ישראל סטייט

נבחרת העתודה היא קבוצת המכללות של מדינת ישראל. וגם על מדר, אבדיה, חנוכי וחיילים אלמונים.

צילום: fiba.basketball

  1. נדמה שאין הרבה מדינות בפיב״א שמעניקות פרופיל תקשורתי וספורטיבי כל כך גבוה לנבחרת העתודה שלהן בכדורסל כמו ישראל, גם בשנים שהיא לא מארחת את הטורניר. אולי ליטא. הניסיון להבין את המניעים לכך, מעבר לאהדה הבסיסית והמושרשת שיש כאן לענף, מובילה למסקנה שנבחרת העתודה היא קבוצת הקולג׳ שלנו, ומהווה עבורנו את אותו מודל הזדהות שקבוצות הספורט של המכללות והאוניברסיטאות בארה״ב מהווה עבור תלמידיה, בוגריה ואזרחי המדינה בה היא נמצאת. ישראל היא האלמא מאטר שלנו (המוסד בו למדנו). כשמערבבים לוקאל פטריוטיזם ואהדה בסיסית לצעירים מקומיים עם מסורת של הצלחות (חרוש ב2000, שיבק ב2004, בית הלחמי ב2018), מוסיפים תחרות על בסיס שנתי בקונפרנס האירופי עם יריבות מוכרות שהותירו צלקות וזכרונות מתוקים בעבר, מקבלים את מארץ׳ מאדנס שלנו שנערך כל שנה ביולי. כמו אוהיו סטייט, נורת׳ קרוליינה סטייט ואריזונה סטייט – אנחנו ישראל סטייט.
  2. ים מדר זה שחקן שמעיף לך את הסכך. הילדים באולם מסתכלים עליו בעיניים נוצצות. גם בגלל המידות שלו, שקרובות אליהם ויוצרות הזדהות, אבל בעיקר בגלל מאגר הביטחון העצמי נטול התחתית שלו. הם מזהים שממש כמוהם, גם הוא חיקה סרטונים שהוא ראה ביוטיוב של שינויי כיוון והטעיות, ואין דבר שמסב לו יותר נחת מלשבור את הקרסול של השומר שלו. כן, זה דור אכזרי ונטול אמפטיה. כשזה קרה אתמול, האולם ניצת. שמונה דקות לסוף, מינוס ארבע, אבדיה מאבד כדור, ומדר רץ ומרחף, נותן גג לאיטלקי במתפרצת, וגרם לכל הידיים באולם לתפוס את הראש ולזעוק ים אדוניי. שישו ושימחו בים אדוניי. הגג הזה גם הציל את אבדיה מהאחריות להגדלת המומנטום האיטלקי. בכלל, נדמה שמדר מתפקד כגב של אבדיה. חלוקת העבודה היא שאבדיה לוקח את ההייפ, ומדר לוקח את האחריות. הראשון אולי ייבחר סיבוב ראשון בדראפט, אומרים טופ 5 אפילו, השני מתנהל כאילו הוא כבר נבחר בבחירה הראשונה.
  3. נדמה גם כי הטענות כלפיי הגנת היחיד של מדר מצאו אצלו אוזן קשבת והוא מראה ניסיון אמיתי ליצור לחץ על הכדור. אבל ניסיונות הלחץ גורמות לו, באינסטיקנט של אימפולסיביות, לנסות ולחטוף את הכדור, מה שגורם לשחקן עליו הוא שומר להשאיר לו אבק ולהגנה לקרוס. סבלנות הגנתית והבנה שלא כל פוזשן הגנתי צריך להיגמר בחטיפה הם מפתח קריטי להתפתחות שלו. רכזים אמריקאיים בליגה יתפרו אותו אם ימשיך כך. כשהוא מחליף על גבוה וצריך לתת גוף בלואו פוסט הוא נותן פייט ראוי. ומעל לכל, הגישה. ההתנהלות. המנהיגות. מדר נוסך במאמנים שלו ביטחון מעורב בחשש. הוא יטפל בעניינים אבל עלול ברגע אימפולסיבי לחרב אותם. ככה זה כשאתה שילוב של אריה וטווס. לעיתים תתנהל כמלך הג׳ונגל, לעיתים תהיה ציפור שלא ממריאה, קוראת בקול גדול כדי להרשים את הנקבות מסביב.
  4. האם ההייפ סביב אבדיה מוצדק? האם אמנם ״לא היה לנו שחקן כזה״?. נדמה שעל פניו, הנתונים (שימו לב לאורך הצעד בתמונה המצורפת), העדויות של מי שעבד איתו, היכולת שלו להשפיע גם מבלי להיות טופ סקורר כשתשומת הלב שהוא מקבל מהיריבות מקסימלי (ומאפשר לאחרים להתבטא), מוצדק גם מוצדק. מול איטליה סיים עם 17 נקודות, 9 ריבאונד, 7 אסיסטים, 5 איבודים, 2 חטיפות. ידו בכל ויד כל בו. בהרכב המסויים מאוד של הנבחרת הנוכחית הוא קריטי במאבקי הריבאונד והוא נוכח שם עם הרבה כבוד. הוא מראה רצון אמיתי למצוא את השילוב בין ליצור לעצמו ולשתף אחרים. אולי לעיתים יותר מדיי מה שמוביל לאיבודים מיותרים. הקליעה צריכה שיפור, אבל את זה אפשר להגיד על כל שחקן על הפלנטה. אבל יש משהו שלא נותן מנוח. שפת הגוף. הטקס בישבן. מודעות גדולה מדיי לכל העיניים שמלוות אותו בכל פעם שהוא מוחלף. משפטים מתחת לשפם כשהוא בדרך לספסל, שלעיתים הופכות לטענות ישירות בפני בית הלחמי (״על טעות אחת אתה מוציא אותי?״).  דרמת יתר אחרי פאול וסל, המתנה ארוכה מדיי כשהוא יושב על הפרקט אחרי פאול קשה כדי שחבריו ירוצו להרים אותו. נקווה שזה עניין של גיל, לא של אופי.
  5. אריאל בית הלחמי של לפני עשר שנים היה מוריד לאבדיה סטירה ולא מחזיר אותו עד סוף המשחק על הדברים הקטנים שהוא מרשה לעצמו. אבל גם המאמנים השתנו. הם מזהים שמוקד הכוח עבר לשחקנים, גם אם הם בני 19. ואף אחד לא רוצה לרדת מהגלגל. מול איטליה, מאחורי הספסל של בית הלחמי, התרחשות סמויה. פיני גרשון יושב ליד ניב רסקין וגור שלף, ומדיי פעם, במיוחד במחצית השנייה, קם ולוחש על אוזני עוזרי המאמן. כשהוא לוחש על אוזנו של יואב שמיר, עוזר המאמן השני, שמיר קם ולוחש לבית הלחמי. כשגרשון לוחש על אוזנו של שרון אברהמי, אברהמי נותר אדיש, מקשיב אבל נשאר שקוע במקומו. הוא יודע איך זה מרגיש כשמישהו מסתובב לך מאחורי הספסל ולוחש לך כל מיני דברים ובחר לא להטריד את בית הלחמי בתובנות של גרשון. אם הייתי צריך לנחש מה גרשון לחש הייתי אומר שזה היה בעניין יותם חנוכי והעובדה שהוא נותר על הספסל דקות רבות מדיי במחצית השנייה.
  6. יותם חנוכי לבש בטעות את הגופיה עליה כתוב ״ישראל״. הוא היה צריך ללבוש גופיה עליה כתוב סרביה, קרואטיה, ספרד או ליטא. לא מייצרים אצלנו דברים כאלה. כמו באהבה ממבט ראשון, שאתה יודע שזה זה, חנוכי הוא שחקן שמתאהבים בו מפעולה ראשונה. הוא שינה את כיוון המשחק ברבע השני עם הקליעה מבחוץ. בשלשה הראשונה שלו המאמן האיטלקי נותר אדיש. חנוכי חוזר מפציעה ולא שיחק בהכנה. בשלשה השנייה האיטלקי הסתובב לעוזרים שלו והרים גבה, שואל בעיניו ״מי זה ומה העניינים?״. בשלשה השלישית הוא כבר התפרץ בזעם על העוזרים שלו ובשלשה הרביעית כמעט וחנק את השומר האיטלקי שאיבד את חנוכי. בגלל שהוא חוזר מפציעה ברצועה הצולבת, הוא חזר מאסיבי יותר. בשנה שיש לך בחוץ אתה לא רק מחזק את הרגל הפגועה אלא את כל הגוף ומסת הכתפיים שלו מקנה לו פיזיות שעם קצת יותר ביטחון ואמונה גם תבוא לידי ביטוי במאבקים בצבע. הוא צריך לחטוף איזה בומבה של פאול קשה ולראות שהוא בסדר, שהוא שרד אותה, אז ההחלמה המנטלית מהפציעה תהיה שלמה.
  7. כשאין לך גודל או כשרון יוצא דופן, אתה יכול לעשות דברים שלא דורשים יכולות מיוחדות כדי שישימו אליך לב: מוסר העבודה, שפת גוף ואנרגיה, גישה חיובית ותשוקה, יכולת למלא משימות מיוחדות ולהיות מוכן כשקוראים לך. כל נבחרת צריכה חיילים אלמונים כמו יאיר קרביץ ועידן אלבר.

 

עולים לרשת -הגמר ששווה כל דולר ובסוף דג׳וקוביץ מנצח -ציפי שמילוביץ'
פסטיבל נובאק (פודקאסט עם גלעד בלום)

46 Comments

פרידה מהבנק 15 ביולי 2019

לא יודעעע..הנבחרת לא נראית משהו. מדר עם בטחון עצמי מופרז ואבדיה נחמד, לא יותר..עם זאת:אל אל ישראל!

איציק אלפסי 15 ביולי 2019

מעולה דורון. פשוט תענוג לקורא.
נקודה יפה ומעניינת במס' 1. הרגשתי את זה ביציע, כשישבו ליד חבר'ה שכל שנייה התגאו "זה מהכיתה שלי… זה שכבה מעלי…" :)

זינק 15 ביולי 2019

אחלה טור קרמר.

משהו שלא ברור לי עם אבדיה – למה מכבי מתעקשים להשאיר אותו עם כל כאב הראש הנלווה לכך, כשבכל משחק/דקה/פעולה יבחנו כמה שיחק.
אם ישאילו אותו לעונה הם ממילא יגזרו עליו את הקופון הכספי, אז למה הם צריכים ״להשקיע״ את המשאבים האלו בפיתוח שלו?
מה אני מפספס?

אורן השני 15 ביולי 2019

אם אני לא טועה, הם יגזרו עליו קופון כספי רק אם ייבחר בלוטרי. בטח יש גם עניין של יוקרה ורצון שכל הצעירים המבטיחים ביותר יעברו במכבי

תבורי 15 ביולי 2019

יפה כרגיל. הנבחרת הזאת היא הקבוצה הישראלית שהכי מרגשת אותי.

קורא בין השורות 15 ביולי 2019

הי דורון!

אחלה טור.
בכל זאת הערה קטנה- אמרת לעיל שים מדר הוא שילוב בין אריה לטווס. אם כיוונת לכך שלפעמים הוא יוצא מלך ולפעמים סתם שחצן, נהדר! אך מאחר וציינת שלפעמים הוא "ציפור שלא ממריאה" נדמה לי ששכרך יוצא בהפסדך שכן טווסים ממריאים יופי, הם אולי לא ישיגו את הקריטריון באולימפיאדת התעופה אבל הם בהחלט לא דוגמה לעוף חסר מעוף!

ציון 15 ביולי 2019

היתה אוירה מצוינת ומשחק לא רע. הרגשה שלי היא שהכל היה מקרי אצלנו, שלשות ואלתורים. ויד חמה של חנוכי ברבע השני. אבל בעיקר היתה תחושת החמצה, בליגת הכדורסל לבוגרים אני לא מסוגל לראות יותר מרבע ולא מכיר כמעט אףשחקן. לדעתי אפשר פחות או יותר לסגור אותה מחוסר עניין לציבור. כשמאליק דיקסון קלע סל נצחון על מכבי לפני עשור היתה התרגשות, היו מלחמות על הפרקט וביציעים. היום אפילו את השחקנים בקבוצה ״שלי״ אני כבר לא מכיר. החוק הרוסי מחייב לשים את הישראלים על המגרש, לא מחייב למסור להם את הכדור כשהם שם…

יאיר אלון 15 ביולי 2019

שלא יצא איזה ג'רמי טיילר

ישראל 16 ביולי 2019

למה ללכת רחוק? דראגן בנדר

ארז 16 ביולי 2019

וואי, מה איתו באמת?…

איציק 16 ביולי 2019

מחפש את עצמו וגם מחפש קבוצה.

זינק 16 ביולי 2019

המקרה שלו נורא מוזר.
אני יכול להעיד שעם כל מי ששוחחתי כשיצא שראה אותו משחק חי בזמן שהותו בישראל, לא ראה שום דבר יוצא דופן.
הוא היה רך להחריד ולא היה נראה כאילו יש לו איזו תכונה יוצאת דופן.
גם כשעדיין שיחק בליגה השנייה בר"ג הוא לא התבלט במיוחד והמספרים שלו היו סטנדרטיים לחלוטין.
לא ברור מה ראו כל הסקאוטים שגרם להם לבחור אותו גבוה כל כך.
לדעתי הוא אפילו לא מתאים לרמת יורוליג (למרות שהיום קראתי שכן יש בו התעניינות).
לא חושב שהמקרה של אבדיה דומה, הוא מראה דברים אחרים לגמרי. והכי חשוב ביצים מפלדה.

איציק 16 ביולי 2019

אין לי אלה להסכים איתך.
נראה שיש לו הכל, גובה, מבנה טוב, קליעה סבירה לכל הטווחים, שליטה בכדור, אך בכל זאת משהו חסר. מין חוסר איכפתיות, אפטיות כלשהי. משהו שאני לא יודע לשים עליו את האצבע. משהו באופי התפקשש אצלו.

אלכס דוקורסקי 15 ביולי 2019

דורון, נהניתי מאוד לקרוא. בהצלחה לנבחרת.
לגבי סעיף אחת, כנראה שהנבחרת אכן מקבלת את החשיפה התקשורתית הגדולה ביותר מבין כל הנבחרות שמשתתפות באליפות ואולי בכל אירופה. מצד שני, יכול להעריך כי לא מעט שחקנים מהמתחרות של ישראל מקבלים יותר דקות משחק בקבוצותיהם מאשר שחקני הנבחרת שלנו.

ברלה 16 ביולי 2019

חיכיתי לטור הזה. כיף של נבחרת. אני חושב שאפשר להתחבר תמיד לעתודה כי הם עוד בשלב שבו הם משחקים בהתלהבות ופערי הרמה מהיריבות נמוכים מספיק כדי שלא נתעסק בהם. כשהבוגרת משחקת עם התלהבות גם יש עניין, הבעיה שאז זה מספיק למקום שמיני במקרה הטוב.
לגבי אבדיה, לא יודע,אני ממש לא שותף לדעתך. לא זוכר מאז ימי קטש שחקן כל כך ממגנט בגיל כזה ונראה שהוא עושה מה שהוא יכול כדי לשמור על פרופורציות. הפוזות? זה מאותם סרטוני יוטיוב שבהם ים מדר למד לשבור קרסוליים. לצקצק עליהם זה כמו להתלונן על קעקועים ותמונות סלפי. סבבה אם אתה דוד מזדקן בליל הסדר אבל זה הדור וככה הם מתנהגים. בינתיים הפלוסים אצלו עולים בהרבה על המינוסים, גם מבחינת ההתנהגות על ומחוץ למגרש

פרפר נחמד 16 ביולי 2019

הייתי במשחק והייתה אוירה מחשמלת!
לא ציפיתי לכזה קהל במשחק נבחרת. בחירת האולם מושלמת.
אבדיה אומנם נכנס לפעמים לרגעים שבהם עושה שטויות או מחטיא יותר מדי זריקות פנויות\עונשין
אבל בדקות שהוא לא על הפרקט הנבחרת לא שם. אנחנו נוכל לשים סל רק מהתקפה מקרית או חטיפה.
אבדיה הוא מעבר לסטטיסטיקה. שגם היא יפה מאוד.
דווקא ממדר לא התרשמתי יותר מדי במשחק הזה. יותר מדי טעויות של בטחון עצמי מופרז

משה 16 ביולי 2019

כשמסתכלים על הגישה של אבדיה צריך לשים מול זה את זוסמן כדוגמא. אם היה לו קמצוץ מהגישה של אבדיה הוא היה במקום אחר לגמרי. אבדיה מתנהל כאילו המגרש הוא שלו גם במכבי ובכדורסל של היום זה הכרחי.

אדם 16 ביולי 2019

במכבי? לא ראיתי אותו הרבה אבל בדקות שהוא היה על המגרש בדרבים הוא נראה מפוחד ולא שייך, בורח מהכדור ומהמשחק ומשתדל שלא ישימו לב שהוא שם. ומהמעט שאני ראיתי, זוסמן פי אלך יותר חצוף ובטוח מאבדיה.

משה 16 ביולי 2019

לא יודע באילו דקות ראית אותו אבל יש לו חוצפה וביטחון עצמי גם במכבי. זוסמן ממש לא חצוף ואפילו חסר ביטחון.

יואב 16 ביולי 2019

משה,
נכון. יש איזה ארוגנטיות מובנית וטבעיות באיך שאבדיה מתנהל על הפרקט. מאד אשמח לראות אותו יותר במכבי וגם מאמין שזה יקרה. כולם מודעים למה עומד על הפרק מבחינתו. ילד פלא.

איציק 16 ביולי 2019

לא בטוח שההגעה של כספי עושה לו טוב.
נכון שהם לא אמורים להיות בדיוק על אותה משבצת אך כיוון שסביר שהוא לא יקבל את תפקיד הרכז או המחליף של וולבקין אז כנראה שבכול זאת הרבה זמן יחלקו א אותה משבצת, וכנראה כספי יהיה עליה רוב הזמן.

אלון3131 16 ביולי 2019

הבעיה האחרונה של זוסמן זאת הגישה שלו.

מאוד נהנתי ממנו בעתודה ובמכבי בתחילת השנה אבל שורה תחתונה, כרגע הוא לא שחקן מספיק טוב אפילו להרכב במכבי.
הוא אחלה שחקן הגנה אבל יחסית לגובה שלו גם הקליעה שלו לא יציבה מספיק ובעיקר היכולת הורדת כדור לרצפה טעונת שיפור רציני.
אם הוא לא ישפר את 2 התחומים האלה הוא יהיה טל בורשטיין לעניים, לפחות מבחינה התקפית.

איציק 16 ביולי 2019

לזוסמן יש בעיה חמורה בגישה. הוא לא יוזם ולא לוקח על עצמו דברים.
עומד בצד וממתין שימסרו לו. כשמקבל כדור, לרוב זורק או מעביר הלאה. אם הוא רוצה להתקדם, הוא צריך לבוא ולדרוש את הכדור וליזום איתו מהלכים. הוא מסוגל, אך לא מנסה. מין ילד טוב יותר מידי.

משה 16 ביולי 2019

אני לא מסכים, יש מדדים מעבר לנקודות ולא בכדי לזוסמן יש אחד ממדדי הפלוס-מינוס הטובים במכבי. להערכתי המקום שלו בקבוצה בצדק. הוא לבטח יותר טוב מנגר על כמו קיין או קלויארו שנחלש לאורך העונה.

איציק 16 ביולי 2019

הוא שחקן הגנה מעולה ושחקן שלא יוזם אך גם לא טועה בהתקפה. בגלל זה המדדים טובים. גם הפלוס-מינוס נגזר מכך. אבל ככה לא מתפתחים.

משה 16 ביולי 2019

איציק,
פלוס-מינוס זו השפעה ישירה של הדקות שהוא על המגרש על הקבוצה. זה לא מדד אישי. זה אומר שבדקות שלו הקבוצה מצליחה יותר. אני לא מאמין שפאסיביות כמו שאתה מתאר אותה הייתה מובילה לכך. באותו אופן קיין (ולא במפתיע) הוא בעל המדד הנמוך ביותר.

איציק 16 ביולי 2019

אני יודע מזה מדד פלוס מינוס, אני מעריך שהתרומה הגדולה שלו לפלוס מינוס אלו הפעולות ההגנתיות שמונעות מהיריב לקלוע ופחות הפעולות ההתקפיות. בהתקפה הוא לא מזיק כיוון שלא מאבד הרבה כדורים, מעביר בדרך כלל כדור בטוח ולכן שם הוא בסדר (פרווה לצורך ההמחשה). אם הוא רוצה לעשות צעד נוסף קדימה אז לדעתי הוא צריך ליזום גם בהתקפה הרבה יותר. אולי בהתחלה זה יפגע לו בפלוס מינוס, אבל עם הזמן גם זה יסתדר כי יש לו את הפוטנציאל ההתקפי. חבל שיהפוך לגרסה של נדב הנפלד שהפך משחקן שני צדי מגרש לסטופר הגנתי מדהים ואחד שלא עושה טעויות בהתקפה אך גם לא ממש תורם.

משה 17 ביולי 2019

מסכים לחלוטין

גלעד 16 ביולי 2019

אבחנה מעניינת לגבי הקולג' שלנו.

הנה יאיר קרביץ מתאמץ:
https://youtu.be/j0d4y5bRIVY

7even 16 ביולי 2019

כל שניה שדני אבדיה נשאר בקבוצתו הנוכחית תעלה לו בעוד התפתחות בקריירה. ויש לו עוד הרבה לאן לשאוף.

בהצלחה על הצפיה בזרים בשקל מהספסל.

כל ישראלי שרוצה להשיג משהו בכדורסל כאן צריך להתעופף מפה ויפה שעה אחת קודם.

הם לא לומדים מעשרות מקרים אחרים?

נתן אדלר 16 ביולי 2019

למדו ממקרה קטש, כספי, אפילו מקל…לא זכורים לי כשרונות אנ בי איי שמכבי עצרה את התפתחותם.
אבדיה ואביו יודעים מעולה למה הם במכבי ומה הם מקבלים ממכבי.

אדם 16 ביולי 2019

מקל? באמת? כמה דקות הוא שיחק במכבי לפני שהוא עבר לארה"ב, עשר?
מזכיר לך שלכספי היה חוזה ששמר על הדקות שלו ושקטש זו תקופה אחרת לגמרי

נתן אדלר 16 ביולי 2019

שמע, אין מספיק דוגמאות לשחקנים ישראלים באנ בי איי, אז הוא אחד מהשמות. את החינוך הכדורסלני שלו הוא לא עבר במכבי בנוער?
אני לא יודע, סיבות יש תמיד. עוד לא נתקלתי בכישרון על שמועמד לאנ בי איי מקבוצה ישראלית אחרת. אולי אני טועה. סליחה, מתקן את עצמי, ליאור אליהו ודורון שפר גם נבחרו לשחק שם לפני הקאריירה במכבי.
העניין הוא שמאד קל לדבר מהצד אבל אני בטוח שזופר אבדיה בחן את כל האפשרויות ועשה את הכי טוב שהוא חושב לטובת הקאריירה של בנו. המעטפת שמכבי מעניקה ומשקיעה בו היא כנראה חסרת תחרות בישראל. אני חושב שהיו לו גם אפשרויות באירופה. הם בחרו במכבי.

נתן אדלר 16 ביולי 2019

נ,ב
ואם נפתח זום עמוק יותר- מכבי טירפדה למיקי חוזה בנטס, ומכבי היתה משמעותית לחזרה של פרקר לאנ בי איי ולהגעתו של שאראס לשם. נותרו כמה שחקנים שמכבי לא עשתה להם רע(:

7even 16 ביולי 2019

סילוף עובדות ידידי.
כל אלו שציינת לא גדלו במכבי.

ובכל מקרה כספי ומקל לא מדד להשוואה כי בגדול הם שחקנים סבירים לאירופה לא יותר.
שנמנה לך לכמה שחקנים היא הרסה קריירה מבטיחה עם חוזה שמן?

אגב האשמה היא לא בה, שלא אובן לא נכון. היא נטו על השחקנים.
מספיק לראות את יובל זוסמן לא מליח לשים סל על שחקני קולג'ים כדי להבין…
אבדיה בדרך הנכונה לגמור לעצמו את הקריירה עם שנה אבודה.
בקרוב בספסל הקרוב למקום מגוריך.

נתן אדלר 16 ביולי 2019

נמתין ונראה. אתה תאכל כובע חריף במיוחד בקשר לאבדיה ובכל מקרה זה לא שלנו להתערב. זה של אבדיה ומשפחתו. סלח לי שאני סומך עליהם יותר מאשר על אחרים. אנחנו לא בקיאים בעל הפרטים. ואבדיה לא אמור להגשים לנו כלום. רק לעצמו. אז הוא בחר מה שבחר.
ברקוביץ לא גדל במכבי? קטש? מקל? גם השנים החשובות והמעצבות של כספי היו במכבי. לא דובר על רמתם(נתון לויכוח כמובן) דובר על התפתחות הקאריירה שלהם ועל הגעה לאנ בי איי.
אני מסכים איתך שמכבי גם עשתה המון טעויות והמון פעמים סידרי העדיפויות שלהם לא נכונים. אבל היא גם עשתה טוב לשחקנים. בשום מקום אחר בעולם, שארפ ובלו לא היו הופכים לאגדות כדורסל. למשל.

אדם 16 ביולי 2019

גל מקל שיחק שנה אחת בנוער של מכבי, בגיל 17. הוא בכלל התחיל בהפועל והתפתח ברמת השרון… להגיד שלמכבי יש איזשהו קשר לחינוך הכדורסלני שלו נשמע לי מופרך.

נתן אדלר 16 ביולי 2019

אדם,
אוקיי, מקבל.

7even 16 ביולי 2019

נתן, איך הגענו לשארפ ובלו עכשיו?
אני מדבר על שחקנים בנבחרת ישראל בגיל 16-18 שמשחקים שווה בשווה מול כמעט כל נבחרת בעולם.

חשבת פעם למה זה לא מתקדם משם? כמה פעמים ראית ישראלי עם מבט חלול בעיניים צופה בקבוצת התחתית ביורוליג שבה הוא (לא) משחק, מפסידה שוב ושוב בזמן שהוא מחלק מגבות וכיפים לזרים.

באמת שרחמים על שחקן מוכשר כמו דני אבדיה.
מחר, מחרתיים, עוד שבוע, שפשוט ייצא משם כל עוד נפשו בו או שההורים שלו יוצאיו אותו משם.
שיסתכל על יובל זוסמן ויבין איך שחקן כזה לא התקדם מטר ב-3 שנים…ואפילו הליגת הקיץ של NBA מאד מאד קשה לו.

נתן אדלר 16 ביולי 2019

שבע,
דני יצא עוד שנה לאנ בי איי לאחר עונת חישול נהדרת ומאתגרת ביורוליג. בדיוק לפי התיכנון. כך אני מהמר. המון המון תלוי בו ובעבודה שהוא יעשה. הזדמנויות הוא יקבל.
באותה מידה שגם כדורגלנים צעירים נראים מבטיח יותר בגיל 16-18 ואז בבוגרים, האמת מתגלה. לצערם של הכדורגלנים, רובם לעולם לא יתקרבו בכלל לאיזורי הקושי והתחרות ביורוליג. הם מקסימום ישחקו בשכונה או באשדוד.
אגב, רק במכבי משחקים ישראלים? מה עם שאר הטאלנטים שמשחקים באוסישקין, אילת וגליל? למה הם לא שורפים רשתות באיטליה, צרפת או ספרד? הנגרים ושואבי המים המוגנים על ידי חוקים מטופשים שרק מרימים להם את המשכורת. מי עוצר אותם להתקדם? מכבי? לא, חוסר יסודות בסיסים. רק בליגה הזאת הם יכולים לתחזק קאריירה. מה לזה ולמכבי? הרי ללא מכבי, התקציבים והעניין היה ברמת הכדוריד.

7even 17 ביולי 2019

בכל הקבוצות. לא רק במכבי ת"א כדורסל.
שם אבל יש היסטוריה של הרס פוטנציאל…היסטוריה ענפה.

איזה שחקן ישראלי צמח פה ב 30 שנה האחרונות של שליטה מכביסטית?
הכי רחוק הגיע כספי וגם הוא שחקן סביר במונחים אירופאים.
אסור לאבדיה או לכל שחקן שרוצה להתפתח קצת מעבר לקיים…לשחק שם.

נתן אדלר 17 ביולי 2019

שבע,
עודד קטש. בעיני הכישרון הישראלי הבולט ביותר.

Yavor 16 ביולי 2019

נהדר. תודה.
מדר ממש הפתיע אותי, כי חשבתי שהחסרונות הפיזיים שלו יגרמו לו להיות נון פקטור. בינתיים הוא מאכיל אותי (ואחרים) את הכובע, וזה טעים מאוד…
לגבי חנוכי – למה לא שיחק מול אוקראינה? סרגל מאמצים?
אני חושב שחלק מ"תחושת הקולג' " זה שסגנון המשחק הוא כזה – לוחץ, מפתיע, תזזיתי. ממש קבוצה בדמות המאמן שלה

בוז'י 16 ביולי 2019

זה רק אני רואה את ים מדר ומקבל פלאשבקים מטוני פארקר צעיר ?

אריה לייב טרוצקי 17 ביולי 2019

אבדיה עדיין לא הוכיח את עצמו בבוגרים עדיין מה שמביא ל"טקס בישבן" שקרמר הזכיר, הוא רגיל להיות סופרסטאר ושקצת קשה אז עושים פרצוף. זוסמן באמת לא שווה נקודות בליגת הקיץ וביורוליג והכותרות סביבו פשוט לא קשורות למציאות, מביך. ים מדר פנטזיסט, מלהיב, שחקן שגורם לך לתפוס תראש, גם חנוכי נהדר. אלו שני השחקנים היחידים בנבחרת שאפשר לצפות מהם משהו לעונה הזו.

דובינסקי 19 ביולי 2019

פוסט טוב מאוד. בהחלט הזדהות קולג'ית משהו עם העתודה ותחושת מארץ' מאדנס באליפות.

Comments closed