כשהכדורים נבעטים המוזות שותקות

כוחו האמיתי של הכדורגל הוא להשקיט את נדרסיו ולהעלים את קורבנותיו.

על האצבע הקטנה
נטולת צבא או עקרונות דמוקרטיים, למדינת פיפ״א יש את הנשק האיכותי והעוצמתי ביותר בתבל, אליפות העולם הכדורגל. וכשהנשק הזה התפוצץ בחודש האחרון, הוא הגיע לכל פינה על פני כדור הארץ, פרט על כל מיתרי הרגש, ריכך כל לב מאובן, הזכיר שכולנו ילדים שבסך הכל רוצים סיפור מעניין עם סוף טוב לפני השינה.

חזק יותר מארסנל גרעיני, משפיע יותר מהמגנה כרטא, מחיה יותר מהמצאת הפניצילין, הכדור הקטן ומלא האוויר סובב בחודש האחרון על האצבע הקטנה של כף רגלו את הכדור הגדול עליו אנחנו חיים. וכולנו הסתחררנו ממנו, נזרקנו, נחבטנו, הועפנו ורקדנו בקרוסלה על סטרואידים שאיבדה שליטה, עד לשלשום בלילה, אז ההצגה השמיימית הזו נעצרה. ביקשנו עוד סיבוב, אחד קטן, אבל בא הגשם ושטף הכל.

בעיני רבים מונדיאל 2018 היה טורניר נשגב והיסטורי, אך נדמה שהוא בעצם בקבוק האקונומיקה היעילה ביותר על פני כדור הארץ. מלבין ומצחיר מדינה דמוקטטורית כמו רוסיה, בה עיתונאים נרצחים ואופוזיציה מושלכת לכלא. מדינה שיכולה לכבוש ולספח את חצי האי קרים בלי שהעולם ינקוף אצבע (אהלן ברק אובמה והאיחוד האירופי). מדינה שיכולה לטבוח בעם הסורי ולהציל את ישבנו של הקצב מדמשק בשאר אסד (אהלן עמנואל מקרון, אחלה פוזה דפקת), שיחד עם איראן וארגוני הפרוקסי שלה טבחו באזרחים (כולל בנשק כימי), הפגיזו ילדים, גרמו לבעיית פליטים עולמית, יצרו טיהור אתני של הרוב הסוני במה שהייתה פעם סוריה, והכל עם מטריה עוטפת של דחיפה, תמיכה, אישור וגיבוי של פוטין ואמא רוסיה.

מי אמר שהעולם שתק? מה פתאום שתק. העולם עמד ומחא כפיים כשרוסיה זכתה לכבוד עולמי בזכות מדינת פיפ״א, שהחלה בבחירה בה לארח את המשחקים, דרך משחק הפתיחה ב14 ביוני ועד לזכייה הצרפתית שלשום. בזכות 22 שחקנים שרדפו ורדפו ורדפו אחר כדור, ניקו מצפונים של מיליונים, השקיטו עקרונות בכל שער שהובקע, העלימו אידיאלים בכל דרמה שהתפתחה. ועכשיו כשנגמר כולנו נוכל לחזור ולהיות יפים וצודקים. בעד מי במונדיאל הזה היו תושבי דרעא המופגזים, תושבי חאלב הטבוחים, תושבי קרים הכבושים? כנראה בעד הבוקר הבא שעלה על חייהם האומללים. זה כוחו האמיתי של הכדורגל: לא רק להעצים את גיבוריו ולהנציח את אלופיו, אלא בעיקר להשקיט את נדרסיו ולהעלים את קורבנותיו.

מונדיאל בחסות טרור
ואם חשבתם שנשברו שיאי הציניות, חכו לטורניר הבא בקטאר, בנובמבר 2022. כמו מדינת פיפ״א, אמירות קטאר נטולת צבא משמעותי או עקרונות דמוקרטיים, נשענת על חוקי השריעה, אך עם המשאב האיכותי ביותר בתבל, עתודות גז בלתי נגמרות שהופכות אותה לשחקן מרכזי על מפת העולם.

האמירות הבזויה והטרוריסטית הזו קנתה את גביע העולם על ידי שוחד לאלה שמצביעים ומחליטים היכן הטורניר ייערך, והצליחה לכופף בדרך את לוח הזמנים של הטורניר (ייערך בחורף). קטאר היא מדינת זיוף אחת גדולה, בלוף שבטי בחסות המעצמות שקונה במילארדים השפעה פוליטית, מדינית ותרבותית. אם תושביה ושליטיה היו יהודים, מיטב הקריקטוריסטים בעולם כבר היו מזמן משתתפים באורגיה של קריקטורות עם מוטיבים של גלובוס הנעטף באפים גדולים, ידי תמנון ומגני דוד.

נטולת מסורת כדורגל, עם כסף עצום שקונה הכל כולל קבוצות כדורגל אירופאיות למטרות פוליטיות (פריז סן ז׳רמן) ומביא אירועי ספורט בינלאומייים שמתארחים שם, בזמן שזכויות אדם הן שמועה (כמו בכל מדינות ערב), התארגנויות פוליטיות אסורות ומאות פועלים זרים מתים בזמן הקמת האיצטדיונים שישתמשו בהם במשחקי 2022. מי שהצביע בעד קטאר הוא פושע, מושחת ושותף להפצת טרור.

קטאר מארחת טרוריסטים כמו האחים המוסלמים, ראשי החמאס ומי שברח לשם לאחר שנחשד בריגול לחיזבאללה, חבר הכנסת לשעבר ממפלגת בל״ד, עזמי בשארה. היא, יחד עם איראן, אחראית לטילים שנופלים לנו על הראש.

רשת אל ג׳אזירה בבעלותה היא מסיתה קבועה נגד ישראל, כולל בגירסתה באנגלית והייתה גורם מתסיס בחורף האיסלאמי שעבר על המזרח התיכון בשנים האחרונות. והכל בזמן שהיא מארחת בשטחה בסיס צבאי אמריקאי עצום וזוכה להגנת ארה״ב ובריטניה שהעניקה לה עצמאות ב1971 אבל שומרת בפנאטיות על האינטרסים שלה שם.

ועדיין, הכדורגל, גם במקום המתועב והמפיץ אלימות הזה, ינצח. החגיגה שם תהיה נהדרת, כולנו נתרגש ונבקש עוד, בזמן שכל חטאיה ופשעיה יולבנו ויושכחו לפני ובזמן המשחקים. כי את הכדורגל אי אפשר לנצח. הוא יישות עצמאית, על זמנית ועל לאומית, בעל מנדט בלעדי לרגש ולהכתיר מנצחים.

*פורסם הבוקר ב״ישראל היום״

סיכום ווימבלדון -אורח :עודד יעקב
מה אי אפשר ללמוד מהמונדיאל?

127 Comments

דני 17 ביולי 2018

שאפו! לגזור ולשמור לעוד ארבע שנים

איציק אלפסי 17 ביולי 2018

כל מילה

7even 17 ביולי 2018

כל מילה…השחיתות בפיפא…בעצם עזבו.

מונוסודיום גלוטומאט 17 ביולי 2018

זה לא חדש, הלבנת המשטרים הנוראיים ביותר תחת חסות הספורט. מונדיאל 78 בארגנטינה נערך במדינה שחטפה ועינתה ורצחה עשרות אלפי מתנגדים פוליטיים, רבים מהם יהודים. ויש כמובן את המשחקים האולימפיים בברלין בשנת 36, שבהם הרחיקו רבות המדינות המשתתפות את האתלטים היהודים והשחורים שלהם מלהשתתף , מתוך התחשבות רבה ברגישות של המשטר המארח.

קורא בין השורות 17 ביולי 2018

סה"כ צודק.
ספציפית לגבי קרים, אם אני זוכר נכון התושבים לא מרגישים רע בגלל השלטון הרוסי וזה יותר מאבק טריטוריאלי מול אוקראינה

קרמר 17 ביולי 2018

חלקם מגדירים את עצמם כרוסים. האוקראינים פחות התחברו.

no propaganda 17 ביולי 2018

אין שם כמעט אוקראינים. מי שמתנגד זה המיעוט הטאטארי(משהו כמו 5 אחוז)

קרמר 17 ביולי 2018

זה נכון שיששם רוב דמוגרפי רוסי עם סנטימנט רוסי חזק, והיא בקלות יכולה הייתה להיות חלק מרוסיה לאחר פירוק ברה״מ. אבל רבע מהאוכלוסיה מגדירה את עצמה אוקראינית.

no propaganda 17 ביולי 2018

לא עשיתי משאל עם בהקשר הזה אבל הייתי שם כמה פעמים ואני לא יודע איפה נמצאת רבע מהאוכלוסיה הזו.

איאן ראש 17 ביולי 2018

אם תעבור על ההיסטוריה הרוסית תגלה שהם ממש טובים בשינוע אוכלוסיות מקומיות. ברור שעכשיו במקומות רבים שהם כבשו, ילידי המקום כבר לא רוב.

פאןפאן 18 ביולי 2018

זו פשוט בורות – יש מלא פליטים אוקראינים

no propaganda 18 ביולי 2018

בבקשה תגיד לי איפה הם?
יש לי משפחה וחברים בלא מעט ערים בקרים כולל ילטה, סבסטופול, סימפרופול, קרץ' ואף אחד לא מכיר פליטים כאלה

רן מפעם 17 ביולי 2018

שיעור הסטוריה ממש קצר. ב56 חרושצ׳וב העביר את קרים לאוקראינה. בברה״מ של אז זה היה בערך כמו שינוי שטח השיפוט של ירוחם, חסר משמעות ואיזוטרי. יותר מ90% מהתושבים מגדירים עצמם רוסים,קרים תמיד הייתה רוסית ואם המערב נכשל זה בהתערבות לא נכונה ולא חכמה למען נושא לא חשוב.
לא מרגיזים דובים ובפירוש לא כאלו פצועים שירדו מגדולתם.
לגבי השאר אתה צודק- קאטר ממלכה חשוכה שמעבר לכל הרוע שהיא מפיצה נשענת על עבדים, לא פחות, כדי להקים איצטדיונים לעולם שבע ואדיש.

תומר ש 17 ביולי 2018

וואו! אהבתי

no propaganda 17 ביולי 2018

בהתחלה רציתי לכתוב שאני מאוד מסכים אבל במחשבה שניה פיפא זה לא ארגון זכויות אדם. אם פיפא הייתה מתנערת מרוסיה אז היא הייתה צריכה להתנער מרב המדינות בעולם כולל ארה"ב, צרפת, ישראל. כמות הרוע והטבח שנעשים בחסות ובהתערבות ישירה של המדינות האלה (כמובן גם רוסיה וקטאר וסין וערב הסעודית ומי לא?) היא עצומה.

אז מה בעצם אתה רוצה מפיפא? שיקחו את הצד של המערב וטבח בתימן יהיה סבבה אבל טבח בסוריה לא? שבאפריקה מותר לצרפת לתמוך במיליציות רצחניות ולקטאר אסור לתמוך בטרור מוסלמי?

כמובן שאפשר לבטל את כל הסיפור לאלתר אבל למי זה טוב? סה"כ המונדיאל מאחד אנשים ולא להיפך וזה דבר חיובי

no propaganda 17 ביולי 2018

ואגב כנ"ל לגבי השחיתות בפיפא. כמובן שקטאר שיחדה אותם אבל באןתה המידה גרמניה עשתה את זה

ממן 17 ביולי 2018

אהבתי. פיפ"א היא לא ארגון מוסרי. היא גוף כלכלי אדיר אמנם אבל כזה שסה"כ מביא לידי ביטוי מדיניות פוליטית עולמית – סלחנות, העלמת עין והתעלמות מפשעי החזק לטובת שת"פ כלכלי ופוליטי איתו.
עם קטאר הבעיה אכן מהותית יותר מפני ששם יש קשר ישיר בין פיפ"א והעוולות – מאות ואלפי פועלים נהרגים ונפצעים כשהם מועסקים בתנאים לא אנושיים בבניית התשתיות והמתקנים למונדיאל.

אמיתי 17 ביולי 2018

כמה קטנות
– כששחקן אןביאיי נתפס על סמים/אלימות אני לא מצפה מקבוצתו להכניס אותו לכלא. אבל כן להתנער ממנו. אז מפיםא כגוף בפורט הייתי מצפה להתנער מפוטין ושאר דיקטטורים.
– יש הבדל בין לאפשר פשעים שנעשים עי מדינות אחרות לאזרחיהן לבין לבצע פשעים על אזרחיך שלך.
– יש גם הבדל בין מדינות דמוקרטיות (שללא ספק מבצעות פשעים ועוולות) לבין דיקטטורות.
העולם לא שטוח

no propaganda 17 ביולי 2018

באמת יש הבדל אם רצחת 20 אנשים מהמדינה שלך או ממדינה אחרת? כלומר הבדל מוסרי
למה בדיוק שיטת המשטר משנה כשרוצחים אנשים? מבחינה מוסרית כמובן

אמיתי 17 ביולי 2018

יש הבדלים
קודם כל באחריות. פוטין לא חימש את אסאד בנשק כימי וגם לא זה שגרם לו להשתמש בו. הוא איפשר את זה. אבל מה שהוא עושה ברוסיה זה לגמרי עליו.
ההבדל בין משטר דיקטטורי לדמוקרטי כשזה מגיע לפשעים הוא משמעותי. שרון פוטר מהממשלה הרבה בגלל סברה ושתילה. המלך חוסיין רק חיזק את מעמדו אחרי ספטמבר 70. במדינה דמוקרטית אפשר לחשוף פשעים למחות עליהם וגם להחליף את המשטר. במצב רגיל (נניח סינגפור) אין המון הבדל בין שיטות המשטר.
אי אפשר ברצינות להשוות את פשעי ארהב לרוסיה. זה בלוול אחר. ואני מאלה שחושבים שאמריקה היא שטן לא קטן בפני עצמה. בייחוד בפן הכלכלי

no propaganda 17 ביולי 2018

פוטין הוריד פצצות על סוריה גם בעצמו. ארה"ב הורידה פצצות על עיראק למשל.
ולאמר שזה בלוול אחר זה טמינת הראש בחול, ארה"ב מחמשת שליטים באפריקה בידיעה מוחלטת שהם הולכים לטווח באנשים. ארה"ב נכנסה לעיראק וגרמה להמון הרוגים, ועל הדרך פתחה את הדרך לדעאש וטווחו בעשות אלפים. אני כבר לא מדבר על היסטוריה קצת יותר עתיקה כמו וייטנאם. ארה"ב אחראית על יותר אנשים מתים בעולם מאשר רוסיה(כמובן זה פשוט כי הם יכולחם יותר)

אמיתי 17 ביולי 2018

מוסר הוא דבר יחסי. לא מוחלט. לכן יש חשיבות לנסיבות ולא רק למספרים. קצת כמו סטטיסטיקות בכדורגל. ארהב מחזיקה יותר בכדור אבל רוסיה מנצחת..

no propaganda 17 ביולי 2018

אני חושב שזה מאוד תלוי באיך אתה קובע את כללי המשחק.
ארה"ב כובשת יותר שערים סה"כ, רוסיה כובשת יותר למשחק. ומכאן כל אחד יכול להחליט מה יותר חשוב\מוסרי

אמיתי 17 ביולי 2018

שוב. ברוסיה אין חילופים ואי אפשר להחליף את המאמן או להפגין מול המועדון (התאחדות). שואל שנית-
איזו קבוצה תעדיף לאהוד?

no propaganda 17 ביולי 2018

לא מבין את השאלה

אמיתי 17 ביולי 2018

איפה היית מעדיף להיות מתנגד משטר- ברוסיה או בארהב?
שאלה די אלמנטרית.. אגב מעניין שאין ברוסיה בעיית מהגרים. הם פשוט לא מעוניינים לבוא. ולא רק בגלל הכלכלה

אמיתי 17 ביולי 2018

אגב #2
לפי כל מדד בינלאומי (לא רק של האום אמיר) רוסיה מדינה פחות מוסרית מארהב. בהרבה.

no propaganda 17 ביולי 2018

ברור שבארה"ב ואני גם מעדיף דמוקרטיה, לא מבין איך זה קשור לדיון. אם אפשר להתנגד במדינה שלי למשטר אבל אני רוצח המון אנשים במדינות אחרות אז אני יותר בסדר ממי שרוצח את מתנגדי המשטר אצלו? עניין של השקפה

ברוסיה יש המון מהגרים, יש הטוענים שחצי מתושבי מוסקווה הם אוזבקים, טג'יקים, אזרים וארמנים. אני שוב לא מבין איך זה קשור.

אמיתי 17 ביולי 2018

זו סתם התממות..
אתה וכל העולם מעדיפים דמוקרטיה בגלל היתרונות שהיא נותנת- הגנה מהשילטון. מדינה יותר מוסרית. בדגש על המילה יותר..
כידוע מעולם לא פרצה מלחמה בין שתי דמוקרטיות.

no propaganda 17 ביולי 2018

מדינה ייותר מוסרית כלפי פנים ללא כל ספק וזאת גם הסיבה שכולם מעדיפים לחיות בדמוקרטיה(האמת שלא ממש כולם, עכשיו הייתי במוסקווה כמה ימים ואנשים שם מאוד מרוצים, לא שאני מסכים איתם). אני לא חושב שדמוקרטיה מביאה בפועל למדיניות יותר מוסרית כלפי חוץ. כלומר אני מבין מה אתה אומר וזה הגיוני, אבל זה לא המצב בפועל אלא אם כן אפריקה זה לא חלק מהאנשות.

אמיתי 17 ביולי 2018

זה בהחלט המצב בפועל. *יותר* מוסריות הדמוקרטיות. אבל בלי ספק עושות המון דברים לא מוסריים. כשארהב הסתבכה בוויאטנם קמה תנועה פנים אמריקאית נגד המלחמה. כשברית המועצות הסתבכה באפגניסטאן החליפו גנרלים ליותר אכזריים. מן הסתם מדינה שמתאכזרת לאזרחיה תעשה גרוע יותר לאוייביה

no propaganda 17 ביולי 2018

ה"מן הסתם" הוא תאוריה, בפרקטיקה זה לא ממש קורה.
כן קמה תנועה אבל זה לא הפריע לארה"ב להכנס לעיראק.
פשוט בגלל שכללי המשחק שונים אז מה שארה"ב עושה נעשה קצת יותר בצללים מאשר רוסיה.

אמיתי 17 ביולי 2018

הפוך- בגלל שארהב דמוקרטיה זה לא בצללים. תוחלת החיים של עיתונאים אמריקאיים כפולה משל רוסים. פשוט מדיניות חוץ לא מנצחת או מפסידה בחירות. ברוסיה בחירות מנצחים תמיד באותה דרך

אמיתי 17 ביולי 2018

זה מצב קלאסי בו אפשר להשתמש במסך הבערות של רולס (אם אני לא טועה). נניח שעלייך להיוולד כמתנגד משטר (וגיי ואישה ובן מיעוטים..) ואתה יכול לבחור בין ארהב רוסיה ישראל ונגיד הודו. התשובה פה די ברורה

no propaganda 17 ביולי 2018

אתה מבלבל בין דברים, זה שרוסיה פוגעת באזרחים שלה וארה"ב לא, לא אומר שארה"ב אחראית על פחות הרוגים בעולם

אמיתי 17 ביולי 2018

מסכים. אין בילבול.
רמת האחריות והמוסר היא אחרת. תקרא את כ ל מה שכתבתי..

yaron 17 ביולי 2018

פיפ"א זה האו"ם של הכדורגל.
מבחינה מוסרית היא שווה בערך למועצה לזכויות אדם של האו"ם.

שי 19 ביולי 2018

אני חושב שהחלק החשוב בסיפוח חצי אי קרים הוא פחות קשור לאוכלוסיה – זה נושא מורכב מאוד כמו שכולכם כתבתם פה- אלא יותר קשור להסכם פירוז הגרעין של אוקראינה. בעקבות התפרקות ברה"מ נשארו כמות לא מבוטלת של ראשי גרעין סובייטים במדינה, שבהתאם לרוח התקופה ראתה בהם יותר סיכון מאשר נכס, אז היא הסכימה להתפרק מהנשק – כשבתמורה הסכימו המדינות החתומות (אני לא יודע את כולן, אבל כמובן כוללות את ארה"ב ורוסיה) להבטיח את השלמות הטריטוראלית שלה.
הבגידה הזו באוקראינה היא לקח לכל מדינות הגרעין וסף הגרעין בעולם שאסור להם לבטוח יותר במעצמות, עכשיו לך תשכנע את קים ג'ונג און שכדאי לא לוותר על ראשי הגרעין… (וזה מבלי לדבר על הלקח של קדאפי)
סיפוח האי קרים הוא רק ספתח למרוץ התחמשות גרעינית עולמית, די דומה למה שהיה במלחמה הקרה רק עם הרבה יותר שחקנים ואינטרסים שונים, במקום מאזן אימה – סתם אימה

שי 19 ביולי 2018

וכמובן שאני מסכים עם כל מה שנכתב. הרבה פעמים הרוח הספורטיבית מוציאה גם את הטוב ורע בטבע האנושי.

אלעדכ 17 ביולי 2018

לאן נעלם הריאליזם שלך. נהיית אידאליסט פתאום? הכל תפור לפי האינטרס

Z 17 ביולי 2018

קרים היה של רוסיה מאז ומתמיד הוא פשוט הועבר לאוקראינה בתור מתנה

אלון3131 17 ביולי 2018

שמנהיג המעצמה הגדולה בעולם לא מעז להגיד משהו רע על פוטין, ושבישראל מעריצים אותו מה לנו להלין על פיפא.
אבל בלי קשר אתה צודק.

אלכס דוקורסקי 17 ביולי 2018

אכן…
ההערצה אליו בארץ היא באמת בלתי מוסברת.

shadow 17 ביולי 2018

למה בלתי מוסברת? זה עניין פסיכולוגי. אנשים שחיים רוב חייהם בחוסר ביטחון וחוסר ודאות מפתחים חיבה לאנשים עם כוח. חוץ מזה יש בארץ מנטליות של עבדים עוד מימי מצרים היפים.

נביא בעירו 17 ביולי 2018

מדוייק. נראה לי שאפשר להזכיר באותה נשימה את הג'ירו, האירוויזיון, או אליפות אירופה בכדורסל, שנועדו להלבין את מיליוני הפלסטינים שחיים תחת כיבוש צבאי ללא זכויות אזרח כבר יותר מ-40 שנה…

מתן גילור 17 ביולי 2018

בחרת דוגמאות די גרועות.
הג'ירו זו יוזמה פרטית של סילבן אדאמס.
את הארוויזיון מארחת הזוכה. ישראל לא התמודדה על האירוח שלו במכרז כלשהו.

נביא בעירו 17 ביולי 2018

יותר גרוע מהדוגמאות זו הבחירה במילה "נועדו". אבל ככה או ככה, ברור שהדיון לגבי הרמה המוסרית של מדינות העולם הוא דיון מורכב ולא פשוט, ולא בטוח בכלל שכדאי לישראל שהוא יתעורר.

אלעדכ 17 ביולי 2018

מה הבעיה? ברגע שיתעורר דיון כזה קרמר יכתוב טור נוסף ויטען שכולם אנטישמים. הבעיה נפתרה

Dr.van nostrand 20 ביולי 2018

אני בעד שכל מדינות האזור יפתחו את הדיון על אילו לאומים צריכים להיות מדינה, איפה, כמה ולמה.
בדיון אובייקטיבי נמצא שישראל היחידה שיש לה זכות קיום, בטח תהיה אמורה להגדיל את שטחה ומן הסתם גם תהיה המדינה היחידה שמתנהלת כפי שמצופה.
אבל זה לא יהיה כך כי מי שינהל את הדיון הם איראן, טורקיה, קטאר, הליגה הערבית וגרורותיהם באו"ם.
ביג סורפרייז.

yaron 17 ביולי 2018

הגיעו ימות המשיח, מדינות אירופה החליטו להלבין את "את מיליוני הפלסטינים שחיים תחת כיבוש צבאי ללא זכויות אזרח כבר יותר מ-40 שנה"……

7even 17 ביולי 2018

לא הבנתי על איזה כיבוש 'נביא בעירו' מדבר…

Dr.van nostrand 20 ביולי 2018

הוא מדבר על זה כך שלדעתו יש לשפוט את ישראל בסטנדרטים אחרים מכפי ששופטים מדינות וסכסוכים אחרים.
קוראים לזה אנטישמיות. כן, אפשר להיות יהודי ולהיות אנטישמי.

כח הגברה 20 ביולי 2018

תוכל להזכיר לי באיזה סכסוך להשגת עצמאות המתנהל היום (קטלוניה? טיבט? כורדיסטאן?) לשואפים לעצמאות אין אזרחות של המדינה השולטת?

Dr.van nostrand 22 ביולי 2018

העם היהודי וההסטוריה שלו הם לא סיפור רגיל ותנועת השחרור הלאומי שלו אינה רגילה כיוון שאת האנשים היה צריך לקבץ מכל קצוות תבל…שם, כמובן, היו מיעוט בכל ארץ ומדינה.
כבר ב 1931 כשחיו באזור כ 175 אלף יהודים בלבד, היה זה המספר היחסי הגבוה ביותר של יהודים לעומת אחרים מכל הארצות שבעולם ( כ 18 אחוז מכלל האוכלוסיה ).

בעניינים האלה של מה צריך לעשות, איך, כמה וכיצד ראוי לשמור על מידה של פרופורציה.
וכן, מעל 90 אחוז מהאנשים שמדברים על 'אפרטהייד' הם אנשים שישנים טוב מאוד בלילה לו ישראל מאויימת או לא קיימת בכלל וליהודים אין זכות למדינה משלהם או לירושלים בפרט. אז הייתי מציע לקחת בחשבון מי אומר מה ואיך דבריהם נאמרים ומי מממן אותם.

Dr.van nostrand 22 ביולי 2018

לכח הגברה,
הערבים מצביעים או לכנסת ישראל, או לרשות הפלסטינית ( ופעם אזרחי ירדן..בין אם היה שם בחירות או לא. כאילו זה באמת שונה עכשיו) או למה שאומרים להם לעשות בעזה.

העניין הוא שהם עדיין אינם מוכנים לקבל את מדינת הלאום היהודי שתהיה כאן ובשביל זה מוכנים כל שבועיים להמציא סיפורים חדשים. היום הם צאצאי הכנענים, לפני שישים שנה ירדנים, לפני מאה הם היו סורים ולפני מאה ועשרים חלק מהטריטוריה העותמאנית.

שמע..רוב מוחלט של הציבור היהודי בישראל לא מוכן לסכן את בטחון המדינה ולתת מתנות לאויבים מוצהרים רק בשביל שהמצפון האינטלקטואלי של שלמה זנד וחבריו יהיו קצת יותר נקיים.

מי שסירב להקמת מדינה ערבית עצמאית ( העשרים+ ) בשטח הקטן הזה בין הירדן והים זה הערבים בעצמם. והיו להם כמה הזדמנויות וגם עכשיו כל הדיבור הזה על בחירה לכנסת הוא עם כוונה ברורה לחסל את מדינת היהודים ולהצית מלחמת אזרחים עם התערבות מבחוץ מצד מאות מיליוני אחים ערבים לטובתם.

אז התושבים הערבים המסכנים לא מקבלים מספיק כסף או תשומת לב מהעולם? אוו, כואב הלב.

אחרי כל מה שהעולם עבר במאה ומשהו השנים האחרונות רק להם אין מזור. והכל בגלל היהודים האלה…

כח הגברה 22 ביולי 2018

בקיצור, אין לך דוגמה כזו לתת לי.

Dr.van nostrand 22 ביולי 2018

כח הגברה,
לא קוראים לי אביאל :).
אני מתעסק עם זכותו של העם היהודי לארצו בבטחון.
ללאום הערבי איני צריך לדאוג וגם לא אתה כי יש להם כבר מעל עשרים מדינות שלהם ולמוסלמים כ 60 ומעל מיליארד וחצי מאמינים, מעל פי מאה מאיתנו.

אין לרוב מוחלט בציבור היהודי כל כוונה להתאבד בגלל ספין פסודו אינטלקטואלי כזה או אחר.

אין לנו גם יכולת או כוונה להכריח את הערבים לקבל את מדינת ישראל כעובדה וכשכנה לגיטימית.
זה עניין שלהם.

יישוב הארץ, פיתוחה והגנה עליה זה האחריות שלנו ונמשיך לעשות זאת.
וכמו פורסט גאמפ…that's really all i have to say about that

כח הגברה 22 ביולי 2018

Fair enough.
אתה טענת ששופטים את הסכסוך שלנו בסטנדרטים שונים מסכסוכים אחרים, בגלל אנטישמיות.
אני הצעתי לך סטנדרט אחיד, שאם שופטים לפיו את הסכסוך שלנו, אנחנו בבעיה.
אנטישמיות לא (בהכרח) קשורה לכאן.

בורדו פאפי 17 ביולי 2018

דורון, לשם שינוי אני מסכים עם רוב מה שכתבת, אם כי אני נוטה לראות את הדברים בצורה אחרת. יכול להיות שאנחנו, אוהדי הספורט, מייחסים חשיבות רבה מדי וגרנדיוזית מדי לאירועים מהסוג הזה, אבל הדיקטטורה של פוטין לא השתנתה כהוא זה כתוצאה מהטורניר, ואני לא חושב שהעולם כולו התרשם אחרת בגלל ההצלחה של גביע העולם. זה לא שחור ולבן.

קרמר 17 ביולי 2018

קיבל יח״צ חיובי בכמויות.

בורדו פאפי 18 ביולי 2018

אבל יח"צ חיובי תקף בהתייחס לדוגמא שנתת לברלין 36'. יכול להיות שבתקופה ההיא, כשאמצעי התקשורת היו מוגבלים, המשטר הנוראי ההוא יכל להנות מחשיפה חיובית או "הלבנה" כלשהי כתוצאה מהמשחקים. אני לא חושב שזה המצב לגבי פוטין. כולם יודעים מיהו ומהו. יש כאלה שאוהבים את מה שהוא עושה ואני מניח שדעתם לא ממש תשתנה כתוצאה ממונדיאל כזה או אחר ויש כאלה שמתעבים אותו ואת "שכמותו" וגם דעתם לא תשתנה.

אלכס דוקורסקי 17 ביולי 2018

בורדו פאפי, מסכים לחלוטין. אנשים אינם טפשים ורחוקים מלהיות נאיביים. המציאות באמת מורכבת. אפשר להתרשם מאיכות הכדורגל, מהמתח, מהאוהדים הססגוניים הרבים, מהאירוח הרוסי היפה והמתנדבים מסבירי הפנים, מהנבחרת המקומית שהצליחה בצורה יפה מאוד ועדיין לא ליפול למלכודת התעמולה.

ממן 17 ביולי 2018

מחשבה: יכול להיות ששיח האולטרה פוליטיקלי קורקט הומצא או לפחות אומץ בידי מנהיגי מדינות ואירגונים כדי לעודד התמקדות חברתית ותקשורתית בטפל במקום בעיקר בעוד אותן מדינות וחברות מבצעים פשעים מוסריים למטרות פוליטיות וכלכליות? דוגמה : יומיים לפני גמר המונדיאל הוציאה פיפ"א הנחיה לא לצלם אוהדות יפות ביציע, כולל אזהרת קנס וסנקציות לרשתות שיחרגו מההנחיה וכל הכבוד לפיפ"א המוסרית!

זה גם יכול להעיד על המוסריות של הפוליטיקלי קורקט עצמו – מונדיאל בקטאר עם אלפי הרוגים, זכויות אדם שנרמסות, פועלים מועסקים בתת תנאים – כן. בחורות יפות ביציע – ח"ו.

austaldo 17 ביולי 2018

בדבר אחד אני מעריך שאתה טועה – זו לא תהיה חגיגה שם. אני מעריך שהמונדיאל בקטאר יהיה פח.
למה?
קודם כל, ההזזה של הטורניר לנובמבר. הפסקה של ליגות ופגיעה אנושה בהכנה של ניבחרות, ביחוד ניבחרות טובות שיש להם הרבה שחקנים בליגות הגדולות של אירופה. זו תהיה תמימות לחשוב שכל הפגרה הזו תעבור חלק והקבוצות הגדולות ימהרו לשחרר שחקנים למשחקי הכנה של הנבחרות שלהם.
הדבר השני – איזו אווירה בדיוק תהיה במדינה שהגבולות שלה סגורים (בגלל הסיכסוך עם השכנות שלה), אין פאבים, אין אלכוהול, נשים לא יכולות לצאת בלי גבר מלווה, אין אפס קצה של תרבות ספורט… כל הכסף שבעולם לא יצליח לכסות על זה

ממן 17 ביולי 2018

במידה והטורניר אכן יתקיים בקטאר (פיפ"א עוד יכולה לשנות ולהודיע עד שנתיים לפני פתיחת הטורניר על מארחת חדשה), הקטארים הודיעו שהם בונים קומפלקס ענק של אצטדיונים שהם מכנים בשם 'עיר ספורט'. אני מניח שהתשתיות, השירותים המוצעים והאכיפה של חוקי השריעה שם תהיה שונה מבמדינה עצמה…

austaldo 17 ביולי 2018

זה בדיוק העיניין – יקימו כלוב של זהב ויארזו את כל הארוע שם. מישהו יקנה את זה? זה לא שיש שם קהל אוהדים מקומי גדול ולא שיש שם ספורט (חוץ משניים ורבע קנייתים וסומלים מתאזרחים שמייצגים את קטאר באתלטיקה)

אדם 17 ביולי 2018

בגדול אם היה אזור בעולם עם אקלים טוב שהיה ניתן לבנות בו עיר מונדיאל זה היה נפלא. כל האוהדים והמגרשים מרוכזים במקום אחד ונמצאים אחד ליד השני זו חגיגה אדירה וצבעונית בעשרות מונים מצורת המונדיאל עצמו. גם באופן כזה מדינות לא יבזבזו מלא משאבים בשביל לארח אותו.

עובר אורח 17 ביולי 2018

"פגיעה אנושה בהכנה של נבחרות"
בוא, זה לא שיש כזאת הכנה מטורפת היום. בד"כ כדורגל נבחרות לא מספיק מאורגן וממקסם את האיכות שלו, כי היום אין זמן ורצון לנבחרות לעשות הכנה רצינית

Gil - Zimbabwe 17 ביולי 2018

זה כל כך נכון מה שכתבת שזו בעצם הבעיה.
היום רוב העולם מתנהל בדיוק לפי כל העוולות שאתה מדבר עליהן וזה מה שעצוב.
לצערי הדבר היחיד שנישאר לעשות זה לכתוב, להצדיק את הכותב ואולי כמה הפגנות שלא מזיזות כלום למי שזה צריך להזיז לו.
ואם תשים לב זה מתחיל מהמעגל הכי קרוב אליך שאתה חושב שיש לך כוח לשנות ועד למעגלים שרק נישאר לך לכתוב עליהם.
עצוב מאד, נכון מאד אבל אין שום דבר שאפשר לעשות.

ויכסלפיש 17 ביולי 2018

טקסט מצוין על SPORT WASH ושיטותיו האפלות

פאןפאן 18 ביולי 2018

+1

אלכס דוקורסקי 17 ביולי 2018

טקסט מעניין מאוד. תודה רבה.
מעבר לסיפוח קרים, שהוא כמובן מעשה בלתי חוקי, כבר למעלה מארבע שנים תושבי החלקים המזרחיים של אוקראינה חווים גיהנום יום-יומי בגלל המעורבות הרוסית שם בדמותם של בדלנים "עצמאיים" לכאורה.

אם הזכרת את מקרון, שהצטלם עם נשיא רוסיה, אפשר גם להזכיר מנהיג נוסף, שנהנה גם כן מכדורגל ונראה כי מחבב את פוטין. אין ספק שביקורו נועד לצרכים אחרים כמו תיאום בטחוני וכו', אבל בכל זאת שווה להזכיר.

אביאל 17 ביולי 2018

אלכס – בוא רק נגיד שצרפת לא צריכה את רוסיה כמו שאנחנו צריכים אותה כרגע (תודה כמובן לאובמה) בצפון, אגב, מלכי המצפון, קרי מדינות מרכז-מערב אירופה תקעו לנו בגב פעמיים סכין בגב עם אמברגו נשק, גם טרם 67 -שאחרון יכבה את האור (כן האמברגו התחיל יומיים לפני המלחמה ולא אחריה) ובמלחמת יום הכיפורים שהם לא הסכימו לארה״ב לתדלק את מטוסי ההאספקה בשטחה עד להתערבות ישירה של ניקסון ואיום ישיר על הגרמנים שהוא יסיג את הכוחות האמריקאיים מהמדינה (מלחמה קרה וכו׳), אז בוא נעשה טובה אחת גדולה ונפסיק לחשוב שיש לנו את הפריבלגיה להסתדר לבד, אנחנו תלויים במדינות אחרות.

אלכס דוקורסקי 17 ביולי 2018

השורה האחרונה שלי לגבי הצרכים הבטחוניים לא נכתבה בציניות. מעריך שגם ראש ממשלה ממפלגה יריבה היה טס ונפגש איתו.
ועדיין, מרגיש שביבי הוחסר באופן קצת הפגנתי מרישומיו מעוררי המחשבה של קרמר.
אחזור שוב על תמיהתי (להתרשמותי, כמובן) על החיבה המוזרה שרוחשים לו פוליטיקאים שונים, עיתונאים ולא מעט אנשים במדינה.
לקחו אדם שלא בוחל באמצעים ואחראי לרצח, כולל באמצעים של הרעלה, אנשים רבים חפים מפשע ועטפו אותו באיזו הילה רומנטית.
אמנם קנה המידה של מעשי הזוועה שונה לחלוטין, אבל מזכיר את החיבה כלפי שמש העמים בקרב חוגים מסוימים, לפחות עד 1956.

אביאל 18 ביולי 2018

אלכס – אני לא יודע איפה אתה רואה גלי ההערצה, אני אשמח אפילו לסתם ציטוט של פוליטיקאי ישראלי שמעריץ את פוטין, אני מעולם לא שמעתי כזה וזה שכמה גיבורי מקלדת רוצים פוטין כי איתו המוסלמים לא מתעסקים, אז ראשית הם טיפשים כי בפעם האחרונה שבדקתי הטורקים הפילו לו מטוס קרב, הכורדים רצחו לו את השגריר בטורקיה בשידור חי והחברה מסיני הפילו לו מטוס על כל 200 ומשהו יושבים וראינו מה הוא עשה בכל המקרים ושנית כי הם לא מבינים את הצד הפחות סימפטי של לרצות דיקקטור בארץ שלך.

עם כל הכבוד, נתניהו לא ״מלבין״ את פוטין, הוא נפגש איתו לא רק בתקופת טראמפ אלא גם עם אובמה, כל מדינה בסדר גודל של ישראל ובייחוד עם האיומים ומצבה הבטחוני היה נפגש עם פוטין, כמה פעמים שפוטין היה רוצה, אני חושב שזה מעיד יותר על נתניהו מאשר על פוטין.

וההשוואה לסטלין בכלל לא מתקרבים, מה שסטלין עשה בשבוע פוטין לא יעשה בחמישים שנה, להזכירך מדובר באחד משלושת הרוצחים הגדולים בהיסטוריה.

יונתן 17 ביולי 2018

אובמה הזה כזה פחדן. איזה מזל שטראמפ הגבר העמיד את פוטין במקום והראה לו מי הבוס בפיסגה עכשיו.

רומן 17 ביולי 2018

יאללה דלג דלג,
כמה קשקושים בדף אחד.
בוא אני אספר לך סיפור מעניין שיתן בעיטה בתחת לכ הקשקושיאדה שרשמת פה.
הלכתי לפני כחודש עם דודה שלי במרכז מוסקווה, כשלפתע קלטתי 2 בחורות מתנשקות נשיקה צרפתית, במרכז מרכז 6 דקות הליכה איטית מהקרמלין, מסביב המון אנשים, מקומיים, תיירים, המון שוטרים ואתה יודע מה? לאף אחד לא היה אכפת.
שאלתי את דודה שלי "הכצעקת"? היר יש חוק ברוסיה! אסור להראות חיבה הומוסקסואלית בציבור אמרתי לה! מה זה זה? איפה ה ק.ג.ב שיתפסו אותם ושישלחו אותם לטיפולי המרה בגולאג? מה קורה פה?!? היא לא ממש הבינה את השאלה, וממש לא הבינה מאיפה נחתתי עליה.. היא שאלה אותי, "מה בישראל זה אסור?" היא אמרה לי "אצלינו זה מאוד פופולארי בשנים האחרונות רואים את זה בכל מקום במוסקווה".
אז מסתבר שאין שום חוק ושום רדיפה ושום כלום, הכל קשקושים שאתם מאכילים את עצמכם ומחממים את השנאה שלכם בשביל להראות כמה אתם נאורים פה. אז יאללה קפלו ודלגו.

כח הגברה 17 ביולי 2018

רומן, אני לא חושב שהמצב באמריקה מושלם. לא קרוב לזה. ואני גם לא חושב שאני מכיר את רוסיה לעומק. רק מה שאני קורא, שומע, ורואה במדיה החדשותית.
אבל, אם היו עורכים משאל בין כל אזרחי העולם, שבו שאלה אחת: "אם היית חייב להגר השנה למדינה אחרת, ארה"ב או רוסיה, לאן היית בוחר להגר?" מה אתה חושב שהיו התוצאות? אני אתפלא אם התוצאה תהיה פחות מ- 90-10 לטובת ארה"ב. כנ"ל במשאל של רוסיה מול מדינות מערב אירופה, קנדה, אוסטרליה וכד'.
אתה יכול לתפוס מגיבים פה בשגיאה כזו או אחרת, אבל לא הכל פייק ניוז.

רומן 17 ביולי 2018

ואללה מסכים איתך לגמרי, ברור שרוצים להגר לארה"ב וברור שהחיים שם הרבה יותר טובים מהרבה סיבות.
מה זה קשור? הופכים את רוסיה לדיקטטורה חשוכה, לסמויים שרודפים הומוסקסויאלים, לשוביניסטים חזירים, למה לא? ואני אור הלו תרגיעו 99% זה פייק ניוז.
הסיפור שסיפרתי אמיתי לגמרי, כל החוקים לכאורה נגד ההומואים זה לגמרי פייק ניוז.

כח הגברה 18 ביולי 2018

ההגדרה של דמוקרטיה היא עניין מורכב. אף מדינה היא לא דמוקרטיה מושלמת. אבל יש מדדים לדמוקרטיה. למשל, המדד של האקונומיסט. לא בהכרח המדד הכי מדוייק או "מדעי", אבל זה שהכי קל למצוא בחיפוש מהיר…
לפי המדד הזה (לשנת 2017), נורווגיה (הראשונה בדירוג) מקבלת ציון 9.87. גרמניה (כדוגמא מערב אירופית מייצגת) מקבלת ציון 8.61. ארה"ב מקבלת ציון 7.98. ישראל מקבל ציון 7.79.
רוסיה מקבלת ציון 3.17.
לגבי רדיפת הומוסקסואלים, היו פרסומים לא מזמן על מעצר הומוסקסואלים בצ'צ'ניה. אני מניח שזה שונה ממה שקורה במוסקבה, למשל. עדיין, זה קורה ברוסיה.

אביאל 18 ביולי 2018

המדד הכי מקובל באקדמיה הוא של Freedom House, הוא ותיק ואמין מאוד והממצאים הם כמו שתיארת, אגב, ישראל נמצאת בשיאה לכל טועני הפשיזם והאפרטהייד, מעולם היא לא היתה יותר דמוקרטית.

כח הגברה 19 ביולי 2018

תודה על המידע.
אני שמח שאתה מרוצה מהדירוג של ישראל במקום ה- 72 (אחרי מדינות כמו מונגוליה, בליז, גאנה ובנין).
לגבי פשיזם, ההגדרה שלו היא עניין מורכב. תהליך הפיכתו של משטר לפשיסטי הוא לרוב לא לינארי וקשה להגדרה, בעיקר בזמן אמת.
אבל, אם שלטון במדינה:
– עסוק בהפחדה מאויבים חיצוניים.
– עסוק בסימון בוגדים פנימיים.
– עסוק בחיזוק הגדרות של לאום (ובסיווג אנשים לפי לאום, דת וכו').
– עסוק בהסתה ואפליה נגד כל מי שזר ושונה.
– עסוק בהתחברות למשטרים כוחניים ובהתרפסות לכוח.

אז שלטון כזה הוא בכיוון הנכון. כלומר, בכיוון הלא נכון.

אביאל 21 ביולי 2018

כח – אם תקרא איך המדד עובד, תראה שהעובדה שאנחנו מנהלים סכסוך צבאי ארוך שנים ועדיין מדורגים ככה זו הפתעה, אני מניח שרוב תושבי מונגוליה היו חולמים על חיים בישראל.

והנקודה היא בכלל אחרת, לטענתך אנחנו במצב של הדרדרות לפשיזם, אז איך אתה מסביר את זה שישראל בעצם נמצאת (לפי המדד) בשיא שלה שזה נוגע לדמוקרטיה, זה מתנגש עם הטענה שלך אחרת לא ברור לי איך רמת הדמוקרטיה בעליה מתמדת יחד עם זה שאנחנו בדרך לפשיזם, אם כבר ישראל יוצאת ממצב של פשיזם לפי הדירוג כי היא רק עולה במדד, לא ברור לי איך אפשר לעלות במדד ולהדרדר לפשיזם.

בקשר לטענה שלך על עליית הפשיזם, אז הייתי שמח לדעת מאיפה מגיעים כל הפרמטרים שלקחת ועל מה הם בדיוק מתבססים.

כח הגברה 21 ביולי 2018

על המציאות.

Ollie Williams 22 ביולי 2018

רוב הסיכויים שמוסקווה לא משקפת את מה שקורה בכל רוסיה, בטח לא בתקופת מונדיאל שבה מבריקים וממרקים כל פינה משל הייתה בסיס צבאי רגע לפני ביקורת רס"ר.

גם בייג'ינג לא מייצגת לחלוטין את סין, תל אביב לא את ישראל, לונדון לא את בריטניה (ברקזיט?) וניו יורק לא את ארה"ב (טראמפ?)

אביאל 17 ביולי 2018

רומן – תעשה טובה, בויכוח האחרון שלנו על החיים הטובים ברוסיה, שקיבלת שלל נתונים ברחת ולא הגבת, אז הנה קח נתון פשוט מאוד – תוחלת החיים לגברים ברוסיה נמוכה מהפיליפנים והמצרים וזהה לתימן וקמבודיה, בהצלחה במדינה הנפלאה שנקראת רוסיה.

NoOne 17 ביולי 2018

עזוב אותו , יש חוק שהוציא הפרלמנט הרוסי נגד הומואים אבל זה פייק ניוז
מה פייק ניוז? החוק עצמו שעבר בפרלמנט בהנחיית פוטין , הדיווח של התקשורת על החוק או יישום החוק עצמו?

אסף the kop 17 ביולי 2018

צריך לקוות שישראל תעפיל למונדיאל בקטאר ותוגרל בבית עם איראן ומצריים.

אסף the kop 17 ביולי 2018

אפילו עדיף… איראן ופלסטין.

אביאל 18 ביולי 2018

דווקא נראה לי שהפלסטינים יסכימו לשחק נגדנו, עדיף את המחרימים.

תומרג 19 ביולי 2018

המצרים לא יחרימו, לא ילחצו יד וכו' אבל לא יחרימו, ישחקו וכנראה גם ינצחו.

אגב, היה לפני כמה שנים משחק כדוריד, למיטב זכרוני המצרים שיחקו בצורה אלימה ממש, חבטו ופצעו (וגם ניצחו) וזכו לכבוד ויקר במצרים אח"כ

תום 18 ביולי 2018

אם באמת איכשהו הנבחרת תצליח להעפיל למונדיאל והקטארים באמת יתנו להם להשתתף, תתכונן למחזה ההזוי של עזמי בשארה, איסמאעיל הנייה וחאלד משעל ביציע הכבוד מעודדים את הנבחרת שתשחק נגדנו.

אסף the kop 19 ביולי 2018

עזמי בשארה, איסמאעיל הנייה, חאלד משעל, חנין זועבי, איימן עודה, תמר זנדברג, "שוברים שתיקה", "בצלם", "רופאים לזכויות אדם", "תעיוש", "הקרן לישראל חדשה", "זוכרות", חיזבאללה, חמאס, גי'האד איסלאמי, BDS, "הארץ" והפועל ת"א…

אלי - לא אוהד כ"ס 19 ביולי 2018

עשית פה חתיכת סלט

ברקוביץ 20 ביולי 2018

רובי ריבלין, בני בגין, ציפי לבני, אבי גבאי, הרפורמים, ידיעות אחרונות, שמעון פרס, רוני אלשיך, אהרון ברק, אהוד ברק, מני נפתלי

אסף the kop 21 ביולי 2018

ברקוביץ

Ollie Williams 22 ביולי 2018

ואסיים בחודורוב

Matipool 20 ביולי 2018

תום – אם יקרה הנס וישראל תעלה למונדיאל, ההשתתפות שלה לא תהיה לבחירת הקטארים. יבלעו את הצפרדע או שהמונדיאל יעבור חיש מהר לאנגליה או גרמניה שמסוגלות להרים אותו בהתראה של שנה.

משה 19 ביולי 2018

קרמר, עזוב אותך מפוליטיקה, איזה מילה על העתודה שנותנת הצגות כל כך יפות ?
מי שמייבש שחקן מוכשר כמו זוסמן לא ראוי לאמן קבוצה. אני מקווה שאבדיה וזוסמן יברחו מהקבר הזה כמה שיותר מהר.

matipool 22 ביולי 2018

http://www.israelhayom.co.il/article/573187

הנה כמה מילים של קרמר בנושא..

רן הנרגן 19 ביולי 2018

זה נהדר לנהל דיון תרבותי על חוסר המוסריות של משטרים אחרים במדינה שבשבוע אחד:

צומצמו הזכויות האזרחיות של כ 20 אחוז מהאוכלוסיה

הוגדרו כלא שווים כל מי שאינם בוחרים לקיים מערכת זוגית שמקובלת על ההממסד הדתי האורתודוקסי

שלקח לחקירה במשטרה ב 0530 רב שערך טקס נישואין, רק בגלל שהוא לא מישר קו עם הממסד הדתי האורתודוקסי (שכדרך אגב מעלים עין מפעולות דומות של רבנים חרדיים)

משטר האפרטהייד (שתי מערכות חוק לשתי קבוצות אנשים החיים בשטח אחד) ששורר בשטחים שנכבשו על ידי מדינת ישראל ב 67 הורחב. ערביי הגדה לא יכולים יותר לפנות לבגץ בתביעות להגנה על זכויותיהם. עליהם לפנות לבית דין שאין בו שופט ערבי אחד ו 40 אחוז מהשופטים הם דתיים מהקשורים לממסד האורתודוקסי.

סימנטוב 19 ביולי 2018

+1

Dr.van nostrand 20 ביולי 2018

לא מבין יותר מדי בפוליטיקה ובחוקים.
רק יודע שמתי שהערבים בוכים, זה בד"כ אומר שעשינו משהו טוב כי כל דבר שמקדם את הנוכחות והריבונות היהודית בארץ מכעיס אותם, כבר מעל מאה שנה שזה ככה.
בלפור, תוכניות חלוקה, הכרה בירושלים כבירה וכו'.
החיים של האזרחים שוחרי השלום בישראל רק נהיים יותר טובים, בין אם אתה יהודי, מוסלמי או נוצרי. מי שיש לו בעיה מוזמן למצוא לעצמו בית באחת מעשרים ומשהו מדינות הלאום של הערבים או 60 או יותר של המוסלמים בעולם.
בינתיים בישראל כ 20 אחוז מיעוט מוסלמי.
במדינות ערב כמה יהודים חיים היום?
כמה צאצאים של תושבי הארץ משנות הארבעים חיים ללא זכויות אזרח במדינות ערב?
מה מידת הסובלנות של המשטרים האלה כלפי תושביהם או עצם קיומה של המדינה היהודית היחידה?
הנתונים ברורים וידועים.
להעלים עין מכל המתרחש זה לא חכמה אלא איוולת.

Ollie Williams 22 ביולי 2018

ואני רק הייתי שמח אם פעם אחת הקריטריון המרכזי להצלחה של החלטה לא יהיה "מי סובל ממנה הכי הרבה".
מילא אם זה היה נשאר מפלטם של טוקבקיסטים בלבד, אבל עושה רושם שזה הפך לקו המנחה העיקרי של רוב חברי הכנסת ושרי הממשלה

Matipool 20 ביולי 2018

פלוס הרבה מאד, רן. פשוט מרתיח מה שקורה כאן לאחרונה. משתינים מהמקפצה חופשי.
התפוצצתי הבוקר כשעברתי על דפי הכותרת בידיעות:
עמוד ראשון – הסלפי של חזן עם הח״כים מהליכוד חוגגים את הניצחון של חוק הלאום. זחוחים, מדושנים, חלקם עבריינים מוגנים ע״י חסינות, חלקם טפשים גמורים עם קבלות, פופוליסטיים, צעקניים. שיכורים מכח. מומלץ בחום לקרוא את מה שכתבו על זה עינב שיף ודניאלה לונדון דקל.
עמוד שני – חוק הפונדקאות ומחאת הלהט״בים. תקראו את איתי סגל, אחד מאלו שהמדינה החליטה שהוא לא יכול להיות אבא (אגב – לאמא המזריקה שבעמוד אחריו, אין בעיה להיות אמא).
עמוד רביעי – הרב שנעצר כי חיתן מחוץ למסגרת הרבנות.
עמוד חמישי – ורדה פומרנץ בטור קורע לב כותבת לבן שלה שנהרג בצוק איתן על זה שלא למדנו כלום (למרות שלא זו מהות הטור, נדהמתי לגלות שמשפחות של חיילים שנהרגים מקבלות מענק שחרור ופיקדון רק על החלק היחסי שיקירם שירת. צריך להילחם על הושבת המשפחות השכולות בשורות הקדמיות, הגעתן של המשפחות לטקסים הללו היא בעצמן ועל חשבונן).

בנוסף, ביבי מאשים את התקשורת בעיוות מה שקורה בעוטף עזה (״מלבה ומציגה את הדברים באופן מעוות״ ״לא ניתן לשכנע את הציבור כשהתקשורת מגוייסת״) ואצל שטייניץ הכל טוב.

רק כמה דוגמאות מהיום. ההצטברות של הכל ביחד מטורפת. פשוט התחשק לי לקום ולנער מישהו. מרגיש קצת כמו מייקל דאגלאס בסרט ״בדרך למטה״. איזה חוסר אונים לעזאזל.

Dr.van nostrand 20 ביולי 2018

רוב הציבור חושב שהמדינה במצב טוב יותר עם מר נתניהו בראשה מאשר עם מר הרצוג. זה נס שהפער היה רק 6 מנדטים.
ההבדל בין האיכויות שלהם ומה הם יכולים להשיג כמנהיגים הוא פי כמה לטובת נתניהו. התקשורת והקמפיינים דווקא הצליחו יחסית יפה. היה מתח איפה שצריך היה להיות נוקאאוט מוחלט.

אומר את האמת- לא מספיק מעניין אותי הקטע עם הפונדקאות לעומת הבטחון וביסוס עמדתה המדינית והכלכלית של ישראל ובמובנים האלה נתניהו עושה עבודה מצוינת.

מעדיף בכי ומרי אזרחי על פונדקאות ללהטב"ים מאשר שהאויבים שלנו ירימו את הראש ויצברו בטחון על חשבוננו.

משה 20 ביולי 2018

התירוץ הבטחוני, המפלט הקל והחמים. האיראנים על הגדרות.

אסף the kop 21 ביולי 2018

הבעיה היא שאתה קורא 'ידיעות'.
למזלך אתה לא קורא דר שטרימר הישראלי. היום לדוגמא, השמאל הקיצוני חוגג באורגיית דמים לאומנית (פלסטינאית) את מותו של החייל אתמול במהדורה המכוונת של התעמולון.

אביאל 21 ביולי 2018

מתי –

1.אתה מתכוון לתצלום של הסלפי של אורן חזן, לא לתמונה שלו כמובן, מה היא מעידה על עורך התמונות של ידיעות ? אותו גוף שצילם את אלשייך בפוזה מביכה ושזה התחיל להכניס לנתניהו זכה לקולאז׳ מחמיא של פרחים ושכמובן צלם של ידיעות ליווה באופן הדוק. אגב עם הסלפי של חזן עצמו אין שום בעיה, עבר אחד החוקים הכי חשובים אי פעם בישראל, חוק יסוד שמעגן את המדינה כמדינת הלאום של העם היהודי על כל המשתמע מכך, ללא ההתגרויות החוזרות ונשנות לגבי מהות המדינה מהשמאל והימין הקיצוני אכן לא היה בו צורך, אבל עם השתוללות של בג״ץ והדה לגטימציה הבינלאומית שארגוני הקרן החדשה לישראל מייצרים זו תגובת הנגד, ביסוס מעשי של החלטת האו״ם מכ״ט בנובמבר בחוקת ישראל, אגב זו פסקת פתיחה של כל חוקה בעולם המערבי, בדיוק באותו ניסוח – לשם מה קמה המדינה, מהו סוג המשטר, מהם סמלי המדינה והחזון, לא שונה בכלום משום חוקה אחרת.

2.הדיון על פונדקאות אמור להיות הדבר החשוב, אבל ללא ספק שאם נותנים לכולם, אז גם זוגות חד מיניים (גברים) צריכים לקבל גם כאן, אגב, אם העיתונאים היו עושים את עבודתם נאמנה הם היו מדווחים שנתניהו התנגד (כאמור זמנית) כי החרדים איימו שהם לא יצביעו לטובת חוק הלאום והוא הבטיח תיקון לחוק שיעבור בקלילות.

3.לא שאני חושב שיש חכמה בפעולה של המשטרה, אבל אני רוצה לחיות במדינת חוק, בה אוכפים חוקים, אגב – אתה יודע מי חתום על החוק הזה ? שמאפשר עד שנתיים בכלא ? חברי כנסת רבים מיש עתיד ומהעבודה (בכנסת הקודמת), אבל שוב ידיעות אחרונות לא עושה את עבודותו נאמנה ומדווח לקוראיו.

4.אני בספק אם יש מדינה בכדור הארץ שחוקקה כל כך הרבה חוקים לטובת הרוגיה ונפגעיה ובצדק כמובן.

5.נתניהו מאשים ובצדק, מצד אחד קמפיין על אוזלת ידה של הממשלה בהתמודדות עם מבעירי השדות ומצד שני שרוצים לצאת לפעולה צבאית אותם אלה שזועקים על אוזלת היד זועקים נגד מלחמה נוספת – אז בוא תפתור לנו את הפלונטר, אגב, מחסלים את התופעה מהר מאוד, אבל ההדלפה מהקבינט הוכיחה שהרמטכ״ל לא מוכן לירות על שורפים סדרתיים גם מעל לגיל 18 – זה לא מוסרי בעיניו, כמובן שאם אתה תזרוק גפרורים באופן קבוע מהמרפסת שלך ותצית שדות משטרת ישראל תשתמש בכל הכוח הנדרש, אז קדימה בוא תפתור לנו את זה כאמור.

6.בקשר לרצון שלך לנער מישהו, יפה, כמו שאסף כתבת, נכנעת היטב למכונת התעמולה של נוני מוזס, כל מילה בעיתון שלו רוויה באינטרסים אישיים צרים, המבוססים על כמה כסף הוא יכול לעשות.

ברקוביץ 21 ביולי 2018

אביאל חמודי, לא יפה מה שאתם עושים לטביב רק בגלל שהוא תימני. חשבתי אתם גזענים רק על ערבים

אסף the kop 21 ביולי 2018

לגבי טרור העפיפונים…
הפיתרון די פשוט – גם לאוייב העזתי ש שטחים חקלאיים שניתן לשרוף.
ככה פשוט.

אסף the kop 21 ביולי 2018

כן רן.
מצב זכויות האדם בישראל דומה למצב זכויות האדם ברוסיה וקטאר. סה"כ הראייה שלך את מצב הדברים שקולה ופרופורציונאלית.

ולעניין:

1. כיצד צומצמו הזכויות האזרחיות של ערביי ישראל (חייבו אותם לשירות לאומי בקהילתם חלילה ? הפסיקו את האפלייה המתקנת שלהם באוניברסיטאות ?).

2. מה השתנה לרעה בזכויות ההומוסקסואליים ביחס לימי ממשלת אולמרט לדוגמא ? כן, אני בעד שיוכלו להשתמש בשירותי פונדקאות. אבל האמת היא שהסוגיה הזאת קורעת את האוכלוסיה הלהט"בית עצמה שרואה בשימוש רחם להשכיר ניצול. לא סתם ארגוני הנשים סותמים את הפה.

3. לגבי הממסד הרבני. תבוא בטענות בעיקר לחילונים שנותנים להם להיות לשון המאזניים בכנסת. הימין והשמאל לא שונים בהושא האחד מהשני.

4. ה'אפרטהייד' בשטחים המשוחררים – ההפליה היא בעיקר כלפי התושבים היהודיים באזורים הללו. הם צריכים לציית לחוק בשעה שהכובש המוסלמי יכול לעשות שם כל העולה על רוחו תחת שלטון הפשע של הרשות הפלסטינאית.

רן הנרגן 21 ביולי 2018

אסף, הפוסל, במומו פוסל. אני לא השוותי בין זכויות האזרח בישראל לאלו שברוסיה או בקטר. את הקישור הזה אתה עושה.

לעיניננו:

1. עצם השינמוך בהגדרת השפה הערבית יביא בעתיד לצמצום השימוש בה – אחרת בשביל מה לשנות את ההגדרה?

2. יש במציאות חיינו הרבה דברים שקשורים בנוהג אך אינם מוגדרם מפורשות בחוק. ברע שמועבר חוק ששמקנה זכות מסוימת לקבוצה חלקית באוכלוסיה ויתר על כך, שולל אותה במפורש מאחרת, יש כאן פגיעה בזכויותיהם האזרחיות. עד היום מצבם של הלהטבי"ם היה זהה לזה של הטרוסקסואלים ככל שזה נגע לחוק ביחס לפונדקאות. החל מהשבוע יש להם פחות זכויות.

3. נכונים דבריך לגבי ההתבטלות של הפוליטיקאים מצד שמאל של המפה מול הממסד הדתי באותם פעמים מועטות שהיו בשלטון מאז 77 אבל אצל הימין זה תמיד נעשה בהנאה. כמו בבדיחה על הכומר והנזירה…. לאכלי לימון…כדי למחוק לך את החיוך…

4. ראשית לא מוכר לי מצב שהרשות הפלסטינאית שולטת על אוכלוסיה יהודית באזורים שישראל כבשה ב 67. אני אינני מדבר על שטחי A שבהם ישראל אינה נוכחת ואין בהם אוכלוסיה ישראלית. שנית גם אם אתה חושב שהתושבים הישראלים בשטחים אלו מופלים עקב החלת החוק הישראלי עליהם (דה פקטו אבל לא דה יורה) עדין במשתמע אתה מסכים איתי, לשמחתי, שחלות באזור שבו שולטת ישראל שתי מערכות חוק לשתי אוכלוסיות. משמע מתקיים שם שלטון אפרטהייד.

אביאל 21 ביולי 2018

רן – אני מת על אנשים כמוך, אתה נגד מדינה דו לאומית נכון ? אז בוא בבקשה תמצא לי מדינה אחת בעולם, בה יש שתי שפות רשמיות שאינה מוגדרת כמדינה דו לאומית, קדימה קדימה, אחסוך לך, לא תמצא, כל המדינות שהן בעלות שתי שפות רשמיות הן מדינות דו לאומיות (קנדה, בלגיה) או רב לאומיות (שוויץ).

בקשר לסעיף 2, אתה כמובן ממציא, זוג הומואים לא יכול לעשות הליך פונדקאות בארץ גם לפני החוק.

בקשר ל4, בפעם המאתיים בערך באתר הזה, תראה לי בבקשה מאמר אקדמי אחד, בז׳ורנל מקובל שאומר שיש בישראל אפרטהייד, אחסוך לך גם שם, אין כזה, זה פרי הדימיון שלך, לגבי שטחי a וb אין בכלל מה לדבר, לגבי שטחי c, כמו שאסף כתב, בדיוק להפך, יהודי בשטח c יכול לעשות הרבה פחות מפלסטיני (אכיפה של בנייה לא חוקית, חופש תנועה וכו׳).

כח הגברה 22 ביולי 2018

לא חייבים להשתמש במונח אפרטהייד, אם זה לא נעים לכם. אפשר גם לקרוא למצב בשטחים צ'יקן באגט אם אתם מעדיפים. זה לא ישנה אותו (את המצב).
האפליה נגד המתנחלים בשטחי C כל כך חמורה, שאני בטוח שכל המתנחלים הללו מעדיפים בגלגול הבא להיוולד פלסטינים בשטחי C. להיוולד פלסטינים בשטחי A או B הם אפילו לא חולמים, גם לצדיקים גמורים לא מגיע כל הטוב הזה.

אסף the kop 22 ביולי 2018

אפשר גם לקרוא לזה שימוש ברטוריקה גבלסית ע"י תעמולני הסמול הבוגדני, שזה די מעניין כאשר חושבים על זה, כי בעוד שבראי ההסטוריה גבלס והבולשביקים היו יריבים מרים, ד
הרי שדווקא בישראל הם די אחוקים.

לגבי המתיישבים היהודיים בשטחים המשוחררים… על אף העובדות המלמדות שהם אלו הצריכים לציית לחוק, בשעה שהאוייב הפלסטינאי בסיוע גורמים זרים ומשת"פים סמולנים, יכולים לעשות את אשר עולה ברוחם, עדיין עדיף מבחינתם להיות משוייכים אל בני התרבות מאשר לשבט פראי האדם הרצחניים, ועל כן, על אף הפיתוי שבדבר, הם עדיין יעדיפו להיוולד ישראלים. אגב, את הטיעון המטומטם שלך אפשר להשית גם על ערביי ישראל, על מנת לשמוט את הטיעונים שלהם על קיפוח ואפלייה.

כיף ?

כח הגברה 22 ביולי 2018

למה אתה כועס? פתרתי לך את בעיית האפרטהייד בחמש שניות. אתה לא אוהב צ'יקן באגט?
לגבי הפלסטינים, הם באמת יכולים לעשות ככל העולה על רוחם. למשל, הם יכולים לאפשר לחיילי צה"ל לפרוץ אליהם הביתה באמצע הלילה. או להקים על הגג עמדה צבאית. הם יכולים לאפשר לצבא לסגור להם כביש לשעה, או יום, או חודש, או לתמיד. הם אפילו יכולים לאפשר למתנחלים להשתלט להם על אדמות. אל תכעס עליהם, כל החופש הזה יכול לבלבל.

אביאל 22 ביולי 2018

כח – למה שלא תענה לדברים שכתבתי ?

אביאל 22 ביולי 2018

אסף – אל תמהר להפריד בין הנאצים לקומוניסטים, אם אמנם היו יריבים מרים (למרות ששיתפו קצת פעולה בריבנטרופ מולוטוב) אבל הם מאותו הסיר, נציונאל סוציליסטחם כאמור, זה השם המלא, הם רק התווכחו איך ליישם את הסוציליאזם, שהנאצים הבינו שפועלי כל העולם לא יתאחדו הם פנו לגירסה הלאומנית, אפשר לראות את זה אצל הדרך לשעבוד של פרידריך האייק ואפילו אצל יסודות הפשיזם של שטרנהל הוא מראה כיצד היה מעבר של סוציליסטים מאוכזבים לכדי האידיאולוגיה האציונאל סוציליסטית.

אסף the kop 22 ביולי 2018

חלילה כועס..
רק הסברתי שאפשר לכנות את ה'אפרטהייד' בשלל כינויים.
וכן, במלחמה בטרור צריך לפעמים להקים עמדה על גג של בית. אמנם בעיני הסמול הישראלי מדובר ב'פשע נגד האנושות' כדוגמת פיצוץ אוטובוסים ברחובות ישראל לכל הפחות, מאידך, כתלמידיו השקדניים של האב הרוחני גבלס, כל פעולה של צבאיץ על מנת לשמור על הביטחון היא לכל הפחות שקולה לג'נוסייד.

נקסט.

כח הגברה 22 ביולי 2018

אביאל, אתה מתכוון לשרשור הקודם? פשיזם וזה? עניתי. אין מה להוסיף.
אסף, למשה סנה מיוחסת (נדמה לי שבצחוק) הערת השוליים "טיעון חלש, להגביר את הקול". אני מבין שגבלס, נאצים ובולשוויקים הם התחליף להרמת הקול במדיה הכתובה? ודרך אגב, אתה לא יודע איך מאייתים שמאל.

אסף the kop 22 ביולי 2018

חלילה
אפרטהייד היא הרמת הקול.
פרקטיקה גבלסית היא ההסבר לכך.

אתה מעדיף ssמול ?

כח הגברה 22 ביולי 2018

להעדפה שלי אין כל נגיעה לדרך האיות הנכונה של המילה שמאל.
כמו שלא יהיה נכון לאיית את שמך עשף.

S&M 19 ביולי 2018

כל מה שכתבת נכון. אבל המונדיאל לא מלבין את רוסיה. הייתה הצגה של חודש, היא נגמרה, ושום דבר לא השתנה.
לגבי קאטר – זו ברכה בלתי רגילה שהיא "זכתה" לארח את המונדיאל. וזה עוד יותר משמח שזה קרה בצורה פלילית.
זו מדינה שמממנת טרור בזכות זה שהיא בצל ואף אחד לא באמת מתעניין בה. סבלנות, בוא נדבר עוד שלוש שנים וחצי. בוא ניראה אז איך תיראה התמיכה שלה בטרור, ויותר מזה, איך יחזיק השלטון במדינה. כי הם יהיו חייבים להכניס דברים שעד היום אסורים, כמו עיתונות, סיקור, זכויות, ביטול-עבדות ועוד. וברגע שפותחים סדק צר, זה יערער את המשטר שיש שם, ויפיל את הכלומניקים האלה כמו מגדל קלפים. וזה לא שיהיה שם משהו יותר טוב, במדינות ערב זה תמיד מתדרדר ולא משתפר, אבל לפחות זה יתמוטט.
המונדיאל הזה ימוטט את השלטון של אלו שמחזיקים את החמאס וחיזבאללה.

אריק 20 ביולי 2018

מצויין

spurstopboy 21 ביולי 2018

חלאס כבר עם האהלן הזה בתוך סוגריים, אנחנו כבר לא בשנת 98

Comments closed