תפסיקו לרדת על קשטן. מראדונה הסקוטי. ככה זה קלאדזה. וקצת אופטימיות לעתיד.

1. מי שלא ראה את צמד השערים העצמיים של הגרוזיני קאחה קלאדזה לטובת איטליה מוזמן לתהות: שחקן שמשחק כל כך הרבה שנים בסרייה אה ורגיל לשתף פעולה עם פירלו, למה שפתאום ייקח צד נגדי ויפריע לו?

לא ברור. מכירה, נתינה, היסח דעת. תחליט אתם. בשורה התחתונה מדובר בשני שערים עצמיים תמוהים של הגרוזיני, והשני הזוי במיוחד. http://www.101greatgoals.com/videodisplay/3358683/

בדיוק נזכרתי שלפני מספר שנים אחיו של קלאדזה נחטף על ידי פושעים בגרוזיה. ברלוסקוני וכל המי ומי בכדורגל האיטלקי סייעו לו, תמכו בו ונתנו לו לטוס לכמה זמן שירצה ולשהות לצד משפחתו, אפילו שמילאן באותם ימים נזקקה לו.

יכול להיות שהזכירו לו את כל זה לפני המשחק? מה אתם יודעים?

2. ג'יימס מקפאדן נתן את הגול שבו שחקן סקוטי הכי יתקרב אי פעם להזכיר את דייגו מראדונה. קצת מרושל אבל איכשהו הכדור ברח לו כל הדרך בצורה נכונה. http://www.101greatgoals.com/videodisplay/3357410/. מעניין כמה הוא שתה לפני המשחק כי הוא לא ממש רץ באלכסון כפי שהייתם מצפים.

3. דרור קשטן ראוי ליחס פחות קטלני. נכון, ההתנהלות שלו מול התקשורת היא בושה וחרפה. נכון, הכדורגל שלו יותר עצוב מטרגדיה יוונית. נכון, התוצאות מביכות. נכון, דרור יבש ומיושן יותר מלחם ששכב בשמש עשרים שנה. תגידו עליו מה שתרצו, ובכל זאת – א. מדובר במאמן הכי מעוטר בישראל. ב. מדובר בנבחרת שעם כל מאמן, כולל מוריניו הידינק וקאפלו, לא הייתה מגיעה לשום טורניר גדול. אז תתמקדו קצת בשחקנים ובכל הכדורגל הישראלי, ותעזבו קצת את המאמן.

4. 2015 – תרשמו את השנה. עוד שש שנים בדיוק ישראל תעשה היסטוריה ותעלה לטורניר גדול. יורו 2016 יכלול 24 נבחרות וישראל היא בין 24 הטובות באירופה. אז לא להרכין ראש. כי לא אלמן ישראל. תודה שיש פלאטיני. עכשיו רק נשאר ללחוץ על ספ בלאטר להרחיב את המונדיאל ל-78 נבחרות.

5. השעה 7.56. בוקר טוב ישראל. זה הרגע סאפינה המדורגת ראשונה בעולם הפסידה לצ'כית בשם קוויטובה שמדורגת 72 בעולם. טומי רוברדו קינח את הלילה-בוקר אחרי שטיאטא את ג'יימס בלייק החביב ויפגוש את פדרר בשמינית הגמר. אני הולך לפגוש את הכרית והשמיכה אחרי לילה של כדורגל דרום אמריקאי, חבר אורח שאני חולה עליו ממסבאת ההמבורגר ממול הבית (גיאוש, תעשה לי ילד), עלעול בעיתוני הבוקר וחיבוק לתיאו.

לילה טוב. 

סוף חלום המונדיאל (כאן בבודפשט)
איפה שומי ומה עם לותאר?

No Comments

מוי כיף 6 בספטמבר 2009

קשטן הוא ועוד איך האשם הראשי (חוץ מלוזון כמובן שמינה אותו לקמפיין נוסף). הטיעון של המאמן המעוטר ביותר הוא פשוט קשקוש- ראשית מכיוון שמזה כעשור הוא לא זכה באליפות אלא רק בגביעים זניחים, שנית על אותו משקל אפשר גם לומר שאלון מזרחי הוא מלך השערים של כל הזמנים ועודד מכנס הוא סגנו, אז אולי שניהם צריכים להיות בשפיץ של הנבחרת?

קשטן נמחק אצלי סופית בהנפת הידיים אחרי התיקו הביתי עם אנגליה- זה העיד יותר מהכל למה האיש הזה שואף ומסוגל. תוסיף לזה את ההשפלה והמשחקים המביכים מול אנגליה בוומבלי (לדעתי המשחק הגרוע ביותר של נבחרת ישראל שאני ראיתי) והמשחק אתמול ותקבל את 2 הקמפיינים הכי עלובים של הנבחרת שלנו.

ההתנהלות של קשטן מול התקשרות היא בושה, לכן כל מה שכותבים עליו מגיע לו כי הוא מזלזל בצופים (יוסי הוחלף מסיבות מקצועיות בלה בלה- אולי תסביר לנו? אנחנו מבינים קצת בכדורגל…) בנאדו הוא קשר אחורי (נו באמת, אומנם חלק מאוהדי הכדורגל קופים אבל לא כאלה טיפשים) ולא מספק תשובות הולמות מעל במות ראויות.
לשלוח את הפודל שלו סיני לעשות את זה זה מביך וממש לא נחשב.

ההתנהלות ה"מקצועית" שלו שבה הוא לא מזמן שחקנים שנמצאים בכושר רק בגלל סכסוכים אישיים היא פשוט ביזיונית. תראה עם כמה שחקנים הוא הסתכסך (טל בן חיים, קטן, זנדברג, בנאדו, קולאוטי ועכשיו גם בניון) ומדובר במאמן נבחרת שפוגש אותם רק פעם בכמה חודשים ולא על בסיס יומיומי. השחקנים איבדו אותו מזמן, וגם האוהדים.

יש עוד הרבה מה להגיד עליו אבל זה כבר יהיה חופר ומתיש…

מוי כיף 6 בספטמבר 2009

ועוד משהו על בניון- לפני 10 שנים, בהשפלה הגדולה נגד דנמרק, רביבו עשה עבירה מכוונת על מנת לקבל אדום ולברוח מהמגרש. הפעם יוסי רצה בכל מאודו להיות על המגרש בניסיון לתקן ולו במעט את החרפה, אבל קשטן לא נתן לו כי הוא החליט שהוא האשם בכישלון. השחקן שהכ עמד מאחורי המאמן קיבל יריקה בפרצוף, במשחק בית, מול 25 אלף צופים. כל אחד אחר היה נותן לקשטן סטירה, בניון הסתפק בכמה קללות, אני מצדיע לו.

יבגני 6 בספטמבר 2009

מה שאמרת לגבי מאמני הנבחרת, נכון בהחלט. צריך ללכת לפי העצה של קופמן, ולמנות כמאמן הבא אחרי קשטן סוס, חתול, כלב או כל חייה אחרת לתפקיד המאמן, תהיה תועלת הרבה יותר גדולה.
הדבר שהפריע לי עוד יותר מהמשחק אתמול, זה בוודאי שלמה שרף. לא מספיק שמדובר באדם חשוך ופרימיטיבי, ההתנהגות שלו אתמול במהלך השידור הפכה לשכונה ממש. מתי כבר יקרה רגע האמת הזה, שבו כל הערוצים ידחו אותו, אי-אפשר יותר לסבול את הגועל הזה.
ולגבי הטניס – הרייטינג שם רחוק מלהיות מדוייק. הם מזמן כבר היו צריכים לעבור לשיטת מד-הכושר של השחמט, והואיל ואני שחמטאי מקצועני, אני יכול להעיד שהיא המדוייקת ביותר הקיימת.

אביאל 6 בספטמבר 2009

מספיק סיבה אחת למה הוא מאמן שצריך היה להישלח הביתה והיא שהוא העדיף לטוס לגמר ליגת האלופות ולא להגיע לגמר הגביע ברמת גן יום לפני כן, תראה לי התאחדות כדורגל אחת שהיתה משאירה מאמן אחרי דבר כזה ואני לא מדבר על הכדורגל ודרך ההתנהגות שכוללים התחשבנויות של ילדה בת 14 עם חברה שגנבה לה עפרון מהקלמר.

סילביה פלאת' 7 בספטמבר 2009

השתעת, ישראל היא בין 24 הטובות באירופה?!
או שאתה פופוליסט, או שאתה אידיוט, או שאתה לאומן, או שאתה סתם ציוני רומנטיקן.
אבל אני בכל זאת אוהב אותך.

lewinthal 7 בספטמבר 2009

יבגני, אתה מדבר על שיטת הELO? היא מרתקת אבל גם היא אינה אמינה ביותר.
אני בעד לתת לחיה כלשהי לאמן את הנבחרת אחרי סדרה של ראיונות למועמדים (בני הפיל, נינה הג'ירפה, מוקי החתול).

מוי כיף, לא פשוט להודות אבל שכנעת אותי. האמת היא שאני חושב כמוך פשט אני טיפוס רחמן וידעתי כמה הביקורות יהיו קטלניות.

סילביה, ישראל בין 24 הטובות. כן. בזכות הביתיות.

אביאל, מאמן נבחרת זה גיל כזה שאתה מתחיל ליהנות מהחיים. קשטן בן 65 תיכף וזה בדיוק הזמן לנסיעות כיפיות של ליגת האלופות. אל תשכח שישראל שיחקה תשחק באוקטובר נגד שווייץ וקשטן היה צריך לשים לב איך מתנהל יוהאן דז'ורו על הספסל בחצי גמר הצ'מפיונס

עופר (הירוק) 7 בספטמבר 2009

אני חושב שקשטן צריך לעוף בגלל שהוא איבד את כל האמון שיש לקהל בו. הוא אמר שזה כישלון אם הוא לא יעלה, ובאמת לא מובן לי למה הוא ממשיך להישאר בנבחרת אם באופן ברור אנחנו לא עולים.
אותה הגינות בסיסית שחשבתי שיש בו, נעלמה. ולכן, אפילו אם נתעלם מכל הדברים האחרים, הוא צריך ללכת.
את כל שאר הדברים – ומה שכתב מוי כיף הוא מאד נכון, אפשר לקרוא גם (אהמ אהמ קידום עצמי נטול בושה ) בבלוג שלי, והפעם שותפי לבלוג כותב אותם.

חוץ מזה, הגולים של קלאדזה פשוט לא יאומנו.

אגב, נכון שהליגה שמתחילה לשני מחזורים ופתאום מפסיקה שוב, זה דבר מעצבן מאין כמוהו? הגיע הזמן להתחיל לשחק מחזורי אמצע שבוע בישראל!

יבגני 7 בספטמבר 2009

כן, בוודאי, שיטת ה-ELO. בשחמט היא מייצגת באופן מאוד מדוייק את היכולת של השחקן באותה עת. בוודאי שאין שיטה מושלמת. המודל שלה הוא הטוב ביותר.

lewinthal 7 בספטמבר 2009

יבגני, עשיתי כתבה על שיטת הELO שמדרגת גם נבחרות כדורגל ובתחום הזה (בגלל הבדלי האיכות בין האזורים הגאוגרפיים וההתאחדויות) זה לא תמיד מדויק, גם אם יותר אמין לרוב מדרוג פיפ"א.

עופר, את מוקדמות היורו/מונדיאל צריך לרכז בחודשיים – חודש אחד באוגוסט וחודש אחד בינואר ולסגור את הבאסטה. צריך לעשות מוקדמות לנמושות גם כי משחק בין ליכטנשטיין לגרמניה יותר מיותר מהיורובסקט.
מחזורי אמצע שבוע זה חובה בישראל וזה אחד הדברים שהכי מעצבנים אותי בליגת הקקמייקה פה.
חוצמזה – תעשה מערוף ותביא קישור לבלוג שלך.

יבגני 7 בספטמבר 2009

אז זהו, זה מתאים רק לספורט אישי, בו "כל העולם" מתחרה מול "כל העולם".

עופר הירוק 7 בספטמבר 2009

יש קישור בניק-לינק – לחץ על שמי בתגובה, ותוכל להיכנס ישר. אני מתפלא עליך לווינטל.

lewinthal 7 בספטמבר 2009

יבגני, הייתי מת לדעת לשחק שח טוב אבל אני דביל. באיזו רמה אתה משחק?
עופר, מצטער שאני לא מתוחכם טכנולוגית. תודה

עופר הירוק 7 בספטמבר 2009

הייתי צריך להוסיף את זה :) לתגובה שלי.

יבגני 8 בספטמבר 2009

אני סביב ה-2100 (כלומר, אומן לאומי). אף אחד לא דביל!!

lewinthal 8 בספטמבר 2009

יבגני, אני מעריץ שחקני שח גדולים. יש בך טירוף 'בובי פישרי' או טירוף אחר כלשהו?

יבגני 8 בספטמבר 2009

אני מתקשה עם להעריץ את בובי פישר אחרי האמירות האנטישמיות והאנטי-אמריקאיות שלו, למרות שהם באו הרבה אחרי התהילה שלו ב-1972.
השחקנים הנערצים עליי: קודם כל בוריס גלפנד שלנו, אותו אני מכיר אישית; קספרוב, מיכאיל טאל, אלכסנדר אליוכין, חוסה-ראול קפבלאנקה וויקטור קורצ'נוי.
ד"א, שחמט הוא הספורט המצליח ביותר במדינת ישראל, הן ברמה היחידנית והן ברמת הנבחרת.

lewinthal 9 בספטמבר 2009

שני הענפים המצליחים בארץ זה גלישת גלים ושחמט.
האמת היא שבמכביה הספורט היחיד שהוא ברמה בינלאומית גבוהה הוא השחמט, שהרי 30 אחוז מהמאייה הראשונה בעולם הם יהודים. מה שמסביר למה אנחנו לא צריכים לגעת בכלל בכדור במדינה הזו

יבגני 9 בספטמבר 2009

עם כל הכבוד למדליות של פרידמן וצוברי, שחמט נמצא רמה אחת מעל.
כן, וגם שחמטאים חזקים רבים לא הגיעו למכביה, לצערי.
בוודאי שאפשר להשתמש במיתוס: "ספורט זה לא ליהודים", אבל אם לדבר ברצינות, יש לנו לא פחות ולא יותר כישרונות בכל ענף ספורט מכל מדינה אחרת בגודל שלנו. הכישרונות הללו, לא יכולים לבוא לידי ביטוי בגלל תרבות ספורט קלוקלת, חוסר תשתיות, לימוד ספורט שערורייתי בבתי-הספר, אי-חיפוש נכון של כישרונות בגיל הנוער, ואח"כ כמובן, תרבות אימון קלוקלת בבוגרים ועוד. כשנתקן את כל זה, אזי נוכל לגעת בכדור. והכי חשוב, שנבין שהצלחה יחידינית של ספורטאים גדולים, כגון אברבוך, פרידמן וזאבי, אינם סממן לכך שיש לנו ספורט.

lewinthal 9 בספטמבר 2009

יבגני, כל מילה שלך זהב

Comments closed