טוב לב זו תכונה שלילית / יאללה הפועל

 הדבר היחיד שמקבלים בחינם זה מחלות. לכל שאר הדברים יש מחיר. התכונה הזו שלכאורה מוציאה מאיתנו את כל הטוב, גובה מחירים מאוד גבוהים. בשל כך האדם העליון של ניטשה לא שילם כל חייו כמו שאני משלם ביומיים. ולהלן פירוט החשבון האחרון:

1. הטעות הכי גדולה שלי בחודש האחרון הייתה לאשר חברות בפייסבוק למנהלת ליגת העל. מאז כל חצי שעה בממוצע אני מופצץ בהודעות מרתקות, מרגשות ומעשירות בסגנון "פול דילייני ששוחרר מחולון לפני שבוע מצא בית חדש וחתם בעירוני נהריה". ותאמינו לי, יש שם קטעים יותר גרועים. שהם מאוד איזוטרים גם ביחד לאיזוטריה בכבודה ובעצמה. שהפריפריה עבורם מחוץ לגבול.

כי זה אני. אמנם לא אוהב אדם – אני לא מציע חברויות בפייסבוק – אבל מאשר כמעט כל אחד שמציע לי חברות בפייסבוק. הבעיה היא שאתה מגלה פתאום דביל אחד שכל היום כותב שם בשגיאות כתיב, או ילדים שנולדו בתחילת שנות התשעים שרוצים ממך סקס וצפונה. בחורות מתוסכלות, מזדקנים עבשים, הרבה שטחיות ועיסוק בצורה, במקביל למחסור חמור בתוכן, בעומק, במהות. בקיצור טמטון ההמונים – מחיר הדמוקרטיה שעלינו לשלם.

 2. אחד דברים הכי חשובים שהכלב שלי תיאו לימד אותי והוא לקח מאוד חשוב לחיים: אם אתה מאוד אוהב מישהו, ככה שמרוב אהבה אתה רק נותן לו ומפנק אותו, אתה לא תקבל אהבה בחזרה אלא הוא יתייחס אליך בתור סמרטוט. לא יאהב אותך אלא את הפינוקים שאתה מספק לו. הוא לא ממש מקשיב ודואג לך, לא באמת איכפת לו ממך, הוא נותן לך הרגשה שהוא אוהב אותך רק כשהוא צריך ממך משהו, או כשיש לך משהו שהוא צריך. כי יש חברים של לקחת / יש חברים של לתת / וכשיש מזל יש חברים באמת.

3. זה עניין של אופי. דנ"א. יש אנשים שאוהבים לתת מעצמם, להעניק. זו תכונה שרווחת יותר אצל נשים לדעתי אבל גם אצל הרבה גברים. אני נמנה על קבוצה זו. אוהבים לתת, נותנים ונותנים ונותנים. עושה לנו טוב הנתינה. הבעיה היא שמתישהו כל אחד שנותן, כל אחד, מצפה לאיזשהו תגמול. אפילו רק משוב מינימלי. או משהו קטן וסמלי שיראה חיבה גם מהצד המקבל. או משהו קטן או אולי קצת יותר גדול. אבל אם שום דבר אתה לא מקבל בחזרה, באיזה שלב אתה מתפוצץ. וזה יכול לגמור את הבנאדם.  

4. כדורגל הוא דוגמה קלאסית. יש הרבה קבוצות כדורגל שמזכות אותך במעט מאוד רגעי נחת בתמורה לכמות אינסופית של אהבה שאתה מרעיף עליהן. אתה נשאר עם אוברדראפט כמו מוני פנאן מרוב שאתה לא מקבל בחזרה קמצוץ ממה שאתה משקיע (מי אמר בוקי נאה ולא קיבל בלון סגול?).

הפועל ת"א הלוזרית שלי היא לא בדיוק כזו אבל יש תקופות שהיא מוציאה את המיץ לאוהדיה הטובים והנאמנים. אבל עבור ערבים בודדים קסומים, נדירים ויקרים כמו הערב, שאתה נוצר איתך בלב לאורך כל חייך, זה שווה את הכל. וכמו שאומרים: LESS IS SOMETIMES MORE.

  

כמה דברים שהתבררו לי מהתגובה של שמעון מזרחי
מגדלור

No Comments

מתעניין 23 באוקטובר 2009

גם אתה בתור עיתונאי לא ידעת על הפרשה של מוני??ואוהד גרינוולד?ובוקי נאה? יואב בורוביץ' לפחות התוודה
מה אתה אומר על תפקיד התקשורת ושלך בנושא?

יבגני 23 באוקטובר 2009

עמית, באמת מפתיע שיש לך פייסבוק, אני מקווה ששמך שם באנגלית…
כל מה שכתבת – אמת הוא!

lewinthal 24 באוקטובר 2009

פרשת פנאן היא היום כיפור של התקשורת הישראלית. מילא לא לדעת, מה שחמור הוא שהיה מידע והיו תחקירים שכבר יצאו לדרך. כולם נתקעו מסיבות כאלה ואחרות. זה חמור ללא ספק.

השם שלי באנגלית, יבגני. בוודאי :)

עופר (הירוק) 24 באוקטובר 2009

פייסבוק הא. לא לאשר חברות למנהלת ליגת העל.
אגב הייתי ביום חמישי במשחק של הפועל – והיה כיף. אפילו שאני לא קרוב ללאהוד אותם.

ובאופן כללי זו אחת הטרגדיות, כשנותנים המון אהבה ומקבלים ג'ק שיט בתמורה, כשאתה קולט את זה פתאום, זו מכה קשה אבל מקשיחה.

lewinthal 24 באוקטובר 2009

הפועל נתנו את המחצית הכי טובה שאני זוכר מקבוצה או נבחרת ישראלית (ואני לא מתייחס לליגה כאן)

עופר (הירוק) 24 באוקטובר 2009

לווינטל – אני לא הסתנוורתי מהמשחק של הפועל בחצי השני. אני חושב שהם לא שיחקו כזה טוב כמו שעושים מהם, ופשוט היה להם המון מזל.

Mr Kate 24 באוקטובר 2009

הפועל הייתה חכמה-היא זיהתה את החולשה העיקרית של ראפיד(איטיות המגנים והבלמים) ותקפה פעם אחר פעם מהצדדים לכיוון המרכז. 3 גולים הבקענו ככה. להוריד את זה ולקרוא לזה מזל זה זלזול, יש כאן הבנה ויישום של מה שגוטמן בטח צרך להם במחצית. הגול היה ביותר לפי דעתי הוא של שכטר-רק בשידור החוזר ראיתי איזה צחוק הוא עשה מהמגן שמולו.

lewinthal 24 באוקטובר 2009

עופר, תראה בשידור חוזר את המחצית השנייה. זה מדהים כמה הכדורגל של הפועל מהנה בה.
קאטה, אני לא מסכים. מבחינה אינדבידואלית הגול של מנטש היה מדהים, ומבחינה קבוצתית השניים האחרונים היו נפלאים. אבל בכלל האיכות והיופי של כל הגולים מעידים על הרמה הלא שגרתית שהייתה שם. והקצב היה מבהיל בקנה מידה ישראלי.
נקווה שנשאר להם כוח למחר

Mr Kate 24 באוקטובר 2009

משום מה נמאסו עליי הבעיטות מרחוק ואני פחות ופחות אוהב לראות אותן(אולי זה בגלל שלא באמת שיחקתי כדורגל ואין לי מושג כמה קשה לעשות אותן).
הגולים האחרים היו באמת מדהימים מבחינת המשחק והשטף הקבוצתי, אבל זה נראה יותר מידי כאילו אנחנו משחקים מול חבורת ליליפוטים. אבל אם אנחנו יכולים לקרוא לאוסטרים ליליפוטים, נראה שעשינו דרך ארוכה! :lol:

lewinthal 25 באוקטובר 2009

"נמאסו עליך הבעיטות מרחוק". כלומר אתה רואה כל כך הרבה גולים מבעיטות מרחוק שפשוט קצת בהן. נמאס עליך. אתה לא עומד בזה יותר. :)
אין פה כיום שחקנים עם בעיטות מרחוק כמו שהיו לנו פעם

Comments closed