למה מכבי חיפה יותר חזקה מהפועל ת”א?

הדעה הרווחת והפופולארית ביותר כיום בתקשורת היא שהפועל ת"א משחקת טוב יותר ממכבי חיפה. האמת שזה כנראה נכון. הכדורגל האיכותי והאטרקטיבי של האדומים באמת עולה כרגע על זה של חיפה והוא משתלב בכושר טוב – שישה נצחונות ליגה רצופים ושמונה מתשע כאם סופרים גם את אירופה.

אבל מי יותר חזקה? לדעתי מכבי חיפה. הסיבה פשוטה. אם גיל ורמוט או איתי שכטר נפצעים או מושעים, יש הרגשה שהחלק ההתקפי של הפועל יסבול מאוד ואולי יהיה עקר. הם הצמד המרגש ביותר שנראה שנים בכדורגל הישראלי אבל כמות הפציעות בעולם הכדורגל (10 ביונייטד, 9 בארסנל, 11 באברטון) עלולה להכריע גם אותם באיזה שלב. נכון שהקצב פה הוא לא של פרמיירליג אבל שיט האפנס. וגם כושר גרוע של שניהם, תוצאה של עייפות או ירידת מתח, עלול לפגוע בקבוצתם.

לעומת זאת למרות היכולת המרשימה של ארבייטמן, התחושה היא שחיפה יותר עמוקה ומסוגלת להסתדר בכל הרכב. עם או בלי קטן וגולסה וגאדיר ודבילי-שווילי (ככה אומרים מטומטם בגרוזינית?). אם תרצו הפועל היא מעין ליברפול, חיפה היא יותר יונייטד או צ'לסי. לכן לאורך זמן להפועל עלול להיות קשה.

מה אתם חושבים?

7 בדצמבר, יומן וידאו
וולפסבורג. עליות חדות במניות

No Comments

עופר (הירוק) 8 בדצמבר 2009

אני לא יודע. אני חושב שהפאקטור שאתה לא מחשב כאן הוא איכות היריבות בליגה. הפועל ת"א מסוגלת לנצח גם בלי ורמוט ושכטר 12 מתוך 16 קבוצות בליגה הזו בלי בעיה.

אני חושב שהפועל כרגע במומנטום מטורף, כזה שהיה למכבי חיפה מתחילת העונה עם הבדל אחד גדול – מבחינת כדורגל נטו, מכבי חיפה לא שיחקה כדורגל טוב כמו שהפועל משחקת בתקופה האחרונה, ז"א, את ה10 ניצחונות שלה (או 11 מ12) היא עשתה עם כדורגל בינוני רוב הזמן. כשמכבי חיפה תתחיל לשחק כדורגל, אם היא תתחיל, אז אפשר יהיה לדעת מי חזקה יותר.

רותם (האדום) 8 בדצמבר 2009

אל תהיה כל כך בטוח בזה שהפועל תקרוס… מבחינה התקפית יש להפועל מחליפים סבירים + רכש טוב במקום יבואה יכול לפתור את הבעיה… הבעיה של הפועל העונה היא יותר בהגנה ונכון לאתמול גם הפציעה של נמניה ווצ'יצ'ביץ'…

lewinthal 8 בדצמבר 2009

יבואה זו נפילה נוראית. זהבי אתה לא יודע למה לצפות ממנו, לאלא יום בא לעבודה ויום לא. נאתכו פעם לא מצליח להרים כדורים ופעם אחרת מכניס כדור עומק נפלא. בקיצור רק שני שחקנים יציבים יש בקבוצה.
וזוראב הזה, לא יודע איך לאכול אותו. הוא איטי כמו צב

עופר (הירוק) 8 בדצמבר 2009

שמע, זוראב הוא שחקן טוב. באמת, הוא מרים את הראש, יש לו ראיית משחק מצויינת, ובעיני הוא טוב יותר מנאתכו.
ויבואה זו אכן נפילה, אבל, השאלה היא כמה מתוך הגולים של שכטר קשורים לשחקן הגנה שהוא לוקח איתו, ותנועה לו ללא כדור.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 8 בדצמבר 2009

רותם (האדום),
אתה בוגר "מבואות עירון" במקרה?

מוי כיף 9 בדצמבר 2009

כל קבוצה שיש לה שחקן עם שלוש צ' בשם יש לה בעיה

Comments closed