בסוף כולם חולמים

יש מי שיודעים מה צריך לעשות - ויש כאלה שעושים

סין, חור נידח, רחוק מכאן. מה יש לו לחפש שם, בצד השני של העולם. הסינים האלה, לא מבינים כלום בכדורגל, בונים אקדמיות מהכסף שנוזל להם מהאוזניים, מביאים את הולק ושמולק בזכות הכסף הגדול שמפוזר בלי הבחנה, מה זה בשבילם כמה עשרות מיליונים על איזה ישראלי. נו טוב, לפחות יש את מקאו לא רחוק משם, רק שעתיים נסיעה, עם ים של בתי קזינו, והרי ידוע לכולם שהוא אוהב את לאס וגאס, ממש קשר גורדי.

כולם יודעים מה טוב בשבילו, מאמינים שהוא עשה טעות. מי עובר לסין מי, מה המלוכסנים האלה עם הליגה החדשה שלהם יכולים להציע חוץ מכסף? וזה כל כך רחוק, עכשיו נצטרך לשלוח לשם את הצנציפר'ז שיכבידו על הקופה הקטנה של המערכת ושיספרו טלפונית בתוכנית ספורט ש"הערב הבקיע ערן זהבי שער והעשיר את חשבון הבנק שלו ב-25 אלף דולר נוספים. איזה חיים…".

הוא ירד ברמה, הליגה הסינית היא פח, שחקנים מזדקנים מגיעים אליה לפני פרישה. הוא עוד צעיר, הוא יכול לעשות הרבה יותר מליגה סינית. הנה, לפני זמן לא רב רצה שמועה שהאנובר מעוניינים בו. אבל האנובר ירדו לליגה השניה בגרמניה, ומי בכלל יורק לכיוון של הליגה השניה בגרמניה, עדיף ליגת העל בישראל. שועלים, אריות, all that crap. ויש שועלים בסין, וגם הם מחפשים מנהיגים, אבל אין על שועלי שמשון.

הוא יישב שם, במגדל השן הפיננסי שלו, הוא לא יתחבר לאוכלוסיה, לתרבות, למנהגים. הוא ימשיך לחפש אוכל כשר, לנגב חומוס, להתגעגע לחבר'ה בשכונה בראשון לציון ולהניף דגל ישראל בכל הזדמנות. הוא איש עסקים. נקודה. הוא נסע לשם לעשות את המכה ולחזור. אם הוא לא היה איש עסקים הוא היה עובר לאירופה. לא, לא לאיזו קבוצת תחתית ברוטב חמוץ-מתוק. גם לא לבלגיה, חוץ מפדופילים, שוקולד ודאע"ש אין כלום בבלגיה.

*

נראה אותם, גיבורים גדולים, עוברים למדינה אחרת. לא לסין שנמצאת בתיז-אל-דוך, עם האנשים המצחיקים שיורקים ברחובות ומשחררים גרפסים קולניים אחרי האוכל, עם המאכלים המוזרים והמקלות-במקום-מזלגות. תעברו לקפריסין, רק חצי שעת טיסה. תעברו לאנגליה, כולם שם מדברים אנגלית. תחיו שם חצי שנה, לא יותר, ואז תספרו לעולם כמה קל לעשות רילוקיישן. נראה כמה מכם יהיו מוכנים לעשות זאת שוב בעתיד. כן, גם עבור הרבה כסף.

שחקן כדורגל לא שונה מארכיטקט או ראש צוות. יש לו משפחה, יש לו חיים, יש לו אהבות ושנאות פרטיות, יש לו העדפות אישיות. יש כאלה שאוהבים להיות בבית אחרי האימון, עם התה והלימון והפלייסטיישן. יש מי שמוכנים לצאת למסעות חובקי עולם, עם דכאון ובדידות והרבה כסף בסופם. יש גם מי שמצליחים בגדול, או סתם הופכים לבעלי שם בבלגיה.

בעשר השנים האחרונות ראיתי במו עיניי אנשים שהגיעו מלאי ביטחון עצמי לברלין. שמעתי במו אוזניי איך התאהבו בעיר בן רגע, סיפרו לעולם כולו כמה טוב כאן וזול כאן וכמה רע בארץ – ושבו אליה אחרי חורף אחד בנכר. שכבות הבגדים, השמיים האפורים, ההתכנסות בבתים, הקור שלא נגמר ושגם מיליוני שטרות מודבקים לגוף לא יעלימו. בגוואנגז'ו לא קר, 22 מעלות בממוצע שנתי, לפחות זה.

כדורגל מקצועני הוא האסקפיזם של האוהדים. אנחנו יודעים איך צריך להיראות הרכש, מי יכול לאמן, מתי כדורגל צריך להיות יפה ומתי נבחרת איטליה המוגבלת הופכת לחזות הכל. אנחנו מודדים שחקנים על פי שערים ובישולים כשנוח לנו, על פי גחמות כלכליות והעדפות אישיות כשמתחשק לנו. אמא שלי תמיד אמרה לי ש"הכי קל לייעץ לאחרים, ככה לא צריך להביט במראה". אני תמיד אומר לעצמי ש"הכי קל לייעץ לאחרים, לעשות את כל הדברים שאני לא הייתי מעז".

ERA

 

בחירתו של בופון
ליגת שוקי ההון - עידוד ההון הגיע לקצה, חוזרים לעבודה

52 Comments

אריק 3 ביולי 2016

חייבים עוד פוסטים על זהבי מזוויות נוספות..

קירקגור 3 ביולי 2016

אולי סיכום העונה של משחקי הכס בראי העונה האחרונה של זהבי? ומי יצא עם ידו על העליונה – אניה בוקשטיין או ערן זהבי?

אריאל גרייזס 3 ביולי 2016

האמת שזהבי לא מעניין אותי אבל רק נקודה אחת אצלך שהיא חשובה ולדעתי לא מדברים עליה מספיק – זה נכון שבארץ יש יוקר מחיה גבוה ומלחמות וכל החרא הזה, אבל יש דברים שקשה לתמחר אותם ויש לנו אותם בכמויות ולא מבינים אותם עד שעוזבים. מזג אוויר מהטובים בעולם, למשל. או חוף ים אדיר.

ר.בקצה 3 ביולי 2016

התכוונת- החורף הטוב בעולם.

אריאל גרייזס 3 ביולי 2016

כן, הקיץ פה חם נורא – אבל קח את ניו יורק, למשל – שם החורף מזעזע והקיץ הוא כמו אצלנו. אבל כשבמרבית העולם המערבי החורף הוא שבעה חודשים בלי שמש, של קור, גשם ושלג – זה מספיק כדי להפוך את הקיץ שלנו לסביל ומעלה. המקום היחיד שיכול להתחרות בישראל במזג אוויר בעולם המערבי זה כנראה קליפורניה

אריק האדום 3 ביולי 2016

סידני?

אריאל גרייזס 3 ביולי 2016

המממ, יש מצב. לא הייתי.

מירון 3 ביולי 2016

סידנדי עוד יותר חמה בקיץ מכאן ויותר ימים גשומים בשנה

Al Bundy 4 ביולי 2016

גולד קוסט וכל החוף הדרומי של קווינסלנד. סידני זה דרעק

מיקו גוטליב אהלן סבבה 3 ביולי 2016

הקיץ בגוואנגז'ו יכול לגרום לתל אביב להרגיש כמו מקרר שנקנה לפני שבוע.

אחד 3 ביולי 2016

מזג אוויר קר עם שלג עדיף בהרבה על פני חום של 35 מעלות עם 70 אחוזי לחות

אלכס 4 ביולי 2016

+ 100 אחד
עברתי למישיגן לפני חמש שנים בערך, ואמנם החורף פה קר (ממש קר!) ומושלג, והקיץ פה הוא חם ולח ומגעיל כמו בארץ (אלא שהוא נמשך 3 חודשים מקסימום, ולא חצי שנה), יש ACTUALLY עונות מעבר, והאביב ובמיוחד הסתיו (עם השלכת של כל יערות מישיגן, הסטייט עם הכי הרבה עצים פר שטח בארה"ב, אגב) על האוויר הקריר והנעים שווים את הסבל בחורף ובקיץ.
אני מודה אגב שהחורף בארץ הוא קליל ביחס לרוב ארה"ב.

ר.בקצה 3 ביולי 2016

בכל שנה כשמגיע הקיץ, אני חוכך בדעתי איך הסבים שלנו הסתדרו פה בלי מזגן. בהתחלה זה היה מין הומור פנימי שכזה, בשנים האחרונות אני מייחס לשאלה הזו משקל זהה למצב הביטחוני.

Ljos 3 ביולי 2016

איך 7 חודשים של חום-אימים-צמודים-למאווררים זה מזג האוויר מהטובים בעולם? (ולמי אכפת מהחוף? אני גר דקה הליכה ממנו והייתי השנה שם רק פעם אחת)

D! פה ושם 3 ביולי 2016

כל מילה מה-27 שלך!

אריק האדום 3 ביולי 2016

מכיר את המשפט עם אלוהים, שיניים ואגוזים? אז כזה…

אריאל גרייזס 3 ביולי 2016

לך תגור בטורונטו או בסיאטל שנה ודבר איתי אחר כך

Amir A 3 ביולי 2016

אני גר בקונטיקט 16 שנים. שנדבר?

יניב פרנקו 3 ביולי 2016

אני הולך לשלוש שנים למושבה.
ניצחתי!

רועי 3 ביולי 2016

נתניה.
לקחתי.

יניב פרנקו 3 ביולי 2016

צודק. עוד הפסד בדרבי.

גיל 3 ביולי 2016

מזג אוויר הוא אוברייטד. למעט במקרים מאוד קיצוניים, אפשר להסתגל להכל. לעומת זאת, אוכל כמו בארץ שהוא גם זול וטעים קשה למצוא בעולם.

אלכס 4 ביולי 2016

אני מסכים שהאוכל בארץ מצויין, זול לעומת זאת…לא ממש.

דורפן 3 ביולי 2016

דבר אחד אני לוקח מהפוסט שלך – שאיש לא יזלזל בהצלחה במקום זר כמו סין.

אריק האדום 3 ביולי 2016

בכנות? כל הכבוד לו. חושב שרוב המבקרים שלו פשוט מדברים מתוך קנאה (רשמתי רוב, מי שרואה את עצמו מבקר מטעמים אחרים שיוציא את עצמו מהרוב).
הבן אדם מצליחן. תותח על. והכל בזכות.
אנשים גם שכוחים שקריירה של כדורגלן קצרה ופגיעה.
אני חושב שהוא יהיה שם כוכב גדול, בעיקר בגלל שהוא בא לעבוד. הוא מהטיפוסים האלו שהופכים רעבים עם האוכל.
לטעמי עשה החלטה סופר נכונה, גם מקצועית, גם כלכלית, גם מכל בחינה אפשרית.
אני אוהד הפועל ואני חייב לומר שאני ממש מעריך אותו.
הלוואי שיצליח

ברלה 3 ביולי 2016

מה נסגר אתכם? יש אלפי אנשים שעושים דוקטורט מעבר לי. יש פיליפינים שבאים לארץ בשביל 1000 דולר לחודש. בנאדם עשה רילוקיישן בשביל 50 מיליון שקל, מה הגבורה הגדולה פה?

אריק 3 ביולי 2016

הזיה.

נולי 3 ביולי 2016

זו לא גבורה, אלא יציאה מאזור הנוחות שלו ושל משפחתו בשביל הרבה מאד כסף.
בעיניי זה מהלך "עסקי", שבעיקר משקף את המעמד העליון והמעוות של הכסף בימינו, אבל אין לצפות דווקא מזהבי שיהיה זה שיוביל את מהפכת הנגד ולא ייתן לכסף הגדול את מעמד הבכורה האולטימטיבי במערכת שיקוליו.
אגב, נדמה לי שקראתי לא מזמן באחד מן האתרים שמיטרוביץ (אקס מכבי) ממליץ לשחקני כדורגל ישראלים לא לעבור לסין וטעמיו כנראה עמו.
שיהיה לזהבי בהצלחה ושייהנה מבחירתו.

7even 3 ביולי 2016

חזרתי מברלין השבוע. לחשוב שבעיר המצויינת ושופעת ההיסטוריה הזו קר רוב ימות השנה…כמה בזבוז.
זו עיר לטייל בה בלי הפסקה.
ורכבות….אחחח…ללקק תאצבעות.
חזרתי לארץ ולא הבנתי למה אני צריך לנסוע באוטו במקום להגיע בכלום זמן ממקום למקום.

עדיין – ארץ ישראל אהובתי הנצחית:)

yaron 3 ביולי 2016

תודה ערן, אחלה פוסט!

קפטן קוקי 3 ביולי 2016

בסקאלה של רילוקיישן (אם נוציא דיפלומטים מהמשוואה) אני חושב שסין נמצאת הכי בקצה.
מצד אחד מקום שיש בו הרבה מאוד מגע עם העולם "שלנו", ומצד שני תרבות, מנהגים ואנשים שונים לגמרי.
מכיר לא מעט אנשים שחיו שם, או עשו שם עסקים, אבל השילוב של שניהם ביחד לא פשוט. וכשמוסיפים את השאלה המקצועית? בכלל לא קל.

גורביץ' 3 ביולי 2016

סין לא הכי בקצה, אבל היא ללא ספק בסקאלה של היותר קשים על ציר הרילוקיישן. בעיקר בגלל שכשאתה לא דובר את השפה שם, אתה פשוט אילם וחסר אונים, ולא משנה כמה כסף יש לך.
כסף קונה לך שם עוזרות לילדים וסביר להניח – נהג ומישהו צמוד שאמור לחפות על המחסור בשפה, אבל תמיד תמיד יש בלת"מים ואז אתה מרגיש את סין במלוא אונה.
ד"א – גואנגז'ו ספציפית ממוקמת מצוין, קרוב מאד להונגקונג, שהיא מקום מדהים stand alone, וגם הציר התחבורתי של מזרח אסיה מבחינת טיסות.

איתמר 3 ביולי 2016

מבחינת ספורטאים ברמת השכר של זהבי אין כמעט משמעות למקום שבו הם נמצאים שכן הם חיים בבועה.
ולזהבי יש את הקהילה הישראלית שתסייע לו.
בפורומים חרדיים הופץ הבוקר סיפור על כך שזהבי ״קידש שם שמיים״ בכך שנמנע מאכילת מאכלים לא כשרים עם חבריו לקבוצה לאחר הניצחון.

MOBY 3 ביולי 2016

גם כשאתה דובר את השפה אבל לא שוטפת אתה בבעיה.
הם לא מחכים לך, ועושים מאחורי הגב שלך עוד מכה.
וכל הכבוד לזהבי גם בחצי מהמחיר בגיל שלו הייתי יוצא להרפתקה כזו (רק לחשוב כמה כסף הוא יכול לעשות מפתיחת סניף סוכנות מקומי). טוב לו שלא נכנע ללחץ התל אביבי (אם היה) במקרה הכי גרוע הוא חוזר לחוזה מקסימום בכל קבוצה שיחפוץ ( אם יוסי קיבל….)

קפטן קוקי 3 ביולי 2016

הייתי שם, גם בגוואנגז'ו.
אני חושב שאפשר בהחלט להסתדר שם אם אתה עשיר (ומנותק) או אם אתה בא עם ענווה אמיתית כדי להכיר ולטעום.
אבל כמו שזרים בישראל מכירים מקומות בילוי מאוד מסוימים, גם שם, זהבי יכיר את הקהילה היהודית/ישראלית ואת חבריו לקבוצה (אולי) אבל לא ילמד את השפה ולא יתחבר למקום באמת. קל להיות מבודד במקומות כאלה, שם השכונות של העשירים ממילא מגודרות ושמורות.
זאת לא הסיטואציה של קרלוס במכבי, בוא נגיד.

קורא בין השורות 3 ביולי 2016

אנשים קצת מגזימים עם האמירה 'בחר בכסף על חשבון האתגר המקצועי' ושזהבי לא היה צריך 'ללכת אחרי הכסף'
קודם כל בעידן בו המחייה הולכת ומתייקרת וכשיש לך קריירה קצרה וכשאתה מודע לכך שקריירת ההמשך תציג ירידה חדה בגרף השכר (בד"כ) אתה תשתדל למקסם את ההכנסות שלך ככל הניתן, זהבי מן הסתם מסדר לעצמו עם החוזה הזה את העתיד הפיננסי שלו ושל משפחתו ואני לא חושב שהרבה אנשים היו מסרבים לעשות דבר כזה
מבינת אתגר מקצועי, בארץ לא נשאר לו כבר להשיג דבר ואתגר מקצועי לא חייב להיות דווקא לשחק ברמה הכי גבוהה שאפשר, הוא הולך לליגה זרה לקבוצת תחתית בשאיפה להצעיד אותה למעלה בטבלה ולדעתי זה אתגר מקצועי לא מבוטל (אפילו אם הליגה גרועה, תראו לי כמה קל לשחקן בודד להוביל קבוצת תחתית בליגה שלנו לצמרת…)
בדיוק היום קרלוס גארסייה ציין שהשנים במכבי היו מהיפות בחייו, מצד אחד ייתכן שזה פשוט משהו שאומרים בראיון פרידה אבל מצד שני למרות ששיחק בליגה טובה יותר מול השחקנים (מ)הטובים בעולם ולא חסר לו אתגר מקצועי אני חושב שהחוויה בארץ סיפקה לו אתגר אחר, להצעיד קב' לאליפות לשחק במקביל במסגרות אירופית ובכלל סיפקה לו חוויה של הצלחה (לדעתי משהו שכל ספורטאי שואף אליו). יש כל מיני מדדים בהם אדם יכול לאמוד את ההצלחה שלו ואת האתגרים שלו וזהבי ממשיך לשחק בכללים שלו.

yaron 3 ביולי 2016

מסכים עם כל מילה.
אני חוזר על זה לא מעט אבל סטפן מארבורי (My man Stephon) הוא דוגמא מצויינת למישהו שעשה את הצעד הזה וזכה בגדול :-)

MOBY 3 ביולי 2016

אני די משוכנע שהליגה הסינית טובה יותר מהישראלית….
אפילו את זהבי הכוכב של הליגה שלנו ללא עוררין יש מקום בקבוצה הנאבקת על חייה (על פי מקורות זרים, באמת שלי אין מושג).

ניר 3 ביולי 2016

אני לא נתקלתי בביקורת על זהבי באופן כללי בשום מקום. מה רע במה שהוא עשה? סידר את העתיד הכלכלי של כל משפחתו, נפתח למגורים במקום אחר, בעיניי הכל טוב. אז מקצועית הכדורגל שם בינוני, אסון גדול, הכדורגל הוא לא כל החיים, ממש כמו שהעבודה של כל אחד מאיתנו היא לא כל החיים.

יוסי מהאבטיחים 3 ביולי 2016

פוסט מופתי.
תמיד יש את בטטות הכורסא שיודעים להעביר ביקורת ולחתוך שחקן שנסע לסין, עזב את איאקס או עובר מאנגליה לסקוטלנד.
"עצלן/ותרן/מחפש חיים קלים".

זה בדיוק אותם אנשים שלמרבה הפלא מסתובבים עם אותם חבר'ה מהיסודי, אוכלים את אותו דג חריף בארוחות שישי ויש להם אותה חברה מגיל 16 ועד המוות.

ואני אומר- מי שלא יצא לו להגיד לאשה שהוא שם את הקריירה שלה על הולד, מי שלא יצא לו להגיד לילדים שהם משאירים את כל החברים בבית ומי שרוצה לבקר שיעלה על מטוס, מי שלא שמע מליון הבטחות סרק מכל חבר ממעגל שלישי בסגנון "אתה עובר לחו"ל אחי? מגניב! בחופש הראשון אני אצלך", אולי עדיף שתחכו כמה דקות לפני שאתם חותכים שחקן כדורגל על החלטה זו או אחרת.

ג'ונגלר 3 ביולי 2016

Word.

ברלה 3 ביולי 2016

ממש מגלה הארצות הגדול ביותר מאז פרדיננד מגלן..
ממש מוזר מה שהולך פה, יש כאן יותר פוסטים שמסנגרים על ההחלטה שלו מאנשים שאשכרה תוקפים אותו. כולם מבינים שזאת החלטה הגיונית ושיהיה לו בכיף ובהצלחה אבל נשגב מבינתי למה אתם מנסים להפוך את זה לאיזה מהלך יוצא דופן. עשרות שחקנים ישראלים עברו לשחק בחול, למה לא כתבתם להם איזה פוסט משתפך? הרי גם הם היו צריכים לטלטל את המשפחה, לקטוע את הקריירה של האישה (????? בעלה הולך לעשות 50 מיליון שקל, נראה לי שהיא תשרוד) ולהיפרד מהחברה מהיסודי ומהדג החריף של יום שישי.

יוסי מהאבטיחים 3 ביולי 2016

יש נשים שהיו מעדיפות שתהיה להן קריירה מאשר עוד כמה מליונים בחשבון.
יש גם ילדים שהיו מעדיפים להישאר עם חברים שלהם.
ואם היית טורח לקרוא את התגובה עד הסוף היית רואה שהדבר לא נוגע רק לזהבי אלא לכל מי שמבקר מישהו כשלא היה בנעליו או שרואה צד אחד של הסיפור.
דין זהבי כדין משה אוחיון.

ברלה 4 ביולי 2016

סבבה, מסכים איתך. פשוט עוד לא ראיתי או שמעתי אף אחד שחתך אותו על ההחלטה למעט ביקורת מסוימת מצד דורפן אז אני פשוט לא מבין על מה הרעש ומה קפצתם כולכם להגן עליו

גיל 4 ביולי 2016

זה לא כזה פשוט. אם הם עוברים לאירופה, סביר שיוכלו למצוא לפחות בית ספר טוב באנגלית וישראל לא כל כך רחוקה לביקורים. לעומת זאת בסין, לילדים ואישה יהיה מאוד קשה להשתלב ולא משנה כמה יעזרו להם כי השפה אחרת לגמרי.

מאנו 3 ביולי 2016

האמת שאתה עושה לעצמך חיים קלים בכל מיני הכללות וקלישאות שאני לא יודע כל כך איפה ליקטת. אני חי בישראל, ואני יכול להגיד לך שרוב האנשים שדיברתי איתם אמרו שהוא עשה החלטה טובה בהתחשב בנסיבות, וגם אלה שחשבו שזאת טעות לא היה קיצוני בביקורת על זהבי עצמו. אגב, כנ"ל רוב הפרשנים והמקשקשים בתקשורת חשבו שזהבי עושה נכון סה"כ.

ג'ונגלר 3 ביולי 2016

תודה על קצת שפיות סביב כל הרעש…

תומר (הוותיק) 3 ביולי 2016

לא שמעתי ביקורת עליו מהאנשים שסביבי.
אבל, אם קיימת כזאת בכלל ובקרב קוראי הבלוג, אס שאלה לי אליכם.
האם מישהו מכם לא היה עוזב הכל ועובר לרילוקשיין תמורת לא חמישים מיליון אלה רק חמישה מיליון?!?
הוא קיבל גם חויה אדירה של התנסות במדינה אחרת (שזה דבר קשה ומאתגר).
גם חויה מקצועית.
וגם סידר את העתיד של הנינים שלו…

גיל 3 ביולי 2016

מעבר בין מדינות זה באמת דבר לא פשוט אבל כשיש לך כסף כמו שלו, זה באמת יותר נוח. כמי שעבר כבר 3 פעמים למדינות שונות ההכנות, אריזה וכל העניינים הביקרוקרטיים לוקחים חודשים משני צידי המעבר (לסגור את כל הדברים כשעוזבים ואז לפתוח אותם במדינה החדשה). זה באמת כאב ראש ואני מניח שאצלו הוא הרבה יותר קטן כי הוא אישית לא עושה את זה. מצד שני, להגיע למקום חדש שיש לו ציפיות גדולות ממך להצליח זה גם לא הכי פשוט ואוהדים לא נותנים כמעט זמן חסד לספורטאים להתאקלם.

איאן ראש נטול שפם 3 ביולי 2016

הילד שבכה ב"בית האדום" ומהכדורגלן הצעיר שאומר איכס על הגרלת ליגת אלופות למלך השערים של הליגה הסינית?

ולא, אני לא חושב שגם בוזגלו יהיה "ענק" שם.

אמרו שזו החלטה נטולת סיכונים כי טמון בה אוצר של 50 מיליון שקל.

אבל יש בה סיכון ואני אומר את זה בתור אחד שהתגורר באמסטרדם שלוש שנים בגלל עסקים,

אתה יכול להצליח ולהפסיד אישה, ילדים ותודעה ברילוקשיין מכל סוג שהוא.

פורד פרפקט 3 ביולי 2016

לא מקבל את מה שכתבת, בבלגיה יש גם בירות מצוינות

גיל 3 ביולי 2016

ואגב, אני חושב שדווקא במקום לא מוכר יחסית החשיבות שלו כישראלי גדולה יותר. לאנשים מן הסתם אין יותר מדי דיעות מגובשות על ישראל והוא יכול להיות שגריר טוב במובן הזה.

Comments closed