המשחק שהבטיח וקיים

פ.צ קלן והמבורג רוצות לשוב במהרה לבונדסליגה, בדרך לשם לא יהיו להן חיים קלים

המשחק בין פ.צ סט. פאולי ואוניון ברלין מילא, כמו תמיד, את ה'מילרנטור' בהמבורג עם שלושים אלף צופים, ככה זה כשכל קבוצה שמגיעה לסט. פאולי ממלאה את האצטדיון, על אחת כמה וכמה במשחק על המקום השני בטבלה. פ.צ קלן עם משחק חסר, המבורג עם הפסד מפתיע, הפער בצמרת מהמקומות שמסדרים כרטיס לבונדסליגה קטן, מאוד קטן, והמשחק בין סט. פאולי לאוניון הבטיח וקיים.

הכל היה בו: אווירה נהדרת, משחק איכותי, מלחמה עד הסוף, פגיעות ופציעות שלא עוצרות את השחקנים, חמישה שערים, שלושה מתוכם בשמונה הדקות האחרונות של המשחק. סט. פאולי הוליכה 0:2 עד הדקה ה-84, ספגה שני שערים בתוך שתי דקות והשכילה להבקיע את הפנדל שנשרק לטובתה בדקה ה-93, לנצח את המשחק ולעלות למקום השני.

הבונדסליגה השניה, כמו תמיד בשנים האחרונות, מציגה תמונה נהדרת של כדורגל ומלחמה עד הרגע האחרון. והעונה הליגה חזקה מתמיד, אין דרך אחרת להביט על מפעל בו משחקות המבורג ופ.צ קלן, שתי קבוצות שאף אחד (למעט אוהדי סט. פאולי ובורוסיה מנשנגלדבך) לא מאמין שמקומן בליגה השניה, שתי קבוצות שמקפיצות את ממוצע הצופים במשחקי הליגה כולה העונה, ושבמקביל מושכות את אוניון וסט. פאולי אבל גם את היידנהיים והולשטיין קיל למאבקי צמרת קשים שעושים רק טוב לצופים.

גם אוניון וגם סט. פאולי הם שני מועדונים מוכרים ופופולריים ברחבי גרמניה, עם אוהדים שהמועדון חשוב להם יותר מכל דבר אחר: יותר מאליפות, יותר מגביע, יותר מבונדסליגה. ולמרות זאת משתתפות שתיהן במאבק העליה, ושתיהן גם רוצות לעלות.

מנכ"ל סט. פאולי אמר בעבר שהדבר החשוב ביותר לקבוצה שלו הוא לא לרדת לליגה השלישית, נשיא אוניון רוצה כבר כמה שנים לעלות לבונדסליגה, ובכל פעם מחדש בועטת אוניון בדלי כשהוא כבר כמעט מלא. ויש שיאמרו שזה בדיוק מה שקרה במשחק האחרון, אבל את אובדן הנקודות אי אפשר להטיל אך ורק על הקבוצה, בעיקר לאחר החלטת שופט שנויה במחלוקת שהביאה לשריקה לבעיטת עונשין מ-11 מטרים שהכריעה את המשחק. ומי הכריע? אלכס מאייר, 'אלוהי הכדורגל' ששב לפעילות עם שער נצחון וצמד בסיום.

בסופו של דבר היה המשחק בין השתיים לפרסומת נהדרת לבונדסליגה השניה, ליגה חזקה עם קבוצות עתירות מסורת ואיכות. לא סתם מחזיקה הליגה הזו במספרי הצופים הגדולים לליגות המשנה בעולם, ואם תתנו לה הזדמנות היא גם תוכיח זאת לכם.

ואם לא תתנו – אז לא, הליגה תישאר שם, הושט היד וגע בה, זה הכל.

עצבים, אבל לא רק
עולים לרשת -הניתוחים של אנדי מארי-אורח-ד''ר אלעד שפיצר

One Comment

7even 6 בפברואר 2019

בתור אחד שהיה לא מזמן במשחק ליגת משנה באירופה – זו החווייה הכי אותנטית שיש.

Comments closed