צדק הוא רק כוכב

אל תהיה צודק, היה חכם - אחרת זה עלול להיות מסוכן. לידיעת לוחמי הצדק באשר הם.

Slide1

מרכוס קרפט נכנס לרכב, מתניע ויוצא לדרך.  בעוד שעה הוא יפגוש את נציגי קבוצת האוהדים “Wannsee Front”. רק לפני כמה ימים הם זרקו עליו אבנים, איחלו לו מוות, ועכשיו הוא עומד להיכנס לגוב האריות.

הוא לא הפסיק לרגע להאמין שהוא עשה את המעשה הנכון.  הוא לא יכול היה לסבול עוד את הקללות והאיומים שהפנו אנשי „Wannsee Front“ לעבר רן שחר, שחקן הרכש החדש, רק בגלל שהוא יהודי.  הוא ראה כמה רן סובל באימונים ובמשחקים ולא יכול היה לשתוק.  אז הוא פתח את הפה ואמר את מה שאמר.

*

אנשי החזית לא האמינו שהשוער האהוב שלהם נכנס בהם חזיתית.  הם שמעו ממנו שהם גזענים, שהם הורסים את המועדון, והם התפלצו: אנחנו הורסים את המועדון? אנחנו שומרים עליו! היום מרכוס כאן ובעונה הבאה הוא יהיה בקבוצה אחרת, זעמו האוהדים, רק אנחנו נישאר כאן לנצח, ב-“Ost Kurve”.  אם אנחנו לא נשמור על טוהר המועדון עלולים להגיע לכאן עוד ועוד יהודים חו"ח, ומה אז?

בשבוע שעבר הם החליטו להראות למרכוס ולחברים שלו מי באמת הבוס, אז הם יצאו לכיכרות וזעקו את זעקתם.  עוד ועוד אוהדים הצטרפו להפגנת הכוח עד שמנו למעלה מאלפיים איש.  הם נכנסו לסניף הבנק הסמוך לכיכר, פרצו את דלת משרדו של מנהל הסניף הֶר גוטליב והחלו להכותו.  גוטליב ועוזרו ששהה עימו במשרד באותה עת התגוננו ואף שלחו כמה אגרופים משלהם לכיוון האוהדים שנסוגו מיד לאחור.  ממרחק סביר הם איימו על חייו של הֶר גוטליב ועזבו את המקום.  בכיכר הם הרגישו הרבה יותר בטוחים מהזעם היהודי המפתיע שחוו בבנק והצטרפו לשירת "מרכוס מת, מרכוס מת, מרכוס בן זונה".

*

עכשיו יושב מרכוס מול אנשי החזית כשביניהם מפריד שולחן עמוס בנקניקיות שמנוניות וצלוחיות חרדל.  הוא שומע את מה שיש להם לומר והוא מבין שהוא עומד להפסיד בקרב.  הוא מבקש מאנשי החזית, שכמה ימים קודם לכן השליכו עליו אבנים וסלעים, שירחמו עליו וירככו את הודעתם לעיתונות.  מנהיג החזית מנהל עם מרכוס משא ומתן עיקש ואחרי שלוש דקות יוצאת ההודעה לתקשורת:

"בפגישה בין מרכוס קרפט לנציגי החזית סוכם על סיום הסכסוך בין הצדדים.  קרפט שמע את מצוקת הקהל בחמשת החודשים האחרונים והבין כי אולי הפריז בתגובותיו נגד הקהל והבין ללבם.  אנשי החזית שמעו את טענותיו של קרפט, הגיעו להבנות ופתחו דף חדש".  ספלי הבירה מונפים אלעל, לחיים.

מרכוס עוזב את הפגישה ואבן כבדה על ליבו.  חמישה חודשים הוא ספג אש מאנשי החזית ועמד על שלו, האמין באמת שלו.  אפילו שדרני תוכנית הרדיו הפופולרית “Sekundo  und Monkeysonn” תמכו בו והעלו על נס את פועלו.  אבל מרכוס, שנשאר לבד בחזית מול אנשי החזית, לא רוצה להיות נציג הצדק עלי אדמות.  הוא בסך הכל רוצה להרוויח כסף ולהנות מכדורגל, אז הוא נכנע.

*

מרכוס נכנס למכונית ומתקשר לאמא שלו.  היא סבלה יחד איתו בחודשים האחרונים, תהתה בקול אינספור פעמים אם הוא באמת צריך את זה, התחננה שיפסיק.  אז כמה אוהדים לא רוצים יהודים בקבוצה, למה דווקא אתה צריך לתקן את העולם? תלמד מהחברים שלך, הם לא מוציאים מלה, שותקים.  תהיה חכם, לא צודק.  הוא מספר לה שהחליט להיות חכם.  תודה לאל, אומרת אמא.  ואיך אתה מרגיש עם ההחלטה, מותק?

חרא, לוחש מרכוס, אני מרגיש חרא.

יוסטון וה-NBA הרוויחו
ליגת שוקי ההון - בועות

28 Comments

גיסנו 7 ביולי 2013

נוסח ה"סולחה" לכאורה ממש נשמע כמו משהו שיצא מהסופרנוס.

מקווה שהמשפט האחרון בפוסט תקף גם לגבי הנמשל של הסיפור.

Rocky1 7 ביולי 2013

אדיר!

דמוסתנס 7 ביולי 2013

מקווה מאוד שגם אוהדי בייתר הגזענים מרגישים חרא, לצערי אני חושב שהם בורים מדי, מטומטמים מדי, סגגורים מדי, מורעלים מדי ואטומים מדי להרגיש אשמים.

אני שואל שוב, האם יש אוהד בייתר גזעני ועלוב אחד שמוכן לענות לי על השאלה, מדוע אתם חושבים שאדם נחות ממכם אם אם אינכם מכירים אותו, את אישיותו, או את מעשיו.

לצערי, אני די בטוח שאתם בורים ועלובים מדי בשביל לענות.

טתם הנחותים היחידים כאן.

אורן 7 ביולי 2013

ואז ראש הממשלה בירך את היו"ר החדש על מלחמתו באלימות ובגזענות,24 שעות אחרי שאותו יו"ר אמר-"הקהל לא בשל ליהודי".קלאסי.

צור שפי 7 ביולי 2013

מייאש. כולנו נובחים והשיירה הגזענית לא רק עוברת אלא גם מתחזקת. עמיר פלג הוא לא תמיד כוסית הארק שלי (במיוחד לא במחירים החדשים מבית מדרשו של יהיר לפיכס) אבל הטור שלו היום ב"ידיעות" תחת הכותרת "הגזענות של רביבו" ראוי להוקרה.

עכו"ם 7 ביולי 2013

לא אדיר, עצוב, נורא עצוב.

בני תבורי 7 ביולי 2013

טוב, גרמנים. אצלנו זה לא היה קורה.

תני 7 ביולי 2013

+1

red sox 7 ביולי 2013

ובכלל אסור להשוות.

matipool 8 ביולי 2013

בני – מעולה !

עמית זילברבוש 7 ביולי 2013

כ"כ נכון. כ"כ עצוב.
בכל מקרה, דרך יפה להעביר את המסר.

yg 7 ביולי 2013

אורי משגב כבר כתב על זה:

http://blogs.haaretz.co.il/urimisgav/842/

wazza 7 ביולי 2013

אני במקום אורי משגב שכידוע אוהד הפועל ת"א לא הייתי ממהר לכתוב כתבות כאלו

צור שפי 7 ביולי 2013

למה?

אורן 7 ביולי 2013

כן כי הפועל גזענית…ברור.

צור שפי 7 ביולי 2013

הפועל היא לא יותר גזענית או פחות גזענית מכל מועדון אחר בארץ חוץ מבית"ר. בבית"ר יש בעייה ייחודית והאוהדים הרגילים והנורמטיבים שלה הם הראשונים להכיר בזה.

יוני (המקורי, מפעם) 7 ביולי 2013

דומה לפוסט של אורי משגב בנושא, רק בלי הגרמנית.

רק חינוך, חינוך ועוד חינוך. כל השאר זה בולשיט.

יפתח 7 ביולי 2013

אחלה של טור.

אני באמת לא יודע מה עוד אפשר לעשות. הרוש היה לבד מדי כדי להתמודד עם הסרט הנוראי הזה. איפה התמיכה?! נורא עצוב.

פאקו 7 ביולי 2013

פוסט לפנים.

blue moon - man.city 7 ביולי 2013

אגב, לביתר יש מחנה אימונים בברלין השנה.

ערן – תוכל לעקוב אחריהם מקרוב.

תנסה לדבר עם נציג הבעלים שיארגן להם ביקור חינוכי בוילת ואנזה …

בעצם עזוב – זה עלול לסבך אותם עם האוהדים…

אסף THE KOP 7 ביולי 2013

למה, האם בגלל שמועל יד זה סימן רשום על שם האוהדים של הפועל ?

אסף THE KOP 7 ביולי 2013

מעבר לכך שלנושא המוזכר בפוסט כבר צמח זקן של בן-לאדן והאמור לעיל נראה כמו ניסיון אחרון לזנק על העגלה המקרטעת שנושאת את אחרוני הצדקנים-טהרנים נעלים מערבה, אל עבר השמש הזורחת מעל חופיה הליברלים של כת הנאורות, מעבר לכל זה…

האם הסיפור הקטן שהכנסת, על האלימות כלפי המנהלים בבנק, נובעת מהתפיסה הרווחת בקרב חוגים מאוד מסויימים ש"יהודים = כסף" ?

ואם כן, אז מי הוא בעצם בעל הדעות הקדומות ?

סקאוזר עייף 9 ביולי 2013

הוצאת לי את המילים מהפה…

דוד מירושלים 7 ביולי 2013

טוב, בתור אוהד בית"ר שפרעות יום שני הגדישו מבחינתו את הסאה ופרש (עד כמה שזה קשה, אבל אין ברירה אחרת) אני חייב לומר שההשוואה לגרמנים ויהודים לא תקפה כאן (ואצל אורי משגב כל שכן).

גזענות זה חרא מספיק, לא צריך להשוות כל דבר לנאצים.

אפריים 8 ביולי 2013

דוד, יש לך רעיון אחר כיצד ניתן ליצור זעזוע? איך לגרום לאוהדי ביתר להבין את החומרה של ההתנהגות הזאת? באמת. נראה שכלום לא עוזר.

יקי 7 ביולי 2013

ממליץ לכולם לעשות ביקור קצר בפייסבוק של "הקומץ היציע המזרחי".
הזעזוע מובטח
אלו האנשים שטביב כ"כ שש לשמח (הם רק לא יודעים מה הוא באמת מתכנן)
זה הקהל של בית"ר ירושלים
זה אלה שהתקשורת מלקקת להם בלי סוף על ה"צבע שהם מביאים לליגה"

The Rapture 8 ביולי 2013

אז אתה אומר שאם היו מביאים לבית"ר שחקן בלונדיני עם עיניים כחולות , שהוא מוסלמי על פי דתו , היו מקבלים אותו ?

אם ההיתנגדות והשנאה לערבים בבית"ר מבוססת על גזענות נטו , אז הם היו מתנגדים גם לשחקן אתיופי לא ? ואולי גם לשחקן נוצרי ?
או אסייאתי ?

מבחינה גזעית אין שום מאפיינים שמבדילים בין ערבים לבין יהודים מעדות המזרח . אפילו אנחנו לא תמיד מצליחים להבדיל , בטח שלא שאר העולם . זה כמו שנגיד ששנאה בין גרמני לאוסטרי זו גזענות .

אוהדי בית"ר רואים את הערבי באשר הוא כאוייב . נקודה . זה טיפשי באותה המידה , אבל זה לא אותו הסיפור כמו השנאה של בני הגזע הארי כלפי היהודים עם האף הארוך והעיניים החומות . ממש לא אותו סיפור חברס' . הגיע הזמן למצוא אנלוגיות חדשות , כי עם ההשוואה השחוקה הזאת אתם לא תחנכו אף אחד מה'קומץ' .

matipool 8 ביולי 2013

פוסט מעולה ערן . אתה במומנטום טוב .

Comments closed