משיגנע

מינוס שלוש מעלות, מי המשוגע שיבלה בחוץ את הערב? אני, אלא מי

בשבוע שעבר נסעתי ללייפציג, לבקר בפעם הראשונה באצטדיון של פרוייקט השיווק שאירח את בורוסיה דורטמונד. אם בוחרים להתעלם מיסודות ה'מועדון' הפגומים אפשר להתלהב מהאצטדיון בן 42 אלף המקומות שנבנה בתוך שטח האצטדיון הישן, ה'צנטרל-שטדיון', שנבנה ב-1956 והכיל מקום למאה אלף צופים. בדרך לאצטדיון החדש עובדים דרך יציעי האצטדיון הישן, וזה אומר הרבה מדרגות, תחשבו אתם כמה מדרגות צריך לרדת כדי להגיע לתחתית יציע באצטדיון של מאה אלף צופים.

חזרתי מלייפציג חולה, גוסס, מת, אחרי משחק במינוס חמש מעלות, אבל זה לא מה שעצר אותי. אחרי הכל לא מזג אוויר קר, גם לא מחלה, יעצרו מדריכי תיירים, אנחנו כמו שחקני כדורגל, עובדים בכל מזג אוויר, גשם או שלג, חום קיצוני או קור מתחת לאפס. חוץ מפערי השכר והכושר הגופני הכל אותו הדבר, אנחנו והכדורגלנים.

אז צריך להתפרנס, אבל בטח שלא צריך לצאת חולה מהבית למשחק כדורגל בערב שבת, כי עם כל הכבוד ליריבות הקשה בין הרטה לשאלקה ציפו לאוהדים שלוש מעלות מתחת לאפס. רק הבראתי עכשיו, עזבו אותי מזה, אצפה בטלויזיה.

**

יוהאנס התקשר אלי ביום שלישי בבוקר, שאל אם אגיע למשחק, התלהב כמו תמיד, ואני לא רציתי לומר לו 'לא, עזוב אותי, בחייאת, קר לי רק מלחשוב על זה'. אמרתי לו שנראה, תלוי, אולי, ועוד מלים שדוחות מציאות ושמעניקות פרשנות שלילית לשאלה 'תבוא למשחק?'.

והימים חלפו, ויום שישי הגיע, והילדה אצלי אז בטח שאי אפשר. לפעמים היא התירוץ האולטימטיבי, תמיד אפשר להפיל עליה את התיק, בעיקר כשאין לי אופציית שמרטפוּת מבוססת, אוהב להיות איתה בבית, גם אם על חשבון כדורגל, בטח בלילה ממש לא שרבי.

ואז החליטה הילדה לדפוק לי ברז, לקבוע עם חברה, לישון אצלה בערב שבת. ואני לא יודע מה לעשות, להתקשר ליוהאנס או לא, להודיע לו שנפתחה לי אופציה להגיע או לוותר מראש על החוויה הקפואה שתצפה לי ולגרון הדואב שלי.

חשבתי, חשבתי ושוב חשבתי

הלכתי מצד לצד ועם עצמי רבתי

לצפות בטלויזיה או ללכת למשחק

לא יודע, ההגיון לצד נדחק

וכשהוא נדחק הולכים עם הלב, והוא נכנס לרגע קצר מאוד למחשבות, השתלט עליהן וקבע: תתלבש חם, הכי חם שאפשר, תעלה על הרכבת, יוהאנס והחבר'ה ממתינים לך ביציאה מתחנת הרכבת, ליד דוכן הבירה. יוהאנס הבטיח להביא תה עם רום, להקל על הקשיים, אבל גם בלי התה והרום אני כבר משוכנע.

בונדסמאניה מצייצת בטוויטר

**

לא הגיעו יותר מדי צופים למשחק, הכל בגלל נבחרת הכדוריד של גרמניה שהשתתפה בדיוק באותם רגעים במשחק חצי גמר אליפות העולם. האליפות נערכת בדנמרק ובגרמניה, חצי הגמר בין גרמניה לנורבגיה נערך בהמבורג. גם באצטדיון היו מודעים לחשיבות והעלו מדי פעם את תוצאת המשחק על מסכי הענק, אבל ארבעים ושלושה אלף צופים אף פעם לא נראים טוב באצטדיון האולימפי הענק, וזו הסיבה העיקרית לרצונה של הרטה לסיים את סאגת אישורי הבניה לאצטדיון החדש שאמור להיפתח בקיץ 2025 ולהכיל חמישים וחמישה אלף מקומות – קרוב יותר, חם יותר, ביתי יותר.

בינתיים זה מה שיש, ואין יציע אחד הערב שמלא עד אפס מקום, אפילו לא ה'אוסט קורבה' של האולטראס שריק בקצותיו. השירה של אוהדי הרטה לא ממש נשמעת טוב ונבלעת בואקום שיוצר הריק בשאר היציעים. וקר ביציע, מאוד קר, אבל הרטה ושאלקה לא נותנות לנו להתרכז בקור וכן נותנות לנו מחצית ראשונה מהסרטים עם משחק התקפי מובהק של שתי הקבוצות ועם ארבעה שערים, כששלושה מהם מובקעים בשש הדקות האחרונות של המחצית הראשונה. פעמיים עולה שאלקה ליתרון, פעמיים משווה הרטה, השוויון השני מגיע בשניה האחרונה של הדקה האחרונה מתוך ארבע דקות תוספת הזמן.

יוהאנס ואני יורדים למטה בהפסקה, לרחבת הדשא החיצונית שמול האצטדיון, ומתעודדים משער המשווה בשניה האחרונה. גם הם יתעודדו, אומר יוהאנס, שער כזה מכניס אנרגיות אחרות לגוף של השחקנים. עכשיו נותר רק להמתין למחצית השניה, והיא לבטח תהיה פיצוץ.

בדקה ה-72 אמרתי לו שהמשחק נראה כמו 2:2 קלאסי. ההתקפות המשיכו לעבור מצד לצד, אבל שאלקה היתה טובה יותר, שלטה יותר בכדור והצליחה לא פעם להפעיל את רונה יארסטיין שהציל לפחות שני שערים בהדיפות מרשימות. אשר יגורתי בא לי, שערים נוספים לא ראינו, אבל כולם ביציע היו מרוצים, אף אחד לא היה מאוכזב, אחרי מה שראינו על המגרש מספקת אותנו תוצאת תיקו במשחק שכיף היה לצפות בו.

בדרך הביתה לא הפסקתי לרעוד. כפות הרגליים שלי נדרשו לחצי שעה רצופה של שהיה מול המחמם האלקטרוני, לא הבנתי איך אפשר להירדם כשהגוף כל כך קר. בסוף נרדמתי, ועכשיו הכל טוב. בשבוע הבא תארח הרטה את וולפסבורג, בטח יהיה קר, בטח אמצא תירוץ למה לא ללכת למשחק, בטח אשכנע את עצמי שהפעם אני צודק, שזה מטורף לבלות בחוץ בקור הזה, בטח אכתוב טקסט חדש בשבוע הבא על המשחק מול וולפסבורג בו ביקרתי.

משוגע.

ומבסוט.

דאבל יוסי
התוכנה (דג׳וקוביץ׳)

8 Comments

Matipool 26 בינואר 2019

יוהאנס הביא בסוף את התה עם הרום? בכל מקרה, אתה משוגע.

ערן לוי 26 בינואר 2019

הביא, הביא

משה 26 בינואר 2019

ובדרך גרמניה הפסידה לנורבגיה בחצי הגמר.

Dr.van nostrand 26 בינואר 2019

יאללה, כמה נצחונות ברצף…דורטמונד תרגיש את הלחץ ו20 הפרש נמחק כמו כלום.

שחר ע. 26 בינואר 2019

תשמור על עצמך, לפעמים צריך לוותר על הכדורגל

ק. 27 בינואר 2019

נהדר. כרגיל

S&M 27 בינואר 2019

"פרויקט השיווק" מחוויר ליד תעמולת הבחירות הסמויה בקליפ.

49ers 27 בינואר 2019

מעולה, תודה.

Comments closed