אנשי העשור האמיתיים בספורט הישראלי

הרעיונות הכי טובים לבלוג צצותו במוחי בזמן שאני מתקלח. היום באופן חריג לא התקלחתי (כי טיפול שיניים די השבית אותי) אז אין לי ממש רעיון טוב מה לכתוב. לכן אני נאלץ להעלות מהאוב רעיון שהגיח במקלחת מהשבוע שעבר.

בין כל בחירות אנשי העשור בספורט הישראלי חרה לי שלא הוזכרו שני אנשים שבשבילי הם אנשי העשור ומייצגים את הספורט המקומי בצורה הכי טובה:

איש העשור שלי הוא… טון קאנן. סוחר מכוניות הולנדי שבא לארץ הקודש כדי ללמד את הילידים מהו כדורגל. אכלתי את הלקרדה הזו ורצינו עוד. היה ממש טעים עד ששכחנו שזה לא הכי בריא. אבל זה היה נפלא. משעשע. האיש שסיפר שהוא דומה למוריניו וחשבנו שמדובר במינימום יועצו הקרוב של הידינק עד שיצא המרצע. אז לכל מי שתוהה, קאנן מאמן עכשיו את האימפריה ממאלטה, ואלטה.

הסגן של איש העשור בספורט הישראלי הוא פיליפ סולומון. התקבל כאן בכבוד מלכים והיה כפסע מרכישת מכבי. רק בזכות בדיקה עיתונאית פשוטה התברר שזה לא ממש סולומון אלא בכלל חבאבו. והפיליפ חבאבו זה, ממש בן אצולה צרפתי, הוא עבריין רציני שהורשע בעבירות חמורות בארצות הברית ואסור לו להיכנס לתחומה.

שני אישים וסיפורים אלה מלמדים יותר מכל על טיבו של הספורט בישראל: חפיפניקיות, חוסר רצינות, היעדר עומק ומקצוענות שהיא מילה גסה. מצד שני יש צחוקים, גיחוכים ומעשיות כאן בלי סוף. וגם זה קסם מיוחד במינו. ספורט הוא אחרי הכל בידור. חבל שהבדיחה כאן היא על חשבוננו. האוהדים.

הבלוג בתחושה לא קלה. אבל מתנחם בקריאת טקסט תרבותי גאוני
סתם יום

No Comments

בני תבורי 6 בינואר 2010

עם כל הכבוד לג'נטלמנים שהזכרת, איש העשור באופן חד משמעי הוא מאיר שמיר, מפרק ומנתץ הפועל פ"ת. עסקת אבו חצירא – יבוריאן מעוררת חשש ששמיר יהיה גם איש העשור הבא…

... 6 בינואר 2010

מסכים עם הכתוב בפוסט. בנימה אישית – חבל לי ועצוב לי ששני האישים ההזויים שהזכרת קשורים ישירות למכבי ת״א שלי… לפחות יש בי את מעט האמונה שההנהלה הנוכחית אכן טובה מימי לוני הארורים, ועם מגמת ההשתפרות שלה – אולי יום אחד עוד נתנהל בצורה מקצועית וחכמה.. כראוי למועדון אדיר כל כך.

בני תבורי 7 בינואר 2010


האיש שהזכרתי בתגובה שלי קשור גם למכבי ת"א שלך. גם אצלנו הוא התחיל בהצהרות אהבה. תקווה שימצא לו צעצוע חדש במהרה בימינו שלא תצטרך גם אתה להכתיר אותו כאיש העשור…

דוד מירושלים 7 בינואר 2010

איש העשור שלי בספורט הירושלמי הוא יוסי מזרחי.
בשיא הלחץ בבירה, כשארקדי יושב לו על הראש הוא הביא אליפות (מכוערת למדי, אבל אליפות ראשונה אחרי 10 שנים זה דבר לא קל).
ושיא השיאים היה הפיטורים שלו בבוקר משחק האליפות נגד הפועל ת"א, דבר שלא הפריע לו לבוא לחגיגות האליפות בגן סאקר ולשמוח באמת עם כל האוהדים.
זה סמל.

lewinthal 7 בינואר 2010

למה אוהדי פ"ת כל כך שנאו את מאיר שמיר וגירשו אותו?

lewinthal 7 בינואר 2010

דוד, כל הכבוד על הבחירה הראויה. ויש לציין את עבודתו נפלאה באשדוד עם פילוסופיה של כדורגל התקפי

בני תבורי 7 בינואר 2010

עמית,
הסיפור ארוך אבל אנסה לקצר ולתמצת: שמיר קיבל עליו את הבעלות על הפועל פ"ת לפני קצת למעלה מעשר שנים. הוא אוהד ותיק והמעורבות שלו היתה טבעית ומשמחת. די בראשית "מלוכתו" החלו להמכר בזה אחר זה השחקנים היותר טובים ומוכשרים של המועדון, בעיקר למכבי חיפה. עם הזמן הסתבר שמר שמיר גזר קופונים רציניים ביותר על השחקנים הללו ועוד הסתבר שהוא קיבל על עצמו את המועדון רק כחלק מעסקת ענק לפיה מיד כשיוקם איצטדיון חדש בפתח תקווה, יועבר איצטדיון האורווה וכל הקרקע עליה היא יושב לרשותו הבלעדית למטרות בניה של שכונת פאר של כ – 800 וילות. בקיצור, לא אוהד ולא בטיח, איש עסקים קר וציני. כיום הפועל פ"ת נראית כמו בדיחה, מחלקת הנוער שלה מפורקת, העתיד נראה שחור ושמיר צוחק כל הדרך אל הבנק. אגב, הוא אולי "גורש" אבל לא הלך לשום מקום. הוא מעורב עד צוואר במועדון ועל פיו יישק כל דבר, כולל דני (קשקשני) לוי.

... 7 בינואר 2010

כן, בני.. אני יודע ששמיר מעורב ועוזר לקדם גם לא מעט מהלכים מאחורי הקלעים של מכבי ת"א.
אני משער שהשאלה את מי הוא באמת אוהד לא רלוונטית.. סביר שהוא אוהד את הסכומים שהוא מרוויח מכל "עזרה" כזאת, ולא את הקבוצות עצמן.

lewinthal 7 בינואר 2010

בני, תודה על התזכורת. כבר שכחתי מכל הדברים האלה שקרו בניינטיז. אני סנילי
איש אשכים

בני תבורי 8 בינואר 2010


המשפט האחרון שלך מדוייק.

עמית,
העיתונאי אייל יצחקי, אוהד ותיק של הפועל פ"ת, פרסם לפני כשנתיים תחקיר מעמיק ומפורט על מעללי שמיר והעשור האבוד. ניסיתי אתמול למצוא את זה עבורך ולא ממש הצלחתי. נסה להפעיל קשרים בממלכה השביעית.
אגב, אני יודע מה זה איש ומה הם אשכים. לא הבנתי את הצירוף…

lewinthal 8 בינואר 2010

תודה, אני אחפש. איש עסקים מסריח זה איש אשכים בעגה שלי

Comments closed