לקראת גרמניה – ברזיל (וגם בונדסליגה 2)

ה-1:7 לא יוצא מהראש

1.ישבתי מול המסך ולא האמנתי, עברתי מהכסא לרצפה, התקרבתי לטלויזיה וניסיתי לקלוט מה קורה כאן: עזבו אתכם מה-1:7 בסיום אחרי שבמחצית השניה הורידה גרמניה את הרגל מהגז, עזבו את האכזבה המיניאטורית שחוויתי אחרי השער המצמק של אוסקר בדקה ה-90, עזבו את שריקת הסיום שלא גילתה את אמריקה – אני לא הצלחתי להתאושש מה-0:5 כבר בדקה ה-29.

שנים שאני מבקר במשחקי הליגות הנמוכות בגרמניה, ולא פעם עולות על המגרש קבוצות עם שחקנים שהקשר בינם לבין כדורגל הוא לרוב קשר של אוהדים ששכחו מתי בפעם האחרונה הוציאו את הפחמימות מהתפריט – דבר כזה עדיין לא ראיתי.

ואין בי אהבה גדולה למשחקי ידידות, ההפך הגמור: קשה לי להתרגש ממשחק שלא קובע דבר, תשעים דקות של אימון, והם עוד מעזים למכור כרטיסים למשחק אימון, והכרטיסים בכלל לא זולים כי גם בהתאחדות יודעים שלמשחק שכזה העבר מוכר כרטיסים, לא ההווה, לא המונדיאל ההולך וקרב. ולעשרות אלפי הצופים שיגיעו הערב לאצטדיון האולימפי יהיה רק דבר אחד בראש.

1:7.

נו, אפילו אני נכנעתי, גם אני אהיה שם, בצפיפות שמזמן לא זכורה מהמשחקים של הרטה ברלין, בדוחק של רכבות ובאוהדים גסים ומפחידים יותר מאשר אוהדי הרטה ברלין. אף פעם לא אצליח לשכוח את ה-1:7 שהוציא אנשים לרחובות, שהשפיל את ברזיל בדרך הקשה ביותר שאפשר לדמיין, שבישל את שחקניה על אש קטנה בארבע השנים האחרונות, הכל לקראת משחק ידידות שלא קובע דבר – והכי קובע בעולם.

בונדסמאניה – כדורגל גרמני בפייסבוק

2.אז תיכף גרמניה – ברזיל, אבל קצת לפני כן קצת כדורגל גרמני מהבונדסליגה השניה:

לפני שבועיים הגעתי למשחק בין פ.צ אוניון ברלין ליאן ריגנסבורג, משחק מכריע בו שתי הקבוצות חייבות נצחון. היה זה יום קר מאוד, מינוס חמש מעלות ורוח חזקה שלא מרפה ורק עושה את החיים קשים יותר.

אבל ככה זה בגרמניה, אפילו על סוף מרץ אי אפשר לסמוך, אפילו הוא לא מסוגל לנפק את תחילת האביב. ואין לי דרישות גדולות מהאביב הגרמני: תן לי עשר, תשע, שמונה, שבע מעלות אחי, לא צריך יותר, רק מספיק כבר עם הקיפאון הזה, עם השלג, עם טמפרטורות של טונדרה מונגולית.

כפות הידיים קפאו, שינו צבען לאדום כהה, השתפשפו האחת בשניה כדי להתחמם – ולא הפסיקו לרגע לצלם. יצא לי סרט של 22 דקות (ויש גם גרסה מקוצרת: http://bit.do/UNION-REGENSBURG), אם עדיין לא צפיתם – זה הזמן:

 

עאלק לעשות טרייד על אודל
נגמר הבנודיסים

24 Comments

Gil - Zimbabwe 27 במרץ 2018

יום שלא ישכח, ישבתי בהרד רוק קפה ביוהנסבורג והתכוננתי שיהיה קשה ללא ניימאר (קולומביה הוציאו עליו חוזה) אבל לא ככה, בארבע אפס נטשתי.
באותו רגע הפסקתי לראות את כל שאר המשחקים.
ושקולומביה ילכו לעזאלזל.

Amir A 27 במרץ 2018

ברזיל נראתה כל כך אומללה וחסרת אונים שבאיזשהו שלב נצבט הלב לשניה. אבל לא ליותר. מאז נבחרת הנגרים של דונגה כבר אין את הסימפטיה לנבחרת הזו, הסימפטיה של הרומנטיקנים. והשער האחרון של שורלה, עד עכשיו אני לא מבין מה קרה שם, לא נראה לי שהברזילאים מבינים, ואני די בטוח שגם שורלה לא מבין.

Gil - Zimbabwe 27 במרץ 2018

אהדה לקבוצה זו הרומנטיקה האמיתית, כל השאר זה רק משפטי פתיחה…:)

אדם בן דוד 28 במרץ 2018

מה שברזיל עשתה לאמס היה אותו דבר בדיוק

ק. 28 במרץ 2018

בדיוק, וגם מול צ'ילה זה היה די בושידו, שצ'ילה היו יותר טובים, וברזיל איכשהו עלו

אריאל 28 במרץ 2018

אילו הבעיטה של פינייה בדקה ה120 בהארכה נגד צ'ילה בשמינית הייתה נכנסת ולא פוגעת במשקוף, ברזיל היו נמנעים מהאסון בחצי הגמר. כמה הברזילאים שמחו על המזל הגדול, וכמה בפרספקטיבה הם מצטערים שהכדור לא נכנס!

אריאל גרייזס 27 במרץ 2018

ראיתי את המשחק בשדה תעופה במדריד בדרך חזרה לארץ מברזיל. עברתי שם את אחת מחוויות הספורט הכי גדולות שלי כשהייתי באיצטדיון (אותו אחד שבו ברזיל חטפה את ה-7-1, דרך אגב) כשברזיל ניצחה בפנדלים את צ'ילה. זאת היתה חוויה כל כך מרוממת ואז ה-7-1 הגיע והרס את הכל. לא אשכח איך הגיע איזה מישהו ככה חצי שעה אחרי תחילת המשחק הסתכל על המסך ואמר במבט שכולו תדהמה "סינקו?"

7even 27 במרץ 2018

דה מאיו

אמנון א.ק.א. טרנטה 27 במרץ 2018

היום זה יותר משחק יזיזות…
ברזיל טובה בהרבה (גם בלי ניימאר) מזו שהפסידה אז וגרמניה קצת פחות טובה. יהיה חם…

משה 27 במרץ 2018

גרמניה עדיין מנצחת לדעתי.

מיקו 27 במרץ 2018

ברזיל נכון להיום היא הנבחרת הטובה בעולם

מתן 27 במרץ 2018

עד כמה אני חזיר אם בתור אוהד גרמניה הייתי עצבני בסוף המשחק בגלל הטעות שהובילה לגול של ברזיל? חייב להודות שעד היום מרביז אותי שזה לא נגמר 7:0 חלק בגלל חוסר ריכוז דקה לסוף המשחק.

no propaganda 27 במרץ 2018

גם אותי זה קצת ביאסץ גם ההורדה של הרגל מהגז קצת הרסה, הרי גרמניה הייתה יכולה לשים גם 10 אם הייתה ממשיכה בכל הכח. מצד שני טוב ששמרו כוחות לגמרץ

אמיתי 27 במרץ 2018

מתקבל הרושם שאתם אוהדי המנשאפט. מבחינתי אתם לא ראויים להיות קפטנים של הנבחרת. גם לא זימון

מתן 27 במרץ 2018

הסתפקויות ב-1:0 מוחץ אני משאיר לרוב השנה, אז יש לי את הפועל. תן לי פעם בשנתיים להתחזר ולרצות לדרוס.
נ.ב. הערות, ציניות או לא, על האם ביבראס ראוי להיות קפטן הנבחרת מתבקשות להשאר מחוץ לשרשורים בתגובות שלי (אלא אם הן אוהבות במיוחד ומעריצות את השחקן הנ"ל). ואגב, אני דווקא שר את המנון גרמניה (המהנה ביותר), למרות שאני לא מבין חצי ממנו.

קרסקי 28 במרץ 2018

כן, המשך ותשיר "גרמניה מעל לכל". הינך מעורר שאט נפש ובזוי. ההמנון לא שונה בהרבה מאותו המנון ששרו הגרמנים בתקופת שלטון היטלר. העלה בדעתך שאנשים חסרי-אישיות ונקלים כמוך פוגעים ביהודים שמשפחתם נספתה בשואה וגם ברבים שלא נפגעו מן הגרמנים המרצחים. במקרה שלי סבתי שהובילה את 2 נכדותיה הקטנות יד ויד נשלחו לתאי-הגזים חצי שעה לאחר שעברו את שער אושוויץ. דודה אחרת, אחותם, נערה, רצה לכיוון הגדרות ונורתה למול עיני שאר דודי ודודותי המבוגרים יותר. מהן שרדו רק 3. סבתא וחמישה דודים לא שרדו. ואתה שר ההמנון הגרמני… (ריסנתי עצמי מאד בתגובה שלי. קיבלת הנחה גדולה על טיפשות.)

מתן 28 במרץ 2018

לפני הכל, תודה רבה על כל המחמאות הנפלאות.
אני שר בכיף את המנון גרמניה בצורה פרטית בבית שלי כמו שאני נהנה מהמנון איטליה המיליטנטי או מהמנון צרפת שמילותיו כ"כ מחרידות עד שאפילו הרבה צרפתים לא שרים אותו.
במקרה אני יודע על השואה לא מעט, אם זה מסבים, סבתות וניצולי שואה שהתנדבתי איתם, אם מעשרות ספרים שקראתי ואם מאחותי שכמעט עשור מדריכה ביד ושם ובמשך חודשים למדתי איתה כל יום על הנושא (ועד היום אנחנו מדברים על זה לא מעט), ככה שאני מבטיח לך שאני לא טיפש ובזוי כמו שאתה חושב. לעשות לאדם דמוניזציה בגלל שהוא מחבב שיר, גם אם זה שיר נורא (ואני מזמין אותך לבדוק את משמעות המילים בהמנון הגרמני שמדבר על צדק, חירות ואחדות), זה קצת מופרע בעיני, אבל אני שמח שזה מה שעושה לך טוב.

אמיתי 28 במרץ 2018

היה משחק לא רע לגרמניה חסר חלוץ ובברזיל ניימאר במקום קוטיניו אבל-
ארגנטינה חחחח

אחד 28 במרץ 2018

איזה מאמן אפס יש לגרמניה. עולה בלי מולר ועם שוער שלישי למבחן הכי חשוב של הנבחרת לפני המונדיאל.
למרות הכל אני משוכנע שברגע האמת הם יוכלו לנצח את ברזיל אם יגיעו לגמר, אבל ספרד בחצי הרבה יותר מפחידה.

no propaganda 28 במרץ 2018

לדעתי, אין שום סיבה להעלות הרכב חזק למשחק ידידות. ברזיל עלו עם הרכב חזק בגלל ה7:1, גרמניה עלו בחצי הרכב כאילו אמרו: זה רק משחק ידידות, אנחנו לא מתייחסים לזה ברצינות וכך צאיך להיות לדעתי

Matipool 28 במרץ 2018

כן, המאמן האפס הזה שזכה במונדיאל.
איך הוא מעז לעשות קצת שינויים ולבדוק שחקני סגל לקראת המונדיאל.

אמנון א.ק.א. טרנטה 28 במרץ 2018

בעיני ה 7:1 הרבה פחות גרוע מה 3:2 לאיטליה ב82.
זה שהרג את הילד שבי וגרם לי להבין שבכדורגל לא תמיד הטוב מנצח. מאז עברתי כמה שנים והתחסנתי קצת (ועדיין אין תרופה למחלת המוריניו). נכון ששביעיה זה חריג אבל הגרמנים היו קבוצה הרבה יותר טובה וברזיל היו הכל חוץ מברזיל ככה שלא התעצבנתי יותר מדי.

ארם אבירם 28 במרץ 2018

+100
82' היה פשוט מדכא

אסף כלשהו 29 במרץ 2018

כפי שאמרת- "בעיניך". אין קריטריונים להשוואה אובייקטיבית בין תוצאות, חוץ מהמספרים עצמם בשילוב עם המעמד בו הושגה התוצאה.
וכאן, ובכן, אני לא חושב שיש מתחרה ל- 1:7 מצד איזשהו משחק באיזשהו מונדיאל.

Comments closed