סיכום 2010 – דמות השנה בספורט

איש השנה שלי בספורט הוא לא איש, ואפילו לא סוס

 

בפראפרזה על הפרסומת של לברון ג'יימס: "מה עליי לעשות? האם עליי לבחור ברפאל נדאל לאיש השנה בספורט? או שעליי לבחור בצ'אבי, באינייסטה, בדייויד רודישה או במאני פקאיו? מה עליי לעשות? האם עליי לבחור בלאו מסי, בדרו בריז, בסבסטיאן פטל, בדייגו פורלאן, בווסלי סניידר, בקובי בראיינט, בקים יו נא או בנמרוד משיח? אולי לבחור בסוסה זניאטה? מה עליי לעשות?  האם לבחור במי שאתם רוצים שאבחר?"

אז איש השנה בספורט שלי הוא לא איש. זהו… פול, פול התמנון, דר קראקה, אל פולפו, דה אוקטופוס, איל פולפו, ז'אנג יו, לה פולפ, ואסמינוג, או פולבו, טאקו, אל-אחטאבוט, בלאקפיסק, אחטאפוט (תמנון ב-13 שפות).

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הפני של הרכיכה הימית הזו – חיה מסורבלת ואנטי אתלטית – מייצגים את פני הספורט ב-2010. זו הייתה שנה מבלבלת בספורט (הנה לינק לכתבה שלי בנושא). או כמו שיאיר לפיד היה מסכם:

"זו הייתה שנה בה ספרד טענה שהיא משחקת כמו ברצלונה כשבפועל היא הפכה לאלופה הכי משעממת בהיסטוריה עם 8 שערי זכות; זו הייתה שנה בה מונדיאל נהדר נערך בדרום אפריקה ובשיאו גמר מאכזב; זו הייתה שנה  בה הכוכבים קיבלו את כל הזרקורים ומצד שני התרסקו על הבמה הגדולה בעולם – המונדיאל; זו הייתה שנה בה רפאל נדאל היה בין הכוכבים הבודדים בספורט יחידני שנתן שנה גדולה; זו הייתה שנה בארסה שיחקה ענק ואינטר עשתה היסטוריה; זו הייתה שנה בה לא היו רגעי שיא מרגשים באתלטיקה ושחייה ועדיין דייויד רודישה וריאן לוכטה עשו דברים ענקים; זו הייתה שנה בה פרשנים תמוהים פסקו שקובי בראיינט לקח אליפות לבד, בזמן שהוא שיחק בקבוצה מעולה, כשלצידו פאו גאסול – אחד מ-15 השחקנים הטובים בעולם; זו הייתה שנה בה ספרד שלטה לפני שהתפרצו שתי פרשיות חומרים אסורים במדינה."

לכן דמות השנה בספורט הוא פול התמנון. חובבי הספורט חיפשו מורה נבוכים, ומצאו אותו ברכיכה ימית דלת השראה אך טעימה. פול הוכיח סופית שחובבי הספורט הם באמת אנשים לא שפויים שירדו מהפסים. חבר'ה, איבדנו את זה לגמרי. בריאות נפשית זה לא החלק החזק שלנו.

מצד שני – פול התמנון עדיף על כל הרבנים ושאר משיחי השקר. לפחות הייתה בו חינניות, הוא לא היה מתיימר ובעיקר לא היינו צריכים לשמוע אותו. מברוכ פול. תנצב"ה.

נ.ב – מי בא לקבל את הפרס מטעם המשפחה?  

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

***

והנה שיר נהדר לסוף השבוע שהלחין יוני רכטר, כתב דן מינסטר ושר גידי גוב בתקליטו הראשון. 'שיר התעוררות' הנהדר:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

כהן יש רק אחד
לא סיכום שנה

No Comments

דניאל 31 בדצמבר 2010

לוינטל – מעולה. ואחלה שיר.

סימנטוב 31 בדצמבר 2010

זו היתה שנה בה הושק איצטדיון דה באזר

ניינר 31 בדצמבר 2010

זו היתה השנה בה דרו בריס, ספורטאי ענק, לקח את הסופרבול על הראש של מאנינג ותרם לשיקום עיר הרוסה יותר מכל . מעניין על מי היה התמנון מהמר לפני המשחק. יש לי הרושם שהיה הולך על הקולטס.

D! 31 בדצמבר 2010

לפחות הייתה בו חינניות, הוא לא היה מתיימר ובעיקר לא היינו צריכים לשמוע אותו.

ענק – שנה טובה

אלכס 31 בדצמבר 2010

אם ה "אזמינוב" זה ברוסית, אז זה לא נכון
אומרים "ואסמינוג"

לוינטל 31 בדצמבר 2010

תודה, אלכס

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 31 בדצמבר 2010

להיות ישראלי היום זה לשיר "נפש יהודי הומיה" אבל לסכם את השנה ב-31 בדצמבר.
להיות יהודי זה לשמוח כשחיה טמאה הופכת לגיבורת הספורט, ולהיעצב כשהורגים אותה. כי נפש היהודי בכל זאת הומיה.
כשאבא שלי היה ילד על גדות הדנובה, הגויים היו זורקים תמנונים על יהודים כדי לראות מי מהם יוסגר ראשון לנאצים. אבא שלי התחמק מאחד התמנונים, זרה פפריקה בעיניו ונמלט. להיות יהודי זה גם לפעמים להימלט.
להיות ישראלי היום זה לקוות שאחד מילדי העובדים הזרים ייקח את אליפות ישראל, נאמר במרתון. ונראה את אלי ישי לא נותן לו אזרחות, ונראה את שרת החינוך לא קופצת לפודיום שלו באולימפיאדה. ושרה איתו "נפש יהודי הומיה".
להיות יהודי זה לרחם על השכבות החלשות. לקרוא עיתון ולא להאמין. שככה ימחקו לקבוצה חצי מהנקודות שלה, רגע לפני סוף העונה. זה לא יהודי.

לוינטל 31 בדצמבר 2010

יפה, יאיר לפיד החדש אתה

יואל 31 בדצמבר 2010

באמת מזכיר את יאיר לפיד. תכתוב יותר!

רפאל 31 בדצמבר 2010

להיות יהודי זה להיות בנאדם.
להוריד לקבוצה חצי מהנקודות זה לנסות לעבוד עלינו בעיניים שיותר מעניין למרות שבעצם אין לאף קבוצה חדשה שום סיכוי להתחרות על האליפות.
להתנגד לקיזוז הנקודות הוא לגיטימי. להתנגד על בסיס מוסרי הוא טיפשות.

לוינטל 31 בדצמבר 2010

תודה,
שנה טובה לכולכם

רפאל 31 בדצמבר 2010

זו הייתה השנה ששיד פרש מכדורסל.
כל השאר אנקדוטות.

ערן קאלימי 1 בינואר 2011

אולי הוא עוד יחזור השנה.

אסף THE KOP 31 בדצמבר 2010

שאלה למומחים – מי עדיף יותר, פול התמנון או המשיח רבין ?

נעל קרועה 31 בדצמבר 2010

1-איש השנה בכדורגל הוא ללא ספק "המיוחד" מוריניו,זה שזכה בכל השנה,ובסוף השנה הובס בצורה מחפירה
2-אין בעולם וויכוח,שמוריניו המאמן הכי טוב שהיה פה ב 25 שנה האחרונות
3-תחילת השנה מעידה גם על קריסת הליגה האנגלית מבחינת היכולת,כל כך עצוב המצב בליגה,כאשר המובילה לא מסוגלת לנצח את קבוצות התחתית בחוץ,אכן עצוב לראות
4-השנה היא שנת ההתחברות של של הסיטי,פתאום היא קבוצה מפחידה,כסף זה דבר חשוב בכדורגל
5-בולטת מאוד האיכות של המובילות מספרד,ריאל שעלתה מהבית הכי קשה בליגת האלופות בהפרש ניכר,הובסה על ידי בארסה בקלות ,למרות שכל דבר יכול לקרוא ב 2 משחקי כדורגל בליגת האלופות ,הליגה הספרדית מובילה את הכדורגל האירופי השנה
6-השנה הוכח סופית שארסן וונגר הוא הרעל אשר מחסל את הסיכוי של ארסנל ,לזכות במשהו בליגה או באירופה

אביעד 1 בינואר 2011

1. לא נכון.
2. לא נכון.
3. לא נכון.
4. לא נכון.
5. לא נכון.
6. לא נכון.
אני מצטער מראש על העצלנות. לא היה לי כוח להסביר לך את הטעויות שלך. כנראה גם בגלל שאתה לא תבין…

Comments closed