קבוצה של אוהדים

אם יש 'מגיע' בעולם - הוא בהחלט בצד של פ.צ מגדבורג שתשחק בעונה הבאה בבונדסליגה השניה

בשנים האחרונות ביליתי לא מעט על מסילות הרכבת של גרמניה, בעיקר במזרח המדינה. לברקוזן, קלן, דרזדן, קמניץ, ארפורט, וולפסבורג, כל מגרש שלישי בברלין. ראיתי אוהדים טובים ואוהדים רעים, ראיתי קבוצות שרוצות אליפות וכאלו שרק רוצות לשרוד.

ורק קבוצה אחת הצליחה לרגש אותי יותר מכולן – פ.צ מגדבורג.

ארבע פעמים הגעתי לאצטדיון של הקבוצה, ארבע פעמים עם התרגשות שלא חוויתי בשום מקום אחר בגרמניה. כל האוהדים שרים, כולם אוהבים את הקבוצה, כל אדם ימצא משהו שמתאים לו. יש אוהדים עצבניים, יש משפחות וילדים, יש נשים ויש גברים, יש חינניים ויש גסים – וכולם אוהבים.

בכל פעם התאהבתי מחדש במועדון, באווירה, בכל פעם רציתי להגיע לשם שוב, לעיר שאינה רחוקה כל כך מברלין, רק שעה וחצי ברכבת. ללכת ברחוב הארוך שחוצה את מרכז העיר ומגיע עד לאצטדיון, לשבת או לעמוד ביציע, צפוף צפוף ורועש רועש, לראות את הצעיפים הכחולים-לבנים מתנוססים באוויר, את הדגלים, את השירים שמקיפים את האצטדיון, את הקבוצה ששואבת אנרגיות מהקהל המחבק.

לפ.צ מגדבורג ממוצע הצופים הגבוה בליגה השלישית – כמעט 17,800 איש מגיעים לכל משחק ביתי, וכשממוצע הצפיה בליגה השלישית עומד על קצת יותר מששת אלפים אפשר להבין שהחגיגה הגדולה בכל מחזור שני מתקיימת במגדבורג.

קהל של בונדסליגה, אצטדיון של בונדסליגה, אווירה של בונדסליגה, חבל שאי אפשר לעלות ישירות מהליגה השלישית לבונדסליגה. בדרך לשם סגרה היום (21.4) פ.צ מגדבורג את העליה לבונדסליגה השניה, מגיע להם להיות שם, מגיע לנו לראות קבוצה מרגשת שכזו בבונדסליגה השניה.

הכל רומנטי בפ.צ מגדבורג, גם מבנה הקבוצה ששומר על העקרונות המסורתיים של 1+50, שמצליח לשמור על רווחיות בלי אוליגרך עם חור בארנק, עם ספונסרים רבים, גדולים וקטנים, שמאפשרים למועדון להתקיים ברמה גבוהה ובכבוד רב. ויש לבחון את הקונספט ואת יכולותיו בבונדסליגה השניה, ובדיוק בשביל זה עולים לשם, להמשיך ולהוכיח שהכסף הגדול זה חשוב – אבל העקרונות חשובים יותר מהעפלה של קבוצה זו או אחרת לחצי גמר גביע אירופי פלוני.

 

בונדסמאניה Bundesmania

*

אז בעונה הבאה תשחק פ.צ מגדבורג בבונדסליגה השניה, וכמה סמלי הדבר שהקבוצה שתעלה יחד איתה היא פאדרבורן.

רק בעונת 2014/15 שיחקה פאדרבורן בבונדסליגה, מאז הספיקה לרדת שלוש ליגות בשלוש עונות, ורק הירידה הטכנית של מינכן 1860 לליגה הרביעית סידרה לפאדרבורן עונה נוספת בליגה השלישית. ואחרי שבעונה שעברה סיימה במקום מתחת לקו האדום תסיים העונה פאדרבורן במקומות 2-1. היה קשה לקבוצה בשנים האחרונות, והשיבה לבונדסליגה השניה היא המתנה הטובה ביותר שיכלו במועדון לבקש.

*

ואם כבר הכרעות- חשבתם שהבונדסליגה סגורה לפני תום העונה? תחשבו שוב: פאדרבורן ופ.צ מגדבורג הבטיחו את העליה; והן ויסבאדן וקרלסרוהה יסיימו במקומות 4-3, אחת מהן תתמודד בפלייאוף על העליה לבונדסליגה השניה; פ.צ קמניץ, ורדר ברמן II ורוט וייס ארפורט הבטיחו את ירידתן לליגה הרביעית.

שלושה מחזורים לפני סיום העונה ואין (כמעט) על מה לשחק בליגה השלישית, ומה בבונדסליגה? מאבק צמוד בין שבע קבוצות על כרטיס לאירופה, שלוש קבוצות שינסו להתחמק מהמקום ה-16 וממשחקי המבחן נגד הירידה, שתי קבוצות עתירות מסורת שכנראה יירדו בתום העונה, אחת מהן (המבורג) שיחקה בבונדסליגה מיום הקמתה ב-1963. ויש את באיירן מינכן עם שש אליפויות רצופות, אבל אני אמשיך לטעון – יש חיים מחוץ לאליאנץ ארנה, יש חיים מחוץ לליגת האלופות, 44,500 אלף צופים למשחק לא יכולים לטעות.

בזבוז
רסלמניה כדרך חיים

3 Comments

Amir A 21 באפריל 2018

מגדבורג היא עדיין לא ניו-יורק, הבחורצ'יק ששר כאן הוא עדיין לא ג'י זי והנערה היא לא אלישיה קייז.

Fluttershy 21 באפריל 2018

הייתה פארודיה וולשית שעשו את השיר על ניופורט, עיר בווילס, זה היה ענק, מי שרוצה יכול לחפש ביוטוב. את המקור אני לא מכיר, כי אני לא שומע זבל, אני שומע רוק מתקדם.

אם כבר גרמניה, מישהו כאן אוהב קראוטרוק? היו להקות אדירות אז בסצנת האנדרגראונד של גרמניה, למשל אמון דול 2 (שזאת קומונה שהייתה לה להקה). יש גם את קאן, פאוסט, אאוט אוף פוקוס ועוד הרבה. מהסצנה הזאת צמחו גם חלוצי המוזיקה האלקטרונית – טנגרין דרים וקלאוס שולצה למשל.

בובו 22 באפריל 2018

מת על התקופה הזו. במיוחד קאן ופופול ווה אצלי גבוה ברשימה. לא כל כך אוהב רוק מתקדם.

Comments closed