הקשר האיסלאמי

איך הפך הכדורגלן מברלין למוקצה ברחבי גרמניה

לפני מספר שנים נסעתי למתחם האימונים של הרטה ברלין. יחד עמי המתינו במתחם מספר עיתונאים וצלמים. השחקנים שיצאו מחדר ההלבשה בדרכם למגרש לא העניקו לנו תשומת לב מיוחדת, הנהון ראש סתמי וזהו, במקרה הטוב. אניס בן חטירה היה אחד מהבודדים שחייכו, שאמרו 'שלום', שהתעניינו במצבו של עיתונאי זה או אחר שהכירו. לא שוחחתי איתו, השארתי את זה לאחרים. עקבתי אחרי בן שהר, מושא הראיון שלי באותו יום, את בן-חטירה השארתי לאחרים.

החבר'ה שלי ביציע תמיד חיבבו את בן חטירה, יליד שכונת רייניקנדורף בברלין ששיחק בשתי הקבוצות החשובות של מערב העיר – טניס בורוסיה והרטה. מעולם לא שמעתי מהם דבר וחצי דבר על מוצאו הטוניסאי, על אמונתו או על דתו, גם בן-חטירה הגדיר עצמו כ"לא מוסלמי גדול". לא היתה סיבה לחוש טינה כלפי הבחור הצעיר שהיווה מודל לאינטגרציה במדינה. אפילו צוותה של אנגלה מרקל נראה מתרועע עמו בעת טקס שנערך לכבוד תרומתו לעזרה לילדים עניים.

אבל הזמן הנוכחי אינו טוב למוסלמים באשר הם, ובשבועות האחרונים הפך בן-חטירה למוקצה בקרב רבים בגרמניה, והכל בשל תמיכתו בארגון 'אלאנסאר אינטרנשיונל' שהוקם על ידי הראפר הגרמני המתאסלם יואל קייזר (ששינה בהתאם את שמו ל'עבדו רחמן').

VERBIND

עד כה תרם בן חטירה כספים למען הקמת מפעל התפלת מים בעזה ולבניית בארות מים בגאנה. הוא מעולם לא הסתיר את פעילותו, הוא התעלם מהמקטרגים על אופיו של הארגון הדתי.

אבל אחרי ש'אלאנסאר אינטרנשיונל' ערך ערב התרמה ואירח בו מנהיגים סלפיסטים מקומיים נפרצו כל הגבולות, בן חטירה הפך בן לילה ל'תומך טרור'. הארגון הפסיק את ערבי ההתרמה והודיע שלא ישתף עוד פעולה עם סלפיסטים, גם המשטרה מעולם לא הגישה כתבי אישום נגד הארגון, אך דעת הקהל המגובשת לא עשתה סימנים של נסיגה.

BUNDESMANIA – דף הפייסבוק

העבודה של בן חטירה עם הארגון הנחשב בעיני רבים כקיצוני ושפועל בעיקר בסוריה, סומליה, הרשות הפלסטינית ואפגניסטן; האמירות הברורות של השחקן על מצב הפלסטינים במהלך מבצע 'צוק איתן' והתרומות הנדיבות שהעביר לארגון שמו אותו עמוק בלב העניינים, כל כך עמוק עד שהנהלת דרמשטדט, קבוצתו הנוכחית של בן חטירה, החליטה להתיר את חוזהו.

"ג'יהאדיסט" ו"חזיר ציוני" הן חלק מהתגובות של תומכים ומתנגדים בדף הפייסבוק של בן חטירה. פוליטיקאים ברמה המקומית והארצית התבטאו נגד השחקן, גורמים אנונימיים חילקו כרוזים שכינו את בן חטירה "אנטישמי". קבוצת אוהדי דרמשטדט פרסמה מכתב פומבי בו ביקשה מהנהלת הקבוצה לסלק את השחקן. ביקשה – וקיבלה.

תומכיו של בן חטירה טוענים שהתרת חוזהו והאווירה נגדו הן הוכחה נוספת לאפליה על בסיס דת. גם בן חטירה עצמו טוען לקיפוח וכועס על סילוקו מהקבוצה בשל טענתו הבלתי-פוסקת לתרומתו עבור מעשים טובים עם ארגון צדקה שמעולם לא הוכתם. בן חטירה לא מצא מועדון גרמני שיחתים אותו ועבר לגזיאנטפספור הטורקית. התקשורת הגרמנית לא העניקה פתחון פה רחב מדי לשחקן – ה'וושינגטון פוסט' החליט להרים את הכפפה ולבחון את העניין.

*

אינני בקיא בפעילות 'אנסאר אינטרנשיונל', אין לי בעיה עקרונית עם תרומות לפלסטינים, לא ממש מכיר את אניס בן-חטירה, רושם ראשוני וזהו. אולי בשל כך – ובעיקר מאחר ואין הוכחות נגדיות – אני בוחר להישאר מחוץ למעגל, לא לנקוט עמדה אוטומטית נגד שחקן כדורגל מוסלמי.

חוץ מזה הוא ברלינאי, הוא בטח חוזר הביתה לביקורים, שלא ייתקל בי ברחוב.

סתם, סתם.

(הכתבה מ'וושינגטון פוסט' בלינק: http://bit.do/BENHATIRA)

 

ספורטנ'רול (י"ג) - רן עצמון
פרשת בשלח - כל אדם צריך מצרים

28 Comments

ר.בקצה 10 בפברואר 2017

היינו כחולמים- הגרמנים מתייחסים בעוינות לארגון שתורם לפלסטינים?
משהו פה לא מסתדר…

חיים הצהוב 10 בפברואר 2017

2 מיליון פליטים מוסלמים בשלוש שנים זה מה שלא הסתדר…

שמעון כסאח 10 בפברואר 2017

כל זה אחרי 2 פיגועים.

MOBY 10 בפברואר 2017

כי ההבנה שתמיכה בארגון פלשתינאי והעברת כספים אליו (ולא מצרכים,מזון או תרופות). זה אחד מגורמי הטרור והמלחמה, רק לראות את תנופת הבניה על גבול רצועת עזה (משקפת טובה מאוד עוזרת), והחישוב כמה עולה מטר בטון….

Matipool 10 בפברואר 2017

בטון נמדד בק״ב . בנייה כללית מתומחרת למטר מרובע .
ק״ב בטון שוקל כמעט 2.5 טון . החומר בלבד ( לא כולל ברזל זיון , עבודות הכנה ליציקה , עץ , תבניות וכו׳ ) עולה בסביבות 260 ש״ח .
בבניין קומות סטנדרטי של נניח 4 דירות בקומה של מאה מ״ר בממוצע , בכל קומה יצקו בסביבות מאה ק״ב .

דור 10 בפברואר 2017

רק בארץ יש כאלה שתומכים בערבים הנקראים פלסטינים ובמטרות הטרוריסטיות שלהם, והם עוד נחשבים תומכי זכויות אדם…

Mr T 10 בפברואר 2017

כן, רק בארץ בשום מקום אחר בעולם אפילו אין נפש אחת שתומכת בהם.
ועדיין הממשלה שלנו משקיע כסף להילחם ב-BDS וישראל משלמת מחיר יקר בתחומים רבים על זה שאף אחד לא תומך בפלסטינאים.
אה, ומי ששונא פלסטינאים (שהוא לא יהודי) לרוב גם לא מת על יהודים.

צור שפי 10 בפברואר 2017

פוסט עצוב. בן חטירה עושה רושם של בחור עם לב טוב שתורם למטרות ראויות. גם בפוסט וגם במאמר ב"וושינגטון פוסט" לא מצויין מה הוא בדיוק אמר בהקשר של "צוק איתן" אבל טריוויאלי להניח שזו היתה התבטאות אנטי-ישראלית. מהפרספקטיבה של חו"ל, כשיש חשיפה כל כך מסיבית לתקשורת מוטה ונטולת הקשר, קל להבין התבטאות כזו גם אם לא להצדיק אותה. היא גם לא מבטלת את החיוב והערך בפעילות הצדקה שלו.
לסנטימנט האנטי-מוסלמי שעובר על אירופה יש בסיס מוצק בעובדות ובמציאות. האמירה שלו ושל אחרים "המוסלמי הוא היהודי החדש" מופרכת ופסולה, היהודים לא הציפו את אירופה בפליטים ולא ביצעו ברחובותיה מעשי טרור בשם דתם. כל זה עדיין לא מצדיק את מה שעובר עכשיו על מוסלמים רבים ביבשת, כולל בן חטירה. כאמור, מציאות עצובה שמשתקפת בפוסט.

מאנו 10 בפברואר 2017

היהודים דווקא כן הציפו את אירופה בסוף המאה ה-19, תחילת ה-20. פליטים שבאו ממזרח אירופה ומערב אסיה, בעיקר בעקבות פוגרומים ואנטישמיות – והיגרו לגרמניה, צרפת, בריטניה וארה"ב. אבל נו, הזכרון קצר.

צור שפי 10 בפברואר 2017

מאנו, המספרים היו קטנים בהרבה וכמובן גם הפרט הקטן הזה של טרור…מוגזם לבקש ממך להיות רציני?

מאנו 10 בפברואר 2017

ברגע שתפסיק עם הדמגוגיה, אי הדיוקים וגניבת הדעת, אפסיק עם חוסר הרצינות. כרגע קשה לקחת אותך ברצינות.

צור שפי 10 בפברואר 2017

כרגיל אצלך, אד-הומינם. טרור מוסלמי אצלך זה גניבת דעת. הליברליזם העיוור של אנשים כמוך מוציא שם רע לשמאל ואחראי לעליית מוטאציות כמו טראמפ, לה פן וכו׳.

מאנו 10 בפברואר 2017

מעוות ומסלף.
כמו שערן אמר, הטרור שמבוצע על ידי איסלאמים קיצוניים לא צריך להכתים אוכולוסיה של מיליוני אנשים. כמו שברני מיידוף או ארנו מימרן לא צריך להכתים אוכלוסייה של מיליוני יהודים. בגלל זה אתה דמגוג.
בטרור האיסלמיסטי צריך לטפל ביד קשה.
והקפיצה הפבלובית היהודונית שמתחברת יפה ל"אסור להשוות" ו"אל תגעו בשואה שלי" היא מגוחכת. ליברל והומניסט אמיתי לא יגיד ש"היהודים לא עסקו בטרור, ולכן זה לא הגיע להם, המוסלמים לעומת זאת…" – זאת גישה מטופשת שחוטאת לאמת, והיא היא זו שמביאה את הטראמפים ואת המארין לה פנים של העולם לעמדות כח. בגלל זה אתה גונב דעת.

ולכן, אתה דמגוג, חוטא לאמת באי דיוקים ושקרים, ואתה גונב דעת.

צור שפי 10 בפברואר 2017

לא אדוני. זה שאתה קובע שמשהו הוא גישה מטופשת עדיין לא עושה אותה כזו. כדאי שתתחיל לנמק. אם תואיל לקרוא אותי שוב תראה שלא כתבתי בשום מקום שמגיע למוסלמים מה שהם מקבלים. אמרתי שיש הבדל בין שנאה שמופנית ליהודים שלא עסקו בטרור ובין השנאה למוסלמים שגם אם איננה מוצדקת באה על רקע של טרור מוסלמי באירופה. את הקישור שאותו הכתרת במינוח האנטישמי ״יהודוני״ אתה עשית, לא אני. את איזכור (וזילות) השואה אתה הכנסת, לא אני. ואת טראמפ ודומיו העלו אלה כמוך, שסרבו להכיר בכך שיש חיה כזו ״טרור איסלאמי״ והוליכו את שיח הזכויות לקיצוניות האבסורדית שבה הוא נמצא היום.

מאנו 11 בפברואר 2017

אדוני, גם אם תגיד עוד 1,000 פעם שאני "מסרב להכיר בכך שיש חיה כזו ״טרור איסלאמי״", זה לא יהפוך את זה לנכון.

Amir AB 12 בפברואר 2017

תגיד מאנו, האם אלה מחבלים או סתם מוסלימים רגילים???
ואתה מבין למה לאנשים יש סיבה מצוינת לפחד ממוסלימים??

https://m.youtube.com/watch?v=ra45nX9JmW4

Amir AB 11 בפברואר 2017

מנו, צור הוא אחד האנשים השקולים וההגונים פה. במקומך הייתי מדבר עם קצת יותר כבוד.

בקשר לשטות שאיסלאם לא קשור לטרור ושרק קיצוניים הם מסוכנים (למרות שמוחמד התנהג בדיוק כמו דאעש אבל זה פוגע בנרטיב של ליברלים קיצוניים והזויים) בן שאפירו הענק הסביר את זה טוב מכולם:

https://www.youtube.com/watch?v=g7TAAw3oQvg

אסף the kop 11 בפברואר 2017

מאנו הוא בדיוק ההפך.
עוד ליברל בעוונטא

Amir AB 12 בפברואר 2017

אתה יודע מה מפחיד אותי?? זה שהמיינסטרים מדיה משתפת פעולה עם הטירוף הזה. תראה את הסרטון המפחיד הזה ותגיד לי מה אתה חושב.

https://m.youtube.com/watch?v=SFYVwqVbimM

אסף the kop 12 בפברואר 2017

גם לליברלים יש את קבוצות הג'יהאד שלהם.
ככה זה עם דתות.

ערן לוי 10 בפברואר 2017

ניתן להתייחס לדבריו "המוסלמי הוא היהודי החדש" גם בלי לבחוש ברזולוציות הטרור, בעיקר משום שזו תחושה אישית, ושום הבנת סיבות שהביאו למצב לא תביא לשיפור התחושה האישית של המוסלמי הממוצע. היהודים לא ביצעו ברחובות מעשי טרור בשם דתם, בדיוק כמו רוב רובם של המוסלמים שסופגים מכל כיוון. אפשר לדון בלי הפסקה בסיבות שהביאו לשנאת מוסלמים באשר הם, זה לא ישנה את החיים של מוחמד או עליאה שבדרך לעבודה חוטפים את האש על דברים שלא עשו.

צור שפי 10 בפברואר 2017

אני מסכים שזה לא ישנה להם את החיים אבל כבני אדם רציונליים הם אמורים להבין, אם גם לא להצדיק מאיפה זה בא.

אמוץ כהן-פז 10 בפברואר 2017

יכול להיות שהוא פשוט לא היה טוב מספיק ולכן נחתך (ואז חיפש להיתלות בסיבות אחרות)?
משהו בסגנון סמיר נאסרי.

ערן לוי 10 בפברואר 2017

ממש לא, הסיפור לא חדש, המכתב של האוהדים נשלח, יש עובדות שמחברות את השחרור שלו ישירות לדעותיו האישיות.

אמוץ כהן-פז 10 בפברואר 2017

אם כך, הדרך בה נתפס הארגון אליו תרם/השתייך היא כנראה נקודת המפתח.
בצרפת, למרות כל הפיגועים וללא טיפת PC, אמונתו לא היתה עומדת לו למכשול.

אסף the kop 11 בפברואר 2017

שיחתום בבית"ר י-ם.
צדיק שכמותו.

יוסי מזרחי 5 במרץ 2017

*******************************************************************

Comments closed