דילמת ערן לוי

יש שחקנים שנותנים אנרגיה, יש כאלה ששואבים אותה.

באיזו נקודה שחקן הופך מנכס לנטל?

כשהוא לא מרוצה מההתנהלות החוזית העתידית מולו והוא מביע את חוסר שביעות רצונו בהווה.

כשכמות האנרגיה המושקעת בהתעסקות איתו עוברת את הסף הסביר, והריטואל מעייף מדיי.

כשמסתכלים על שחקנים שנותנים אנרגיה (אביב אברהם איז דה שיט!), ואז מתעייפים מהמחשבה על שחקנים ששואבים אנרגיה. ולוי שואב על.

כשהוא מוחלף בדקה ה65 וזה מרגיש שמרבית האיצטדיון מתכנס בקונצנזוס, רוב של מצביעים אילמים בעד ההחלטה המקצועית, מלווה במחיאות כפיים רפות. אלפי עיניים מלוות אותו ביורדו מהמגרש, מחפשות רמז לפרובוקציה, לחוסר שביעות רצון, לשפת גוף שלילית. לא בגלל שמדובר באנשים שמחפשים את השלילי, אלא כי ככה ערן לוי הרגיל אותם כשהוא רוצה לתקשר את חוסר שביעות רצונו. אבל לוי יורד מהמגרש, אין זכר לפרובוקציה, ירידה סולידית, מאופקת, זבוב על הקיר בתוך הראש שלו היה בוודאי מתחשמל מכמות האלקטרונים המשתוללים, אבל הם לא באים לידי ביטוי חיצוני. אז העיניים מופנות למחליף שלו, עדן שרם. ועד סיום המשחק הן לא תופנינה כלפיי שרם שוב, כי הוא יספק אפס סיבות לעשות זאת.

ב65 הדקות שלו על המגרש, לוי עסוק בלתחזק את תדמית ערן לוי. הבעיטות כשצריך למסור, המסירות כשצריך לבעוט. המסירה הגאונית לאביב אברהם, שהתחיל דריבל שנגמר בבעיטה לקורקוף (קורה+משקוף). שימוש היתר בבעיטת הפאלש. הפיכת מצבים פשוטים וברורים מאליהם, להתחכמות נטולת פואנטה. כל מהלך של לוי זועק "תסתכלו עליי".

כשעם כל טנטרום, מהלך בחצי כוח, קבלת החלטה שגויה, הוא נראה דומה יותר ויותר לבלוטו (יש הגורסים ברוטוס), דמות הרשע מסדרת האנימציה "פופאי".

פחות גרועים
נוסע במכונית הישנה

11 Comments

דודי טניס 31 בדצמבר 2017

דורון,
הפעם ליכלכת. אני לא מאוהדי ערן, ובאופן כללי חושב שצריך להחיליף אותו באופן קבוע בדקה 60 אבל אתמול היה מהטובים בקבוצה. החילוף אתמול הרגיש לי כמו "חילוף מהבית". אחרי שיצא, לא היה מי שיבנה התקפות לנתניה. אי אפשר להשוות בין התרומה של שרם לתרומה של ערן. נושא אחר – אינני מבין את הקרדיט הבלתי נגמר לדני עמוס. מתי הביא לנתניה נקודות ? למה לא להריץ את גולן ?

דורון קרמר 31 בדצמבר 2017

ראיתי את אלקסלסי רק מול הפועל חיפה והוא היה מצויין. דני עמוס סה"כ סולידי, הדף בקצות האצבעות את ה3-2 של רעננה.

דורון קרמר 31 בדצמבר 2017

מעבר לזה שהמחסור של עלי מוחמד הורגש אתמול מאוד לאחר החילוף (גם קצת לפני).

yaron 31 בדצמבר 2017

כתבתי כבר בעבר שלוי יכול להיות הזהבי של הלאומית או הבניון/ברדה/יצחקי של ליגת העל (בטח שאם מדובר בקבוצת פלייאוף עליון).

MOBY 31 בדצמבר 2017

עדיף להכניס אותו במחצית השניה, ערן חי את המשחק ויש לו חוכמת משחק אדירה. קצת עייפות של הבלמים והוא יעקוץ כמו שרק הוא יודע.

אבי 2 31 בדצמבר 2017

הקטע של הזבוב גדול.
אתעכב לרגע על המסירה לאביב אברהם, היא מסוג הנגיעות האלה שפשוט ערן לוי היחידי בארץ שיכול לייצר כאלה מסירות. הוא פגש את הכדור עם הפאלש בנגיעה כשהכדור קיפץ קצת. לא סתם בנין שהיתה לו רגל שמאל מדהימה התעכב על המסירה הזו והתפעל ממנה. חבל שזה לא נגמר בשער.

לעניין החוזה זו סוגיה באמת בעייתית וכאובה. אני קצת מבין את השחקן, הוא בן 33 עוד מעט, ושחקנים בגיל הזה מחפשים יותר ביטחון ולא חוזים קצרי טווח לעונה אחת. והוא בהחלט יכול לדרוש את זה לאור מה שנתן למכבי נתניה – המון מספרים ורגעי קסם, שתי עליות ליגה, עונה יפה בליגת העל עם רוני לוי והעונה הזו שהוא כבר עומד עם 5 בישולים ו-5 שערים.
מאידך אני מבין את המועדון, שלא רוצה להתחייב לטווח הארוך לשחקן אקספלוסיבי (לשלילה) ושהוא קצת מעבר לשיאו – שיקולים קרים עסקיים שאפשר להסכים איתן.

צור שפי 31 בדצמבר 2017

אינני אוהד נתניה ולא ראיתי את המשחק אתמול אבל עקרונית ערן לוי הוא סוג של חבילה שהאוהדים אמורים לקבל על הטוב והרע שיש בה. מניח שתפקיד המאמנים במקרה שלו הוא בין השאר לוודא שהחוטים (או הברגים) שמחזיקים את החבילה לא יתרופפו יותר מדי בידיעה שאי אפשר לגמרי להדק אותם.

אורי 31 בדצמבר 2017

באיזו נקודה שחקן הופך מנכס לנטל?

כשהוא חותם במכבי חיפה כמובן

tazza 1 בינואר 2018

ממך לציון 3. 1+

איציק מהקיבוץ 1 בינואר 2018

ערן לוי הוא הפנים והנשמה של נתניה בשנים האחרונות.
הוא נשאר גם כשירדנו ליגה (יכל למצוא בקלות קבוצה בליגת העל).
צריך להחתים אותו על חוזה חדש תוך הסכמה שלו עם המאמנים על דק' משחק.
חשוב לנתניה ששחקנים באיכות שלו ומהסוג שלו ישארו

tazza 1 בינואר 2018

ערן לוי אמנם כישרוני ובעל מתת אל טכנית, אבל הבעיה היא שהוא מייצג תרבות ספורט ירודה.
קצת חבל שבאלוטלי הישראלי תופס כל כך הרבה כותרות, עם כמה שזה מובן.

Comments closed