הזמן של כל הזמנים

פורסם (חלקית) ב"ישראל היום":

1. מעבר לעובדה שהאדרנלין של הצופה במשחקי הפלייאוף של קליבלנד נוטה לשקוע רק בשעות הצהריים המאוחרות של יום המשחק, יש כל כך הרבה סיבות להתפעל מהחבורה הזו, שזה קצת אכזרי ולא הוגן לתת בקושי יומיים בין משחקים על מנת להחליף רשמים מהאירועים וההתפתחויות, לקרוא את כל הטקסטים, לראות את כל קטעי הוידאו, להאזין למסיבות העיתונאים, ואז לצפות שוב במשחק, כדי להבין איך קליבלנד של בלאט, כמו וירוס עוין המשתלט על מערכת מחשבים, מפרקת לגורמים את ההתקפה של סטיב קר.

ואם הסדרה הזו לא תיגמר באליפות לקליבלנד, הרי שהאפוס של שלושת המשחקים האחרונים ייצבע בגוון מצער של אכזבה, לכן ראוי להנות מהרגע, מהמסר הנהדר שהקבוצה הזו שולחת לילדים שמשחקים את המשחק לגביי הגנה ונחישות, מתחושת הגאווה שהגנה של קבוצה יכולה לנפק לעצמה, מהשליטה הטקטית האבסולוטית בקצב ובסגנון המשחק, ומהדומיננטיות המנטלית העצומה שהקאבלירס יצרו לעצמם.

אם סטיב קר לא יגיב כמו שעשה ברבע הרביעי במשחק אתמול, ינחם את עצמו ש"פספסנו כמה זריקות" ושהשחקנים כבר ימצאו פתרון לבדם, הוא יענה במדויק להגדרה של אלברט איינשטיין לטירוף, כלומר לחזור על אותה פעולה שוב ושוב בתקווה שבפעם הבאה התוצאה תהיה שונה.

2. השנה הראשונה בקריירת האימון של שחקנים שעוברים לאמן היא בעיקר חוויה לימודית. אם משחק הכדורסל הוא גן חיות, בתור שחקן עמדת מחוץ לכלובים ונהנית לצפות בחיות, החוקים היו ברורים, ידעת מה עליך לעשות והאחריות הייתה ליכולת שלך בלבד. בתור מאמן אתה עומד בתוך כלוב האריות, הסורגים מאחוריך, והנשק שלך הוא הראש והפה, וכדאי שתפעיל אותם נכון. ושכניצב מולך שחקן שהוא מלך האריות ומאמן שלוקח את הסיסטם שהוביל אותך ל68 ניצחונות ליגה והופך אותה לעיסה של תנועות שאתה לא מצליח לזהות, התסכול מרקיע. כן, אני מדבר עליך סטיב קר. לזכותו ייאמר שהמשבר המקצועי והסגנוני הראשון שלו בתור מאמן מגיע בחודש יוני. לחובתו יאמר שחודש יוני הוא המבדיל בין אריות לסתם חתולים. משחק הבא עבורו, גם עבור בלאט, הוא ארמגדון.

3. ואז שאמפרט נפצע וירד לחדר ההלבשה. אז מה, מלמל לעצמו הצופה הסביר, המחוזק מנטלית, הלא מתרגש כי בלאט לא מתרגש מזה, been there, done that. מי הבא בתור? מוישה מעפולה שיושב עם דגל ישראל בשורה השלישית? יאללה תתחמם.

4. כשדלבדובה מוריד את סטפן קרי דאון אנדר, הוא גם מונע מאיתנו לצפות בסלים של גולדן סטייט כי העין לא מרפה מהמצ' אפ הזה, כשדלי מונע ממנו את הכדור בצד החלש זה לא מעניין בכלל מה קורה עם הכדור. כנ"ל שאמפרט וקליי תומפסון. זוהי דרך חדשה לצפות במשחק כדורסל, ניו דלי סטייל.

5. “הגדול בכל הזמנים", הוא משפט שראוי להשתמש בו במשורה. בכל זאת, הרבה זמנים עברו, לכל מני אנשים. אך ההישג של דייויד בלאט, העומד במרחק שני ניצחונות מאליפות nba, הוא הגדול ביותר בכל הזמנים עבור איש ספורט ישראלי. יוני 2015 הוא הזמן של כל הזמנים עבור בלאט. אלה שבאו, אלה שיבואו, אלה שעכשיו. תודה מקרב לב שהפך אותנו שותפים, עדים, קרובים, לחוויה המטלטלת הזו.

6. זה היה חייב להגיע, והנה עולים קולות המקשרים את סדרת בNBA לפוליטיקה הישראלית, לריבים הבלתי נגמרים כאן. ולפתע תמיכה בבלאט ובקאבלירס מתוייגת כלאומנית, פרובינציאלית, מכביסטית וכוחנית, וגולדן סטייט הופכת למייצגת ערכים אוניברסליים, משחקת שמאל בול.

זה באמת בסדר לקחת ארועי ספורט מקומיים או עולמיים ולחבר אותם לקונטקסטים רחבים יותר, פוליטיים ותרבותיים. אבל נדמה שמי שמגיע מהענף עצמו, וגם אלה שלא אבל באמת מבינים את גודל המעמד שנפרש מולם, במלוא הדרו, עם ההקשר הישראלי המקומי שלנו הנמצא בתפקיד מפתח, ועדיין אנחנו מתקשים להכיל את עוצמתו של האירוע ונדרשים לצביטות כדי להאמין שזה באמת קורה – כל העיסוק הפוליטי בזה הופך לקטנוני ותפל, פרובוקטיבי בעליבותו, נטול הקשר או הגיון. למה לי פוליטיקה עכשיו?

7. כבר כמה פעמים כתבתי שקריאה בספר של פיל ג'קסון, "11 טבעות", היא קריאת חובה, במיוחד בפלייאוף עם מאמן ישראלי שמנסה לאמן את לברון ג'ימס.

הדיון במערכת היחסים ביניהם אמנם כבר מעייף אבל כמה ציטוטים מהספר הם בגדר חובה על מנת להבין את הקונטקסט:

על קביעת שיטת המשחק:

"באחד ממפגשי "מועדון ארוחת הבוקר" שלהם, מייקל, סקוטי והארפר גיבשו יחדיו אסטרטגיית הגנה יצירתית שנועדה לנטרל את הקו האחורי של הפייסרס. הם הציעו שפיפן ישמור על הרכז מארק ג'קסון מכיוון שעשה זאת בעבר בהצלחה מרובה, ואילו הארפר ישמור על מילר אשר היה מיומן מאוד בעקיפת חסימות. מייקל ישמור על השחקן בעמדת הסמול פוורוורד (ג'יילן רוז או כריס מאלין) וכך לא יצטרך לבזבז אנרגיה ברדיפה אחרי רג'י בהגנה. אישרתי את התוכנית שלהם והיא הוכיחה את עצמה".

באמת נחמד מצידו שהוא אישר אותה, החמוד.

על קובי בראיינט:

"עם הזמן פיתחנו שותפות אינטימית, שהזכירה מבחינות רבות את מערכת היחסים שהייתה לי עם מייקל ג'ורדן. ההבדל היה שהקשר עם קובי היה פחות רשמי. עם מייקל הייתי קובע פגישות מראש כדי לדון באסטרטגיה, ואילו עם קובי שוחחתי על הנושא בכל הזדמנות".

דמיינו לעצמכם את שיחת הטלפון עם המזכירה של ג'ורדן כדי לקבוע פגישה. "אה, זה פיל, המאמן שלו…".

8. הנה אמריקה כולה בוידאו אחד של 19 שניות. אוהדת גולדן סטייט קוראת לעבר לברון בירידתו מהמגרש:

??? Lebron, how does it feel to be a pussy ass bitch
מכל שאלות העיתונאים, זו כנראה השאלה הכי טובה ששאלו אותו בסדרה הזו. המאבטח גוער באוהדת: "שמרי על פיך, אשה", ג'יימס נותן לה את מבט המוות שלו, והמאבטח מוסיף משפט לא ברור (אם אזכור את פרצופך או משהו כזה). האוהדת, פרצופה תמים, אומרת, "לא שומעת, אני מצטערת…".
9. זוכרים את זה שהייתם בני נוער ואירחתם את החבר'ה שלכם אצלכם בבית ואז אבא שלכם היה יוצא לסלון עם תחתונים עתיקים ואתם הייתם מתפללים שייפתח בור ברצפה שישאב אתכם אליו, או את אבא שלכם, או שטיל גרעיני ייפול מחר על בית ספר כדי שתימנעו מהצורך להתמודד עם הפאדיחה? אז השאלות של העיתונאים הישראליים במסיבות העיתונאים אחרי משחקים.

מלחמת הלא-מוחשי במוחשי
עונת המלפפונים - בית"ר נורדיה - ארז טיקולסקר

80 Comments

אודי 11 ביוני 2015

לגבי סעיף 9, השאלה של דניאל (לא זוכר את השם משפחה) לגבי ההתקפי לב לדעתי הייתה הכי גרועה עד עכשיו (בין אלה של הכתבים הישראלים). אבל לאורך שנים השאלות במסיבות עיתונאים האלה לא מתעלות לרמה גבוהה, בין הישראלים ובין האמריקאים. אתמול היה כתב מפורטו ריקו ששאל משהו על לדרג את הלחץ בין 1 ל-10 שהייתה די מיותרת. גיל תמרי האמת היה מביך.

BadBoy 11 ביוני 2015

מה /לא ברור לי לגבי גיל תמרי
איך אחרי כל כך הרבה שנים ככתב בארה"ב
והאנגלית שלו נשמעת עילגת כל כך..

duncan 11 ביוני 2015

כי זה רוב הישראלים כך.
לא עובדים על זה. מבטא זה משהו שצריך לעבוד עליו. ישראלים רבים לא חושבים שזה חשוב.

Amir A 11 ביוני 2015

15 שנה כאן והתייאשתי. לי לא נשמע כאילו יש לי מבטא אבל לסביבה זה מקור לא אכזב לבדיחות. התרגלתי ואני פשוט צוחק על זה בעצמי.

איציק 11 ביוני 2015

אתה לא חייב לעבוד על זה, אצלו זה המקצוע. שיקח קלינאית תקשורת מקומית או מישהו אחר שיטפל לו במבטא. זה פתיר אם רוצים להשקיע בזה. זחקנים עושים זאת כל הזמן, ולא רק הם.

duncan 11 ביוני 2015

מקצוע? מישהו יעיף אותו אם הוא לא מקצועי או לא רהוט באנגלית? הכל קומבינות וקשרים

shohat 11 ביוני 2015

נהדר

ד"ר רזי הופמן 11 ביוני 2015

+++++

Kirma Der Faux 11 ביוני 2015

תמיד כיף לקרוא אותך דורון.

מץ' אפ אחד שנשכח בין בלאט נגד קר דלי נגד קרי ולברון נגד העולם זה קרב התולעים בין טריסטן תומפסון ודריימונד גרין. בינתיים תומפסון לוקח בגדול ונותן לקאבס עוד ועוד הזדמנויות שניות.
המשחק האחרון הזכיר לי את המשחק השלישי של הווריירס נגד ניו אורלינס. גם שם הם היו בבור של עשרים ומשהו הפרש, אבל שם זה היה באמצע הרביעי, והדרך שהם חזרו למשחק היתה עוד ועוד ריבאונד התקפה. הפעם תומפסון עם שני ריבאונד התקפה אדירים משלו עצר מומנטום של קאמבק בדקות הסיום. ההשתחלויות שלו דרך החסימות בתזמון מושלם מגיעים ישר מהספר של התולעת המקורית.

דורון קרמר 11 ביוני 2015

מסכים. גרין נראה קצת אבוד שהאנרגיות וההתלהבות שלו פתאום לא מצליחות לסחוף. הוא העיף מרפקון לדלבדובה בפיק אנד רול והקנגרו דחף חזרה כמיטב המסורת. בהחלט שווה התייחסות.

אריאל גרייזס 11 ביוני 2015

רגע, אז עכשיו גם זה הפך לעניין של ימין מול שמאל? שאם אתה בעד גולדן סטייט או סתם סולד מההמולה התקשורתית סביב בלאט אתה שמאלן עוכר ישראל?
השתלבות יפה בישראל היום, אין ספק

דמוסתנס1 11 ביוני 2015

אוי כמה מרירות. אם היית טורח באמת לנסות ולהבין את הפוסט, הייתה רואה שהוא מספק ביקורת על תופעה זו. אבל הרי הרבה יותר קל להתבכיין, ואם אפשר להוסיף איזו עקיצה על עיתון שאתה לא אוהב אז בכלל. כאילו שיש התונאות לא מוטה בישראל, צר לי לבשר לך גם עיתון הארץ לא בדיוק מציג תמונה מלאה ואובייקטיבית.

דמוסתנס1 11 ביוני 2015

*עיתונאות

אריאל גרייזס 11 ביוני 2015

מה הארץ קשור, תגיד לי? לכל דבר חייבים לדחוף אותו?
ולא, זאת היתה עקיצה ישירה למי שכביכול לא מעריך את מה שבלאט עושה. וגולדן סטייט משחקת שמאל בול זאת רמיזה ברורה שהיא בצד שמאל של המפה. אני מאוד אוהב את הכתיבה של קרמר והפרשנות שלו נהדרת. אבל לא כולם חייבים להיות בעד בלאט. קרמר הוא זה שעושה את הקישור לימין ושמאל, לא אני.

דמוסתנס1 11 ביוני 2015

קרמר כותב בפירוש, "כל העיסוק הפוליטי בזה הופך לקטנוני וטפל, פרוקובטיבי בעליבותו, נטול קשר והיגיון. למה לי פוליטיקה עכשיו". הוא בבירור נגד ערבוב של פוליטיקה, אבל העיקר שאתה מתלהם. מקווה שזה גרם לך להרגיש יותר טוב.

אתה זה שהאלת את עניין העיתון, אז פצאום כשזה לא נוח לך זה לא קשור!?

אריאל גרייזס 11 ביוני 2015

זהו בדיוק, שאין פה שום עיסוק פוליטי. אם אני בעד גולדן סטייט או חושב שיש פה התלהמות של המדיה, זה לא קשור לפוליטיקה או ימין ושמאל. מי שהפך את זה לפוליטי זה קרמר, במיוחד עם ה"שמאל בול" שהוא משחק מילים חמוד עד שאתה מבין בדיוק למה הוא מתכוון.
וואלה, אני רוצה שגולדן סטייט ינצחו, איזה שמאלני אני, הא?

משה 11 ביוני 2015

אריאל,
אני חושב שלקחת את זה רחוק מדי. גם אני מעדיף נצחון של ג"ס, אני סולד מהמילואים בשקל של זילברשטיין (שגדל באופן כללי להיות מטרד טלוויזיוני ) ועידו גור וכתבות כמו "מה חושבים ברחוב הישראלי על דלאבדובה ?" הן מגוחכות בעיני כמו אורן חזן אבל נראה לי שאפשר להשאיר את השמאל בול כמשחק מילים חמוד בלי להפוך אותו לבעל משמעות נרחבת.

מרקו 11 ביוני 2015

קרמר מתייחס לסוג מאמרים מהעיתונות האמריקאית שהופכים את קליבלנד לקבוצה ה"לא נכונה" בשל היותו של בלאט ציוני גאה, מקבל טלפונים מנתניהו ואפילו תמך פומבית במבצע האחרון בעזה. לא קרמר הוא זה שהפך את זה לפוליטי (די ברור שהוא סולד מהקישור), הוא רק מגיב. מה שכן – הדיבורים על זה כל כך זניחים שחבל היה בכלל להתייחס אליהם במאמר. בכל מקרה זה מסוג הדברים שהאכסניה שבה התפרסם המאמר מאוד אוהבת.

דורון קרמר 11 ביוני 2015

מרקו החלק הזה לא נכנס למאמר בעיתון (מבחירתי).
מעבר לזה, לא התייחסתי לעיתונות האמריקאית אלא להתייחסויות מקומיות.

shohat 11 ביוני 2015

דווקא בתור מי שמקיים השילוב (האפשרי מסתבר) בין שמאל פוליטי לאהדת בלאט פרובינציאלית- אהבתי את ההומור.

Srtest 11 ביוני 2015

כנראה שגם לדורון נמאס מהחרוזים ועבר לאשפתות. הראשון שזיהה איך לנצל את הצלחתו של דייויד בלאט לצרכיו היה ראש הממשלה המסריח שלך.

לא יעזור כלום – יכולים לדבר על גריטי ועל קשיחות ועל כל מיני אלמנטים ומה שקליבלנד עושה נגזר ממה שקרה במשחק הראשון. גולדן-סטייט לא ידעה שהיא כזה, קבוצה של קליעות מ-2 מכל הטווחים, וקליבלנד לקחה לה את זה – הכי פשוט שיש. אם יש תחום של נורמליות במשחק, נגיד הקליעות מחצי-מרחק ובכלל מהלכי חצי-מרחק, קליבלנד מכריחה את גולדן-סטייט לשחק כדורסל יותר קיצוני שלפי כל הנתונים אמור להתלבש על גולדן-סטייט => או שלשה או חדירה קרש-סל/דאנק. בפועל זה פשוט לא קורה. מה שקרה ברבע הרביעי, הוא יותר החד-פעמיות של הצלחת הקיצוניות מאיזה שינוי מגמה. כל עוד סטף קארי מנסה לנצח את ההתחכמות ההגנתית של קליבלנד בסופר-התחכמות מצידו הוא ייכשל. אם הוא ישכיל להשתמש בעבודה הקבוצתית בשביל אותן קליעות גם אם הן מ-2, הוא ייתן תפוקה קבועה מול קבוצה טובה שתמיד מגיעה לעבודה.

דורון קרמר 11 ביוני 2015

אריאל אולי לא נתקלת בזה, לשמחתך הייתי אומר, אבל אני בהחלט נתקלתי גם במאמרי דעה כמו זה המצורף בסוף התגובה וגם ברשתות החברתיות. הציטוט שהביא דמוסתנס1 (תודה) הוא לב העניין.

http://www.haaretz.co.il/gallery/television/tv-review/.premium-1.2655586

אריאל גרייזס 11 ביוני 2015

אני לא יכול לקרוא את המאמר עצמו (הארץ וכו'), אבל אני בהחלט מזדהה עם תחושת המכביזם מעוררת הסלידה שהוא מדבר עליה בכותרת. אני מאוד מעריך את ההישג של בלאט אבל ההפיכה של קליבלנד למכבי החדשה, זה שראש הממשלה מתקשר אליו, שערוץ 2 שולח את גיל תמרי שבינו לבין כדורסל אין דבר וחצי דבר לכסות את "האווירה בקליבלנד", כתב שמדבר על התקפי לב שבלאט עושה לנו ועוד ועוד גורמים לי להתחרפן. זה לא קשור לימין ושמאל ואני לא מבין למה להכניס את זה לעסק.

שי 11 ביוני 2015

מאכזב מאוד לראות כתב מוכשר פונה ל"שד העדתי"… בקלות יכולת לפרגן לאנשים מחשבה עצמאית ולא לצעוד עם העדר.

שי 11 ביוני 2015

התגובה לכתבה של קרמר.

ל-גרייזס – צודק באלף אחוז.

איציק 11 ביוני 2015

הארץ חוסמים את האפשרות לקרוא את הכתבות שלהם, וטוב שכך. עדיין לפי הכותרת, אם היא משקפת את התוכן של הכתבה, אז כנראה שהעיתונאי די לא חכם, או לא עוקב אחרי בלאט. אם הוא היה מוציא את הראש שלו מה… הוא היה מבין שבלאט הרבה יותר חכם מהכותרת של 7 מיליון (מזל שלא דחף 6 מיליון), ויודע טוב מאוד שהכמות הרבה יותר קטנה.
לגבי הטלפונים של רוה"מ ושל הנשיא, זה אומר יותר עליהם מאשר עליו. דרך-אגב, אם הם היו באמת עכברי כדורסל, לא היה מפריע לי אם היו מתקשרים אליו בסתר בלי שאף אחד ידע, ולא כמשהו פירסומי תעמולתי.

יניב פרנקו 11 ביוני 2015

רק רוצה להגיד שבלאט זה האבא של תמיר ואנחנו מחזיקים לו אצבעות.

איציק 11 ביוני 2015

ואם הוא לא אבא של תמיר, אז…

אורן השני 11 ביוני 2015

סתם שתדעו, כל הכתבות של הארץ "פתוחות" כשנכנסים מהפלאפון.
הבנתי שגם מ-incognito במחשב זה כך אבל לא ניסיתי.

OneWhoKnows 11 ביוני 2015

לא נכון.

אורן השני 11 ביוני 2015

מהפלאפון אני קורא כבר שנה. אולי האופציה השנייה זה "לא נכון".

שלומי 11 ביוני 2015

לא נכון.

wazza 11 ביוני 2015

לא צריך לקרוא את המאמר מספיק לראות שכתב אותו רוגל אלפר, מהזן של אורי משגב, אלון עידן וכו'

יוסי 11 ביוני 2015

+1000

יוסי 11 ביוני 2015

התגובה היא לאריאל

דמוסתנס1 11 ביוני 2015

שמאל בול! ענק!

the bird 11 ביוני 2015

לגמריי (:

רובי ג 11 ביוני 2015

עכשיו עשית לי חשק לקרוא את הספר של פיל ג'קסון! תמיד חשבתי שהוא בנאדם מרתק ולמען האמת לא היה לי מושג שהוא פירסם ספר. רץ לנסות להשיג אותו.

האמת, שקצת דאגתי כשהייתה ידיעה שדלי הובהל לבית חולים מיד בתום המשחק. אחרי זה קראתי שהוא סבל מהתכווצויות בכל הגוף, אבל הוא שוחרר ויהיה כשיר למשחק הלילה.

סעיף 3 היה פשוט קורע מצחוק. באמת הצלחתי לדמיין את האוהד מעפולה עולה לשחק ומנצח את המשחק.

משה 11 ביוני 2015

הוצאת מטר בכל חנויות הספרים. ספר נהדר, מומלץ ביותר.

א ח 11 ביוני 2015

נפלא…
תן לנו עוד…במיוחד על הסידרה הזאת

גיא זהר 11 ביוני 2015

מצוין לגבי הניתוח המקצועי. אני חושב שאי אפשר להפריד את השאלות של התקשורת הישראלית לבלאט למה שכתבת לגבי היחס בארץ לגבי בלאט שפנה לכל מיני כיוונים הזויים. הכל כרוך אחד בשני ומניע אחד את השני.

בני תבורי 11 ביוני 2015

קרמר,
ואת "זה בכלל לא הוא, זה טיירון לו" שכחת?

גיא זהר 11 ביוני 2015

את זה הוא משאיר לחלק מהתקשורת האמריקאית

בני תבורי 11 ביוני 2015

לא גיא, זה כבר מזמן גם בארץ.

דורון קרמר 11 ביוני 2015

לא ראיתי את זה בארץ בני.

D! פה ועכשיו 11 ביוני 2015

בחייאת דורון, תביא פעם טקסט גרוע. משהו ממוחזר ומשעמם
שכל התשבוחות האלו יראו אמיתיות ולא סתם מיחזור משעמם.

הוידאו ב-8, נהדר. מת על הפרצוף שלה. "אני, אני לא קשורה לעניין בכלל". על הפרצןף של לברון, שלולא המאבטח בכלל לא היה עוצר.
מת לראות פעם מאבטח בשער 11 בבלומפילד פונה ככה למנוול ההוא שמקלל את ראדי.

איציק 11 ביוני 2015

מחפש סופו ב-NBA?

D! פה ועכשיו 11 ביוני 2015

נהפוך הוא (וכאלו כבר היו אם הזיכרון שלי לא מתעתע בי)
זה החלק של אמריקה שהייתי רוצה להביא לפה.

איציק 11 ביוני 2015

זה ביבוא אישי בלבד (אולי תוכל פה ושם ביבוא מקביל).
דרך היבואן הרישמי אין לך כל סיכוי.

asaf 11 ביוני 2015

ד"ש מרון ארטסט ועוד כמה חברה מאינדיאנה
https://youtu.be/gQIIOWPNYM0

the bird 11 ביוני 2015

תודה רבה על פוסט משובח נוסף (:
האישה מ8 היא חוזרת בתשובה מדופלמת (:

חזי 11 ביוני 2015

כיף לקרוא!

7even 11 ביוני 2015

נהדר כרגיל, דורון.
לגבי ה "זה לא בלאט זה טיירון לו".
במהלך הסדרה של הווריירס נגד הגריזליס, היה פה דיון שלם על איך המאמן של ממפיס עושה בית ספר לקר עם טוני אלן.
הגריזליס כבר הובילו 1-2 ועוד לפני משחק נוסף בבית שלהם(ממש כמו הסיטואציה הנוכחית),והווריירס נראו על הקרשים.
פתאום, קר(או לא קר) כנראה שם לב סוף סוף שטוני אלן לא פוגע בכל מה שמעבר לצבע, אז פשוט שמו עליו את בוגוט וזה היה השח מט של הווריירס,
שטיילו מאז לניצחון 2-4.

ואיך הגיבו על זה בארץ? נתנו את כלללל הקרדיט לעוזר מאמן של קר.
מישהו עשה מזה עניין? לא שאני ראיתי לפחות.

ד"ר רזי הופמן 11 ביוני 2015

ומה עם הפציעה של טוני אלן?
האם לדעתך לא היתה לכך השפעה מכרעת על הסדרה ההיא?

7even 11 ביוני 2015

לא בגלל זה הורידו אותו לספסל

אנונימוס 11 ביוני 2015

מה לעשות שזה באמת פרובינציאלי? כמו מכבי ת"א, אנשים שלא מבינים מה זה כדורסל מתלבשים על כל הסיפור וחוגגים כל "סויפט" כאילו נצחנו במלחמת ששת הימים. מה לעשות שזה באמת פתטי?

ומלבד זאת, הפרובינציאליות מיוצגת היטב גם בכך שכל מה שעשה נשכח מלבד הדרכון שלו (אחד מהם לפחות). הוא בנאדם עלוב שייצג נאמנה את "רוח המועדון" ששירת במשך שנים. הייתי רוצה לראות מה היו אומרים עליו בנ.ב.א אם היה מרגל אחרי פסקי זמן של היריבה בטלביזיה, או מגבה את שחקניו כשהם עושים שכיבות שמיכה על הפרקט בזמן טיים אאוט של היריבה – הוא היה זוכה לאמן באירופה עד סוף הקריירה ולא רואה פרקט בנ.ב.א בלי לקנות כרטיסים לcourt-side

גיא זהר 11 ביוני 2015

אל תגזים. לא צריך לקחת לקיצוניות השנייה. לדוגמא, בובי נייט, שאני מת עליו, עשה דברים הרבה יותר חמורים מבלאט עד שהועף מאינדיאנה וגם אז מצא בית בטקסס טק.

ד"ר רזי הופמן 11 ביוני 2015

מי שעושה את ההקשרים האלה הם בעיקר עיתונאים.
לי לא ברור למה צריך פה ביקורת? אני מרגיש שדיוויד מייצג אותי ורוצה שיצליח?
אין שום דבר רע בזה ובפטריוטיות. רבים מהאנשים בכל העולם פטריוטים ואין בזה בעייה.
אני רואה בבלאט ישראלי לכל דבר שעשה עלייה לישראל ואם זאת הוא גם אמריקאי לכל דבר.
כבר שנים רבות אני מעריך אותו כישראלי יוצא דופן, חרוץ מאד, גנטלמן אמיתי ומאמן משכמו ומעלה. אין לו יותר אתגרים בישראל ואירופה והדבר הכי טבעי היה להגיע לליגה הטובה בעולם. וזו גילתה אותו השנה ותהיה מלאת השתאות מהיכולות שלו.
בין אם הוא יתן מט לקר או שיפסיד בסופו של דבר, הוא עושה את אלה שסביבו טובים יותר וזו הגדולה שלו.
אנשים כאלה הם המנהיגים להם אני עורג. מי יודע, אולי בעוד כמה שנים הוא יכנס לפוליטיקה ויקח אותנו לעולם טוב יותר.

martzianno 11 ביוני 2015

ואני חשבתי בכלל זאת אוהדת של מכבי.
זאת עם הפה המטונף.

אורן השני 11 ביוני 2015

לדעתי הבעיה היא שהתקשורת – זאת שקובעת דעת קהל ומנפחת את כל הסיפור עם מאה כתבות ביום שאולי חמישית מהן ענייניות לכדורסל – אחר כך מעיזה להתלונן ש"אנחנו כאלה פרובינציאליים" ו"גנבו לנו את הNBA!!" (להלן טורי הדעה בוואלה למשל).

מה???? הכתבים האלה פי אלף פרובינציאליים מאיתנו ואז מתלוננים וצוחקים עלינו בפנים. בושה.

אורן השני 11 ביוני 2015

כן ראיתי.. איך רשמו שם בתגובות – "זה לא מעיד על האוהדים אלא על הכתבים" – בדיוק מה שאני חושב.

אגב בזמן האחרון אותן כתבות רקע של אלעד זאבי יוצאות תוך יום אחרי אלה של וואלה (כמו למשל על איגואדלה, תומפסון ועוד). לא רוצה להגיד סתם אבל זה נראה קצת חשוד.

Amir A 11 ביוני 2015

אני באמת לא יודע מה עובר על וואלה באופן כללי. זה נראה כאילו האתר החליט לעשות חראקירי. כאילו איזה מנהל הוריד סדרת הוראות בסגנון של
1. כל כתבה חייבת להתחיל במילה מטורף
2. 57% מהכותרות בכל עמוד ברגע נתון חייבות להזכיר את המילים סקס וכוכבות פורנו
3. יתר 43% הכתבות חייבות להיות על "אמריקה בהלם"
4. ראיון לא יעלה לאתר אם לא הצלחנו לגרום למרואיין להביך את עצמו.

כאילו TMZ יצא לדייט עם הקרדשיאנס והאתר הזה הוא התוצאה של לילה סוער בין השניים.

אורן השני 11 ביוני 2015

אמת. חבל שלפחות לגבי ספורט אמריקאי אין להם כ"כ אלטרנטיבות בעברית חוץ מדה-באזר, בלוגים ספורים וכתבות רקע מדי פעם בהארץ.

אני נשברתי אחרי הכותרת "חדשות טובות לדייויד בלאט: קייל קורבר גמר את העונה". כמה טיפשות (+פרובינציאליות!) בכותרת אחת.

מרקו 11 ביוני 2015

לא לגמרי מסכים. קחו לדוגמא את הכתבה מאתמול, שאמנם פרובינציאלית והכל אבל אחת הטובות שראיתי בעיתונות המקומית לאחרונה.http://sports.walla.co.il/item/2862392

אורן השני 11 ביוני 2015

בסדר. נחמד, מעניין, מקצועי, אבל גם הולך לאיבוד בהתעסקות האינסופית של האתר בכל נאד של בלאט או לברון. באופן כללי אני מעדיף לא לקרוא / לקנות / לקחת מה שדוחפים לי לפרצוף בכוח.

7even 11 ביוני 2015

ענק!
מזמן לא נכנס לשם. לפחות עד שתתחיל עונת הפוטבול.
וגם אז רק למדור הזה.

matipool 11 ביוני 2015

אין מה להגיד – אתה בזון מעולה בזמן האחרון .
הסיפור של בלאט / קליבלנד / גמר מוציא ממך את המיטב .

איציק 11 ביוני 2015

1. יש הבדל מאד גדול בין פטריוטיות לפרובינציאליות. מה שעושים העיתונאים הישראלים זה במקרים רבים פרובינציאליות, שתמיד באה עם שיטחיות, וחסר טעם. פטריוטיות, כשהיא במידה (ולא הופכת ללאומנות), אין בה שום דבר רע. אין שום פסול ברצון שהקבוצה ממדינתך תנצח, שהמוצר של המדינה שלך יהיה הבאז הבא, שהמאן ממדינתך יצליח. עדיין אפשר לעשות זאת באופן מכובד.
2. אתה נותן יותר מידי אשראי לבלאט בקשר למה שקליבלנד מבצעת על המגרש (הגנה, התקפה, מחליפים). לכולם ברור שכל מה שנעשה, נעשה בדברו של לברון. הוא קובע חמישיות, חילופים, תרגילים, סוגי הגנות, ומה יהיה מזג האויר. לפעמים הוא מתייעץ עם לו, כל שאר הצוות סטטיסטים. אז לא צריך חול בעיינים, אנחנו מבוגרים/בוגרים ומסוגלים לעמוד באמת המרה עם כל הלוקאל-פטריוטיות שלנו מסעיף1.

אורן השני 11 ביוני 2015

+100

ניסחת את זה (סעיף 1) הכי טוב שאפשר.
ובנוסף – הגיע הזמן שיפסיקו לנסות לחנך אותנו ואז עוד לומר לנו "נו נו נו איך אתם מתנהגים".

גיל 11 ביוני 2015

המפתח לדעתי זה ריבואנד ההגנה של גולדן סטייט. תומפסון עושה להם טרור מתחת לסל ומאפשר לקליבלנד יותר פוזשנים במשחק, מה שמכפר במידה רבה על האחוזים הגרועים של לברון. כשלקבוצה שלך יש שתי אפשרויות לקלוע לסל בהתקפה אז האחוזים פחות רלוונטיים. לגולדן סטייט יש 7 פוזשנים פחות למשחק מבעונה הרגילה וזה משמעותי.

שמעון כסאח 11 ביוני 2015

אפרופו בלאט ופוליטיקה יש גם את זה
http://sports.walla.co.il/item/2862731

איציק 11 ביוני 2015

רק תוספת לעיתונות בזויה, לא עיניינית, של עיתונאי קטן: http://www.nrg.co.il/online/3/ART2/700/951.html?hp=3&cat=620&loc=4
אם כבר מדברים עלינו, רצוי גם להסתכל מה יש בצד השני.

duncan 11 ביוני 2015

לא מתגורר בישראל אז לא ממש מרגיש את הפרובנציונליות.
אבל נראה לי הגיוני שתהיה קצת פרובנציונליות.
ישראל זו מדינה פיצית. הגיוני שידברו על הגמר בצורה קצת שונה כעת.
זה כמו שבאוניבסיטת טקסס צבעו את המגדל בכתום (צבע האוניברסיטה) כאשר אלוף הגולף בן ה21 זכה באליפות. הוא למד שנה או שנתיים באוניברסיטה.
פרובנציונליות? כולם ככה בעולם. נראה לכם שבספרד לא התלהבו שצמד הגאסולים פתח באולסטאר?

MOBY 11 ביוני 2015

תגידו השתגעתם?
דלי מוסר דש לאמא ואבא דרך הטלוויזיה זה לא פרובינציאלי. לא! זה אנושי.
וכן כשמאמן שהתחיל את הקריירה שלו מגרש וחצי שמאלה מאיפה שאתה זורק לסל גדל להיות המאמן הישראלי הטוב ביותר, אז אתה בעדו.
אין בעיה אם זה שאתה אוהד את ג״ס או ניו יורק או אטלנטה או ל.א (טוב אם אתה אוהד ל.א אז אתה כנראה חולה צהבת אוהד צלחות מגעיל). אבל בטוח שאתה מעריך את הדרך והיכולת של בלאט לקחת קונטנדרית (כל קבוצה עם לברון) פצועה ולהרכיב ממנה יחידה לוחמת. ראינו מה קרה לאוקלהומה או שיקאגו ואפילו לכאן אנטוניו בלי אחד מהכוכבים שלה.
קליבלנד לוחמת ומובילה סדרה עם שחקנים מוגבלים (בכל זאת ניקס…) מרוב הפציעות בפלייאוף שכחנו ששחקן הפנים הטוב של הקבוצה הפך להיות המעודד מספר אחד.

shadow 11 ביוני 2015

הערת הסוגריים שלך היא מבישה.

לך תראה פסיכולוג, יכול לעזור לך עם רגשי הנחיתות.

MOBY 11 ביוני 2015

לך תעבור השתלת הומור.
איש קטן

No ONE 12 ביוני 2015

אני נגד שאלות מטומטמות לא משנה מאיפה הן מגיעות , ישראל,סין או אוסטרליה
אם אני הייתי עיתונאי הייתי שואל את סטיב קר ואת דיוויד בלאט שאלות הרבה יותר טובות,מקצועיות שמתייחסות רק לכדורסל ולא כל הבולשיט שמסביב

Comments closed