צ’לסי על הסוס

1) להעריץ את אלכס פרגוסון. חבורת הנגרים שלו ללא וויין רוני (ולא כולל את גיגסי) פחות מוכשרת ממה שיש לאברטון. ובכל זאת הוא מצליח לרוץ שוב ושוב לתארים. התלות ברוני חסרת תקדים בקבוצה של פרגוסון. מדהים.

2) עד תחילת העשור האחרון הייתה סברה שכבר מזמן נעלמה שגרסה שאי אפשר לרוץ לאליפות ובמקביל ללכת עד הסוף בצ'מפיונס. מאז הרבה דברים השתנו. פורמט הצ'מפיונס הפך הרבה יותר נוח, פערי הרמות בין הגדולים לפחות גדולים התעצמו, הסגלים נהיו רחבים ועמוקים הרבה יותר. ובכל זאת – צ'לסי נראתה הרבה יותר רעננה היום. בעצם אולי זה לא קשור – באיירן נראתה יותר רעננה משאלקה אפילו ששיחקה בעשרה שחקנים.

3) ברכות לצ'לסי אבל עדיין לשתי המועמדות לאליפות יש לוח  משחקים קשה עד סיום העונה. הכל עדיין פתוח.

4) דרוגבה אמנם כבש מאופסייד אבל יכול להיות שאין חלוץ טוב ממנו בעולם.

5) פלוראן מאלודה יכול להיבחר לשחקן העונה?

5) חבל שלמפארד שוב נעלם. מה יהיה במונדיאל?

ההפסד לצ'לסי
הערב התותחנים בקמפ נואו - כנגד כל הסיכויים

No Comments

טל 4 באפריל 2010

עמית,

יונייטד חבורת נגרים ללא רוני וגיגס…פחות מוכשרת ממה שיש לאברטון…התלות ברוני חסרת תקדים…מילים מפוצצות באוויר ותו לא!
חבל,חשבתי שאתה מכוון להיות בעל בלוג רציני ולא עוד איזה אוהד ישראלי חסר מושג מבלומפילד,כנראה שטעיתי.

כל טוב.

בני תבורי 4 באפריל 2010

טל,
מבלי להכנס לדיון מעמיק בשאלת איכותה של היונייטד, האם העובדה שמישהו חושב אחרת ממך הופכת את דעתו ללא רצינית? בחייך, אם אתה טל הכותב בקביעות אצל דורפן, ידעת להתמודד בצורה רצינית ומכובדת עם טעונים כבדים יותר…

טל 4 באפריל 2010

בני,

זה לא עניין של דעה,אני לא מצפה שכולם יחשבו כמוני
אבל ההבדל הוא שדורפן מפרט הרבה מעבר כשהוא מציג טענות כאלה ואחרות,
פה זה לזרוק כמה משפטים באוויר בלי שום טיעון מעבר ולכן מבחינתי זה הכי לא רציני שיש.

אביאל 4 באפריל 2010

כמה כייף לנצח את יונייטד פעמיים בעונה.

הכל תלוי בטוטנהאם פחות יותר לדעתי.

מאלודה עושה אחלה עבודה, מאז הידניק בשנה שעברה הוא בכושר מעולה, איזה פריצה באגף, אני מקווה שמאמן צרפת המשוגע ירכיב אותו במונדיאל.

לאמפרד היה עסוק בקרבות מרכז שדה, דקו, ג'ו קול ומאלודה היוו את הקישור ההתקפי יותר אתמול.

בכל מקרה, ארסנל שיחקה אותה אתמול למרות הכל.

lewinthal 4 באפריל 2010

טל, אולי בשבילך ברבאטוב טוב כמו זלאטן, פארק עדיף על צ'אבי וקאריק זה קאקה וצ'אבי אלונסו ביחד. בפועל יונייטד קבוצה ללא הרבה זוהר, אין לה כמויות כישרון אפילו כמו למנצ'סטר סיטי או טוטנהאם.
ומה שאני רוצה להגיד בכך שאני מעריץ את פרגי שהוא כה מצליח עם קבוצה כזו – שרק רוני כיום הוא שחקן מהטופ העולמי (ואולי גם אברה).

lewinthal 4 באפריל 2010

ועוד משהו למי שלא שם לב,
אני לא דורפן. אותו אפשר למצוא בכתובת http://www.ronendorfan.com

בני תבורי 4 באפריל 2010

עמית,
אבל אתם נראים כמו אחים שהופרדו בלידתם…

lewinthal 4 באפריל 2010

אל תאמין לאיורים בעיתון. כולם דומים לכולם שם. :)
בכל מקרה יש לשנינו טעם מאוד שונה, אבל נהנים מאוד לשוחח כי זה מפרה את שנינו.
בני, סחתיין על צ'לסי. חבל שלא הופעתם לאינטר ככה. אתם יותר טובים בלי באלאק ועם דקו? זה מוזר

טל 4 באפריל 2010

עמית,

שוב,מילים באוויר,פארק מול צ'אבי,קאריק מול קאקא ואין לנו כישרון כמו שיש לטוטנהאם וסיטי…מוקדם יותר זו היתה אברטון,מה השתנה,צבע הדשא בגודיסון פארק?
זה בסדר,כמוך היו רבים שכתבו שליונייטד אין מה למכור אחרי רונאלדו,עכשיו זה אפור וקודר בלי רוני,הכי קל ושטחי,הכי יציע ישראלי שיש.
ומי ששם לב לדברים ומחפש אכסנייה רצינית יותר אפשר למצוא זאת בכתובת http://www.asoccer.co.il/

בן 4 באפריל 2010

דוקטור. אני מסכים שצ'לס פחות טובה עם באלאק, הרבה פעמים הוא תוקע את המשחק.
מה שכן, גם אני הופתעתי לקרוא את "חבורת הנגרים" שלך. מפתיע מצד מי שכל הזמן אומר שדארן פלטשר הוא השחקן הטוב באירופה… גם כשלאמפס נעלם, עדיין פלטשר יכול לחפש אותו ולצחצח את נעליו.

lewinthal 4 באפריל 2010

בני, אתה הראשון והאחרון שחושב ככה. וחבל.
דארן פלצ'ר הכי טוב בעולם אבל אתמול היה חלש ומסביבו אין מישהו שירים את הקבוצה. פארק גם מדי פעם מצטיין ואתמול היה פח.

לאמפס זה כמו לאמפה. רק שאותו לא חתכו.

lewinthal 4 באפריל 2010

טל, יש לכם מזל שרוני – אולי השחקן הטוב בעולם – משחק אצלכם ובעיקר שפרגוסון מאמן. תן את הסגל הזה לכל מאמן אחר והוא ישיג הרבה פחות.
איך נעלבת ממחמאה שהרעפתי על המנג'ר שלכם?

lewinthal 4 באפריל 2010

ולגבי הטענות שלך טל על זה שזו טענה שראויה לדיוני כדורגל ישראלי. גם פרשנים בכירים באנגליה סבורים כמוני לגבי איכות הסגל של יונייטד, ביניהם אוליבר קיי – פרשן הכדורגל הדגול של הטיימס וחברי הטוב

יואב 4 באפריל 2010

ומה עם ריו ווידיץ? ואן דר סאר? אברה?האם כל אחד מהם הוא לא אחד מהחמישה הטובים בעולם בתפקידו?
האם פלטשר לא עבר כבר מזמן את שלב "הילד של פרגי" והפך להיות קשר מרשים, שהולך לעומק ומשפיע על המשחק?
האם נאני וולנסיה הם לא קיצונים לגיטימים לרמות האלו?
אמירות השחור והלבן האלה(חבורת נגרים?זאת אמירה שאמורה להעליב אותך), ללא שום עוגן, נראות כמו הכותרות השטחיות בזיבלונים היומיים.
לידיעתך לוונטל-הקבוצה הזאת כבשה יותר שערים מאשר הקבוצות של השלוש השנים האחרונות(רונאלדו, טבז ורוני) ואם אתה מחפש ירידה בסטאנדרטים אתה תמצא אותה בטור ספיגת השערים כי קשה לשמור על הסטאנדרט הזה כאשר השוער הראשון שלך נעדר שליש עונה והבלמים שלך שיחקו אתמול את משחקם השביעי!!! ביחד מתחילת העונה.
ברור שפרגי הוא גאון כי- למרות איבוד נכסים התקפיים הוא הצליח ליצור קבוצה שבה כולם לוקחים הרבה יותר אחריות התקפית מבעבר. כי- הוא מאמין בשחקנים שאתה לא סופר(לא "זוהרים" מספיק) אבל הם טובים יותר ממה שאתה מבין.כי-פרגי עובד יום יום ולא רק בקיץ במסיבות עיתונאים נוצצות שם מחליפים את הגיבורים של אתמול בגיבורים של מחר.
כמובן שכדי להבין את זה צריך לבחון את הפרטים הקטנים כדי להבין איך יונייטד משחקת השנה.והיא הרבה יותר מהנה מאשר בעונה הקודמת ואני לא מצפה שהמגמה הזאת תיפסק בעונה הבאה כי מדובר פה ביצירה(מתמשכת, מורכבת, מרגשת)-ולא בנגרייה.

אביאל 4 באפריל 2010

יואב – אין קשר לכיבוש שערים, גם על צ'לסי אומרים שהיא קבוצת הגנה ובונקריסטית, אבל היא כבשה העונה 119 שערים בכל המסגרות, יש עוד פרמטרים שמובילים לשערים, כמו מרכז שדה דומיננטי שדוחף קדימה או חלוץ בעונת שיא או שהשחקן השני שכובש הכי הרבה לקבוצה הוא השער העצמי ועוד ועוד.

וכן באופן כללי אם תשווה את יונייטד לטופ האירופי מבחינת כשרון בקבוצה, מול צ'לסי, מול ברצלונה, מול ריאל מדריד ואולי גם מול אינטר, תראה שבאחד על אחד לרוב הקבוצות יש יתרון על יונייטד, הפלוס הגדול הוא פרגסון ומה שהוא מביא איתו, שאפילו שחקנים כמו פלטשר לדוגמא מנצלים את מלוא היכולת שלהם, זה ההבדל וזה כנראה יעלם ביום שהוא ילך.

לוינטל – אני מניח שהתכוונת אלי ולא לבני (הוא אוהד את ליברפול), וכן מוזרה היא צ'לסי וקרלו אנצ'לוטי, כאשר דקו פתאום חוזר ותורם, ג'ו קול כובש (אחרי עונה גרועה מאוד שלו) ואפילו פאולו פריירה מצא את עצמו מול שוער, כאשר מולו מתייצב אחד המגנים השמאליים הטובים בעולם.

קראתי שריאל רוצה את מייקון, במקום מי ? במקום ראמוס ? לא ברור לי.

טל 4 באפריל 2010

יואב,
כל מילה בסלע,לא הייתי יכול לכתוב זאת טוב יותר.

עמית,
טענה,כל טענה וגם לגבי איכות הסגל של יונייטד יכולה לעלות ולהתדיין וכל אחד יכול להביא את תפיסת העולם שלו,אם זה אני,אם זה חבר שלך מיסטר.אוליבר קיי או השכנה ממול,אבל כשאתה מתנסח ומביא טיעונים של נגרים או כל מיני השוואות טיפשיות וחסרות כל בסיס ובלי שום טיעון מעבר(האם קיי מביא טיעונים שכאלה?לא ממה שאני קורא)זה הכי רמה נמוכה שיש,הכי יציע ואוהד ישראלי שמרים על הכתפיים את גיבור הניצחון שבוע אחד ושבוע לאחר מכן ולאחר הפסד יורק ומקלל את אותו השחקן,פתאום הוא לא שווה פרוטה,פתאום הדשא של השכן נוצץ הרבה יותר(סיטי,טוטנהאם ואברטון,אני לא יודע אם לצחוק או לבכות לגבי זה)
סגל השחקנים הזה של יונייטד,"הלא נוצץ","חבורת הנגרים" הזו כבר עונה רביעית ברציפות נלחמת על אליפות וגביע אירופה ואחרי 3 זכיות רצופות באנגליה ו 2 גמרים רצופים באירופה ועם זכייה אחת,
איך בדיוק הם עשו זאת,רק בעזרת כוכב על אחד או 2?
כל השאר הם ספיחים אפורים?
יונייטד הפסידה לבאיירן מינכן שבוע שעבר בתצוגת כדורגל מזוויעה עוד יותר מאשר נגד צ'לסי וכשרוני שיחק,מה זה אומר?
איפה היית לדבר על אותם נגרים וחסרי יכולת לעומת שחקני טוטנהאם למשל כשיונייטד כיכבה מוקדם יותר העונה?
כמו הרוח,לאן שהיא נושבת,פעם ימינה ופעם שמאלה,ככה הפרשנות שלך נראית לגבי יונייטד במקרה הזה.
גול של פארק ועוד דחיקה של קאריק נגד באיירן מינכן ואתה שוב תהיה שם "להרים אותם על הכתפיים" ולהגיד איזה אופי וכשרון יש להם.

טל 4 באפריל 2010

אביאל

מה לעשות שאנחנו לא משחקים טניס וזה לא עניין של להשוות אחד על אחד,
מה גם שיונייטד וגם בהשוואה הזו לא נופלת,בטח לא מול צ'לסי.
לפרגוסון ועל כל גדולתו יש גבול כשהשחקנים עצמם משחקים על הדשא,
אז אולי חסרים שמות סקסים בסגל של יונייטד אבל העובדות מספרות שיונייטד יכולה ויותר מזה גם מול הגדולות של אירופה,אתה רוצה להתווכח עם תוצאות ויכולת על הדשא?
יונייטד נהנת העונה ממספר רב של שערים עצמיים,לו זה היה שער,2 או 3 הייתי יכול להגיד מזל אבל כשמספר כה גדול של שערים הובקעו וממצבים דומים זה אומר
שאיכות הכדורים שנכנסת לרחבה היא חדה ומסוכנת ולכן שחקני הגנה טועים,
ברוב השערים ואם תשים לב,לו שחקן ההגנה לא דוחק זאת פנימה בפאניקה תמיד היה שם מישהו אחר,מיונייטד לסיים את המלאכה.

יואב 4 באפריל 2010

אביאל,
"אפילו שחקנים כמו פלטשר"-זאת בדיוק הטעות הבסיסית שלך.
פרגי ענק כי הוא איתר מזמן בפלטשר מה שאתה לא מסוגל לראות אפילו היום.פלטשר שחקן נפלא שלקח את הצאנס והקרדיט הוא בעיקר שלו והוא לא היה מקבל את הצאנס אם לא היה לו את מה שצריך כדי להנהיג את הקישור של יונייטד.אין ארוחות חינם ברמות האלו, בטח לא אצל פרגי.
יש קשר למספר השערים ומספר ההזדמנויות שיונייטד מגיעה אליהם(הרבה יותר מאשר בעונות קודמות)לבין מה שהקבוצה מנסה לייצר וגם הגולים העצמיים נבעו בעיקר מלחץ מתמשך וממשחק אגפים שהשתפר פלאים מהעונה הקודמת(קרוסים נהדרים פנימה). צלסי לא איבדה נבסים התקפיים משמעותיים אבל יונייטד פשוט משחקת אחרת-ובהצלחה לא מבוטלת.
דיון הכישרון האישי הוא מיותר בעיני כי מבחינתי מדובר בדינאמיקה עדינה של הרכבת השלם העולה על חלקיו(גם אם משחקים אחד עשרה גלאקטיקוס בהרכב) ולא בהשוואה למי יש שליטה טובה יותר בכדור.החיים הם לא פוטבול מנג'ר.
אומר רק זאת-שישה שחקנים ביונייטד אני לא מחליף באף אחד(אדווין, ריו, וידיץ, אברה, פלטשר, רוני) באף אחד כך שדי טוב לי בחלקי.

lewinthal 5 באפריל 2010

יואב, אני מסכים איתך בכל מילה.
לגבי ריו – הוא לא אותו שחקן משנים עברו וחלה ירידה ביכלתו. גם וידיץ' פחות טוב למרות ששניהם עדיין טובים מאוד.
אני סבור שגם האליפות אשתקד לא הייתה מרשימה עם אינספור 0:1 והתבססות בעיקר על הגנה עצומה. גישה איטלקית או גרמנית. ואליפות לוקחים דרך הגנה, אין מה לעשות.
עדיין אני עומד על דעתי שמסגל כמו של מנצ'סטר סיטי או טוטנהאם אפשר להוציא משהו דומה לסגל של יונייטד אבל זו בדיוק גדולתו של סיר אלכס – לא רק שהוא ממצה את הפוטנציאל של שחקניו הוא גם נותן בהם אמון ובונה ומשפר אותם לאורך זמן.

lewinthal 5 באפריל 2010

ובכוונה התנסחתי בצורה פרובוקטיבית כדי לעורר את התגובות הארסיות האלה. אז הצליח לי. תודה :)

אביאל 5 באפריל 2010

טל – לדעתי יונייטד די נופלת בהשוואה של אחד לאחד – גם מול צ'לסי, אם תרצה אני יפרט.

בכל מקרה כמו לוינטל, התכוונתי שאם תשנה את שם הקבוצה ותחליף מאמן תקבל הרבה פחות מהשחקנים האלה ביחד, זה לא בא לפגוע ביונייטד, אלא ההפך להראות יש בה משהו מיוחד שתלוי במאמן, לדעתי במובן מסוים זה עלול לקבור את היונייטד ברגע שפרגסון יפרוש, כי יהיה קשה מאוד למצוא יורש מתאים – במיוחד עם אווירת תחלופת המאמנים בכדורגל האירופי.

יואב – בהמשך למה שכתבתי לטל, תסכים איתי שרוב הסיכויים שפלטשר לא היה משחק בצ'לסי או בטוטנהאם או אפילו בברצלונה כמו שהוא משחק ביונייטד ? הסיבה כאמור רשומה קצת למעלה.

lewinthal 5 באפריל 2010

אביאל, אני מעריץ את פלצ'ר. השחקן שהכי הייתי רוצה בארסנל

טל 5 באפריל 2010

עמית,

יש דרכים אחרות לעורר דיון לעניין,
השאלה מה אתה מעדיף,להיות אבי רצון/אופירה אסייאג או משהו אחר,נקי ומקצועי יותר?
חבל שבחרת בקו הראשון,היית מוציא את אותן התגובות ויותר גם לו היית כותב לעניין ולא כמו בשכונה,
לשיקולך.

ריו בעונה האחרונה סובל יותר מהפציעה שלו בגב,כזו שהיתה לו בעבר אבל עכשיו מגבילה ומפריעה לו יותר עם הגיל והעומס המצטבר,
קשה מאוד לחזור לאותה רמת חדות כשאתה משחק און-אוף.
כנ"ל וידיץ ובכלל,אחרי עונות שיא מטורפות של שניהם זה רק טבעי שתהיה ירידה מסויימת ועדיין,לחוד וביחד כצמד,מהמובילים בעולם.
הסגלים של סיטי וטוטנהאם מצויינים אבל עדיין לא מלאים,חזקים ומנוסים כמו זה של יונייטד,
יותר מזה,לוקח זמן להטמיע בקבוצה ובשחקנים שלא רגילים למאבקי צמרת והצלחה מקצועית גדולה את השלב המתקדם הזה,
ב2006 כשיונייטד בעונה קשה הצליחה לזכות בגביע הליגה,בגמר עצמו פרגוסון נתן לשחקנים חדשים דאז,וידיץ,אברה או לחלוץ שבנה עליו קדימה,סאהה לשחק וגם על חשבון אחרים ובכדי להכניס אותם "למוד" של המועדון,של מה הציפיות,דרישות ואת ההרגשה של לזכות בתארים,לא צריך רק את פרגוסון בשביל זה,
הארי רדנהאפ שועל מספיק טוב ומנוסה בכדי לדעת לקחת את טוטנהאם קדימה,הוא כבר עושה זאת מאז שהגיע לליין.
סיטי עדיין לא הגיעה למעמדים שאפשר ליישם זאת.

אביאל,
אתה יכול לפרט גם שחקן שחקן,אין לי בעיה עם זה,לצ'לסי יש סגל מצויין גם כשבוחנים אחד אחד אבל לא כזה שעולה על יונייטד.
אם תשנה את שם הקבוצה ואם תחליף מאמן…אבל זה לשחק באם ואין שום דבר אמיתי
ובדוק מאחורי אם ואם.
ביום שתסתכל על פלטצר ותוציא ממנגנון החשיבה שלך איך קוראים לו או מאיפה הוא מגיע ותתרכז רק נטו בשחקן ובתרומה המקצועית שלו,אני מקווה בשבילך שתשנה את הדעה שלך.

רפאל 5 באפריל 2010

שמעו, אני יודע שזה לא קשור למירוץ האליפות של האליטות מול האחרות –
אבל הנקודה הבאה חייבת להישמע שוב:
אברם גרנט צודק. חבל שגמרו לפורטסמות' את העונה ככה.
הוא איש תקשורת הרבה יותר מוצלח ממה שניסו לדמות אותו באנגליה.
מקבוצה שמתרסקת הוא בונה את עצמו כגיבור מלחמות ואיש של מוסר.
חכם

מייקל 6 באפריל 2010

1. ואאו אחלה תגובות!.
2. לדעתי עדיין יש קושי לקבוצות אפילו { ואני לא מאמין שאני אומר את זה..} מהטופ האירופי כמו מנצ'סטר להתמודד בכל החזיתות. אבל ספציפית לנק הזמן הזו זה לא פקטור בין צ'לסי ומאנ יוניטד כי גם צ'לסי שחקה בצמפיונס עד לפני שבוע..

מי ששכח סלטה ויגו ירדה ליגה בספרד בעונה בה היא שחקה בצמפיונס ומכבי חייפה הצליחה להפסיד למכבי ת"א את האליפות.

לגבי לאמפרד מה זה משנה אנגליה ממילא לא תעבור את ה 1/8 משהו בקאפלו עם השחקנים האנגלים במחנה של חודש וחצי לא מסתדר לי טוב { ואני אחרי שבוע של מצות אז…}

lewinthal 6 באפריל 2010

גרנט לא תמים. הוא משחק אותה כאילו לא ידע שהקבוצה בצרות צרורות כשהוא הגיע. זו בדיחה. לא כולם קונים את השטויות שלו. טוני קסקרינו כבר נכנס באם אימא של אברם.
אני לא אינטרסנטי לגבי אברם. הוא מאמן טוב בהחלט בעיניי וכמובן יש לו חסרונות, כמו לכל אחד.
מייקל, נגעת בנקודה רגישה. אנגליה במצב איום ונורא לקראת המונדיאל. אכתוב על כך בקרוב פוסט. כל השחקנים החשובים חוץ מרוני בעונה איומה.

Comments closed