ייאוש מלראות ספורט מקומי בעידן הגלובלי

איזה יום דוחה, אחד המגעילים. האובך הצהבהב הזה עם השרב. פיכסה. בא להקיא. אבל אתם יודעים – אחרי כל גועל צהוב כזה מגיע גשם ששוטף את הזוהמה ואז השמיים מתבהרים ושוב הכל טוב. רגע, תיארתי את המצב בנוקיה או מחוץ לחלון ביתי?

האמת אני כועס. כועס כי רציתי לראות את האירוביזיון ובאמת ראיתי איזה 7 שירים והשיר הדני היה ממש יפה – רטרו כזה בסגנון 'YOU'RE SIMPLY THE BEST'. הראל סקעת נתן הופעה קטסטרופה אבל זה הספיק בים של בינוניות. והזמרת הארמנית היא אחד הייצורים הכי יפים שחיים בעולם. מי שלא ראה לא יבין. אבל גם דיון דאוול בסדר.

גליל שיחקה אינטליגנטי (קטש באמת גאון כנראה) – זה מה שגרם לי להתחבר למשחק באמצע הרבע השלישי ולא לעזוב. כל הכבוד לגלילים שחתמו עונה אדומה גדולה. כואב על מכבי, מועדון שכמעט לא קוצר תארים. עד שכבר הם מגיעים לגמר לא מגיע להם? הרי השיטה של משחק אחד דופקת אותם, לא משנה שזה בבית מול 10 אלף צהובים. הם בוכים.

אבל האמת היא שהכדורסל הישראלי הוא ענף בזוי ולא ראוי להתייחסות אז אני מבקש מכם סליחה שהקדשתי לו חצי פוסט. מה שכן אני רואה בלילות נב"א, ופתאום לראות היום את הסחורה המקומית היה מביך. כמו שארקדי גאידמק יוותר על הקוויאר ויעבור לנקניקיה בצחנה המרכזית הישנה.

וכאן אני מגיע לשורה התחתונה של מה שאני רוצה לומר בפוסט הזה – הבעיה הגדולה של הספורט המקומי היא החשיפה התקשורתית לספורט מכל העולם ברמה הגבוהה ביותר – אם זה כדורגל אירופי, כדורסל אמריקאי, אתלטיקה בינלאומית. כל אלה מייתרים במשהו את הסחורה המקומית. כמו שמחשב החליף את העט והדף.

האמת היא שספורט הוא בראש ובראשונה עניין יצרי ורגשי והחיבור האמוציונלי העמוק לקבוצה אהודה כאן חזק מכל. וזה שאריות המזל של הספורט המקומי. אבל אם אתה סתם חובב ספורט אז אתה תעדיף להתחבר למה שאתה רואה מבעד למרקע. בגלל זה למשחקים בליגת האלופות יש רייטינג גבוה בהרבה מליגת העל. האמת זה עצוב אבל כזהו העולם הגלובלי. הכפר הקטן מזמן נבלע בתוך העיר. הפריפריה מתה.

מכבי. קטש
כלי העבודה של קטש

No Comments

סימנטוב 28 במאי 2010

הפריפריה אכן מתה אבל השנה היא אלופה.
קטש מרגש יש בו עומק וחמלה

סילביה פלאת' 28 במאי 2010

פוסט מעולה. זה כל מה שיש לי לומר.

גבע 28 במאי 2010

לא יודע מה איתך, אותי המשחק החזיר לימי האליפות המתוקים והשידורים שראינו אצל שטייגל, בעידן שהכבלים עוד לא הגיעו למושבים……
מה שכן – אתה חייב לעזור לארגן לי חולצת אליפות!!!!!!!
הרמה לא גבוהה במיוחד, אבל הכדוסל שקטש משחק כל כך חכם…

מיקל 28 במאי 2010

פוסט יפה מאוד.
אני הייתי רוצה לציין גם את א. קופל שכנראה יודע מה הוא עושה ואני חושב שמרגע שהתחילה מינהלת הליגה לפעול היא קדמה את הכדורסל הישראלי { הכדורסל הישראלי כמעט גווע ב 2005}. קופל עכשיו בהתאחדות לכדורגל מעניין מה יוליד יום.
אתמול מי שראה תתגובות אחרי המשחק היו כמה רגעים קומיים
ובאמת צריך לגזור ולשמור אבל אולי זה בדיוק מה שעושה את המועדון המעצבן הזה לכל כך מצליח, כי הם פשוט לא מוכנים להפסיד. הבעיה שלהם היא שהתחושה הזו נשארה רק אצל ההנהלה ואולי אצל המאמן ו2 שחקנים. ובגלל זה נוצר תסכול במועדון שגורר אותם לכל מה שנלווה למועדון הזה שבגלל זה יותר ויותר אנשים רק רוצים שהם יפסידו רוב מי שאני מכיר שבימי חמישי קונים כרטיסים לנוקיה רצה אתמול שגליל תנצח.
גיא פניני החזיר ביום שלישי את העכברים לחורים מי החתול ומי העכבר ?

רפאל 28 במאי 2010

עמית, בגלל שהרמה הרבה יותר גבוהה ויש הכל טוב יותר במקומות אחרים, צריכים למצוא דרכים ייחודיות ומקוריות איך לעניין אנשים בספורט המקומי. אני לא חושב שמעניין אותנו החליפות של לוזון ושיימן. אבל זה כן מעניין אותם- והם מי שקובעים. סוף סיפור

lewinthal 28 במאי 2010

גבע, אנסה לעזור לך עם זה.
ברכות
געגועיי לימי שטייגל החביבים עם הצלחת.
וכן – קטש ענק ומרגש. האצילות שלו אחרי שהכל נגמר. אתה מצפה שהוא יתפוצץ מאושר ויבכה, אז זהו שלא. הוא שומר על פאסון כאילו זכה ב-15 אליפויות כמאמן, נשאר מתורבת, ענו, סימפטי וזוכר מה מגיע למי. בלי נקמנות. ההיפך מפיני. כמה סטייל יש בקטש. וכמה שהוא אינטליגנטי ופיני פרימיטיבי

דני 29 במאי 2010

מעבר לכך שאני מסכים, תרשה לי לשים דגשים בניואנסים אחרים. נדמה לי שאחת הבעיות היא שהכדורגל והכדורסל המקומי בכלל מנסים להתחרות במה שקורה בחו"ל. בעיני ספורט – לפני עידן המיסחור הטוטאלי – הוא קודם כל משהו שצומח מלמטה וקשור באופן בסיסי לקהילתיות. אין לי שום דבר עקרוני נגד זרים, אבל כשהם משחקים על חשבון שחקנים מקומיים, באמת עולה השאלה – מה מקומי כאן? אם כבר לראות זרים – אז בואו נראה את הכי טובים, מעבר לים.
מאותה סיבה אני לא אוהב את זה שאינטר מילאנו היא אלופת אירופה בלי אף מילאנזי בהרכב. אתה יודע שאני לא לאומן קיצוני, לא זה הסיפור שלי. אבל אם בפוזנאן פתאום יגדל דור זהב, שיהיה שווה גמר ליגת אלופות, אין סיכוי שהשחקנים האלה יעשו את זה עם לך פוזנאן. וחבל.

(ואני לא אומר שאני צודק בעניין הזה אבל זה מה שעלה בי כשקראתי מה שכתבת)

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 30 במאי 2010

מסכים עם כל מילה

Comments closed