מוסר השכל של ערב גדול. שלום לך ריאל

זה היה ערב ענק לכדורגל. בנימה אישית – חגגתי היום יומולדת 30 (בגלל זה לא העליתי אתמול פוסט) ותכננתי לצאת אחרי ערב  הצ'מפיונס. אלא שלריאל היו תכניות אחרות. השוויון המדהים של ליון כל כך מילא אותי שהבנתי שעדיף לצאת מחר, הערב פשוט יכול רק להידרדר מהאולימפוס בו הוא נמצא.

זה היה סמלי ונפלא. ריאל המגלומנית, קבוצה אינסטנט שדרסה את עולם הכדורגל והתנהלה בפומפוזיות מופגנת – 264 מיליון יורו על שחקני רכש בקיץ – הפסידה. ולמי? לקבוצה צנועה שמכרה לה תמורת 40 מיליון יורו את הכוכב הגדול שלה בקיץ. אגב אותו כוכב אפילו לא שיחק היום. ליון שנבנתה תוך מחשבה לעומת ריאל האימפולסיבית. אגב – כריס בלם ליון היה הרואי ואדיר. ועוד אגב – זה היה משחק הנוקאאוט השני של ריאל העונה, בראשון היא עפה מול אלקורקון.

 פרגי בטח פתח בקבוק שמפניה וחגג ניצחון כפול. רונלדו (שהיה מצוין לעומת היגוואין וקאקה) הבין שכסף זה לא הכל.

הסיום המדהים הכניס בי אנרגיה שהרגשתי שאני יכול לרוץ מכיכר מילאנו עד לחיפה. מרומם נפש, ואני דווקא נהניתי מהכדורגל של ריאל העונה. זה מביך לליגה הספרדית שריאל דורסת בה כל מה שזז ובצ'מפיונס מפשלת בגדול.

אבל הסיבה העיקרית בגללה שמחתי היא חטא היוהרה במובן העוול החברתי שעשתה ריאל. ספרד חווה משבר כלכלי עצום, התמוטטות מוסדות סוציאליים, אחוז האבטלה במדינה מהגבוהים  בעולם (20%!). יש עוני וקשי יום. הצוענים באנדלוסיה לא אוכלים מספיק בשביל שיוכלו לפזז ריקודי פלאמנקו. ובמצב הזה ריאל התנהלה כמו מסיבת יוקרה ענקית על ספינה שטובעת. לא ריאלי.

לפעמים יש צדק בעולם. היום הצדק ניצח

מילאן (לפני). הקבוצות הגדולות בעברה של אירופה
האם יש קשר בין פיל ג'קסון לפלגריני?

No Comments

אבא של אלאניס 11 במרץ 2010

כל מילה בסלע. כל כך נהנתי לראות את רונאלדו יורד מהמגרש מושפל כשהוא שומע שהיונייטד ברבע הגמר והוא לא.
העלייה של ליון לרבע הגמר זה הישג גדול עבורם אבל זה בעיקר ניצחון לנו אוהדי הכדורגל .
את המשחק שאנחנו כל כך אוהבים אף אחד לא יקנה בכסף.

אביאל 11 במרץ 2010

מצטער אבל הפעם אני לא מסכים, אין קשר בין מצב הכלכלה לבין איך שריאל מתנהלת, זה לא בא על חשבון דבר זה או אחר ואין קשר בין הדברים, צדק ? על מה בדיוק ? אפשר לחשוב שליון היא לא ריאל מדריד של הליגה הצרפתית, אם אפילו אחרי עונה מזוויעה כמו בעונה שעברה ריאל עדיין מספר אחת בהכנסות העולמיות זה אומר הרבה מאוד על הקבוצה, זה ההבדל בינה לבין שאר הקבוצות שריאל מדריד כקבוצה גדולה מהשחקנים שלה, מהמאמנים שלה, מהנשיאים שלה – להבדיל משאר הקבוצות, נראה את היונייטד או את ברצלונה מגדילות הכנסות אחרי עונות יובש ומשבר כלכלי עולמי.

בקיצור אני לא יודע על מה כל השמחה, אחרי ה6-2 מול ברצלונה בעונה שעברה הוציאו 250 מיליון, אז הפעם יקנו בלמים ומגינים נורמלים, אולי את ריברי ואם פרז ממש ירצה גם רוני יבוא לברנבאו ואז נראה מה באמת יהיה.

בכל מקרה אני בהחלט מסכים על חולשת הליגה הספרדית שמתכנה בפי כאלו בערוץ הספורט שאמורים להבין עניין הליגה הטובה בעולם.

בכל מקרה מה הייתי נותן בשביל ההגנה של צ'לסי וההתקפה של ריאל בקבוצה אחת וכמה קיוותי לצ'לסי – ריאל בגמר בברנבאו, אני אסיים בתקווה שלפחות צ'לסי תיהיה שם.

lewinthal 11 במרץ 2010

חבל לי רק על כמה חברים אוהדי ריאל, כולל עוזי דן היקר.
המשחק היה הוכחה שכסף זה לא הכל בחיים. זה יכול לעשות אותך יפה ואטרקטיבי אבל לא בהכרח טוב ומוצלח

אביאל 11 במרץ 2010

אבא של אלאניס – תעשה לי טובה, את מי אתה אוהד את יונייטד ? מה יונייטד לא קונה שחקנים ? היא לא קנתה את פרדיננד ושברה שיאים ברכישה, כנ"ל לגבי ברבטוב ? מה ווין רוני גדל בקבוצה ? מי בעצם מהשחקנים המרכזיים כיום גדל בקבוצה ? וידיץ' ? אברה ? פרדיינד ? ואן דר סאר ? וואין רוני ? נאני ? ולנסיה ? ברבאטוב ? תעשה לי טובה, עד שצ'לסי הגיעה נהנתם מאוד מתפקיד העשירים והחזקים, אפשר לחשוב שברצלונה לא הוציאה בקיץ על איברימוביץ' 30 מיליון ובנוסף את אטו, אפשר לחשוב שהם לא הקבוצה שהוציא הכי הרבה כסף בהיסטוריה על מגן – דני אלבס או קנתה בלם, את צ'נגריסקי ב20 ומשהו מיליון – די עם הצביעות הזאת, אפשר לחשוב שליוון לא מתנהגת כמו ריאל מדריד בצרפת.

הזמן של רונאלדו וריאל יגיע והפחד הזה הוא שמעורר שמחה אצל הרבה שונאי ריאל כמוך.

אביאל 11 במרץ 2010

לוינטל – בתחרות של משחקי נוק-אאוט, הכל יכול לקרות, מה לידס לא העיפה את יונייטד ? ההבדל בין הקבוצות הוא גדול הרבה יותר בין ריאל לליון, זה היופי בכדורגל.

ריאל היא מוצלחת השנה, על אף ההדחה הזו, היא במקום הראשון, היא מארחת את ברצלונה ואת ולנסיה בבית, בעוד שברצלונה יוצאת למשחק חוץ בסביליה ותגיע לברנבאו ועוד משחק מול ולנסיה בבית, בכל מקרה אליפות תיהיה גם מתוקה ותמיד יש את השנה הבאה, אם ריאל מציגה כדורגל טוב באופן כללי בשנה הראשונה של קבוצה חדשה, עם הגנה קצת יותר נורמלית והתחברות טובה יותר שתגיע אני מעריך אז אין מה לדאוג.

lewinthal 11 במרץ 2010

אביאל, יש קשר. זה כמו שבזמן משבר כלכלי גדול שרי הממשלה יבזבזו כסף ויתנהגו בצורה ראוותנית שתגרום לניכור.
אני אוהד ריאל בספרד כי אני לא אוהב את בארסה, אבל זה היה נפלא לראות את ליון גם בגלל שהיא הייתה אנדרדוג מוחלט. מי האמין בהגרלה שהיא תעבור?

lewinthal 11 במרץ 2010

1) אבא של אלאניס כן צודק בגלל המגלומניה של ריאל – הרעיון לקנות את הכוכבים הגדולים והמבוקשים ולדרוס את כולם – בלי באמת מחשבה לבנות קבוצה בצורה מחושבת אלא רק מתוך אינטרסים מסחריים.
2) יש הבדל באיך שאתה מודח ובתדירות. יונייטד לא מודחת מהצ'מפיונס כל שנה כמו שריאל. רק עם הרכב משני או זלזול ניכר יונייטד עפה.
3) אני אהיה אוהד ריאל גדול בעונה הבאה אם הם ישאירו את פלגריני. כמו שליון השאירו את פואל אחרי כישלון מהדהד כי האמינו בדרכו ועכשיו הם מתחילים ליהנות ממנו. פלגריני לא אשם שהיגוואין מזעזע בצ'מפיונס.

ניר 11 במרץ 2010

קודם כל מזל טוב :) ברוך הבא למועדון השלושים.

שנית, כריס באמת היה נהדר, חיכיתי שמישהו מהשדרים יגיד את זה אבל הם היו עסוקים בריאל, אז הנה אתה כתבת.
ליון לא עלתה ב"פוקס" כמו שאמרו באולפן אחרי המשחק, היא שיחקה טוב ונכון, סגרה את ריאל היטב והמהירות שלה במתפרצות היא משהו מהסרטים. אהבתי בעיקר את דלגדו שפשוט אי אפשר לקחת ממנו כדור.

ובקשר לפערים בין ריאל לשאר ספרד והעולם – קראתי השבוע שיר יפה של מאיר גולדברג שמתאר את נושא הפער הכלכלי והחברתי בצורה די נוגעת. קוראים לשיר "ילד עם קוף". מעניין לחשוב על הקבוצות הקטנות של העולם כעל אותם ילדים עם קופים ברחוב.
השיר בביצוע של נתן סלור
http://mooma.mako.co.il/Article.asp?GroupID=1912&itemID=67989&ArtistID=11082

המילים + ניתוח של אלי אשד
http://www.notes.co.il/eshed/50503.asp

(שורה אחת שמצמררת אותי: "…ובדרום מזרח אסיה תופר ילד עבד
בגדי כדורגל לילד אחר")

ניר 11 במרץ 2010

כמובן שהסמיילים והציטוטים התבלגנו לי לגמרי…

בני תבורי 11 במרץ 2010

על הכל ידברו כאן, על רעש אדמה, על ריאל וליון, רק על הטיל של צרפתי אף אחד לא אומר כלום…חשבתם שנשכח? :twisted:

רפאל 11 במרץ 2010

הטיל של צרפתי והאליפות של ארסנל …

רפאל 11 במרץ 2010

לגבי ריאל – זה הגיע למצב שכל מי שלא אוהד אותה , שמח לשמוע על נפילתה אתמול .
לי אין כ"כ בעיה עם זה שהם רוצים להתחרות עם ברצלונה ולא להפסיד שוב את האליפות , אבל מעצבן שרואים את כל הכוכבים האלה עושים את התחרות הזו לא מול היריבה הישירה היחידה אלא מול קבוצות לא אטרקטיביות שבעונות האחרונות גם נהיות גרועות יותר ויותר .
לעניין ערוץ הספורט , על כל מה שהם משדרים הם יגידו מילים טובות .
ברור שהליגה האנגלית טובה יותר ומבחינת עניין גם זו הגרמנית .

ד"א – השבוע יתקיים המשחק של אייאקס מול איינדהובן כששתי הקבוצות עוד מועמדות לאליפות ובמצב שהן חייבות ניצחון וכל תוצאה אחרת יכול להיות גומרת להם את העונה , במיוחד לאייאקס .

בבלגיה סטנדרד לייז' נוסעת לזולטה ווארחם להתמודדות ישירה מול יריבה שכרגע בבית העליון. אם היא לא מנצחת , סיכוי טוב שלא תיכנס לפלייאוף ואי לכך לא תתחרה עם קלאב ברוז' על מקום שני שמוביל למוקדמות הצ'מפיונס – מקום שהיא בהחלט יכולה להגיע אליו שוב .
ברוז' מרוחקת עתה 12 נקודות מאנדרלכט , אחרי הקיזוז זה יהיה רק 6 .
עם עוד 2 משחקים מתוך ה 10 בפלייאוף מולה , טכנית ניתן עוד לומר שהם תלויים בעצמם , אבל הם יצטרכו עוד קבוצות בבית העליון שיכולות לגרום לאנדרלכט להזיע ולאבד נקודות .
סטנדרד בעונות האחרונות ביריבות עם אנדרלכט וגם אם אין להם עוד סיכוי ריאלי להתחרות על האליפות ( הם פשוט לא באו לעונה הזאת בליגה ) , הם חייבים לעצמם ולאוהדיהם נקמה על ה 4-0 שחטפו בבית , במשחק שגם סגר את סיפור האליפות מבחינתם .
אז גם אם לברוז' יהיה יותר קשה כך וסטנדארד תבוא רעבה מולם –
אני חושב שהסיכוי שלהם ישתפר אם לייז' תהיה בטופ 6 .

לעומתם – קורטרייק , גנט וסנט טרויידן יעדיפו ניצחון של ווארחם ולא להתעסק עם הענק ההוא .
דבר מעניין נוסף הוא שהעולה החדשה סנט טרויידן לקחה 6 נקודות מלאות מאנדרלכט , היחידה בליגה שעשתה זאת .
יהיה מעניין לראות את הקרבות על מקומות 3-4 שמוליכים לאירופה ואיך הקבוצות שיעפילו ישתדרגו בקיץ.
זו עונה מרתקת יחסית , גם בלי לייז' וגנק בצמרת .
הוכחה משמעותית לכך שהפורמט שם יעיל ושווה מעקב .

ניר 11 במרץ 2010

משום מה התגובה הראשונה שלי לא אושרה והשניה כן, מה שקצת הפך אותה ללא מובנת :roll:

lewinthal 11 במרץ 2010

ניר, אכן נדרשתי לאשר את תגובתך הראשונית.סליחה שזה התעכב.
תודה על הברכות. קו המחשבה שלך יפה ונוגע (על הילד עם הקוף).
בני, צרפתי שיעבור לצרפת.
רפאל, סחתיין על השליטה. חשבתי שאני היחיד שעוקב אחרי הליגה הבלגית. אבל זו איזוטריה קשה. האם רפאל הוא שם עט של דודו דהאן?

בני תבורי 11 במרץ 2010

עמית,
גם מצרפת הבעיטה היתה נכנסת…
ודרך אגב, מזל טוב.

רפאל 11 במרץ 2010

זה שם עט למי שנפגש עם מנהל הליגה הבלגית בעניין הפורמט בספטמבר , והבין בדיעבד שהוא צריך לבוא עם חליפה ומצגת מכובדת ע"מ לעשות רושם ולהשפיע .

הליגה הבלגית אשכרה מעניינת .
ההולנדים שדיברתי איתם עדיין לא מתייחסים אליה ברצינות , אבל הם גם לא יכולים להציג טיעונים משכנעים לתזה שבקצב הזה עוד 3-4 שנים הליגות יהיו שווי כוחות .

ד"א – הנקודה שהעליתי בפני אותו מנהל בבריסל היא שההחלטה לא לקזז נקודות לפלייאוף התחתון ( דירוגים 7-14 ) אינה עוזרת מבחינת הדינאמיקה התחרותית , ועדיף שלכולם היו מורידים את הנקודות .
המשחקים בשליש האחרון של הליגה לקבוצות במעמדות האלו מוכיחים
שהם טעו בסעיף ההוא – נראה אם יבינו זאת.

בכל מקרה , מעבר לכך שזה נשמע כמו תואר חשוב והוא מקבל מידי פעם זימונים להיות נציג אופ"א באירופה ( היה בת"א לאחד המשחקים של בני יהודה בקיץ ) , הרושם שקיבלתי הוא שברמת התכל'ס , אין לו באמת שליטה על מה שקורה – ותפקידו הוא יותר למראית עין , סוג של מגשר מקצועי בין רצון הגדולות לצרכים של יתר הקבוצות .
בפועל – אנדרלכט , סטנדרד וברוז' מקבלות את ההחלטות , כך שגם לי יש זכות לומר שהתאכזבתי מכך שלא פגשתי בשום דבר שמזכיר את הכוח של דיוויד שטרן או איזה קומישינר אמריקאי .

איזה חזיר אני : )

lewinthal 12 במרץ 2010

תודה למברכים,
רפאל, אני מחובבי הליגה הבלגית בגלל כמות הכשרונות שמטופחים שם. אני לא מבין את הקטע של סטנדארד שזרקה את הליגה מהמחזור הראשון. התפוררות בלתי מובנת עם כמות הכישרון שיש לה.
ברור שסטנדארד רק חשבו על הצ'מפיונס אבל זה לא מצדיק כאלה תוצאות רעות בליגה בהתחשב בכישרון שיש בקבוצה שלהם.
סרקל ברוז' היא הפתעה נעימה השנה. חבל לי שקבוצה כמו סנט טרוידן לא מצליחה להיות עקבית. אנדרלכט הפתיעה לטובה

lewinthal 12 במרץ 2010

לא ציפיתי מאנדרלכט להצליח כל כך. לא החזקתי מכמה שחקנים כמו יוהאש למשל

רפאל 12 במרץ 2010

עמית , בהמשך לדבריך – רק בשביל להבהיר את הדבר למי שלא יודע או שמע ( ומסתבר שהרוב השפוי ) :
בבלגיה מתקיים פלייאוף על האליפות בסגנון ה'לוזוני' .
6 ראשונות מקצצים להם בחצי את הנקודות לאחר 2 סיבובים , רק שאצלם משחקים פעמיים מול כל יריבה וסה"כ 40 מחזורים בעונה .
מקומות 7-14 מתחלקים ל 2 בתים של 4 קבוצות כ"א ובסופו של דבר אחת מהן תשחק בסדרת בית-חוץ מול המקום הרביעי או החמישי בבית האליפות .
העניין הוא שבעוד בבית 6 הראשונות קיזזו את הנקודות בחצי , כאן החליטו באופן תמוה למחוק את כל הנקודות ולהתחיל מ 0 את משחקי ה round robin בתוך הבית ( מול כל יריבה פעמיים ) .
במילים אחרות – קבוצות כמו שרלרואה ווסטרלו שלא עשו שום דבר מהרגע שהעונה התחילה ורק דאגו להגיע למצב שהם לא מתחרים עם לוקרן נגד הירידה ( שזה עוד סיפור בעייתי למקום 15 , אבל עם פרטים שונים ) , עכשיו מקבלות סיכוי שווה לזו שתסיים שביעית ושמינית ונתנו עונות מכובדות .
תבינו – הבלגים ה'חכמים' האלה חשבו שאם ישימו קצת פלפל בדירוגי הבתים , זה יריח יותר ספורטיבי וכאילו ייתן יתרון למקומות 7 ו 8 .
הם קבעו שבית A יפגיש את דירוגים 7,9,12, 14
בית B עם 8 , 10 , 11 , 13 .
מה שהם לא לקחו בחשבון זה הדברים הבאים :

א. אם בלאו הכי הנקודות מתבטלות, אז לקבוצה לא משנה היכן תסיים – זה לא שמהמחזור ה 20 ואילך יעשו חשבונות עם כמה נקודות צריך להיות ואיזה קבוצה כדאי להשתייך . אין לך סיכוי ל 6 ראשונות ?
אתה רק צריך לדאוג לא לרדת ליגה ואז נותנים לך בונוס להתחרות על מקום באירופה ליג .
אבל הקהל רוצה לראות מתח , ואת זה הוא לא מקבל . העיקר הקבוצה שלו מקבלת סיכוי שווה לחלוטין בתחרות קצרה מול קבוצות שברגע האחרון לא נכנסו לטופ 6 ויכול להיות גם סיימו עם 20 נקודות יותר.
זה כבר באמת נראה ומרגיש מלאכותי , במיוחד לאור העובדה שהיה ניתן לעשות זאת הרבה יותר טוב עם שינוי פרט טכני מתבקש .
סתם אוהבים לסבך , לא ייאמן .
עד שמקבלים החלטות נורמליות , מתקדמות ואמיצות הם חייבים להרוס
והקטע הוא שהם מקבלים את האפקט ההפוך ממה שלכאורה הם מתכוונים לעשות , וזה לתת לקבוצות קטנות אמונה שאפשר להגיע למפעל אירופי ודרך הסיכוי הזה הם יכולים להתפתח ולשכנע אוהדים לתמוך בקבוצה.
אם הנקודות לא משפיעות כלל אחרי 30 מחזורים , אז אם אתה לא בעמדה להגיע לטופ 6 , מסיימים לקבוצות את העונה ולא נותנים שום תמריץ לשחק כדורגל , זה בלאו הכי לא משנה.
אז תכל'ס , זה או בית עליון או כלום – זו המשמעות האמיתית והיחידה בעצם .
ובבית העליון עדיין יש אותו מספר קבוצות שיכול לאיים על האליפות – למרות ש 2 מהן בעונות מזעזעות בליגה העונה.
בעצם הודיעו כאן שהשינויים נועדו לייצר יותר כסף לגדולות והקטנות
יכולות להמשיך לאכול מהרצפה את מה שמשאירים להם. זה היחס , זו ההרגשה – ואלה יהיו גם התוצאות .

רפאל 12 במרץ 2010

לגבי הליגה – היא אמורה להיות מעניינת לישראלים מהסיבות המובנות של השגרירים , אך חשוב יותר – השיטה הדומה שנדמה כי כולם מתלוננים עליה .
עוד לא בדקתי לעומק מה יחסם של האוהדים הבלגים לעניין , אבל הייתי מצפה שהם ישמחו שהורידו את מספר הקבוצות ל 16 במקום 18 .
זהו עוד אחד מהשינויים המהותיים בין הליגה שם לזו בישראל אשר הוסיפה 4 קבוצות תחתית לליגה חלשה בלאו הכי .

הגדולות בבלגיה מרוויחות עוד 3 משחקי בית לעומת הפורמט הקודם ובמקום 2 משחקים מול היריבות הגדולות , הן נפגשות 4 פעמים בעונה כאשר אחוז הנקודות מול כל יריבה בכירה שווה ל 12.5% מהסכום האפשרי . זאת לעומת כ 6% במתכונת הקודמת .
הליגה התחזקה בבירור , והתחרות יותר מעניינת .
בנימה ספציפית , קורטרייק היא הקבוצה המפתיעה של העונה וכנראה סנט טרוידן אף הם.
סרקל ברוז' עושים טוב אבל לא יהיו בפלייאוף העליון ומכיוון שלא מחשיבים דבר מהעונה לקראת שלב הבתים השני – אין להם שום יתרון על קבוצות מאכזבות כמו שרלרואה ווסטרלו .

הדבר המעניין בשיטה הוא שלמרות שסטנדרד איחרו להגיע לעונה ואז החליטו לא להגיע בכלל , כל משחק נגד הגדולות עדיין היה להם קריטי , רק שהם מצאו דרך להפסיד בבית לאנדרלכט בתבוסה ובחוץ לקלאב ברוז' . על אף הפערים הגדולים יחסית בטבלה ערב המשחקים , ניצחון של הוואלונים היה נותן תקווה לאוהדים , אם זה על האליפות או לפחות להתמודדות ריאלית על המקום השני .
היום , לאור התוצאות מקום שלישי זה כנראה המקסימום שיצליחו לעשות, אך מה שלא יהיה – הם יעשו זאת מול היריבות שלהן בצורה ישירה במסגרת בה כולם משחקים על מטרות זהות וחשובות עליהן עמלו כל העונה . כן , הליגה הזו ממש מעניינת .
לא מבין למה בארץ משמיצים את השיטה – שידברו על הגדלת הליגה במקום .

עופר (זה שבא אחר כך) 12 במרץ 2010

קצת באיחור, אבל גם כאן מזל טוב לך עמית.

אני צעקתי יש מאד חזק כשליון הבקיעו את הגול, פשוט כי נורא כיף לראות את הקבוצה השחצנית נופלת. אין לי העדפה מיוחדת בין בארסה וריאל (בספרד אני פשוט מתעב את סאראגוסה, ויש לי פינה חמה לראיו וייקנו) אבל לראות את ריאל מדריד (כדורגל) נופלת זה כמו לראות את מכבי ת"א כדורסל מפסידה.

השיטה הבלגית לא מובנת לי לגמרי, אבל יהיה מעניין לעקוב אחריה. אגב, הדבר הכי טוב לדעתי זה שיש שני סיבובים בפלייאוף, ולמרות שזה יכול להזיק לקבוצה שלי, אני חושב שמן הראוי שישחק גם אצלנו. קבוצה יכולה לשחק 40 משחקים בעונה, שישחקו באמצע השבוע משחקים.

הבעיה בארץ אגב עם שינוי השיטה זו ההגדלה – יש קבוצות שלא צריכות להיות בליגת העל מבחינה כלכלית לדעתי. אבל אני מעריך שתוך שנתיים שלוש, תהליך טבעי ינפה אותן מהליגה. אם, כמו שאני מקווה, הן לא יתפרקו קודם.

lewinthal 12 במרץ 2010

הבלגים זה ממש תעתיק לליגת לוזון. גם העובדה שקבוצה אחת התפרקה בגלל כשל ניהולי באמצע העונה ונשארו עם ליגה של 15 ויורדת אחת זה עניין תמוה.
רפאל, סחתיין על הידע. אני אחד שמאוד מעריך אותך ואת אלה שנוברים בליגות כמו זו הבלגית. תכננתי כתבה על כך בקרוב ורק עשית לי יותר חשק. תחת הכותרת: "איזו ליגה אחד ויחידה בעולם יותר הזויה מליגת לוזון?"
מה שמוזר אצל הבלגים זה שההולנדים עשו משחקי פלייאוף ראש בראש עד לפני עונה וכשנוכחו שזה לא הכי ספורטיבי וקבוצה שמסיימת מקום 2 יכולה תיאורטית (אחרי שני הפסדים בסדרת פלייאוף – מול החמישית ומול השלישית/רביעית) להפסד תיאורטית בעוד דו-קרב מול המקום השישי-תשיעי ולא להגיע בכלל לאירופה.
הכישלון גרם להם לשנות את השיטה והמדינה השכנה שלהם עושה ניסיונות יותר תמוהים במקום ללמוד

lewinthal 12 במרץ 2010

תודה על הברכות לעופר ולכולם

lewinthal 12 במרץ 2010

רפאל, תכתוב לי אימייל בבקשה לדוא"ל שלי – lewinthal@gmail.com

שלו רומא 13 במרץ 2010

נו עמית, מה אתה אומר על אינטר?

אביאל 13 במרץ 2010

שלו – ראיתי את המשחק, או שהם שמרו כוחות לצ'לסי או שלא יודע, למרות שגם קאטניה שיחקה מעולה, מטראצי – זה מזמן לא זה, סנסציה באופק ?

שלו, רומא 13 במרץ 2010

אביאל, מבחינת אחוזים אני רואה את זה ככה 90% האליפות של אינטר, 10% של רומא, למילאן לדעתי אין את הכוחות הנפשיים להתגבר על כל מה שעובר עליה – בעיקר פציעות וזקנה. באופן אוביקטיבי אם הייתי מנתח את המצב כשמילאן הנוכחית בכושר ובריאה החלוקה הייתה שונה (60% אינטר 30% מילאן ועדיין רק 10% רומא). אני חושב שרק אם רומא ינצחו עד המפגש מול אינטר ואת המפגש יהיה אפשר באמת לבחון את נושא האליפות, כי מהנקודה ההיא והלאה מה שנשאר לרומא הוא הרבה יותר קל, ואז גם רומא תהיה בהיי, וגם כולם ינסו לקלקל לאינטר, וזה תלוי גם בתוצאה שלהם בליגת האלופות, אם יעברו יש לרומא יותר סיכוי, אינטר הולכים לשחק עד המשחק מול רומא כל שלושה, ארבעה ימים ואסור להם להפסיד אף משחק, אף נקודה בליגה. עוד תיקו שלהם עד רומא וההפרש יכול לעמוד על שתי נקודות לפני משחק העונה. אני בתור אינטר לא הייתי רוצה להגיע למשחק הזה מול 72,000 רומאים ומלחמה פסיכולוגית בעיתונות (לא שכחו כאן את משחק הנינג'ות ממילאנו, ועצם הלכי השבורה של דה-רוסי), עם רק שתי נקודות הפרש. הפסד משמעותו שרומא תעבור את אינטר כשיש לה רק דרבי כמשחק קשה עד סוף העונה. אבל ישנם תהליכים שצוברים כח תוך כדי תנועה, וזה שאינטר פגיעה הוא מהלך כזה, אני לא יודע כמה רומא חזקה כדי לנצל את זה. כאן חושבים על שתי הנקודות שהשארנו בנפולי.

Comments closed