חוויות מאילת הסודנית

ראיתי היום מחזה הזוי משהו. עשרה מסתננים (ולא לרחבה) סודנים על מגרש כדורגל, מתקשרים ביניהם בערבית. כן כן, טסתי לאילת ליממה (בגלל זה לא עלה אתמול פוסט ואני מתנצל) ולא תאמינו – העיר הזו מלאה בסודנים. הם אנשים תמירים, רחבים, גדולי ממדים בעלי חזות מאיימת ומעוררת חיל ורעדה. בקיצור – מדובר בקשרים אחוריים קלאסיים שאתה לא רוצה לשחק מולם.

התמונה פה מדכדכת. יש תיעוב אדיר ומובן מצד האוכלוסיה המקורית והשורשית של אילת בשכונות הוותיקות כלפי הסודנים והאריתראים שמשתלטים על העיר וחלקם טיפוסים בעייתיים מאוד. אבל אם כבר הם הגיעו לפה, וימשיכו להגיע בהמוניהם (כי ממשלת ישראל היא ביזיון בקנדה מידה היסטורי), הם יילדו צאצאים – טוטו טמוזים קטנים-גדולים – לפחות הכדורגל שלנו יוכל להפיק מכך תועלת אם יגדלו כמה כשרונות שחורים.

חוצמזה אני גמור מעייפות אבל זה כבר סיפור אחר. צ'או.

"אני בעניין בגלל החינוך"
נבאס

No Comments

עדן 2 במרץ 2010

נכון. גרתי יותר משנה באילת, וזאת ממש בעיה. ובתור אחת שהייתה שכנה של משפחה סודנית אני חייבת לציין שזה לא היה תענוג לשמוע צעקות אחד לשבוע כשהבעל נהג לנעול את כל המשפחה מחוץ לבית.

מצד שני, נתקלתי בלא מעט אנשים מאוד טובים מבינהם, הם מאוד חרוצים, ועושים עבודה שישראלים מרגישים שלא לרמתם לעשות (נקיון, עבודת משק), כמו תמיד, יש ויש, ובסופו של יום, אנחנו נהיה כאן ונראה לאן זה יגיע.

לילה טוב..

מוי כיף 2 במרץ 2010

כנראה ששחורים זאת הבעיה בארץ- דוסים, ערבים, סודנים, רק תבחר

בני תבורי 2 במרץ 2010

מוי כיף,
תתעדן.

lewinthal 3 במרץ 2010

זו באמת דילמה קשה מה עושים עם החבר'ה האלה. יש ביניהם הרבה מאוד נחמדים וגם כאלה עם בעית עבריינות קשה. גם גזענות מעורבת פה. לשבור את הראש.
הבעיה היא שאין חוק וסדר במדינה הזו והממשלה לא מקבלת החלטות, בטח עם ראש ממשלה גרוע כמו הבעל של שרה חסר החוט שדרה שלא עושה כלום ורק מובל על ידי כל צעקן עם כיפה

lewinthal 3 במרץ 2010

תודה :)
רעיון שלי באמת, ובדרך כלל אני לא מציע כותרות

Comments closed