אליפות אפריקה – בושה וחרפה

In כללי

מוציאים שם רע לחלטורה העסקונה האפריקאית. ב-2006 בחרו 13 חברי התאחדות הכדורגל של אפריקה פה אחד באנגולה כמארחת אליפות אפריקה 2010 כשהם לא מתייחסים בכלל לשאר המדינות שהציעו לארח את הטורניר. העסקנים לא ספרו את נמיביה ומוזמביק והתעלמו גם מניגריה, לוב, גינאה וגאבון, ובחרו באנגולה. אחרי עשרות שנים של מלחמת אזרחים חשבו האפריקאים לתומם שפרץ שלום והכל בסדר. כמו שחילקו לערפאת ולאובמה פרסי אוסלו לשלום. שוין.

אליפות אפריקה הנוכחית היא בושה. הארגון שערורייתי (וזה אנדרסטייסמנט), מי חשב לקיים יותר מרבע אליפות באזור בו פועלים מורדים מזוינים שדורשים עצמאות. מי היה אמור לאבטח את הטוגולזים. למה הם באו באוטובוס. יש המון דברים חמורים אבל שלושה בולטים לרעה:

האפסיות של פיפ"א ששותקת, לא מתערבת ולא עושה כלום.

ההחלטה של המארגנים לקיים את הטורניר המיותר ממילא הזה.

חוסר הקולגיאליות של עמיתיהם של הטוגולזים. שחקנים כמו דרוגבה ואסיין היו חייבים להוביל את נבחרותיהם לעזוב את הטורניר שאיבד את ערכו וסיבת קיומו. אם נבחרת שיש בה יותר משחקן רציני אחד (ולמעשה גם אם אדבאיור היה נפצע), אני בטוח שהאליפות הייתה מבוטלת.

No Comments

רועי 10 בינואר 2010

מעבר לירי על האוטובוס (להזכירך, גם הגרמנים האובר-יעילים אירחו פיגוע טרור בזמן אירוע ספורט גדול וכך גם האמריקאים באטלנטה 1996, פחות או יותר) מה עוד שערורייתי בארגון של האליפות?

מי כיף 10 בינואר 2010

מסכים עם רועי, היו מקרים כאלו בעבר (חמורים יותר או פחות) ואירועי הספורט נמשכו.
אני אחזור על מה שכתבתי אחרי האירועים במשחק הכפול בין מצרים לאלג'יריה- פיפ"א לא רוצה להתערב בעניינים של אפריקה, מצידם שיתעסקו בחרא של עצמם. למה שאנשי פיפ"א ילכלכו את ידיהם במה שקורה בחורים נידחים באפריקה אם הם יכולים במקום זה להחזיק כוס שמפניה באיזה ערב גאלה מפואר ומפונפן? זה הרי הרבה יותר כיף!
העולם לא סופר את אפריקה וכך גם פיפ"א.

חוצמזה אני עדיין חושד במיליארדרים של מנצ'סטר סיטי ששכרו אנשים שיעשו את זה כדי להפחיד את אדאביור ולגרום לו לוותר על האליפות.

דוד מירושלים 10 בינואר 2010

מוי כיף, הסיפא של דבריך קרעה אותי מצחוק.
תהיה בריא.

עוזי ד 10 בינואר 2010

מסכים עם חלק מהדברים אבל כמה הערות:
ההחלטה לתת לאנגולה היא באמת טעות – אבל כשאופ"א נותנת לאוקראינה ופולין זו גם טעות, אלה העסקנים.
לא התעלמו מגבון, גיניאה או לוב, הן נבחרו ל-2012 (גיניאה וגבון) ו-2014 (לוב).
למה אתה קורא לאליפות מיותרת במילא?

בני גלובינסקי 10 בינואר 2010

אין שום סיבה לבטל את האליפות וטוגו עושה בשכל שהיא משתתפת בטורניר למרות האסון שקרה לה.

למה צריך לתת פרס לטרוריסטים? צריך לשדר עסקים כרגיל ולחזור לשיגרה – תוך הגברה של סידורי הביטחון.

ועוד משהו על מה שכתבת היום בעיתון – השער של יונייטד חוקי. גם אם רוני היה בנבדל (והוא לא היה) הוא לא השפיע על המהלך ובכל מקרה היה שער עצמי.

lewinthal 10 בינואר 2010

מוי כיף, אהבתי את תאורית הקונספירציה הלא משכנעת :)
אליפות אפריקה לא דומה בכלל לאולימפיאדה מבחינה ארגונית. זה כמו להשוות את הפועל חדרה למנצ'סטר יונייטד. חוצמזה אם נבחרת ארה"ב הייתה מותקפת במינכן ולא ישראל המשוקצת בעיני העולם, המשחק לא היו נמשכים כסדרם.

לגבי הארגון – יש שם בעיות תקשורת אינסופיות, אין מלונות, המחירים בשמיים, עיתונאים זרים פוחדים וממעטים להגיע, אף אחד לא יודע מה קורה, אין עם מי לדבר, הוועדה המארגנת לא עונה לטלפונים, לאימיילים ולא מוציאה הודעות.

עוזי, הטורניר מיותר בעיני אחרי מה שקרה ביום שישי. מעבר לזה, צריך לקיים אותו אחת לארבע שנים ולא לשנתיים.
לגבי ההחלטה לארח באנגולה, לא נעשתה הצבעה ולא היו דיונים מעמיקים. היה הסדר שמטרתו לרצות את כולם.

בני תבורי 10 בינואר 2010

בני גלובינסקי,
השער של רוני היה חוקי לחלוטין. הוא אכן לא היה בנבדל וממילא מדובר בשער עצמי. לעומת זאת, הכדור והיד של רוני ניהלו כמה שניות לפני כן מפגש קצר וממצה שלא זכה לתגובת השופט.

lewinthal 11 בינואר 2010

בני ג,
לא התייחסתי בבלוג לשער של רוני. אם אתה מתעקש, רוני השפיע על המהלך וגרם לבלם לדחוק לשער. אם הקוון טוען שהוא היה באופסייד אז השער צריך להיפסל

בני גלובינסקי 13 בינואר 2010

עמית לא התכוונתי לבלוג אלא לעיתון – שם היה כתוב שהשער לא חוקי.

Comments closed