באופן יחסי ונציגם לאורך כל העונה הוא זוכה לגיבוי בניגוד למשל לתיבודו שמולו שהנהלת הבולס מתה להפטר ממנו בלי קשר להישגים.

איציק 12 במאי 2015

הוא גרם לכך שההתנהגות הדוחה של לברון כלפי ספלוטרה נרגעה. כלומר אני מצפה לכך שהם יתאגו שבראיונות לברון ידבר בצורה מכובדת ולויאלית יותר. אני לא יודע איך הם צריכים לעשות זאת, אבל הם צריכים. אם הם לא יודעים איך, שילכו לשאול את ריילי, הוא כבר ידע להסביר להם.

יריב 13 במאי 2015

אתה מייחס את זה אליו? למה? לברון שינה את ההתנהגות שלו כלפי ספולסטרה, סבבה. האם הסיבה לשינוי קשורה בכך שהוא החליט שכדאי להתייחס לספולסטרה ברצינות, בדברים שריילי עשה, בדברים שוייד עשה או במה שאשתו אמרה לו אני לא יודע.

עובר אורח 12 במאי 2015

בשם האהדה שלי לבלאט הייתי פעם ראשונה בעד קבוצה של לברון. ככל שהעונה התקדמה אני פחות פחות בעניין, כי מה שלברון עושה לבלאט פשוט מרתיח אותי. זה לא רק ההתבטאויות האלה בתקשורת, אלא גם דברים שרואים במשחקים. אני באמת לא מאמין שכשבלאט קורא לפסק זמן התרגיל שהוא משרטט על הלוח תמיד יהיה ISO של לברון. זה ביחד עם אחוז הבידודים ההיסטרי של לברון. התקפה שבה כל הזמן יש בידוד לשחקן אחד אומרת דבר אחד – למאמן אין שליטה על השחקן. זה עוד היה יכול לעבור בסדר, אבל לברון מתעקש לזרוק את זה בפנים של בלאט כל הזמן…

אדם בן דוד 12 במאי 2015

תאר לך שהייתי בא מהעתיד. על אמת- והיית יודע שזה נכון. אדם בו דוד בא מהעתיד.
ותאר לך שהייתי כותב טור בנושא, לא ידוע נגיד סרט של קלינט איסטווד.
והיית קורא אותו.
והייתי אומר- הדמות הראשית היא כמו לברון בפלייאוף של 2015.
מי היה מאמין שדווקא לברון, במשחק השביעי נגד הקליפרס, 7 שניות לסיום ביתרון 2 יקלע סל עצמי ?

איך היה עובר עליך המשך הפלייאוף הזה?
היית נהנה אותו דבר?
לא היית מרגיש שמישהו קצת הרס לך את המתח? ההנאה?

אני שמעתי על פאודה באיחור קל. אני מנסה להשלים את הסרה.
אני לא היחיד אני בטוח שלא צופה בסדרות בזמן אמת.
אני לא קורא כתבות על הדסרה כי אני משתדל לא להרוס לעצמי את הסוף.
מן הראוי היה לתת ספוליר אלרט.

חוץ מזה, טור נכון ואמיתי- אבל שום דבר לא מפתיע-
מי שידע לקחת צעד אחורה ולבלוע את הרוק אחרי שהחזירו לו את פיני על הראש – ידע גם לסתום כשלברון עושה לו ווג'י.

דורון קרמר 12 במאי 2015

אתה רוצה להגיד לי שזה שהמבוקש מספר אחד של החמאס מת בסוף סדרה על יחידת מסתערבים ישראלית זו הפתעה בשבילך?

אדם בן דוד 12 במאי 2015

כן.
חשבתי אולי הם בונים עליו לעונה שניה- המחבל שמת פעמיים אבל לא באמת מת
וגם הקטע עם הטובלרון לא עזר

וחוץ מזה- זה שלברון קולע סל עצמי ומחרב לעצמו את המורשת לא מפתיע אותך?
מה אם אני אגיד לך שהביקורות יפנו אצבע לבלאט?
ומה אם אני אגיד לך שאחרי המשחק בלאט יפוטר ואברם "יהיה מועמד" למשרה?

פאקו 12 במאי 2015

הדבר הכי צפוי בסדרה, ועדיין לא הורס בכלום את ההנאה ממנה. באחריות.

יניב פרנקו 12 במאי 2015

פאודה עונה שניה – תרחיש שלי.
כמובן שהעוזר של אבו אחמד הופך להיות הפנתר החדש.
ליאור רז (דורון) מקבל את הפיקוד על היחידה ובונה צוות חדש.
ופה הטוויסט
הרופאה מגלה שהיא בהריון מליאור רז – ייתכן שהיא תהיה אשתו של הפנתר החדש – בכל מקרה העובדה שהיא בהריון ממפקד המסתערבים היא ציר העלילה המרכזי.

דורון קרמר 12 במאי 2015

אם בעונה השנייה לא ייתנו לנאור לרקוד כמו בפרק החתונה מצידי שיפסיקו לכתוב אותה עכשיו.

יניב פרנקו 12 במאי 2015

העיקר שיתנו לאיציק כהן לדבר לפחות חמש דקות בערבית כל פרק.
בכלל הייתי שמח אם יתחילו כבר לכתוב את הספין אוף שבו איציק כהן הוא סוג של ד"ר האקסטבל רק שבמקום להיות רופא נשים הוא עובד בשב"כ.

באבא ימים 13 במאי 2015

לגמרי. אני לא מפסיק לדבר ערבית מאז שהתחלתי לראות

אטבח אנתה וחמולתק ואשרב דמק…

guy 12 במאי 2015

מחיאות הכף שלו בריקוד – הקטע הכי מדויק, מצמרר ומדהים של העונה

דורון קרמר 12 במאי 2015

אם לא היה מתפתח בלאגן בטח היה יורד על ברך אחת לפני הכלה במרכז המעגל וממשיך במחיאות כף. מישהו חייב לעשות את זה.

מישהו 12 במאי 2015

כיף לקרוא. תודה!

אסף רביץ 12 במאי 2015

צריך רק להפסיק עם המחשבה שלקליבלנד יש סיכוי לזכות באליפות עם הסגל הנוכחי.
שנה הבאה עם יותר בריאות ועוד שניים-שלושה שחקני רוטציה זה סיפור אחר, המטרה של בלאט היא להגיע לשם.

בני תבורי 12 במאי 2015

אסף,
מנצל שרשור: כתבת נהדר אתמול על הפרשה.

איציק 12 במאי 2015

לאלו שלא יודעים על מה מדובר, אפשר בבקשה הפנייה…

D! פה ועכשיו 12 במאי 2015

sports.walla.co.il/item/2853238

אולי?

עירן 12 במאי 2015

+1000

shohat 12 במאי 2015

ההיסטוריה הספורטיבית של קליבלנד, ושל הקאבלירס בכלל, היא כמו הקטע בפורסט גאמפ שמראה את ההיסטוריה המשפחתית של ליוטננט דן – מישהו מהמשפחה שלו מת בכל מלחמה אמריקאית. ההיסטוריה היא של חוסר מזל, דברים מובטחים שמתפרקים ברגע האמת ובאזר ביטרס נגדם. הפציעות של לאב וקיירי, ההרחקה של ג'יי אר. ו…

"הטיים-אאוט שלא היה" של בלאט היה אמור להיות הפרק הבא, שייצרב לנצח. עניין של גורל. והשופטים לא ראו?! Break כזה לטובתם?

בקונטקסט הנכון, אלו 8.4 השניות הכי אופטימיות שהיו לקבוצה הזו אי פעם. צריך גם כשרון למזל. underrated.

(נכתב חצי בהומור)

רומן 12 במאי 2015

אני פשוט לא מסוגל להבין את זה. השחקן יצא נגד המאמן, טינף עליו בתקשורת בראש צלול אחרי מקלחת ועוד פעמיים.
בלאט חייב להגיד לו הבוקר באימון "אתה סיימת פה, קח את הדברים שלך ולך הביתה" . ואם להנהלה יש בעיה בלאט צריך לקום וללכת באותו הרגע.
אם לא יעשה את זה הוא לא זכאי לשאת את התואר "מאמן"

אדם בן דוד 12 במאי 2015

נכון רומן.
אתה היית שם את המפתחות. את 20 מיליון הדולר (עשרים מ-י-ל-י-ו-ן $$$$) שמובטחים לך, את הסיכוי שלך להגיע לטופ של הטופ במשהו שאתה עושה בחמישים שנה האחרונות כי מישהו, שהוא במקרה גם השחקן הטוב בעולם ב12 שנים האחרונות, פגע בך.
נכון.
אלוקים שישמור- יש לי בוסית, פישתונא. מטומטמת כמו סלע. שכבה עם הסמנכ"ל לפני חמש עשרה שנה וקיבלה ג'וב עם קביעות.
נותנת לי הוראות מפגרות, פוגעת בי בהערות בישיבות צוות ובכלל לא כיף איתה
ואני ממש לא קרוב לחמש מיליון דולר לעונה.
הרבה פחות
הרבה
ועדיין אני לא מתפטר.
קצת פרופורציה- ברגע שלברון חתם בלאט התחיל לעבוד על שליטה עצמית. זהו. שום סיפור שום דבר חדש.

רומן 12 במאי 2015

הרבה פרופורציה.
אבל יש קווים אדומים.
כבוד האדם והמקצוע הרבה מעל הכסף, מה גם שאם יפטרו אותו הוא הרי יקבל כל סנט אז הטיעון הזה לא ממש וואלידי.
אם בלאט מגדיר עצמו "מאמן" אין לו שום ברירה אחרת, לפחות לא בספורט כמו שאני מכיר אותו ולא בתואר "מאמן" כמו שאני מכיר אותו.
נחצו פה כל הקווים האדומים שקיימים בספורט, אין מחילה ואין דרך חזרה, השחקן חייב להיות מושעה ואם ההנהלה לא מגבה המאמן חייב ללכת.

אריק האחר 12 במאי 2015

אדם
מקווה לטובתך שהבוסית שלך לא ממגביי דה באזר

אדם בן דוד 12 במאי 2015

לא בטוח שהיא יודעת מה זה אינטרנט.
ורומן לא נחצה פה שום קו אדום.
נעשו בעבר דברים הרבה יותר גרועים- מקרה ואן גנדי הווארד למשל היה מגעיל הרבה יותר לטעמי.
שלא לדבר על הזובור שדארון עשה לסלואן או המסאז' שלטארל עשה לקרליסימו.
מאמנים יש הרבה. ואם אתה לא פופ, פיל, או פט- רב הסיכויים שאתה הרבה יותר דיספנסבל מהכוכב
במידה והוא יפוטר- הוא יזכה להרבה הערכה מהקולגות או ווטאבר, אבל בעל הקבוצה הבא יחשוב פעמיים לפני שהוא יעסיק אותו.

רומן 12 במאי 2015

אמריקה זה זה מקום מגעיל.
בחייים לא יקרה בספורט אמיתי

אדם בן דוד 12 במאי 2015

ברור.
זה רק בארצות הברית-
לא יכול להיות שהשחקן הכי טוב בעולם יעשה קונצים למאמן. ושהמאמן יבלע את הרוק וישתוק.
לא יכול להיות ששחקן שאמור להיות מוחלף יעשה פרצופים.
אף פעם אף שחקן לא יעז להתראיין לתקשורת ולהגיד שאין לו מושג למה החליפו אותו.
תמיד תמיד תמיד במאבקי כוחות בין שחקן למאמן יש עדיפות למאמן- לא יכרול להיות מצב ששחקן יתבטא נגד המאמן, ההנהלה והבעלים וישאר בקבוצה רק כי הוא השחקן הכי טוב בליגה.
רומן- בעלים של קבוצה צריך בסופו של דבר להבין מאיזה צד של הלחם מרוחה החמאה.
לברון ג'יימס יש רק אחד.
ובלאט, עם כל הכבוד והסימפטיה, הוא לא הלברון ג'יימס של המאמנים.
אין שום סנקציה אפשרית על לברון. אפשר לדבר איתו, להסביר לו שכדאי ואולי רצוי שימתן את התגובות. אבל אין שום סנקציה.
בלאט לא הגיע לאן שהגיע בלי להיות פרגמטי.
באיזה "ספורט אמיתי" כללי המשחק שונים?

רומן 12 במאי 2015

בכדורגל.
זה ספורט אירופאי, וככזה גם כללי ההתנהגות האירופאים נשמרים בו.
לא חסרים מקרים בהם שחקן כוכב היה בסכסוך עם המאמן, זה קורה בכל מקום בכל סוג של עבודה, מה שמקומם פה זה הקלות וצורה בה הוא מתבטא.
כוכב כדורגל יתפתל, ידבר בססמאות, ידבר דרך מקורבים ש"לא לציטוט", לעולם לא היה ולא נברא (תקנו אותי אם אני טועה) ששחקן כדורגל עמד מול המצלמות ובאופן ישיר טינף על המאמן שלו.
מה שמסי אמר או לא אמר לאנריקה בחדר ההלבשה נשאר בחדר ההלבשה, לפחות כל עוד שניהם בברסה, ואין ספק שיש המון דם רע בין כוכבים למאמנים שלהם לעתים קרובות, אבל ככה לצאת לתקשורת? לטנף? ועוד בלי שהתקשורת מחסלת את השחקן על זה?
תסלחו לי זה מעבר לבינתי, זה יותר מדי אמריקקי וקפיטליסטי בשבילי, זה משהו בלתי נסבל.

omer 12 במאי 2015

כי מסי לא מינה מאמן לברצלונה שאף אחד בקטלוניה לא שמע עליו מעולם?

MOBY 12 במאי 2015

מישהו צעק טבס?

היסטוריון של ספורט 12 במאי 2015

רומן קראתי אותך באיחור בוא אנסה להגיד לך משהו.
מאמן כדורסל בארה"ב זה לא מאמן כדורסל באירופה.
לכן לא תראה שם את אובראדוביץ למרות שאם הוא היה מתאמץ הוא היה זוכה בהצעות.
לכן לא תראה שם את ששבסקי שהוא המלך במכללות אבל לא בא לא שאיזה סופר סטאר יתהפך עליו בבוקר.
הנ.ב.א כליגה היא ליגה של כוכבים ופחות של מאמנים …אא"כ אתה מגיע למעמד כמו פופוביץ.

לכן מעשית ברגע שבלאט לקח את הג'וב הוא הבין שהוא יורד מדרכת גנרל לדרגה הרבה יותר נמוכה.

אמנם יש לציים שבלאט הגיע לקבוצה אחרת פחות של סטארים ויותר שצריכה מאמן והחזרה של לברון טרפה את הקלפים …בכל אופן
בלאט באופיו הוא אדם של פשרות (אמר פעם שברצונו להיות דיפלומט ) .
הוא עושה את כל מה שהוא יכול לעשות וזה הרבה והסיפור עדיין לא נגמר…אם בלאט יצליח אז בעוד כמה שנים הוא יהיה גדול יותר מכל שחקן כמו פופופיץ בס.א

היסטוריון של ספורט 12 במאי 2015

מדרגת

רומן 12 במאי 2015

לא מתחבר לזה.
זה מקומם, איברא מסי רונאלדו רונאלדיניו, כולם כוכבים בכמה דרגות יותר מהטמבל הזה (זה עובדות, כדורגל פי כמה וכמה יותר פופולרי מהנבא בעולם) כולם היו בכסאח עם המאמנים שלהם, לעולם אני לא זוכר שהם הפגינו חוסר עבוד כלפי חוץ בצורה ישירה.
רונאלדו( או אטו לא זוכר) אמר על מוריניו "אני מעדיף לנצח בתור חלוץ ולא בתור מגן", איברא אמר משהו בסגנון של "אני לא מתחבר לסגנון הזה", אחרים אני בכלל לא זוכר שהם דיברו.

יריב 12 במאי 2015

באף ענף קבוצתי שאני מכיר אין כוכב בגודל של ג'יימס (חוץ מג'יימס עצמו). העובדה שכדורגל פופולרי יותר לא משנה לGM, מה שמשנה לו זה כמה תועלת מביא לו השחקן הזה, וג'יימס הוא השחקן המשפיע ביותר על הקבוצה שלו מכל ספורט קבוצתי שאני עוקב אחריו (אגב, אחרי כוכבי הכדורסל מגיעים הקוורטרבקים, המובילים בהם חשובים לקבוצתם יותר מכל שחקן כדורגל).

רומן 12 במאי 2015

זה הדיון הישן והטוב על הקפיטליזם האמריקאי החזירי מול הסוציאליזם האירופאי האנושי. אין לי כח להכנס לזה. אםצזכ מה שהאמריקקים אוהבים שיבושם להם, אותי זה דוחה לחיות לפי מודל שהדבר המדיד היחיד בו הוא כסף.

Srtest 12 במאי 2015

לפני כמה שנים היתה קבוצה שנבנתה באופן קבוצתי בדטרויט ומנתה מאמן שבד"כ לא מסתדר עם כוכבים כמו לארי בראון. התוצאה? אחת החמישיות הכי מאוזנות שנראו אי פעם באנביאיי וכדורסל פשוט וכייף לצפייה. גם שם אם התנאים מתאפשרים אפשר לעשות כדורסל אחר. מי היה הכוכב בדטרויט ההיא? שחקן ההגנה של השנה? הכישרון ההתקפי הכי גדול בחמישייה? הקלעי הכי טוב בה? שחקן האול-אראונד הכי טוב? הרכז שהוא אחד הקשוחים והאמינים באניביאיי באותה תקופה? אף אחד לא זכור ככזה. השאלה היא אם יש רצון ואם הליגה והמנהלים והבעלים דוחפים לביזנס אז ביזנס מה שנקבל ואכן הגמר המיוחד ההוא בין ס"א לדטרויט הביא רייטינג נמוך והכדורסל הכי טוב באנביאיי שאני זוכר מאז ג'ורדן כיחיד והסלטיקס כקבוצה. אח"כ היתה הבלחה רגעית עם הסלטיקס וטריו הכוכבים המזדקנים והנה עוד דוגמא לכך שאפשר אחרת אפילו עם כוכב – קווין גארנט.

יריב 12 במאי 2015

זה דיון אחר לגמרי, זו פשוט האמירה שג'יימס חשוב לקבוצה שלו יותר מאשר מסי לשלו.

ירוק 12 במאי 2015

חחח. כן, אתה צודק. באמריקה קפיטליסטים חזירים ובכדורגל האירופאי עובדים ללא משכורות ומתוך דאגה כנה לציבור. את מי בכלל מעניין כסף שם?

לפחות הצלחת להגיד את המילה "אמריקאי" פעם אחת. ברכות.

Amir A 12 במאי 2015

קמתי בבוקר, הסתכלתי מהחלון וראיתי הכל ירוק, השמיים כחולים והציפורים מצייצות. הלכתי לחנות ואנשים זרים חייכו ואמרו לי בוקר טוב. בקופה הקופאית איחלה לי יום טוב. כשיצאתי עם האוטו מהחניה של החנות המכוניות בכביש הראשי האטו וסימנו לי להשתלב בתנועה. זה היה קצת מוקדם, אז הנסיעה הביתה התארכה כי האוטובוסים הצהובים של תלמידי בתי הספר עצרו כל 10 מטר וכל התנועה נעצרה איתם, אבל לא נשמעה אף צפירה שהפריעה לי לשמוע את הציפורים.
חזרתי הביתה ומיד רצתי לשירותים להקיא. מקום מגעיל.

גיל שלי 12 במאי 2015

ענק

ירוק 12 במאי 2015

ענק, אמיר. כל פעם אני מנסה להתאפק מלענות להזוי הזה, אבל זה חזק ממני.

(האמור לעיל אין משמעו שאני לא חושב שאתה נמצא בחוף הלא נכון…)

matipool 12 במאי 2015

מעורר קנאה אבל שכחת מהר מאד את החורף שלכם ..

Amir A 12 במאי 2015

שמע, נכון ששלושה חודשים של טמפרטורות מתחת לאפס עם מטר שלג על האדמה שלא נמס זה לא מציאה כל כך גדולה. אבל יש משהו מאוד קסום ומרגיע בעונות השנה. פתאום אתה מבין למה מתכוונים כשאומרים שבאביב הכל חוזר לחיים ועל היופי שבסתיו לא צריך להכביר במילים. וגם לחורף יש יופי משלו וקצב משלו.

יריב 12 במאי 2015

בישראל זה פשוט הפוך – בסתיו הטבע מתעורר.

D! פה ועכשיו 12 במאי 2015

זה נכון אבל זה לא פ ש ו ט הפוך.

בישראל אין חורף. בישראל בקיץ הכל מת בניגוד למקומות אחרים שם בחורף הכל מת, אז הסתיט פה באמת כמו אביב. מצד שני חורף אמיתי עם שלג וטמפרטורות נמוכות הוא בעל אישיות משלו. בישראל יש קיץ וסוג של אביב וסוג של סתיו. ואין עונות מלאות על כל המשתמע מהן.

יריב 13 במאי 2015

אני לחלוטין לא מקבל את האמירה הזו, זה כמו להגיד "בניו יורק אין קיץ אמיתי, עם יובש וטמפרטורות גבוהות". בישראל יש ארבע עונות, הן מובחנות באופן ברור בטבע, והן שונות מהעונות של רוב אירופה וצפון אמריקה.

רומן 12 במאי 2015

אני מעדיף לראות 100 פרצופים זועפים וחיוך אחד כנה מאשר 101 חיוכיום מזויפים, אבל אולי זה רק אני.

Amir A 12 במאי 2015

אני דווקא מעדיף לראות 101 חיוכים ולא לראות אפילו פרצוף זועף אחד, אבל זו הסטייה שלי.

גיל שלי 12 במאי 2015

גם שלי. ההבדל בין חיוך מזויף לחיוך אמיתי מאוד לא חד, ובכל מקרה גם אם הוא קיים, הוא אובררייטד

Amir A 12 במאי 2015

אף פעם לא הבנתי את אלו שמתמרמרים על זה שזרים מחייכים אליהם ברחוב. נכון, האדם שהרגע חייך אלי ברחוב והניד בראשו לא מכיר אותי, לא אכפת לו ממני והוא לא יזכור שהוא עשה את זה חצי שניה אחרי שחלפנו אחד על פני השני. אבל המחווה האנושית הקטנה הזו עושה את העולם קצת יפה יותר.
אבל מי אני שאשפוט את אלו שמעדיפים שיזעיפו אליהם פנים או את אלו שמעדיפים "שיגידו את האמת בפרצוף כמו שהיא" גם אם האמת הזו משפילה את האדם שמנגד וגם אם יש דרכים אחרות לומר זאת מבלי לגרום מבוכה לאדם שממול.

ניר 12 במאי 2015

אחרי כמה שנים באמריקה גם אני למדתי להעריך את החשיבות של האדיבות הבסיסית הזו שעושה לכולם את החיים נעימים יותר. לא רלבנטי אם היא ״אמיתית״ או לא (אם מישהו נתן לך להשתלב בתנועה, נגיד, חשוב לך אם הוא עשה את זה מכל הלב או כי לא נעים לו?)

מצד שני, במגע טיפה יותר ממושך בין אנשים – מקום עבודה למשל – עדיין הרבה יותר נוח לי עם הגישה הישראלית. אני יודע שלא אעבוד שנה עם מישהו בלי לגלות שהוא לא סובל אותי.

אבל לכל אחד הטעם שלו. אני רק לא מבין את הצורך לקפוץ לסנגר על אמריקה ממשפט שולי בתגובה אחת. היא כנראה תסתדר גם אם רומן לא אוהב אותה.

Amir A 12 במאי 2015

השאלה היא איך רומן יסתדר (-: מי יודע, אולי הוא יעצור לרגע, יחשוב, ויבין שהחיים יפים יותר כשנחמדים אחד לשני. ומכאן יתחיל להתגלגל כדור שלג שמי ישורנו, אולי יסתיים בשלום במזרח התיכון.

רומן 12 במאי 2015

אז על אחת כמה וכמה אתה מחזק את הטענה שלי.
אם אין הבדל חיצוני בין חיוך אמיתי למזויף אז איך תדע מי מבין ה101 אנשים באמת מחבב אותך?
במקרה שרק מי שמחבב אותך מחייך אלייך, הרבה יותר קל למצוא חברים.

MOBY 12 במאי 2015

ואז ילד מחוצקן נכנס למכולת וחיסל את כולם (אבל בחיוך) :)
לא יודע, לא שמעתי אף ציוץ ציפורים בדאון טאון מנהטן (חוץ מליברטי פארק).לכל מקום יתרונות וחסרונות.
אבל עם לגור בעיר (כל עיר בעולם) אז רק במנהטן.

MOBY 12 במאי 2015

אם לגור בעיר

אלון 12 במאי 2015

אפשר גם המחבל דרס, האוטובוס התפוצץ ועוד. אבל בלי חיוך.

MOBY 12 במאי 2015

ואפשר גם, נפלתי במדרכה או סתם התעלפתי/שבץ/התקף לב ברכבת התחתית ומתתי מחוסר תשומת לב.
נ.ב
תחייך בעיר גדולה לאנשים ברחוב, החוסר מלהישיר מבט (מפחד) גובר על רמת החיוך.
יש יתרונות יש חסרונות כל אחד עושה את העדפותיו. והם גם משתנות עם הגיל, גילאי 16-22 בארצנו (חלקם אבל באחוזים גבוהים) הרבה יותר עניניים ורציניים ואחראיים מהמגבילה (זה טוב? זה רע? אני לא החלטי כמוך)

אלון 12 במאי 2015

ברור שיש יתרונות וחסרונות רק שלפי דעתי חיוך מזויף מהקופאית או מישהו שיורה מדי פעם הם לא חלק מהשיקולים.
לגבי הבגרות של הצעירים. יצא ויוצא לי לעבוד עם אנשים בתחילת העשור השלישי לחייהם והם הרבה יותר בוגרים ממה שאני והחברים שלי היינו בגילם.

OneWhoKnows 12 במאי 2015

עזוב שליטה עצמית, זה עניין של קארמה.
לברון פשוט יודע שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה ולהגיד מה שהוא רוצה על המאמן. לא משנה איזה.
לבלאט יש רפרטואר של המון זמן במכבי, עם קארמה.
הוא יודע מה הוא עושה.

martzianno 12 במאי 2015

מדויק וחד כרגיל.

בנוגע לפאודה (בלי ספוילר) –
מצד אחד תעודת כבוד לתעשיית הטלויזיה בארץ,
מצד שני מרבה ליפול לקלישאות, רמת משחק לא אחידה של חלק מהשחקנים, במיוחד של הכוכב – קצת כמו קליבלנד אם תרצו.

דורון קרמר 12 במאי 2015

אני משרטט לואליד את הזריקה האחרונה בלי למצמץ ומצידי שהשייח' עוודאללה יוציא לו את הכדור.

martzianno 12 במאי 2015

אין שאלה בכלל

Srtest 12 במאי 2015

כן מעולה. דורון לא מזכיר קצת את ויק מאקי? בכלל ההשפעה הכללית כאן ברורה.

רועי 12 במאי 2015

לא קשור לנושא הפוסט –
אני מחכה לפוסט על כמה האמריקאים ספורטיבים ואצילים, שהם לא עושים עבירה ב +3 התקפה אחרונה כדי לשלוח שחקן לזרוק שתיים מהעונשין כמו שנהוג באירופה המפגרת,
אבל לשלוח לקו שחקן שלא יודע לקלוע עונשין 28 פעמים במחצית אחת, זה כן.

omer 12 במאי 2015

זה לא עניין של ספורטיביות ואצילות.

ההמשכיות שניתנת למהלך בNBA אחרי עבירה מאוד ארוכה. ברגע ששחקן שומע שריקה מהשופט הוא אוטומטית יזרוק לסל וסביר שיקבל את ההמשכיות שבאירופה בחיים לא היה מקבל. הרבה יותר מסוכן לעשות בNBA עבירה בפיגור 3 מבאירופה.

רועי 12 במאי 2015

נו באמת.

יריב 12 במאי 2015

באמת. ראית את עבירת 3 הזריקות שמאנו ג'ינובילי קיבל בסיום רבע (שלישי?) במשחק (6?) בסדרה נגד הקליפרס?

יריב 12 במאי 2015

אופס, משחק 7.

גיל שלי 12 במאי 2015

זה עניין של אחוזים לא של כבוד. אחוזי הקליעה ל3 יהיו נמוכים יותר כשהקבוצה ממוקדת בלמנוע את השלוש ותיתן בשמחה 2. בפאול יש הרבה מקום לשיבוש (למשל לפספס את השני וריבאונד התקפה או מה שיריב כתב.) אני מבטיח לך שההחלטה נלקחת על בסיס אנליזה רצינית של הנתונים ולא תחושת בטן

רועי 12 במאי 2015

אני משוכנע שעד עכשיו יש אנשים בסן אנטוניו ובז'לגיריס שמבכים על האנליזה הרצינית הזו.

יריב 12 במאי 2015

לעולם לא נדע מה נמצא בדרך שלא נבחרה.

איציק 12 במאי 2015

למה לא לנסות אותה וזהו… אז נדע

יריב 13 במאי 2015

כי אתה תמיד יכול לנסות רק דרך אחת. הרבה פעמים קבוצות מנסות גם את הדרך השניה (פחות בNBA, יותר באירופה), ולפעמים זה מצליח ולפעמים לא. גם לא לבצע עבירה – לפעמים זה מצליח ולפעמים לא, ואין דרך לדעת מראש איזו מהדרכים, אם בכלל, תוביל אותך להצלחה הפעם.

גיל 12 במאי 2015

הבעייה שזה לא פותר שום דבר כי זו לא תהיה ההתקפה האחרונה. אתה עושה פאול כדי למנוע שלשה אז היא צריכה להיות מהירה מאוד כדי שחלילה לא יהיה מצב ששחקן זורק לשלשה. אז שחקן קולע שתי זריקות ואז הקבוצה שלו עושה פאול מהיר ושולחת את השחקן שלך לקו. אם הוא לא קולע חש לקבוצה השנייה אפשרות לקלוע סל ניצחון עכשיו.

אורי 12 במאי 2015

כל בוקר אני לא בטוח האם אני שמח שבלאט ניצח או עצוב שלברון ניצח (ולהיפך בהפסדים)
אם אפשר היה להגשים משאלות הייתי רוצה או ש:
1. לברון ישבור רגל ובלאט ייקח אליפות בלעדיו
2. יקחו אליפות, לברון יפטר את בלאט, בלאט יצליח במקום אחר ולברון יכשל עם המחליף

היסטוריון של ספורט 12 במאי 2015

חשבתי על כך בלאט מנצח את שיקגו …תיאבודו הולך הביתה .
בלאט לוקח אליפות ובנאום הניצחון הוא אומר ועכשיו נראה של מי האליפות אני בשיקגו אתה בקליבלנד …והם נפגשים בגמר מזרח !
ובלאט 0-4 !

דרור בר-נור 12 במאי 2015

אורי אני מתלבט כמוך , לא סובל את לברון.
אני מצביע בעד אופציה מספר 2.

הופמן 12 במאי 2015

נהדר

matipool 12 במאי 2015

קרמר – מת על הטורים שלך .
הכתיבה , היצירתיות , הדמיון והדימויים ( גם כאן וגם בעיתון ) נפלאים אבל בנוגע לבלאט , יש לי הרגשה של קצת "אובר" כבר לאורך זמן רב .
אתה באמת חושב שיש לקליבלנד סיכוי לאליפות ?

דורון קרמר 12 במאי 2015

תודה תודה.
גמר nba יהיה הישג עצום עבורו, ולתחושתי אם הוא עובר את שיקגו הוא עושה גמר. שם ברור שהוא לא פייבוריט אבל בדינמיקה של התפתחויות יש תסריט כזה, למרות חוסר העומק שלו, בעיקר בגלל הבחור שלא מוסר (לא קיירי, השני). הכשרון של גולדן סטייט מהפנט (אבל יש שם פגיעות שנובעת מחוסר בשלות), והקליפרס במומנטום, אבל לאף אחד מהם אין את האיש הזה והיכולות העצומות שלו להשפיע על המשחק. תוסיף את קיירי, ג'יי אר (סחבקיה פתחנו) והצוות המסייע ויש על מה לדבר. ומה, שנזכיר את מילנו 2014 וכל החרא הזה? נמאס לא?

גיל 12 במאי 2015

דורון, לקליפרס יש שאני אנשים כאלו ובכושר נפלא (בעיקר גריפין).

דורון קרמר 12 במאי 2015

אדירים בתפקידם אבל לא כאלו.

גיל 12 במאי 2015

אחרי שהם יזכו באליפות כולם יתייחסו אליהם ככאלו.

matipool 12 במאי 2015

*אוף טופיק* ( אבל בכל זאת קשור ) :
בטור של דורפן היום בעיתון , יש כותרת משנה : "גריפין יצא מהיו-טיוב" . ענק .
מתוך הטור : "לוס אנג'לס קליפרס הפכה לקבוצת הכדורסל הטובה בעולם . הסטטיסטיקה היבשה תסביר את זה בפריחה הפתאומית של הספסל אבל הסיבה האמיתית היא שבלייק גריפין יצא מהיו-טיוב והפך לשחקן הכדורסל הטוב בעולם . קצת כווילט צ'מברלין בשעתו – חצי עשור הפחיד את הליגה ועכשיו ממנף את הפחד הזה כדי לחתוך הגנות" .
כל מילה .

ניינר 12 במאי 2015

הכל שטויות, העיקר שגולדן סטייט חזרו לעצמם

מתן גילור 12 במאי 2015

אם הם יצליחו להביא את אולדריג' (בהנחה שזה מסתדר עם תקרת השכר), הם יכולים ללכת לשושלת מטורפת.

אדם בן דוד 12 במאי 2015

עזוב אולדריג'- דוראנט
(קודם כל שיצליחו לשמור על גרין)

ק. 12 במאי 2015

עזוב דוראנט – בלאט כעוזר מאמן!

אלון 12 במאי 2015

הקבוצה מועמדת בכירה לאליפות והאוהדים מתעסקים במי יבוא שנה הבאה. כמו כדורגל ספרדי.

מתן גילור 12 במאי 2015

אם אתה חושב שהגורמים האמונים בקבוצה לא מתעסקים בזה, אז נאלץ לא להסכים.

אלון 12 במאי 2015

הם חייבים להתעסק בזה. האוהדים צריכים להנות מהרגע ולא לפנטז על הכוכב הבא. את זה שישאירו לאוהדים של הסיקסרס.
שים לב, דיבורים על שושלת לפני שהגיעו לגמר המערב.

גיל 12 במאי 2015

יותר סיכוי שאולדריג' יעבור לספרס.

7even 12 במאי 2015

טור פלא

תומאס נוימן 12 במאי 2015

אני מקווה שיום אחד בלאט יכתוב ספר על העונה המטורפת הזאת, בטוח תהיה קריאה מאוד מעניינת. שום דבר לא מכין אותך ללחץ כזה (לאמן את "מר אגו", משרה ראשונה ב-NBA, ציפיות לאליפות, תקשורת חשדנית, קולגות קנאים ועוד ועוד). אני די מחבב אותו ומקווה שהוא ייצא מזה רק מחוזק.

Srtest 12 במאי 2015

אני גם מחבב אותו, אותו ואת רועי חגאי ;-)

נדמה לי שיש כאלה שיש להם אגו שמשתקף במקצוע, יענו אגו כדורסלני ויש כאלה שהם פשוט אגו. נדמה לי שרוב ההתעסקות ביומיים האחרונים היתה במן קודים שלך התנהגות והתנהלות נפוחה מחשיבות עצמית בעוד שדווקא זו על המגרש הפכה למשנית ובעצם ההגנה על בלאט עזרה לזירה הזו לבלוט יותר.

גיל 12 במאי 2015

וואו, איזה טור מופתי. באמת שבלאט לא יכול לנצח במלחמת התדמיות והשאלה היא מה יקרה בסוף העונה. עד עכשיו הייתי בטוח שהוא יחזור לקליבלנד אבל אם ישמעו ללברון נראה לי שירצו מאמן אחר. במקרה כזה, יהיה מעניין לראות אם יהיו על בלאט קופצים כי התדמית שלו ממש גרועה וכמו שאמרת זה לא קשור אם בצדק או לא.

Amir A 12 במאי 2015

מה שמעניין אותי זה למה לברון רוצה מאמן אחר? הרי עם 1.5 שחקנים כשירים מהשלישיה הגדולה של קליבלנד הוא עדיין נמצא מרחק של שני משחקים מגמר המזרח. הוא מאמין שמאמן אחר יביא אותו קרוב יותר. בלאט הוא החלום הרטוב שלו – מאמן ללא קשרים בליגה שלא יכול להפריע לו לשלוט בעניינים. מה יכול להיות טוב יותר מזה?

גיל 12 במאי 2015

האמת היא שחשבתי על זה ובלאט מתאים ללברון כמו כפפה. מאמן עם תדמית חלשה וללברון יש השפעה עצומה עליו. השאלה היא למה בלאט ירצה להשאר אחרי זה?

יעקב נקש 12 במאי 2015

מקובל לתת אזהרת ספוילר…
אחד שבפרק 4 בפאודה, תודה…

איציק 12 במאי 2015

חבל שפיני לא מאמן את קליבלנד. הוא כבר היה מסביר לשוקו הזה מאיפה משטין הדג.

Srtest 12 במאי 2015

אתה יודע מה צחוק הגורל? שאם היה חסר למכבי ת"א שחקן מסוים העונה הוא דיון תומאס… ושיש מצב שאם מאריץ' היה נשאר זו היתה התרומה שלו :-)

Srtest 12 במאי 2015

אני סופית לא מבין את העניין פה. משחק קודם לברון היה זוועת עולם. ניסה כמיטב יכולתו לחרב את המשחק ובסוף גם הצליח. מבחינה כדורסלנית נטו הוא היה ראוי לכל הביקורות האפשריות ודיוויד למחמאות בגלל האופן שבו קליבלנד שחקה ומה שהוא מקבל משחקנים משלימים. המשחק עבר מתחת לרדאר והתקבל כמשהו שאין אפילו צורך להתייחס אליו.

הלאה מגיע משחק נוסף, והוא בטח לא קטסטרופה כמו שעשו פה. המשחק הראשון בין יוסטון לקליפרס היה אחד המשחקים הגרועים שראיתי מימיי והזכירו לי למה בד"כ אני לא רואה אנביאיי. יוסטון בכלל קבוצה מביכה בסיטואציה שנוצרה בסדרה. קבוצה בעצם שנבנתה על בסיס מודל משוכלל שלא מסוגלת לבצע פעולות פשוטות בהגנה ובהתקפה והיא היתה עד לפני כמה דקות מועמדת בכירה להגיע עד הסוף בגלל שיש לה כוכב שנתפס כאחד הטובים בליגה למרות שכבר כמה משחקים חוץ מSCORE הוא לא עושה שום דבר משמעותי.

המשחק הזה התחיל לא רע בכלל והראה מומנטומים וטקטיקות ושחקנים שתופסים אש ומתקררים ובסה"כ חצי ראשון טוב מאוד ואתגרי. בחצי השני כבר הההארדור פלייאוף שאנחנו רואים בסדרה הזאתי דיבר – שחקנים יצאו מהסינק שלהם והמשחק הפך להיות תלוי כמעט לבדו באיש החם והאם יאתרו אותו. שתי הקבוצות והשיפוט השערורייתי הוציאו אחת מהשנייה מהסינק לחלוטין ולכן התעסקנו השכם וערב בבצורות ופגיעה בלוחות. בסופו של דבר לברון היה הרבה יותר טוב מבמשחק הקודם. לא מבחינת האחוזים והאם לא החבר'ה כאן באתר אמרו שהוא צריך להיות הרבה יותר אגרסיבי ולקחת הרבה יותר על עצמו? אז הוא עשה את כל הדברים האלה ולמעשה עוד לפני שג'יי-אר תפס אש ולא החטיא, החדירה שלו בשרה על שינוי מומנטום ברגע קריטי בסל מאוד קשה עם זריקת וו בסוף חדירה על שני שחקנים. היה שם ברגעים קשים וקצת יצא אפילו מנהיג… עד ההתנהגות שלו.

נדמה לי שאם נתעסק בכדורסל, הקטע עם לברון שתשימו לב שהוא אף פעם לא השחקן שזז בלי כדור ומקבל אותו למצב טוב. תמיד הכל או מתחיל ונגמר בו, או מתחיל בו ונגמר איפשהו במקום אחר. בקיצור, מרכז היקום. כל התפיסה הזו נבנתה במשך שנים רבות על ידי התרבות של הליגה והתרבות של האוהדים גם כאן.

תראו את התגובות בערוץ הספורט – רק מעידות על כמה הם קטנים גם מבחינה אנושית וגם מבחינה מקצועית. בעיקר אכזבה אותי מירי נבו שפעם עוד חשבתי שיש לה קול משלה וכאן כאילו גויסה. כל ההתגייסות הזאתי שלהם בלי בעצם להגיד שום דבר ולחדש שום דבר לגבי כדורסל. עלוב מירי, עלוב.

לי נראה בלי שכמו רבים יש לי גישה למידע רב מדי כי איכות העיתונאים היא בקאנטים, זה שיש כאן מן פיצוץ בין שני אנשים בעלי תסביכים שונים: ללברון יש תסביך שאומר שהוא לא צריך מאמן ושהוא מאמן על המגרש. לדיוויד יש תסביך שהוא לא מיצה את עצמו בתור כדורסלן. לכן שניהם לעיתים קרובות קופצים לטריטוריה זרה והאשמה הפעם קצת יותר על לברון – אם יש לך ביצים ואתה באמת מה שאתה מציג, תגיד שאין לך צורך במאמן. רוג'ר פדרר כבר התנהל ככה בעבר. תגיד ותמרוד ואל תעשה בכאילו. אם בלאט לא נותן לו את המפתחות בהתאם לכל התנאים והמעמדות, שיעשה מעשה. ההתנהגות הזו שלו היא מוגת לב משום שהוא לא באמת מנסה לשנות אלא מתנהג באופן ילדותי וצומי. אם דיוויד עושה תמיד פוזה שהוא האיש בשליטה אז עכשיו הזמן להחזיר את השליטה. או שיודה שלמאמן למעשה יש הרבה פחות שליטה ממה שנדמה, אפילו אם יוטל צל כלשהו על ההישג הגדול שלו בשנה שעברה. בינתיים כל עוד שניהם משחקים בקקה אין ברירה אלא להגיד להם שמי שמאמן שיאמן ומי שמשחק שישחק. בינתיים נראה שבשביל לברון לשחק טוב פשוט לא מספיק. יש כאלה שיקראו לכך שובע.

Srtest 12 במאי 2015

אה ועוד דבר אחד – במשחק השלישי ובחלק מהרביעי כל מהלך טוב ששיקגו עשתה נזקף לקבוצה על ידי צוות השדרנים האמריקאיים וכל מהלך של קליבלנד עשו כמעט הכל שהקרדיט לא יחזור למאמן. לא באמצעות הצבעה ישירה על כך שאין לו חלק אלא בדיוק חוסר תגובה ותחושת איום ממאמן רוקי לשיטתם. לא מידע שעיתונאים רציניים בארץ שהיו רוצים לעמוד לצידו של בלאט בדיוק ברגע שהעיתונות האמריקאית חכתה לו (מי ישמע שהוא הראשון שמגיע מחוקים אירופאים לארה"ב ולהפך שטועה במשהו שנתפס על ידי ה"מקומיים" כבסיסי), לא היו יכולים לבדוק במהלך המשחק.

צור שפי 12 במאי 2015

קרמר אחלה פוסט (חבל שאתה לא כותב יותר) אבל מפריעה לי ההשוואה בין האבו אחמד הזה לבין רונאלדו. לשניהם יש דאווין אבל מול הגועל נפש של ג'יימס זה של רונאלדו לא מפריע לי. אפילו קשה לי להסביר למה אבל הוא נותן לי תחושה של ילד מתלהב בשכונה ולא של מפלצת אגו.

דורון קרמר 12 במאי 2015

תודה צור. ההשוואה רק בקטע של חוסר ההתייחסות למבשל. די מחבב את cr7.

א ח 12 במאי 2015

תכתוב עוד…..
הרבה

the bird 13 במאי 2015

אחלה פוסט ממש קוסם אתה (:
אהבתי !
ותודה !!!!

דגש 14 במאי 2015

כשלברון חייך את החיוך הדבילי הזה ואמר בגאווה את ה-"I scrached it" הוא לא חשב על צעד נוסף לעבר גירוש בלאט, הוא חשב על איך להראות לעולם כמה שהוא סופרסטאר שעושה מה שבא לו. אני לא אתפלא אם הוא לא לגמרי מודע למה שהוא עושה למאמן שלו (ולנו).

Comments closed