על תיאו וכדורגל + תודות למכבי חיפה ולראיין גיגס

1) מכבי חיפה עשתה לי שירות ענק הערב. תיאו חוגג היום (1 באוקטובר) יומולדת שנה וחצי (תודה על הברכות. אני מוסר לו מכולם). מאז שהיה בן חודש והצטרף למשפחתי (אז עוד קראו לו תיאודור), ניסיתי לפענח מאילו גזעים הוא מעורב. המשפחה שמסרה אותו טענה שהוא טרייר, אבל זה מדויק כמו לטעון שהוא בכלל קרוקודיל.

אז חשבתי הרבה וניפקתי השערות, שאלתי בעלי כלבים בפארק וידידים עם ניסיון והבנה בכלבים. גיליתי שגם לווטרינר שלי אין מושג מהחיים שלו, של הכלב שלו ושלי. רק מאלף כלבים אחד קלע חלקית, אבל בסופו של דבר ההארה באה דווקא ממני.

לתיאו יש פס בולט ויפהפה על הגב כשהוא מתרגש. מצד שני הוא קטן ונקניקי. אז חשבתי שהוא הכלאה של ריץ'-בק וביגל. שזה הזוי כמו לדמיין פיל אונס חתולה או את קופמן עולה על שירי מימון.

אבל כל זה היה נכון עד הערב. צפיתי בעוד ערב של כדורגל אירופי. לא צפיתי במשחק של חיפה באף אחת משתי הטלביזיות אבל אז זפזפתי בדקה ה-75. תיאו התחיל לנבוח אחוז אמוק. נכנס בו השד. נבח בחוזקה ובלי הפסקה. נבח ונבח ונבח. ניסיתי להרגיע אותו ולא הצלחתי. ואז הגיע הבלם של בורדו ונגח את שער הניצחון. תיאו השתתק בין רגע, נרגע והלך לנמנם קצת. נפל לי האסימון – תיאו מעורב עם דוג דה בורדו.

תודה לך מכבי חיפה. את שלך בליגת האלופות עשית העונה.

2) החלטתי לוותר על המוסיקה האנטישמית שזימנו לנו בסיום התקצירים ויצאתי עם תיאו לסיבוב. מצאתי כדורגל בפארק והתחלתי לשחק עם תיאו. מעולם לא ראיתי את תיאו מתלהב כל כך מחפץ כלשהו. הוא שיחק ללא הפסקה.

תחילה הוא לא הוציא את הכדור מהפה אבל לימדתי אותו לשחרר כדור בנגיעה. הוא חילץ אותו מרגליי מאוד יפה, הפגין משחק ראש משובח כשהרמתי לו, הגיע לכל כדור תוך שהוא מסתער עליו. הוא גם סגר נהדר קווי מסירה, הפגין זריזות מחשבה וגם תיקל אותי בגסות – פעם אחת קפץ לי ופגע בידי ובאשכי הימני, ובפעם אחרת שרט את רגלי בזמן שכדררתי וביצע עבירה ששווה כרטיס צהוב.

בקיצור תיאו הוא בעצם קשר אחורי קלאסי. בשל נומך קומתו וצבע שיערו הכהה הייתי מגדיר אותו כקלוד מקאללה גזעי.

3) תודה לך ראיין גיגס. אנחנו חיים בעידן שמתאפשר לנו לראות את אחד הגדולים מכולם. זכות נדירה נפלה בחלקנו ללוות את הקריירה של הכדורגלן המופתי הזה. בגיל 35 ועשרה חודשים הוא נמצא בשיא כושרו, ואני מתכוון לכל הקריירה שלו. שנה שעברה הוא נבחר לשחקן העונה והשנה הוא מצדיק בחירה עתידית לשחקן העשור. תודה לך, רא"ל ראיין.

וולפסבורג. השחקן הצפוי הזה
מכה נייחת לאמת על הכדורגל הישראלי

No Comments

מיכאל 2 באוקטובר 2009

סליחה על הבורות או על חוסר ההבנה, אבל איזו מוזיקה אנטישמית זימנו בסוף התקצירים ביום רביעי?

lewinthal 2 באוקטובר 2009

סלסולים ערביים של שלומי שבת שמאיימים לכלות את העם היהודי

Comments closed