משטרת ישראל לא מתפקדת – סיכום המשחק של הפועל

סיכום ההופעה של הפועל מול בנפיקה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

כמוני, לרבים מכם יש שתי קבוצות: אחת בארץ ואחת בחו"ל. אולי זה טבעי – כדי למלא את עולמך אתה זקוק לשני דברים: חומר (כסף) ורוח (נשמה). זה הטבע האנושי, בשביל ללכת צריך שתי רגליים, בשביל לסחוב צריך שתי ידיים, בשביל לראות מושלם צריך שתי עיניים, בשביל לחייך צריך שתי לחיים. עולם דואלי, בינארי שכזה.

ואיזה חיים מוזרים יכול להיות לנו, אוהדים של שתי קבוצות? בשבוע שארסנל מבאסת לך את החיים ומנפצת לך כל תקווה, הפועל מקבלת שבוע מושלם – מכבי מתפוררת, חיפה לא מנצחת אבל מי צריך שמחה לאיד כשיש 0:3 בליגת האלופות וניצחון היסטורי במפעל? אני צוכה ובוחק. חצי פרצוף מחייך, חצי שני דומע. עוד שיעור חשוב של הכדורגל על מורכבות החיים…

***

שוד מתוכנן היטב. הרבה טענות יש לאזרחים כלפי תפקוד המשטרה. הערב הבנתי למה. במשך 90 דקות התנהל לו שוד ביפו ולאור זרקורים. רבבה וחצי של עדי ראיה. ואיפה היו בזמן הזה שוטרי מחוז תל אביב? איקס, מיקס, ברינקס.

עכשיו ברצינות: כדורגל הוא משחק של ניצול מצבים. איט'ס אבאוט טייקינג יור צ'אנסס. בנפיקה הייתה באחד הימים האלה שאתה יודע שכל ההמחצות האלה זה משהו למעלה. לא יעזור שום דבר, בסוף הם ייעקצו וינוצחו.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 באופן מסורתי לקבוצות פורטוגליות הולך קשה נגד יריבות איטלקיות שמחזיקות בכדור 25-30 אחוז מהזמן בכדור, עוקצות פעם או פעמיים וסוגרות עניין. גם הפועל הכישה היום בגדול, שוב ושוב.

שבע בום? 18 בום!!! 18 קרנות לבנפיקה לא הניבו כלום עד שהגיעה הקרן הראשונה של הפועל והביאה גול. קרן היסוד. ולך תבנה מדינה.

אבל עם יד על הלב – למרות האושר מהתוצאת – ואין מה לעשות, התוצאה היא הקובעת – לא אהבתי את הנרפות של שחקני הפועל שגרמו להם לאבד המון כדורים קרוב לשער ומנעה מהקבוצה יציאה מהירה מהגנה להתקפה. יחד עם זאת יש לזכור שאניימה לא נזקק להצלות ולמעשה שי אבוטבול הציל יותר כדורים ממנו. ולא פחות חשוב – קבוצה ישראלית עשתה בית ספר ליריבה בכדורים חופשיים בשני צידי המגרש. כבוד.

***

לא איכות אלא שלמות. הפער האיכותי בין הקבוצות בלט לעניין לכל אורך המשחק. בנפיקה קבוצה טובה עם שחקנים מאוד מוכשרים שעולים בהמון על הפועל. רק מה שיש לפאבלו איימאר (תענוג! רק בשבילו שווה לקנות כרטיס) בציפורן זה יותר כישרון מכל מה שיש בארץ הקודש. מצד שני שלוש הערות:

א. מה שיפה בכדורגל, בניגוד לענפים אחרים, זה שהקבוצה האיכותית יותר לא בהכרח מנצחת. יש משקל מכריע למוכנות, ריכוז, חדות, נחישות ואמונה. 

ב. אמרה ישנה – נדמה לי של יוהאן קרויף – גורסת ש'את עוצמתה של קבוצה בוחנים לפי השחקן הכי חלש שלה'. אז בהפועל אמנם רוב השחקנים לא היו בשיאם, אבל אף אחד לא היה נוראי. בבנפיקה אלאן קארדק הוא קטסטרופה, מחמיצן נוראי ופשוט לא מספק את הסחורה. אוהדי הקבוצה מתחרפנים ממנו. ופאביו קואנטראו המגן שתורם נהדר בהתקפה אבל בהגנה לא מגלה יציבות, נתן את משחקו החלש ביותר במועדון, כך לדברי קולגה פורטוגלית.

ג. בנפיקה מועדון פאר בעברו אבל גם אייאקס מועדון פאר בעברו שלא שווה הרבה היום. אלופת פורטוגל היוצאת הפסידה 7 מ-8 משחקי החוץ האחרונים שלה בצ'מפיונס, לא כבשה העונה בכל משחקי החוץ שלה (אפילו ז'ילינה ובורסאספור כבשו), ובכלל מדובר בקבוצת חוץ מזעזעת שניצחה העונה בחוץ רק שתי קבוצות תחתית בליגה.

אז קצת פרופורציות. עצם הניצחון של הפועל הוא לא סנסציה. התוצאה – 0:3 – היא כן. אם פורטו הייתה מגיעה לכאן, היא הייתה מפרקת את הפועל בצורה שאתם לא יכולים לדמיין. ולמה בעצם לדמיין עכשיו כשהמציאות כה אדומה?

***

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

תופעת זהבי. דוגלאס דה סילבה חזר להיות רמה מעל כולם. פשוט למות עליו, אבל מישהו יכול לפצח את תופעת זהבי? מעולם לא היה שחקן שמציג יכולת כה רעה לצד ווינריות כה עצומה. אלה פערים בלתי ניתנים לגישור בין השוטטות הסתמית, הטעויות והשטויות לבין הידע והיכולת לתפוס בביצים את הרגע שמכריע משחקים גדולים.

יחיד בדורו. יחיד במינו. פורסט גאמפ גירסת בת ים.

***

בנפיקה לסבול. יש ימים ותקופות בהם לא הולך כלום. תראו מה עבר על בנפיקה: ההמראה לישראל ביום שני התעכבה בשלוש שעות והקבוצה נחתה אחרי חצות.

הערב הם היו אחראים לאחד הביזיונות הגדולים של המועדון ואז הם הגיעו לשדה התעופה ונתקעו חזק. ידידה שלי יובל, שהיא האחראית שמלווה קבוצות זרות בישראל, הזהירה את ראשי הקבוצה ואמרה להם: לא תספיקו. תדחו את הטיסה ליום חמישי בבוקר. אבל הנשרים התעקשו לנסוף להמריא אחרי המשחק, למרות שהסבירו להם שלפי החוק אין טיסות יוצאות מנתב"ג בין 1:30 ל-5:00 (בגלל רעש סביבתי).

נחשו מה… הם נתקעו בשדה 4 שעות ונאלצו לאכול מקדונלדס. באמת רחמים.  

***

אפשר להתחיל לסכם את הקמפיין של הפועל: הצלחה. הושג ניצחון, לא נרשמו ביזיונות, קבוצות דרג רביעי אחרות  – בוודאי אלה שרשמו הופעות בכורה במפעל – התרסקו. אבל הכי חשוב – אנשי הפועל קיבלו מושג שהמפעל גדול עלינו (עדיין).

אחרי ההגרלה הציפיות של ראשי המועדון, השחקנים וחלק מהאוהדים היו הזויות לחלוטין. הן לא הבינו מול מי הולכים לשחק וכמה הם לא בתמונה. הכי טוב ללמוד מטעות שלך שאתה לא נענש עליה בצורה כואבת מדי. ועכשיו הכי חשוב – לא להתבזות בליון. להשאיר טעם טוב כמו הבראוניז שחיכו לנו במסיבת העיתונאים.

***

לקחתי שלושה חברים-קולגות מפורטוגל לטיול בירושלים. עשיתי את הטריק הזה של לקחת אורחים נוצרים לויה דולורוזה ולכנסיית הקבר. זה בדרך כלל עובד בלי בעיה, כישוף ממש. הם מתרגשים עמוקות ומבחינתם זו חוויה על חושית ובלתי נשכחת. אממה – את הפורטוגלים האלה לא עשו באמצע. הם לא דתיים, רק אחד מהם עם זיקה יחסית לדת. 

טוב, בכל מקרה הבאתי אותם לכנסיית הקבר. הראיתי להם: כאן נקבר ישו הראשון, הערב באצטדיון ע"ש האחים בלומפילד אשר ביפו ייקבר ישו השני (שם המשפחה של מאמן בנפיקה – ז'זוש = ישו בפורטוגלית).

צריך לדעת לאהוד קבוצות שעומדות במילה שלך. ואגב, החבר'ה מאוד נהנו בירושלים.

***

עכשיו למנה האחרונה: פגשתי ביומיים של בנפיקה בארץ את הגבר המושלם, נסיך החלומות של כל גבר וגברת. כזה שאי אפשר להוריד ממנו את העיניים. כדורגלן עבר מבריק שכיום בגיל 38 הוא המנהל הספורטיבי של בנפיקה.

רוי קושטה! הוא אחת הסיבות שאני מתכנן נסיעה לפורטוגל בקרוב, לבדוק אם באמת יש סחורה שם ששווה השקעה. שיהיו לנו רק בשורות טובות. 

חתיך אש
הקהילה לא באה
תנועת העבודה

No Comments

IDO 25 בנובמבר 2010

הסרטון השני מלמעלה של משטרת אל איי , ראוי לאוסקר על התסריט, בימוי, עריכה, אפקטים מיוחדים ושחקן המשנה של השנה !!! לא פחות!

ניר לוי 25 בנובמבר 2010

בנפיקה נתנה משחק של קבוצה ישראלית- שליטה, אינספור החמצות, ובסוף לחטוף שני גולים משתי טעויות בהגנה (ועוד מקרן).

ד. ישראל 25 בנובמבר 2010

'את עוצמתה של קבוצה בוחנים לפי השחקן הכי חלש שלה' – כל כך פשוט
אז איך זה שבהפועל עוד לא הפנימו ומחפשים כל הזמן חיזוק לחלק הקדמי?

בליקי 25 בנובמבר 2010

הייתי בטוח שזה אמיתי, עד שראיתי את הניידות ממתינות ברקע…

אביעד 25 בנובמבר 2010

אגב, לי אישית רק חבל שבסיומו של משחק כזה, יוסי אבוקסיס ראה לנכון לחגוג באמצעות הקטנה של קבוצה אחרת. כמה קטן.

צור שפי 25 בנובמבר 2010

אתה לצערי לגמרי צודק, כל ההשוואות המופרכות האלה ממש מיותרות.

יוסי האדום 25 בנובמבר 2010

שום מופרכות ושום נעליים.
בלי קשר – אביעד, כמובן, צודק, כמה קטן. זה אבוקסיס.

לוינטל 25 בנובמבר 2010

צודק במאה אחוז. מצד אחד עצוב, מצד שני מחזיר למציאות – אין דבר מושלם

יוסי האדום 25 בנובמבר 2010

"פורסט גאמפ גירסת בת ים". איך לא חשבתי על זה קודם? :-)

שלו 25 בנובמבר 2010

אנסה להיות הכי אובייקטיבי שאוהד מכבי יכול להיות.

1. הפועל נתנו הופעה מכובדת, אפילו מכובדת מאוד.
2. לא ראיתי את המשחק אתמול (קצת זיפזפתי,אבל לא יותר) אי אפשר לגנוב 3-0.
3. לא האמנתי שהפועל תוכל להוציא מהבית הזה אפילו נקודה.
4. כנראה שאיטליה איבדה את המשתתפת הרביעית לעונת 2012/3.

שמעתי היום את תאומים, האיש והאגדה, ונזכרתי למה שנאתי את הפועל.
גם ברגע הכי מאושר שלו, הוא לא יכול לשמוח באמת, ככה נקי. נטו בגלל שהקבוצה שלו שיחקה וניצחה. האמת חשבתי לעצמי בלילה האם יהיה איזה "עלוב נפש", שלא יצליח שלו לשרבב את מכבי לסיפור. אפילו אבוקסיס (כן זה ששיחק בבית"ר, חתם במכבי ומפחד האוהדים חזר לבית"ר רק כדי לגמור בהפועל) הצליח להתעלות מעט מעל רמתו הרגילה, ולהתייחס רק למכבי הצפונית מחיפה, ולא לזה הצהובה. חשבתי שיהיה זה עמנואל רוזן, טעיתי. לגבי אבוקסיס כמובן הוא טועה, העונה של חיפה הייתה יותר גדולה, היא גם המשיכה באירופה אח"כ, וגם שיחקה נגד קבוצות יותר טובות. אבל ניצחון על בנפיקה הוא ניצחון גדול, 3-0 זה עוד יותר גדול.
כל הכבוד.

אנונימוס 25 בנובמבר 2010

האמת שאם הנצחון אתמול מוכיח משהו, זה דווקא שכן אפשר לגנוב 3-0…

עזי 25 בנובמבר 2010

בדיוק מה שאנונימוס אמר.

תומר חרוב 25 בנובמבר 2010

עזי, קראתי את מה שכתבת היום בהארץ לגבי זה שבלומפילד לא היה מלא וטענת שהמחיר הוא לא פקטור בעניין הזה. מצד אחד אני מסכים שבמדינה עם תרבות כדורגל אין מצב שהמשחק הזה לא סולד אאוט חודש לפני אבל אני אישית רציתי ללכת ולא הלכתי בגלל המחיר. הוצאתי סכומים עצומים על כדורגל(בלי כדורגל וסיגריות הייתי במצב כלכלי טוב יותר היום) אבל הכרטיס הכי זול עמד על 240 ש"ח- לא מצאתי את ההצדקה לזה כלא אוהד הפועל.

אנונימוס 26 בנובמבר 2010

כנ"ל וכמונו עוד רבים אחרים. באמת טענה מצוצה מהאצבע, בטח לאור העובדה שהפועל מילאה את בלומפילד באירופה כמה וכמה פעמים כולל רק העונה מול אקטובה וזלצבורג

שלו 25 בנובמבר 2010

במקום,
שלא יצליח שלו לשרבב את מכבי לסיפור
צ"ל
שלא יצליח שלא לשרבב את מכבי לסיפור
כמובן.

גיא זהר 25 בנובמבר 2010

בנפיקה שלטה ללא עוררין אבל לא הגיעה להרבה מצבים – אולי ארבעה. זה לא מקרה צ'לסי בלונדון. לגבי אבוקסיס – כל מילה מיותרת. אם בכל זאת משווים לקמפיין הראשון של חיפה – אולימפיקוס חלשה משלושת הקבוצות נגדן התמודדה הפועל והמשחק נגד מנצ'סטר היה אכן לא משמעותי. עם זאת, צריך לזכור שחיפה שיחקה בקפריסין. לדעתי חיפה של אז טובה מהפועל של היום. ואוף טופיק, לוינטל זה נכון שאתה מהדרום במקור?

לוינטל 25 בנובמבר 2010

מאיפה אני?
יחסית לתל אביב זה דרום, יחסית לקרית גת זה צפון, יחסית לאשדוד זה מזרח, יחסית לרחובות זה מערב.

נעל קרועה 25 בנובמבר 2010

מברוק להפועל תל אביב
1-מוריניו יכול להרגע,ממשיך דרכו חי וקיים בתל-אביב
2-מה עם גוטמן לווסטהאם,גרנט לתל-אביב?
3-סיכום חלקי של ליגת האלופות
ריאל הכי חזקה,רומסת כל קבוצה,מובילה מהבית הכי קשה בפער עצום,אין פצועים והעתיד נראה וורוד
בארסה-נצחון ראשון בחוץ אחרי 6 משחקים שלא ניצחה בחוץ בליגת האלופות,בקופנהגן התקשתה מאוד מול שמירת הלחץ בכל המגרש ,ולא הצליחה לנצח אתמול תפשו פריארים את פנאתינאיקוס במשבר בחוץ עם מאמן חדש, ליון או אינטר הם הגרלה לא טובה לבארסה בשמינית,יעשו להם צרות בחוץ,אבל בבית בארסה יעברו אותם
לצ"לסי לא צפויות בעיות בשמינית,כנראה עוד חודשים הם יחזרו להרכב מלא
יוניטד,כרגע משחקת רע,עכשיו שרוני חזר וההגנה התיצבה,היא תעבור את שמינית הגמר
ארסנל זה בלוף שיתנפץ
טוטנהם זה בלוף שיתנפץ
ולנסיה בלוף שיתנפץ
מילאן בלוף שיתנפץ
באיירן מינכן בעור חודשים זו לא באיירן של היום
אינטר לא תעוף בקלות בשמינית הגמר
4-הערכה לקלאסיקו,ריאל מנצחת בחוץ 2-0

לוינטל 25 בנובמבר 2010

סיכום שלי: חכו לאמצע פברואר ונתחיל לדבר לפני הדבר האמיתי

לוינטל 25 בנובמבר 2010

בסך הכל אכבזה משלב הבתים. מדהים שכל הבתים גמורים ומוכרעים תיאורטית או מעשית. שום קרב ראש בראש דרמטי במחזור האחרון. מביך למפעל

אביעד 25 בנובמבר 2010

באמת ציפית אחרת?

לוינטל 25 בנובמבר 2010

קצת יותר דרמה

דנידין 25 בנובמבר 2010

עלי מוהר היה נהנה אתמול…שתי הקבוצות שלו שיחקו באותו ערב בצ'מפיונס והקבוצה החזקה מפרקת 3-0 והקבוצה החלשה מפרקת 1-0.

מנחם לס 25 בנובמבר 2010

לוינטל, אתה כותב:

"מה שיפה בכדורגל, בניגוד לענפים אחרים, זה שהקבוצה האיכותית יותר לא בהכרח מנצחת. יש משקל מכריע למוכנות, ריכוז, חדות, נחישות ואמונה"

אבל שכחת להוסיף שישנו עוד גורם בכדורגל, שהוא מכה ואסון למשחק יותר מכל גורם אחר, וקוראים לו מזל. אולי הרבה מהאוהדים הם בנשמה גם מהמרים, ולכן הכדורגל הוא מקום עשר להיות בו. המזל משחק תפקיד יותר גדול בכדורגל מבכל משחק קבוצתי אחר. אני יכול להסביר זאת במונחים של "DEGREES OF FREEDOM" אבל אין לי חשק אפילו להיכנס לזה, כי לא נצא מזה. אז בואו סתם נסתפק בהוספת "מזל" למשחק הזה (שאני מת עליו)

עצמות עצלות 25 בנובמבר 2010

לא מאמין במזל

מנחם לס 25 בנובמבר 2010

אם אתה לא מאמין במזל, אז האם אתה מאמין שהכל ניכתב למפרע למעלה?

אסף 26 בנובמבר 2010

לא מזל ולא מלמעלה.
אלו צירופי מקרים שהגורמים להם רבים מידי ומורכבים מידי בשבילנו.
וכשהקשר בין סיבה לתוצאה הוא לא סטרייט פורוורד, אנחנו קוראים לזה בטעות "מזל".

Comments closed