תיקו זה פיכסה. לקראת ארסנל – צ'לסי

הצפי למשחק באמירויות: תיקו דל

 

בכדורגל, בניגוד לרוב ענפי הספורט, יש את התוצאה הזו של שוויון. אמנם לפעמים זה בהחלט רומנטי ואצילי שאירוע ספורט יכול להסתיים כמו הרבה דברים בחיים – ללא הכרעה ברורה. מחלקים נקודות בין הצדדים, כל צד לוקח מהמשחק דברים טובים יותר ופחות.  אין מפסידים גדולים אבל גם אפילו לא מנצחים קטנים.

הצד השני של המטבע הוא שתיקו מהווה פיתרון דיפלומטי מינימליסטי דוחה. הסכם פשרה קואליציוני מעורר מיצי קיבה. מייצג שאיפות קטנות, ריאלית, נעדרות חזון ומטרה מרחיקת לכת, דחיית הקץ, הקטנת ראש בהיעדר אמונה ותקווה דלה. נקודה היא סימבול לנקודת אור שתחלץ ממשבר או תוציא משהו ותבלום את היריבה.

90 דקות בדרך לתיקו מאכזב זה כמו אקט מיני ארוך ללא שפיכה בסופו. אנטי קליימקס. אז מה למדנו כאן בעצם? רק לשאול שאלות, בלי לקבל תשובות. באסה. בשביל זה שילמנו על הקורס?

***

המשחק בין ארסנל לצ'לסי הוא דוגמה קלאסית לגועל הדיפלומטי הזה. "תיקו לא יהיה רע", מודה ג'ון טרי, קפטן הדאבליסטית שמשחקיה מול ארסנל בשנים האחרונות יותר חד צדדיים ממשחקיה מול כמעט כל קבוצת פרמיירליג אחרת.

אבל צ'לסי במומנטום שלילי, בלי ניצחון כבר חודש וחצי, חמישה משחקי ליגה. שני נצחונות בשמונה משחקים. רוצים לייצב את הספינה, ליישר קו, לעבור את הסערה. בקיצור תיקו נראה להם בסדר. וזה לא ברור כי תיקו היום יהיה ניצחון גדול למנ. יונייטד.

ארסנל מצידה גם תשמח עם תיקו. היא הרי מפסידה כל משחק גדול בשנים האחרונות, עם מנג'ר שפעם היה גאון והיום הוא תמהוני עם הצהרות של חולה אלצהיימר ("אנחנו שווים לצ'לסי, אין לנו מה לקנא בלה בלה בלה"). האנשים השפויים במועדון עדיין לא מעזים לחלום שם על אליפות.

אז אתם יודעים מה? שיהיה תיקו, אבל 2-2 לפחות. שיעשו לנו הצגה כאילו הם רצו לנצח. ננסה להאמין להם שהם זוכרים מהי מטרת המשחק, שצריך להיות הרבה יותר דומה לסקס ומלחמה והרבה פחות לדיפלומטיה. 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הנצחיות האולימפית. על באד גרינספאן
עייף, סחוט, שחוט

No Comments

אביעד 27 בדצמבר 2010

תכל'ס, הבנאדם היחיד שיהיה באמת שמח היום עם תיקו הוא ארסן ונגר.
תיקו יהיה "ההוכחה הניצחת" שלו שארסנל לא מתקפלת במשחקים גדולים ובו בזמן זה ישאיר את ארסנל רחוק מספיק מהמקום הראשון בכדי שהדיבורים על אליפות יישארו בגדר דיבורים ולא יהפכו ללחץ ממשי.
אגב, אני לא באמת מבין את כל השטויות הללו על "ארסנל מפסידה כל משחק גדול בשנים האחרונות". אם אני לא טועה, השנה שעברה הייתה הראשונה זה שנות דור בה ארסנל נכנעת 4 פעמים בליגה לצ'לסי וליונייטד. לטעמי הבעיה של ארסנל (בגדול) היא שהיא לא עושה באמת כל מה שצריך בשביל אליפות. בעונות בהן היא מצליחה נגד צ'לסי ויונייטד היא קורסת מול הקטנות ובעונה שעברה בה היא כמעט ולא פישלה מול הקטנות היא התרסקה מול צ'לסי והיונייטד. תמיד חסר שם הגרוש ללירה.

בוב השקט 27 בדצמבר 2010

אני די בטוח שגם פרגוסון יהיה שמח עם תיקו

שלו 27 בדצמבר 2010

נראה לי שלסר לא כל כך אכפת, הוא כבר יודע לעשות את העבודה לבד.
אבל אם כבר הוא היה רוצה ניצחון של ארסנל.

ניינר 27 בדצמבר 2010

בתור אוהד טוטנהאם, אני מאד אשמח לתיקו

ויכסלפיש 27 בדצמבר 2010

גם מנצ'יני והערבים מדובאי לא יבכו

יוסי מזרחי 27 בדצמבר 2010

יש משחק היום?
מי משחקות?

Avg. Joe 27 בדצמבר 2010

התיקו הוא בין הדברים ההופכים את המשחק הזה לדבר הכי קרוב לחיים עצמם.
אם תשאל את עצמך (כמו נניח במקרה של הפוסט הזה) האם היום בעבודה ניצחת או שמא הפסדת, האם בויכוח עם האשה אתה מנצח או מפסיד, ובכן במרבית הפעמים אינך יודע מהי התשובה.
תיקו

לוינטל 27 בדצמבר 2010

תיקו הוא אלגוריה לבלבול בחיינו. יש בו קסם, אבל יש פעמים שתיקו טוב לשתי הקבוצות ואתה יודע שהוא יגיע ואז הוא מגעיל

נעל קרועה 27 בדצמבר 2010

1-הבלוף של 5 הגדולות באנגליה התפוצץ מזמן,יש שתים אולי שלושה,את זה נראה כבר היום
2-אין כוח לראות יותר את הפרצוף הארוך של וונגר,כאשר הוא מפסיד שוב מול צ"לסי או יוניטד,אבל תכלס אין ברירה,נצחון של ארסנל ירסק את הליגה
3-אני מצפה מארסנל לעלות פתוח,להפעיל לחץ ,ולספוג שער או שתים מדרוגבה ,כל דבר אחר יפתיע אותי
4-ושוב קריאה נרגשת לאנג"לוטי,אל תעלה לשחק שוב עם 9 שחקנים,קאלו ורמירז חייבים לפתוח על הספסל ,עדיף מישהו מהנוער על 2 האפסים

שלו 27 בדצמבר 2010

עמית, אחד המשחקים הראשונים שראיתי באולימפיקו היה רומא-נאפולי לפני 4 עונות ונגמר 4-4, היה כיף גדול.
נושא קצת שונה הוא חלון העברות שכבר הרבה שנים מכעיס אותי. אני חושב שקבוצה שמתחילה את השנה צריכה גם לסיים אותה.
לא יכול להיות שפתאום באמצע השנה בגלל כסף קבוצות מוכרות את השחקנים שלהם, לטובת קבוצות עשירות.
זה הזכיר לי למה אני שונא את מכבי פ"ת ובעליה.
שבליגה של 16 קבוצות, פעם מזמן פתיחה טובה של השנה אפשרה להם לשחרר את הזרים עשרה מחזורים לפני הסוף ולאבד עניין בליגה.
זה מעצבן, זה הורס כל חלקה טובה, הרבה פעמים זה גם לא עובד, העניין של להביא שחקן באמצע העונה.

אביאל 27 בדצמבר 2010

יוסי יוסי יוסי, לא צריך להגזים ולהתרברב ידידי, התקופה הגרועה של יונייטד עוד תגיע העונה.

ראיתי עכשיו שאנלקה פצוע ולמרות שאני סולד ממנו לרוב, אני חושב שהפיזיות שלו היא חשובה מול ההגנה של ארסנל, נקווה שקאלו יפסיק להחמיץ ויעשה את שלו היום.
סוף סוף לאמפרד בהרכב, נקווה שהוא יחזור במלוא כוחו, כי הוא יכול לעשות את ההבדל.

שלו 27 בדצמבר 2010

אביאל רק יצאנו מתקופה רעה אז עוד אחת?

Comments closed