דברים שקורים בברלין

על כדורגל אירופי, כדורגל גרמני ו'יום הזעם'

1. אירופה לא האירה את פניה העונה לקבוצות הגרמניות, בכך אין ספק. באיירן מינכן היחידה שנותרה בליגת האלופות, שתי קבוצות בלבד נותרו בשלב הבא בליגה האירופית. עכשיו יוצאות לאור אמירות כמו "עדיף להן לא לשחק באירופה, הן לא מסתדרות בשני מפעלים", ואם זו אמת המידה היחידה אז יכול להיות שהאמירות נכונות. אבל פ.צ קלן כל כך רעה בליגה וכל כך לא בליגה האירופית, ועונת הירידה הקודמת של הרטה ברלין היתה נוראית ואחת הגרועות בהיסטוריה של הבונדסליגה אבל אפילו אז היא לא ויתרה על העפלה לשלושים ושתיים האחרונות.

ולא שמישהו נהנה מאותה עונה אירופית של הרטה – האוהדים לא הגיעו לאצטדיון האולימפי, לא מצאו אתגר מיוחד בליגה האירופית למרות ההצלחה היחסית: מקום שני, נקודה אחת מתחת לאלופת הבית ספורטינג ליסבון. לרוב האנשים בברלין ממש לא אכפת מהליגה האירופית, בטח שלא במזג אוויר קר ומול קבוצות שאף אחד לא הכיר רגע לפני שריקת הפתיחה.

יוהאנס שלח לי תמונה של ה'אוסט קורבה' מהיציע באצטדיון האולימפי במשחק האירופי האחרון של הרטה העונה. אכן מחזה עצוב יונית. כמה אלפים שהחליטו בכל זאת להגיע למשחק רק הדגישו את העצב בערב שכזה, וכשמשחק באצטדיון האולימפי מתנהל מול חמישים אחוזי תכולה בלבד בימים של שגרה אפשר להבין כמה עצוב לראות חמישה עשר אלף איש בקושי במתקן האנטי-כדורגל שיש לנו בעיר.

הייתי שם פעם, בעונת 2009/10, במשחק ביתי מול הירנביין ההולנדית. הרטה הפסידה 1:0, היו איתנו קצת יותר משלושה עשר אלף צופים. יכולנו לשבת איפה שרק מתחשק לנו אז ירדנו לשורות התחתונות ביציע המרכזי התחתון, הכי קרוב שאפשר לדשא – ועדיין הרגשנו רחוקים ממנו בגלל מסלול האתלטיקה המחורבן שמצליח לסדר לנו את אחד האצטדיונים הרעים לצפיה בגרמניה.

אז באיירן מינכן בשמינית גמר ליגת האלופות ועסקים כרגיל, בורוסיה דורטמונד ופרוייקט השיווק מלייפציג בליגה האירופית ואולי יהיה מישהו שימצא בכך נחמה, בעיקר אוהדי דורטמונד שלא מצליחים לראות את הבוס מוציא את הקבוצה שלהם מהמשבר המתמשך שלה, שאפילו לשלב הבא באירופה הם לא העפילו אלא הודחו, גם כן נחמה.

ומה תהיה תקוותם של אוהדי לייפציג? לשרוד את העונה הנוכחית ברגיונליגה.

Auf gehts Chemie Leipzig!

2. הרטה ברלין מגמגמת מתחילת העונה, אוניון ברלין מפטרת מאמן כשהיא בצמרת, דינמו ברלין לוהטת ולא מצליחה אפילו להתקרב לאנרגי קוטבוס שעושה 'נתניה ועוד 15' לליגה, ליכטנברג עושה קולות של עונת צמרת נוספת שתסתיים ללא עליה. הקבוצות הברלינאיות עושות חמוץ בלב, לא יודעות לקחת את העניינים בידיים, נמצאות תמיד מקום אחד רחוק מדי מהאושר.

ומזג האוויר הולך ומחריף, והיום כבר ירד קצת שלג והטמפרטורות קרובות יותר לאפס, ויש לי כרטיס למשחק של אוניון ברלין מול אינגולשטדט בשבוע הבא ואני חושש שמא יהיה לי קר מדי ביציע, תשעים דקות באפס מעלות זה אף פעם לא להיט, והשנים לא משפרות את עמידוּת הגוף. ויכול להיות שכל האוהדים ב'אלטה פורסטריי' יחשבו בדיוק כמוני, אבל הם יהיו שם וימלאו את האצטדיון עד אפס מקום כי ככה זה באוניון העונה. כבר אי אפשר לספור על כף יד אחת את מספר הפעמים בהן היו משחקי הקבוצה סולד אאוט זמן רב לפני שריקת הפתיחה, אפילו מול קייזרסלאוטרן הנמושה, אפילו מול גרוייטר פורת האנמית, אפילו מול דרמשטדט שבעונה שעברה היתה בבונדסליגה והשנה הפכה לקבוצת תחתית בבונדסליגה השניה.

יש אהבה לאוניון ברלין, לפעמים זה מרגיש שיש יותר אוהדים בעיר לאוניון מאשר להרטה, וזה הולך ומתגבר. התוכניות של הנהלת אוניון להרחבת האצטדיון עד לתכולה של שלושים וחמישה אלף צופים מבוססת על הכרת החומר, על האהבה שרוחשים למועדון, על תחושת המשפחתיות והקירבה שמורגשת ביציעים בזמן המשחק ובדוכני האוכל בזמן ההפסקה, ועדיין לא נתקלתי במישהו שהגיע איתי לשם וחשב שזה לא שווה את הכסף, את הזמן, את הקור.

3. בדרך לאצטדיון עוברים בשער ברנדנבורג ורואים הפגנה של מוסלמים מול שגרירות ארצות הברית. בחדשות עשר פרסמו וידאו מההפגנה עם הכותרת 'אללה אכבר וקריאות אנטישמיות: הפגנה פרו-פלסטינית בברלין', הראו דגלי אש"ף מונפים באוויר, הדליקו את המגיבים שלא חוסכים במלים מתלהמות ששמעו אצל המנהיגים שלהם: "אירופה בעשור הקרוב תהיה מוסלמית", "כמה טרוריסטים במקום אחד", הנאצים הישנים והנאצים החדשים בשיתוף פעולה", "היטלר היה עובר קורס מזורז אצל כל החלאות שלכם".

הייתי שם, בהפגנה בשער ברנדנבורג, עברתי במקרה ולא הבנתי על מה הרעש ואת פשר ניידות המשטרה הרבות באזור, ואז הבחנתי בדגלים של מדינות מוסלמיות – טורקיה, סוריה, פלסטין, מלזיה – מתנופפים באוויר והבנתי. גם ביום שלאחר בחירת דונלד טראמפ לתפקיד נשיא ארצות הברית היתה כאן הפגנה, גדולה יותר מזו הנוכחית, עם מלים קשות מאוד שהופנו כלפי הנשיא החדש, בדיוק כמו שעשו בכל העולם, בדיוק כמו עכשיו. ככה זה בברלין, שער ברנדנבורג הוא הברומטר לכל אירוע מרכזי שמתרחש בעולם.

ההפגנה היתה עצורה, בכל כמה דקות נשמעו קריאות קצובות בערבית אבל האווירה היתה רגועה והמצלמות שמסביב תקתקו את תמונת האינסטגרם הבאה. מספר תיירים שעמדו בקרבת מקום נבהלו, רצו לברוח משם, לא הרגישו בנוח. מצחיק שדווקא אנשים שגרים בישראל עם מיליון ומשהו ערבים לידם ואיתם ובתוכם נתקפים פחד בגלל הפגנה של כמה מאות אנשים וכמה עשרות שעוטפים את צוואריהם בכאפיות, הו הכאפיות.

אבל כותרות כמו 'הפגנה שקטה' ו'מאות מפגינים' אינן תקינות כמלכודות קליקים, אז מעלים את האש כדי שהמוסתים יוכלו להמשיך ולהיות מוסתים, ומובילי דעת קהל ימשיכו לעדכן בבורות מידבקת שהדבר היחיד שמפריד בין העולם לאושר מוחלט זה מוסלמים, ושוכחים – או שלא יודעים – שלפני הרבה שנים, ממש באותו המקום, צעדו אלפי חברי האס.אס במצעד לפידים שעבר דרך שער ברנדנבורג והציגו את הפגנת הכוח הראשונה שלהם לקראת תחילת תהליך חורבן העולם המודרני. הקריאות לחיסול הערבים שמפגינים בשער ברנדנבורג הזכירה לי שכולם זוכרים את הפיגוע האחרון, אף אחד לא זוכר את מה שקרה לפני יותר משבעים שנה.

*בערב שרפו כמה מהמפגינים שני דגלי ישראל וקראו קריאות נגד יהודים. לא ביליתי במקום מהבוקר ועד הלילה, זו לא ההפגנה שלי, אבל בעקבות התגובות בעניין אתייחס לכך: גם שריפת דגל ישראל וקללות נגד יהודים בהפגנה של אלף מאתיים איש עדיין אינן מצדיקות אמירות נטולות אמת ומבוססות הסתה. בפוסט התייחסתי לענייני העם שלי, לא העם הפלסטיני. אני לא פלסטיני, אני לבטח לא מתעב כל פלסטיני באשר הוא אחרי אירועי אמש בשער ברנדנבורג.

והיה גם מכות
תחנה אחת מלונדון ברידג׳

73 Comments

זאב אברהמי 9 בדצמבר 2017

ילדים בתחפושות של שהאידים, שריפת דגל ישראל. או שזה בשוטף או שלא היינו באותה הפגנה

ערן 9 בדצמבר 2017

מישהו שרף דגל ישראל, בוא נהרוג את כל הערבים

זאב אברהמי 9 בדצמבר 2017

מישהו אמר משהו על הערבים. בוא נהרוג את כל הישראלים. או ש או ש. לא מישהו. רבים. וזה לא יכול להיעדר מהדיווח שלך. הפגנה שקטה או נעימה זו לא היתה. הייתי שם

צור שפי 9 בדצמבר 2017

אויש אברהמי, איזה party pooper אתה. מתעקש להרוס עם עובדות.

ברקוביץ 10 בדצמבר 2017

המישהו הזה הוא שר הביטחון

אביאל 9 בדצמבר 2017

ערן – אתה מבין כמה אתה סותר את עצמך, מצד אחד אתה ממעיט בערך של ההפגנה ושל שריפת סממן יהודי ובאותה קלות את מזכיר ברצינות ובקשיחות מי התהלך ומה שרפו שם לפני שבעים שנה, תעבוד על הלוגיקה שלך, כי היא רק חושפת דו פרצופיות, סלקטיביות וניתוק מהמציאות.

אסף the kop 9 בדצמבר 2017

מה שחשוב זאת ההכרה האמריקאית בירושלים כבירת ישראל.
השטויות על החברים המוסלמים שלך בפאקינג-ברלין מעניינות כמעט כמו אוניון ברלין.

ערן לוי 9 בדצמבר 2017

זה בסדר, גם השטויות שלך על החברים המוסלמים שלי מעניינות אותי כמעט כמו דעתך

אסף the kop 9 בדצמבר 2017

רק שאין לך מושג מה הן

ערן 9 בדצמבר 2017

יופי לך

אסף the kop 9 בדצמבר 2017

מה שאי אפשר להגיד עליך

ערן 9 בדצמבר 2017

אני יפה

אסף the kop 9 בדצמבר 2017

כמעט כמו ארי

ערן 9 בדצמבר 2017

אל תקנא ביופי שלי, לא כולם שווים

אסף the kop 9 בדצמבר 2017

אמירה גרמנית טיפוסית

ערן 9 בדצמבר 2017

לא מכיר אמירות גרמניות, אני לא גרמני

אסף the kop 9 בדצמבר 2017

כן… וההפגנה הייתה 'שקטה'…

ערן לוי 9 בדצמבר 2017

כן, ואתה היית בהפגנה, אתה יודע…

אסף the kop 9 בדצמבר 2017

מוזר, כי אברהמי היה שם והתרשם אחרת ממך.
למי מבינכם להאמין ?
לזה שמקשר בין תגובות של טוקבקיסטים להפגנה של החברים המוסלמים שלך, לנאצים שצעדו שם לפני 70 שנה או לזה שהעיד שראה ילדים מחופשים לשאהידים ?
בחירה קשה.

ערן לוי 9 בדצמבר 2017

אתה לא מכיר אותי, אתה לא יודע מי החברים שלי ומה דעתי הפוליטית או החברתית, אבל לך זה לא משנה, בשבילך ההפגנה היא של "החברים המוסלמים" שלי, ו"מוסלמים" בלקסיקון שלך הם הרוע העולמי. כך נראית הסתה.
אתה מוזמן להמשיך בהסתה – לא כאן.

אסף the kop 9 בדצמבר 2017

רק בראש שלך.
עובדתית בהפגנה השתתפו מוסלמים.
עדות ראיה מדברת על ילדים מחופשים לשאהידים ושריפת דגל ישראל.
ההסתה היחידה פה היא הקישור המופרך שבין המגיבים 'המוסתים' (בראש שלך) לבין אלו שצעדו שם לפני 70 שנה.

ערן לוי 9 בדצמבר 2017

בהפגנה השתתפו "החברים המוסלמים" שלי? אתה כתבת זאת, לא אני, ומאחר ולא התבססת על עובדות אתה בעצם שקרן

אסף the kop 9 בדצמבר 2017

העיקר שהוספת את התיקון הקטן שלך בסוף הפוסט…

ערן לוי 9 בדצמבר 2017

נכון, כשצריך אני מתקן, כדאי לך לנסות, זו לא בושה

אסף the kop 9 בדצמבר 2017

לתקן את מה בדיוק ?
הויכוח ביננו הוא על מי המוסתים פה בעצם אם לא הבנת.
בניגוד אליך שבעניו בני עמו הם המוסתים, אני מחזיק בדעה שהאספסוף המוסלמי שהפגין בברלין ובערים אבות נוספות הוא המוסת.
זה לא שאין אספסוף גם בקרב הישראלים, אבל זה בטל בשישים לעומת ההסתה הממוסדת, המאורגנת, השיטתית, המושרשת, הממומנת, ההמונית, הממשלתית, החברתית, התרבותית, המתפרצת, המתמשכת, הנתמכת, המחושבת, המתוזמנת, המסופספרת, המעודדת, המתועדת, המפורסמת, הנשלפת של האספסוף המוסלמי.

ערן לוי 9 בדצמבר 2017

אתה לא הבנת, חביבי.
אנחנו לא מתדיינים על מי המוסתים פה, אני כותב על המוסתים בחברה הישראלית ואתה נוקט באקט וואטאבאוטיזם טיפוסי ומנסה להפוך את ההסתה בחברה הפלסטינית לנושא המרכזי. ועדיין לא הבהרת לי מהיכן הידע הנרחב על "החברים המוסלמים" שלי, אבל כנראה שביקשתי יותר מדי.

אסף the kop 10 בדצמבר 2017

אני דווקא מבין מצוין.
ההסתה הדמיונית של הישראלים המוסתים, הופכת אצל קלישאת שמאל מסוגך לעניין העיקרי, בשעה שהיא שום כלום ובטלה בשישים (מיליון) אל מול זאת של האוייב המוסלמי, שאותה אתה יודע כל כך יפה להכיל.
להשוות בין הדברים זה לא רק מופרך, אלא כבר פאתטי.
ותכל'ס, אתה הוא זה שתיקן את הפוסט שלו מהפגנה (עלק) שקטה לכזאת ששרפו בה דגלי ישראל וקראו קריאות נגד יהודים. אם כבר אתה רוצה לקשר בין הארוע מול השגרירות האמריקאית, לאלו שצעדו שם לפני 70 שנה, אז אולי כדאי שתעשה את זה ביושר ?

רן ד 9 בדצמבר 2017

תמשיך לעצום עיניים ואני מקווה בשבילך שתפתח אותם לפני שיהיה מאוחר מידי
מצחיק שישראלים מפחדים? זה לגיטימי לגמרי כשמאות אנשים מפגינים כנגדינו ושורפים את הדגל שלנו בפומבי, בטח למי שעם ילדים

ערן 9 בדצמבר 2017

מה יקרה "מאוחר מדי"? מוסלמים ישתלטן על העולם? השריעה תהפוך לחוק בגרמניה? יףניאלץ להתאסלם? יש לך דעה – תביע אותה בבהירות, שאפשר יהיה לנהל דיון על עובדות

אביאל 9 בדצמבר 2017

ערן – מה לא ברור, כבר שכחת מה קרה בקלן ? אתה עיוור לראות איך שוודיה, שוודיה !! הפכה לבירת האונס של העולם המערבי ? אתה עיוור מלראות כיצד בשם הליברליזם נותנים לקבוצות שלמות פטור מהליברליזם ? איפה העובדות אצלך ? למה אחוזי ההטמעות באירופה כל כך נמוכים ? למה נשים מגיעות למרכז אירופה ועוברות מילה ? למה מכסים אותם מכף רגל ועד ראש ? איפה החופש שם ?

איתמר 9 בדצמבר 2017

מעולם לא הצלחתי להבין מה בדיוק הבעיה בשריפת דגלים כביטוי של מחאה.
אני אדיש לחלוטין לשריפת דגלים ומתקשה להבין את הפגיעה שחשים ישראלים רבים לנוכח שריפת דגל ישראל.
ההכרזה של טראמפ לא שינתה למעשה דבר.
מעט מאוד מדינות בעולם לא מכירות דה פאקטו במערב ירושלים כבירת ישראל.
מכיוון שטראמפ לא הכיר בירושלים ״המאוחדת״ כבירת ישראל, ברור שגם הוא מבחין בין חלקי ירושלים השונים, החלק שבריבונות ישראל והחלק שיהיה בריבונות פלסטינית.
יוצא שההכרזה של טראמפ, שנחגגה כאן בהגזמה ישראלית טיפוסית, רק חידדה את העובדה שהעיר תהיה בירה משותפת לשתי המדינות, ישראל ופלסטין.

אסף the kop 9 בדצמבר 2017

אין סכנה שכזאת

צור שפי 9 בדצמבר 2017

אני לא יודע מה יקרה, מבחינתי הלוואי שירושלים תהיה בירת שתי המדינות. אבל בינתיים להגיד שהאמירה של טראמפ לא שינתה דבר היא מגוחכת, המפגינים מבינים היטב שהיא שינתה. ואם החגיגה שלנו היתה מוגזמת הרי שהפגנות הנגד והתגובות המתלהמות בעולם הערבי/מוסלמי על אחת כמה וכמה אבל זה בסדר, להם מותר, הליברלים שליבם שותת דם הרי אלופים בלתת הנחות לפראים האצילים.

no propaganda 9 בדצמבר 2017

אני מתקשה להבין איך בן אדם יכול להתנגד להכרה של מעצמה גדולה בבירה שלו. סה"כ זה עוד צעד לקבלת היהודים כעם ככל העמים, למה להיות שלילי?!!

אביאל 9 בדצמבר 2017

פרופגנדה – זה פשוט מאוד וכבר עמד על זה אחד ההוגים החשובים והגדולים של המאה ה20 (הוגה שהגיע מהקצה השמאלי דווקא, פעם שהשמאל היה שמאל): ״יהודים שונאי יהודים. היהודי עייף מלקבוע מחדש שוב ושוב את זהותו, בפרט לאור המבט האנטישמי המתמשך התובע ממנו הפרכה מתמדת של שלל התכונות השליליות המיוחסות לו. משום כך הוא מחפש מנוחה ומרגוע מעוותים בכניעה ללא קרב, באימוץ טוטאלי של העמדה האנטישמית, ובלבד שייחסך ממנו הצורך בהגדרה עצמית שמתוך חירות, התובעת התגייסות פנימית, התמודדות ומאבק. יהודים אלה מניחים לעצמם להיות מורעלים על ידי דימוי מסוים שיש לאחרים עליהם וחיים בחרדה מתמדת שמעשיהם יתאימו לדימוי זה״ (סארטר, מבחר כתבים, ח"ב, עמ' 172)

זה באמת נראה שהוא היה נביא, מדגים היטב את התגובות בקרב חלקים בשמאל הישראלי להצהרה של טראמפ.

no propaganda 10 בדצמבר 2017

לא הייתי מייחס את שנאת היהודים דווקא לשמאל, יש מספיק שנאת יהודים גם בימין(מספיק לקרוא קצת תגובות ברוטר).

ובכל מקרה, אני לא רואה איך זה מסביר את התופעה. ירושלים היא בירת ישראל ומן הראוי שמדינות העולם יכירו בה כבירת ישראל. אין פה ממש קשר לימין/שמאל לטעמי.

אביאל 10 בדצמבר 2017

איפה כתבתי שזה עניין של שמאל וימין בנוגע לאוטו-אנטישמיות ?

בכל מקרה התגובות נגד ההכרה הגיעו רק מהשמאל הפעם, אז כנראה שזה כן ימין ושמאל במקרה הזה.

אסף THE KOP 10 בדצמבר 2017

לפי כשבוע, קריקטורת עיתונות מהצהובון "ידיעות אחרונות" כתבה בק"ע הצבעת החלוקה בכ"ט בנובמבר כדלקמן:
"בוליביה – Yes, בלארוס – Yes, האצ"ל – No"' קרי – רוצה לומר שלא רק הערבים התנגדו לתוצאות ההצבעה על החלוקה אלא גם האצ"ל (ובדומה לרוח הפוסט לעיל, יצר הקבלה מגוחכת בווליומים של ההתנגדות).

הקיצר, משום מה, אותו תעמולן לא יצא השבוע בכותרת בסגנון " אירן – No, חמאס – No, מר"צ – No" לגבי ההכרה של ארה"ב בירושלים כבירת ישראל.

זאת הדו פרצופיות והטהרנות שהם חלק בלתי נפרד מה- d.n.a של השמאל המסית.

צור שפי 10 בדצמבר 2017

מסכים אסף אבל מניח שתסכים שההתנגדות המתועדת של מנהיגי ימין רביזיוניסטים (כולל פרופ׳ בנציון נתניהו ז״ל) להחלטת החלוקה היא יותר משמעותית ויותר חשובה היסטורית מההתנגדות של מרצ להצהרת טראמפ.

אסף the kop 10 בדצמבר 2017

ממש לא צור.
הנתנגדות של האצ"ל היא בגדר ההצהרה בלבד ולא יותר מאנקדוטה בתולדות התקומה.
המעשים של ארגוני השמאל החתרני, הפועלים אצל אומות העולם על מנת להרע לישראל מסוכנת הרבה יותר ומהוונ בגידה לכל ענין ודבר.

צור שפי 10 בדצמבר 2017

לא נסכים אסף. אני חושב שההתנגדות לתוכנית החלוקה במחנה הרביזיוניסטי מצביעה על כשל עמוק שדוגמתו אני מזהה גם אצל הפלסטינים, להעדיף חזון לא מציאותי על פני השג פרגמטי. זה לא מאפיין את כל הימין כיום, ממש לא, אבל זה בהחלט קיים.
מצד שני אני רואה גם הבדל מהותי בין העמדה הנוכחית של מרצ ביחס להצהרת טראמפ שהיא בעיני מוטעית, ובין הפעולות שהזכרת שגם בעיני הן פסולות.

אביאל 10 בדצמבר 2017

צור – מה לגבי המניעים והראייה ארוכת טווח בהבדל בין שתי הגישות ? ברור שהגישה הפרגמטית של בן גוריון ושל מרבית התנועה הציונית היא הנכונה, אני חושב שההחלטה של הריביזיוניסטים היא יותר לצאת צודק מאשר חכם, בעוד שההחלטה שהתקבלה היא המשפט המתוקן (והנכון). לגבי הצד השני, שגם כן התנגד להחלטה (משמאל) – מה היתה ההצעה שלהם ? מדינה דו לאומית שסיכויה היו נמוכים מכל השאר ונבעה בעיקר מהתפיסה הקומוניסטית ששלטה בהם לפי יהיו גורמים מהפכניים בשני הצדדים, כאלה שימחקו את הזהות האתנית וכל פועלי העולם יתאחדו, הממשיכים המובהקים שלהם בשני העשורים הראשונים של קום המדינה היא התנועה הכנענית, שהשרידים (המעטים) שלה מרימים את ראשם פה ושם.

ככה שאני חושב שבכל זאת יש הבדל.

אסף the kop 10 בדצמבר 2017

צור
חזון לא מציאותי זה הסכמי אוסלו, לא הכרזה של קבוצת מיעוט קיקיונית נגד החלטת החלוקה, הכרזה, אגב, שלא גררה שום תגובה אלימה מצד המתנגדים על מנת להביא לביטול ההחלטה.
לגבי מר"צ, הם בסה"כ הזרוע הפוליטית של ארגוני הבגידה השמאליים, יחד עם זאת, טיפוסים הזויים כמו זהבה גלאון הם נכס לימין (לדוגמא, התגובה של הדבילית הזאת להכרזה של טראמפ הייתה שהיא 'תהיה מופתעת אם טראמפ בכלל יודע איפה ירושלים על המפה ושהיא בספק אם הוא בכלל יודע לקרוא' – אותה יהירות משולבת בטמטום של השמאלן הקיצוני המצוי).

צור שפי 10 בדצמבר 2017

אסף, אני לא בוחן כליות ולב אבל התחושה שלי לגבי חברי הכנסת של מרצ כהכללה היא שהם פטריוטים ישראלים, כלומר שגישתם היא של תום לב. לכן קשה לי מאוד עם ההגדרה שלך.
לגבי הסכמי אוסלו, קשה לדעת מה היה קורה אם הם לא היו. הניחוש/הערכה שלך טובים כמו שלי. יכול לבוא רביזיוניסט מ-1947 ולהגיד שאם לא היינו מקבלים את תוכנית החלוקה ייתכן שמאוחר יותר היינו מקבלים יותר. אין דרך להתווכח עם הטיעון הזה וכנ״ל לא עם מה היה קורה אם הסכמי אוסלו לא היו.
בסוף בסוף הכל חוזר להשקפות שלנו באשר לשאלת הבסיס: מה עושים עם שתי האוכלוסיות שבין הירדן והים ואיך אנחנו שומרים על ישראל כמדינה דמוקרטית ויהודית. מהתשובה שכל אחד מאיתנו נותן לשאלה הזו נגזר כמעט כל השאר.

אסף the kop 10 בדצמבר 2017

בקצב הזה, טרנספר.

צור שפי 11 בדצמבר 2017

יכול להיות שזה מה שיקרה. נדמה לי שההבדל בינינו מתמצה בשאלה אם אנחנו צריכים לפעול כדי למנוע את התסריט הזה (ושוב, אני מקבל שגם אם נפעל זה לא תלוי רק בנו) או להפך, אם לא לקדם אותו אקטיבית אז לפחות להתגלגל אליו.

אריאל 10 בדצמבר 2017

אביאל תודה על הציטוט של סארטר, החכמתי. בלי קשר לדעות אתה מביא הרבה ידע לדיונים. שאפו.

מישהו 10 בדצמבר 2017

הוא מביא בעיקר אלימות.

BRT 10 בדצמבר 2017

אביאל מביא אלימות???
לקרוא לך הזוי,זה להמעיט

מישהו 10 בדצמבר 2017

אחד האלימים. אם אתה לא שם לב זו רק בעיה שלך.
ביום שהוא יחליט לדבר עם אחרים בצורה שונה מהתוקפנות המגעילה הרגילה שלו הוא יוכל להיות מגיב ראוי שבאמת מוסיף.

אריאל 10 בדצמבר 2017

קלולס

אמוץ כהן-פז 10 בדצמבר 2017

אביאל מביא בעיקר סוג של ׳מוחלטות׳.
כשנתקלים באופן לא מבוקר בקיר המוצק שטיעוניו בונים, התחושה בהחלט יכולה להיות אלימה.
מישהו, שדעותיו שונות, כבר ציין פה פעם שאביאל הוא מתחרהו הטוב ביותר.

BRT 10 בדצמבר 2017

נו טוף ,תמשיכו להראות כמה אתם
ליברליים בהגדרת האלימות שלכם.
רק כלפיי דעות מסויימות,זה לפעמים מקסים כמה אתם שבויים בדעות פטה מורגניות,
אבל רק לפעמים

מישהו 10 בדצמבר 2017

הוא יכול לתת טיעונים מעולים ומנומקים היטב. וברובם אני מסכים איתו.
הוא בוחר לסדר אותם בצורה שתציג את מי שלא חושב כמוהו כדפוק עם דעות הרסניות ומשוחדות. הוא בוחר קודם לתקוף ולהקטין את מי שנולדו ורק אז לטעון. הוא בוחר שגם אני, כמי שנמצא בצד שלו, ארצה שהוא יפסיק להיות כל כך מגעיל כדי לשרת את המטרה של לשכנע מישהו בצדקת דרכו.

מישהו 10 בדצמבר 2017

*מי שמולו

משהו 10 בדצמבר 2017

הוא בוחר לבאס. כי הוא לא אחד שצריך להיות אלים כדי שיקשיבו לו. הוא לא צריך להיות אחד שאני בוחר לדלג עליו כל פעם כי אין לי כוח לתוקפנות שלו כלפי כל מי שחושב אחרת ממנו (גם אם הם טועים).

אסף the kop 10 בדצמבר 2017

מישהו/משהו איכשהו וכו
הוא עושה לכם בית ספר
התסכול שלכם מובן

מישהו 10 בדצמבר 2017

קראת את מה שכתבתי? אני מסכים איתו, ולכן הדרך הפוגענית והאלימה שלו מפריעה לי עוד יותר.

אריאל 10 בדצמבר 2017

מתי בפעם האחרונה ….

עשית 10 בדצמבר 2017

מישהו קרא לי ?

אסף the kop 10 בדצמבר 2017

קראתי
אתה מסכים איתו כמו שהוא אלים

מישהו 10 בדצמבר 2017

אז אתה מסכים עם כל מה שאני אומר. מעולה.
אני מסכים איתו, אבל לא עם הזלזול הבוטה והאלים שלו.

אביאל 9 בדצמבר 2017

הבורות היא בעיקר באנשים שאינם רואים מי עומד להם מול העיינים. טרחת פעם לבדוק את התפיסות בעולם המוסלמי כלפי מי שאינו מוסלמי ? מה צריך לעשות איתו ? מה דעתם על יהודים ? על הומואים ? על לסביות ? על כתבי קודש של עמים אחרים ? מה אחוז תמיכת הטרור מבית בהשוואה עולמית ? שתצא ממלכודת הפרא האציל שלך ותבדוק את העובדות הללו תבין היטב שהאיסלם בימנו דומה לנאציזם מהרבה בחינות, כמובן שהוא לא מתקרב עדיין לרמת השנאה של הנאצים אבל יש לו מה ללמוד, את הברוטליות אנחנו זוכים לראות יום יום, עם עריפת ראשים, טיהורים וגירושים של קבוצות שלמות, סחר בעבדים (בשל צבע עורם), מילת נשים, כריתת איברים וכו׳ וב99% מהמקרים הם עושים את זה למוסלמים אחרים, רק תחשוב מה היה קורה אם היו להם האמצעים לעשות את זה גם למי שאינו מוסלמי.

אבל נו, בוא תשאל שאלות על מה יש לישראלים לפחד, אם אתה גיבור כל כך גדול ולא כמו גרמני כמו שציינת בתגובות, שים כיפה על הראש או חס וחלילה תלך עם דגל ישראל לידם, אולי אז תלמד דבר או שניים, אבל להיות גיבור מקלדת זה קל מאוד.

אסף the kop 10 בדצמבר 2017

השתגעת ?
לאמת אותו עם המציאות ?

רן 9 בדצמבר 2017

בנוהל: הישראלי השמאלן הממוצע מגלה גזענות כלפי הערבים/מוסלמים ולא מצפה מהם לכלום.

כשהם מפגינים ושורפים דגלי ישראל זו בסך הכל הפגנה שקטה וקטנה.

BRT 10 בדצמבר 2017

כרגיל ההתחשבות השמאלנית המנותקת מציאות,
והגזענית שנותנת הנחות לאוחיב המוסלמי,
ולא מצפה ממנו להתנהג כבני תרבות,
אלא שזה חלק מהאופי שלהם מה לעשות.
עוד פוסט בועתי ,שעוצם עיניים מהאמת

אריאל 10 בדצמבר 2017

יותר מטריד הסיפור שהתפרסם הבוקר בידיעות:
http://m.ynet.co.il/Articles/5054481
מדיניות הבריחה של המשטרה מעימות במחיר של הפקרת אזרחים על ציר מרכזי במדינה היא בושה וחוסר אחריות ממדרגה ראשונה.

אסף the kop 10 בדצמבר 2017

הם גם המליצו לנהגים שלא לנסוע בואדי ערה אתמול.
אתה מעלה על דמיונך המלצה דומה אלו היו זורקים אבנים באיילון ? אין מצב שכזה בעולם.

אריאל 10 בדצמבר 2017

עצוב. מתייחסים כמו לפקק. יש מפגע בכביש אז עדיף לנסוע בדרכים אחרות ממש גזירת גורל. העיקר לא להרגיז את הערבים הפגועים ולעזאזל האזרחים. מגנומטרים 2 וזה על הממשלה הזאת בלבד.

שחר ש 10 בדצמבר 2017

המשטרה לא בוחרת אם לברוח או לא. בעימותים כמו אתמול זו הוראת ממשלה. אם היתה הוראה לשים צלפים בנקודות אסטרטגיות כמו שעשו במהומות אוקוטובר 2000 אז היו שמים צלפים, והם גם היו יורים אם היתה הוראה להשאיר את הציר פתוח בכל מחיר.

למעשה, במעט שעבדתי עם שוטרים הם יוצאים נגד מדיניות כמו ההוראות של אתמול, וטוענים שהיא מובילה לבעית משילות כוללת שהופכת את חיי האזרחים וגם את העבודה שלהם עצמם להרבה יותר קשה.

אבל יותר קל לרדת על המשטרה מאשר על הממשלה הימנית המשדרת כאילו נחישות, לא?

אריאל 10 בדצמבר 2017

קרא את השורה האחרונה תגובה מעליך

7even 11 בדצמבר 2017

איזה סיום מביך לפוסט מעניין.
על קרמר יוצאים כל פעם שכותב איזה חצי מילה…ופה כותב הפוסט תוקף חזרה כל מי שמעיז לומר משהו, ועוד עורך את הפוסט כאילו כלום…ללא תגובת בעל האתר.

אסף the kop 15 בדצמבר 2017

הפגנה שקטה עלק…

http://m.ynet.co.il/Articles/5057319

Comments closed