אפוקליפסה עכשיו?

 נוכח האפשרות הריאלית (טוב, לא ממש ריאלית) שהרטה ברלין תזכה העונה באליפות גרמניה, שאלתי את עצמי מה עשויות להיות ההשלכות לכך. כמובן שניצת בראשי אותו זיכרון של כיבוש צ'כיה שצוין אתמול לפני 71 שנה, ודי במקרה יצא כך שמדובר בקשר גורדי.

הלכתי לספרי ההיסטוריה (או לוויקיפדיה) ומצאתי שהאליפות השנייה והאחרונה עד כה של הקבוצה מהבירה הושגה ב-1931. קצת אחרי המשבר הכלכלי הגדול בהיסטוריה,  ממש כמו עכשיו. גם אז הקיטוב הפוליטי ושנאת הזרים (המובנת משהו) הלכה ותפסה תאוצה באירופה. אז אלה היו יהודים, כיום מוסלמים.

כולנו יודעים מי עלה לשלטון בגרמניה פחות שנה וחצי אחרי סיום אותה עונת כדורגל, ומה קרה בעקבות כך. ב-1936 האיצטדיון של הרטה אירח את אותם משחקים אולימפיים מושמצים, שלוש שנים לפני המלחמה. 

שלא תגידו שלא הזהרתי אתכם מאליפות של אנדריי (וורונין) האיום; תחת מאמן שווייצרי (לוסיאן פאבר) ששומר על נייטרליות שמהווה הסכמה שבשתיקה עם המצב; ומנהיג מושמץ (דיטר הנס) שנחשב ללא יוצלח, והראה לכולם מה זה כשהשתלט על המדינה.

אגב הספונסרית של הרטה היא חברת הרכבות הלאומית – DB (דויטשר בונדס-באן) עם כל הסמליות שבדבר. ואני אוסיף מחשבה-המצאה משלי לאותם ראשי תיבות – דויטשר בלבונג – התאוששות גרמנית (מי אמר שהוא מפחד?).  

בדיוק כמו בימים ההם, כשהיו יפי הנפש והחולמים-הוזים מכל היבשת ובתוך גרמניה שחלמו על 'הדמוקרטיה המושלמת' – רפובליקת ויימאר; כך היום הוזים-חולמים על פיקציה בשם הופנהיים שאין לה בסיס אמיתי להצלחה, אבל כיף לדמיין שיכל להיות פה טוב יותר.

אז מה יהיה עכשיו? הם ברלין תהיה אלופה? האימפריה עוד תחזור? ואיך תיראה גרמניה ואירופה כולה עוד שנתיים? 

פיקציה: התירוץ הכלכלי המופרך לעליונות קבוצות הפרמיירליג
סטטיסטיקה

No Comments

הרשל וולקר 17 במרץ 2009

שנאת זרים "מוצדקת"?? אנא, פרט, נמק וכו'.

תודה.

lewinthal 17 במרץ 2009

הרשל,
שינית ממוצדקת למובנת.

סילביה פלאת' 18 במרץ 2009

ועדיין, אני רוצה שהרטה תזכה באליפות. זה בהחלט יהיה שינוי מרענן. ושחקן העונה בבונדסליגה, בכל מקרה, שייך לאנדריי האיום וורונין, שחקן שגם הוא חידוש מרענן ומאד לא צפוי לשמי הסופרסטארים העונה ביבשת.

Comments closed