אפריקה זה כאן

האמת היא שבצעירותי שנאתי קיץ. המשנה שלי הייתה סדורה: בחורף אם קר לך אתה יכול להתעטף. שכבה ועוד שכבה ומתישהו כבר תמצא איזון בטמפרטורות ולא תסבול מהקור. בקיץ לעומת זאת לא משנה – גם אם תהיה ערום בחוץ – תתבשל ותסבול נורא, במיוחד בלחות של ת"א ושל מענית (נכון, בני?).

ברבות השנים השלמתי עם רוע הגזירה. מה הטעם לבכות – אם רע לך קח את הפקלאות ותעבור לאלסקה. הגעתי להסכם לא כתוב עם מזג האוויר ולפיו אני מקבל את רוע הגזירה ומתפשר בלארג'יות על חום-גיהנום של עד 7 חודשים בשנה – אפריל עד נובמבר. אבל הקיץ הוא רע ומשחית יותר מהכיבוש. הוא השתלט גם על פברואר ועכשיו כולה מארס ואנחנו כבר באווירה של יוני. לאן אתה ממהר, חום? מה אצה לך הדרך ככה?

שתבינו, יש בקיץ דברים טובים – ים, ים וגם ים (בטח יש עוד משהו, אבל לא עולה לי כרגע). הבעיה היא שהחום מחרפן את הבנאדם, מקצר את הפיוז שלו, עושה אותו חם ומעלה את הפשיעה (בדוק סטטיסטית) והאווירה המתוחה ברחוב. בקיצור החום הופך אותנו למדינה ערבית ים-תיכונית. הפנטזיה להקים כאן מדינה מערבית מעולם לא נראתה יותר כאילוזיה מהיום.

משחק עונה בשושו
כשהאדמה רעדה - פוסט אורח מצמרר מאת דנידין, תושב סנטיאגו דה צ’ילה

No Comments

... 8 במרץ 2010

ולמרות הכל, בסך הכל – אלוהיי, תעשה שיהיה קיץ כל השנה.

איך אפשר לחיות בחורף ?! דיכאון אמיתי…

lewinthal 8 במרץ 2010

למה קיץ? מה רע בסתיו או מקסימום אביב?

דנידין 8 במרץ 2010

בשנתיים האחרונות אני גר במקום שיש ארבע עונות וזה קונספט נחמד מאוד כי לכל עונה יש את "הקטע" שלה.

lewinthal 8 במרץ 2010

איפה יש את הקונספט הזה?

אביאל 8 במרץ 2010

תעבור לירושלים, כאן אין לחות ואפשר להסתדר עם הקיץ…

דנידין 8 במרץ 2010

סנטיאגו דה צ'ילה

שלו, רומא 8 במרץ 2010

אצלנו עדיין קור כלבים, ודארך אגב איזה עוד עונות יש בישראל חוץ מקיץ,
שבוע חורף וזהו.
וגם הכדורגל לא משהו.

ניר 8 במרץ 2010

אתה משמיט דבר חשוב, בקיץ אמנם חם והכל מעצבן נורא מהר, מצד שני בזכות הקלילות שהקיץ מביא איתו גם שוכחים ומתפייסים מאוד מהר.
זאת לעומת הכבדות של החורף, שגורמת לכל שטות שנראית קטנה ולא מעצבנת באותו רגע להישמר בבטן ולהפוך לטינה צוברת וצוברת (עד הריב או לחילופין הגעת הקיץ).
אפשר גם להסתכל על ההבדל הזה כהבדל בין אנשים "ים תיכוניים" עם פתיל קצר אבל שגם נרגעים מהר לעומת אירופאים בריטים מנומסים כאלה, אנשים של חורף, שיכולים לשנוא אותך בפנים אבל להיות נורא נחמדים בחוץ.

או בקיצור, חוץ מהים? הקלילות של חוף הים לעומת הכבדות של הבית.

(כל זה מפיו של מישהו שחשב שהוא נורא אוהב חורף ואז הבין שהוא מעדיף קיץ, ואז הבין מחדש שהוא פשוט אוהב את הקיץ כשחורף ואת החורף כשקיץ).

lewinthal 8 במרץ 2010

וואלה, אתה חי בסנטיאגו? איך מגיעים למצב כזה?
שרדת את רעש האדמה?
רוצה לכתוב פוסט אורח על ההתמודדות של המדינה עם הרעידה?
ירושלים – המעלה שלה זה באמת מזג האוויר.
שלו, שמעתי שבכל אירופה 4-5 מעלות וקר.

דנידין 8 במרץ 2010

הגעתי בגלל אישה. שרדתי את הרעש, אומנם עם טראומה אבל רק נפשית. רעיון מעניין לגבי הפוסט, להעביר לך טקסט קצר?

lewinthal 8 במרץ 2010

יאללה מצוין. אתה צ'ילאני במקור?
lewinthal@gmail.com
שלח לי לשם את הטקסט בבקשה

דנידין 9 במרץ 2010

לא אני ישראלי

בני תבורי 9 במרץ 2010

עמית,
אני קורא ובטוח יותר מתמיד שאנחנו כנראה אחים שהופרדו בילדותם, למרות אי אלו שנות פער גילים…אני מתעב את הקיץ ורק מפאת כבודו של הבלוג לא ארחיב בתיאור נזקיו בכל דקה מדקות היום.
במענית, אגב, קצת יותר נעים מאשר בת"א, אנחנו קרובים מספיק לחוף כדי שנוכל ליהנות ממנו ורחוקים מספיק כדי לסבול מקצת פחות לחות. למעט ימים קיצוניים, בכלל לא רע אצלנו, בקיץ שעבר לא ישנתי אפילו לילה אחד עם מזגן.
אגב, מה אתה אומר על השער של צרפתי? שוב הפועל פ"ת בשירות מכבי חיפה…

שלו, רומא 9 במרץ 2010

האפקתי, אבל אגן על הקיץ, אז נכון שרק אחת לארבע שנים קורה משהו מעניין וגם זה בשולי הקיץ (לא, לא האולימפיאדה) ואני ממש לא חובב ים (החול, הזפת, המלח במים והערסים) אבל הסבל מהקור הוא בלתי נסבל, ומי ששכב במארב בינואר גשום / מושלג בלבנון או ניווט את דרכו בלילות קרים במדבר, וההרגשה הזאת שלבשת את החרמונית והמעיל סערה כמו שצריך ואז אחרי שעה של גשם פתאום טיפת מים חודרת את התפר באיזור עמוד השידרה העליון והידיעה שעכשיו זה מאוחר מדי לתיקונים, ויש עוד נגיד שלושה ימים לסחוב רטוב, בקיץ זה לפחות מתייבש. מה גם שבלבוש מלאה בחורף לא מזיעים פחות, והסוודר תמיד מגרד ובכלל בקיץ הרבה יותר קל להתלבש, ולרות בתימיות (שם גדלתי) מנסות לעשות התאמות בחורף, אלוהים ישמור, אולי בעזה זה היה מתקבל בהבנה (הכיבוש, הכיבוש…).

Comments closed