העמדות מתו, הכדורסל חי

על נבחרת העתודה של קטש והבוגרת של אדלשטיין. וקצת שון דוסון.

סעיפים 4 & 5 פורסמו ב״ישראל היום״.

1. כרגע המסע של נבחרת העתודה באליפות אירופה נראה כמו הסערה המושלמת. חיבור של שנתון איכותי יחסית, חלקו רץ כבר כמה שנים ובעל היכרות מוקדמת. מאמן פנטנזיסט שמאפשר חופש פעולה ומיישם את עקרונות המשחק המתקדם שבנוי על שלשות, משחק מעבר והגנה אישית אגרסיבית.

ומעל כולם, שחקן בעל איכויות מקצועיות יוצאות דופן, חוזק מנטלי טבעי והבנת משחק פנומנלית, נכס שגורם לכל מאמן להיראות טוב, תמיר בלאט.

השאלה שעולה בכל פעם ששמו מוזכר היא מה הגבול שלו? לטעמי, ולמרות שכבר לפני שנה השתפכתי על ביצועיו באליפות אירופה, מדובר בשחקן יורוליג. כמה דומיננטי ביורוליג? הרי יש יורוליג פניני ויש יורוליג תאודוסיץ׳. נדמה לי שאיפשהו באמצע.

בנבחרת, כשהוביל בצבירת נקודות ושרף את לטביה וליטא בשני המשחקים הראשונים, הוביל דרך קבלת החלטות התקפיות. כשהאיטלקים זרקו עליו שמיכה וטראפים, לקח צעד הצידה, לא כפה את עצמו והוביל דרך 16 אסיסטים. היום מול האיסלנדים שילב את שתי הגישות.

בהפועל ת״א ידע למלא טוב יחסית את החור שהותיר רביב לימונד שנעדר בגלל פציעה, וזז הצידה כשהזרים קיבלו החלטות. בלאט היה משמעותי מאוד בסגל של שרון אברהמי.

הרבה טעויות רמי הדר עשה בעונה האחרונה. אחת הבולטות שבהן היא חוסר השימוש בבלאט, שהלך לאיבוד עם חילופי המאמנים. פראייר המאמן שיש לו את בלאט ולא משתמש בו.

כל עניין הסייז שלו לא רלבנטי. אייזאה תומאס מהסלטיקס סגר את הסיפור הזה. האבולוציה נתנה לכל יצור חי כלים לחפות על חסרונות. כל מה שמעל לכתפיים של בלאט זה וואחד פיצוי של הטבע. יותר חשוב שיראה עבודת רגליים ראויה בשמירה על גארדים של יורוליג שמובילים כדור. שם המבחן שלו.

2. אם תשאלו את קטש, כמו גם את כל מי שמסתובב בסן פרנסיסקו ואוקלנד ומשחק כדורסל, העמדות בכדורסל מתו. יש גארדים ופוורוורדים. כולם קולעים, חלקם חוסמים, חלקם יוצרים. זה הכדורסל. אלישי כדיר (״השמיים הם הגבול״, אמר השבוע בנס ציונה), וליאור אליהו (כמה שלשות זרקת באימון היום?), הם דינוזאורים.

על פי קטש, גם אין דבר כזה איזורית. לטענתו זה בכלל לא משהו שהוא מתעכב עליו או מתייחס אליו. מה שעושים מול אישית עושים מול מה שנראית כאיזורית, שזה פיק אנד רול על סוגיו, חדירה הוצאה, ריווח וטיימינג טוב. זה הכדורסל עכשיו.

העבודה הקבוצתית שישראל עושה בריבאונד היא פשוט פנומנאלית. העובדה שריבאונד ההגנה לא הוזכר עד עכשיו לשלילה לא מובנת מאליה. בכל נבחרת ששיחקנו מולה עד עכשיו היו שרוכים שחטפו בוקס אאוט ודיפלקשנים שלקחו מהם כדורים. אם לא באוויר, מהרצפה.

אז מי עוד לגיטימי לליגת העל עכשיו? רועי הובר כבר שם, למרות שעדיין לא השלים את המעבר שלו מסקנד גארד לפוינט גארד, אבל כאמור, לא בטוח שישלים כי זה לא באמת משנה. שיקלע, יחדור, יוביל כדור, ישמור. הנתנאל ארצים של העולם כבר יופיעו. הובר שייך לירושלים וצריך דקות משחק. אבוי לו אם יחתום שם.

יובל זוסמן, ואצטרף למקהלה שקוראת למכבי ת״א לצרף אותו לסגל הנוכחי שלה ולאפשר לו דקות בתוליות בליגת העל וביורוליג. נדמה לי שראיתי אצלו גם סממני לואו פוסט. ויהיה נחמד אם יכעס קצת מדיי פעם, או ישחרר חיוך.

אבא של יובל, יריב זוסמן הוא מאמן נתנייתי ותיק של קבוצות צעירות שהיה הולך ברחובות נתניה עם עיניים פקוחות למצוא כל ילד גבוה כדי להביא אותו לכדורסל. אני חייב ליריב זוסמן לא מעט.

נתנאל ארצי – למרות התרומה הפנומנלית שלו, הבחור לא עולה כיתה לליגת העל. אני לא רואה מאמן שמוצא לו שימוש בליגה מלאת הזרים שלנו. לא בגלל המאמנים, בגלל היכולות של ארצי. הוא יכול להיות חיית ליגה לאומית. מצד שני, בשנה שעברה אמרתי את זה על אור לאומי והוא נתן אחלה עונה בהרצליה. אולי זה תלוי הרכב.

דניאל קופרברג – בוסר כמו לימון ירוק. אולי גבוה מחליף לכמה דקות אבל גם כאן אני לא רואה מאמן שיכול להפיק ממנו כרגע דקות משמעותיות בסביבה תחרותית עם זרים מאסיביים. לכן אני לא רואה טעם בטענות כלפי עופר רחימי שלא השתמש בו. קבוצה שמחפשת פלייאוף ונכנסת על הקשקש למקום השמיני, למה שתיקח סיכון עם הילד?

ואיך רחימי אמור לתת כשהסיומת בתוך הצבע חלשה. הריבאונד יחסית בסדר. לחסום ולהתגלגל זה נחמד אבל מי ימסור לו בהתגלגלות אם הוא מסיים ככה? הרי לא כל רכז הוא תמיר בלאט שרגיל שהורסים לו אסיסטים בפוטנציה. אז אולי לתת כמה עבירות ומנוחה בסוף רבעים, ואני לא יודע אם איגור נסטרנקו ועמית ביר כץ הם מודלים לחיקוי, אבל הם שם, בזכות המאסה בעיקר. אולי גם קופרברג.

3. בשנים האחרונות שחקנים משתמשים במיטב כספיהם וכספי הוריהם על מאמני יכולת אישית. לפעמים זה עוזר לשחקן, לפעמים לחשבון הבנק של המאמן. אני לא יודע אם אריאל נבון השתמש במאמן כזה, אבל על סמך היכולות שהוא מציג מי שעבד איתו עשה עבודה נהדרת.

שינוי הכיוון, השליטה בגוף, החוזק, האתלטיות והסיומת פנטסטיים. הדיפולט של נבון הוא רגליים כפופות, אולי כפופות מדיי בהגנה. איזה מסר נהדר הוא משדר למאמן שלו, לחבריו לקבוצה, ופחות נהדר למי שהוא שומר עליו. ״סיבו״, אומרים לכלב, ונבון נמצא ב״סיבו״ תמידי. עולה מהספסל כמו טורבו, דקה ראשונה כמו דקה ארבעים. פרצוף נטול רגש ועיניים מלאות כוונה. עבודה, עבודה, עבודה. זה צריך להיות המודל של השחקן הישראלי.

4. הכדורסל המלהיב של נבחרת העתודה מעלה את התהיות האם גם הנבחרת הבוגרת תאמץ את סגנון המשחק המעודכן שלה. פיני גרשון, כדמות המקצועית הבכירה באיגוד, מטיף על אחידות משחק בנבחרות, בשיטת משחק שתמקסם את היכולות של השחקן הישראלי ותחביא את חסרונותיו. האם הוא יכפה על חברו אדלשטיין סגנון המבוסס על שלשות, משחק מעבר והגנה אגרסיבית? באליפות הקודמת הנבחרת זרקה 14 שלשות למשחק, וזו כמות שהעתודה זורקת במחצית (כמעט).

האם אדלשטיין ידבוק בשיטת ההתקפה 2-3 גבוה שנחלה הצלחה יחסית ביורבאסקט וכשלה כישלון חרוץ במכבי ת״א? האם השיטה האסתטית, שמכתיבה קצב איטי, מעט שלשות, וגורמת למאמן להיראות ולהרגיש טקטיקן בעל שליטה, תמשיך לנצח עבורו משחקים, או תראה אנכרוניסטית כמו רפסודה שמפליגה הרחק מאורות הכרך של הכדורסל?

מבט בסגל של אדלשטיין לא פותר את הדילמה. כמה קלעי שלשות יציבים יש שם? כספי. פניני. שמחון. הלפרין. אוחיון? מקל? טימור? נדמה ששווה לנסות. אבל אז יש סיכוי שלא יגידו שהמאמן גאון.

5. אם ננתק את הסכסוך בין מכבי וויצ׳יץ׳ ת״א לנבחרת גרשון/אדלשטיין ישראל מהמטענים האישיים שהצדדים סוחבים, נגלה שברמת הטיעונים מדובר בתיקו, אבל במציאות וויצ׳יץ׳ בינתיים מנצח.

ג׳ייק כהן צודק שאין לו סיבה לבוא בתור מתאזרח גיבוי, וחושף שוב את בלוף המתאזרחים: אם אין להם אינטרס ברור ומיידי שיוכלו להרוויח ממנו, האזרחות לא מעניינת אותם. ״מספיק עם השקר הזה״, היה אומר ג׳ורג׳, הווטרינר (או הווטרינטור) מהספארי של ״ארץ נהדרת״.

אז אם המאמנים הולכים על ריצ׳ארד האוול, שנראה כמתאזרח עם הקשר הכי קלוש למדינה בתולדות המתאזרחים (וד״ש לטרי פייר וקית׳ בנט), שיחיו עם ההחלטה הזו על סיכוניה ויתרונותיה. עבור כדורסלן, קיץ הוא מצרך יקר מדיי לבזבז בתור להמתנה שמישהו אחר ייפצע. אז וויצ׳יץ׳ אחת, אדלשטיין/גרשון אפס.

הסיפור שונה לגביי כארם משעור. הנבחרת זקוקה לו מקצועית ומיידית ויש לו השפעה על סגנון המשחק. אם הוא אכן פצוע כמו שהוא טוען, שייבדק על ידי הצוות הרפואי של הנבחרת בשיתוף עם הצוות הרפואי של מכבי ת״א (מייד אחרי הסכם השלום בין ישראל לפלסטין) ויקבלו החלטה משותפת שרואה את בריאות השחקן מעל לכל.

להודיע למנהל הנבחרת בטלפון שהוא לא מגיע בשבועיים הקרובים (או של מי שאמר לו להגיד את זה) זה זלזול עצום בזימון ההיסטורי שלו ובמערכת כולה. מעבר לכך, למשעור, גם אם הוא לא מעוניין בכך, יש תפקיד חברתי.

ערבי-ישראלי במדי נבחרת ישראל בימים נפיצים אלה הם אמירה חשובה, כשהציבור היהודי מעוניין להאמין שערביי ישראל מתנערים מהמחבלים מאום אל פאחם ומחברי הכנסת של הרשימה המשותפת, שעסוקים בהדלקת מדורות ושפיכת שמן עליהן. אז גם אם אדלשטיין וגרשון צודקים ברמת העקרון, התוצאה היא 2-0 לוויצ׳יץ׳.

6. בחור שמתחיל בנערים ארצית בהפועל אילת, לוקח אליפות עם ראשל״צ וחותם על חוזה של 200 אלף דולר בהרצליה הוא הצלחה מטאורית. זה שהציפיות ששון דוסון (דאוסן? דאוסון?) הציב לעצמו מתכתבים עם הNBA לא רק סחררו אותו, אלא סחפו גם אותנו, ונפלנו למלכודת שאולי אולי הוא באמת שייך לשם.

דוסון צריך להגיע לבגרות מנטלית, שתשפיע על סגנון המשחק שלו, על שפת הגוף שלו ורק אחר כך אולי הוא יהיה בשל למכבי ת״א או הפועל ירושלים. לו היה חותם באחת מהן, זה היה נגמר רע: מכבי ת״א מעוניינת בבחורים שלא ינענעו את הספינה ולא ישימו את טובתם האישית לפני הקבוצה סטייל עונת הבלהות שהסתיימה, ובירושלים יש מספיק גארדים לעשות פקק מגינות סחרוב. בשני המקומות לא היה מקום לדוסון הילדותי והטיפה פראי כרגע, לכן הרצליה נראית כמו אחלה שידוך, עם אחלה כסף, תפקיד רוחב בקריירה שאולי תתפוצץ ואולי תיגמר עם תמונה למזכרת מקבוצת NBA בליגת הקיץ. לא רע לשים ליד הואזה בסלון.

—————————————————————————————————————————–
כמה הערות לגביי הדיונים בתגובות על הנושאים הפוליטיים שעולים אצלי בפוסטים:
1. מדובר בבלוג פרטי, ולפרט יש דעות פוליטיות. הכנסת אג׳נדות מהסוג הזה בכתיבת ספורט ובכתיבה בכלל היא דבר מסוכן עבור כותב, שעלול לאבד קוראים/אהדה ולהתעסק בנאצות וויכוחים. לקחתי בחשבון. יש דברים שיושבים כבד מדיי ומחפשים פורקן מקלדת.

2. אני לא מרבה להגיב בתגובות, למעט תיקונים או רגישות לחוסר אמירת אמת. אבל בעיקר בגלל שאני נמנע מווכחנות שבדרך כלל מובילה למבוי סתום. ת׳אמת, גם מערכת התגובות מקשה על מעקב.

3. עניין ״ישראל היום״ עולה מדיי פעם (מובילים בTGI על ידיעות גם בסופ״ש!) – אז אבהיר: התחלתי לכתוב במקומני רשת שוקן, עברתי דרך מדור הספורט של ״הארץ״, הגעתי ל״גלובס״ ומשם ל״ישראל היום״. הדעות הפוליטיות שלי היו בערך באותו מחנה בכל פלטפורמה שכתבתי בה. כן, ברשת שוקן היו כאלה שכינו אותי ״הפשיסט״. אבל בחיבה.

הדרבי המזרח גרמני הראשון
שבתרבות - מדוכא וטוב לו

62 Comments

איציק 20 ביולי 2017

פוסט יפה ומעניין.
לגבי בלאט, הוא לא תומס, ותקרת הזכוכית שלו ניראת נמוכה בגלל הזריזות שעליה הוא יכול לכפות עם שכל בהתקפה, אך לדעתי יתקשה מאד בהגנה ברמות הגבוהות.
הערה קטנה גם אם לא תגיב. חבל שאתה לא מגיב, מאד חבל.

יואב 20 ביולי 2017

קרמר,
אתה פשוט מלמד אותי את המשחק. תודה.
ולמרות שאני לא במחנה הפוליטי שלך- לי זה לא הפריע בגרוש. תמשיך לכתוב ככה, איך שאתה מאמין שנכון לך.

גאזה 20 ביולי 2017

+1

BRT 21 ביולי 2017

+2 (-;

מתן גילור 21 ביולי 2017

3+

גיא זהר 21 ביולי 2017

לי זה מפריע ולא בגלל שהעמדות שלי ברוב המקרים מנוגדות, אלא בגלל שיש ערבוב במקרים רבים של מין שאינו במינו. כמובן שאתה יכול לעשות ככל העולה על רוחך אבל אני הייתי מעדיף שאם הדברים בוערים בעצמותיך תכתוב פוסט פוליטי נפרד. לגבי משעור, רק אל תפיל על הבחור הזה את העניין הפוליטי. רק זה חסר, שיקראו לו משתמט על רקע מוצאו (ומזל שסייף דרוזי ושנבחרת הכדורגל כל כך שנואה). יש לו מספיק דברים על הראש עכשיו (ועל זה שלא הגיע לבדיקת רופא צריך לעמוד לדין בדיוק כמו שנורו רוט הועמד לדין).

אריק 21 ביולי 2017

הבעיה זה לא עם עמדה פוליטית יש פה מהכל. הבעיה מתחילה כשזה גולש לגזענות…

עירן 21 ביולי 2017

+ 10, אריק. זה כבר בצבץ בפוסטים קודמים.

אבי 2 21 ביולי 2017

+4

בילבו באגינס 20 ביולי 2017

מעולה. נהנה מהכתבות כמו תמיד. היה משחק מוזר של ישראל כמעט ולא היו הכנסות כדור לצבע . הכול חדירות וזריקות 3 וחצי מרחק. יש לישראל סיכוי להעפיל לגמר?

צור שפי 20 ביולי 2017

למה הפועל נתנו לבלאט ללכת?

יניב פרנקו 21 ביולי 2017

היה לו סעיף בחוזה שמאפשר לו ללכת מתי שהוא רוצה בפיצוי של 100000 שקל (בסל זה לא מעט) והוא בחר להפעיל אותו.
מקצועית חבל מאוד שצוף בן משה פצוע הקיץ ולא נסע עם העתודה – אפשר היה להתרשם מהכשרון שלו וצוף ותמיר גינת וכנראה רפי מנקו ורועי הובר זה מספיק צעירים וישראליים.
אני אישית מבואס גם שאריאל נבון שעושה אחלה אליפות וגדל בנוער של הפועל לא בתוכניות אבל אולי דברים ישתנו הקיץ.

תמיר בלאט לא יכול להיות כרגע לדעתי גארד משמעותי בליגה – שנה שעברה רמי הדר או לא רמי הדר הוא קיבל המון דקות – עם בנקס ולימונד בריא (זו ההנחה) ולפחות עוד 2 זרים בקו אחורי הוא לא ישחק הרבה – להערכתי גם בחולון זו תהיה הסיטואציה .

גיא זהר 21 ביולי 2017

לאומי לא שייך להפועל? למה לא מחזירים אותו?

יניב פרנקו 21 ביולי 2017

יש בוררות בין השחקן להפועל – הפועל רוצה להחזיר

חיים הצהוב 21 ביולי 2017

מהיכרות אישית הסיכוי שלאומי יחזור להפועל הוא כמו הסיכוי שרמי הדר יחליף את וויציץ במכבי.
אחרי שעבר שם מה שעבר בקיץ שעבר הוא סימן איקס גדול על הפועל ולא יחזור לשם, אין למשפחה בעיה של כסף וזה לא מה שמעניין אותם, לאומי רוצה להנות והוא יודע שזה לא יקרה בהפועל.

יניב פרנקו 21 ביולי 2017

יכול להיות אבל מה בדיוק ״עבר שם״ – חתם שנה שעברה והושאל לקבוצה אחרת – משהו שקורה לעשרות שחקנים מדי קיץ.
בכל מקרה אם הוא יתעקש אז אחרי הבוררות יגיעו לפשרה.

חיים הצהוב 21 ביולי 2017

התעללו בו בהפועל, אחרי שהחתימו אותו הם החליטו שהם לא רוצים אותו, לא רוצים להשאיל אלא לא רוצים, וכדי להיפטר ממנו הוא למעשה היה סוג של מנודה רק שלא אמרו לו שהוא כזה, למעשה לא אמרו לו כלום, התעלמו ממנו לחלוטין, זה הגיע למצב שהוא היה עושה טעויות רק כי רצה שיתייחסו אליו, יעירו לו או שסתם מישהו ידבר אליו אבל זה גם לא עבד.
בקיצור הילד עם טראומה מהפועל ולא מוכן לשמוע את השם הזה

יניב פרנקו 21 ביולי 2017

לתחושתי אתה מגזים – חתם בתחילת הקיץ ואחרי חודשיים כבר היה בהרצליה – החתמה והשאלה זה משהו שקורה הרבה – ואני מניח שמצד השחקן זה נשמע כמו שזה נשמע – הייתה לו עונה מעולה בבני הרצליה ואני מניח גם פה שאחרי עונה כזו הוא רוצה להשתחרר מהחוזה שחתם (לעוד 2 עונות) – אז אני מניח (שוב, מניח) שאפשר לצייר את זה כסבל נוראי.
דרך אגב לטעמי נתן והראה שעשו טעות כשהעדיפו את בלאט על פניו.

חיים הצהוב 21 ביולי 2017

זה התחושות של אור לא שלי, שחקני כדורסל באופן כללי הם קצת ילדותיים במיוחד שהם באמת ילדים ואלה התחושות שהוא יצא משם ודווקא בגלל שהוא היה אוהד הפועל כילד והוא למעשה מרד במכבי ושילם להם כסף כדי להשתחרר הוא נפגע כל כך מהיחס שלהם כלפיו.
הם ביחסים קרובים מאוד עם הנהלת הרצליה והוא ישחק שם בעונה הקרובה.

ת 20 ביולי 2017

בתור אחד ששיחק עם קופרברג ונגד רבים מהשחקנים שבסגל, אני יכול להעיד שהוא לטעמי השחקן השני הכי מוכשר בנבחרת כולה,אחרי תמיר בלאט כמובן ואולי הובר. ארצי זה גוף מושלם אבל אלוהים נתן את כל מנת המשכל לבלאט, בלי לפגוע אבל הוא ללא ספק השחקן הכי טיפש ששיחקתי עימו/נגדו מעולם.

קופרברג זו ראיית משחק מעולה, יד רכה ו206 סנטימטר. הוא עוד רך אבל הפוטנציאל עצום. יהפוך לפחות לשחקן טוב בליגת העל.

דורון 21 ביולי 2017

למה בעילום שם?

גיא זהר 21 ביולי 2017

אחרי שכתב על מנת משכל אתה רוצה שיזדהה?

ת 21 ביולי 2017

בסדר דורון, קוראים לי גל, עוזר?

ת 21 ביולי 2017

או שאולי לא

איציק אלפסי 21 ביולי 2017

כיף שאתה פה דורון

מתן גילור 21 ביולי 2017

מצוין כהרגלך דורון.
הכדורסל והפוליטיקה.

יורם 21 ביולי 2017

קשה לי להסכים לגבי תמיר בלאט. אני חושב שהאליפות הזו מרמה, ותקרת הזכוכית שלו נמוכה בהרבה מגיא פניני.

בליגת העל הוא שיחק שלוש שנים, וקו ההתקדמות שלו נעצר לחלוטין בשנה האחרונה (או, ליתר דיוק, הוא נסוג).
בהגנה הוא חור זועק לשמים בליגת העל. אני מדגיש "ליגת העל" כי שם בגלל החוק הרוסי הוא שומר על גארדים ישראלים, ולא זרים. כל רכז ישראלי פירפר אותו השנה. גל מקל, למשל, חווה נגדו את המשחקים הטובים ביותר שלו בכל העונה, וכך גם רכזים אחרים, מוכשרים הרבה פחות. כל מאמני הליגה עלו על הנקודה הזו ותקפו אותו ללא הרף, וכל ההגנה של הפועל נגזרה מניסיונות לחפות עליו.

בהתקפה, בצד יכולת מסירה נאה, הוא פשוט לא מהווה איום לסל. הוא קולע שלשות (בשנה האחרונה – באחוזים נמוכים) רק כשהוא חופשי לחלוטין ו"כסט שוטר". בכל העונה הוא לא הצליח לקלוע ולו סל אחד בחדירה, וכצפוי הוא בכלל לא מגיע לקו.

בהנחה שהוא יצליח לשפר את הרפרטואר ההתקפי שלו הוא יוכל להיות שחקן של ממש בליגת העל. אני בשום אופן לא רואה אותו משחק ביורוליג, כי שם בהעדר חוק רוסי, הוא לא מסוגל לשמור על אף אחד (וברור שהקבוצה לא תעסוק בחיפוי על ההגנה שלו).

גיא זהר 21 ביולי 2017

לגמרי. באמצע בין תאודושיץ לפניני זה יותר מבורשטיין, לא? אין מאמן ליגת על שלא לדבר על יורוליג שיאפשר לו לזרוק מתשעה מטר. הזרים בקבוצה שלו ירצחו אותו. עם כל הערכה לאינטיליגנציה שלו, מעבר לסייז יש לו בעיית איטיות (דיברתלומאו הולך לאכול קש על זה השנה). בוא נתחיל מזה שיתן שנה סולידית בחולון

MOBY 21 ביולי 2017

דיברתולמאו מהיר מאוד לא יודע איפה ראית שלא.
הוא נמוך, זה לא הפריע לו, הוא אף פעם, גם בחיפה לא היה האופציה הראשונה.

איציק 21 ביולי 2017

יש לי הרגשה שבלאט הולך להיות מאמן טו מאד בעתיד.

Yavor 21 ביולי 2017

ותארו לכם איך הנבחרת היתה נראית עם עוד בחור ששיחק איתם בנבחרת הנוער, אחד טי ג'יי ליף…

MOBY 21 ביולי 2017

דורון תענוג, תכתוב , תכתוב.
לא הבנתי את ההערות על הפוליטיקה, היא לא מעניינת אותי. דעות כן, ויותר מזה, איך הגיע הבן אדם לדעות כאלו. כשמישהו כותב על "החרדים" "השמאלנים" "הערבים" "המתנחלים" וכדומה, הייתי יותר שמח להרחבה. כמו חברי/מכרי ממאה שערים, מרכז מרץ, אום אל פאחם או מעלה תפוח 3 חושבים/טועים/טוענים אחרת זה הכללה.
הכללות הן בדרך כלל לא נכונות בעליל.
קופרברג קיבל הרבה הזדמנויות, הוא לא ניצל אף אחת, רחימי ניסה ולא הצליח, ארצי לא ולא הבנתי כמה הוא שחקן מעניין.

איברה 21 ביולי 2017

נהנה כל כך מטורי הכדורסל שלך! תודה על ההשקעה והכשרון. לומד הרבה.
הייתי שמח אם היית מפרק ביטויים והנחות עבודה שנראות מובנות מאליהן, כמו דפלקשיינס?
מה כל כך מתקדם ומהפכני בהגנה אישית אגרסיבית (כל שומר טוב עושה את זה, גו'רדן, רודמן, הנפלד, מוטי דניאל ודיאמנטידיס, לא?).
מהי עבודת רגליים נכונה? איך היא נראית? איך אתה מודד אם היא עצלנית או חוסר ידע או חוסר כשרון?
ועוד…
וכמו בכל בלוג, משתדל להפריד בין מה שאני לומד ונהנה ובין מה שלא וגם הוא חלק.
כמו בחיים בעצם…

S&M 21 ביולי 2017

ראשית, דאוסון זה שם המשפחה הנכון. בדוק.

שנית, למה שלא תביע דעות פוליטיות? אני לא מסכים עם (כמעט) אף דעה פוליטית שלך, אבל עדיף שתיאמר בגלוי, מאשר תוסתר בסאב-טקסט. כל הכותבים בדה באזר מביעים דעות פוליטיות אגב טורי ספורט, בין אם הן דעות מדיניות/לאומיות, ובין אם הן דעות כלכליות/חברתיות. זה טוב, זה יפה, זה מוסיף המון ובכלל לא גורע. אשמח אם תמשיך לכתוב בעד הכיבוש וההתנחלויות, כדי שתמיד אפשר יהיה לומר שגם הצד הטיפש מקבל במה בדה באזר.

איציק 21 ביולי 2017

מה שמשתמע מדבריך זה שיש שני צדדים טיפשים ולא רק צד אחד :-)

מתן גילור 21 ביולי 2017

בארץ? לפחות שלושה.

S&M 23 ביולי 2017

איציק, גמרתי לראות הלילה את העונה ה-5 של בית הקלפים.
העונה הזו מועתקת מהחיים של ביבי וטראמפ. ה"לא ידעתי" של ביבי, זה זה.
מה שרציתי לומר הוא שלא נכון שיש שני צדדים טיפשים, או גם מה שמתן אמר – שלושה.
כולנו טיפשים.
היחידים שאינם טיפשים הם אלו שמסובבים את הכל על האצבע שלהם ומשחקים בנו ובחיים שלנו.

איציק 23 ביולי 2017

S&M,
אני אסמוך על מה שאתה כותב. לא ראיתי אף פרק של בית הקלפים. אולי 5 או 10 דקות לפני מספר שבועות.

אמיתי 23 ביולי 2017

בגדול הוא קרא לך טיפש..(-:

איציק 23 ביולי 2017

לא, הוא קרא לכולם טיפשים וזה נכון. יש כאלו שיותר ויש כאלו שפחות. כנראה לא הבנת את זה, מה זה אומר…

אמיתי 23 ביולי 2017

הוא דיבר אלייך ולמתן בגוף ראשון רבים..ואל תפסול את הסיפא של דבריו

איציק 23 ביולי 2017

לא, הוא דיבר אל כל אלו שלא נמצאים בשורה האחרונה של התגובה.
אני רק טוען שהם ממש בתחתית, ממש לא יותר חכמים, רק מוכנים לעשות מה שאנחנו לא, בגלל בעיות מצפון שלנו (או משהו דומה לכך), סוג של דפקט באישיות (שלנו).

red sox 21 ביולי 2017

העמדות אכן מתו אבל אנשים שלא שמעו על זה מסתכלים על עמודת האסיסטים המרשימה ומדברים עדיין על בלאט במונחים של מנהל משחק, בלי לשים לב שבשנה וחצי האחרונות הוא הפך לקלעי השלשות הכי אוטומטי בליגה. בכושר הנוכחי של יבזורי ולנדסברג אין פה אף שחקן חוץ מבלאט, בטח לא ישראלי, שאם הלכת 'אנדר' בפיק אנד רול או הבאת עזרה מהצד שלו אז 'תרשום תרשום'.
וזה לבד, גם בלי כל היתר, יקנה לו מקום טוב בליגה ובנבחרת.

איתמר 21 ביולי 2017

אם למשעור אין עניין לשחק בנבחרת ישראל, אי אפשר לחייב אותו לעשות זאת.
מכיוון שהוא לא רואה את עצמו כמי שיש לו תפקיד חברתי כלשהוא בגלל היותו פלסטיני אזרח ישראל שהוא גם כדורסלן בכיר, אין סיבה לכפות עליו את התפקיד הזה.
לספורטאים בכל הענפים, יהודים ולא יהודים, עומדת הזכות לסרב לייצג את ישראל.

המקסימום שתמיר בלאט יכול לשאוף אליו זו עמדת הרכז המחליף בקבוצות ליגת העל.
מי שראה אותו בשנים האחרונות מדי שבוע במשחקים של הפועל יודע היטב שאת חסרונותיו קשה מאוד להסתיר.

איציק 21 ביולי 2017

עד כמה שאני יודע, בכל האיגודים בתקנון יש סעיף שמחייב אזרח ישראלי להתייצב לרשות הנבחרת באם ידרש לכך. אם לא, ניתן להשית עליו עונש כמו השהייה לתקופה, וכדומה.

זינק 21 ביולי 2017

מעולה דורון.

העמדות באמת מתו, או שבנבחרות ישראל פשוט הבינו שצריך לשחק עם מה שיש?
כל הנסיונות המלאכותיים לייצר אלק גבוהים כשלו בשנים האחרונות.
אם יש כאן יד מכוונת של גרשון, אז לפחות על זה מגיע לו שאפו.

איציק 21 ביולי 2017

לייצר גבוהים חשוב מאד, רק צריך להבין ששחקן בגובה 208 צריך להיות מסוגל לכדרר, לרוץ את המגרש לקלוע מ 5 מטר ומעלה, וגם שתהייה לו תנועה או שתים מתחת לסל. לא בהכרח עם הגב לסל.

אלעד כ 21 ביולי 2017

כמו שכתבתי בעבר, אתה כתב כדורסל בחסד

קורא בין השורות 21 ביולי 2017

כיף מאד לראות את בלאט בפרט ואת הנבחרת הזאת בכלל. הם מייצרים תחושה טובה סביב הכדורסל המקומי שלא היתה כבר הרבה זמן והלוואי שיצליחו להפוך לשחקנים לגיטימיים בליגה שלנו וברמות גבוהות יותר.
אם בלאט ישפר את ההגנה ויתמיד עם אחוזי השלשות הגבוהים אולי יתפתח להיות סוג של דרק שארפ משופר.
ולגבי המחסור בדקות, אחרי אליפות כזאת הם בהחלט יכולים להרים את הראש ולנסות לצאת לאירופה. לא חושב שחסרים מקומות עם רמת משחק זהה לליגה שלנו ואני בטוח שלא יקבלו פחות כסף.

ליבר 21 ביולי 2017

לא מצליח להבין את ההתלהבות מבלאט.
נגד צעירים אירופאים לבנים הוא מצליח יפה.
בעונות הקודמות נגד הגארדים האמריקאים ואפילו הישראלים הבוגרים בליגת העל הוא היה בינוני מאוד.
הגנה חלשה מאוד, בלי יכולת חדירה עם קליעה ממוצעת לכל היותר.
אם יעשה קריירה כמו גוני יזרעלי אז כל הכבוד לו.

red sox 21 ביולי 2017

קליעה ממוצעת? נו טוב.
חדירה סבירה דווקא יש לו, לא מעט בזכות ההרתעה של טווח הקליעה שמכריחה לשמור אותו קרוב וגבוה. מה שאין לו וחייב לשפר זה סיום ליד הטבעת. בהפועל הוא הגיע להמון זריקות נוחות מאוד מחדירות או בחיתוך למסירה מגבוה אחרי פיק אנד רול. הוא קלע אותן באחוזים מזעזעים.
הייתי אומר שזה האלמנט ההתקפי העיקרי שחסר לו כרגע. הגנה זה כבר סיפור אחר.

יאיר אלון 21 ביולי 2017

אני לא אומר שדאוסון גדול על הרצליה אבל בכל זאת שואל
הרצליה או קבוצות ברמתה יחכו לו גם אחרי אליפות אירופה, ואם היה נותן אליפות טובה ייתכן והיה מקבל הצעות אטרקטיביות יותר
אז מה היה דחוף לחתום עכשיו?

איציק 21 ביולי 2017

כי הוא צריך קבוצה קטנה יחסית כדי לקבל דקות משחק משמעותיות לא רק לשחק אלה גם לנסות להוביל אותה. בשום קבוצה, גם אחרי אליפות אירופה יוצאת מין הכלל, הוא לא היה מקבל אפשרות כזו. להיות עוד איתי שגב או במקרה הטוב פניני בסוף קריירה זו לא השאיפה שלו. לכן זה צעד נכון וזו השנה שתגדיר את הכיוון שלו, אתלט שלפעמים עושה דברים וירטואוזים או שחקן כדורסל איכותי.

דורון (אחר) 21 ביולי 2017

מאוד אוהב לקרוא את טורי הכדורסל שלך, מוצא עניין גם בטורים הפוליטיים, לפעמים מוצא שהשילוב ביניהם נעשה באופן מאולץ, אבל זו בעיה שלי…
לעניין – קשה לדעת מה גבול הפוטנציאל של תמיר בלאט. אין ספק שמדובר במוח כדורסל מעולה, ויש גם כשרון קליעה ומסירה מרשים, אבל היכולות הפיזיות בהחלט עלולות להגביל אותו. מקווה שיצא את הדרכים להתגבר על המגבלות הפיזיות גם ברמות הגבוהות יותר.
מי שעוד מאוד הרשים אותי מהקצת שראיתי מהנבחרת בינתיים זה באמת נבון וזוסמן.

7even 21 ביולי 2017

משתבח עם השנים.
תמשיך כך דורון !

עידו 21 ביולי 2017

בלאט שיפר מאוד את הקליעה מאזור קו העונשין, זה הפך אצלו לנשק קטלני.

חולוניה 21 ביולי 2017

מיכאל מושקוביץ'. תזכרו את השם. הוא צעיר בשנה ממרבית הסגל, היה קפטן נבחרת הנוער, גדל בהפועל ירושלים ובאקדמיה בוינגייט. זהר במשחק נגד איסלנד, קלע 11 נקודות ועשה הגנה נהדרת. יש לו כדרור, מסירה, ראיית משחק, שמירה פנטסטית (מהיר מספיק כדי לצאת בפיקנרול על שחקן נמוך ועשה בוקס אאוט הרמטי ל2.16 של האיסלנדים), מהיר, חוטף, רץ למתפרצת ומסיים מצוין. קולע עונשין טוב. צריך עוד לעבוד על הזריקה מחצי מרחק ומהשלוש אבל יכול לקלוע לא רע מהטווחים האלה. לא כופה על עצמו על המשחק, לא מפונק, עובד קשה, חזק מנטלית, שומר עם אינטליגנציה הנפלדית. 4 ישראלי שכל מאמן ישמח לקחת. שחקן שחקן. גילוי נאות: חבר של הוריו ומכיר אותו מאז שנולד. עוקב אחריו מאז שהתחיל לשחק. גרף הלימוד והשיפור שלו פנטסטי.

יובב 21 ביולי 2017

דורון,
כל הכבוד
מקצוען.
וש….הקנאים

Stack 21 ביולי 2017

כשמנהלים דיון מקצועי על הצלחת הנבחרת ומנסים לחזות פוטנציאל עתידי של השחקנים הישראליים אל מול היריבים מחו"ל, צריך להתייחס לעובדה שחלק מהנבחרות היריבות (ספציפית איטליה וליטא) מגיעות לאליפויות האלה בסגלים מוחלשים עם שנתונים צעירים יותר וכשהכוכבים האמיתיים נחים אחרי שהשתתפו כבר באליפות העולם.
בספרד למשל יש "פול" שחקנים ולאו דווקא 12 הכשרוניים ביותר מגיעים לאליפות.
אז אצלנו אמנם הנבחרת חסרה 3 שחקני סגל, אבל עדיין צריך לקבל פרספקטיבה על הישג אל מול המטרה האמיתית של הקבוצות הצעירות.

צחי 23 ביולי 2017

לא יודע ולא טורח לדעת מה אנשים כותבים כאן מבחינה פוליטית. ככתב ספורט אתה כתב בחסד. תענוג לקרוא את הטורים שלך, כאן ובעיתון. בשבת ישבתי עם אחיין שלי ודיברנו על נבחרת העתודה. תמיר בלאט נותן לילד ברק בעיניים ומשהו לדבר עליו כל הערב. טוב לדעת שיש גם פרשן כדורסל נורמלי שהוא יכול לקרוא בעיתון, בין כל עכברי הכדורגל ('כדורסל ישראלי, מה זה בכלל?') ומתלהמי ה-לפטר-עכשיו-למה-להחליף-מאמן.

תודה

גל ד 23 ביולי 2017

רק נקווה שהגמר לא יועבר באמצעות דחיין.

פההההה.

יאיר 23 ביולי 2017

יש יורוליג פניני ויש יורוליג תאודוסיץ׳
1+++

Comments closed