מכה נייחת לאמת על הכדורגל הישראלי

נמאס לי. באמת שנמאס לי לשמוע ולקרוא טענות על כך שקבוצות ישראליות גרועות ממצבים נייחים. אתמול נאלצתי לשמוע שוב את הטענה השקרית/מוטעית הזו כשמכבי חיפה ספגה את השער רגיל שלה בדקות האחרונות.

הנה תראו – הפועל ת"א כבשה הערב שער מנגיחה אחרי כדור חופשי. ההגנה המזעזעת שלנו ספגה רביעייה ואם תהיתם – אף אחד מהגולים של המבורג הנפלאה לא הגיע ממצב נייח (אניימה אפילו הציל גול בטוח ממצב נייח – פנדל).

העובדות הן כאלה – קרוב לשליש מהשערים המובקעים כיום נכבשים ממצב נייח או לאחר ביצוע מצבים נייחים (ריבאונד, המשך המהלך וכיו"ב). במקרים מסוימים האחוזים האלה עולים: למשל במשחקים טקטיים בין קבוצות גדולות כשקשה להגיע למצבים במשחק השוטף. או במשחקי נבחרות שם אין תיאום גדול בין השחקנים ויש קושי למהלכים מתואמים תוך כדי משחק.

אז הנה שער אחד בלבד מתוך ה-5 שספגו חיפה והפועל ביחד השבוע הגיע ממצב נייח – משמע 20 אחוז מהגולים. אחד מהשניים שהן כבשו היה ממצב נייח – משמע 50 אחוז. אז אולי אנחנו בעצם מצטיינים במצבים נייחים? לא, אנחנו בסדר. האמת פחות מבסדר. יש הרבה מה לשפר.

צריך לעבוד נכון על מצבים נייחים באימונים- שהרי אלה מצבים שמכריעים משחקים רבים. אבל אנחנו לא הרבה יותר גרועים מהאחרים כפי ששוטפים לכם את המוח. הניחו לנו עם תפיסות מוטעות שהתקבעו בחשיבה הישראלית.

על תיאו וכדורגל + תודות למכבי חיפה ולראיין גיגס
הכי יפים