Bundesmania – שבוע 39

אין סובלנות לגזענות, לכרטיסים במחירים מופקעים ולעיתונאים של טבלואידים; יש סבלנות לעוד ועוד חמישיות בתוך תשע דקות

אז מה היה לנו השבוע:

* פסק דין נגד שחקן שתקף וקרא קריאות אנטישמיות במשחק מול מכבי ברלין

* חרם אוהדי בורוסיה דורטמונד על משחק החוץ בהופנהיים

* התקפה של מאמן בוכום על עיתונאי ה-Bild

* רוברט לבנדובסקי מטפס לראש טבלת מבקיעי החמישיות

  *   *   *   *   *

21 בספטמבר

TUS1. בית הדין המשמעתי של התאחדות הכדורגל בברלין, שדן במשחק הליגה בין מכבי ברלין III למטאור 06 ברלין III שהופסק בשל קריאות אנטישמיות ואלימות כלפי שחקני מכבי, פרסם ביום ו' (18.9) את פסק הדין:

מכבי ברלין זכתה בנצחון טכני (לפני הפסקת המשחק הוליכה מכבי 0:1); השחקן המכה הורחק ממסגרת הליגות עד ל-2017 ונקנס ב-300 יורו; קבוצתו, מטאור 06 II, נקנסה בשלוש נקודות ליגה שיורדו ממאזנה.

"בית הדין נקט באמצעים הדרושים", אמר יו"ר מכבי ברלין קלאודיו אופנברג עם פרסום פסק הדין ומקווה שירתיע אחרים בעתיד, "אנחנו בסך הכל רוצים לשחק כדורגל בשלום". אופנברג הביע סיפוק על החלטת בית הדין כי לא הוכחה אשמתם של שחקניו בקריאות אנטי-מוסלמיות כלפי שחקני מטאור.

נשיא מטאור גרד ליסגאנג: "בשום פנים ואופן לא יסבול המועדון שלנו קריאות אנטישמיות או התקפות גזעניות משחקניו, מי שלא יעמוד בכך ימצא את עצמו מחוץ למועדון".

*

2. הכל התחיל בספטמבר 2010, בדרבי מול שאלקה:

אוהדי בורוסיה דורטמונד שביקשו לקנות כרטיסים למשחק החוץ בשאלקה נתקלו במחירים גבוהים מאי פעם – 20 יורו ליציע העמידה, 50 יורו ליציע הישיבה. חבורת אוהדים עצבנית במיוחד לא הסכימה לקבל את המצב כמות שהוא והקימה את
Kein Zwanni – Fussball muss bezahlbar sein (בתרגום חופשי: לא לעשרים יורו – כדורגל חייב להיות בהישג יד).

המדיניות של הארגון החדש היתה פשוטה וישירה: אתם מוכרים כרטיסים יקרים? אנחנו נחרים אתכם.
חרם האוהדים תפס כותרות בגרמניה ובמדינות אירופיות, בעיקר באנגליה, בה הדרת בעלי הכנסות נמוכות מאצטדיוני הכדורגל הפכה למציאות מרה.

"אנחנו רוצים להבהיר לעסקי הכדורגל באשר הם כי בכל שנה נעשית משימת עידוד הקבוצה ביציע קשה יותר ויותר, וכי הספורט המקצועני מאבד קשר שורשיו", כך באתר הארגון, "ביחד עם המועדונים אנחנו מבקשים למצוא את דרך המלך לעלויות ריאליות עבור כל הצדדים, תוך החלת מדיניות תמחור קבועה לאחד והתחשבות באינטרסים כלכליים לשני".

כיום פועלת הארגון בשיתוף פעולה עם המועדונים הבאים: בורוסיה דורטמונד, פ.צ קלן, דינמו דרזדן, באיירן מינכן, מיינץ 05, המבורג, הרטה ברלין, פרייבורג.

המחאה (וההחרמה) הקרובה של Kein Zwanni תהיה בסינסהיים, אצטדיונה של הופנהיים. המחירים הגבוהים אותם נדרשים לשלם אוהדי BVB למשחק עומדים על 20 יורו ליציע העמידה ו-55 יורו ליציע הישיבה. במשחקים מול שאלקה ואוגסבורג נמכר כרטיסי אורח ליציעי הישיבה במחירים הנמוכים ב-20 עד 30 יורו לכרטיס.

בתוכנית: במקום לנסוע לסינסהיים ייפגשו האוהדים במשחק הליגה הרביעית של מילואי בורוסיה דורטמונד מול מילואי בורוסיה מנשנגלאדבך (רביעי, 23 בספטמבר, 19:30, אצטדיון רוטה ארדה):

"במחירים האלה יהווה מושב ביציע עבור בעלי הכנסה ממוצעת מותרות. מי שמעוניין לדעת לאן תוביל התפתחות שכזו יכול לשמוע את תוצאותיה באצטדיון כדורגל אנגלי: דממה".

 

KEIN

*

22 בספטמבר

ערב המחזור השמיני תופסת בוכום את המקום הראשון בבונדסליגה 2, עם 17 נקודות ליגה והיחידה ללא הפסד. ל-BILD זה הספיק על מנת לפרסם שמאמן הקבוצה, ההולנדי גרטיאן ורביק, אמר כי "אנו מתכננים להיות אלופים".

במסיבת העיתונאים לפני משחק הליגה הקרוב בבילפלד (22.9, 17:30) חזר עיתונאי ה-BILD על הציטוט שפורסם בטבלואיד, ורביק רתח מזעם וענה לו:
"מה אתם רוצים? למה אתם כותבים שטויות כאלה? אתם אידיוטים!
ואתם ממשיכים לשקר! אתם תמיד כותבים שקרים, זה ה-BILD!".

ורביק לא עצר, המשיך והבהיר:
"יש הבדל בין אמביציות ומטרות. כקבוצה חייבת להיות לנו האמביציה לזכות באליפות, לעלות לבונדסליגה. אנחנו חייבם את האמביציה, אבל מטרתנו אינה עליית ליגה, זה משהו אחר לגמרי. לא נצליח העונה להיות אלופים, אין לנו את האיכות הדרושה. ארבע, חמש קבוצות בליגה בעלות יכולות פיננסיות גדולות יותר".

בעקבות מסיבת העיתונאים הסוערת בבוכום פרסם המועדון הודעה בדף הפייסבוק:

"מסיבת העיתונאים שנערכה לפני המשחק מול ארמיניה בילפלד עלתה לטונים גבוהים. יו"ר בוכום מבקש להבהיר: כדורגל מונע מרגשות שלפעמים מיתרגמות לאמירות מהדהדות הנאמרות בטונים גבוהים.

במסיבת העיתונאים שנערכה אתמול נאמרו אמירות שכאלו. שוחחנו עליהן עם המאמן גרטיאן ורביק במהלך היום והוא הודה כי הדברים שאמר לא היו בחירה נכונה. הוא לא התכוון לדבר באופן אישי, הוא מתנצל על כך. עם זאת, המסרים המרכזיים לא השתנו, ובעניין זה אנו מחזיקים בדעתו של גרטיאן ורביק".

*

Bundesmania – כדורגל מגרמניה

23 בספטמבר

רוברט לבנדובסקי הבקיע את השלישיה, הרביעיה והחמישיה המהירות בהיסטוריה של הבונדסליגה, ועכשיו הוא משתייך למועדון מכובד של 16 מבקיעי חמישיות במשחק אחד, והזמן הקצר בו הבקיע ממקם אותו במקום השני.

אולי יום אחד יבקיע לבנדובסקי שישיה במשחק ליגה ויטפס למקום הראשון, ואם יעשה זאת בפחות מ-74 דקות אף יוריד את המוליך דיטר מולר למקום השני בטבלת כל הזמנים.

אבל יש שיא אחד שכנראה לא יצליח החלוץ הפולני לשבור – מספר החמישיות: גרד מולר הוא השחקן היחיד שהבקיע חמישיה יותר מפעם אחת. לא פעמיים, גם לא שלוש – ארבע חמישיות בשש עונות.

לעבודה, לבה:

Torjäger pro Spiel

 

*   *   *   *   *

 

ואיך אפשר בלי שאגות שדר הרדיו הגרמני אחרי כל שער של רוברט לבנדובסקי:

 

ברלין, איזור חיוג שתיים אפס שתיים
סימנים בדרך

9 Comments

אורי 25 בספטמבר 2015

נהדר
כל נקודה פה יכולה לפרנס בלוג שלם בקלות

סער 25 בספטמבר 2015

יופי של סיכום שבועי.
חג שמח

אנונימוס 25 בספטמבר 2015

העובדה שלבנדובסקי היחיד שנכנס לטבלה הזאת בכמעט 25 שנה האחרונות היא מדהימה ורק מדגישה כמה יוצא דופן מה שעשה.
וסיכום נהדר כרגיל. תודה

מרסלו 26 בספטמבר 2015

מצויין כתמיד. אדמח אם תרחיב לגבי אוהדי דורטמונד. איך הסתיימה הפרשה לבסוף? ואיך הייתה האווירה במשחק קבוצת המילואים?

יונתן 26 בספטמבר 2015

לקרוא כל פעם ולהבין כמה אנחנו רחוקים מההתנהלות ותרבות הכדורגל הגרמנית.
בלוג מצוין,
תודה.

Ffs@net.gff 26 בספטמבר 2015

לא רק אנחנו, אלא כל אירופה ובפער עצום

משיח 26 בספטמבר 2015

מצוין

הסקרן המתלמד 26 בספטמבר 2015

שאלה לערן ולשאר האוהדים הגרמנים כאן:

היש מקומות לראות משחקים(אפילו במסך ממש קטן) בפאב כלשהו במינכן??

אני עתיד לשהות שם שבוע בתחילת דצמבר. וזה נופל על שלושה משחקים של הקבוצה(ביום שבת לצערי שזה אומר כנראה על מחזור שלם בבונדוסליגה).

בכל אופן יש מקומות שאני אוכל לראות בנחת??

בנוסף, אני וזוגתי מתכננים לבצע גיחה למשחק האלופות בין יונייטד לוולספבורג ב8 לדצמבר.
יש מקומות אמינים שאפשר לרכוש כרטיסים למשחק בלי להשאיר חור עבה בכיס??(אני לא מוכן לשלם בVIA GOGO איזה 900 שח בקצה העליון ביציע מאחורי השער).

הבנתי שבגרמניה הספסרות הפומבית אסור, אבל נרמז לי שאפשר לבנות על ספסרות ביום המשחק.
מישהו התנסה עם זה? מישהו אי פעם היה פה במשחק בוולספבורג ויכול בבקשה לתת קצת מידע.

תודה לעוזרים.

Harry Hole 26 בספטמבר 2015

תודה

Comments closed