אנשים שחייבים לנו סליחה

לכבוד יום כיפור - הבלוג מבקש סליחה ודורש מכמה אנשים סליחה

 

תתנצל, גוי

1) ספ בלאטר – נשיא פיפ"א השווייצרי חייב לבקש סליחה מחובבי הכדורגל ולא חסרות לו סיבות. בשבוע החולף הוא אמר שיש שינוי אחד בחוקה שהוא רוצה ליישם. פיללתי כבר שאולי הוא מקבל שכל ומתכוון לשלב טלביזיה בהחלטות שיפוט בעייתיות, אבל לא ברורה מאיפה הייתה לי החוצפה להיות אופטימי עם האיש הזה. בסך הכל בלאטר רוצה להחזיר את שער הזהב בהארכה. באמת זו הצרה הכי גדולה של הכדורגל בימינו. אין ספק. 

ספ חביבי, תשלח מכתיב התנצלות לנבחרות אירלנד, אנגליה ומקסיקו, אבל הכי חשוב – שלא תישאר בלי נייר או בלי חיבור לאינטרנט – כי את טיוטת מכבתי ההתנצלות הבאים אתה יכול כבר לנסח מראש ורק לשנות את שם הנמען.

לא ייאמן כמה השמרנות יכולה להיות בזויה לעתים. דחיית שימוש בטלביזיה היא דחייה של עשיית הצדק. בכייה לדורות. השווייצרי הקרח, הזקן והחינני אמר בעבר ש"טעויות שופטים הם אנושיות ומשקפות את החברה הלא מושלמת", "החדרת עזרים טכנולוגיים יסרסו את הממד האמוציונלי היפה ואת הפשטות של הכדורגל" וש"הטכנולוגיה יקרה מדי ולא משתלמת".  יופי, תרוצים יש לכל ילד בגן. אז שלך ספ מנוסחים קצת יותר יפה. זה עדיין לא עושה עליי רושם. בתור מי שאמון על הכדורגל, אתה אמור לשפר ולקדם את המשחק ולא לבלבל את המוח.

יש עוד הרבה צעדים שיהיה טוב אם פיפ"א תעשה ותתקן את עצמה – קודם כל רביזיה בתיארוך של משחקי נבחרות – פגרות ארוכות ומרוכזות במקום שבוע פה ושבוע שם שתקוע כמו עצם בגרון. עוד משהו שאשמח לראות במוקדמות המונדיאל זה הרבה יותר קרבות פלייאוף אינטר-קונטיננטליות. לא צריך לשריין כל כך הרבה מקום לכל יבשת. מספיק לשריין 2 נציגות אוטומטיות לאסיה ו-8 לאירופה, על שאר הכרטיסים שיריבו במשחקי פלייאוף עם יריבות מיבשות אחרות.

    בלאטר גם חייב סליחה מנשים אחרי התבטאויות שובניסטיות שלו (המליץ לנשים לשחק כדורגל עם מכנסי מיני כדי למשוך צופים). אבל בלאטר חייב לא פחות מכך סליחה למין הגברי ולי באופן אישי – פיפ"א הבטיחה שתחלק בדרום אפריקה עשרות מיליוני קונדומים. הייתי בכל תקופת המונדיאל ברחבי דרום אפריקה. לא ראיתי אחד! ספ, אין לכם בושה. סיכנתם את חיי, חסרי אחריות שכמותכם. שווה תביעה ייצוגית?

2) ריצ'רד סקאדמור – מנכ"ל הפרמיירליג עשה לא מעט פעולות חיוביות, אבל יש דבר אחד שאוהדי הכדורגל מתקשים לסלוח לו ולמנהלת המצליחה בעולם הכדורגל. הקלות הבלתי נסבלת בה מאשרים לכל מי שרוצה לרכוש קבוצה לעשות זאת.

הפרמיירליג צריכה לאשר כל מי שרוצה להפוך לבעלים של קבוצה. הם צריכים להיות שומרי הסף שיגנו על ציבור האוהדים. זו שערוריה שהם אישרו לטקסין שינאוואטרה שהוגלה ממולדתו תאילנד ונחשב בה על ידי רבים לאדם מפוקפק בלשון המעטה, להשתלט על מנצ'סטר סיטי בעבר. שלא לדבר על שערוריית החלפת הבעלים בפורטסמות, אבל השיא הוא הגלייזרים, היקס וג'ילט. איך הפרמיירליג אישרה לאנשים לקנות את מועדוני הצמרת באנגליה מכספים שאין להם?

זו רמאות ענק שמובילה להשחתת הכדורגל ומיאוסו.

3) הברצלוניזמים (כולל ארסן ונגר) – אני לא מאוהבי בארסה אבל אני חולה על פפ גווארדיולה, דמות חיובית ביותר ונדירה בנוף הכדורגל. פפ (להלן הפילוסוף) ניסה להסביר משהו השבוע, שכוון בעצם לתקשורת הקטלונית: "הכדורגל שלנו הוא לא היחיד המותר". הוא גם הסביר: "כל קבוצה צריכה לשחק לפי התפיסה שלה ואנחנו צריכים להתגבר על מה שהיא תציב בפנינו".

יפה שפפ עצמו הסביר את מה שצריך להסביר לברצלונאים. אני זוכר טוב מאוד איך כל מדינת ברצלונאל (או ישראלונה) קיללה את מוריניו ואינטר שהדיחו את בארסה. שטיפת מוח כזו שהטיפה להמונים שמותר לשחק כדורגל רק בסגנון הטיקי-טאקה של ברצלונה, שהיא הטוב היחיד בעולם וכל השאר זה רע.

מה שמפריע לי עם ארסן ונגר הענק זה רק הדה לגיטימציה שהוא עושה לסגנונות כדורגל אחרים (קשוחים בעיקר). ארסנל משחקת כדורגל נהדר אבל הוא לא היחיד שיש. הסגנון של צ'לסי גם מרשים ועומצתי, גם אם הוא פחות 'סקסי', 'אטרקטיבי' או איך שתרצו לקרוא לזה. היופי של הכדורגל נובע מריבוי השיטות, הסגנונות והפילוסופית שבו. יש בו מהכל. וטוב ורע זה מושג יחסי מאוד ואין בו ערך עליון.   

4) אבי לוזון. השקרים, הכשלונות, הנבחרת והליגה, השיטה, התרבות, אתם יודעים. מעל הכל הכי מפריע לי שעדיין לא קמה כאן מנהלת ליגה שתהפוך את הליגה למותג משופר. אבי, תיזום הקמת מנהלת כך שההתאחדות לא תתעסק בליגת העל. בתמורה אני אסלח לך על הרבה מאוד.

***

הבלוג מבקש סליחה ממי שנפגע מדבריו בשנה החולפת, העברית והלועזית כאחד.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

המלצות ליום כיפור
פנטזי - שבוע 2

No Comments

דורפן 17 בספטמבר 2010

פפ גווארדיולה ענק. ומכיוון שבספרד אין את המסורת הזו של מאמנים לדורות אני מקווה שיונייטד תשים עליו יד בבוא היום ותציע לו חוזה לעשרים שנה.

בני תבורי 17 בספטמבר 2010

רונן,
אין בכספת באולד טראפורד חוזה מוכן עם שמו של מוריניו?

דורפן 17 בספטמבר 2010

לצערי אני חושב שיש.

טל 17 בספטמבר 2010

לתחושתי יש סיכוי די גבוה שגווארדיולה יחליף את פרגוסון.

מה יהיו האפשרויות של יונייטד ביום שבפרגוסון יפרוש?

א. גורם מתוך המערכת. קירוש לאור רקורד האימון שלו לא בא בחשבון. אולי סולשיאר, אבל קשה להאמין.

ב. מאמן אחר מהפרמיירליג. מהאופציות כאן (ובהנחה שונגר ואנצ'לוטי הם לא מעומדים), רק מויס נראה כמועמד לגטימי.

ג. מאמן גדול מבחוץ. מלבד מוריניו, מה כבר האופציות? ליפי, קאפלו, ואן חאל מבוגרים מידי. באיטליה אין אף מאמן צעיר מספיק מצד אחד ומצליח מספיק מצד שני. בלאן שודבר עליו הוא כבר לא אופציה.

מה נשאר? גווארדיולה ואולי יוגי לב.

ובין גווארדיולה ומוריניו, התחושה שלי היא שגווארדיולה "הפילוסוף" הרומנטיקן יעדיף משרה מאתגרת בעוד מוריניו יעדיף את הכסף הגדול הסיטי (והכוונה פה לא בהרכח לכסף גדול במבחינת משכורת אלא בעיקר מבחינת יכולת לחזק את הקבוצה).

ההימור שלי: שנה-שנתיים מהיום, גווארדילה יאמן או את ליברפול או יונייטד.

לוינטל 18 בספטמבר 2010

אולי יונייטד תביא את הגמות הכי נאלחת בכדורגל, אפילו יותר מאברם, סוון גואן אריקסון.
וברצינות הארי רדנאפ לא מועמד בעיניכם?

ברט פארב 18 בספטמבר 2010

יש יורש אחד-סר ראיין גיגס
יעשה מעשה פפ יאמן ללא כל ניסיון מוקדם[ואל תגידו לי דנה בברצלונה ב]

חכם בדיעבד 18 בספטמבר 2010

גווארדיולה, המכונה גם בפי שדרן הרדיו של תכנית הספורט היומית הפופולארית ביותר בקאטלוניה כיוני " הגורו", אמר גם כי הוא מאמן מצליח בגלל שהוא בא מן המועדון ומאמן בתוך מסגרת נתונה של שיטה המתפקדת כבר שנים.זה היה לעניין ההשוואות המטומטמות עם מוריניו.
לא יודע אם יגיע למניו, אישית אני מקווה מאוד שלא, אבל הדמיון שלו לפרגוסון, מבחינת תפיסה ותפקוד, בולט לעין: לא מפחד לומר את מה שהוא חושב, לעשות טעויות, לעלות עם הרכב שאינו הכי חזק בגלל רוטציה, לזרוק כוכב כי הוא פוגע באתוס,לקדם צעירים, והכי חשוב, ללמד כדורגל.
הבעייה שלנו האהדים איננה בקיומה של מסורת של מאמן לאורך הרבה זמן, אלא היחסים עם ההנהלה, והפוליטיקה הכללית שמאחורי כל זה.
העיקר שלאפורטה הלך.

gdana 18 בספטמבר 2010

מה עם סולשאר, לא דיברו עליו כיורש עתידי? ודניס ברגקאמפ כמאמן ארסנל יכול להיות שוס… חבל שבניגוד לספרד לא נראה שבאנגליה עושים דברים כאלה.

BENGAL 18 בספטמבר 2010

הלוואי ויאמן אותם מאמן הכושר של ארסנל, היו היום פצוע אחד, 2 צולעים, ובסה"כ מתחילת השנה נפצעו לארסנל שחקן ההגנה הכי טוב שלה (ורמאלן), שחקן הקישור הכי טוב שלה (פברגאס) ושחקן ההתקפה הכי טוב שלה, על הנייר לפחות (ואן פרסי).

על הקבוצה רובצת קללה, צריך רק לברר של מי.

הופ 18 בספטמבר 2010

כמו שגולדה הצהירה שלא נסלח לערבים על שהם גורמים לנו להרוג את ילדיהם, כך לא אסלח לך, עמית, על שאתה גורם לי שוב ושוב להיות הנודניק שמתווכח איתך על ברצלונה.
לא יודע מי הם ה"ברצלוניזמים" מסעיף 3 אבל יותר ויותר נדמה לי שיש איזו קבוצת קש כזו שאתה ואחרים המצאתם כדי לפרוק את זעמכם על ערוץ הספורט ופסטיבל ברצלונה שלו.
כבר מעייף לעסוק בזה, אז הפעם אגיב בקצרה – "שטיפת המוח" אותה אתה מציין, לפיה מותר לשחק רק טיקי טאקה, היא הטוב היחיד וכל השאר זה רע – לא התקיימה מעולם. הטענות היו ספציפית נגד סגנון המשחק של מוריניו, שהיה לו את אחד ההרכבים הטובים בעולם ובמקום לעשות איתו משהו יצירתי ומעניין, שיחק בונקר משעמם. זה הכל.
ובכלל, יש איזה קונספט חדש ומוזר שצץ ביום הכיפורים הזה, לפיו מפסיקים לעסוק ב"ממי אני צריך לבקש סליחה" ועוברים ל"מי צריך לבקש ממני סליחה". הגדילו לעשות אלי ישי שב"ישראל היום" טען שהעובדים הזרים צריכים לבקש סליחה, ודני נוימן יקירנו, שהחליט שכולנו צריכים לבקש סליחה ממנו – מסתבר שכל המבקרים שלו (זאת אומרת, כולם) הם שמאלנים ש"איש בית"ר ימני לא יורד להם טוב בגרון". במלים אחרות, השד העדתי אאוט, השד המפלגתי אין.

אלעד 19 בספטמבר 2010

כרגע מויס או גיגס, זה ברור. מנצ'סטר חייבת מאמן בריטי, מהסיבה הפשוטה שכל אחד אחר (כן, גם מגוורדיית המשחק ה"יפה" הברצלונזית של גווארדיולה)לא יתאים למנטליות ולסגנון המשחק היחודי לליגה, ולקבוצה ספציפית.

Comments closed