בונדסמאניה – שבוע 40

יש שיאים שלא יישברו, יש דברים שעושים את ההבדל בין 'עוד עונה' ל'עונה עונה', יש אוהדים שלא אוהבים את הפליטים, יש כוכבים בליגה השלישית

אז מה היה לנו בשבוע שעבר בגרמניה:

* נזכרים בשיא הצפיה למשחק בונדסליגה

* מתפארים בכושר הגופני של הרטה ברלין

* מתמודדים עם קסנופוביה בקלן

  *    *    *    *    *

26 בספטמבר

היום לפני 46 שנים אירחה הרטה ברלין את פ.צ קלן במסגרת המחזור השישי בעונת 69/70 של הבונדסליגה.

ההתמודדות, שהסתיימה בנצחונה של הרטה 0:1, נכנסה להיסטוריה של המועדון הברלינאי: היה זה המשחק ה-100 של ומשחק הבית ה-50 של הקבוצה בבונדסליגה. וזה לא היה ציון הדרך היחיד באותו ערב שבת:

ההערכה האופטימית דיברה על שבירת שיא הצפיה בבונדסליגה, שנקבע גם הוא במשחק בית של הרטה מול פ.צ קלן (21.9.1963). כולם התבדו עת נדחסו 88,075 צופים לאצטדיון האולימפי, שיא צפיה בגרמניה לכדורגל גרמני.

השחקנים חוו, התרגשו ושאבו עידוד מהקהל – בסיבוב הראשון היתה הרטה בעלת מאזן הבית הטוב בליגה, את העונה סיימה במקום השלישי בליגה. השיא יישאר שלה, לא יישבר, אולי לעולם.

HERTHA

*

29 בספטמבר

1. ביום א' (27.9) סיימה הרטה ברלין את משחק החוץ מול איינטרכט פרנקפורט בשוויון 1:1, אך המאמן והשחקנים יצאו מעודדים מהמשחק ומהכושר הגופני של הקבוצה.

בכל משחק ליגה מתחילת העונה עולה סך הקילומטרים של שחקני הרטה על אלה של יריבותיה. בפרנקפורט היה ההפרש קטן ( 115.2 קילומטרים להרטה, 114.9 לפרנקפורט) אך ממוצע הקבוצה בשבעה משחקי הליגה שנערכו עומד על 116.02. שלוש קבוצות בלבד – מיינץ, גלאדבך וקלן – רצו בממוצע יותר מהרטה, ואפילו את קלן עברו שחקני ברלין במשחק שנערך ביניהם בשבוע שעבר (122.2 מול 119.8).

ומעל כולם עומד הרכש החדש ולאדימיר דארידה, עם 13.09 קילומטרים למשחק, יותר מכל שחקן ליגה אחר העונה. לארס בנדר ולואיס הולטבי, במקומות השני והשלישי, נמצאים הרחק מאחוריו עם 12.36 קמ'. גם בעונה שעברה היה דאירדה הגומא המצטיין עם 13.02 קמ'.

"כולם חרוצים אצלנו העונה", משבח המאמן פאל דרדאי, שלקראת פתיחת העונה החזיר למועדון משאלקה את מאמן הכושר הנריק קוחנו וזוכה לראות את התוצאות המיידיות, "יש לנו מוסר עבודה מעולה. לצוות האימון, לשחקנים, לכולם".

 

Bundesmania – כדורגל מגרמניה

BU

 

 

 

 

*

2. אלף פליטים הוזמנו למשחק הבית האחרון של פ.צ קלן על ידי המועדון. בתום המשחק שיתפו הפליטים בחשבון הפייסבוק את תמונתם אוחזים בשלט "תודה פ.צ קלן".

בין התגובות שהגיעו בעקבות הפוסט הופיעו גם כאלו שהביעו חוסר שביעות רצון מהאקט של המועדון. Scheiss Aktion, 'אקט מחורבן', כינו את הזמנת הפליטים למשחק, ובאו בטענות קשות למועדון על שאינו פועל בדרך דומה כלפי גרמנים או חסרי בית: "בין כה יזרימו מספיק סוכר לתוך ישבנם של הפליטים".

המועדון פרסם הצהרה בנוגע לתגובות:
"מבקרים יקרים שאין להם דבר נגד זרים ושרוצים לדעת מדוע פ.צ קלן אינה עושה דבר עבור גרמנים: אתם יכולים לקרוא באתר הבית על הפעילות החברתית של המועדון. ומי שעדיין חייב להתבכיין או שחש פגוע מפני שפ.צ דואגת לאנשים שחלקם עזבו את בתיהם וחייהם, שברחו ממלחמה ואלימות, ומזמינה אותם למשחק – אנחנו לא צריכים את הלייקים שלכם. כנ"ל לגבי הטרולים שמפיצים תעמולת שנאה בכל רשת חברתית קיימת".

*

30 בספטמבר

אז רוברט לבנדובסקי הבקיע חמישיה, ויממה לאחר מכן גם אניה לבנדובסקי הרשימה עם רביעיה, אבל מי הם שני הלבנדסובסקים לעומת שומאכר אחד:

במשחק המחזור השביעי בליגה העשירית גברה קבוצת המילואים של SV בומרן 05 על CF כורדיסטאן בוכום 2:14.

כוכב המשחק היה חלוץ בומרן הולגר שומאכר, שכבש שמונה שערים בארבעים הדקות הראשונות של המשחק.
במחצית השניה הבקיע שומאכר צמד נוסף וסיים את המשחק עם עשרה שערים.

Holger Schumacher

*

3 באוקטובר

דוגלס קוסטה בבונדסליגה – מרווין שטפניאק בליגה 3:

אמש (1.10) הודmarvinיע מנכ"ל דינמו דרזדן רלף מינגה על הארכת חוזהו של הקשר מרווין שטפניאק עד לעונת 2020.

מינגה שיבח את יכולותיו המקצועיות והאישיות של שטפניאק, הכרתו את מטרות הקבוצה ואף את עובדת הגעתו מהליגה השלישית לנבחרת גרמניה עד גיל 20.

שטפניאק ציין את ההתקדמות שעשה בדינמו ואת בטחונו ביכולת הקבוצה ובעלייתה לבונדסליגה 2 בתום העונה שתתרום להמשך התקדמותו. הוא הוסיף כי מטרתו הסופית היא הבונדסליגה, וכי בעקבות הארכת החוזה הוא מקווה להגיע לשם עם דינמו.

מרווין שטפניאק (20) החל לשחק בלאוזיטס הויירסוורדה מהליגה השביעית. לאחר עונה נוספת בבוריאה דרזדן עבר ב-2011 לדינמו.
משחקו הראשון בקבוצה הראשונה של דינמו היה ב-15 בפברואר 2014 בבונדסליגה 2 מול FSV פרנקפורט. מאז מעברו לדינמו משתייך שטפניאק לסגלי נבחרות גרמניה הצעירות.
בשנים עשר משחקי הליגה שנערכו עד כה בישל שטפניאק שנים עשר שערים.

*    *    *    *    *

ליגת שוקי ההון - יוגה, פוטין, ג'ורדי
התבוסה בארסנל

3 Comments

49ers 4 באוקטובר 2015

יופי של טור, כהרגלך.
אתה יכול להרחיב קצת על מבנה הליגות בגרמניה? כמה ליגות מקצועיות יש, כמה עולות ליגה, האם בשיטת פלייאוף וכדומה.
בנוסף, איזה קבוצות, לבד מהרטה ברלין זכו להיות בליגה העליונה לאחר האיחוד של המזרח ומערב.
תודה וחג שמח

Amir A 4 באוקטובר 2015

מצטרף ל- 49ERS. לא מכיר או רואה כדורגל גרמני (חוץ מהעובדה שבשנות ה-70 בתור ילד רצתי לעיתון כל יום ראשון לראות מה עשתה בורוסיה מינשנגלדבך משום מה), אבל את הטורים שלך אני תמיד קורא בעניין.

אמנון ג 4 באוקטובר 2015

במנשנגלאדבך שיחק שמואל רוזנטל הישראלי וגם גינטר נצר הגדול.

Comments closed