פגרת הקיץ – הזמן להריץ מחשבות ברומו של עולם. וגם קצת על ההתנזרות שלי, חבריי לשכונה וראובן עובד אחד

1. איזה סוף שבוע יבש. קצת טניס על דשא, כדורגל על חול. סדרי עולם משתנים. שבת דלת ספורט. נורא. "שואה", חבר שלי הגדיר אותה. יכול להיות שקצת הגזים. ובכל זאת.

כבר שלושה שבועות יבש גם אצלי. שמעתם טוב, שלושה שבועות ללא סקס (להוציא סקס במצלמה שזה כמו טבעול – תחליף בשר בלתי מספק). גם כשאלוהים מעמיד אותי במבחנים קשים, אני לא יכול להכניס זר למיטה. החיבור למקסי אהובי חזק מדי. עוד שלושה שבועות הוא בא. עד אז ייגמר גביע הקונפרדציות המיותר לטעמי, יהיה לנו ווימבלדון, הטור דה פראנס בדיוק יתחיל והפועל כפר סבא תחזור להתאמן.

שוין. שוב נגזר עלינו ללמוד להעריך את העונה עצמה. כמו שנגזר עליי להעריך אהבה. וזה הזמן להריץ מחשבות בראש ולתת דרור לדמיון:

1) סוקה, מוכר הפלאפל הערבי המתוק והיפיוף שלי, ענה לי שלשום לשאלה "כמה שעות אתה עובד?" ככה: "ארבע שעות, בין 8 בערב ל-2 בלילה."

לא, הוא לא דביל סוקה. להיפך. בחור מקסים. בשש שעות המשמרת שלו, הוא מעשן שעה ומדבר עם החבר מהפיצוציה הסמוכה עוד שעה. נשארו ארבע שעות עבודה. ככה צריך לענות כדורגלן ישראלי כשישאלו אותו "כמה דקות משחקים כדורגל?" התשובה: "כדורגל אנחנו משחקים 20 דקות מדקה ראשונה עד הדקה התשעים".

2. מה משותף לי ולראובן עובד? ובכן, המחמאה הכי גדולה כנראה להומו היא 'בזבוז'. בחור יפה ואיכותי הוא הפסד למין הנשי ולכן הוא בזבוז. ככה קוראת לי מיכל, המוכרת בסופר פארם שנדלקה עליי. וגם כרמית היפיפייה והאצילית מגינת הכלבים שענתה לי כששאלתי אותה "איך לבחורה יפה כמוך אין חבר?". "בניתי עליך", הייתה תשובתה. הרגשתי כמי שנושא על גבו את כל חטאי העולם (בלטינית זה נשמע יותר טוב).

ראובן עובד גם הוא בזבוז, אם כי בקנה מידה פחוּת (כמה טוב הוא כבר יכול היה להיות?). כריסטיאנו רונלדו הוא בזבוז (פריס הילטון? רבאכ, לך כבר לזונה). ההשקעה של פלורנטינו לעומת זאת אינה בזבוז.

3. המפגע במוזיאון השואה בוושינגטון כונה בתקשורת העולמית 'ניאו-נאצי'. אגב הוא היה בן 88. אם זה ניאו-נאצי מיהו נאצי אוריגינל?

4. דילמה – אורלי, השכנה המתוקה שלי שמטפלת בי (מסאז' פעם בשבוע, שאני מגדיר כטיפול רפואי כדי לא להתרברב), מצאה אצלי ברגל גיד מאוד מתוח. היא טוענת שעליי לתת לגוף שלי לנוח ולא לרוץ בתקופה הקרובה. לעומת זאת רופא המשפחה שלי, ד"ר יושר, אומר שבשביל להוריד את הכולסטרול הקצת-גבוה שלי אני חייב לעשות פעילות ספורטיבית-אירובית.  

זו דילמה דומה לניסיון לכפות על מישהו לראות ספורט בשבת יבשה כזו – שאני אראה כדורגל חופים וטניס בינוני על דשא? עדיף כבר לסבול מקצת כולסטרול גבוה. לאכול סלט בחמישה צבעים, טונה במים, להימנע מבורקס ופיצה. אני מזייף רק בשוקולדים וגלידות, שהם הכל בשבילי רק לא בזבוז.

רונאלדו עוזב
מה עושים עם הכסף?

No Comments

אביאל 14 ביוני 2009

הדבר היחיד בזמן פגרת ספורט שכזאת היא הידיעה שבעונה שלאחריה תמיד יש מונדיאל או יורו (ואולימפידה) אני מתבאס עכשיו אבל כבר חושב על הכייף שיהיה בקיץ הבא.

:)

Comments closed