כמו לפני שנים

מכבי זוכה בטרבל ואני שמח, ונזכר איך זה היה פעם, ושמח עוד יותר. טרבל - כי היום גם מי שלא קופץ צהוב.

יוצא מהמשרד ברבע לשש, חושב על הדרך הארוכה הביתה. שוב שביתת רכבות, פעם רביעית השנה, וזה מתחיל לעלות על העצבים. שלוש רכבות מתחת לאדמה, שלושתן מפוצצות, ובערב גם מסריחות. אבל היום מרגיש אחרת. עוד שתי תחנות, עוד תחנה אחת, הגענו.

יש המון דברים לעשות הערב, ואין יום אחר לעשות אותם, אז אני רץ לקניון, להספיק כמה שיותר לפני שבע וחצי. והקניון כמעט וריק מאדם. מוכרים עומדים מחוץ לחנויות, מנקים את הכניסות, את החלונות. בית הקפה בכניסה ריק מאדם, גם במקדונלדס שליד לא נרשמת תנועה חריגה. שקט היום, אני מחייך לקופאית, בגלל השביתה, היא עונה. בגלל השביתה? אני תוהה, אנשים בכל זאת גרים כאן, לא? מסתבר שלא, היא מחייכת.

עוד חנות אחת, עוד שני עניינים, נכנס לבנק, יוצא מהבנק, משהו חסר לי ביד, חוזר לבנק, אוסף את בקבוק המים שנח על הכספומט, עולה לרחוב, ממהר הביתה. היום טרבל.

*

בבוקר ידעתי שהיום יהיה טרבל. ועם התחושה הזו פתחתי את האייפד, ועל הבוקר הספקתי לקרוא שנתניה עשתה את זה קודם, ב-1978, אליפות וגביע ואינטרטוטו. אבל אני, מה אכפת לי ממכבי נתניה, לפעמים נדמה לי שבגללם הפכתי לאוהד מכבי. כולם היו אוהדים של נתניה בבית הספר, ואף פעם לא הבנתי למה ילדים שנולדו וגרו בחולון של שנות השבעים מחליטים להיות אוהדים של נתניה. אוהדי הצלחות היו כבר אז, וכולם שרו את "ממממ מממנננ", “בלבל אותו טלטל אותו גלגל אותו בקשת" ו"נרוץ נרדוף נשיגה, מקום ראשון בליגה" אחרי הטרבל שלהם. ועדיין לא ביקרתי במגרש כדורגל, אבל ההגיון שבה את לבי כבר אז, והבנתי שאוהד נתניה אני לא רוצה להיות. ואבא שלי אוהד הפועל, אז אני הייתי מכבי. אלא מה.

והמשחק הראשון שלי אי פעם היה בדרבי, עם השער מהאוויר של אבי כהן, ואחר כך עוד כמה משחקים, וה-0:2 על הפועל חיפה במחזור האחרון שהביא את האליפות, והירידה לדשא לפני שהיא הפכה לפלילית, והריצה לכל עבר, לשאוף לריאות ניחוח של כל עלה ירוק ומקוצץ של דשא לפני שיעיפו אותנו, אבל אף אחד לא העיף אותנו, והתקרבתי למישהו שנראה כמו שחקן, מספר 3, מיקו בלו, המספר שלי בדה באזר.

ושנים קשות, ושנים רעות, ואחר כך שנות התשעים העליזות, וחיים לייבוביץ' ודני לאופר וגדעון בריקמן, ואלכס שניידר ולוני הרציקוביץ' ופיליפ משהו, ואחר כך כבר איבדתי עניין והפסקתי להגיע למגרשים כי נהיה שם מגעיל. ובביקורים בארץ האחיין רצה כדורגל, אבל הוא אוהד בית"ר, לא רוצה מכבי, אז פעם בית"ר ופעם מכבי, והאוהדים של בית"ר מוציאים עוד יותר את החשק. והקש ששבר את גב הערנלוי היה נצחון מכוער של מכבי על אשקלון בבלומפילד, עם קללות שלא חשבתי שקיימות, ועם שחקנים שלא שמים על האוהדים, שעושים טובה שהם מגיעים ליציע להודות להם, שמעבירים איתם שניה וחצי לפני שהם יורדים לחדר ההלבשה, לא שמעו שם על מראית עין.

אבל כאן, בברלין, זה חזר. ויש הרבה משחקים מרכזיים עם מכבי, ברוך השם. אז אפשר לשבת מול המחשב שמחובר לטלויזיה בשני בערב, אחרי יום העבודה הראשון של השבוע, ולהירגע עם מכבי. ותמיד התחרות עם בונדסליגה 2 קשה, כי מכבי זה עדיין לא קייזרסלאוטרן, אינגולשטדט או בוכום, אבל משהו נשאר בלב, ולרוב המשהו הזה תופס פיקוד.

KMO

 

*

ידעתי שמכבי יזכו בטרבל, אז מיהרתי הביתה, להספיק ולראות את הכל. ומכבי שמעו שאני ממהר, ורצו שאראה בסלון בברלין מה הם שווים, אז הם השחילו שישיה לבאר שבע, סגרו את הטרבל אחרי שעה של משחק, ועם גארבג' טיים ארוך הפנו את תשומת לבי לשטויות של שלמה שרף, (שהתחילו מוקדם יותר):

  • "הוא לקח פה בעיטה מטווח בלתי אפשרי וחבל" – על בעיטה מ-20 מ' של מאור בוזגלו.
  • "אם היא רוצה להיות מועמדת לגביע היא חייבת להשוות ומהר" – על באר שבע בדקה ה-46, שניות לפני שראדי הגביה ופריצה הבקיע את השלישי.
  • "יתרון של שתיים אפס בתחילת המחצית השניה הוא יתרון משמעותי" – אחרי שפריצה עשה 1:3.
  • "הוא לא נתן משני מטר אז הוא רוצה לתת מ-18” – טל בן חיים, חלוץ עאלק.

מישהו בוחר לשלם לו על הפרשנות, אנחנו בוחרים לצחוק מהפרשנות, הכל בסדר. העיקר שיש טרבל.

פתאום, אחרי שריקת הסיום, התרגשתי. לא בגלל פאקו שלא הפסיק לחייך; לא בגלל עדן בן בסט שנראה כאילו נולד במכבי; לא בגלל ערן זהבי שבראיון עם מודי ובוני אמר "באמת" חמישים פעם; גם לא בגלל הפאה על הראש של פריצה.

בגלל בני טבק.

השיער הכסוף והג'ינס לא יטשטשו לעולם את דמותו מפעם,שבבגדי ספורט צמודים לגוף טסה על המגרש כמו השינקנסן, שהשאירה אבק למגנים, שפסעה על הדשא בצעדי ברווז, שהבקיעה נגד פורטוגל, נגד ליברפול, נגד הפועל בדרבי, נגד בית"ר בימק"א במשחק העונה של 1979. ועשרים דקות עד שמצליחים להקים את הבמה המצ'וקמקת, והיציעים הריקים (ותודה לאוהדי ב"ש, אחלה ספורטיביות), ומירי רגב – ושום דבר לא מסתיר את בני טבק, עומד מול הבמה, יחד עם כולם, זוכה גם הוא בטרבל, פעם ראשונה בחייו. כמו מהראן, כמו יורדי, כמו מיץ', כמו גיל שלי, כמוני.

tabak

*

אז גביע הטוטו לא טוב לכם? לא צריך. הנצחון הגדול בהיסטוריה של גביע המדינה על קבוצה מפורקת לא נראה לכם? לא נורא. ואליפות בהילוך שני זה לא מספיק דורסני? יופי לכם, מי שלא תהיו. הלילה הוא של מכבי, השנה היא של מכבי, העבר וההווה והעתיד – של מכבי. ומחר נחזור לשביתה ולרכבות העמוסות, לעבודה, לישיבות, לפגישות, למחזור האחרון של הבונדסליגה ולירידה הראשונה של המבורג לליגה השניה, אבל עד אז, בדיוק כמו פעם, לפני הרבה שנים – רק מכבי.

 

 

צאו מהארון - מיכל אנגל
יומן טרבל (פרק כ"ה). כן, יומן טרבל.

48 Comments

גיל שלי 20 במאי 2015

אושר מושלם

Dan-Dan 20 במאי 2015

כל מילה

דניאל 20 במאי 2015

לא בא לי ללכת לישון

אנדר 21 במאי 2015

ניראה לי שהשיר ׳פנים אל מול פנים׳ גם עושה את העבודה. ככה הפוסט הזה גרם לי להרגיש בכל אופן. מאוד נהנתי

גילעד 21 במאי 2015

ראיתי בדיוק שלוש דקות מהמשחק, כי הסידורים שלי חשובים יותר משתי קבוצות שבאמת אין לי בהן עניין, לטוב ולרע.
ובכל זאת תפסתי משפט של שלמה שרק עליו צריך להעיף אותו על טיל.
פאקו ביתרון 6-2 מוציא את כוכב המשחק והאליל הויקינגי, אולי במשחק הפרידה הכי גדול אי פעם, כדי לקבל קצת תשואות שממש הגיעו לו. ושליימה מתלונן שהוא מוציא חלוץ, מה יש לו לפחד, למאמן הזה, שישחק עם שני חלוצים.
פאתטי וחסר הבנה של פייר פליי וכבוד ליריבה.

ערן (המקורי) 21 במאי 2015

צריך להעיף אותו על טיל, בכל שידור ושידור, מאלף סיבות, כולן מוצדקות.
כאשר בדרך חזרה מהמגרש גיליתי שמשבית השמחות הממורמר והעילג הזה היה שותף לשידור – נוסף לי עוד גרם של אושר על כך שנחסך ממני הסבל של להקשיב לו הורס את ההנאה של הנצחון הגדול אי פעם בגמר גביע.

אני סקרן, בכנות, לדעת מדוע ערוץ הספורט מתעלל בלקוחות, הצופים, עם ה"פרשנות" שלו. מקווה שיום אחד נקבל תשובה כנה על כך.

יואב 21 במאי 2015

הגול של בני במשחק העונה בימקא ב79 לבלבלב.

ערן לוי 21 במאי 2015

הגול הזה, שהגיע אחרי שער של בית"ר שנפסל, ואף שחקן של בית"ר לא שמע כי הם עשו ערימת ילדים בפינת המגרש, ובני טבק קיבל כדור בחצי ורץ לבד קדימה עד שהבקיע. והשחקנים של בית"ר מחו, אבל לך תתווכח עם אברהם קליין.

משה ו 21 במאי 2015

ערן, אתה קצת מתבלבל.
ב 1979 ניצחה מכבי ת"א בימקא את בית"ר במשחק העונה 0-1 משער של בני טבק, ומכבי המשיכו על האליפות.
ב 1981 (השנה שבה הפועל ת"א היתה אלופה), מכבי ת"א ניצחה את בית"ר שוב 0-1 משער של מוטי איווניר שרץ מגרש שלם, לאחר שבית"ר המשיכו להתחבק אחרי השער של ירון אדיב שנפסל.

ערן לוי 21 במאי 2015

סליחה, אתה צודק, התבלבלתי.
בני טבק, מוטי איוניר, לא משנה, כולם היו בניי.

יואב 21 במאי 2015

משה,
במשחק המדובר, מכבי ניצחה 2-1 מהשער של איווניר.

גיל ז. 21 במאי 2015

צמרמורת

פורנוהוליק 21 במאי 2015

משחק הנגיעה-אחת של פריצה הוא בית ספר לכדורגל.
שחקן עצום.

D! פה ועכשיו 21 במאי 2015

והתנועה בלי כדור, והשמירה עליו, והעוצמה….
אם הוא היה משחק כל העונה, היא הייתה נגמרת לפני שלושה חודשים ופאקו היה חתום על חוזה לעוד שנתיים.

אסף יאנקו 21 במאי 2015

החלק הכי פאתט הוא איך על פי שרף כל גול של מכבי הוא טעות בהגנה של בש (גם על הנגיחה הוא אמר את זה!) ואילו הגולים של בש זה יכולת בהתקפה.

ערן (המקורי) 21 במאי 2015

הפאתט הוא לראו ולשמוע איך אין לו כל יכולת לפרגן למכבי, בשום מקרה, בשום מצב, בשום זמן.
זה היה מאד נלעג, בעיניי.
מניח שאת זה אף אוהד לטא יוכל לפספס.
בדיסק חגיגות הטרבל שמכבי תוציא, אני בטוח שידעו לסלק מהפסקול את הנהימות הנרגנות ומרירות שלו אחרי כל שער.

טל 12 21 במאי 2015

ברכות, עונה נהדרת של מכבי…

אני אוהד מכבי נתניה מהתקופה ההיא בערך ואני מודה באשמה – אוהד הצלחות. טבק היה נהדר באותה תקופה(בעיקר בנבחרת) וכמובן גם אבי כהן ואחרים ,כמו גם כוכבים של קבוצות צמרת אחרות – למשל כוכבים של מכבי נתניה ובית"ר ירושלים. תמיד אני מוצא את עצמי חוזר לתקופה הזו של הילדות,של הכדורגל של פעם- חובב נוסטלגיה. לא יודע איך זה להרגיש אליפות של הקבוצה שלך כמבוגר (בכדורגל) באליפות אחרונה של הקבוצה שלי הייתי בן 12.

כאוהד נתניה שגדל במרכז אני פספסתי בקצת את עונת 1978. ההתעניינות שלי בכדורגל החלה בשלהי עונת 1979. בעיצומה של עונת 1980 כבר רציתי להיות אוהד,גם של קבוצת כדורגל (הייתי כבר אוהד מכבי-סל מ 1976 בערך ) כמו ילדים אחרים. אני זוכר את המחשבות שלי אז – לא רציתי להיות אוהד של מכבי ת"א גם בכדורגל,אם כי המחשבה לבחור במכבי עלתה במוחי אני זוכר. לא היה לי ידע היסטורי על כדורגל בארץ לפני… למשל לא ידעתי שמכבי נתניה כבר זכתה בשלוש אליפויות וגביע אחד פשוט בחרתי בקבוצה (במקרה מובילת הטבלה :-) ועם הזמן נקשרתי לקבוצה עד כדי כך שלאחר תקופה נראה כאילו לא יכול היה להיות אחרת.

יאאלה NBA

יואב 21 במאי 2015

טל,
הייתם עצומים אז. אני כאוהד מכבי, פשוט הערצתי את עודד. עד היום בעצם. הוא היה שירה(והייתי ב6-0 לכם בקופסא).

אורי 21 במאי 2015

99% הנאה אדירה, 1% אכזבה שראדי לא הניף את הגביע עם ייני

ניב 21 במאי 2015

ערן, תודה.

גיא זהר 21 במאי 2015

מתפלא על מישהו שמכיר כדורגל עולמי שמדבר על טרבל כשהתואר השלישי הוא גביע הטוטו. זה כמו החישוב הפאתטי של גביע קטלוניה בתארים של בארסה או כשליוורפול קראה לתואר שלה טרבל כשזכתה בשלושה גביעים כשאחד מהם הוא גביע הליגה.

ערן לוי 21 במאי 2015

טרבל הוא לא אסופה קבועה של תארים, טרבל הוא שלישיית תארים. שלושה תארים אפשריים בארץ – ובשלושתם זכתה מכבי. דאבל הוא סטנדרט, טרבל עדיין לא. פאטתי? בסדר. עד אתמול לא היה עניין לדבר על טרבל פאתטי כי אף קבוצה ישראלית לא זכתה בטרבל. היום יש, ועוד ידברו על כך רבות, על הטרבל הפאתטי, אבל זה צפוי יותר מתחזית מזג האוויר, ועם התחזית אנו חיים בהשלמה, אז גם עם זה נשרוד.

וממש לא מעניין אותי מה היו אוהדי מכבי עושים במקרה דומה. אני לא היסטוריון של ספורטיביות אוהדים, רק אוהד כדורגל שמצפה לכבוד לקבוצה שמנצחת בגמר, זה הכל. אתה אמרת, אני מכיר כדורגל עולמי, יודע איך זה מתנהל שם, לכן אוותר על שלב השאלות לגיל שלי

גיא זהר 21 במאי 2015

לגביע הטוטו אין משמעות. נקודה. כמו שלגביע ווינה בכדורסל. או גביע הליגה האנגלית. אתה רוצה לקרוא לזה טרבל תקרא. ולגבי שלי התכוונתי לגבי זה שהוא העיר שאוהדי בש לא נגעו בו, בצדק גמור. בשנים שאני רואה כדורגל בארץ, אוהדי המפסידה לא נשארו לכבד את המנצחים. אחרי שלקח לי ארבע שעות, שאשאר לכבד את מכבי ואגיע הביתה בשתיים בלילה. יש גבול. אתה רוצה להפוך אותנו לאוהדי רולקסים. לבריאות. ושוב כל הכבוד על הנצחון.

גיסנו 21 במאי 2015

אם אוהדים של קבוצות אחרות לא היו תמיד מנסים לרדת על אוהדי מכבי שיוצאים לפני הסוף בהפסדים (יכול להיות שגם אתה אני לא זוכר במדויק), זה לא באמת היה מפריע לאף אחד. אבל כמו שאומרים "הפוסל במומו פוסל"…
לזכות בגביע הטוטו יחד עם אליפות וגביע זה משהו כ"כ זניח ומיותר שאף קבוצה לא הצליחה לעשות את זה עד עכשיו מאז 1984 שהחל המפעל. ומכבי זכתה בו אגב עם הרכבים עוד יותר משניים מזה שעלה אתמול.
לא יודע איפה זה שם את נתניה 78 בכל הסיפור, יחד עם הזכיה באינטרטוטו, אולי בגלל שלמיטב זכרוני האינטרטוטו היה נגמר עוד לפני שהליגות מתחילות פחות מתייחסים לזה, אולי זה סתם הזמן שמטשטש זכרונות, אין לי שמץ. נולדתי ב 85.

אז אף אחד לא מצפה ממך להשאר למחוא כפיים למכבי כשהיא מניפה את הגביע. אף אחד לא מצפה ממך לצאת מגדרך לגודל ההישג או לפרסם הודעות מפרגנות לכל עבר. אבל אתה קצת נראה פה כמו הפוסט הדי אומלל של הפועל ת"א לפני שנה כשמכבי ת"א זכתה באליפות אירופה. אתה לא חייב לפרגן, אבל יש ימים שאם אין לך משהו טוב לומר פשוט עדיף לא לומר כלום.

ערן לוי 21 במאי 2015

גיא, אני לא מעוניין להפוך אף אחד לשום דבר, אני רק מציג על הדברים מנקודת המבט שלי. אני הייתי נשאר גם אם הייתי אוהד ב"ש, גם אם הייתי צריך לחזור בשתיים בלילה הביתה.
אין בעיניך משמעות לגביע הטוטו? בכיף, מה שתרגיש, מן הסתם לא כל אזרחי העולם אוהדי מכבי ת"א. כמו כמעט בכל דבר בחיים – מה שאחרים חושבים זה ממש לא משנה, בטח כשזה נוגע לעניין אישי כאהדה ספורטיבית.
זה לא טרבל כי אני רוצה לקרוא לזה טרבל. זה טרבל כי זו המשמעות של שלושה תארים, והשימוש בו לא נעשה על פי איזשהו קוד מנחה מהמאה ה-19 של "נחשב לתואר" או "לא נחשב לתואר".

גיא זהר 21 במאי 2015

אענה לשניכם. זה באמת פאתטי להיות משבית שמחות אז באמת המון ברכות. מגיע לכם. אין ירידה על אוהדי מכבי רגל אלא על מכבי סל שיוצאים גם כשמובילים. הייתי מבין כל אוהד שיוצא במצב כזה. שוב הרבה ברכות. ובהצלחה בליגת האלופות. טוב, לא באמת. אני מקווה שלא הגענו למצב של מזרחי את פדרמן

גיא זהר 21 במאי 2015

ולגבי האינטרטוטו הוא היה מפעל זניח אם כי בשנים מאוחרות יותר למיטב זכרוני זוכות הבתים היו משתבצות במוקדמות גביע אופא. בכל מקרה אינטרטוטו כמו הגביע הביניבשתי שמכבי סל זכתה וזניח אף הוא בכל זאת תארים בינלאומיים. בעיניי הקבוצה הכי מהנה שראיתי היתה דווקא מכבי נתניה של 81 שנשדדה על ידי כפר סבא ונתנה לכם ולביתר שישיות.

מישהו צהוב 21 במאי 2015

זה היה ב-1982

אורי 21 במאי 2015

ברור שלגביע הטוטו אין משמעות בפני עצמו וגם לגביע המדינה (ד"ש מסכנין ר"ג וכו') לא כ"כ
אבל כששניהם מגיעים בתוספת לאליפות זה מעיד על דומיננטיות בלתי ניתנת להכחשה

גיא זהר 21 במאי 2015

וחוץ מזה, לגבי הספורטיביות של אוהדי באר שבע, תשאל את גיל שלי. נראה את אוהדי מכבי נשארים במצב כזה (מעריך שתהיה לכם אפשרות לבחון את זה בשלב הבתים באלופות).

גיסנו 21 במאי 2015

גיא ידידי, אני מבין את הכאב שלך היום אבל הנסיון שלך לגמד את מכבי וההישג שלה בכל הכוח די פאתטי.

אריק האחר 21 במאי 2015

תאר לך אם מכבי לא הייתה זוכה בטוטו
כולם היו אומרים כן לחו אליפות וגביע
אבל בטוטו לא זכו
איזה קבוצה מחורבנת !

גיא זהר 21 במאי 2015

לא מגמד. סבבה לכם. בטח לא את הגביע ואת האליפות הראויים עד מאוד. מכבי לא היו במשחק יוצא דופן. הרבה ברכות.

אריק האחר 21 במאי 2015

גיא
הפועל באר שבע לא הייתה אתמול במשחק נקודה .
מכבי הייתה חזק מאד במשחק נקודה.
צריך לדעת לנצל את זה שהקבוצה היריבה לא במשחק ומכבי
עשתה את זה בצורה מושלמת .
מכבי אשמה בזה שבאר שבע לא הייתה במשחק ?
אני כאוהד מכבי הייתי בטוח שבאר שבע לוקחת את הגביע
10 דקות בתוך המשחק אמרתי לחברים שלי שמכבי לוקחת בשלוש פלוס.
באר שבע העונה שיחקה טוב מאד והתגבשה כקבוצה.
אתמול זה לא קרה ולא משנה כרגע לי מה הסיבה.
מכבי לקחה אליפות לאחר עונה שלמה כשהדרך איטית וארוכה.
אתמול במשחק אחד שקובע הכל היא לקחה אותו מהר וקצר.
יש לנו אלופה ומחזיקת גביע ( כולל טוטו כמובן ) ראויה מאד.
ונקודה שקשורה לברדה
שחקן ענק ואדם גדול שהיה אתמול על סף שבירה אמתית
הצטערתי ממש בשבילו אבל שמחתי בשביל הקבוצה שלי
זה הכדורגל.

בלייק 21 במאי 2015

מצטרף לנקודה שלך לגבי ברדה. כשראיתי שהוא אמור לפתוח, התגנבה לי מחשבה שברור שאני רוצה שמכבי תנצח, אבל לפחות אם לא אז יהיה אפשר לשמוח בשביל ברדה ואיזושהי סגירת מעגל מדהימה לקריירה שלו (אני יודע שהוא עוד לא פורש ויהיו לו עוד הזדמנויות).

גיא זהר 21 במאי 2015

חס וחלילה. מכבי עשתה את שלה על הצד הטוב ביותר סטייל גרמניה ברזיל וממש אין לה על מה להתנצל. ברדה על הכיפק אבל ראבק הבן אדם זכה בהכל (גם אם לא תמיד כשחקן ראשי) והבן אדם מסודר לכל החיים מהכדורגל. לא מרחם עליו כמו שלא על סטיבי ג'י. אם כבר על האוהדים.

אורי 21 במאי 2015

הפנינה מס.1 של שרף הייתה שהוא צרח למה פריצה מוחלף????
לא עלה בדעתו ששחקן בן 35 שחזר מפציעה ושיחק 90 דקות לפהי 3 ימים (תודה להתאחדות/מנהלת שנתנו לב"ש עוד יום מנוחה) שפך לאגר אחרי 70 דקות נוספות

שש-ב"ש!!!!!

אורי 21 במאי 2015

גם אני נהייתי אוהד של מכבי בזכות נתניה, אבל קצת אחרת.
התחלתי לאהוב כדורגל בעונת נתניה ועוד 16 והתאהבתי בעודד מכנס. הרבה יותר משאהדתי אותם, אהדתי אותו.
ואז עברתי איתו למכבי פ"ת – אזכור לנצח את ה2-5 של פ"ת על נתניה בניצוחם של אייל בגלייבטר ומכנס.
אח"כ עברתי איתו למכבי, אבל כשעבר לחדרה, לא יכולתי יותר ומאז מכבי ואני הולכים יד ביד, בשנות השמונים והאלפיים הקשות ושנות ה90 ו2010+ הנפלאות.

D! פה ועכשיו 21 במאי 2015

שרף אדיוט. כל משחק של מכבי הוא מתחיל בזה שאם התוצאות של פאקו אי אפשר להתווכח אבל הוא חושב שהוא טועה והיה עושה דברים אחרת. אתמול הוא התחיל בזה שפאקו לא מבין כלום ושיגאל היה צריך לפתוח כבלם ולא אלברמן.
עזוב אותו ואת מי שמוכן לשלם לו בשביל לדבר שטויות בטלויזיה.

אבי 22 במאי 2015

רק מי זה יגאל ?

הגולנצ׳יק 23 במאי 2015

מי זה יגאל ?!?!
יגאל מיטרוביץ׳ כמובן

ניינר 21 במאי 2015

אז מה עושים עכשיו עם פאקו?

דרור בר-נור 21 במאי 2015

משאירים.
בשם ההמשכיות שפעם אחת בשלוש שנים המוצלחות האחרונות תהיה גם המשכיות בעמדה הזאת.

אריק האחר 21 במאי 2015

ערן יופי של פוסט.
עזוב את העילג זה לא הזמן.
יש טרבל וזה הזמן לחגוג.
ראיתי דבלים ראיתי אליפויות וראיתי גביעים של מכבי ושל קבוצות אחרות.
כעת ראיתי טרבל.
כשקבוצות אחרות יעשו את זה אי פעם נכבד אותם
ונתווכח מי הגדולה ביותר.
כרגע אין על מה ואין אם מי.
מכבי ת"א הגדולה ביותר .
נקודה!!

ערן לוי 21 במאי 2015

תודה :)

הוא לא עילג, הוא רוצה להביע את דעתו, ואין לי זמן לחגוג, אני כבר בעבודה, ואין בברלין עם מי לחגוג, אז נותר להתדיין עם החבר'ה כאן באתר.

ראיתי אליפויות דורסניות, ראיתי אליפוות על חודו של שער, ראיתי דאבלים, ראיתי אליפות סופר יעילה. בפעם השלישית ברציפות. פלוס שני גביעים. שהקבוצות האחרות יעשו טרבל שלוש מאות פעם יותר ממכבי, הן לא מעניינות אותי באותה המידה.

ואם בנתונים סטטיסטיים עסקינן – אין נכון מכך. מכבי ת"א הגדולה ביותר.

אריק האחר 21 במאי 2015

מסכים מסכים מסכים
הסכמה על כל תואר העונה.
תודה על הפוסט

עופר ג. 21 במאי 2015

כתוב נהדר.
אפילו שאני נרתע מהמכביזם המתנשא נשארתי לראות את הגארבג' טיים מתוך כבוד לקבוצה גדולה ולמאמן הכי לא מוערך והכי מצליח בסביבה!!
כל הכבוד להם!!!

ערן (המקורי) 21 במאי 2015

נהדר

Comments closed