הכבשה השחורה של המאנשאפט

אולי בפעם התשיעית תצליח סופסוף גרמניה לנצח את איטליה במאני-טיים

הנצחון הגדול של נבחרת גרמניה על סלובקיה הרגיע באחת את עולם הכדורגל. אחרי שחביבות הקהל קרואטיה, ספרד ואנגליה הודחו במפתיע התפנתה הדרך לאיסלנד המפתיעה, לפורטוגל שעדיין לא ניצחה בתשעים דקות כל הדרך לחצי הגמר – ולאיטליה הטקטית והאגרסיבית שתפגוש ברבע הגמר את גרמניה, ארבע שנים וחמישה ימים מאז הפעם האחרונה בה נפגשו השתיים.

זה קרה בוורשה, בחצי גמר יורו 2012. זה היה המשחק החלש של המאנשאפט באותו טורניר (2:1) ואחד הימים הקשים בחייו המקצועיים של יואכים לב, חור שחור בביוגרפיה של מאמן הנבחרת שרשם לחובתו את ההפסד הרביעי בשמונה מפגשים רשמיים בין גרמניה ואיטליה. בין השנים 1929-2012 נערכו שלושים ושניים משחקים בין השתיים, גרמניה זכתה בשבעה נצחונות בלבד, כולם במשחקי ידידות. מאזן ההצלחות של גרמניה מול איטליה באליפויות עולם ואירופה עומד על אפס.

ועכשיו מבקשת גרמניה לנתק אחת ולתמיד את קשר הכשלונות הגורדי בינה לבין איטליה, להתגבר על הנמסיס מדרום ולנצח בפעם הראשונה בהיסטוריה בדו קרב משמעותי בין השתיים. מה שהיה לבטח אינו מה שיהיה: לא רק שתי היריבות השתנו מאז המפגש האחרון, גם יוגי לב השתנה.

ההפסד בוורשה הגיע לאחר תקופה מקצועית נהדרת של המאנשאפט, שרשמה שיא עולמי עם חמישה עשר נצחונות רצופים במשחקים בינלאומיים רשמיים. השחקנים הפגינו יכולת גבוהה לאורך זמן ו"יוגי סופרסטאר" לא ירד מהכותרות. אמרו שהוא עושה הכל נכון, הרעיפו עליו אהבה מכל עבר. ואז הגיע המשחק מול איטליה, ולב ש'עושה הכל נכון' הצליח לטעות.

במהלך שנותיו בנבחרת נאלץ לב להתעמת עם בעיה אחת מרכזית: האמונה בעצמו, לעתים עד עיוורון. שיטת המשחק בה בחר ברגע נתון היתה לדידו השיטה הנכונה ואין בלתה, השחקנים ששלח לדשא היו בעיניו הבחירות היחידות שבאות בחשבון, כשטעה לא מצא את האומץ (או הצורך) על מנת להודות בכך. "לא הצלחנו למצות את יכולתנו היום", פטר יוגי את עצמו לרוב עם תשובות לקוניות, "משחקים שכאלה קורים מדי פעם".

גם לאחר ההפסד בוורשה בחר יוגי שלא להכיר בטעותו ואף סירב להודות בעצם קיומה-  נסיון כושל להצרת צעדיו של אנדראה פירלו על ידי טוני קרוס שפתח לראשונה בקריירה בהרכב הראשון. חודשים חלפו מאז אותה הדחה לפני שהודה לב כי "היה זה שיקול טקטי להוציא את פירלו מהמשחק. בראיה לאחור התוכנית נכשלה, זה מה שקורה כשמהמרים". היתה זו הפעם הראשונה בה בחר לב למקד את טקטיקת המשחק בשחקן יריב אחד, היתה זו גם הפעם האחרונה.

מאז נודעה זהות היריבה ברבע הגמר מקפידים לב והשחקנים לשחרר הודעות המבליטות את חוסר עניינם האישי והמקצועי ב'טראומת איטליה'. הם מתרכזים אך ורק במשחק הקרוב, הם לא מושפעים מתוצאות העבר. הגדיל לעשות תומס מולר כשאמר כי לא יתרגש ולו לרגע אם יצפה במשחק ההפסד האחרון לאיטליה. מאטס הומלס הוא היחיד שהתייחס באופן ישיר לחצי הגמר ההוא: "למדנו מהמשחק ב-2012 שעדיף לנו לא להיכנס לפיגור, מאחר ובסיטואציה שכזו יכולים האיטלקים לסמוך על ההגנה שלהם".

יוגי לב בטוח בעצמו, בטוח בדרכו, בתחושותיו, כמו תמיד. גם הוא טורח שלא לדבר על ההפסד ההוא – ומציין אותו בכל הזדמנות ("גרמניה תמיד הפסידה לאיטליה בטורנירים, זו ההזדמנות שלנו לסובב את התמונה"; "איננו סובלים מטראומת איטליה"). בסביבתו מייחסים את הבטחון העצמי הרב לזכיה במונדיאל האחרון, מי הם שיעמידו אותו על טעותו, הוא אלוף העולם. אבל המשחק עליו 'לא מדברים' הוא המקור הראשי לתחושות שמלוות את לב בארבע השנים האחרונות. ההפסד ההוא, שקבר את המאמן בתום המשחק, שלף אותו מהבור נחוש ומשוכנע כי תורתו היא זו שתביא עמה הצלחות. "הדרך שלנו נכונה, אין לנו שום סיבה לסגת ממנה".

בגרמניה, כמו באנגליה, סומכים על הנבחרת. בגרמניה, בניגוד לאנגליה, דואגת הנבחרת לנפק קבלות. המכשול העיקרי שעומד בפני המאנשפט ביורו 2016 הוא הכבשה השחורה מכולן. נצחון אחד על איטליה ישכיח באחת את כל הפסדי העבר – חצאי גמר מונדיאל 1970 ו-2006, גמר מונדיאל 1982, חצי גמר יורו 2012. כל עשרים ושלושה שחקני הנבחרת הגרמנית כשירים לקראת המבחן הגדול ביותר של גרמניה בטורניר, ואם יוגי יודע שלא יחזור על טעויות ורשה מי אנחנו שנפקפק, הוא אלוף עולם.

 

Bundesmania כדורגל מגרמניה

DEU

 

 

Ni all ddysgu
אומהה! / משה יחזקאל

28 Comments

אחד 2 ביולי 2016

בכושר הנוכחי של מולר אני לא רואה אותם מצליחים לפצח את ההגנה האיטלקית. אולי יצליחו לעבור שלב עם 0-0 ופנדלים. אבל גם אז, עם בופון בשער גמעט בלתי אפשרי לנצח את איטליה בפנדלים.

ערן קאלימי 2 ביולי 2016

א. כושר נוכחי זה משהו שרלוונטי עד למשחק הקודם. מולר מסוגל לשים פתאום צמד בלי לגעת בכדור.
ב. גם עם נוייר.

ד"ר רזי הופמן 2 ביולי 2016

בדיוק! לגבי א'.
הלוואי שהיום תומס יפתיע את המפקפקים למיניהם.

שמעון 2 ביולי 2016

הראש אומר 1-0 לגרמניה אבל התחושה בלב היא שאיטליה ינצחו בסוף. משחק גמר אמיתי שלדעתי מפה תצא האלופה.

ניינר / ווריור 2 ביולי 2016

Forza Italia!!!

ד"ר רזי הופמן 2 ביולי 2016

אני מאד אמביוולנטי פה במשחק. מצד אחד ז'אן לואיגי ומצד האגדה שני ההתקפה של מנשפט ונוייר. יהיה אש. לא חושב שיהיו בסוף פנדלים אבל עם שני השוערים הכי טובים בעולם, לך תדע! אם זה יגיע לפנדלים האיטלקים לוקחים…???

ד"ר רזי הופמן 2 ביולי 2016

האגדה היא בופון כמובן

גיא זהר 2 ביולי 2016

הגרמנים לא הפסידו בפנדלים מ76

ד"ר רזי הופמן 2 ביולי 2016

ברור, אבל בופון!

holden 2 ביולי 2016

אי אפשר שלא להיזכר במאמן האגדי ויצ'אנזו ביארזוט, אותו אנזו הוביל את איטליה למונדיאלים נפלאים ב78 וב82,
1982 כל הפרשנים באיטליה ליגלגו עליו שבחר להמר על פאולו רוסי שנחשב חלוד לאחר שנתיים של השעייה, ביארזוט לא אמר נואש והלך על רוסי וקיבל ממנו תוצרת בדמות שישה שערים בטורניר בלתי נשכח,

איטליה התחילו פושר את הבית המוקדם אבל בהמשך גברו על ארגנטינה ועך ברזיל הכשרונית בזכות שלושער של רוסי ותצוגת שוערות מופלאה של דינו זוף,
ביארזוט כבר לא איתנו ,אבל כל מי שראה את הגמר ההוא ואת ריצה העמוק של מרקו טראדלי לאחר שהבקיע את השער השני בסביבות הדקה ה-70 בגמר מול גרמניה לא יכול שלא לשקוע בנוסטלגיה,

במידה ואיטליה יפסידו וצרפת ינצחו מחר אז יהיה שיחזור חצי הגמר הבלתי -נשכח מסיביליה,
המשחק שזכור בזכות התקרית בין בטיסטון וטוני שומאכר ובגלל צרפתי אחד בשם :מקסים בוסיס
אירופה הקלאסית למיטיבי צפייה הערב ב2200

נעם 2 ביולי 2016

על סמך מה שראינו עד כה בטורניר איטליה מגיעה למשחק כפיבוריטית ברורה לדעתי.
אך התחושה שלי שאיטליה תתקשה לשחזר את המשחק הכמעט מושלם שהציגה מול ספרד ולגרמניה יש יותר יכולת להתמודד עם הפיזיות האיטלקית. 1-0 לגרמניה.

אלכס דוקורסקי 2 ביולי 2016

פוסט מעולה.
סופר את הדקות עד המשחק…

איאן ראש נטול שפם 2 ביולי 2016

פחחח..6-1 חלק בכל זאת איטליה זה לא ברזיל.

ד"ר רזי הופמן 2 ביולי 2016

הנה הפיו פיו פיו הראשון של זהבה ושבעת הדובים.
הוא ישבור את שיא הכיבושם גם שם אם לא ייפצע. הסינים עשו עסקה טובה!

ד"ר רזי הופמן 2 ביולי 2016

אגב אם המשחק הזה קנה מידה למה שהולך שם בליגה אז מקצועית עדיף היה לו להשאר או לעבור לאירופה. כלכלית ההחלטה היתה מצויינת!

ד"ר רזי הופמן 2 ביולי 2016

עכשיו גם מסירת פז שהביאה לבישול
אם לא יקסחו אותו הוא יהיה השחקן הכי טוב בסין. חחחח

ד"ר רזי הופמן 2 ביולי 2016

הם עוד לא מבינים אותו אבל הוא פשוט פותח שם את ההגנה עם הראיית משחק שלו

ד"ר רזי הופמן 2 ביולי 2016

עכשיו עוד בישול!
הוא אחראי ל 3 גולים במשחק הזה ואת זה הוא עושה בפחות מ 30 דקות!
חותך אותם כמו סכין חם בחמאה!

yaron 2 ביולי 2016

מדהים :-)

יואב 2 ביולי 2016

הכי טוב שיש

טל 12 2 ביולי 2016

איך אומרים פיו פיו בסינית :-)

ד"ר רזי הופמן 2 ביולי 2016

אולי פיו פיו?

תומר חרוב 2 ביולי 2016

אמנם זה היה משחק ידידות אבל גרמניה הביסה את איטליה 4-1 לפני כמה חודשים בלבד. הסטטסיסטיקה הזו של כבשה שחורה היא לא רלוונטית ונועדה להישבר מתישהו וזה כנראה יקרה היום. עם ההיעדרות של דה רוסי לאיטליה יש מיס מץ' רציני במרכז השדה.

איאן ראש 2 ביולי 2016

כל שיא נועד להישבר וכל רצף להיגמר. היום מרגיש לי יום טוב לגמור את סיפור הכבשה השחורה הזו.
אגב להבנתי בשני הצדדים אין סגל מלא.

טל 12 2 ביולי 2016

מהמר על 0-2 לגרמניה. מולר כובש את שני השערים. והכל בזכות הדר רוסנובסקי שלהם שמהפנט אותו לפני המשחק (אז הוא חושב שמדובר בטורניר גביע העולם ) וסוף סוך הוא מוצא את הרשת.

שמעון 2 ביולי 2016

כרגע משחק חושך וטקטי כצפוי מ2 הקבוצות. יש לי הרגשה שזה הולך לפנדלים אחרי 0 0 משעמם מאד.

Amir A 2 ביולי 2016

האחוזים של שאק מהעונשין היו טובים יותר מאשר האחוזים של שתי הקבוצות מהנקודה הלבנה.

יכול להיות 2 ביולי 2016

הפועל יהוד הפסידו

Comments closed