מחשבות על המעבר של קאקה לריאל מדריד

In כללי

 1. קאקה עבר לריאל מדריד. 64.5 מיליון יורו הופכים את העיסקה לשנייה הכי יקרה בהיסטוריה אחרי הגעתו של זידאן מיובה לריאל תמורת 73 מיליון (אז גם היורו היה שווה יותר). קשה לנתח אם עיסקות כאלה משתלמות, אבל אני מאמין דווקא שכן. הרי העיסקה של זידאן הייתה מאוד משתלמת בהתחשב בכך שהפכה את ריאל מדריד למועדון סופר-פופולארי בכל העולם, מה שהתבטא גם במכירת מרצ'נדייזינג, גם במשחקי ראווה מכניסים ובעלייה שווי המותג וההכנסות.

אז יש שחקנים מיוחדים ששווים את המחירים האסטרונומיים וחסרי הפרופורציות לכאורה האלה.

2. מבחינה מקצועית יש לא מעט שאלות: קאקה סבל מאוד מפציעות בשנתיים האחרונות והברך שלו לא במצב מי יודע מה. 22 הופעות בליגה העונה למשל. זה בעיה קשה בהתחשב בעובדה שהוא לא נהיה צעיר והעומס רק עולה. מה עוד שהוא שחקן אלגנטי ועדין שקשרים אחוריים בליגת האלופות ייכנסו לו בצורה. למזלו הרכות של הקבוצות הספרדיות דווקא תשחק לטובתו ולטובת ריאל.

3. מעמד המאמן – פעם אחרונה שלמנואל פלגריני היה כוכב בסדר גודל עולמי הוא נכנס לכסאח עם חואן רומן ריקלמה. אז ההנהלה גיבתה את פלגריני לחלוטין. הפעם אם יתכסח עם קאקה ברור שפלגריני יהיה היסטוריה אחרי יום אחד. לברזילאי, בניגוד לארגנטינאי, אופי נוח. ועדיין לכו תדעו.

No Comments

אביאל 3 ביוני 2009

היי היי היי כלום עדין לא סגור ! גם צ'לסי בתמונה.

בקשר לפלגריני דווקא נראה לי שאולי לשם שינוי זה יעבוד.

בני תבורי 3 ביוני 2009

מביך לראות את ריאל בלופ האין סופי של רכש גלקטי שלא ממש מביא אותה לאן שהיא מכוונת. מזכיר אישה יפה במיטב שנותיה שנלחמת בטבע עם אוגדות של מנתחים פלסטיים. קאקא שחקן נפלא וכנראה גם אישיות נוחה ונעימה, אבל לך תדע באמת מה אומר הגוף שלו אחרי הפציעות ואיך יתמודד עם הלחץ במדריד. אני חושב שאם במדריד כיוונו לשחקן הטוב בעולם כיום, הבחירה היתה צריכה להיות דווקא רונאלדו. צעיר יותר, חזק ובריא יותר ועדיין נמצא בקו עלייה מבחינה מקצועית.

lewinthal 3 ביוני 2009

בני,
רונלדו לא יגיע לדעתי – הסכום של 110 מיליון יורו שלכאורה סוכם עליו בין הקבוצות בדצמבר נראה גבוה מדי אפילו בשביל ריאל כרגע. ויש שני דברים יותר חשובים- פרז לא אהב את ההתנהגות האגואיסטית של רונלדו (במיוחד אחרי שהוחלף בדרבי מול הסיטי, כשבעט בספסל) ובעיקר – הבאת רונלדו תיזקף כהישג של רמון קלדרון – יריבו המר. ופרז רוצה את כל הקרדיט לעצמו

אביאל,
הסיבה שקאקה יגיע לריאל היא שאם כבר הוא רוצה לעבור ממילאן הוא מעדיף את ריאל, הוא אמר את זה לא מכבר (ולא רק לפי דיווחים מהתקשורת של מדריד).

בני תבורי 3 ביוני 2009

…ובינתיים שמעתי את אבי מלר שמדווח שכלום לא סגור וגם צ'לסי חזק בתמונה.

אמנון 3 ביוני 2009

דווקא איכשהו קאקה מתאים לראיל מדריד. יש לו מין הילה של מישהו לא תככן ואגואיסט. מצדם, קנייה נהדרת.
אני גם חושב שזה היה נכון מאוד שהוא עבר ממילאן(ואני אומר את זה בתור אוהד), התקופה איתו הייתה מופלאה וזכינו בכל תואר(חוץ מהגביע, אבל למי אכפת). עכשיו צריך להבנות בשביל תקופה נפלאה אחרת.

אביאל 4 ביוני 2009

ישירות מהאתר של צ'לסי :
CHELSEA STATEMENT ON KAKA
Posted on: Wed 03 Jun 2009
Chelsea Football Club has issued the following statement in response to reports that we have made a world record transfer offer for Kaka.
'We have never made an offer to AC Milan for Kaka and therefore not one at this extraordinary level. As a consequence we have not discussed a salary with the player either. Any reports to the contrary are totally untrue.'

למה זה נאמר ? אולי להרגיע שחקנים מסוימים בקבוצה ? או אולי להשקיט את כל העניין ? בהחלט מעניין, לא זכור לי שצ'לסי עשתה כזה דבר ואני עוקב אחרי האתר שלה בשנתיים האחרונות.

lewinthal 4 ביוני 2009

אמנון, אני מסכים איתך.
אביאל, מאוד מעניין מה ששמת לב אליו. אני יכול לראות זאת מכמה בחינות: א. לא להיות סחיטים בפני שחקנים אחרים בקבוצה מבחינת גובה השכר כפי שציינת. ב. לא להצטייר כלוזרים שניסו להשיג את קאקה ולא הצליחו. ג. להבהיל את התקשורת שבפעם הבאה שצ'לסי תעשה צעד דומה, היא לא 'תהרוס' ישר עם פרסומים מוקדמים אלא תיזהר יותר

Comments closed