Bundesmania – שבוע 36

בלי תקלות בהעברות של הרגע האחרון בגרמניה; בלי מזל להמבורג; בלי הנחות בבית הדין המשמעתי; בלי לזלזל בליגה השלישית

אז מה היה לנו השבוע:

* בבונדסליגה לא רוצים לסמוך על פקסים תקולים בימי העברות

* המבורג לא מצליחה לגייס את המזל לטובתה

* אלימות במשחק של מכבי ברלין

* הליגה השלישית לא מפסיקה לצמוח

*****

31 באוגוסט 2015:

זורקים את הפקס לסל – וחסל:

הקיץ השיקה מנהלת הבונדסליגה (DFL) מערכת רישום העברות אונליין בשם TOR.
(Transfer Online Registrierungssystem)

המערכת נועדה לפשט ולמקסם את תהליך ההעברות על ידי רישום כל השחקנים, בקשות ההעברה והעברות שבוצעו במערכת.

המועדונים מעדכנים באפליקציה את נתוני החוזים ואת בקשות ההעברה ומעלים מסמכים רלוונטים. כך נמצאים כל החוזים בתוקף במאגר המידע והם יכולים להיבדק בכל רגע נתון ולכל מועדון על ידי המנהלת.

יצירת קבצי נתונים זמינים והפעלת המערכת מאפשרת את הארכת הדדליין ביום ההעברות האחרון. בימים עברו עמדה שעת היעד על רישום שחקנים על 12 בצהריים. עם תחילת השימוש במערכת ניתן לבצע רישומי שחקנים עד מועד הסגירה הרשמי של חלון ההעברות – שש בערב.

המערכת החדשה מאפשרת מעקב שוטף אחר התנודות בשוק ההעברות. רשימת ההעברות מעודכנת באופן רציף ומבטלת את הצורך במעקב סיזיפי אחר התנודות בשחקנים הנסחרים. מכשירי הפקס, שעד לקיץ 2014 שימשו ככלי המרכזי (גם אם לא אמין) בהעברות שחקנים ואישורן במנהלת, איבדו את השימושיות שלהם ואינם עוד חלק מתהליך הרישום.

*

1 בספטמבר 2015:

1. הקיץ של המבורג נפתח ברגל שמאל. זה התחיל עם הדחה בסיבוב הראשון של הגביע הגרמני, המשיך בהפצת חולצה לחנויות המועדון עם הדפס של אוהדי הרטה ברלין עליה.

ואז, כמו כדי להוסיף על המזל הרע, מצאה אישה תושבת המבורג את תיקו האישי של פטר קנבל, המנהל הספורטיבי של המבורג, באחד הפארקים בעיר. בתיק מצאה האישה מסמכים סודיים, פירוט שכר השחקנים ודוחות סקאוטינג.

אלכסנדרה ד, שמצאה את התיק, התקשרה למשטרה ודיווחה על מציאת התיק. פטר קנבל לא דיווח על העלמות התיק ולא הצליח לענות לשאלות החוקרים על שאלות הנוגעות להיעלמותו. ביש המזל של המבורג לא עצר לרגע.

וכאילו כל זה לא הספיק הודיע היום דובר משטרת המבורג כי מוצאת התיק, אלכסנדרה ד, חשודה בגניבתו ממכוניתו של קנבל:
"במהלך החקירה ובעקבות אימייל אנונימי שהגיע אלינו מואשמת גברת ד. בגניבה ממכוניתו של מר קנבל. חומר החקירה החדש נשלח לבחינה לתביעה בהמבורג".

Alexandra

*

2 בספטמבר 2015:

1. המשחק בין טוּס מכבי ברלין III ל-BFC מטאור ברלין III לא הגיע לסיומו. בדקה ה-55 שלף השופט כרטיס אדום לשחקן של מטאור והמהומה החלה.

קרבות אגרופים בין השחקנים, קללות אנטישמיות ואנטי-מוסלמיות שהופנו לעבר שחקני מכבי, שברחו לחדר ההלבשה ונותרו בו עד להגעת כוחות המשטרה. גם על אוהד מכבי שצפה במשחק לא פסחו המכים. מאמן מטאור תומאס פוגניץ עמד בצד במהלך הקרבות ולא ניסה לעצור אותם.

במטאור טוענים שגם לאנשי מכבי מעורבות באירועים. מנכ"ל הקבוצה אדל גאצי, שלא הגיע למשחק, סיפר כי הקללות הגיעו משני הצדדים. המנכ"ל החליט על השעיית השחקן שהתחיל את המהומה והודיע כי ישקול צעדים נוספים שעשויים להגיע להרחקה מהמועדון: "אין לנו בעיית אנטישמיות במועדון, זו היתה בסך הכל טפשות של אדם אחד".

קלאודיו אופנברג, מנהל מחלקת הספורט בטוס מכבי, הגיב לדברי אנשי מטאור: "זה מגוחך, לא היו שום אמירות אנטי-ערביות ואנטי-מוסלמיות מהצד שלנו".

בפעולה מהירה פסקה התאחדות הכדורגל של ברלין על השעיית מטאור ברלין מפעילות והרחקת השחקן עד להודעה חדשה, שהתקבלה על סמך דו"ח מיוחד שהניפק שופט המשחק. לא ננקטו סנצקיות כנגד טוס מכבי ברלין. שני המועדונים נתבקשו להגיש מסמכים מפורטים על התקריות לקראת הדיון בעניין.

TUS

*

2. יקוב בלשצ'קובסקי עזב את בורוסיה דורטמונד בדרכו לליגה האיטלקית ולפיורנטינה. לפני שעזב לאיטליה כתב קובה באתר האינטרנט שלו כי שאלקה הביעה בו עניין, אך האהבה לדורטמונד היתה עזה מדי:

"שאלקה הביעה עניין רב, אך מתוך כבוד לאוהדי BVB לא שקלתי לקבל את ההצעה. אני עדיין מאמין שבכדורגל, כמו בחיים, כסף זה לא הכל".

הורסט הלדט, מנג'ר שאלקה, קרא – וזעם:
"שטות מוחלטת. הסוכן שלו הציע לנו אותו במספר הזדמנויות ואף שאל כמה יוכל קובה להרוויח אצלנו. לא עניתי לאף אחת מפניותיו, לא היה משא ומתן".

*

3. דו"ח פעילות הליגה השלישית לעונת 2014/15: הביקוש עולה, ההכנסות גדלות, הפופולריות גואה.

עונת 2014/15 היתה עונה מוצלחת בליגה השלישית, עם שיאים רבים שנשברו בליגה הצעירה, לה זוהי עונתה השמינית במתכונתה הנוכחית. שיאי צופים וצפייה נשברו, שיאי הכנסות והשקעות במחלקות נוער התנצפו.

העלייה בכוחה של הליגה השלישית אינה מסתכמת בעליית וירידת ליגה, אלא בגידול שחקני העתיד של גרמניה, בקירוב הכדורגל אל הצופים ובשמירה על העקרונות המייחדים את הכדורגל הגרמני משאר העולם.

ליגה 3, עונת 2014/15:

– בפעם השניה מאז הקמתה הובקעו יותר מאלף שערים בעונה. (בפעם הראשונה זה קרה בעונת 2009/10 עם 1023 שערים). 1010 שערים הובקעו בליגה, ממוצע של 2.66 שערים למשחק.

– יותר מ-2.5 מיליון איש הגיעו לצפות ב-380 משחקי ליגה – שיא צופים חדש. בממוצע הגיעו 6746 צופים למשחק (במשחקי קבוצות המילואים השונות נרשמים באופן מסורתי מספרי צופים נמוכים). מאז הקמת הליגה ב-2008 עלה ממוצע הצופים ב-21 אחוזים.

– הכנסות המועדונים צומחות אף הן, ועמדו בעונה החולפת על 145 מיליון יורו, שיחד עם הכנסות עונת 2013/14 (178 מ' יורו) חיזקו את מעמדה של הליגה ואת תקציבי הפרסום שלה.

– יותר מ-90 שידורים ישירים, 762 מיליון צופי טלויזיה, 105 תוכניות סיכום המחזור. האוהד הממוצע יכול היה לצפות בכל משחק שלישי של קבוצתו בטלויזיה. חיזוק קשרי הליגה עם ARD, ערוץ הטלויזיה הארצי על תחנותיו האזוריות, תרם רבות לחיזוק הקשר עם הצופה ולהגדלת היצע השידורים. גם התאחדות הכדורגל הגרמנית (DFB) הגדילה את חשיפת הליגה עם דיווחים על בסיס קבוע בעמוד הבית שלה, בפייסבוק ובטוויטר.

– שכר השחקנים וצוותי האימון אינם מהווים חלק משמעותי מתקציב הקבוצות. קבוצות הליגה השלישית (למעט קבוצות המילואים) מפנות בממוצע 37% מהתקציב למשכורות, הממוצע הנמוך ביותר אליו הגיעו קבוצות הליגה מאז הוקמה.

– פחות כסף לקבוצה הבכירה, יותר כסף לנוער: זוהי העונה השלישית הרצופה בה מקצות קבוצות הליגה השלישית כ-7% מתקציבן למחלקות הילדים והנוער. השקעות העונה החולפת במחלקות הנוער עומדות על כ-10.8 מיליון יורו בממוצע למחלקה. אחוזי ההשקעה של קבוצות הליגה השלישית גבוהים יותר מאלה המוזרמים על ידי חלק ממועדוני הבונדסליגה ובונדסליגה 2.

– ההכנסות משיווק ומוצרי מועדון עומדים על סכומים הכפולים מהכנסות עונת 2013/14 ופי שלוש מהכנסות עונת 2011/12. ממוצע ההכנסות בליגה השלישית עמד בעונה החולפת על 324 אלף יורו למועדון.

3 liga cup

*

3 בספטמבר 2015:

הצרות של המבורג לא מפסיקות להגיע – הפעם עם תוספת ביזארית:

מסגל הקבוצה שנסע למשחק אימון באוסנברוק חסר החלוץ הלטבי ארטיומס רודנבס. ערב היציאה לאוסנברוק אושפז השחקן בבית החולים המקומי.

על פי הדיווחים קרה הדבר לאחר ריב עם אשתו באצמע רחוב בעיר, במהלכו נשכה האישה את לשונו של בעלה בצורה קשה. רודנבס הובהל לבית החולים ולשונו נתפרה.

אשת השחקן הובלה באזיקים לתחנת המשטרה, שם נחקרה על התקרית. ארטיומס רודנבס נרשם בבית החולים תחת שם בדוי.

*****

Bundesmania – כדורגל מגרמניה

 

הדו"חות הכספיים של הפועל ת"א
ישראל (לא) תפתיע בוויילס

5 Comments

פורד פרפקט 5 בספטמבר 2015

חתיכת פירוט. מבורך. הלוואי אצלנו היו מתייחסים בכזה כבוד ותשוקה גם לפרטים הקטנים בליגה ה"בכירה" שלנו. רז זהבי צריך ללמוד ממך ;-)

no propaganda 6 בספטמבר 2015

תודה על הסקירה. תמיד כיף לקרוא.
רק הערה קטנה:
רודבנס הוא לטבי לא ליטאי.

ערן לוי 6 בספטמבר 2015

תודה על הפידבק.

תוקן :)

Ljos 6 בספטמבר 2015

וואו. לא חשבתי על זה עד עכשיו (ופרשת הפקס של מנצ'סטר- ריאל מדריד), אבל הגיע הזמן שכחמש עשרה שנה אחרי שאר העולם, האסימון ירד גם בכדורגל והפקס מתחיל לצאת משימוש. מדהים שתעשייה שמגלגלת מיליארדים משתמשת במכשיר מיושן שאפילו במשרדים עירוניים קטנים מתחילים, מהסוג שאתר האינטרנט שלהם יכול לעבוד רק על דפדפן אקספלורר גרסא 7 (קרה לי לאחרונה), לתהות אם כדאי להישאר איתו.

אודי 7 בספטמבר 2015

ערן, כמומחה גרמניה וליגות נמוכות במיוחד, יש איזה דיבור על מכירת משחק בעקבות השער הזה? (https://www.youtube.com/watch?v=ynQIREPfp1c&feature=youtu.be)

Comments closed