היחס המזלזל למפעלי הגביע בספרד ואיטליה

משום מה מפעלי הגביע במדינות כדורגל מפוארות כמו איטליה וספרד מקבלות התייחסות שמשולה לגביע הטוטו בארץ. לא ברור מה מוביל כמעט את כל קבוצות הליגה הראשונה לשחק תרוב בהרכבים משניים. הכי גרוע הוא שתבוסה צורבת במשחק הראשון עם הרכב משני גורמת לקבוצות להתעורר לקראת הגומלין ולהעלות את הרכבן החזק ביותר. ככה עשתה ברצלונה בסביליה – ששיחקה בהרכב הכי חזק ובמאמץ כאילו זה גמר ליגת האלופות- ואתלטיקו מדריד שהצליחה למחוק תבוסה לרקראטיבו עם ניצחון הרואי.

אם אתן מזלזלות, תזלזלו עד הסוף. אם אתן רציניות, תהיו רציניות עד הסוף. רצוי כמובן לערוך רוטאציה אבל כשבארסה מעלה במשחק הראשון מול סביליה הרכב כמעט על טהרת מחליפים, מתגלה האמת. הפער בין ההרכב לספסל של בארסה הוא עצום. גם בריאל. לסביליה יש דווקא עומק שוויוני בסגל.

אני מבין מאיפה מגיע הזלזול. בניגוד לאנגליה בה יש קרלינג קאפ, בספרד ואיטליה אין גביע משני ולכן מתייחסים למפעל הזה בתור הטורניר היחיד בו אפשר להריץ שחקני משנה בסגל ולבחון אם הם מספיק משופשפים. אבל זה העניין – כדי לדעת כמה שחקני המשנה משופשפים אתה צריך לתת להם לשחק גם בגומלין אחרת לא השגת הרבה. אז גווארדיולה וסאנצ'ז-פלורז צריכים להחליט אם זה חשוב להם או לא. בפועל הם מצטיירים כמי שלא איכפת להם במשחק הראשון וכמי שמבכים על אסון מתקרב בגומלין.

דווקא כשנשאר הפלא אולי הלך הילד
על אגרות החוב וחידון ספורט (165) על הים הקאריבי

No Comments

יוני 15 בינואר 2010

לשחק תרוב? כלומר, את הרוב? כיף לקרוא אותך, לפעמים רואים שזה יוצא באמצע הלילה…

סילביה פלאת' 15 בינואר 2010

נקודה מאד נכונה. יחס הספרדיות והאיטלקיות למשחקי הגביע אפילו נמוך יותר ובהרבה מהיחס של הקב' הישראליות לגביע. לדעתי זה פשוט סימפטום של תרבויות כדורגל נחותות, בוודאי בהשוואה לאנגליה.

דנידין 15 בינואר 2010

כתבת יפה על האיטי. אבל היית צריך להרחיב את הפיסקה האחרונה. הרי הדבר הבאמת עצוב הוא שכל שנה מתים שם יותר ילדים במחלות ורעב מאשר ברעידת אדמה הזאת. אם רק היו מושיטים להם יד בימים רגילים. ועכשיו כולם עוזרים ומרגישים כל כך טוב עם עצמם אבל עוד שנה בדיוק האי הזה יעמוד באותו חרא בדיוק.

lewinthal 15 בינואר 2010

:) תרוב=לרוב
דנידין, מקומות כמו האיטי שהם החצר האחורית של העולם מקבל תשומת לב רק כשקורה בהם אסונות גדולים. את האיטי ישכחו בקרוב ויזכרו אותה רק מהאסון
סילביה, יש צדק בדבריך וזה בא מלמעלה. אם יוסיפו גביע משני (טוטו/קרלינג) וישחקו את גביע המלך במשחק אחד בלי גומלין זה יכול להשתנות. אבל מסורת ארוכה לך תשנה באמת.

אביאל 15 בינואר 2010

איך זה בגרמניה ?

וסוף סוף ברצלונה וגווראדיולה מאבדים תואר, הגיע הזמן. בכל מקרה ברצלונה במשחק השני מול סביליה נתנה את המשחק הטוב ביותר שלה העונה לדעתי (אולי ביחד עם המחצית הראשונה מול אינטר בליגת האלופות בבית), פשוט שטפה את המגרש, אבל סביליה עמדה יחסית בכבוד וצריך לזכור שקאנוטה לא שיחק.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 15 בינואר 2010

בגרמניה זה איפשהו באמצע. הגביע מקבל מעמד מכובד. מאמנים מעלים הרכבים די חזקים בהם משלבים שחקני סגל שלא מקבלים הרבה צ'אנסים. אבל לא מזלזלים ויש אצטדיונים מפוצצים. (אגב איזה ביזיון ובושה שהרמון סאנצ'ז פיחואן לא היה מלא מול בארסה).
לעומת זאת בצרפת הזלזול מחפיר יותר מספרד ואיטליה אפילו

Comments closed