לא צריך שתדליקו לו נר

בעסקים כמו בעסקים - סנטימנט היא מילה גסה. את זה גם דרק שארפ יודע, והוא לא לבד.

22

עכשיו הזמן, 
לשבור את הדממה הזאת 
בכך אין שום ספק 
אין עוד טעם להמשיך ולשחק

ולא חשוב – 
לאן תוביל הדרך 
יהיה בלב כאב 
אולי רק המרחק אותנו יקרב

*

כבר כמה שבועות שהיא מתעלמת ממני.  דוחה ומבטלת פגישות, מתעלמת משיחות טלפון, מתרחקת.  אחרי שנתיים ביחד היא בוחרת בדרך הבזויה ביותר ומתעלמת, משאירה אותי עם סימני שאלה ובלי יכולת להבין למה ואיך.

המחשבות לא מפסיק לתקוף, ואני ממשיך לשאול שאלות כי אין לי תשובות, ומתחיל לפתח תיאוריות קשר מגוונות – אולי זו היא שמפחדת, אולי אני לא מספיק רוצה להיות במקום הזה, אולי הכל בראש שלי.  כל כך קשה שאני נופל למשכב, וארבעה ימים שוכב במיטה עם שלושים ותשע מעלות, גוף דואב ותהיות על גבי תהיות.

אני חוזר לחיים אחרי שבוע והיא כבר לא מתעלמת וקוראת לי אליה.  אני נכנס לחדר בהשלמה ויודע מה יקרה – היא תחייך, תסביר לי שזו לא היא זה אני (או ההיפך), שבעצם היא רוצה שיהיה לי טוב יותר, שאגיע למחוזות שמתאימים לי, ואני לא מתבדה.

"החלטנו שלא להאריך את החוזה שלך, תודה על שנתיים נהדרות ובהצלחה בעתיד".

*

שבע עשרה שנים מחייו העניק דרק שארפ למכבי ת"א, הגיע כבחור צעיר ועזב כגבר.  הוא קלע את סל השושלת מול ז'אלגיריס והיה שם ברגעי התהילה ובתהומות הנפילה למקום השני בליגה.  והוא מאוכזב.

לקחתי פחות כסף כדי להיות חלק ממכבי, הוא אומר, עכשיו אני עוזב כי הם לא מציעים לי מספיק כסף.  יש לי ילדים בבית ספר פרטי עם 15 אלף דולר לראש ואין סיכוי שאוציא אותם משם, ויש לי שני בתים לתחזק והוצאות וחשבונות.

מה בסך הכל ביקשתי, שואל דרק, ביקשתי משכורת שתממן את כל אלה.

מה בסך הכל ביקשתי, שואל אני את עצמי, ביקשתי משכורת.

*

אחרי שנתיים של ניהול צוות מקצועי ויעיל, של ייזום פרוייקטים לשיפור איכות ומהירות השירות ועם השפעה ישירה על תכנון מערך ההדרכה הגלובלי החליטה הבוסית שלי שזה יותר מדי בשבילה.  היא עשתה אחד ועוד אחד והבינה שטוב זה לא יכול להיות.  היא הביטה במראה שבמשרדה, אהבה את מה שראתה והבינה שאין שם מקום לעוד אחד כמוה, במקרה הטוב.  תפירת תפקיד? נו, באמת, זה לא פוסט הומוריסטי.

היא שיקרה לי בלי להניד עפעף כשפירטה את הסיבות שהביאו אותה לקבלת ההחלטה.  היא כינסה את העובדים שלי וסיפרה להם שאני עוזב כי סירבתי לעבור לתפקיד בכיר יותר.  היא שלחה מייל לקולגות בו כתבה כי אני הוא זה שביקש לעזוב.

העובדים שלי היו המומים, גם הקולגות.  הם ידעו מי הרע בסיפור ובכל זאת לא הבינו מאיפה זה בא להם.  כמה מהם אפילו בכו: אתה היית הקול השפוי היחיד כאן, אדם בין זאבים, זה לא יהיה אותו הדבר בלעדיך.  קשה היה שלא להתרגש, אבל גם באותם רגעים מחזקים ידעתי שהמציאות תנצח, שהחיים ימשיכו, שכולם ישכחו ממה שהיה ויתמקדו בשגרה שלא תשתנה, ושהיחיד שכל הסיפור הזה ייגע בו באופן אישי הוא אני.

*

עונת המלפפונים היא תקופה נהדרת לדיון בהידרדרות התדמיתית של מכבי ת"א: הסיפור עם יוגב אוחיון, ההתנערות מליאור אליהו, היחס לנדב הנפלד, ג'מצ'י ומיקי, ועכשיו גם דרק.  מדברים על כעס כלפי הנהלת מכבי ת"א, על הצניעות שאבדה, הנאמנות שנעלמה.  הכלבים נובחים והשיירה – איך לא – עוברת.

בעוד כמה חודשים תצא לדרך ליגת ווינר ומכבי ת"א תפתח את עונת 2013/14 ביורוליג.  עם שלושה ישראלים או חצי ישראלי בסגל, עם דיוויד קלוברדייל כסמול פורוורד או איאן גילן כגארד, למי באמת אכפת.

אחד עשר אלף צופים ישאגו בטקס הצגת השחקנים ויקפצו לשמיים עם כל סל צהוב כי זה מה שעושים כשמגיעים למשחק של מכבי ביד.  הנה בר רפאלי עם חיוך ענק וציון ברוך על הצוואר.  הנה מורן אטיאס, שתי שורות מעל יעקב שחר, ממתי היא אוהדת מכבי?

שלוש דקות לסיום המשחק תתחיל תנועת האוהדים החוצה – עם או בלי רולקס על היד – בדרך אל המכוניות, אל הבריחה מהפקקים הצפויים לפראיירים שנשארים עד הסוף.  ככה זה היה, ככה זה הווה, ככה זה יהיה.  אין זמן לחטט בפצעי העבר, זה גם לא באמת מעניין.  בסוף גם דרק שארפ יבין, למרות שאחרי שבע עשרים שנים כשכיר הוא לא צריך לקרוא פוסט בדה באזר כדי לדעת.

*

עכשיו יש לי זמן איכות רב יותר עם הילדה שלא יסולא בפז.

עכשיו גם לדרק יש.

 

הוראות הפעלה למנהל ספורט בשנת 2013
עניין של השקפה

20 Comments

אלי 4 באוגוסט 2013

נו … אז קלע שלשת ניצחון לפני עשור ? מכבי שהשאירה אותו עד סוף הקריירה בשכר גבוה זה לא מספיק ? שנתנה לו שנתיים שכר גבוה כמאמן שני (ולפי פירסומים כאכזבה) לא מספיק ? עד מתי יחפרו עד סל הניצחון ???

בקאהם הרים שתי קרנות שהביאו למנצ'סטר אליפות אירופה ואחרי שנתיים נזרק , ראול נזרק מריאל אחרי אין סוף תארים , רונלדיניו נזרק מברצלונה אחרי שהביא להם אליפות אירופה , דל פיירו נזרק מיובנטוס אחרי כמעט 20 שנה שבמהלכן ירד עם הקבוצה ליגה).

היום בספורט המיקצועני אין מקום לרגשנות ולסמלים ישנים – עצוב אבל נכון.

לדעתי שארפ קיבל את מלוא הכבוד ממכבי , בקשר לשכר , ההוצאות נקבעות ביחס לשכר ולא להיפך.

גיא 4 באוגוסט 2013

1+
"ההוצאות נקבעות ע"פ השכר ולא להפך"-כ"כ פשוט כ"כ נכון

דון שימון 4 באוגוסט 2013

איך אומרים אצלנו במכבי?

"הכושי עשה את שלו, הכושי יכול ללכת"

red sox 4 באוגוסט 2013

אני הכי אוהב לראות את כל הציונים הדגולים ש"נתנו הכל בשביל המדינה" אורזים מזוודות וחוזרים לאמריקה ברגע ששמעון מסובב להם את העורף.

דרק שארפ הרוויח ביושר את התואר "סמל" במכבי. אחד שמוצץ כל מה שאפשר מה"בית", מלכלך עליו כשלא מתאים לו יותר ושוכח בשנייה את כל ה"ערכים" הקדושים שהביאוהו עד הלום. מייצג נאמנה את דרך החיים הצהובה. סמל אמיתי.

איך מישהו שהיה בשיאו מחליף רביעי יוצא מפה בהרגשה שהוא נתן למועדון יותר משהמועדון נתן לו, נבצר מבינתי.

D! בארץ הקודש 4 באוגוסט 2013

זמן עם הילדה זה טוב. בעיקר בקיץ הנעים. שתמצא משהו טוב לקראת החורף

רמי מורנל 5 באוגוסט 2013

׳נתן 17 למכבי׳ . גם אני מוכן לתת ורבים כמוני , תמורת חצי ממה שקיבל . פעם אחרונה שבדקתי הוא לא עשה את זה בהתנדבות . לפי זכרוני הוא הגיע מליגה שלישית או רביעית בארץ וקיבל צאנס ובמה ברמה הכי גבוהה באירופה . אז קידום מליגה שלישית לטופ האירופי – היה . חוזה ארוך טווח ומשכורת מעולה גם הרבה מעבר לשיא – היה . הזדמנות להגשים את פסגת השאיפות של כדורסלן מחוץ לארה״ב – גם. אפילו הישארות במועדון בשנתיים שאחרי הפרישה ! ועדיין מכבי יוצאת לא בסדר . מצחיקים אתם , תאמינו לי .

ערן לוי 5 באוגוסט 2013

אם קראת רק את המשפט שציינת בראשית תגובתך – אתה צודק. אם תקרא שוב את הכל תגלה שהפוסט דווקא מסכים איתך.

חנן 5 באוגוסט 2013

אם הם והוא לא מעניינים אולי תכתבו על משהו אחר חוץ ממנו ומהם. אתם יודעים, עוד מעט מתחילה הליגה הישראלית בכדורגל, יש 4 קבוצות ישראליות שמתחרות במסגרות אירופיות, הכדורסל הישראלי כולו בתנופה קדימה כתוצאה מהאליפות של חיפה ומהחוק הרוסי וכל מה שיש לקרוא פה זה דרק שארפ ויחסיו המורכבים עם מועדון המועדונים.

רוני 5 באוגוסט 2013

דריק שארפ בכיין ונצלן.

יש אנשים שלא יודעים לפרוש – ושארפ הוא אחד מהם….

דוד 5 באוגוסט 2013

דבר ראשון ומרגיז במיוחד זה הרעש והצילצולים שאתם עושים מאלה שיוצאים החוצה לפני הסוף.
אז כמו שכתבת זה 11 אלף איש שצועקים ומועדדים ומתוכם נגיד.. ואני מגזים.. 400 איש שיוצאים לפני הסוף… מה זה בכלל.
תבדוק כמה קבוצות כדורסל באירופה מביאות 11 אלף אוהדים למשחק יורוליג..
תעקוב תראה שברוב הקבוצות למעט הספרדיות והיווניות יש המון קרחות ביציעים.. אז חלאס רק ללכך..
וכן גם בגמר מיאמי&ספרס יצאו אנשים לפני הסוף..
ועכשיו בנושא דרק אין מה לעשות עם "סמלים" והסטוריה לא מנצחים משחקים וכן אין כסף מיותר להחזיק מישהו סתם… בכל הקפוצות הכי גדולות מגיע זמן פרישה.. ומשם מגיעים רק לטקסי זיכרון והוקרה.. זה חיו של ספורטאי ..

אדם בן דוד 5 באוגוסט 2013

ערן אל תקח ללב. גם אצלי זה ככה – עבד כי ימלוך. כל מיני פונקציונריות שהגיעו למעמד של כוח ושוכחות שמי שעומד מולן הוא בנאדם עם צרכים וחיים. אנחנו דור מטומטם, בלי זכויות סוציאליות ובלי קביעות. אם מישהו היה מפטר את אבא שלי אז כל העמיתים שלו היו שובתים וחוסמים כבישים.
אצלנו? בדיוק כמו שאמרת- מזילים דמעה וחוזרים לחצוב מלח. שיהיה לך בהצלחה.

ערן לוי 5 באוגוסט 2013

אי אפשר שלא לקחת ללב, אבל בסופו של דבר הלב מבריא וזה עובר.
תודה אדם.

נועם 5 באוגוסט 2013

"אי אפשר שלא לקחת ללב, אבל בסופו של דבר הלב מבריא וזה עובר"
+1

עמית 6 באוגוסט 2013

אדם – תיאור מדויק וכואב של המצב גם אצלי.

matipool 5 באוגוסט 2013

בת זונה .
אז אתה חוזר מברלין ?

ערן לוי 5 באוגוסט 2013

בלי אנדרסטייטמנטס בבקשה.

לחזור? ומי יחליף אותי בברלין?

מאשקה 6 באוגוסט 2013

אחלה טור.
תודה

פלורילזם=צביעות ושקר!!! 6 באוגוסט 2013

דה באזר, סמולנים אוטו-אנטישמים גזענים. גם אתם משתייכים לחונטה של עיתון הארץ ודומיהם המכשירים תעמולה מבית היוצר של גבלס בחסות בג"צ ישמעלי-נאצי, כמו בימים האפלים בהם נרקמה ברית בין היטלר לחאג' אמין אל חוסייני, שעדיין לא הייתה מדינה ולא שטחים כבושים או חמוצים:

http://www.latma.co.il/article.aspx?artiId=6592

דן לייבוביץ 8 באוגוסט 2013

ריגשתם אותי אני מודה.
ערן המון בהצלחה!
לגבי שארפ היו צריכים להפריש אותו עוד מזמן היותו שחשקן שבשנותיו החארנות הציג תורמה דלילה ביותר ורק עקב קרדיט העבר נשאר לאכול והרבה ועוד בוכה?
לך תבין עולם מי בארה"ב ייתן לו 50 אלף דולר כמאמן,מי?
הבנתי שהוא לא עילוי בתחום ויש לו עוד הרבה נעלים לקרוע,אם בכלל ואני צנוע.

ערן לוי 8 באוגוסט 2013

תודה דן :)

Comments closed