היה רע, תודה ששאלתם

המשחק הגרוע שראיתי העונה הגיע דווקא מהבונדסליגה, דווקא מהרטה

בתחילת השבוע נכנסתי אליו למשרד, סיפרתי לו שיש לי כרטיס נוסף למשחק של הרטה ושאלתי אם הוא ירצה לבוא איתי. בוודאי, הוא חייך חיוך מלא, אין לי תוכניות, אפילו בדקתי ביומן לפני שנכנסת, בלי קשר אליך, ואני פנוי.

יש שיאמרו שהוא יכול להיות הבן שלי, ועם כניסתי לעשור השישי של חיי גם אני נפלתי לא פעם בשבי אמרות השפר השגרתיות והדי משעממות שנשמעות לא פעם לעברי, גם אם בעיקר מצידי. אז כרונולוגית כן, הוא יכול להיות הבן שלי, ועוד בן עם ילדים משלו, כך שתיאורטית אני סבא, מעשית אני הולך למשחק כדורגל עם חבר שאפשר לדבר איתו על כדורגל ועל חיים. חוץ מזה שהוא מנהל סניף של בנק, אז כנראה שהוא קצת יותר בוגר ממני.

*

יוהאנס ידע מתי לצאת לחופשה, אחרי הכל קשה למצוא התרגשות גדולה בעיר לקראת הגעתה של וולפסבורג למשחק באצטדיון האולימפי. אף פעם אין יותר מדי צופים במשחקים בין הרטה לוולפסבורג, הקבוצה שיחד עם סניף לייפציג של פרוייקט השיווק היא הקרובה ביותר לברלין, נסיעה קצרה, שעה וחצי גג. וכשגם אחיו של יוהאנס החליט לשתף עמו פעולה ולצאת איתו לחופשה זה מרגיש אחרת ביציע, אבל אני לא בוחל בשום משחק, לא של אוניון ברלין או דינמו ברלין או טסמניה ברלין, בטח לא אחרי שני הפסדים רצופים של וולפסבורג וארבע נקודות של הרטה, אני אופטימי.

איך אומרים ביידיש – הוֹט אֶר גֶזוּגְט, אז אמרתי.

מזג האוויר היה רע, קר וקודר בלי קרן אור אחת, בשמיים ועל האדמה; המשחק היה רע מצד שתי הקבוצות אבל אני, מה אכפת לי מוולפסבורג, הרטה היתה כל כך רעה. לא איביסביץ', לא לזארו, רק יארסטיין מצליח לשמור על ארשת מקצועית כשהוא שומר על השער כמו שצריך מההתקפה וחצי שנצפו לידו. זה הזכיר את ימי 2009/10, העונה בה רשמה הרטה ברלין את הירידה השניה הגרועה בתולדות הבונדסליגה ושמשחקים רבים בה הסתיימו בדיוק כמו המשחק הזה, עם יכולת רעה מאוד, חסרת תוחלת או סיכוי, ועם אחת אפס קטן שאומר הכל.

האוהדים לא נשארו לקבל את פני השחקנים, ה'אוסטקוּרבֶה התרוקן כמעט לגמרי בתוך פחות משתי דקות, היציעים שלנו החלו להתרוקן כבר בדקה ה-85, אנשים היו כל כך סקפטיים שלא האמינו שהרטה תוכל לחזור מפיגור של שער אחד, שער אחד!

יצאנו בשקט, יורדים במדרגות הצרות. בדרך למטה שאל חבר של יוהאנס את החבר שלי אם נהנה מהמשחק הגרוע, החבר שלי צחק ואמר לו שזו לא קבלת פנים מכובדת לאדם שמגיע לראשונה למשחק של הרטה, והוא בכלל אוהד אוניון אז כבוד על שהגיע.

אמרתי לחבר של יוהאנס שהמשחק הזה הוא ממש אות ומופת, שחובה לשים אותו בראש קמפיין שיווק של הבונדסליגה, בטח יהיו ישראלים שיזדהו, יראו שגם בבונדסליגה הגדולה יש לפעמים משחקים ברמה של ליגת העל. לא מכבי תל אביב נגד הפועל חיפה או בני יהודה כאלה, יותר הפועל רעננה נגד בני סכנין. יכול להיות שאני מגזים, ייתכן שאחוזי המסירות המדוייקות של מרקו גרוייץ' היו גבוהים יותר מהמספרים של מהרן ראדי, אבל אפשר להבין שהנאה היתה לנו כאייטם זר במשחק המדובר.

*

אז הרטה לא תרד ליגה העונה, אפשר לסגור ולחתום, אבל אם זה מה שנראה ממנה בשבועות הקרובים אז אולי עדיף שתהיה, הרי אוהדי הרטה הם אנשים פסימיים, לא באמת מעניקים לה סיכוי גדול למשהו, אולי ליגה אירופית, מקום שישי או שביעי יתקבל כבר עכשיו בברכה. פאל דרדאי עושה עבודה טובה בהרטה, מייצר סגל ביתי איכותי ושחקנים זרים שמתאימים לשיטה, אבל עוד עונה סתמית שכזו לבטח לא תמשוך עוד אוהדים, ותאמינו לי שארבעים אלף צופים באצטדיון האולימפי מרגישים כמו אלפיים בי"א באשדוד. חוץ מהנקניקיות. והתחבורה הציבורית. והשכונה שרחוקה מהאצטדיון. ובן זקן. והאצטדיון.

אצבעות הרגליים קופאות, קשה ללכת אחרי תשעים דקות של ישיבה באפס מעלות, אבל עשר דקות בלבד חולפות בין הרגע בו קמנו מהכיסאות ועד שנכנסנו לרכבת. הנה, לפחות תחבורה ציבורית יש כאן כמו שצריך, אפשר להגיע הביתה מהר אחרי הפסד. מתי ייפתח רציף הרכבת בצמוד לאצטדיון בנתניה? מתי יסעו רכבות בשבת?

בונדסמאניה Bundesmania

 

בייסליין -65 דורפן וגילור - על הטרייד בין ניקס לדאלאס
ימי התום

4 Comments

matipool 4 בפברואר 2019

איך גרויץ' עד עכשיו? קראתי היום ב"ליברפול אקו" שבהרטה רוצים אותו גם לעונה הבאה. היה ההחתמה הראשונה של קלופ אצלנו ונחשב לכוכב עתידי.
אנחנו בני אותו גיל והמילה "סבא" מפחידה אותי. לא נראה לי הגיוני להצמיד את המילה הזו ליד השם שלי למרות שהפוטנציאל קיים כבר אצל שני הגדולים. בפלוגת הסדיר שלנו יש כבר לפחות 4-5 סבים. מפחיד.

ערן לוי 4 בפברואר 2019

אל תפחד, 'סבא' זו רק מילה

אמוץ כהן-פז 5 בפברואר 2019

סבא (פעם ראשונה) מצעיר אותך בעשרים שנה.

Dr.van nostrand 5 בפברואר 2019

אפשר גם פשוט לא לשחק בשבת בישראל. בכל זאת, יהודים וכל הקטע הזה.
אפשר גם, כמו בשאר המדינות, לקיים ליגה שלא משחקים בה על שום דבר ולהמשיך לבכות ולקטר למה זה לא מעניין אף אחד וכו'.

5.2

Comments closed