שוקולד, זה מה שיש שם

"אם לא גיא לוזון, מי רואה את הליגה הזו בכלל? ליאור רפאלוב הוא השחקן הכי טוב שם, ואומרים שיש שם שחקנים ב-20 ו-30 מיליון יורו".

"לא מכיר את השחקן הזה (מארק המשיק, ע.ל), אני מכיר רק את הכדורגל הישראלי ואת נבחרת ישראל. אני מאמין בכם".

"אני רוצה שתחלמו הכי גבוה שאפשר. בואו נכוון למקום שני, ובמקרה הגרוע נסיים במקום השלישי".

"אני מצפה מהקהל, שלא הגיע בהמוניו בגלל שלא אהב את אצטדיון רמת גן, לבוא ולעזור לנו".

*

עזבו את זה שהוא מספר שהוא לא רואה את הליגה הבלגית ממטר, זה בטח לא מה שהוא אמר לאחיינו כשזה האחרון זכה להצעת עבודה שם. עזבו את השטויות על כך שהוא אינו מכיר את מארק המשיק, הסלובקי של נאפולי. ממש. שימו לרגע את החלומות המגלומניים שלו על העפלה ליורו בצד.

גם בלי כל אלה נשבר הזין מהזלזול התהומי בכל מה שאינו ישראלי, מהפרובינציאליות המאוסה הזו, מהשימוש של ביטול יהיר ומזלזל מול כל מה שלא מסתדר עם האג'נדה הפרטית שלו.

אבל להכריז שהקהל לא הגיע בגלל אצטדיון רמת גן? אולי אפשר להכניס לאמירה הזו גם את האוכל הדוחה במזנון ואת המים שזורמים החוצה מהשירותים. ומה עם התור הארוך במקדונלדס קניון איילון? למה לא פותחים שם עוד קופות?

אוהדי הכדורגל בישראל התרגלו בכיף למושבה ולאצטדיון 'רדיוס' בנתניה, ופעם, אולי, הם לא יצטרכו להגיע למגרשים כמו הי"א של אשדוד או גרונדמן של רמת השרון, אבל הם בטח לא מפונקים, והם היו מפוצצים את אצטדיון רמת גן המכוער אם רק היה מה לראות שם. כי אצטדיון רמת גן היה מלא ב-1:1 מול אוסטרליה, ב-0:5 על אוסטריה, ב-2:1 לספרד, ב-0:0 מול קולומביה. וגם אז דיברו גבוהה על נבחרת ישראל, אבל לפחות אז המציאות, גם אם רחוקה אלפי מילין מהאמת, היתה קרובה יותר למציאות.

כי אז, בשנות השמונים והתשעים, לא היתה העפלה מהמקום השלישי, אבל גם לא שמענו פליטות פה זיבולופטריוטיות שיספרו לנו כמה חזקים אנחנו ואיך שאנחנו לא רואים אף אחד ממטר. אם אתם שואלים אותי, הייתי מוחק את המונח 'לא רואים ממטר', על שלל הטיותיו ונרדפיו, מהלקסיקון העברי. קצת צניעות לא תזיק.

luzon

*

אף פעם לא חיבבתי טורנירים של נבחרות. שחקנים שמתאמנים בקבוצות שונות, עם מאמנים שונים, עם טקטיקות שונות, בתנאים שונים, מגיעים מכל קצוות העולם והליגה לשבוע אימונים משותף, משחק או שניים כל כמה חודשים. וכשמוסיפים לכך את העניין הלאומי המצב רק מחמיר, כי עכשיו זה כבר לא רק משחק, עכשיו זה הופך לעניין של חיים ומוות. כי נצחון של אנגליה על גרמניה הוא לא סתם ניצחון אלא נקמה על מלחמת העולם השניה. כי ארגנטינה נוקמת באנגליה על כיבוש המלווינאס, כי הפסד לקרואטיה בבית הוא בגלל השופט הנאצי, יימח שמו. ומה עם כל הערבים האלה שלא מוכנים לשיר את 'התקווה'?

אבל הייתי שם בהפסד לספרד,ובנצחון על אוסטריה, ובתיקו עם אוסטרליה וקולומביה, והיתה שם שמחה אמיתית (מול אוסטריה) וצער אמיתי (מול כל השאר). והכדורגל של נבחרת גרמניה שמח, של אנגליה סיזיפי, של ברזיל פדאללי ופננקי, אבל אם כבר נבחרות אני מעדיף את זו של ישראל – החלשה, הפאתטית, נטולת המודעות העצמית, היחידה ממנה ניתן ללמוד איך לא מתנהגים, וכל זה בגלל שהיא שלי.

ורק ההוא מצליח להרוס את החוויה (חיובית? שלילית? העיקר החוויה) עם השטוית שהוא פולט (וגם גוטמן, אבל גם לגוטמן יש בוס). פעם זה היה על נבחרת שוויץ העגלות, אחר כך זה המשיך עם הנבחרת המצחיקה של יוון, עכשיו הוא לא מכיר את בלגיה.

את פסל הילד המשתין הוא בטח מכיר.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

גרייזס צודק - צריך מטרה
ניסיון

57 Comments

duncan 5 במרץ 2014

תיארת תרבות ערסית "למה מי אתה?" טיפוסית ישראלית.

Amir A 5 במרץ 2014

דווקא הביטוי "לא רואים ממטר" הוא במקום. אם תתרגם אותו לעברית תקנית יצא לך "אנחנו עוורים".

אריאל גרייזס 5 במרץ 2014

שכחת פדופילים גם.
כל כך מגוחכת הירידה שלו על הליגה הבלגית (זאת שעוד שנתיים הוא יפאר כשידאג למנות את האחיין שלו למאמן הנבחרת) כשכמעט אף אחד משחקני הנבחרת הבלגית לא מגיע משם.
אבל באמת, למה להתעסק באידיוט הזה?

משה אהרון 5 במרץ 2014

כמו שאני אומר לבת שלי כשהיא חוזרת מהגן ומתלוננת על חלק מהחברים שאומרים לה כל הזמן שטויות. תתעלמי, בסוף הם יפסיקו לגיד שטויות אם אף אחד לא יקשיב

דמקה 5 במרץ 2014

רק תיקון – מארק המשיק, לא תומס.

ערן לוי 5 במרץ 2014

תודה, יתוקן.

זורק מילה 5 במרץ 2014

אז לוזון אמר, סו וואט.

לקפוץ על העגלה כל פעם מחדש אחרי עוד אמירה אומללה שלו,זה שווה ערך להתעלל בחסר ישע. הרי כולנו יודעים שעוד רגע קט, שבוע שבועיים, תגיע אחת חדשה ולא פחות הזויה מהקודמת, רוב הסיכויים שיותר.

מבחינתי לפחות, כל ההתעסקות באמירה מטופשת כלשהי של האיש החלול הזה היא מיותרת, אפילו אובססיבית.

ערן לוי 5 במרץ 2014

נכון, לא כדאי להתעצבן בגלל שטויות שכאלה, זה היה וזה הווה וזה יהיה. אבל כיף לכתוב לקוראים שיודעים בדיוק על מה מדובר כאן, גם אם השם המפורש לא הוזכר בפוסט אפילו פעם אחת.

זורק מילה 5 במרץ 2014

טוב נו זה נו בריינר לגבי זהותו.

תראה,כמובן שהתקשורת הישראלית חוגגת על זה,זה הלחם והחמאה שלה וצריך הרבה כניסות והקלקות עבור כסף טוב מפרסומות באתרי האינטרנט,העיתונים חייבים כותרות בכדי למכור את העיתון של אתמול (לא מבין מי עוד קונה עיתונים בעולם של היום)וערוץ 5 צריך כמה חסרי מושג בעצמם שיצעקו קצת עבור רייטינג טוב.

אבל לך כבלוגר עצמאי? (שכותב בדה באזר לקהל יעד מצומצמם יחסית, ובלשון המעטה קצת יותר משכיל מהטוקבקיסט הרגיל בוואן או דומיו), נראה לי (בעצם לא נראה לי אלא אני בטוח) שיש לך הרבה יותר מה להציע או להביא לשולחן,מאשר לבזבז את הפוסט השבועי על איש חלול ( כל מה שכתבת נכון,אבל לעוס כבר שנים על ידי התקשורת)

ערן לוי 5 במרץ 2014

אני לא מאמין שזה בזבוז. אני כותב על מה שאני חושב, ונכון שלא צריך להיות גאון הדור כדי לדעת על מי כתבתי, אבל אבי לוזון הוא לא הבעיה העיקרית אלא הסימפטום. אני לא אוהב את הדרך בה נעשים דברים באופן כללי, את האופי והיהירות המקודשים, ואת זה לא אבי לוזון המציא, הוא בסך הכל פועל בסביבה הטבעית שלו. אז אני כותב על דברים שיושבים בתוכי, לא בשביל פרסומות או קליקים, ואני מחובר לספורט הישראלי ומוצא הקשרים ספורטיביים לדרך חיים כללית, ותודה לאל שכבלוגר עצמאי יש לי את האפשרות הזו.

bb 5 במרץ 2014

תיקון קטן – מארק האמשיק לא תומאס.

matipool 5 במרץ 2014

+1 .
לוזון הזה שחצן , מלא בעצמו , ערס , מגעיל , מגלומן , חי בפנטזיות וחושב שאפשר ךשקר את כולם כל הזמן .

matipool 5 במרץ 2014

ךשקר = לשקר .

צור שפי 6 במרץ 2014

הוא חושב שאפשר גם ךשקר.

no propaganda 5 במרץ 2014

צודק, אבל אם שנייה תתעלם מכל אלה, הוא דווקא לא רע בתור יושב ראש ההתאחדות.

JOSH 5 במרץ 2014

איך בדיוק?
במדינה המטומטמת שלנו ההתאחדות אחראית על הליגה – בזמנו הפופולריות שלה ירדה משמעותית, כ-40% לפי הערכות. בנוסף משקיעים בורחים מהכדורגל הישראלי אפילו יותר מבעבר.
השחיתות והלכלוך רק גברו עם כהונתו. המהלך שהנהיג, לביטול הליגה הארצית והגדלת הליגות, הוריד את הרמה הכללית בליגת המשנה.
הוא מעורב ישירות, גם אם לא מודה בזה, בקבוצה בליגה הבכירה.
נבחרת ישראל, שמייצגת את ההתאחדות שהוא עומד בראשה, פשוט מגעילה את הציבור (הרבה בגללו), וגם ממנה משקיעים בורחים (אדידס לא מעוניינת להמשיך את ההתקשרות בתנאים הנוכחיים, הספונסרינג דועך). לא מצליחים למכור כרטיסים למשחקי נבחרת.

אז במה הוא טוב?

הרמן וולף 5 במרץ 2014

פני האיש כפני הכדורגל הישראלי וההפך, וכל מילה נוספת בנושא מיותרת…

תורג'י 5 במרץ 2014

עצוב.
אלה פני הכדורגל.
ואלה פני החברה כולה.

די סטפאנו 5 במרץ 2014

las malvinas son argentinas
מלוינאס

wazza 7 במרץ 2014

מוכרים יותר בשם פוקלנד, תתרגלו…

ערן לוי 7 במרץ 2014

ממש… לך תאמר את זה בארגנטינה…

ק. 5 במרץ 2014

לא רע "אצטדיון 'רדיוס' בנתניה" וגם הביטוי "זיבולו-פטריוטים" -אבל מסכים עם מי שכתב שבאמת להתייחס ברצינות ו/או להתעצבן מהמילים שהבנאדם מוציא מהג'ורה שלו זה חסר טעם.

איציק 5 במרץ 2014

מקול הסיפור הזה יצאתי אם שאלה אחת מציקה. אם בלגיה לא רמה וסלובקיה היא כלום ולוש דבר, למה לא לכוון למקום הראשון? למה לכוון רק לשני?

איציק 5 במרץ 2014

מקול == מכול

איציק 5 במרץ 2014

איך במקום "ושום" הגעתי לכתיבת "ולוש" לא יכול להסביר. אחשוב על זה מאוחר יותר…

אבישי (הרמתגני) 5 במרץ 2014

וגם במקום בוסניה יצא לך סלובקיה :)

איציק 5 במרץ 2014

זה כבר בעיות בידע בגאוגרפיה… בעייה אחרת לגמרי!!!

edgecator 5 במרץ 2014

לוזון חכם. יודע טוב מאוד מי האמשיק, מכיר מצוין את בלגיה. הוא פשוט מחפש לעשות כמה שיותר נזק – בקרוב הוא יפטור את הכדורגל הישראלי מנוכחותו ויעבור לביצה של אופ"א, וכשהנבחרת תקרוס שוב תחת הציפיות המגוחכות שהוא דואג לבנות, הוא יהיה רחוק מכאן ויריץ דאחקות עם פלאטיני.

להקיא.

אלי 11 5 במרץ 2014

לגבי האחיין והדוד, ישנה סבירות לא נמוכה שהם הולכים ליפול מהאולימפוס הבלגי בגלל נפלאות שיטת הקיזוז. אותה שיטה שהדוד אבי לא הפסיק להלל ולשבח בטענה שהיא "מוסיפה עניין" לליגה. לא שאכפת לי מי תזכה באליפות בבלגיה, אבל אי אפשר להתעלם מהאירוניה אם אותה שיטה תבוא ללוזונים בהפוכה ותבעט בהם מאחורה. נראה אז כמה הם יהללו אותה ויגידו שהיא "מוסיפה עניין".

שניר 5 במרץ 2014

עוד תיקון- מלווינס או פוקלנד.
ובנוגע לטקסט-אם יש כוח בידי עיתונאים באספקט הזה הוא לא לתת במה לכל אמירה מתלהמת, אפשר לחשוב על קשר של סיבה ותוצאה גם מרמת הסיקור התקשורתי הכ"כ מנפחת ציפיות ואז דואגת שיהיה פיצוץ גדול. כשרמת הסיקור תפסיק להיות מתלהמת כ"כ אולי זה ישפיע על הכדורגל שלנו, שילמד להיות יותר צנוע ומכיר את מקומו.

חובק 5 במרץ 2014

הקדמה: "אצטדיון רדיוס בנתניה" – חחחחחחחחחחחי בריבוע (והמבין יבין). ענק!

ערן, הרשה נא לי להביט מזווית קצת שונה.

סדרת משחקים בין אלופת בלגיה לאלופת ישראל… מה תהיינה הבדלי הרמות? אני זוכר את חיפה מפסידה את ליגת האלופות מול קבוצתו של ברדה תוך כדי נאיביות מעצבנת, אבל עליונותה של הקבוצה הישראלית ניכרה.

אני חושב שהבדלי הרמות בין הליגות הן לא מהותיות. משום מה, בליגה הבלגית יש הרבה יותר כסף. לא מצליח להבין איך… אצטדיונים קצת יותר גדולים משלנו, אוכלוסיה לא הרבה יותר גדולה משלנו, הופעות באירופה קצת יותר מאיתנו – אבל משכורות פי כמה וכמה מאצלנו. מישהו בפוסט אחר הסביר שהממשלה נותנת תקציבים גבוהים. אוקי…

זה בטח לא מצדיק זלזול ובטח לא קשור לנבחרת שלהם שלפי קאדר השחקנים שלה אמורה לפרק לנו את הצורה ללא רחמים.

לפעמים להאמין בעצמנו זה דבר שיכול להרים אותנו חזק למעלה. אבל אני מסכים שכאן ההתנהגות היא פאטתית.
מצד שני, לא להאמין שאפשר, ולוותר מראש, זו בעיה מסוג אחר (ע"ע מכבי תל אביב שמפסידה לבאזל. זה לא שמכבי לא אמורה להפסיד… אבל לא בצורה מבישה כזו).

הרי ברור שלוזון באופן מילולי ישיר לא מאמין למה שהוא אומר. הנה הרמה להנחתה/פוסט – למה הוא אומר את זה?

סניור 5 במרץ 2014

לא בקיא במספרים ואולי אני טועה, אבל אני מתאר לעצמי שכמות הצופים במשחקים והכרטיסים שנמכרים מהווים יסוד מרכזי לכסף הגדול יותר של הקבוצות הבלגיות.

חובק 5 במרץ 2014

כמות המקומות באצטדיונים היא בממוצע 10000 יותר מפה. כנ"ל כמות הצופים. זה נותן משהו כמו עוד 20 מליון ש"ח לקבוצה בממוצע. זה נותן עוד כ 20 מליון ש"ח בממוצע לקבוצה (נניח).
זכויות שידור לא אמורות להיות שונות משלנו, היות והאוכלוסיה לא גדולה בהרבה…

עדיין לא מצדיק את רמת השכר המטורפת שקיימת שם.

מה שאני מנסה לומר, זה שאם נצליח לשלם את אותה רמת שכר, הרי שנצליח להשאיר כאן שחקנים מקומיים טובים. השאלה איך מגיעים לרמת השכר שלהם? הרי תנאי הפתיחה די דומים….

סניור 5 במרץ 2014

נניח שהחשבון שלך נכון, ונניח שמתוך ה-20 מיליון האלה רק חצי הולך לשכר, זה עוד 2.5 מיליון דולר למשכורות, כסף שיכול להפוך את הפועל חיפה לקבוצה בליגה האירופית.

גילעד 6 במרץ 2014

בהנחה שהוספת רק 20 מיל' מהכרטיסים, ונניח ותוסיף עוד 10 מיל' לקבוצה מטלוויזיה (אני מאמין שזה יותר. הכדורגל הישראלי פשוט מוצר מזעזע טלוויזיונית וזה ניכר ברייטינג, מה שחד משמעית אמור להיות ניכר גם בכסף).
זה כבר פער ענקי.

כסיפוביץ 5 במרץ 2014

Who let the dog out?

סימנטוב 5 במרץ 2014

לא חסרים כאן אבי לוזונים וכל שאני יכול לעשות זה להיות חיובי עם הסביבה ולקוות שנתחיל משהו טוב יותר (אני פעיל בקהילה בבי'ס וכד') הבעיה שקל להיות אלים גס בוטה וקשה לשנות את המצב למשהו טוב מתחשב ועדין יותר (מילה אחת רעה שקולה כארבע מילים טובות לשנות דברים) בעמי אני חיי ולפחות אין לי אשליה לגבי השכונה כאן. יש לי מספיק דברים על הראש ממשכנתא ועד חיפוש אחר זמן איכותי אולי אני מעדיף לטמון את הראש בחול אבל אני לא מעוניין בחמיצות בחיי מה שאפשר לעשות אני אני עושה וממשיך הלאה.

רומן 5 במרץ 2014

נראה לי שהפעם באמת נעלה :-) (20 שנה אני אומר את זה)
גוטמן מאמן מעולה, הבית שקול, בלגיה בליגה אחרת, כל השאר לא טובות מאיתנו בכלום.
לגבי לוזון, הוא באמת פרחח חוצפן, אבל עשה יותר לכדורגל מכל קודמיו החביבים והאינטלגנטים.
מקצועית, אין לנו שוער וזת בעיה ענקית, יש לנו רק בלם אחד טיבי, אם בן חיים יחזור לארץ זה יכול לעזור מאוד, גם מגן ימני טוב אני לא מכיר, טוואטחה דווקא מעולה משמאל, הכנפיים שלנו מצוינות רפאלוב ומליקסון וורלד קלאס, קישור אחורי מעולה עם כיאל וביטון, ואם חמד ובן בסט יחזרו לכושר יש לנו חוד קטלני.
אז בקיצור הכל טוב חוץ מזה שאין שוער, ההגנה פח, וחסר נואשות פליימייקר, נאתכו משתדל, אבל לצערי זה לא זה, ברקוביץ הוא לא..
גוטמן חייב לעבוד יום וליל על למצוא דרך לייצב את ההגנה שלנו, על זה יקום ויפול הקמפיין.

duncan 5 במרץ 2014

אופטימי מאד

גילעד 6 במרץ 2014

רפאלוב ומליקסון וורלד קלאס?????
הרחבת את המושג באופן נפשע כמעט…
אני לא מתייחס ליתר הדברים שכתבת, שחלקם מעוררים שאלות של כמה פעמים ראית את השחקנים שלנו מתמודדים עם שחקנים ברמה גבוהה יותר…

רומן 9 במרץ 2014

למה ככה?
תגיב נקודתית..
אני באמת חושב שרפאלוב ומליקסון וורלד קלאס, לא די מאריה בייל ורנואלדו, אבל בהחלט שחקנים מצוינים ברמות האירופאיות הגבוהות.

Martzianno 5 במרץ 2014

אצטדיון ״רדיוס״ – שאפו.
אלי לוזון נהיה קצת כמו הרב עובדיה זצ״ל(?) בערוב ימיו.
פעם ב- הוא מביא אותה ביציאה שלא קשורה לכלום וכולם עפים על זה.

קסיוס קליי 5 במרץ 2014

עזבו רגע נעלה או לא..

יש יותר מנחוס ומעצבן מגוטמן?

אי אפשר לאהוד את הנבחרת איתו פשוט אי אפשר.

אני מקווה שיום אחד יבינו שברקוביץ לנבחרת זה לא מינוי הזוי.

לשים את גוטמן לקדנציה שניה זה הזוי.

אין כזה דבר הפקת לקחים מקדנציה קודמת – או שיש לך את זה או

שאין.

יש הבדל גדול בין אימון קבוצות לנבחרות.

duncan 5 במרץ 2014

אני מת שמדברים על מאמן. תגיד, עם המאמן הכי טוב בעולם (מי שזה לא יהיה) אנחנו מסיימים מקום שני?
זה באמת תלו במאמן או במזל שהיריבים יהיו חלשים (סטייל צרפת 1993).

omer 5 במרץ 2014

גוטמן הוא הבעיה? באמת??
גוטמן, כמו קודמיו הישראלים (שרף, קשטן, גרנט) בתפקיד, מונה לנבחרת אחרי שהיה המאמן הישראלי הכי מצליח, הוביל את הפועל לתוצאות באירופה ויצר קבוצה שגדולה בהרבה מסך חלקיה. וכשזה לא עבד, מינו מאמנים זרים, אלוף אירופה לשעבר ואגדת כדורגל.
אף מאמן לא יכול להצליח בנבחרת משום שהציפיות לא ריאליות. יש לנו כדורגל חלש, כמות נמוכה מאוד של ילדים וכדורגלנים פעילים ביחס לאוכלוסייה לעומת אירופה, ניהול כושל והמון ריקבון. הכדורגל הזה מייצר כיום נבחרת חלשה, כמו תמיד (כולל ימי ברקוביץ ורביבו). אז תפסנו פעם אחת את אוסטריה בשפל, אבל מיד לאחר מכן דנמרק החזירה אותנו למקומינו הטבעי.

בקשר לברקוביץ- אני דווקא בעד המינוי. אין ראוי מהבור הזה לעמוד בראש הנבחרת. חוץ מזה, תוצאות גם ככה לא נראה, אז לפחות שיהיו צחוקים

קסיוס קליי 5 במרץ 2014

מאמן ועוד איך אחת הבעיות.
אחרת מה זה משנה את מי אתה ממנה?

המאמן אמור להוציא שלם הגדול מסך חלקיו.

גוטמן היה מינוי ראוי בזמנו, עשה מיליון טעויות.
קיבל קדנציה שנייה ואז חזר על אותן מיליון טעויות והוסיף עוד מיליון.

זה נכון שדור השחקנים לא הכי טוב שיש, אבל אפשר לכפר על זה בעזרת המון דברים אחרים.

אתם רואים את הדברים בצורה טכנית מדי.

duncan 6 במרץ 2014

זה משנה מאד את מי אתה ממנה. אבל קח את המינוי הכי טוב בעולם (תבחר אתה מי זה) ותגדי לי אם אתה עולה שלב

קסיוס קליי 6 במרץ 2014

אני

רומן 6 במרץ 2014

שמע אני בטוח שעם הידיניק על הקויים היינו עולים לפחות לפלייאוף שבטורניר הקודם.

קסיוס קליי 6 במרץ 2014

נלחץ בטעות.. לא הייתי לוקח את עצמי.. (:

כל מאמן אחר היה עושה עבודה יותר טובה.
זה כמו שכל מספר הוא גדול מ 0.
(וכן גוטמן הוא בדיוק 0 )

וכן, עם עבודת אימון בסיסית לחלוטין ללא הרכבים הזויים ובלי אשליות שאנחנו בעונת הפוקסים של הפועל תל אביב, ישראל תהיה לפחות מקום שלישי עם תקוות ריאליות למקום השני.

בוסניה טובה אבל הגיעה לדרג הראשון כשהיא בתקופת שיא.
היא יכולה לרדת משם מהר מאוד,זו לא נבחרת גדולה.
זו נבחרת שגם ווילס יכולה לעקוץ בקלות.

תוך טורניר או שניים הם חוזרים לגודל הטבעי שלהם שזה בין דרג 3 ל 2.

כריזמה, רוח מפקד, רגישות, גמישות מחשבתית, יושרה, יצירת אמון, יכולת לייצר אחדות, יצירתיות – כל אחת מהתכונות ביחד ולחוד יכולות לשמש מאמן ולכפר על היעדר כשרון.

לגוטמן אין אף אחד מאלה ולא רק שאין לו אותן ברמה סבירה אין לו אותן בכלל.

אגב, המאמן שהייתי לוקח הוא ברט ואן מווריק (לשעבר של הולנד).

duncan 6 במרץ 2014

אז איך תסביר שעם כל המאמנים ב22 שנה האחרונות אנחנו לא מגיעים לשום מקום?למה לחפש כל פעם אשמים – גרנט,שרף,נילסן וכעת גוטמן. אנחנו תמיד מסיימים במקום שכנראה ראוי לנו – אחרי נבחרות טובות יותר. ואל תיקח משחק אחד במאה משחקים (אוסטריה/צרפת). לאורך טורניר שלם אנחנו פשוט גרועים. אז אל תמכור אשליות. עם פפ או עם מנצ'יני נסיים מקום שלישי במקרה הטוב.
אין לך חומר שחקנים ליותר מזה.

קורא 6 במרץ 2014

כי הם פשוט היו לא מספיק טובים. תראה מה יוון עשתה עם מאמן גרמני. תראה איך יונייטד נראה בשינוי אחד – המאמן.

אל תגמד את תפקיד המאמן ואל תאדיר את תפקיד השחקנים. האמת היא באמצע – השילוב בין שחקנים ומאמן הוא מה שמוביל ליכולת טובה, ואם יש לך שחקנים לא מספיק טובים – על אחת כמה וכמה – שים מאמן מצויין שיפיק מהם את המקסימום.

גילעד 6 במרץ 2014

אבל יש לך שחקנים פח!

בואו נחזור רגע לפרופורציות. לנבחרת הזו אין אף שחקן באחת משלוש הליגות הבכירות באירופה. לנבחרת הזו אין אף שחקן גם בסרייה א', כנראה הרביעית באירופה כרגע. לליגה החמישית בטיבה באירופה, צרפת, יש לך 4 שחקנים, שרק אחד מהם מגיע מדי פעם להרכב. להמשיך ככה?

הרמה בליגה שלנו מזעזעת ואנחנו ראינו את זה גם ביכולת של הישראליות באירופה מול קבוצות שהן ממש לא קבוצות דרג ראשון.

למה אנשים ממשיכים לספר סיפורים שהנבחרת הזו שווה יותר? העובדה שאתם מכירים את השחקנים האלו לא הופכת אותם לטובים.
לעזאזל, השחקן שמצופה ממנו להיות הכוכב של הנבחרת בשלב הזה היה שחקן ספסל שבקושי קיבל דק' בפלרמו, קבוצת תחתית באיטליה בשעתו.
או שאולי אתם מצפים מהשחקן שכשחקן חופשי הגיע לסגנית אלופת יוון להיות הכוכב של הנבחרת.

תתאמו ציפיות למציאות העגומה, אין לנבחרת הזו קאדר בכל מקרה.

רומן 6 במרץ 2014

מה עם כיאל ורפאלוב?

קורא 6 במרץ 2014

כמה שחקנים יוונים שיחקו באירופה לפני שהם לקחו את האליפות? פחות משחקנים ישראלים שמשחקים באירופה.

גם אם השחקנים פח – עדיף מאמן טוב שיאמן שחקני פח ממאמן גרוע שיאמן שחקני פח.

גיסנו 7 במרץ 2014

הליגה היוונית בבסיסה הרבה יותר טובה מהליגה הישראלית, מאז ומעולם בערך.

השחקנים היוונים מגיעים הרבה יותר מוכנים מבחינה טכנית, טקטית ופיזית מכל שחקן ישראלי, גם אם הם משחקים בליגה המקומית שלהם.

קסיוס קליי 6 במרץ 2014

יש הבדל בין לא לעלות לבין להמאיס את הנבחרת על האוהדים ולשחק בצורה מבישה.

לא איכפת לי שלא נעלה רק שלא נתבזה וזו לא משימה כזו סבוכה.

הבעיה שגוטמן הוא אידיוט חברתי ומקבל החלטות ברמה המביכה ביותר.

אהבנו את הנבחרת את שרף, עודדנו את הנבחרת עם נילסן והערכנו את הנבחרת של גרנט.

הנבחרת של גוטמן פשוט מבישה.

Comments closed