March Madness

In כללי

הביטוי למעלה לקוח כמובן מטורנירי המכללות בכדורסל בארה"ב.

נדמה לי לפחות שחלק ניכר מהאליפויות בכדורגל האירופי מוכרעות באותו חודש משוגע. שבעה חודשים פלוס מינוס מפתיחת העונה התשישות הפיזית ותוצרי העומס המנטאלי מתחילים להיראות על פני השטח. השתתפות ביותר ממפעל אחד או שניים בוודאי שמקשים עוד יותר. במצב עניינים שכזה ההפתעות לא באמת מפתיעות – ליברפול מנצחת בברנבאו ואז מגיעה לטי-סייד ומפסידה. קשים החיים.

נדמה שהשיגעון של חודש מארס התחיל בסוף שבוע האחרון (שבעצם התחיל כבר ביום האחרון של פברואר). שימו לב לנתון הבא: מובילות הטבלה בליגות של אנגליה, איטליה, ספרד, גרמניה, צרפת, טורקיה, יוון, פורטוגל, בלגיה ואפילו ישראל – לא ניצחו. לא צריך אפילו לטרוח לבדוק כדי לקבוע שזו פעם ראשונה שדבר כזה קורה השנה.

היחידה שיש לה נסיבות מקלות היא אלופת אירופה. היא השתתפה בגמר גביע הליגה האנגלי וניצחה ב"לוטו של דו-קרב בעיטות מהנקודה הלבנה" (הסוגייה הזו – אם דו קרב פנדלים הוא באמת לוטו או עניין מקצועני שווה פוסט נפרד).

מבין המוליכות אינטר, המבורג, ליון, אולימפיאקוס ופורטו לא ניצחו בבית. אמנםמבין אלה רק הגרמניה הפסידה, וכל השאר גירדו תיקו. נכון גם שמול כולן עמדו יריבות צמרת ראויות. אינטר פגשה את רומא, המבורג את וולפסבורג הנהדרת, אולימפיאקוס את פנאתינייקוס, ליון את רן המנוסה, פורטו את ספורטינג ליסבון. אבל אין ספק שהשחיקה נותנת אותותיה.

: זלאטן איברהימוביץ' נשמר על הספסל (למרות שב-3:3 קשה לומר שההתקפה לא תפקדה), קארים בנזמה נפצע במותן ובקושי הצליח ללכת אחרי המשחק של ליון, מרטין יול החליט לפתוח עם מלאדן פטריץ' על הספסל שלושה ימים אחרי המשחק של המבורג בגביע אופ"א. וכו'…

עכשיו המאני טיים – מי שחשב שהליגה הספרדית סגורה לגמרי, ראה שעדיין לא. גם הליגה האיטלקית עדיין לא ארוזה ואפילו הצרפתית עוד לא. באנגליה הסיפור כנראה אחר כי חוס הגיע מאוחר מדי ללונדון.

את הכסף סופרים במדרגות. בחודש פברואר יוצאים מהדלת, ובמארס – כשהכסף ביד, הרגליים מתחילות לרדת שלוש קומות. בהצלחה לשודדים.

נ.ב – מברוכ לאלקמאר ודינמו בוקרשט שלא יישרו קו עם המגמה 

No Comments

אנונימי 3 במרץ 2009

היי לוינטל!!
טוב לראות שהטירוף שרץ לך בראש לא נזרק לפח.
אולי יום יבוא ואתה תדע לפרגן מעל הדפים הוירטואלים גם לגאון הכדורגל ליונל מסי
כולנו תקווה שקח יהיה.

נ.ב
אם מסי לא עושה לך את זה – דבר על אגוארו.

אנונימי 3 במרץ 2009

שכך יהיה – לא הייתי מרוכז

lewinthal 3 במרץ 2009

נפרגן כשיהיה ראוי לפרגן. בינתיים, מאז שמכבי אלקטרה ביקרה בברצלונה, היא הדביקה את הקטלונים במנחוס. זה טוב לליגה ולנו. אפשר להתפרנס יפה וגם לומר 'פפ' הרבה פעמים, וזה כיף לומר את השם שלו

סילביה פלאת' 4 במרץ 2009

מה זה לנו, אתה מי אתה אוהד בספרד?
עמיתוש, תכתוב עם קצת יותר טאצ' אישי. אני מבין אם אתה קצת מהסס בהתחלה אבל אנחנו רוצים לראות יותר אמוציות ותחושות בטקסטים שלך. אז אנא…

סילביה פלאת' 4 במרץ 2009

את מי אתה אוהד בספרד?

lewinthal 4 במרץ 2009

סילביה, קיבלתי את ההערה. בקרוב תיושם.
בספרד אין לי קבוצה ממש. אני אוהב את האנדרדוגיות שמשחקות כדורגל יפה. לפני חמש-שש שנים זו הייתה ריאל סוסיאדד עם ניהאט וקובאצ'ביץ', אחרי זה סביליה. את בארסה וריאל אני מעריך אך לא אוהד. יש במועדון הלבן קסם שאני מחבב. אבל הקבוצה הראשית והעיקרית שלי היא ארסנל. :)

סילביה פלאת' 4 במרץ 2009

גם אני מאד אוהב את ארסנל. ובספרד הגעתי למצב שאני גם לא אוהד אף אחת. פעם אהבתי את ברצלונה אבל העובדה שהם נהיו הדארלינג של כולם מפריעה לי. חוץ מזה, אני לא ממש מת על הליגה הספרדית למרות שהכדורגל שלהם סופר טכני ומאד התקפי. אולי זה בגלל הסלידה מנדב יעקבי.

lewinthal 4 במרץ 2009

השנה הליגה הספרדית הכי מרגשת ומלהיבה בלי תחרות. זה כמובן לא מעיד על הרמה, ואפשר היה להיווכח מהמשחק הגדול בין אתלטיקו לברצלונה, שההגנות בו היו ברמת של יום שישי בפארק אבל המשחק היה כיף לצפייה.
ובקשר לנדב – אני בספק אם יש שדר כדורגל ספרדי מחוץ לספרד ששולט יותר ממנו בנעשה בלה ליגה.

סילביה פלאת' 4 במרץ 2009

נדב יעקבי ידען גדול אבל בנאלי. הוא לעולם לא נכנס לעומקם של דברים. אין לו חוש הומור והוא כמעט לא מספר סיפורים אישיים על כדורגלנים. בקיצור, הוא רחוק מלהביך (כמו מרבית הפרשנים בטלוויזיה) אבל גם די משעמם לראות משחק אתו. גם ההתלהבויות שלו די פאתטיות ואובר-דרמטיות.

Comments closed