הצטרפו לחוג אוהדי סטוק סיטי בישראל!

סטוק סיטי. קבוצה מעידן הרדיו, קבוצה בשחור-לבן, קבוצה שמשתמשת בראש וביד ובלב ופחות ברגליים, תענוג של קבוצה

אם כבר החזרתי אתכם בפוסט מהלילה לעידן הרדיו, יש עוד קבוצה שחייבים לדבר עליה.

ברור שלכולכם יש את לוח השנה של סטוק סיטי תלוי על הקיר

יש לא מעט קבוצות שאני מאוד אוהב לראות, אבל אף קבוצה לא גורמת לי לחייך, לפעמים עד כדי להתפוצץ מצחוק, כמו סטוק סיטי. הפוטרס עם המדים הלא אופנתיים המפוספסים אדום-לבן (מהמדים הוותיקים בתולדות הכדורגל) הם לדעתי הקבוצה עם הסגנון הכי פרימיטיבי ומיושן בליגות הבכירות באירופה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ושלא תבינו אותי לא נכון – אני לא מזלזל בהם. להיפך – כאוהד ארסנל, שאכל מהם מרור, אני מעריץ אותם על כך. הם מזכירים לי לוחמי חירות/טרוריסטים (היינו הך), שעם כלי מלחמה פרימיטיביים (רוגטקה או טיל קסאם) מצליחים לגרום נזק בל ישוער לאימפריות טכנולוגיות מתקדמות. כי מה שיש בסטוק זו רוח לחימה מפעימה, שמחדיר הגנרל נטול החת טוני פוליס. לא להישבר בפיגור, לא להיכנע לעולם.

זה מה שהם עשו היום מול ניוקאסל. הפרימיטיביים האלה עשו את הדבר היחיד שהם יודעים, מה שכל העולם יודע שהם יודעים רק אותו, ועדיין הם הצליחו. עשו מהפך וניצחו את ניוקאסל בחוץ. הלקח של סטוק: לא צריך לשחק כדורגל עם הרגל. מספיק ראש טוב, יד חזקה ולב ענק.

סטוק משחקים כדורגל של פעם ועושים את זה נפלא – מהוקצע ביותר, משוכלל( במונחי הסבנטיז). מתבססים על מלחמה. והלוא מה היא  מלחמה? נחישות ויכולת מנטאלית מצד אחד, ומצד שני פיזיות – כוח, גובה, דחיפות, חפירות, בחישות, נשיפות. שימוש בכל כלי הנשק. בסוף זה איכשהו ייכנס. המבצר ייפול בידי הפוטרס.

יש לסטוק שניים וחצי שחקנים בסגל (טונצ'אי הבולט) שיודעים טיפה לכדרר כדי להגיע לקו מחצית המגרש. משם כבר אפשר להעיף כדורים לאזור הרחבה או לסחוט הוצאות חוץ לידיו האימתניות של רורי דילאפ או בעיטות חופשיות. ואז כל האנטנות מחכות לכדורי הגובה – קנווין ג'ונס ורוברט הוט המצחיק עושים את זה מדי שבוע.

סחתיין על פוליס שמשתמש נהדר בכלי הנשק שלו ומביא שחקנים שמתאימים  לשיטה היעילה. סטוק זה הרטרו הכי מרענן בכדורגל. פרימיטיבי זו לא מילה מגונה.

דרך אגב, רורי דילאפ יודע פעם בשנתיים לתת גול כזה. שאר הזמן הוא משחק עם הידיים. יש לו כאלה הוצאות אאוט, שבפלייסטיישן זה נראה כמו במציאות.

ואגב, תזהירו את הילדים שלכם מפני רורי דילאפים:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

Enough is enough
אינטגרציה, אינטגרציה. עד שמגיעים לפנדלים

No Comments

הופ 27 בספטמבר 2010

יש לי את לוח השנה של סטוק עוד מימי הפוסט הקודם.
אה, ו-זאת מספרת! מהיפות! וכל זה.

DI 28 בספטמבר 2010

וכל זה
בהחלט

מתי יש תחרות מספרות? או שביטלו אותה?

לוינטל 28 בספטמבר 2010

היא על סף סגירה. רוצה להגיש מועמדות?

מולי 27 בספטמבר 2010

אני זוכר את סטוק בעיקר בשל גורדון בנקס האגדי שעזב מלסטר לסטוק כדי לתת מקום לפיטר שילטון.

מאחר והוא היה השוער שהערכתי "הכי שבעולם", בזמנו הפכה סטוק לקבוצה השנייה שלי באנגליה.

בני תבורי 27 בספטמבר 2010

אי אז בסבנטי'ז, ישראלי אוהד הפועל פ"ת שחי שם, שלח לפ"ת כמתנה סט תלבושות של סטוק סיטי. זו היתה הפעם היחידה, כמדומני, שהפועל פ"ת שיחקה באדום וגם זה לא עזר לה…

שלו רומא 27 בספטמבר 2010

בני – בתור אחד שיש לו הרבה שעות בניטז, אתה יכול להסביר לי מה הוא עושה באינטר, איך הוא גורם לקבוצה / מכונה שניצחה משחקים כמו בשבת בציניות גמורה, להפסיד בדקה ה 90 (ליתר דיוק בתוספת זמן), אינטר שהייתה עושה מהפחות בדקות אלה נראתה מאוד פגיעה. בנוסף יש כנראה נוסחאה לנצח אותה, ליצור משחק אינטנסיבי, והן כבר יפלו מהרגלים. אני לא מבין אותו, ואיך הוא שיחרר את ריסה, אבל זה דיון בפני עצמו.

שלו רומא 27 בספטמבר 2010

מהפחות – מהפכות

שלו רומא 27 בספטמבר 2010

וכמובן מהפכים

סאביסאביץ' 28 בספטמבר 2010

אם אנחנו בעניין של הסברים לגבי בניטז, מישהו מוכן להסביר לי איך אלופת אירופה לוקחת אותו כמאמנה? מאמן שדרדר את הקבוצה בעלת המשחק הכי דומיננטי באנגליה חזרה לשנות ה- 50, הרס בה כל חלקה טובה, עשה רכישות איומות. הרס אשר יקח לליברפול עוד הרבה זמן להתאושש ממנו.

דרך אגב, אינטר נראית כמו ליברפול, משחק מהוסס הנותן ליריבה להכתיב את הקצב. יש לו מזל שהליגה חלשה והסגל השני של אינטר יכול לקחת אליפות. אני בטוח בדבר אחד, אם הוא לא יקח אליפות עם אינטר השנה, מוראטי יעיף אותו הביתה.  

תומר חרוב 28 בספטמבר 2010

וליברפול אכן נראית נפלא בלי בניטז

לוינטל 28 בספטמבר 2010

יש שתי אופציות – או להביא מאמן צעיר ומבטיח שעשוי לקרוס במועדון גדול (תראה מה קורה ביובה ומילאן בשנים האחרונות) או להביא מישהו מנוסה שרשם הצלחות, גם אם הוא עלול להיות אחרי שיאו.
בניטס אמנם עבר עונה אומללה אשתקד אבל לפני כן עשה עונה גדולה עם ליברפול (הגיעה לה אליפות) והוביל אותה לשני גמרים אירופים. גם עם ולנסיה הוא הצליח.
נכון, הוא אדם אפור, אנטיפת ובלתי נסבל – כך אומרים. אבל אחרי כאבי הראש הרבים שעשה מוריניו הצבעוני, מוראטי מעדיף קצת שקט שוב.

מתי 28 בספטמבר 2010

חבר'ה, הבן אדם לקח שתי אליפויות עם ולנסיה. אני אומר לכם, ליברפול הרסה אותו, לא להפך.

בני תבורי 28 בספטמבר 2010

כשהתפתח הדיון בקרב אוהדי ליברפול באשר לבניטז ויכולותיו/התאמתו לתפקיד המנג'ר, נמניתי על המצדדים בו ובעיקר משום שתי האליפויות שלו עם ולנסיה שבוודאי אי אפשר לכנות אותן פוקס או נס. גם בתחילת דרכו בליברפול חשבתי שרעשים חיצוניים כמו יחסים רעועים עם בעלים, פציעות של שחקני מפתח וצורך לבנות סגל איכותי יציב אחרי הוייה, הם עניין זמני שאיש מקצוע ברמתו של בניטס יוכל להתמודד בהצלחה והעונה המצויינת, בלי להכנס לפרטים כואבים, העידה על שינוי ומגמה חיובית. העונה האחרונה הוכיחה לי כמה דברים: האחד, שלאופי של מנג'ר יש השפעה לא פחות מכרעת מאשר הבנתו המקצועית, השנייה, שמנג'ר, גדול ככל שיהיה, לעולם יזדקק לסיוע מסיבי של שחקניו כדי להגיע להישגים, והשלישית, שאולי אני לא מבין כל כך בכדורגל כמו שחשבתי…
כך או כך, אין לי מושג מה קורה שם באינטר, כדרכי בקודש אני לא ממהר לפסול ולגבי ריסה, אני חושב שזו היתה טעות איומה ולא רק בגלל המחליפים שלו אצלנו.
יחד עם זאת, אם בליברפול ימשיכו לטפול האשמות על בניטס במקום להתעשת ולהתחיל לשחק כפי שסגל שחקנים כשלה צריך לשחק, אז מהר מאוד נהפוך לגרסה לנקשיירית של ניו קאסל. מצד שני, הדרך למטה עשוייה להיות נעימה יותר אם נזכור שבניטס אשם…

שלו רומא 28 בספטמבר 2010

בניטז אחרי הניצחון 4 – 0 על בארי כהוא עונה על שאלות לגבי ליברפול אמר, שזה מועדון שלא לקח אליפות 20 שנה ובתקופה שלו הוא השיג שיא נקודות, ושלרוע מזלו בתקופתו צ'לסי ומאן יו היו הרבה יותר עשירות וחזקות ושולטות בליגה (הוא ציין גם את ארסנל) האמת הוא דיבר בנימוס וברצינות מבלי לזרוק בוץ, אבל בשבילי כמי שראה את ליברפול בשנות השמונים, זה נשמע רע. מילא להגיד על היונייטד שהיא הקבוצה ששולטת בפרמייר בעשרים שנה האחרונות, אבל אף מאמן רציני לא יכול להפוך את ליברפול לאנדר דוג, אני חושב שהרבה פעמים מיחסים להישגי עבר של מאמן (אליפויות עם ואלנסיה) יותר ממה שזה היה באמת, כלומר חלקו היה משמעותי, אבל הוא לא הצליח לשחזר את זה. לגבי אינטר אני חולק על הדעות שמעמידות את אינטר הרבה מעל הליגה, היא קבוצה הכי חזקה, אבל כבר בשנה שעברה ניתן היה לראות שקבוצות מסוגלות להתמודד איתה, אבל ג'וליו סזאר, שהוא שוער מצויין, מסתבר, כבעייתי בהגבהות וגם כל משחק יש לו איזה שטות ברמה של גול. מייקון שהוא המגן הימני הכי טוב (כל אחד ישלים לבד איפה, בסרייה, בעולם…) חזר אחר מהמונדיאל, עושה קצת פחות הגנה ונראה קצת שבע. לוסיו וסמואל נוטים להיפצע, ואין להם מחליפים, סניידר חושב על החוזה הבא שלו, אטו חושב על גולים ומיליטו, כל מה שנכנס בשנה שעברה לא נכנס השנה. אבל גם שחקנים כמו פנדב ששנה שעברה נראו טוב מאוד השנה חזרו ליכולת הישנה שלהם, כלומר שחקני ליגה טובים. בניתוח המשחק מול רומא, הפרשנים של סקיי טענו דבר מעניין שבשנה שעברה כשמיליטו הוחלף הוכנס בלוטלי, השנה אין בלוטלי, אז נכנס מונטרי, וזה ההבדל. לגבי אליפות, הליגה עוד ארוכה, ובליגה צפופה הרבה קבוצות יכולות לקחת, הבעלים של נאפולי דרך אגב, אמר, שנאפולי לא תרוץ לאליפות אבל מכוונת למקום בליגת האלופות, כלומר הוא מכיר בעובדה שיש לו סגל קצר מידי, מה שבטוח, תהיה ליגה מעניינת.  

Mr. Kate 28 בספטמבר 2010

אם למאמן אין דין בהצלחה של הקבוצה, למה לזכוף לרעתו את הכשלונות שלה? חוץ מזה, קשה לי לקרוא לאליפויות בולנסיה הישגי עבר, הן בסך הכל מהעשור הנוכחי. מה גם, שאני חושב שכן היה לו חלק משמעותי בהן. לולנסיה היה סגל מלא כוכבים בשנים האחרונות והיא בעטה בדלי פעם אחר פעם, הרבה בגלל מריבות ויריבויות(אני זוכר לפחות אחת בין המאמן למנהל הספורטיבי).
חוץ מזה, צריך לתת גם שאפו לבניטס על זה שהוא מוכן להגיע לאינטר עכשיו. תחשוב על זה, אין לו מה להרוויח שם. הקבוצה הגיעה לשיא מיצוי היכולת שלה. אז כנראה שיש לו גם טיפה ביצים בשביל לבצע מהלך כזה, במקום לחפש לעשות קופונים מסביב לעולם(ראה ערך סקולארי). מי שהוביל את ליברפול הטרנטה מודל 2005 לזכייה בליגת האלופות הוא מאמן מצויין, גם אם השנה האחרונה הייתה קטסטרופלית עבורו.

בני תבורי 28 בספטמבר 2010

Mr. Kate
צריך רק לזכור שהסגל שלקח את לג"א ב 2005 בנה הוייה, בניטס אפילו נפרד בעונה שאחרי מכל גיבורי אותו משחק למעט ג'רארד. מצד שני, בניטס מאמן מצויין ואני בדעתך שאין לייחס לו את הכשלונות בלבד. מה שהוביל למשבר הוא האופי שלו, מה שקוראים איבד את חדר ההלבשה.

Mr. Kate 28 בספטמבר 2010

אתה תתפלא אבל אני חושב שזה דווקא ממחיש את גדולתו. בא מאמן חדש, מקבל סגל לא טוב שהוא לא אחראי לו. בליגת ווינר קוראים לזה עונה פיננסית. אבל בניטז מצליח להוביל את ליברפול לנצחון על הקבוצות הכי גדולות באירופה-יובנטוס,צ'לסי ומילאן(תסתכלו על הסגל המפוצץ בכוכבים של מילאן בגמר לעומת האלמונים מלנקשייר). וכן, הוויה בנה את הסגל הזה ולא הגיע איתו לכלום, בניטז קיבל אותו וזכה איתו בליגת האלופות. מי מהם מאמן טוב יותר?
חוץ מזה, בניטז לא נפרד מהגיבורים סתם. הוא בנה סגל שהוא מאמין בו, ושוב-הגיע לגמר אליפות אירופה והוביל את המועדון לעונה הכי טובה שלו בפרמיירליג מעולם. לא רע.
אני לא מעריץ בניטז או משהו בסגנון, ואני חשוב שיש לו חסרונות-אני לא חושב שג'רארד השתפר במשך ה5 שנים האחרונות מבחינת משחק, רוב שחקני הרכש שלו לא פגעו, וחוץ מפרננדו טורס לא התרחשה בליברפול פריצה אמיתית של כוכב לדרגת מגה סטאר(חוץ מבניון כמובן בארצות הלבנט).

לוינטל 28 בספטמבר 2010

קאטה, כל הכבוד. הסנגוריה הציבורית זקוקה לחבר'ה כמוך.

רפאל 28 בספטמבר 2010

סטוק סיטי קבוצה נחמדה.
היא בובל'ה כזאת שלא מפריעה ומועילה לקצת צחוקים
אז למה לא.

יוסי האדום 28 בספטמבר 2010

בעוונותי הייתי רק פעמיים במשחק באנגליה. פעם אחת הייתי ביציע של אוהדים די שרופים של ווסטהאם בדרבי נגד צ'לסי, כמה מחזורים לסוף, בעונה שבסיומה ווסטהאם ירדו ליגה. ווסטהאם ניצחה 0:1. לא היה משהו.

בפעם השנייה היתה במשחק של ברנטפורד (זה ליד היתרו והיו לי צהריים לשרוף לפני הטיסה). ליגה ראשונה, 10,000 צופים, מגרש בתוך הבתים, בגדים כמו של סטוק. חרא של משחק, חרא של נקניקיות, קהל ששר כל הזמן, נהניתי נורא. מאז אני אוהב במיוחד קבוצות שמשחקות עם פסים אדום לבן.

אז בטח שאני מזדהה עם האהבה שלך לסטוק, ואני מת גם על סנדרלנד. וחוץ מזה, זה כדורגל אנגלי אמיתי, של שחקנים לא טכניים, שרצים מהר 90 דקות ויודעים להרים ולנגוח, לא?

לוינטל 28 בספטמבר 2010

אשכרה.
אין כמו כדורגל ליגות נמוכות, במיוחד באנגליה. בכל מקום זו האינדיקציה הטובה ביותר להכיר את הכדורגל המקומי בצורה הכי נאמנה ומרגשת

Comments closed