בחירות 2019 – על מה בעצם?

ניצחון של נתניהו יהיה ניצחון על הפרקליטות, בית המשפט העליון, אגף החקירות וחלקים גדולים מהתקשורת.

נדמה שאנחנו בתקופה פוסט אידיאולוגית. השמאל הרעיוני נוצח כי המציאות חירבה את עקרונותיו והקונים של מרכולתו מעטים ומתמעטים, בעוד הימין הרעיוני לא באמת ניצח כי הוא לא מצליח ליישם את עקרונותיו במלואם (יש שיאמרו אף לא בחלקם). לכן נשאלת השאלה, מעבר לעובדה שהממשלה החזיקה כמעט את מלוא הקדנציה שלה, על מה אנחנו הולכים להצביע בתשעה באפריל?

בערבו של התשעה באפריל, לכשנתניהו ינצח (לא צועקים ״יש״ לפני שעוברים מהאולפן אל הפנים הנפולות במטות השמאל), ניצחונו יהיה ניצחון על הפרקליטות, על החלק האקטיביסטי והפרוגרסיבי של בית המשפט העליון, על אגף החקירות של המשטרה ועל חלקים גדולים מהתקשורת.

חלק גדול מהרשימה הנ״ל מתכתב עם מה שאיילת שקד ביצעה במשרד המשפטים (ורבים היו רוצים לראות את שקד ברשימת הליכוד) ועל כן ישאלו למה לא להצביע עבור הימין החדש שלה ושל בנט? ובכן התשובה היא כי עם כל הכבוד לימין חדש, זה עלול להביא לימין חלש. וחיזוק המפלגה הגדולה של הימין, עם דומיננטיות של יריב לוין, גדעון סער, יואב קיש, דוד אמסלם, יואב גלנט, אבי דיכטר, ענת ברקו, מירי רגב (עליה נרחיב בהמשך) אופיר אקוניס, ציפי חוטובלי ואמיר אוחנה, הוא הכרח על מנת להקים ממשלה שתוכל להזמין את הימין האקטיביסטי יותר אל שולחנה. ועל כן הבחירות הן על:

  1. תיקי החקירות נגד נתניהו. 30 המנדטים שעל פי הסקרים (והליכוד תמיד מקבל פחות בסקרים ויותר בבחירות) יצביעו לנתניהו לא קונים את התזה הזו. הם לא מאמינים לפרקליטות, לרוני אלשייך, לרוני ריטמן, לשי ניצן, ולדובריהם רביב דרוקר, ברוך קרא, אביעד גליקמן ומוטי גילת. פשוט לא קונים את הסחורה שלהם. יותר מדיי שנים של הטיה תקשורתית, יותר מדיי סיבות לחוסר שביעות רצון אידיאולוגית ופוליטית מנתניהו. זה נשמע ונראה מוטה, מסריח מאכיפה בררנית ומתברר כמו ניסיון מאולץ ושקוף להפיל ראש ממשלה שלא ניתן לנצח אותו בקלפי. לפחות על פי מה שפורסם עד כה, ההאשמות נשמעות כל כך מופרכות ומוגזמות, לא בגלל שנתניהו לא שותה שמפניה או מעשן סיגרים, לא בגלל שהוא לא נפגש עם נוני מוזס, אלא בגלל שהעניינים הללו הם תחום אפור במקרה הטוב או נורמה פוליטית מקובלת במקרה הרע. תיק בזק שמאשים את נתניהו בקבלת סיקור חיובי, הוא המגוחך מכולם. רק במשטר אורלוויאני, נתניהו, ראש הממשלה המושמץ ביותר בהיסטוריה של המדינה, יכול לעמוד לדין על קבלת סיקור חיובי. מעבר לכך, האכיפה הבררנית (חוק ישראל היום) זועקת לשמיים וחוכמת ההמונים פשוט לא מסכימה לקבל אותם, וגם לא תקבל בבוא היום. על כן בכל סקר הבלוק של 30 מנדטים לא זז מתמיכתו בנתניהו. גם אם תהיה המלצה לכתבי אישום בכיפוף לשימוע לפני הבחירות, זה לא יזיז את הבלוק, אולי אפילו יגדיל אותו. במבחן הציבורי, תיקי נתניהו טבעו בים, והתשעה באפריל יהיו החותמת הפומבית לכך. אם ב2015 צעקו בליל הבחירות בגני התערוכה ״או אה מה קרה, נוני אכל אותה״, הפעם יצעקו ״ליאת בן ארי/רוני אלשייך/שי ניצן אכלו אותה״. בניגוד למשפט המתנשא בשירו של שלום חנוך ״הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם״, הציבור חכם. וחוכמת ההמונים הזו תפיל לקלפיות פתק אחר פתק שיתנו גב לנתניהו. גם כהוקרה על פועלו בעשר השנים האחרונות וגם כחיזוק הדמוקרטיה, בה כדי להחליף שלטון צריך לשכנע מספיק מצביעים ולא להמציא כתבי אישום מתחת לבלטה.
  2. משילות. המהפכה החוקתית של אהרן ברק, שניתנה לו על מגש של כסף על ידי דן מרידור, בה כל שופט מפרש את החוק על פי השקפת עולמו ולא על פי רצון המחוקק, היא העניין המהותי ביותר שמצביע ימין רוצה לראות בו שינוי. החל מפסיקות בג״צ שמנע את גירוש המסתננים, דרך מניעת וסירוס פעולה בהריסת בתי מחבלים, ועד למתן כניסה לתומכת הBDS לארה אל קאסם. והדוגמאות עוד רבות ורעות. החוצפה של בג״צ לדון בחוק יסוד (חוק הלאום) ועוד בהרכב מורחב של 11 שופטים היא על גבולו של פוטש שלטוני. על כן, אם יש ביקורת על נתניהו היא על מחסור בפסקת התגברות עכשיו (ועל אי הפינוי של חאן אל אחמר). על צורך בשימועים ציבוריים למועמדים לשיפוט (במקום הוועדה למינוי שופטים וביטול וועדת השניים) עכשיו. על פסיקה על פי לשון החוק עכשיו. מי שרוצה לחוקק חוקים שירוץ לפוליטיקה. בינתיים, תנו לפוליטיקאים לבטא את רצון בוחריהם.
  3. המשך המהפכה התרבותית. אפשר להתנשא על מירי רגב, להתגזען עליה (סיבוני), להסתלבט על חוסר המודעות שלה, להצביע על האופרטוניזם שלה (דוברת ההתנתקות). אבל עובדתית, היא עושה, או לפחות ניסתה, מהפכה בסדר העדיפויות בענייני תרבות ואומנות. לא עוד מימון ציבורי להצגות התומכות במחבלים, לא עוד הפקה במימון ציבורי של סרטים שמקבלים פרסים בפסטיבלים אירופאיים על ידי ביזוי צה״ל, הנבחרים על ידי לקטורים המגיעים עם סט אמונות דומה. רגב הביאה צ׳כונה, אבל האצבע שהיא תוחבת עמוק בישבנם של קפוצי התחת והקומיסרים התרבותיים חייבת להמשיך את עבודתה. מי שרוצה לתחוב את דגל ישראל לישבנו, מוזמן, על חשבונו.
  4. כי טוב כאן. ומרבית היהודים, בכל תקופה בהיסטוריה, היו מתחלפים איתנו עכשיו. עצמאות מדינית, חופש פולחן, פריחה כלכלית וגבולות בטוחים. כן, בטוחים, למרות שהקרקע רועדת מתחתן, אבל היא תמיד רעדה. וכשלא היו גבולות בטוחים או גבולות בכלל, והאדמה רעדה, נקברנו תחתיה. הפיכחון העולמי במדינות רבות מסכנת הגלובליות ופוליטיקת הזהויות הופך את ישראל לחברה נחשקת להיראות איתה בציבור. מדובר בשינוי מונומנטלי בגישה כלפינו. וכן, הקרדיט הולך לנתניהו.

לקראת הפריימריס:

מניה בעלייה – דוד אמסלם והאקטיביזם הפרלמנטרי והמפלגתי המצוין שלו. יתוגמל על כך לטופ 5.

מניה בירידה – גלעד ארדן. הרצון לראות אקטיביזם סטייל איילת שקד במשפטים ומירי רגב בתרבות גם אצל ארדן במשרד לבטחון פנים, גם אם זה מול משטרה נכלולית ובעייתית (המחזיקה במסמך יצחקי) נתקלה באכזבה גדולה. ארדן התגלה כחסר יכולת להתעמת מול גורמים רבי כוח ועל כן נדמה שהקלפי בפריימריס תדבר בקול רם לגביו.

לא לגעת – ששת חברי הליכודניקים החדשים שרצים בפריימריס (ניר הירשמן, הדר ויסמן שמחוני, יניב טוירמן, דן קלארמן, אסף רותם וליאור מאירי). הנה טור שלי שפורסם השבוע שמסביר למה אסור להצביע להם.

החובט הבא – ההתלבטות לגביי גדעון סער ( בעיקר בגלל נאום ההגנה של שמעון שיפר מ״ידיעות״) עדיין בעיצומה. הליכוד צריך לפתח מנהיגות ליום שאחרי נתניהו, ועל פי דיעותיו של סער, הוא נשמע ראוי. על כן נדמה שייבחר במקום גבוה, אם לא הגבוה מכולם, בפריימריס. כן, למרות הצ׳ילבה נתניהו. כבר אמרנו, חוכמת ההמונים.

_________________________________________________________________________

עדכון פוסט*

עקב החלטת מערכת, מה שהיה אמור להיות יומן בחירות, יהיה פוסט בחירות חד פעמי. עם הקוראים הסליחה.

הצאצאים של גלזר
נובחים בירוק -לקראת משחק הגביע מול סכנין

66 Comments

ערן 4 בינואר 2019

פמפלט ליכודי מגוחך, עמוס בשקרים תעמולתיים מהרמה הנמוכה ביותר
כמעט כל משפט של הפוסט הוא שקר, עד שאין תועלת מלהפריך כל שקר בנפרד (ספין מסוג big lie שהיה מהחביבים ביותר על גבלס)
אם דה-באזר לא רוצה להצטרף לידיעות אחרונות בתיק 2000, ו-וואלה בתיק 4000, ראוי יהיה שימנע פרסום של תעמולה כל כך גסה וירודה מעל בימתו המכובדת

דורון קרמר 4 בינואר 2019

גבלס על התגובה הראשונה. יהיה סופ"ש מעניין.

yaron 7 בינואר 2019

פוסט מדוייק, מה שאומר מלחמת תגובות רצינית.
לא ברור לי מה רע ביומן בחירות, יש אפילו שם – ביבי, יומן אליפות.
גם המתנגדים שלו יישמחו לשם כזה בשל סטטיסטיקת הניחוסים הידועה.

Earl 4 בינואר 2019

שמאלנים מדברים על שקר…משעשע

שחר התל אביבי 4 בינואר 2019

ערן, מבין לליבך לגמרי, אבל אלה לדעתי לא שקרים, אלא ראיית עולם שונה. אפשר להתווכח איזו ראיית עולם טובה יותר, אבל אני מעריך שהכותב באמת מאמין לאמיתותם של הדברים שהוא כותב, ואני מכיר עוד הרבה אנשים (מוכשרים ומשכילים) שיכולים לכתוב באותו להט ואמונה את אותם דברים.
זה כמו בשיר של אהוד בנאי ודקלון "מה שבשבילי חלום לך הוא האימה, מה שבשבילי שלום לך הוא מלחמה"
עניין של זווית ראיה אחרת על המציאות……וכן, כמובן, גם סגנון שונה

ערן 4 בינואר 2019

להגיד שכולם שקרנים ורודפים את נתניהו על לא עוול בכפו זו תפיסת עולם? חבל שהם הצליחו לשכנע גם אותך
יש כאן מערך ממומן של תעמולה גבלסית המורכב מכלי תקשורת מגויסים, עמותות קש, פונקציונרים ובוטים וירטואלים שמפיצים שטנה ומשטמה, על מנת לקדם את ניסיון ההפיכה של ישראל לרוסיה או טורקיה
אין מדובר בתפיסת עולם מגובשת אשר ניתן לדון בה ולהחליף טיעונים, אלא בהפצת תעמולת שקר סיסטמטית בכל צינורות המידע והשיח. אם איש ימין ינסה לחלוק ולהתריע מפני הפשיזם, ראשו ייערף, בכיר ככל שיהיה וימני ככל שיהיה – ע"ע נשיא המדינה.

שחר התל אביבי 5 בינואר 2019

היי ערן,
בלי להיכנס לעמדות וכו', ולהסכים או לא להסכים, שים לב שאין סתירה בין דברי לדבריך.
יש אנשים רבים שבאמת ובתמים מאמינים בלב שלם שנתניהו הוא זך ורודפים אותו. זו תפיסת העולם של רבים. אותי לאו דווקא שכנעו. ברור שיש כאן מערך אנטרסנטי שמקדם זאת, מה חדש? כל קבוצה שמעוניינת בכח מקדמת בכל דרך (שהציבור יכול לעמוד בה) את האנטרסים שלה.
ראה בהמשך, נדמה לי שכתבתי זאת בתגובה אחרת…מסכים לגבי ההתקרבות למצב של רוסיה/טורקיה….אבל נשאלת השאלה, מה אם זה מה שהרוב רוצה? שאלה קשה, אבל נראה לי שלשם זה פחות או יותר הולך

אמיתי 4 בינואר 2019

או "למה אני נכנס לדה באזר ומקבל ישראל היום"..
איזה פומפוזיות. הרגת

רמי 4 בינואר 2019

בקיצור, ניצחון של נתניהו הוא ניצחון של האנטי דמוקרטיה וקרובה של ישראל לדיקטטורה ימנית משיחית. משטרה, פרקליטות, בית המשפט והעיתונות, כל אותם גורמים שבדמקורטיה מאזנים את השלטון יוגבלו עוד יותר.

שחר התל אביבי 4 בינואר 2019

זה כבר די קורה, השאלה החשובה זה אם הרוב לא רוצה את מה שכתבת, או שהרוב כן רוצה. אמיתי, אם זה מה שהרוב רוצה אז מה הטיעון נגד זה?
אצל פוטין למשל (ואני אומר את זה לגמרי בנייטרליות, לא כדי לפגוע חלילה במישהו), יש משהו שדומה לדיקטטורה ימנית (יש כאלה שימהרו לקרוא לה פשיסטית), המשטרה ובית המשפט והעיתונות כפופים למנהיג, והציבור מתמוגג ושמח ברובו הגדול

אמיר 4 בינואר 2019

יפה מאוד דורון. מרענן לקרוא קצת דעות שונות.

תיקון קטן: התכשיט תומכת ה-BDS היא לארה אל קאסם

דורון קרמר 4 בינואר 2019

תוקן. תודה ותודה.

תומר חרוב 4 בינואר 2019

מאיפה התפיסה הזו שאם נתניהו זוכה ל30 מנדטים אז העם אומר שלא אכפת לו מהחקירות? אז מעבר לכך שניצחון בבחירות הוא לא זיכוי:
א. יש עוד 90 מנדטים (ואנשים שלא מצביעים) שלא בחרו בו.
ב. בישראל עדיין מצביעים לרשימה.

קרמר 4 בינואר 2019

מהעובדה הפשוטה שמועמד אחר שסוחב חבילת חקירות כמו נתניהו לא עובר את אחוז החסימה, אם יעיז להתמודד בכלל.
אכן רשימה, אבל שים לב שזה הופך להיות שולי, בטח עם מפלגות ללא פריימריס שנבנות על ידי מנג'ר ששם את עצמו בפרונט.

תומר חרוב 4 בינואר 2019

הוא פופולרי, אין פה שאלה. אפשר לדון ב300 תגובות למה. אבל כמה שהוא פופולרי, זה לא רוב, זה 30 מנדטים. גם אם נגיד שהוא צריך את הרוב לזיכוי זה לא אומר שיש לו. זה רק אומר שיש לו את ה 30. בטח לא רוב מוחלט ("העם איתי") כמו שהוא ותומכיו יציגו את זה.

קרמר 4 בינואר 2019

סמנטיקה. אם הוא היה מקבל מנדטים סביב הכמויות של גנץ-יאיר אולי היית צודק. במקרה הנוכחי זו הכרעה ברורה.

תומר חרוב 4 בינואר 2019

זו לא סמנטיקה, זו מתמטיקה. 30 מנדטים זה הרבה אנשים, אבל זה לא רוב העם ובטח לא כל העם. אפילו לא קרוב.

עדיש 10 בינואר 2019

עם ביבי ובלי ביבי הליכוד מקבל אותו מספר. זה שבט ומספר המעריצים של ביבי לא כזה גבוה ומשפיע

אבל בוא נדבר על דברים כמו – מי האידיוט שבוחר מנהיג שהוא מעריץ. הערצה אומרת שהוא יפתור משברים? שיש לו חזון לעתיד? שהוא דואג לאינטרס הציבורי ולא לפרטי

D! פה ועכשיו 4 בינואר 2019

זה נוח, תומר

yaron 7 בינואר 2019

העם לא אומר שלא איכפת לו מחקירות אלא שהוא לא מאמין לגורמי החקירה והפרקליטות. בייחוד בנוגע לנתניהו.
כן, רבים וטובים רואים שיש כאן אכיפה בררנית ורדיפה פוליטית.

פיש אנד צ'יפס 9 בינואר 2019

אז אם ככה אנחנו בדרך לאנרכיה-ונסיונות הפילוג של ביבי עזרו,אם אנחנו בדרך להפגנות ומלחמת אזרחים

לא יודע למי להצביע בבחירות 4 בינואר 2019

פוסט נוראי שראוי לישראל היום ולא לדה באזר. אבל אם יש פה כותבים שהם חברי ליכוד בטח יש גם קוראים כאלה.
מפלגת הליכוד מלאה באנשים טיפשים שלא ראויים לשבת בועד הבית, בוודאי לא בפרלמנט של מדינת היהודים, אבל כל אחד מהם (כולל אנשים איומים כמו מירי רגב, דודי אמסלם ואורן חזן) עדיפים על הצואה האנושית המכונה גלעד ארדן.
בבקשה מכם מתפקדי ליכוד יקרים, אל תצביעו לו. אני מתחנן.

Earl 4 בינואר 2019

אתה לא מסכים אז נוראי. תגובה שראויה בהארץ

yaron 7 בינואר 2019

אמאל'ה, יש כאן קוראים חברי ליכוד???

Careful with that axe Eugene 4 בינואר 2019

שנים של אסרטגיית הסתה נגד בית המשפט העליון ונגד הפרקליטות מניבות תוצאות, מפחידות. כאשר הפרדוקס הוא שבית המשפט העליון והפרקליטות (תוסיף גם את הפצ"ר, זה חשוב) הם המספקים ודואגים להבטיח את הלגיטימציה המשפטית והמוסרית למדיניות הממשלה. במלים אחרות, הימין צריך לדאוג ליום שבו לא יהיה מי שירסן חקיקה אנטי-דמוקרטית או מדיניות המנוגדת לדין הבי"ל. המשחק הכפול הזה הוא ציני, שקרי וחסר אחריות.

קריאה להצביע "נגד בית המשפט ונגד הפרקליטות" – אבדה הבושה, ואבוי לנו.

מאד אוהב את הכתיבה שלך על כדורסל.

שחר התל אביבי 4 בינואר 2019

השאלה אם הימין כמו שאתה אומר צריך לדאוג, או שזה מה שמוביליו רוצים, בהנחה מבחינתם(שנראית די מדויקת בינתיים) שגם את רוב הציבור הריסונים הללו לא מעניינים.

אלעד כץ 4 בינואר 2019

יכולת לסכם את שלושת הסעיפים הראשונים למשפט אחד שבטח אתה מכיר: "עולם ישן עדי יסוד נחריבה". זה המצע של הליכוד.
דווקא עם הפסקה הרביעית אני די מסכים, אם כי כמובן הוא סותר את שלושת האחרים, כי ללא המשטרה, הפרקליטות, בתי המשפט, והתרבות לא היה פה כזה טוב.
ואם ההחרבה תמשיך שהרי 4 כבר יהיה לא רלוונטי.

MOBY 4 בינואר 2019

אוקי אז כתבת.
הרבה ליכודניקים שורשיים יושבים בשיחות סלון ונעים בחוסר נחת עם ההנהגה של מנהיג הליכוד, נכון בקלפי הם ישימו את הפתק שחונכו אליו, אב ילדיהם…. הם כבר יפזלו למפלגות אחרות ההיא של הבת של, ההוא ממרכז הליכוד מהשוחות, אולי בכל זאת נצביע למצביא ההוא או למצביא הזה.
כי רשימת הליכוד היא הכי נחותה שיש פה ב30 שנה האחרונות.
כי צרת התרבות, כמנהגה, מדברת משהו אחד ועושה כלום. דוברת צה"ל שגרמה לרדיו קבהיר במלחמת ששת הימים\יום כיפור להיות אמין יותר מהדיווחים של הצינה הזו. לעזאזל אני מאמין לנסראללה ולא לפיפסון פעוט של הרגב.
כי מנהל המדינה לא מצליח למצוא אדם ישר אחד (אפילו לא מבין קרוביו) שלא מכר את המדינה\אמינות מקצועית תמורת שלמונים. אז בחירת הכוורת של הראש (ולא נדבר על חינוך הילד) לוקה בחסר, וחוסר השלטון שלו במנכ"לי המשרדים השונים שלו, מפחידה.
כי שלטון הליכוד הפך להיות מפא"י בימיה ה"מזהירים", הבירוקרטיה בשיאה, כל מיני גזרות מגזרות שונות נוחתיות על יזמים\ אנשי השוק החופשי. כי לקבל רשיון עסק\רשיון ייבוא\אישורי כבאות הוא רק למקורבים בלבד הן של השלטון המקומי והן של השלטון המרכזי.
האדם הפשוט יושב ולא מאמין, הוא הפך להיות משעמם.

Matipool 5 בינואר 2019

פלוס 1000, 2000, 3000 ו-4000.

פיש אנד צ'יפס 6 בינואר 2019

פלוס פרשות:
הארוחות,העובדת הסיעודית,החשמלאי,רהיטי הגן,בראון חברון,עמדי,ביביטורס,אודליה כרמון.
מישהו אמר "אין כלום כי לא היה כלום"????
רודפים אותי -אכלו לי שתו לי,רוצים להחליף שלטון לא על ידי הקלפי

matipool 7 בינואר 2019

פלוס הסיפור עם הקלטת (שלא הייתה) ו"הסחיטה" ההיא והבחורה ההיא והריצה לווידוי בטלוויזיה והאשמת דוד לוי (אמנם לא במישרין אבל לכולם היה ברור למי הוא התכוון) בסיפור ושרה שתפסה אותו בביצים אח"כ וכולנו משלמים על זה עד היום.

באבא ימים 4 בינואר 2019

דורון,

אחד מהדברים שמפריעים לי בשמאל הוא חוסר היכולת שלהם להתמודד עם עובדות כפי שציינת ביחס לכוונות השלום של שכנינו.

הביקורת על אלשייך ומנדלבליט (הבוס של שי ניצן) היא דוגמה לאותה בעיה גם בימין.

אנא הסבר לי בבקשה- איך את מסביר את העמדה של אלשיך? האם מי שצמח בבני עקיבא, בשר מבשרה של הציונות הדתית, איש שב״כ עם רקורד יוצא מן הכלל היה במשך כל אותן שנים תומך מרצ בארון? האם בגלל שהיה כל אותן שנים תומך מרצ בארון הוא החליט לטפול על ראש ממשלה חף מפשע אשמת שוחד? זה עומד במבחן יכולת החשיבה הביקורתית שלך?

תאמר- זה לא אידיאולוגיה זה אינטרס? איזה אינטרס יכול להיות לו. הימין בשלטון ולהרבה זמן. מפכ״ל הוא התפקיד האחרון שלו. כל תפקיד מעבר לזה הוא פוליטי. למה לו להיות בצד המפסיד של המפה.

ההסבר הפשוט ביותר הוא שהוא השתכנע שנתניהו אכן ביצע את העבירות המיוחסות. אם יש לך הסבר סביר אחר להתנהגות שלו אנא הצע אותו.

אותו דבר מנדלבליט.

קרמר 4 בינואר 2019

אכן נקודה מעניינת ואף קריטית. ההסבר הפשוט שלך נשמע הגיוני בסך הכל. אבל ההתנהלות שלו עברה שינוי קיצוני, קיצוני מדיי. חומר הראיות שכביכול היה בתקופה בה חל השינוי הזה לא הבשיל מספיק על מנת לגבש דיעה אבסולוטית בנושא, וגם אם הבשיל, ההתנהלות שלו הפכה לעומתית. החל בסיפור החוקרים הפרטיים שכביכול שלח נתניהו לריטמן (והגיבוי שנתן לקצין שהטריד מינית כמו ריטמן), סיפור שמעולם לא הוכח כנכון ואלשיך לא נדרש להוכיח מה עומד מאחורי הטענות שלו, דרך ההדלפות המגמתיות והבלתי פוסקות והראיון השערורייתי ב״עובדה״ בה הדליף ללא בושה מהחקירות.
הטענה העיקרית היא שלאחר הפצצה תקשורתית נגדו (״אלשיך מסוכן לישראל״), על שירותו בשב״כ (״יהיו אפס הדלפות״) ועל הרקע המתנחלי שלו, יש קשר ישיר בין שינוי גישתו להשכרת שירותיו של יועץ התקשורת ליאור חורב. אז החלו גם פגישותיו של אלשיך עם עיתונאים בכירים (https://mida.org.il/2018/01/25/%D7%A2%D7%9C-%D7%A8%D7%90%D7%A9-%D7%94%D7%9E%D7%A4%D7%9B%D7%9C-%D7%91%D7%95%D7%A2%D7%A8-%D7%94%D7%9B%D7%95%D7%91%D7%A2-%D7%94%D7%A7%D7%A9%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%A1%D7%95%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9D/). זכור לרעה גם שער ידיעות אחרונות בו ״אזרחים מודאגים״ מגישים לאלשיך זר פרחים ״על רקע ההתקפות עליו״.
העובדה ששיקר בלי למצמץ בפרשת חאן אל אחמר (מותו של יעקוב אלקיען) הוכיחה שאין לו בעיה להמציא גרסה שתואמת את האינטרס שלו. אבל כל אחד מוזמן להאמין באיזו גירסה שהוא רוצה.

מנדלבליט הוא חלק מגילדה אכזרית בה מי שלא מיישר קו, ראשו נערף. ראה רות גביזון והילה גרסטל.

באבא ימים 5 בינואר 2019

לגבי אלשייך- אני לא חושב ששום דבר ממה שכתבת מסביר למה הוא עשה את מה שהוא עשה אם חשב שנתניהו לא אשם. יכול להיות שהוא התנהג בצורה לעומתית אבל אין דרך להסביר למה הוא התנהג בצורה לעומתית אם סבר שנתניהו חף מפשע. הדרך הפשוטה במקרים כאלה היא להמליץ על סגירת התיק וכך הוא מרוויח שלוש פעמים: ראשית, הוא נשאר נאמן לעצמו מבחינה מקצועית, שנית מהוא חוסך לעצמו את ההשפלה הכרוכה בדחיית ההמלצה שלו על ידי פרקליט המדינה ואם פרקליט המדינה מגיש כתב אישום את על ידי בית המשפט (תזכור- אנחנו בתסריט בו הוא עצמו חושב שנתניהו לא אשם), שלישית, הוא חוזר (ליתר דיוק נשאר) להיות יקירם של נתניהו וארדן, מאריכים את כהונתו והכל סבבה. ההסבר ההגיוני לטענות שלך לגבי התנהלותו (אני לא נכנס לשאלה אם הן נכונות או לא) היא שהוא משוכנע שנתניהו אשם ולכן הוריד את הככפות. אני לא יודע אם נתניהו אשם אבל דבר אחד צריך להיות ברור- אלשייך משוכנע בתום לב שהוא אשם. אני לא רואה שום תסריט הגיוני לפיו אלשייך החליט לתפור לו תיק.

לגבי מנדלבליט- הוא היועמ״ש מה שאומר שהוא כמעט 100% untouchable. התפקיד היחידי אליו הוא יכול לשאוף הוא שופט בבית המשפט העליון. לאור ההצלחות האחרונות של איילת שקד במינוי שופטים לעליון, המהלך ההגיוני מצד מנדלבליט (אם הוא חושב שנתניהו זכאי) הוא לסגור את התיק. שר המשפטים מטעם נתניהו (או כל ראש ממשלת ימין אחר- אני לא יודע מתי מתפנה הכיסא הבא בעליון) כבר ידאג לו. קיצורו של דבר – הגילדה לא באמת יכולה לגעת בו. הוא לא צריך אותה. לא שם מרוחה החמאה.

אני לא יודע מה יחליט מנדלבליט. אבל התסריט בו הוא שותף למהלך של תפירת תיק לנתניהו רק כדי למצוא חן בעיני הגילדה לא הגיוני.

אני קורא אותך וזה נשמע כאילו אתה איזה sjw. פשוט sjw ימני. להיות sjw זה לא בסדר לא משנה באיזה צד של המפה הפוליטית אתה נמצא.

אוהד 5 בינואר 2019

אלשייך קיבל משטרה חבוטה והצליח לחבוט בה יותר.הדרך היחידה עבורו להשאיר מורשת ולהשכיח את כשלונו היא לפעול לפי צו התקשורת ולקבל חיבוק מאברמוביץ ואילנה דיין….ולזה יש מחיר.יש אנשים שמתמכרים לאהבת התקשורת ומוכנים לספק את המחיר הנדרש.גם אם נתניהו פעל שלא כשורה מספר מהלכים של אלשייך מוכיחים שהעניין הפך האובססיה עבורו…וחוכמת ההמונים לא אוכלת את זה.

באבא ימים 5 בינואר 2019

אם נתניהו פעל שלא כשורה (זו הנחת היסוד שלך עצמך) אז טוב מאוד שהעניין הפך להיות אובססיה עבור אלשייך. אוי ואבוי אם זה לא המצב. אין משימה חשובה יותר למפכ״ל המשטרה מאשר להביא להעמדה לדין של ראש ממשלה מושחת.

yaron 7 בינואר 2019

צודק, אבל זה לא אהבת התקשורת זה פחד מוות מהתקשורת שהיתה קורעת אותו לגזרים.
אותו דבר מנדלבליט.
כל בן אדם שפוי שהיו אומרים לו שנתניהו קיבל שוחד בצורת סיקור הוגן מוואלה היה נקרע מצחוק. זה קפקאי ברמה הזויה.

אמיתי 7 בינואר 2019

זה לא סיקור חיובי אלא סיקור סלקטיבי. יש ככ הרבה עדים עדויות והקלטות שזה מגוחך לטעון אחרת.

אמיתי 5 בינואר 2019

באבא. לא ברור לי הניסיון להסביר איך שוטר או פרקליט עושים את עבודתם על רקע הדעה הפוליטית שלהם. פשוט הזוי שאתה משתמש בזה שהם בני הציונות הדתית וימניים במקום פשוט להתייחס לעדויות והעובדות. אם אלשייך היה בן קיבוצים מהשומר הצעיר אז הכל היה עורבא פרח? אין כבר שום משקל לעניין עצמו? רק לאד הומינם? המשטרה והפרקליטות הן מערכות גדולות עם הרבה אנשים- המחשבה שאפשר להשפיע עליהן בקלות כזאת רק כי ראש המערכת בא מרקע מסויים היא הבעיה פה

באבא ימים 5 בינואר 2019

אין בינינו מחלוקת. זה שלא הגיוני שאיש ימין ירדוף את ביבי לא מחייב שאנשי שמאל ירדפו אותו.

אם אני מתווכח עם אדם דתי ואומר: ״גם אם יש לעולם בורא אין שום ראיה לכך שהבורא הנ״ל הוא אלוהי אברהם יצחק ויעקב״ זה לא אומר שהסכמתי שיש לעולם בורא.

אמיתי 5 בינואר 2019

הבעיה היא קצת יותר עמוקה מזה. העברת הדיון מתחום העובדות עדויות וראיות לתחום הרקע אמונה והאישיות בעצם מייתרת את המציאות. זה המגרש הלא נכון לנהל עליו דיון משפטי פלילי

באבא ימים 5 בינואר 2019

זה מה שאתה מפספס. הדיון איננו משפטי פלילי. הדיון הוא על עצם הלגיטימיות לנהל דיון משפטי פלילי. כל עוד לא עברת את המשוכה הזו, אין טעם לנהל דיון משפטי פלילי.

שיהיה ברור- הדיון צריך להיות דיון משפטי פלילי. כעניין עובדתי עם זאת- זה לא הדיון שמתנהל כרגע.

אמיתי 5 בינואר 2019

נכון. וככה גם כתבתי במשפט האחרון בתגובה הראשונה. לא מכיר טיעון מנצח בוויכוח תיאולוגי

שחר התל אביבי 4 בינואר 2019

ממה שעולה מחלק מהתגובות, יש לפנינו שני כוחות בישראל, בלי לקחת צד, ככל שאוכל:
צד ליברלי, פלורליסטי, חילוני
וצד אחר שקואליציית נתניהו והרוב בעם מייצגים שהוא יותר ימני, דתי.

להערכתי כוחות מרכזיים ומובילים בצד השני שתיארתי ובמנהיגות, לא מעוניינים בדמוקרטיה חזקה לאורך זמן ופועלים לצמצומה. בסופו של דבר להערכתי זה יצליח (זה כבר מצליח). אני לא אומר את זה לגנאי. אולי רוב הציבור לא תומך דווקא בשיטה הנוכחית בכל מחיר? ומה אם הרוב לא רוצה דמוקרטיה אלא מנהיג חזק שימשול ללא ריסונים אמיתיים? אם זה מה שהרוב רוצה אז מה הלגיטימציה לומר לו שזה לא טוב?

עדיין לא אומרים את זה בכל רם ובגלוי (זה רק 95% גלוי) אבל הרעיון הוא לרדת ממודל הדמוקרטיה המערבית האירופית עם הפרדת רשויות וכדומה, ולעבור למודל עוד הרבה פחות דמוקרטי ממה שיש לנו היום(וגם היום זה מאד מאד גבולי).
אני חושב שאלה שממהרים לקרוא לזה "פשיזם" ממהרים להדביק את הכינוי הזה. זה באמת מזכיר שלבים מסוימים שהיו באירופה בסביבות שנת 1900 אבל ההסטוריה לעולם לא חוזרת על עצמה פעמיים (וזה בטח עדיין לא רפובליקת ויימאר).
בקיצור, אין טעם לבכות על אבדן הפרדת הרשויות, כוחו של מבקר המדינה, תקשורת חופשית וכדומה, אם לא בטוח שאת הרוב זה מעניין

yaron 8 בינואר 2019

בדיוק!
כל מי שתומך בנתניהו לא יכול להיות ליברלי, פלורליסטי או חילוני באופן מובנה.
בנוסף, סביר מאוד להניח שהוא פשיסט, שטוף מוח ולא אינטילגנטי במיוחד.
בהצלחה.

שחר התל אביבי 9 בינואר 2019

ירון,
למה להקצין?
מישהו אמר "כל"?
זה תמיד הרוב, לא כולם. אם אתה רוצה, תקים מפלגה ליברלית, פלורליסטית, חילונית תומכת קואליצית נתניהו, נראה אם תעבור את אחוז החסימה.
אף אחד לא אמר "פשיסט" אני דווקא הזהרתי כמה פעמים משימוש בביטוי הזה.
חבל סתם

אלון3131 5 בינואר 2019

אפשר להאמין שביבי לא עשה כלום.
אפשר להאשים את התקשורת בסיקור בררני ובאובססיה נגד ביבי( למרות שסיקרו נגד אולמרט בדיוק באותה מידה).

אבל לחשוב שרוני אלשיך איש הימין ומפכל שנבחר על ידי ביבי בעצמו, ומנדלביט יועץ קרוב של ביבי לאורך שנים הם שותפים למעין קונספירציה רחבת ידיים של אנשי הלטאות האולימינטי מערכת המשפט התקשורת והשמאל להפיל ראש ממשלה זח כשלג זה פשוט להיות קונספירטור הזוי.

לגבי הבחירות עצמן. הדבר היחיד שיותר מביך אותי כאזרח מרשימת הליכוד ובריונים כמו דודי אמסלם ומירי רגב שמנסים להפוך אזרח כמוני(אשכנזי שמאלן) לאויב העם, זה האופוזיציה עצמה שלא מצליחה להוות יריב פוליטי ראוי.

פיש אנד צ'יפס 7 בינואר 2019

משנות הקמת המדינה ניסו לעשות כאן כור היתוך שכולם צברים ופחות להבליט את השורשים שלך,את השפה של ההורים-וכן התביישנו לדבר בשפה ברחוב שהסבא והסבתא יבינו אותנו,מתקופת רצח רבין יש פילוג שמאלנים מזרחים,דתיים חילוניים מתנחלים.וכיום זה מתבטא בצורה של או אנחנו או הם,ואם אתה לא אנחנו אז אתה בטוח שמאלני עוכר ישראל,אוהב ערבים.

מה השלב הבאחיילים במארב לא יגנו על חברם בגלל שהוא שמאלני…יחרימו דרכונים לשמאלנים,יקבצו אותם בגטאות???

ערן (המקורי) 5 בינואר 2019

אחד הפוסטים המפתיעים, בגלל שהוא הדבר האחרון שצפיתי למצוא בדה-באזר.
כאשר אני נתקל באנשי ימין-דתי-מתנחלי ורואה הגנה בחירוף נפש על בלפור, זה ברור והגיוני. החשש מהשמאל והעוינות- מובן וטבעי.
וכאשר אני שומע את אמסלם וביטן אשכרה מנסים לרסק את שלטון החוק ואת רשויות החוק, אני גם מבין ולא מופתע. לגישתם, השליט הוא מלך. זכויותיו אינסופיות כמעט. ניסיון להחליף, גם בבחירות, שקול להפיכה. עקרונות דמוקרטים, ליברליים – זה לחלשים. בהחלט הכוון של ארדואן, פוטין ודומיהם.
ואז יש אנשים, כולל חברים שלי, שמשמיעים דיעות כמו בפוסט זה, אשר גורמים לי לשפשף אזניים מתדהמה, עד חוסר יכולת להגיב. אלשיך ומנדלבליט חובשי הכיפה, אשר מונו אישית על ידי ביבי, עושים יד אחת לטפול עליו אשמה פלילית? השמאל (העלוב, העצוב, האימפוטנטי והמרוסק) הוא בעצם השולט כאן אפילו שבכל מקום אפשרי ביבי ואנשיו ממנים את אנשי שלומם?
זה עצוב ומטריד כי עושה רושם שגם אם נניח יתגלה יום אחד אקדח מעשן מובהק (דברים שלא קיימים בעולם האמיתי בו אנשים נזהרים מלהשאיר ראיות מפלילות) של שוחד בפרשת הצוללות או בפרשת הגז – עדיין הזמירות לא ישתנו: תופרים לו תיק, השמאל, הפלת ראש ממשלה מכהן, וכו׳.
וזה מבאס מאד, וגם מפחיד מאד.

אמיתי 5 בינואר 2019

מבחן ההפרכה של פופר קובע שתיאוריה (מדעית) לא תקפה אם לא ניתן להפריך אותה. תומכי ביבי לא יתנו לשום עובדות לבלבל להם את תיאוריות הקונספירציה. חוכמת ההמונים עאלק..לרוב השימוש בטיעון הזה נעשה מבורות. בטח בפוליטיקה בטח בדמוקרטיה

Amir A 5 בינואר 2019

שני דברים עצובים הפוסט הזה מעלה:
1. גם בבחירות הנוכחיות יתעלמו מכל הנושאים הבאמת חשובים שעל הממשלה לספק לאזרחים, דהיינו חינוך, בריאות, רווחה. שלושה תחומים שמשפיעים על חיי היומיום יותר מכל דיוני התקציב של משרד התרבות תחת מירי רגב ועדיין הנפח התקשורתי שהיא ופועלה יקבלו יהיה עשרות מונים גדול יותר מאשר שאלות כגון מדוע תור לבדיקת MRI לוקח מספר חודשים, מה לעשות עם העובדה שכמעט 50% מתלמידי כיתה א' כיום מגיעים משני מגזרים (חרדי וערבי) שאינם כפופים לחינוך הממלכתי ומסורתית נמצאים מאחור בהשוואה לחינוך הממלכתי ובטח שבהשוואה למצופה מהעולם של המאה ה-21, וכמובן נושא העוני שכולל בתוכו גם את מצב האוכלוסיה הקשישה.
2. גם הפעם השאלה הגדולה של הבחירות תהיה השאלה הפרסונלית של הפוליטיקאים. אף אחד לא עוצר לשאול מה פוליטיקאי זה או אחר עשה בשביל האזרחים. ההצבעה היא על אישיותם של הפוליטיקאים, על התנהגותם ועל התדמית שלהם. אף אחד לא מתעניין בפועלם, לא המצביעים ולא הפוליטיקאים עצמם.

פרסלני 5 בינואר 2019

משעשע בטרוף. כמו שתמיד אני אומר על לברון מול מייקל. גם 30 מנדטים או 25% זה כלום לגדולה. עד שאתה לא מגיע להישג שיא דמוקרטי (1932, 37%) אין לך שום זכות לדרוש קרדיט על חכמת ההמונים.

משה 5 בינואר 2019

הפרוטוקולים של זקני ציון גירסת נתניה.
מביך.

איתן פרגו 5 בינואר 2019

ואוו. מאיפה להתחיל?

צור שפי 5 בינואר 2019

אריה אלדד הוא הרבה יותר ימני מנתניהו וגם ללא השוואה הרבה יותר הגון ממנו. יש עוד הרבה דוגמאות ואנשים כאלה. הבחירות האלה הן לא על ימין מול שמאל כי אין שמאל. הן על ניקיון כפיים מול שחיתות. אני מאוד מקווה שגדעון סער ייבחר ראשון בפריימריס של הליכוד, זו תהיה תוצאה משמעותית יותר מהבחירות עצמן כי היא תהווה אינדיקטור הכי ברור, מהבית, שזמנו של המושחת מבלפור עבר.

יהודה המכבי פינת וויצמן 5 בינואר 2019

זאת נקודת מבטך או דעתך, היה מעצבן לקרוא, מודה. אני נהנה מכתיבה אחרת. שלך מעליבה. ואני אומר את זה בצער, אני שונא להיעלב, זה ילדותי.
מצרף חלק מעבודה שלי שגם עוסקת בנתניהו, זאת בגדול התשובה שלי, כי להתנצח אין טעם.
"בנימין נתניהו הוא אמן האשליות. ובעולם שאנשים מעדיפים אשליות על פני מציאות, בעולם כזה אמן האשליות הוא לא רק קוסם, הוא מלך.
הרבה דברים נאמרו ונכתבו על ידי אנשים שהכירו ועבדו איתו מקרוב, ואין טעם לומר את הידוע, רובם לא מחמיאים. המציאות היא סוג של פארסה או קומדיה של טעויות (במיוחד אם חושבים על הדינמיקה המשפחתית בבית ראש הממשלה) ואני לא כאן בשביל לנפץ את האשליה שראש ממשלה מכהן הוא בסך הכול בן אדם, וגם אחד לא מאוד מוצלח. הציבור את זה כבר יודע.
ואת מה שהציבור חושב, ניתן יהיה לראות אם וכאשר יוחלט על העמדה לדין, כאשר הוא (או קרוב לוודאי) אנשיו יבקשו מהציבור לצאת בהמוניו לרחוב. זה יהיה משעשע, אבל בעיקר מגוחך.
אני כאן כדי להבין ולהסביר את תופעת בנימין נתניהו, מעט לפני שתסתיים, אם זה יהיה לפני הבחירות או לאחריהן. אפשר כבר לסכם.
יצחק שמיר אמר עליו "מלאך חבלה", ויצחק שמיר היה אדם שמקמץ במלים. הוא בחר אותם, אחת אחת.
מ -1973 ועד היום, הליכוד זכה תמיד בכמות יפה של מנדטים, מ -1977 הליכוד נמצא בשלטון כמעט ללא הפסקה. בפעמים המעטות שהליכוד הפסיד, זה היה לגנרל מפורסם, כזה או אחר. הציבור בישראל אוהב גנרלים. והימין, תחת שם כזה או אחר, נשאר בשלטון.
הציבור בישראל הולך וגדל, ובאותו מידה גם פונה באדיקות ימינה. מאז תחילת המילניום כבר ברור שכל ממשלה שתקום תהיה ממשלת ימין. לפחות ל – 1000 השנים הבאות.
אל תוך המציאות הזו נכנס אמן האשליות. האמת היא שגם אם הילרי קלינטון תעמוד בראש הליכוד היא תזכה קרוב לוודאי ב- 30 מנדטים בסקרים, ועם סיכוי טוב שעד הבחירות אפילו תזכה ליותר. שימו את בני גנץ או גנרל אחר שאינו שקוע בשחיתויות ותוסיפו לו נבחרת צעירה והגונה, והליכוד זוכה בקלות ב- 35 מנדטים ורק השמיים הם הגבול.
ב- 1973 הליכוד זכה ב 39 מנדטים , ב- 1977 הוא זכה ב – 43 מנדטים , ב- 1981 ב- 48 מנדטים , ב- 1984 ב- 41 מנדטים , ב- 1988 ב -40 מנדטים , ב- 1992 ב -32 מנדטים. מכובד.
וכאן נכנס נתניהו לתמונה, ב- 1996 – 22 מנדטים (נתניהו) , 1999 19 מנדטים (נתניהו) , בחזרה למפה עם אריאל שרון ב- 2003 – 38 מנדטים , וצניחה חופשית עם נתניהו – 2006 – 12 מנדטים , 2009- 27 מנדטים (נתניהו) , 2013- 20 מנדטים (נתניהו) , 2015- 30 מנדטים (נתניהו) .
העובדה שהציבור הישראלי רק הולך ימינה ועדיין הליכוד מאבד מכוחו, מצביעה על עומק של האשליה שנתניהו יצר, ובהצלחה רבה.
אם הוא אכן כל כך טוב וייחודי כמו שהוא מציג את עצמו, מדוע הציבור הישראלי שרק הולך ימינה, בחר מ – 1996 ועד היום לחלק מספר כה מועט של מנדטים לנתניהו, כאשר אף אחד לא מכריח אותו לבחור מפלגות אחרות, להיפך, כל בחירות בנימין נתניהו מבקש לחזק את הליכוד וכל פעם נכשל.
העובדות מספרות לנו ש 75 עד 85 אחוז מן הציבור היהודי, שרובו מרכז וימינה, העדיף לא להצביע לנתניהו, אבל דווקא כן העדיף להצביע לליכוד בכל הפעמים שנתניהו לא עמד בראשותו. ההישג הגדול ביותר שלו הוא כזה שנחשב תבוסה אצל כל אחד אחר שהנהיג את הליכוד, ובין לבין הוא הביא את הליכוד למקומות חשוכים והזויים של 12, 19 ו 20 מנדטים, וזה למפלגת הדגל של הימין, שיש לה 20 מנדטים בכיס בלי מצע, ובלי שתעשה דבר. וכן, גם היא תשים בראשה את אהוד אולמרט, עבריין מורשע.
בנימין נתניהו נמצא בשלטון, בגלל שהוא אשף פוליטי, אולי בסוף ימיו הוא יזכה לעדנה כמו שמעון פרס, אשף פוליטי לא פחות מוכשר, אבל גם לוזר אולטימטיבי ונצחי, שלא סתם היה הראשון שסלל את דרכו של נתניהו לראשות הממשלה, דבר שכנראה מעיד על יכולתו הפנומנלית להפסיד.
בנימין נתניהו הבין לפני הרבה שנים, שהליכוד הוא הפלטפורמה שאיתה אחד, כל אחד, יכול להיות ראש ממשלה בישראל, במדינה שבה כ- 85- 75 אחוז מציבור היהודי מחזיק בדעות של מרכז וימינה, המפלגה הימנית הגדולה והמזוהה ביותר היא הנכס הגדול ביותר, כי היא נותנת כרטיס חופשי כל פעם לגמר האח הגדול.
פעם אחר פעם קרה שהוא הפסיד במבחן האישי, ואפילו לציפי לבני, אבל העובדה היא שלשמאל או לגוש המרכז שמאל אין אפשרות אמיתית להקים ממשלה או קואליציה יציבה, לא בעבר ולא בעתיד הנראה לעין. ולכן, בנימין נתניהו מרגע שהשתלט על מרכז הליכוד לפני יותר מ -20 שנה ועד היום, נקט בדרך פעולה אחת בלבד, והיא ביצור שלטון היחיד שלו בליכוד. הקלף הגבוה ביותר, הג'וקר של הפוליטיקה הישראלית.
היכולת שלו למצב את עצמו בראש הליכוד היא עיקר בגלל שהוא השמיד וחיסל בשיטתיות כל אלטרנטיבה למלכותו, הוא לא דמוקרט, אלא אדם שרואה רק את עצמו, ואת מפלגת הליכוד ככלי שרת למלכותו, אשף פוליטי עם ראיה חדה ששום דבר לא מרתיע אותו אבל גם פרנואיד נצחי שרואה בכל מקום מזימות ואויבים.
שום דבר חדש לא נאמר כאן. ולכן גם האויבים הגדולים שלו הם מתוך מפלגתו שלו, כמו גדעון סער, או מתוך שורות הימין כמו בנט, שקד ויאיר לפיד.
האמת היא פשוטה, הימין בכל מקרה יזכה לרוב, ואם בנימין נתניהו היה נותן מקום לתחרות, היה קם לו מתחרה שכנראה גם היה סוחף מספר רב יותר של קולות לימין ולליכוד, כי העם מאס בנתניהו, הציבור לא טיפש, והוא בוחר ליכוד בלית ברירה ולא בגלל אהבת יהונתן.
אם גדעון סער היה מקודם לקדמת הבמה כבר לפני שנה ויותר, והיה נהנה מחשיפה, הליכוד היה כנראה גם זוכה ל 35 עד 40 מנדטים, כי זה הכוח של הליכוד בעולם ללא בנימין נתניהו. אשר כצפוי, יאחז בקרנות המזבח עד שיגמר. ואולי גם אחרי.
האיכויות של האנשים שנתניהו הביא איתו, ואשר רידדו את שורות הליכוד לרמה הנמוכה ביותר האפשרית, וכל זאת רק כדי שלא תהיה לו תחרות, פגעו בצורה משמעותית בחוסן האלקטורלי של הליכוד ( בימין כאלקטורט כמובן שהרבה פחות, הקולות פשוט עוברים למפלגות ימין אחרות).
והסיבה היחידה שזה לא נראה בסקרים, היא כי הימין חזק למרות הפגיעות של נתניהו בו, ולא בזכותו.
ראש ממשלה מכהן, שכבר מכהן עשור ועדיין ציבור שלם מעדיף לבחור באחרים על פניו. זה אומר הרבה מאוד. 30 מנדטים הם 90 מנדטים שלא בחרו בראש ממשלה מכהן שעומד בראש המפלגה עם בסיס הכוח האלקטורלי הגדול ביותר במדינת ישראל, לא רק מבחינת מספר הבוחרים הפוטנציאלי, כמו שמבחינת ההזדהות הרגשית שהולכת שנים אחורה וחוצה משפחות, עדות ודתות.
עם רשימה של אנשים מכובדים וראויים, אין אחד שחולק על כך שהליכוד היה זוכה בהרבה יותר מהמנדטים שהוא מצפה להם, אבל זה הדבר האחרון שבנימין נתניהו יעשה.
כמו שיצחק שמיר אמר בזמנו " מלאך חבלה" וקלע ישר למטרה."

יהודה המכבי פינת וויצמן 5 בינואר 2019

לגבי שיטת הפעולה ואיך זה נעשה, קל להדגים : הרכב הממשלה הנוכחית, בנימין נתניהו, שאר המפלגות ומה שנשאר לליכוד ( מחולק כמובן בין אנשיו, או כאלה שאינם מהווים איום, מלבד יוצא דופן אחד (רמטכ"ל לשעבר) שכמובן נזרק ושר התחבורה.
ראש ממשלה, בנימין נתניהו ( הליכוד)
שר חוץ – בנימין נתניהו (הליכוד)
שר הביטחון – בנימין נתניהו (הליכוד)– לפניו ליברמן ( ישראל ביתנו)
במאמר מוסגר – לשעבר יעלון, רמטכ"ל לשכבר הוזז בעצם הודח על מנת לפנות מקום לאביגדור ליברמן ??? ( אין טעם להרחיב בציניות של המהלך).
לעומת זאת, הוא עצר בגופו את המינוי של בנט, להזכיר מדובר בקצין בסיירת מטכ"ל לשעבר. הסיבות קשורות לאיום אלקטורלי עתידי או מיידי. בנט כשר בטחון זה הפסד פוטנציאלי של כמה מנדטים, וכמובן הרינונים שיצאו לתקשורת על בנט כקיצוני ( שניה לפני הוא שם שם את ליברמן, כמה שקוף וציני אפשר להיות? כנראה שהרבה…), היו ספין מדויק והיו מכוונות בדיוק לדה לגיטימציה וסיפקו הסבר חלופי לאנשי נתניהו בתקשורת.
משרד האוצר – כחלון ( כולנו)
משרד הבריאות – בנימין נתניהו (הליכוד) /ליצמן יהדות התורה
משרד הפנים – אריה דרעי (ש"ס)
המשרד לבטחון פנים – גלעד ארדן ( הליכוד)
משרד הבינוי והשיכון – יואב גלנט ( הבית היהודי)
משרד התחבורה- ישראל כץ ( הליכוד)
שר החינוך – בנט ( הבית היהודי)
משרד המשפטים – איילת שקד ( הבית היהודי)
משרד האנרגיה – שטייניץ (הליכוד)
משרד התקשורת – בנימין נתניהו (הליכוד)
המשרד לשיתוף פעולה אזורי – בנימין נתניהו (הליכוד)

ירקון 7 בינואר 2019

אוי קרמר, איך ימנים חכמים כמוך מסכימים שהמוח שלהם יישטף ככה? עצוב.
האנשים שביבי מינה אישית , כולם ימנים דתיים, מגיעים למסקנה שיש עדויות חזקות נגדו על שחיתות. לא מעט ימנים חשים אי נוחות גדולה מההתנהלות הזאת. וההמון הימני, שכולו כמובן מומחה משפטי לעת מצוא, מסביר באוטומט שהכל באשמת התקשורת והשמאל והמערכת המשפטית. ורק בצירוף מקרים זה גם דף המסרים שיוצא מבלפור, שם יושב ראש ממשלה שכל הקריירה שלו רודפים אותו (מי אמר קלטת לוהטת?). בחייאת, כמה פעמים אפשר להאמין לאותה מניפולציה? אתה לא רואה את הדמיון לדרעי ועדת מעריציו בסוף שנות ה-90? זה המודל שלך?

ידידי, הימין בשלטון 40 שנה. רוצים לספח ? תספחו. רוצים לאסור על פעילי שמאל קיצוני להיכנס לארץ? תחוקקו. אבל תפסיקו גם לא לשלוט ולחוקק לפי מה שאתם לכאורה מאמינים בו וגם לתקוף את מערכת המשפט שהיא עושה את תפקידה לפי החוקים הקיימים. אבל הרבה יותר קל לא לחוקק, לתמוך בפעולות לא חוקיות ולבכות על רדיפה. רבע משרי הממשלה מגיעים להקמת התנחלות לא חוקית. שרת המשפטים מתקשרת לפרקליט המדינה כדי לעזור לנער שחשוד ברצח (אמנם של ערבייה, אבל עדיין רצח). ואתה חושב שהשמאל מסוכן לדמוקרטיה? מה בדיוק משדרת מפלגת שלטון שעסוקה עשרות שנים בלהיות נרדפת, מזרחית ומקופחת ובלהגיד שהחוק הוא מיותר? ואחרי זה מישהו מתפלא שאלימות פיזית פוליטית במדינה הזאת מגיעה רק מהימין?

והתקשורת השמאלנית למיטב זכרוני מפרנסת אותך כבר עשרים שנה. אז אולי די לילל? הרי אם מילארדר שמאלני היה מקים פה עיתון פרופוגנדה שמאלני שמחולק חינם אתה היית ראשון המייללים על הפגיעה בדמוקרטיה. אז אולי לא צריך להתפלא, הרי הפרופוגנדה מפרנסת אותך ואת קרן ישירות (ד"ש – היינו ביחד בצבא)

מקווה שלפחות השב"כ שנלחם בהרבה טרור ערבי שיש וגם בקצת טרור יהודי שיש עוד לגיטימי בעינייך…

פיש אנד צ'יפס 7 בינואר 2019

פרופגנדה כתובה מהנמוכות ביותר.

נתניהו עושה קודם כל מה שטוב בשבילו ואח"כ מה שטוב לישראל, ונצטט את מה ששרה אמר"נעבור לחוץ לארץ ושתישרף המדינה" ההרגשה היא שביבי יסחוף את המדינה למעשיהו בגישת אחריי המבול,כל עוד שאני אזכר בספרי ההיסטוריה,ושהחליפו שלטון במרמה-והעיקר הנרטיב

זה אותו הנרטיב שאנשים מאמינים שנתניהו כל כך גדול בדמות משיח על חמור לבן שיכול להחזיק ב6 תיקים בו זמנית,על כך שאין אף אחד שמתקרב אליו ברמתו כי הוא דאג לחסל כל מתמודד גם מבית-ושאין לו תחליף(זה גם למה רואים את הרגבים ביטנים אמסלמים חזנים והזוהרים בליכוד שהם רצים לאולפני המדיה כמו כלבי תקיפה להגן על פטרונם.

זה הגיוני שהאיש הכי חזק במדינה אומר שהוא נרדף?שבמשמעת קואליציונית חוקים שהוא דורש עוברים למרות שגם רבים מסיעתו מתנגדים-כמו חוקים של הנכים והלהטבים???
כמו גם הנסיון להשליט כאן סתימת פיות עם תביעות השתקה ודיבה לעיתונאים-כדי שיוכלו לעשות דברים במחשכים,וכמו כן החוק הצרפתי,שאם כבר יירצו לחקור אנשים הם ימותו או יהיה להם אלצהיימר.

הליכוד כבר לא יודע את מי להאשים השמאל היה בשלטון רק ב2000-קדימה הייתה רובה יוצאי ליכוד,בו בזמן שמערכת הבריאות הופרטה עם כל הביטוחים המשלימים ודורדרה,החינוך בשפל,גוזרים סרט על קו רכבת לא גמור שיש בו מלא תקלות בפקקים ותאונות בלי סוף בכבישים,יש את האופניים החשמליים שזו מכת מדינה,במדד העוני בOECD אנחנו במקום הראשון,דירה הפכה לפנטזיה עבור זוג צעיר ישראלי,אחרי קניות בסופר אתה מרגיש שעברת שוד,הכל עולה רמת החיים יורדת,הטייקונים חוגגים,הגירעון מעמיק,עשרות אלפי פלסטינים מפגינים על הגדר,מנהרות מלבנון,משפחות פשע מחסלות אחד את השני ויורים על עובדי שבס,יחסינו עם ירדן מעולם לא היו כלכך גרועים-אני עדיין מחכה להבטחת הבחירות של נתניהו מ2008 -מיטוט שלטון החמאס…ויש עוד רק התעייפתי.

זוהי מערכת הבחירות של השתקנים-כי בתכלס יש בעיות שאין להן ממש פיתרון-לפחות לא רק מצידנו,כי לציבור הישראלי זיכרון קצר,הציבור בוחר לפי פרסונה-נרטיב,ולא מצע של מפלגה או טוהר מידות-אז עדיף לשתוק ולהראות יפה כמו גנז(ככה אמרה גם השכנה של אל באנדי לבעלה)

Socrtes 7 בינואר 2019

מכיוון שלהשוות תקופות שונות זה בעייתי אז אני רק אציין שמרבית היהודים החיים בתקופה הזאת לא מעוניינים לגור כאן, לעומת זאת בהחלט יש מצב שלפחות יהודי אחד מכאן היה מוכן להחליף עם איזה יהודי טוב מקליפורניה…כן אני יודע נפולת וכו, רקאומר.

ארנון 7 בינואר 2019

כמו שכתבו כאן רבים לפני – פמפלט שהוא בעצם ציטוט של דף המסרים של שליח האל, צ'רצ'יל של ימינו, האליל הנשגב מבלפור.
אם רוצים להבין את התופעה הזאת, של אנשים חכמים שמשקרים בלי בושה בשביל להאדיר את המנהיג הכל-יכול, כדאי לצפות בסרט "Get me Roger Stone", שם מסביר איש הקמפיין של טראמפ, שעיקר גאוותו על היותו אחד הנאשמים בפרשת ווטרגייט, כמה קל למכור להמונים הנבערים שקרים, הם יקנו הכל, כולל קונספירציות הזויות. בטח גם לא נחתו על הירח, נכון, קרמר?

BRT 7 בינואר 2019

תודה קרמר על עוד פוסט מצוין!
אבל מי כמוך יודע,
שבבועה פה אין לך קונים,
ממשיכים כרגיל במנטרות שלהם
על "התהליכים של שנות ה30"
וכל האמירות החסרות תודעה שלהם.
שאפו על האומץ !

S&M 7 בינואר 2019

תפיסת המציאות שלך מוזרה.
אתה אומר "השמאל הרעיוני נוצח כי המציאות חירבה את עקרונותיו והקונים של מרכולתו מעטים ומתמעטים"
השמאל עשה את הסכמי אוסלו, קבע חלוקה לשתי ישויות מדיניות – זה קיים בשטח בדיוק כמו שהשמאל קבע.
השמאל קבע מדיניות חברתית סוציאלית – זה קיים בשטח בדיוק כמו שהשמאל קבע.
השמאל התפרק מנכסים סוציאליים וקומוניסטים, ועבר להפרטה של נכסים לאומיים – השמאל קיבל את מדיניות הימין הכלכלי.

"בעוד הימין הרעיוני לא באמת ניצח כי הוא לא מצליח ליישם את עקרונותיו במלואם (יש שיאמרו אף לא בחלקם)"
נכון. אז מה זה אומר? שהרעיונות של השמאל ניצחו, והם הפכו לרעיונות של מדינת ישראל, שפועלת תחתם גם אם בשלטון יש מישהו שמציג את עצמו כימין ומתחזה כאילו שיש לו מדיניות אחרת.

לכן נשאלת השאלה, מעבר לעובדה שהממשלה החזיקה כמעט את מלוא הקדנציה שלה, על מה אנחנו הולכים להצביע בתשעה באפריל?

אה, זה דווקא פשוט. קודם כל למה הולכים להצביע.
הולכים להצביע כי נתניהו מנסה לשלול מהציבור את הזכות לעיין בכל חומר הראיות נגדו. ברגע שמוחלט על כתב אישום, וניתנת זכות שימוע, מועברים חומרי החקירות כולם לעיון הנאשמים. וברגע שזה יקרה, כל הציבור יראה כמה שנתניהו פושע ומושחת. לכן נתניהו החליט שנלך להצביע.

ועל מה הולכים להצביע?
על שני דברים:
1. בצד המהותי – אין בחירות. שלטון מדיניות השמאל יימשך. לא רואה איזושהי מפלגה שקוראת לביטול הסכמי אוסלו, לסיפוח יהודה ושומרון, או לכיבוש עזה וסיפוחה למדינת ישראל. אתם מבינים שזה כך כבר מ-1993, וזה כך כבר מ-1981 נדמה לי שאז נתנ… לא, זה היה בגין, שהכריז על אוטונומיה. הישות הזו מתקיימת כבר כמה, 36-37 שנים? (ואם טעיתי בספירה, תקנו את המספר בהתאם) תקראו לה אוטונומיה, תקראו לה רשות, תקראו לה מדינה, תקראו לה איך שאתם רוצים. היא כאן.
2. בצד הפרסונאלי – על המשך או הפסקת משחק הפירמידה בו נתניהו מתעשר על חשבון הפראיירים שנמצאים תחתיו בתוכנית הפירמידה.

אלא שאפילו על הצד הפרסונאלי לא הולכים להצביע. זו אחיזת עיניים. לא יהיה ראש ממשלה שיוגש נגדו כתב אישום על שוחד, והוא ימשיך להיות ראש ממשלה. יש אנשים שחושבים שאם נתניהו יקבל 7 מיליון קולות, יבטלו הכל ויעשו פריש מיש.
בוקרא פיל מישמיש.

תם ונשלם. נתניהו מת מהלך. לגבי כל היתר – זה לא משנה אם סמוטריץ' יתקע עוד קרוואנים על עוד גבעה. זה לא משנה כלום. יש ישות פלסטינית צמודה לישראל. אם לא יהיה ג'נוסייד, מדיניות השמאל תמשיך להתקיים. אם יהיה ג'נוסייד, שיהיה לכם בהצלחה.

ניראה לי שאני אחפש כרטיסי טיסה כדי לא להיות כאן ביום הבחירות. אין להן שום משמעות לבד מתרגיל אחרון של נתניהו למנוע מהציבור לראות את חומרי החקירה לפני בחירות. זה הכל.

יהויכין פנדלוביץ' 10 בינואר 2019

אני לא אגיב בהזדעזעות מהפוסט.
אני גם לא אגיב בהזדעזעות מהכל התגובות הטוענות שהפוסט נמוך ומגוכך, אבל נמוכות ומגוכחות בעצמן.

אבל שימו לב כמה טוענים לפלורליזם יש כאן, שברגע ששמועים דעה שונה פוצחים במתקפה אישית, ושהדעה השונה מהם היא של אדם מסכן שמוחו נשטף.
קצת צניעות, חברים.

אני כן אתייחס לעיקר:

עברתי על אתרי האינטרנט של רוב המפלגות, ומצאתי מצע רק ל4 מהן (כלומר, לא הייתי צריך לחפש אחריו יותר מ-נניח, 30 שניות, ולוקח יותר מ2 דקות לקרוא אותו):
מרצ
העבודה
יש עתיד
זהות

אז קודם כל אומר, אני מציע להצביע לאחת המפלגות האלו, כי השאר מזלזלות בנו כבוחרים.

עכשיו, הרבה כאן רוצים שיח שלא עוסק בנתניהו. שלא עוסק רק בביטחון. שנותן חירות, חשיבה יצירתית. מציע לכם לנשום עמוק, לשים רגע בצד את הדעה הקדומה שלכם, לחשוב פתוח, ולקרוא את המצע של זהות (או לפחות את עיקריו).
מילה שלי- אתם תופתעו (למשל, הפרדת דת ממדינה).

גאזה 11 בינואר 2019

חלש, נמוך, הזוי, לא ראוי

כשדם הסמולנים ניתז על הסכין 11 בינואר 2019

השאלה המעניינת אם אדם כתב את זה, או בוט יונתן אוריך? הפקעת התבונה של אנשי "הימין" דוגמת הלז, מעציבה.
(בהמשך: בגצ בצלם נוני שוקן הקרן! החדשה!! לישראל החדשה!! חוכמת ההמונים חוכמת העמונים העם החליט מכבי עלית נתניהו מאז ולתמיד, דיקטטורה שיפוטית שיפטטורה דיקטוטית, שכחו מה זה להיות יהודים, שכחו מה זה להיות יהודים, שכחו מה זה להיות יהודים, שכחו מה זה להיות יהודים, היהודים נוהרים לקלפיות, כמו עכברים, חוכמת העמונים, העכברים, נוהרים כמו עכברושים, ההמוניםםםם! הערביםםםםם! הקרן החדשה נוני נוני הארץ שוקן הקרן להשמדת ישראללללל אל אל היידה שרה אל אל שרה…
וכו')

Comments closed