אני יודע את מי אני רוצה במונדיאל

 

Zlatan-Ibrahimovic-und-Cristiano-Ronaldo_artikelBox

 

ביולי 2011 ראיתי את כריסטיאנו רונאלדו. הוא הגיע יחד עם ריאל מדריד למשחק ידידות מול הרטה ברלין, צ'ופר עלייה שהקבוצה ארגנה לאוהדים. אלפי חולצות של רונאלדו הסתובבו ברחובות, ברכבת, באצטדיון. רונאלדו עצמו עשה רושם של אחד שלא ממש מתעניין במה שקורה שם, באווירה, באוהדים. הוא הקיף את עצמו בכדרורים ופדלאלות חסרות מוצא ולא נראה היה שהוא מתייחס ברצינות למשהו.

פטריק אברט הבקיע ראשון, הרטה הוליכה 0:1, ובדקה ה-29 נפסק כדור עונשין לזכות ריאל מדריד, עשרים וחמישה מטרים מהשעררונאלדו עמד בפישוק המוכר שלו, פתח בריצה ובעט. הכדור התעופף לכיוון השער, צנח מטה ממש לפני החיבורים ונכנס. רונאלדו עשה את שלואחר כך קארים בנזמה הבקיע עוד שניים וסגר את המשחק.  

שנה וחצי לאחר מכן, באוקטובר 2012, שוב באצטדיון האולימפי, צפיתי בשבדיה מול גרמניה במסגרת מוקדמות המונדיאלבמחצית הוליכה גרמניה 0:3, בדקה ה-56 זה כבר היה 0:4, אבל אז נכנס זלאטן איברהימוביץ' לפעולה, ממש כמו קווטרבק. הוא ניהל את המשחק מכל עמדה בה היה, שלח כדורים לאגפים, הבקיע את השער הראשון לשבדיה והכניס את הנבחרת שלו לטירוף שהסתיים בעוד שלושה שערים ובשוויון היסטרי.

*

שני משחקים, שני שחקניםמשחק אחד לפרוטוקול, משחק שני בעל חשיבות עליונהאז גם אני ראיתי את רונאלדו על המגרש בלייב, אבל את זלאטן אזכור לנצחבאותו הערב צפיתי בכדורגלן הטוב בעולם. אחד שהפך משחק שלם, יצר אותו מחדש ועשה אותו בצלמו. בלעדיו זה היה נגמר 0:4 במקרה הטוב, איתו זה הפך לאירוע לספר הזכרונות שלי ושל כל מי שישב באצטדיון.

במהלך המונדיאל הקרוב יהיה רונאלדו בן עשרים ושמונה וחציזלאטן יהיה בן שלושים ושתיים. קשה להשוות בין שני השחקנים, ואף אחד לא יכול להתחייב על היכולת של השניים בעוד שבעה חודשים.  אבל אני רוצה לראות את זלאטן בברזיל, בעיקר מפני שבמונדיאל הבא הוא יהיה בן שלושים ושש, מבוגר יותר, איטי יותר וחד פחות. והוא כנראה חרא של בנאדם, ככה לפחות טוען כל העולם ואחותו ועשרות קטעי יוטיוב, אבל אי אפשר להתעלם מהוירטואוזיות שלו, מבעיטות ומסירות הקונג פו שלו, מהשערים שרק הוא יכול להבקיע, מהעובדה שפעם, אצלי בשכונה, כולנו רצינו להיות כמוהו, אבל הוא עדיין לא היה קיים, אז הלכנו על אלי אוחנה.

גם רונאלדו יודע לשחק, אבל כולם יודעים כמה קשה הוא עובד באימונים, בתזונה, בכל חייו, הכל כדי להיות השחקן הטוב בעולםוזה מפריע לו שיש את מסי בשכונה ואת זלאטן ביבשת, אולי אפילו את ריברי פה ושם. לזלאטן אין את אותה הבעיה, הוא יודע שהוא השחקן הטוב בעולם, ואם מישהו טוען את ההפך זה ממש לא מזיז לו. הוא חי בבועה משלו, עושה מה שבא לו ולא דופק חשבון לאף אחד. זלאטן הוא הילד המופרע, הסטיבן סיגל של הכדורגל, והוא גם יודע לשחק כדורגל, מספיק סיבות כדי לרצות לראות אותו עוד פעם אחת לפחות במונדיאל. את השידורים של פ.ס.ז' כנראה שלא אחפש העונה, אבל ביולי 2014 אני רוצה לפתוח את הטלויזיה ולראות את רב האמן השחצן, כוכב העל גס הרוח, אולי בעיקר מפני שבתוך תוכי הייתי רוצה להיות כמוהואולי רק בלי השיער

ורונאלדו? את ישראל הוא לא הצליח לנצח, שינוח קצת.

 

 

 

 

בוקר טוב אליהו
בדרכה שלה

67 Comments

ארז (דא יונג) 15 בנובמבר 2013

אתה טוען שזלאטן לא עובד קשה באימונים? אני קצת מתקשה להאמין. וגם מתקשה להאמין שרונאלדו היה מתנהג באותה צורה אם זה לא היה משחק אימון של פתיחת עונה.

רק עניין אחד: המונדיאל, ברוך השם, בעוד חצי שנה בלבד. זלאטן יהיה עדיין בן 32.

ערן לוי 15 בנובמבר 2013

אני לא טענתי שזלאטן לא עובד קשה או שרונאלדו היה מתנהג באותה צורה במשחק רשמי.

אבל טעות כמו זו שעשיתי עושים פעם בדור. מונדיאל בעוד שנה וחצי…תוקן, תודה.

יואב דובינסקי 15 בנובמבר 2013

אין לי ספק שרונאלדו יהיה במונדיאל. גם הלב שלי עם זלטן! פעם איאקס, תמיד איאקס.

matipool 15 בנובמבר 2013

חולק עליך .
שבדיה נראית לי נבחרת הרבה יותר מאורגנת ומסודרת . לפורטוגל יש אולי פוטנציאל יותר גדול והיא יכולה להתפוצץ פעם בכמה משחקים אבל בשוטף ובמסגרת המוקדמות למונדיאל הנוכחי יש לה הרבה נפילות .
מהמר על שבדיה וזלאטן בסיכום שני המשחקים .

D! בארץ הקודש 15 בנובמבר 2013

אני בעד זלאטן כי אני בעד סקנדינבית באירוע הגדול. שבדיה או דנמרק, אחת מהן תחסר לי מאד.
וכי זלאטן באמת באמת ענק ותמיד כיף לראות אותו

יואב בורוביץ' 15 בנובמבר 2013

טקסט מצוין

גרבר 15 בנובמבר 2013

כל הבאזז סביב רונאלדו משגע, בגלל שכולם מהללים ואף אחד לא שואל:

זה נכון – כדורגלן מעולה עם מספרים חיזריים. אז?.. אצלי זה רק מעצים את השאלה – מה קורה עם התארים שצריכים לבוא עם כל החבילה? הבנאדם – להזכירכם – לא משחק כבר בספורטינג אלא בריאל מדריד הגדולה! כבר 4 שנים הוא שם, עם מאמן קבלן תארים ועם אחלה צוות מסייע וכמעט גורנישט.

זה אולי נשמע מטורף, אבל בשבילי אין ספק מי הגדול מבין השניים. גם באלמנטים הטהורים של כדורגל (ולא של מתחרה באולימפיאדה) וכמובן בקבלנות תארים. (והלוואי שהענק השבדי יפרוש גם עם אלופות).

איזה יוטיוב ירצו הנכדים שלנו לראות יותר?

JOSH 15 בנובמבר 2013

זלאטן משחק בליגה הצרפתית, בפאריס סאן ז'רמן, הקבוצה העשירה בעולם. יש לו אחלה צוות מסייע.
בנוסף הוא שיחק באינטר שכהייתה העשירה באיטליה, וכך גם ביובה, ובאייאקס, המועדון הגדול בהולנד, ובברצלונה… אתה מבין את הנקודה, זה טיעון דבילי.
התנאים להצלחה של רונאדלו קשים משל זלאטן, לא משנה איך תסובב את זה, למרות שהוא נמצא במועדון הכי גדול בעולם (אבסורדי, אבל ככה זה).

זלאטן עושה דברים מדהימים, הוא וירטואוז מדהים. אבל גם רונאלדו, ולטעון שהוא מציג עליונות רק מבחינת אתלטיות זה אידיוטי, כי הטכניקה שלו היא מהטובות שנראו אי פעם.

בקיצור – צריך לשרוף את משרדי פיפ"א, ההתמודדות הזו היא עוול לאנושות. פאקינג רומניה או יוון יהיו שם, אבל אחד משניים מהשחקנים הטובים ביותר ששיחקו כדורגל לא.

תומר חרוב 15 בנובמבר 2013

במה פיפא אשמה שאחד מגדולי המשחק לא הצליח לנצח את נבחרת ישראל והפסיד לצפון אירלנד?

ערן לוי 15 בנובמבר 2013

1. פיפ"א אשמה בכל.
2. אולי צריך לבטל את המוקדמות ולהכריז מראש מי עולה ומי לא.

רק חסר שהכוכב העולה הבא של הכדורגל העולמי יגיע מרומניה…

גרבר 16 בנובמבר 2013

אתה יכול להגיד דבילי ואידיוטי עד מחר, וזה לא ישנה כלום. (אולי רק את ההערכה של מי שמדבר איתך אליך) לא חסר קבוצות עשירות מפוצצות בכוכבים שלא לקחו תארים, (אתה באמת צריך דוגמאות?) ולכתוב שהתנאים של רונאלדו להצלחה קשים יותר זה..ובכן… תגיד לי אתה. הטכניקה של רונאלדו לדעתי היא לא מהטובות שניראו אי פעם.

ובוא נשאיר את הלשרוף דברים לל'ג בעומר או.קיי?

no propaganda 17 בנובמבר 2013

ראיתי ביום שישי את המשחק ביניהן ובלי קשר לשום הגרלה שבדיה לא הייתה עולה למונדיאל. יוון בטוח הייתה מנצחת אותה, כמובן שגם צרפת ואוקראינה, פורטוגל בדרך הבטוחה לנצח ולדעתי גם קרואטיה הייתה עוברת את שבדיה די בקלות.

זה שזלאטן משחק בנבחרת חלשה, זה מבאס, אבל לא סיבה שהיא תשחק במונדיאל. כדורגל זה משחק קבוצתי בסופו של דבר ונבחרות חלשות צריכות להישאר בחוץ.

אופיר 17 בנובמבר 2013

מאה אחוז נכון. אתה נאמן לכינוי שאימצת לך.

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 15 בנובמבר 2013

זלאטאן!! החלוץ הכי גדול מאז מרקו ואן באסטן. מעדיף אותו במונדיאל על פני רונלדו (ועד עכשיו לא מפסיק להצטער על הפספוס שבארסה פספסה איתו).

גרבר 15 בנובמבר 2013

אני איתך. אבל זה לא רק פיספוס שלה כמו גם פיספוס שלו. הוא לא קיבל את העובדה שהוא חייב לחלוק תהילה כדי להביא את האוזניים הגדולות. (היום ניראה לי שהוא כבר יותר שלם עם זה, אם כי קאבאני לזלאטאן הוא סוג של גארת' בייל לרונאלדו – שחקן אדיר שבא לחזק אותו מאוד, אבל לא עשוי מהחומר המטורף שהופך אותך לזלאטאן. לא מהווה איום על המעמד המיתי. עם מסי זה היה סיפור אחר).

סימנטוב 15 בנובמבר 2013

לפעמים גם זלאטן לא לוקח את עצמו ברצינות…

http://lasport.info/2013/11/13/epic-fail-zlatan-ibrahimovic-funny-snapshot-vs-hammarbyvideo/

ארצי בן יעקוב 15 בנובמבר 2013

הרס אותי מצחוק

martzianno 15 בנובמבר 2013

הייתי שמח אם שתי הנבחרות יכלו להפסיד בו-זמנית.

כסיפוביץ 17 בנובמבר 2013

הרגת אותי ידידי

סימנטוב 15 בנובמבר 2013

Tometo tomato שניהם ענקים, רואים אותם כל שבוע זאלטן כבש כל מחוז בו היה בו (טוב כמעט כל מחוז) ורונאלדו התעלה מעל כולם ביונייטד וריאל. שניהם גדולים מהכישרון הגשמי שטמון בהם בכל מיקרה זה הפסד גדול שאחד משניהם לא יעלה על הבמה הגדולה.

תומר חרוב 15 בנובמבר 2013

ברור שזלאטן.

רוזי 15 בנובמבר 2013

תרשו לי לצטט את מלר: ״בתום שני המפגשים יהיו 11 מאושרים ו5 מיליארד מאוכזבים.״

אופיר 15 בנובמבר 2013

זלאטן הוא השחקן האהוב עלי מאז תיירי הנרי.
רונאלדו ללא ספק אפקטיבי יותר, אבל כשאתה רוצה להדביק את פריז בחיידק הכדורגל, אתה יודע את מי תביא לעיר.

עם זאת, פורטוגל תעלה.

אופיר 15 בנובמבר 2013

בשביל הסיכוי הקלוש שטרם צפיתם בזה – איך מסבירים "כשרון" בלי מילים:
http://www.youtube.com/watch?v=gc9ktJ3JHXA

השימוש שהוא עושה באורך של הרגליים שלו מדהים.

matipool 15 בנובמבר 2013

מדהים .

D! בארץ הקודש 15 בנובמבר 2013

הגול אחרי 3:40 היה יכול להיות יותר גדול משל מארדונה. מדהים +

אמיר 15 בנובמבר 2013

וואו. בתור אוהד בארסה אני מתקשה עדיין לקבל איך זה לא עבד אצלנו. אולי עם טאטא, שהוא יותר גמיש ובלגניסט זה היה יכול לעבוד נהדר. חבל. האיש גאון

אופיר 15 בנובמבר 2013

עם מסי זה לא היה עובד לעולם.

פאקו 17 בנובמבר 2013

אני אף פעם לא הייתי בעד לשפוט שחקן לפי היילייטס, אבל לעזאזל – זה מטורף.

אחד 15 בנובמבר 2013

מצידי ששניהם לא יגיעו למונדיאל, העיקר שריברי יעבור את אוקראינה.

תוהה בדרכים 16 בנובמבר 2013

הוא בדדך הביתה וטוב שכך. עוד שחקן שלא מופיע למשחקים גדולים כל הקריירה שלו בערך. אפילו בעונת שיא שלו ושל באיירן הוא הוא לא בלט ברגעי ההכרעה.

bb 16 בנובמבר 2013

ממש אבל ממש לא נכון. ריברי לא בולט בנבחרת זה נכון, אבל להגיד שהוא לא בלט בבאיירן בעונה שעברה? אני בתור אוהד באיירן שראה כמעט את כל המשחקים בעונה שעברה יכול להגיד לך שהוא היה השחקן הכי טוב וחשוב בקבוצה, יחד עם מרטינז.
לא הפסיק לרוץ, ירד להגנה, הטריד את הגנת היריב בכל משחק ופשוט עזר לחבריו לקבוצה והפך את הקבוצה לטובה יותר. זה שהוא לא הפציץ שלושער בכל משחק לא אומר שהוא לא בלט.

תוהה בדרכים 16 בנובמבר 2013

לא הבנת את הכוונה שלי. בסך הכול של העונה הוא בלט מאד, הוא לא בלט במשחקים הגדולים באלופות (בליגה לא באמת היו משחקים גדולים לאור הפער המוקדם שנפתח). רובן, מולר, מרטינז, שווינשטייגר, מנאג'וקיץ', אפילו נוייר (ולו בגלל היכולת בגמר) בלטו יותר ממנו במשחקים הללו.

ריברי לאורך כל הקריירה, הוא לא שחקן של משחקים גדולים. לא מקרה שצרפת בעידן שלו כשחקן מוביל (מאז יורו 2008) הפכה להיות הבדיחה של הכדורגל הבינלאומי. שחקן נהדר, אבל תמיד היה חסר לו משהו.

אחד 17 בנובמבר 2013

עוד נראה. פיגור של 2-0 זה לא משהו שבלתי אפשרי למחוק.

עידו ברנר 15 בנובמבר 2013

רונאלדו של ריאל זה לא אותו רונאלדו של נבחרת פורטוגל. אין ספק שהוא נותן יותר מעצמו בריאל מדריד מאשר בנבחרת.
כבר ראינו במשחק של פורטוגל נגד ישראל איך הוא איכזב את הישראלים שבאו לראותו. לעומתו זלאטן נותן את הנשמה גם בנבחרת וגם בקבוצה.

matipool 15 בנובמבר 2013

אתה במקרה הבן של אלון ?

עידו ברנר 15 בנובמבר 2013

כן לאבא שלי קוראים אלון.

matipool 16 בנובמבר 2013

תמסור לו ד"ש חם ממתי .
היינו ביחד בגבעתי ובמילואים והיינו חברים מאד טובים .
לצערי , בשנים האחרונות הקשר התנתק .

עידו ברנר 16 בנובמבר 2013

אוהב אותך אחי
אלון
דבר איתי

פראליה 15 בנובמבר 2013

אני כ"כ איתך, התחושה היא שראינו המון פחות מדי מזלאטן הגאון ברמת הנבחרות.

ג'וני 15 בנובמבר 2013

המונדיאל הוא קרקס תקשורתי ולא מעבר .
הכדורגל עצמו לא מעניין אף אחד והרמה בינונית.
רוב הנבחרות פח פחות או יותר ברמה של ישראל
עד חצי גמר אין מה לראות שם.
רוב העניין (לפי התקשורת)במונדיאל הוא הסיפורים מאחורי הקלעים .

ארצי בן יעקוב 15 בנובמבר 2013

הרי על זלטן נכתב המשפט הידוע
גדול במשחקים קטנים וקטן במשחקים גדולים
במאני טיים באירופה הוא אף פעם לא הופיע
מצד שני נדמה לי שזלטן מעולם לא היה בכושר אדיר כמו עכשיו

D! בארץ הקודש 15 בנובמבר 2013

ועכשיו הוא ענה לכתב ששאל אותו מי ינצח היום
"רק אלוהים יודע"
הכתב אמר שיהיה קשה לשאול אותו
התשובה: "אתה מדבר איתו כרגע". הוא בטוח יותר מעניין מהצנון הגמד והסטייליסט המרוכז בעצמו

תומר חרוב 16 בנובמבר 2013

גדול.

עמית פרוסנר 15 בנובמבר 2013

אני גם הייתי שמח לראות את זלטאן במונדיאל, אבל רק כי לרונאלדו יהיה עוד צ'אנס.בכל מקרה מי מהם שלא יעלה למונדיאל, יהיה חבל מאוד.

אופיר 15 בנובמבר 2013

שבדיה נבחרת אפורה וחלשה. זלאטן או זלאטן, במונדיאל הם לא יחסרו לי.

אני לא יודע מה מצבם של השבדים בענפי ספורט החורף, אבל בכדורגל, בטניס ובאתלטיקה הם התדרדרו בצורה קיצונית.

ארצי בן יעקוב 15 בנובמבר 2013

בדקה ה 32 נאני הפריע לרונאלדו להגיע לכדור ברחבה
רונאלדו הסתכל עליו במבט של "מהאידיוט הזה לא יצא כבר כלום"
פשוט עצוב

שוב זלטן לא הגיע למאני טיים ורונאלדו כן הגיע כרגיל,כמו שהוא עושה להם תמיד בקאמף נו

יהיה מענין בגומלין

תוהה בדרכים 16 בנובמבר 2013

רונאלדו רחוק מהלגיע תמיד למשחקים גדולים. זה נכון ש:

1. הוא מגיע יותר מזלטאן.

2. גם במשחקים לא גדולים שלו הוא לפחות פרודוקטיבי ומבקיע שערים חשובים.

קורא 16 בנובמבר 2013

אם שופטים לפי מספר השערים הוירטואוזיים של רונלדו וזלאטן ברור לגמרי מי שחקן מוכשר יותר טכנית מבין השניים.

מה שכן, רונאלדו עובד הרבה יותר קשה במגרש. אני מעדיף את זלאטן בגלל סיבה אחת: כשלמדתי לנגן גיטרה המורה שלי אמר לי שמה שחשוב זה שגם אם אתה עובד מאוד קשה על האקורדים תמיד תראה כאילו אתה בכלל לא מתאמץ, וזה זלאטן, גם אם הגולים שלו מדהימים זה נראה כאילו הוא עושה את זה בקלילות. רונאלדו לעומתו נראה כאילו הוא מזיע בשביל כל שער.

תוהה בדרכים 16 בנובמבר 2013

למרות העדנה התקשורתית לה הוא זוכה לאחרונה, זלטאן היה ונשאר קצת בלוף או לפחות הגדרת הכדורגל של ראש לשועלים.

אני אחרון מעריצי רונאלדו, אבל מדובר פה בשני שחקנים מספירות שונות. זלטאן זה טוב לגולים (יפים אומנם) בליגה הצרפתית או מול אנדרכלט. הערת שוליים בהיסטוריה של הכדורגל.

תומר חרוב 16 בנובמבר 2013

בעקרון אתה צודק(אם כי אתה מתעלם מהרבה שנים באיטליה) אבל בכדורגל, לפעמים הערות השוליים מעניינות יותר.

בכל מקרה, מה שהיה מגניב אתמול זה שרונאלדו ניצח בגול סטייל זלאטן.

אסף 16 בנובמבר 2013

תוהה – פיספסת את גוף היצירה העיקרי שלו: בין אנדרלכט לליגה הצרפתית היו 7 שנים בליגה האיטלקית ובליגה הספרדית, את כולן סיים כאלוף.
בסך הכל, זלאטן לקח ב 10 השנים האחרונות 9 אליפויות, בהולנד איטליה ספרד וצרפת, ב 6 קבוצות שונות. בדרך כלל הוא היה שותף בכיר או הכוכב הגדול.

בליגה הספרדית, לו ולרונאלדו אותו מספר אליפויות.

רונאלדו טוב יותר, אבל לא בהרבה.

נר הלילה 16 בנובמבר 2013

אני יודע מה אני רוצה במונדיאל:
איסלנד- קרואטייה – איסלנד.
אוקראינה- צרפת – אוקראינה.
יוון – רומנייה – dont care
שבדייה-פורטוגל – שבדיה ושזלאטן לא יופיע למונדיאל.

Jacky Elazar 16 בנובמבר 2013

ערן,חשוב שמסי יהיה במיטבו במונדיאל.
מונדיאלים בלי כוכבים הם מונדיאלים אפורים ומשעממים.
נהנה מכתיבתך.
עלב והצלח
ג'קי

רומן 17 בנובמבר 2013

למה ההתעסקות האינסופית בשאלה המטופשת מי השחקן היותר גדול?
מי שמדבר ברמות האלה מפספס את מהות הכדורגל.
זה משחק קבוצתי, לא הקקה האמריקאית שאתם כל כך אוהבים.

מי שראה אוקראינה נגד צרפת, ראה איך כדורגל צריך להיות משוחק, עם תשוקה, מהר, חזק, דרך האגפים, לחץ בלתי פוסק על כל המגרש, כל הזמן פותחים לשטח מת, כל הזמן בקצב.

זה כדורגל, זה תענוג, בלי שמות "גדולים" אבל עם קבוצה גדולה!
יאללה אוקראינה, עכשיו לזכות במונדיאל!

אופיר 17 בנובמבר 2013

רומן, אני חושב שהתוצאה הזו שימחה את כל אוכלוסיית העולם, מינוס 70 מיליון צרפתים (שגם ביניהם כמה מיליונים לא ממש מסמפטים את הנבחרת, או את צרפת).

אחד 17 בנובמבר 2013

אני לא מאמין שמישהו מעדיף לראות במונדיאל נבחרת אפורה כמו אוקראינה מאשר את צרפת. זה טימטום.

רומן 17 בנובמבר 2013

נבחרת אפורה?
עוד ילד של טיקי טקה.

אחד 17 בנובמבר 2013

ממש לא ילד, וסולד מהטיקי טקה

ערן לוי 17 בנובמבר 2013

רומן, אני מניח שאתה מכיר באופן אישי את ״אחד״, אחרת לא היית קובע בנחרצות שהוא ילד טיקי טקה, נכון?
צרפת תפסיד? היא לא תעלה. צרפת תנצח 0:3? היא תעלה. כל השונאים והאוהבים שלה יגיבו בהתאם, אבל העבר הקרוב שלה לא ישחק כאן שום תפקיד. גם אם תאילנד היתה מנצחת את צרפת בפלייאוף היא היתה עולה, זה עדיין לא היה עושה אותה נבחרת טובה, אבל לבטח סיפור טוב.

רומן 17 בנובמבר 2013

ערן איך למען השם אפשר להגיד שאוקראינה זאת לא נבחרת טובה?
בבית היא פייבוריטית מול כל נבחרת בעולם.
אתה ראית את המשחק? הם פשוט שוטפים את המגרש.

אופיר 17 בנובמבר 2013

מה יש בצרפת שכל כך מלהיב אותך? שמות גדולים? מתי בפעם האחרונה הם שיחקו יפה או הצליחו בצורה יוצאת דופן?

זו תגובה מערב-יורוצנטרית טיפוסית.

אחד 17 בנובמבר 2013

אני משוחד בתור אוהד באיירן. לא רוצה מונדיאל בלי אחד השחקנים המרכזיים של קבוצתי האהובה(לכן אני גם בעד קרואטיה מול איסלנד).

מעבר לזה, אני לא טוען שצרפת נבחרת גדולה או משהו,רק עדיפה על פני אוקראינה.

גרבר 18 בנובמבר 2013

ט-ו-ב… עדיפה, אבל בבית :)

רומן 17 בנובמבר 2013

איך אפשר לא לאהוב את הכדורגל האוקראיני?
הקצב, התשוקה, המשחק המגוון…
אין נבחרת יותר מלהיבה מהם בעולם

Comments closed