לאו מסי שחקן השנה בצדק. עוד נוקאאוט לספ בלאטר

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ובזמן שבספירות הגבוהות חגגתם לכם עם לאו מסי וחבריו, היה זה ארגנטינאי אחר שאחראי לדבר האמיתי: קרואלי טאון החצי חובבנית מהליגה החמישית באנגליה העיפה בסיבוב השלישי בגביע את דרבי קאונטי משער דרמטי בתוספת הזמן של סרחיו טורס.

והרי מי שבאמת אוהב כדורגל מהשורש, אוהב אותו מהסיבות האלה. ליגות נמוכות, סינדרלות, קרבות בוץ וחגיגות בקהילה.  

ועכשיו לסנסציה השנייה: לפני חודש הדליף 'גאזטה דלו ספורט' הנחשב למקור אמין כי אנדרס אינייסטה זכה ב'כדור הזהב', והנה עבר חודש במהלכו כולם התעסקו בהתנצלות בפני צ'אבי, כשגם בלאטר ופלאטיני סבורים שלצ'אבי מגיע.

 בזמן שכולם חישבו מי יהיה הספרדי השני שזוכה בפרס היוקרתי אחרי לואיס סוארז (1960) ואחרי שכולם הגדירו את 2010 כשנה של ספרד, חולקו הפרסים: מאמן השנה ז'וזה מוריניו (פורטוגל), מאמנת השנה סילביה נייד (גרמניה), שחקנית השנה מארתה האלילית (ברזיל), שער השנה חמיט אלטינטופ (טורקיה).

ואז הגיעה הבחירה לשמה התכנסו כולם בציריך: לאו מסי נראה המום אחרי שאמרו את שמו. מסי זכה כבר להרבה כבוד בקריירה הקצרה שלו, אבל לא היה מוכן לעוד זכייה יוקרתית. נדמה היה שהוא לא הכין עצמו לעלות לבמה ולנאום. השיער לא היה מסודר, המילים יצאו ספונטנית.  

פיפ"א דאגה ששלושת המועמדים לפרס הבאלון ד'אור יוצגו במצגת וירטואלית בעיקר עם מדי הנבחרות שלהם (ספרד וארגנטינה), עד שהיה אפשר לשכוח שהם משחקים גם במסגרת קבוצה כלשהי. אז זהו, הניצחון של מסי על צ'אבינייסטה הוא הניצחון של הקבוצות על הנבחרות.

להזכירכם בשנת מונדיאל היה נהוג לבחור כדורגלן מצטיין מהטורניר. מסי זה אותו אחד שכבש אפס שערים במונדיאל והדבר היחיד שעשה ב-4:0 מול גרמניה ברבע הגמר היה לבכות בחדר ההלבשה. ועוד משהו: מסי הודח בחצי גמר ליגת האלופות והתואר היחיד בו זכה בעונה היה אליפות ספרד. דידייה דרוגבה למשל הוביל את צ'לסי לדאבל.

אבל לאו מסי כבש 60 שערים בשנת 2010. צ'אבי ומסי ביחד כבשו רבע מהכמות. נכון, הם לא סקוררים, אבל כדורגל הוא בראש ובראשונה משחק של גולים. מסי נתן הצגות גדולות וגם זכה שוב בתואר מלך השערים של ליגת האלופות ולה ליגה. אז אם מדברים על פרס אישי – והרי מדברים על פרס אישי – מסי הוא בחירה ראויה.

***

אני שמח על הבחירה. שלא תבינו לא נכון, הגיע לצ'אבי. אני פשוט מתעב כדורגל נבחרות. זה נהיה כל כך פרימיטיבי וזה פשוט לא רציני להשוות בין כדורגל נבחרות לקבוצות.

תחשבו שז'וזה מוריניו ופפ גווארדיולה צריכים להתמודד מול ויסנטה דל בוסקה על תואר מאמן השנה – הרי זה מגוחך. מה כבר דל בוסקה עשה? לקח שחקנים טובים מהקבוצה המוכשרת בעולם והעמיד אותם על המגרש שבעה משחקים? איך אפשר בכלל להשוות את זה לעבודה יומיומית קשה, מלחיצה ותובענית של מאמן קבוצה?

***

וכמה דברים שצרמו לי בבחירות: דייגו פורלאן ראוי להיות בנבחרת השנה, בוודאי לפני דויד וייה. גם אריאן רובן, דייגו מיליטו ובסטיאן שוויינשטייגר ראויים. ומה עם פרס כלשהו לחאבייר סאנטי, אולי הדמות המרגשת של 2010? בכל זאת, זו הייתה השנה של אינטר יותר מאשר של ברצלונה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

שובו של המלך
סיכום שבוע ווילד קארד

No Comments

צור שפי 10 בינואר 2011

לא מסכים. המונדיאל זה לא איזה טורניר זניח אלא אירוע הספורט מספר 1 בעולם. לא צריך להזכיר שהוא מתקיים אחת לארבע שנים ולכן משקלו באותה שנה צריך להיות מכריע. העובדה שבכל אחת משתי הקטגוריות, שחקן ומאמן, זכה המועמד היחיד שאיננו ספרדי בשנה בה הנבחרת הזו לוקחת מונדיאל היא בלתי נתפסת ומריחה כמו חיסול חשבונות קטנוני של המפסידים עם המנצחים. בושה.

צור שפי 10 בינואר 2011

שני נ.ב.ים
1 האיש שלי היה צ'אבי, צר לי עליו.
2 אולי הפוסט הזה עדיין נכתב תחת השפעת המחלה?

לוינטל 11 בינואר 2011

א. כדורגל הנבחרות בירידה לעומת הקבוצות – גם מבחינת רמה אבל במיוחד ברמה השיווקית.
ב. את השחקנים ראוי לשפוט על סמך עונה שלמה. אם הם הסריחו 50 משחקים והיו טובים פחות או יותר 7 משחקים, זה לא מכפר.
ג. הזכייה של ספרד הייתה מבישה. זו אלופת העולם הדלה בהיסטוריה עם 8 גולים בטורניר. באמת ראויה לפרסים על כך?
ד. אני מתאושש לאיטי

צור שפי 11 בינואר 2011

לגבי סעיף ג שלך התנהלו כאן ויכוחים ארוכים ככה שלא אפתח הכל מחדש ורק אסתפק בקביעה שלמרות בצורת ההבקעות ספרד היתה בבירור הנבחרת הטובה בטורניר וגילתה עליונות על יריבותיה בכל המשחקים.

נעל קרועה 10 בינואר 2011

קודם כל לגבי דל בוסקה,בכל שנה אחרת הוא היה צריך לזכות,הרי הוא עשה משהו בקריירה שלו(דרים טיים)אליפות אירופה,אליפות העולם,למזלו הביש מוריניו שבר את כל השיאים האפשרים למאמן השנה,ובכלל

למרות הפרסים למסי והשערים,רק אם יוביל את ארגנטינה לאליפות העולם בברזיל,נתחיל להשוות למראדונה האיום
או שיקח עם אלמריה את אליפות ספרד,אז נדבר

לוינטל 11 בינואר 2011

בדיוק!

d-d 10 בינואר 2011

הנתונים מספרים על 74 שערים למסי ב 73 משחקים רשמיים ב 2010. אם זה לא שווה את תואר שחקן השנה בעולם.. כלום לא. ואלוהים יודע שהייתי מת שאינייסטה או צ׳אבי המהנדסים, הקוסמים, המרהיבים, המפעל חיים יזכו. אך זה פשוט היה פשע שמסי ייתן עוד עונה חסרת היגיון והזויה ברמה כזאת ועדיין לא יזכה. 

אביאל 10 בינואר 2011

כמה דברים, קודם כל נתחיל בעובדה הפשוטה שמאוד קל להיות חלוץ או שחקן אגף טכני שיש לך את צ'אבי ואנייסטה, מסי שחקן גדול, אבל אני בספק אם היה נותן עונה כזאת בקבוצה טיפה שונה, ראינו בארגנטינה, שם גם כן יש שחקנים מעולים שהוא נכשל ובגדול.

המונדיאל היא הזירה השניה בחשיבותה היום, אחרי ליגת האלופות, שם הוא עף בחצי הגמר. מול אינטר הוא נעלם לחלוטין (בדיוק כמו נגד צ'לסי שנה קודם).

בקיצור, פיפ"א הרסה את הפרס לחלוטין, צ'אבי וסניידר היו אלה שהובילו את הקבוצות שלהם ובעיקר את הנבחרות שלהן לשיא השיאים.

d-d – כמו שכתבתי, במונדיאל המספר שלו עומד על אפס.

ולא חסרה ביקורת גם על הבחירה בקסיאס, בזה שלא בחרו מגן ימני (איבנוביץ' לדוגמא ?), דויוד וייה ? זאת בדיחה אמיתית, אני מוכן להתערב שאם הוא לא היה נרכש ע"י ברצלונה הוא יכול לשכוח מלהיות במעמד, רוני ודרוגבה כחלוצים נתנו עונה טובה בהרבה. מה עם בוסקטס ? שווינשטייגר ? מולר ?

בקיצור בושה.

תומר חרוב 10 בינואר 2011

למסי הייתה עונה נהדרת אבל הוא לא הצליח לזכות בתואר החשוב ביותר של השנה, הבאלון דה בלוג, ולכן הוא לא ראוי לדעתי.

לוינטל 11 בינואר 2011

זאת חרף תמיכת בעל הבאלון ד'בלוג!

אזי 11 בינואר 2011

לא מסכים שהוא היה צריך לזכות
אתה אומר שקבוצה עדיפה על נבחרת בהחלטה. אבל צ'אבינייסטה הצליחו גם וגם.
מסי נכשל בנבחרת, מה שרק מראה כמה גדול החלק שלהם בלהפוך אותו למה שהוא.
אם נתעלם מתואר מלך השערים בספרד,
הוא לקח אליפות בליגה הכי לא תחרותית בעולם ולא הצליח לא בצ'מפיונס ולא במונדיאל…
אני בקושי מבין איך הוא היה מועמד בכלל…
שמישהו ינסה למכור לי שאם שחקן ישראלי היה כובש 60 שערים הוא היה מועמד.
אני חושב שהמועמדים היו צריכים להיות צ'אבי אינייסטה וסניידר, בשיקלול הליגה, הגביע, הצ'מפיונס והמונדיאל. ולא רק על פי זה שהוא מלך שערים..

אזי 11 בינואר 2011

(וגם בחרתי גם את צ'אבי וגם את אינייסטה כי נורא קשה להחליט בין שניהם.. וכי אין לי אף מועמד אחר בראש אולי מישהו מבאירן)

עזי 11 בינואר 2011

70 אחוזז מקוראי המארקה ו-71 אחוז מקוראי האס חושבים שהבחירה לא ראויה. 57 אחוזמקוראי האל מונדו דפורטיבו חושבים שהיה מגיע לצ'אבי – גם אני חושב כך.
אבל עמית יקירי, החמצת את הנקודה. פיפ"א השתלטה על בחירה יוקרתית והפכה אותה לריאליטי נמוך. בין העיתונאים סניידר זכה למקום ראשון, מסי רק רביעי. אצל הקפטנים והמאמנים זה היה הפוך. זה לא נוקא אאוט לבלאטר, אם כבר זו הבדיחה של בלאטר על חשבוננו. ספרד וצ'אבי ואינייסטה כבר זכו בדבר החשוב באמת, אבל מסי הכי פופולארי בעולם, זה כל הסיפור. שלא לדבר על דברים הזויים כמו תשעה מהליגה הספרדית ב-11 או בחירת צ'אבי אלונסו למשל לפני רובן, אוזיך, מולר או מייקון.
יחי הבלון ד'בלוג!

לוינטל 11 בינואר 2011

אילו זה היה כל כך חשוב, זו הייתה שערורייה.
עזי, בקלארין בטח מסי מקדים את צ'אבי ואינייסטה. הלאומיות היא עניין רגיש כאן.
הכי עיצבן אותי שפיפ"א הורידה את קטעי האופרה הנהדרים שליוו את הטקס תמיד

sui 11 בינואר 2011

קצת מעלימים עין מפורלאן .. הוביל כמעט לבד את נבחרתו לחצי גמר… (סוארז והיד והפנדלים נושא נפרד לדעתי) ואת קבוצתו אתלטיקו מדריד לנצחון בליגה האירופית וסופרקאפ אירופי (ניצחו את אינטר 2-0)

אבל לפי שיטת אזי (שקלול ליגה,גביע,אלופות,אירופית,מונדיאל)התחרות לפרס היא בין אינייסטה (הוא לפני צ'אבי רק בגלל הגול בגמר המונדיאל)
לקח אליפות+גביע(סופר קאפ ספרדי) עם קבוצתו וגביע מונידאל עם נבחרתו. 42 הופעות וגול אחד בברסה. 2 גולים במונדיאל.
(צ'אבי עם 53 הופעות ו7 גולים. אפס גולים במונדיאל.)

לבין סניידר שלקח 4 גביעים שונים (אליפות,אלופות,גביע מקומי,גביע עולמי לקבוצות) עם אינטר ב2010 והוביל את נבחרתו לגמר המונדיאל.
41 הופעות ו8 גולים באינטר. 5 גולים במונדיאל.

לדעתי סניידר הוא המנצח.

כל הנתונים הם מעונתשנת 20092010 . חבל שאין רשימת אסיסיטים. לדוגמא מסירות שהובילו לשער מיידי .כלומר הנגיעהבעיטה הראשונה בכדור לאחר המסירה הייתה לכיוון השער והכדור נכנס.

sui 11 בינואר 2011

נ.ב. הסיבה היחידה להתעלמות ממסי היא ההופעה שלו במונדיאל.
מצד אחד זה מעיד שאולי הוא לא באמת כזה שחקן ענק (למרות 47 גולים ב53 הופעות ב2010 בברסה) אבל במקרה הספציפי של ארגנטינה במונדיאל הנוכחי – לדעתי זה יותר קשור לקישור האמצע הגרוע (ורון נראה כמו בן 45) ומאמן מחורבן (תסלחו לי ארגניטנאים) שהתעלם מזאנטי וקמביאסו שזכו בליגת האלופות וכמעט גם לא הזמין את דייגו מיליטו (הרשימה בטוח יכולה להמשיך..).

moby 11 בינואר 2011

בו… בו….
צ'אבי סניידר ופורלאן היו טובים יותר, מצליחים יותר וחשובים יותר השנה.

לוינטל 11 בינואר 2011

אני שמח לעורר תגובות בוז. זו הייתה מטרתי. אני לא באמת תומך במסי. עשיתי לכם תרגיל. אני שמח להתקוממות.
מסי אצלי מקום 4 אחרי פורלאן, צ'אבי וסניידר

אזי 11 בינואר 2011

באמת? בלי סניידר?

Mr. Kate 11 בינואר 2011

דבר ראשון, למסי 60 שערים(בדיוק!) בשנת 2010 הקלנדרית, אבל אני חושב שיותר הגיוני להתייחס ל49 ב2009/10.
אבל חשוב לזכור איפה הובקעו רוב השערים הללו, בליגה הספרדית. שזו ליגה בה ברצלונה כובשת מתי ואיפה שהיא רוצה(ולא רק היא, גם ריאל מדריד) והיום יש בה שני שחקנים עם ממוצע של יותר משער למשחק. שנה שעברה היו 3 עם 25 שערים+. כנראה שבשביל הקבוצות הגדולות(ברסה ריאל) זה יותר מידי פשוט להבקיע.
בליגת האלופות 8 שערים וזה נהדר. רק על הרביעייה מול ארסנל מותר לתת לו מועמדות.
השאלה בכדורגל, וגם בחיים, היא לא רק מה עושים אלא גם איפה ובאיזה הקשר. איזה מנהל היית מעדיף, אחד שעובד ביסודיות ונשנק ברגע האמת או מישהו שבשבוע החשוב ביותר של החברה שלך(נניח כנס CES) מתקתק עיניים וסוחף אותך לחוזי ענק. אני בטוח שאת השני. להגיד על המונדיאל שהוא במגמת ירידה זה פשוט בולשיט. נכון, אוהדי כדורגל "אמיתיים" יכולים להגיד בצדק שהרמה שם נמוכה יותר, אבל הוא מגיע לחתך רחב הרבה יותר אפילו מגמר ליגת האלופות. חשוב לדעת לזהור גם שם, ולעניות דעתי, גם חשוב יותר.

האח של שווינשטייגר 11 בינואר 2011

זו לא בחירה של ועדת מלוכלכים משומנים מלאי אינטרסים, אינטריגות ופוליטיקות. זו בחירה של ה-מ-ו-ן אנשים, כולם בעסק, כולם מבינים משו בכדורגל, ואם כל אחד מכם יישב עם עצמו ויישאל – מיהו השחקן הטוב בעולם בשנת 2010 – אז יש שתי תשובות אפשריות: מסי או צ'אבי.
מסי זו בחירה אישית נכונה. וצ'אבי זו בחירה קבוצתית נכונה. אישית, אני בדעה שצ'אבי היה עדיף, הגיוני וטבעי יותר (וגם כולם היו מרוויחים מזה), אבל מי יכול להגיד שמסי לא הכדורגלן הכי טוב בעולם??
ולגבי המונדיאל – הרי כדורגל זה משחק של ילדים (בעיקר נכון לגבי מסי), וכשהילד לא מרגיש "בבית", כשלא נותנים לו את התחושה המתאימה (בעיקר כשיש לו מאמן ליצן מבחינה הגנתית, כלומר שאין כיסוי וסיכוי כשלא הולך התקפית) אז גם הכדורגלן-ילד המוכשר ביותר סובל מחוסר חשק ונעלם.
וטוב שלא קרה למסי מה שקרה לרונאלדיניו לפניו…
הוא חזר לקבוצה, קיבל חיבוק מהבית, וחזר לעצמו – וגם קיבל את הבונוס אתמול.
אז גם הרווחנו…

נ.ב. אינייסטה קיבל את המקום על הפודיום בגלל המחווה של אחרי השער, לא רק בגלל השער עצמו.

דודו 11 בינואר 2011

הסגידה למסי שוברת שיאים חדשים. זו פשוט בושה שבעונה שבה לא הוביל את ארגנטינה לכלום ועף בחצי גמר ליגת האלופות, לא מגיע למסי, למרות שהוא הכי מוכשר בעולם, לזכות. זה לא תואר השחקן הכי מוכשר זה תואר לשחקן שעשה הכי הרבה השנה ותארים חייבים להיות פה פקטור משמעותי.
קחו את מסי בלי צ'אבינייסטה ותקבלו נבחרת בינונית (למרות המון כשרון מסביב) שעושה במכנסיים מול הגרמנים. מי שמשווה אותו למרדונה, שיסתכל עם איזה שחקנים מסביבו לקח מראדונה מונדיאל והגיע עוד פעם לגמר במונדיאל שאחרי זה. לא היה לידו כמעט אף כוכב ברמה עולמית, במיוחד ב- 1986. לעומת זאת, קחו את צ'אבינייסטה בלי מסי ומה קיבלתם, אלופת העולם. תעשו לבד את החישוב.
ואני עדיין חושב שהשנה הגיע לסניידר קודם כל (ואם לא הוא, אז צ'אבי, בלי תחרות)

אביעד 11 בינואר 2011

הזוכה של פיפ"א ב-2007 היה קאקא. מילאן לא זכתה בתארים מקומיים ודי הסריחה בליגה, אבל קאקא נתן 10 גולים ב-9 משחקים בצ'מפיונס ליג וסחב את מילאן לזכייה ועל כן נבחר לשחקן השנה. רונאלדו באותה שנה סחב את היונייטד לאליפות, גמר גביע אנגלי וחצי גמר הצ'מפיונס. הוא כבש 23 שערים. אבל זה לא הספיק כי הזוכה נקבע לפי הצ'מפיונס.
המגמה הזאת, של הסתמכות על המצפעל המרכזי, בד"כ מתחזקת בשנת מונדיאל (ע"ע קנאברו ב-2006).
אז מסי לא זכה בצ'מפיונס (ודי נשנק ברגעי האמת) ולא רשם הישג משמעותי במונדיאל (ודי נשנק ברגעי האמת).
1. מסי כבש ב-2010 60 שערים. לא יודע כמה רונאלדו כבש, אבל לא בהרבה פחות (מאז שהצטרף לריאל יש לו 63). אז למה הוא לא בשלישייה הסופית? כי ריאל לא זכתה בתארים? הרי אם תארים היו רלבנטיים, מסי לא היה מועמד אלא סניידר.
2. אם רונאלדו לא כבש הרבה פחות ממסי ובכלל, לא היו הבדלים גדולים (מספרית) בין חוליות ההתקפה של ריאל ובארסה, אז לא הגיוני להניח שההבדל המרכזי בין 2 הקבוצות טמון בהגנה ובקישור? ניקח בחשבון שהבלם המוביל של ריאל אשתקד (פפה) החמיץ את רוב העונה בגלל פציעה וגם אינייסטה פספס חלק לא קטן מהעונה בשל פציעה, אז לא הגיוני לומר שההבדל המרכזי בין 2 הקבוצות הוא צ'אבי?
3. אפשר לומר שלא הוגן להתייחס למשחקים בודדים בעונה של 60+ משחקים. אבל לא נכון יותר לומר שיש משחקים בודדים שחשובים יותר מאחרים? שתפקוד במשחקים הגדולים הוא חלק לא קטן בבחינה של מיהו השחקן הטוב בעולם בשנה מסויימת? כי בפקטור הזה, מסי לא בטופ 10. הוא לא היה קיים על המגרש בחצי גמר האלופות וברבע גמר המונדיאל. אני לא חושב שאפשר לבוא בהאשמה דומה לצ'אבי.
4. אם הקריטריון המרכזי לבחירה של מסי הוא שהוא כבש המון גולים, אז אני לא מבין למה רונאלדו/דרוגבה או לואיס סוארז לא בשלישיה הראשונה.
כשהוכרזו 3 המועמדים הסופיים, חשבתי שזו בדיחה. שהרשימה היא פאשלה נוראית. חשבתי שרק דבר אחד יציל את הפארסה הזאת וזוהי בחירה במועמד הראוי מבין ה-3 והוא צ'אבי. זה לא קרה.
הבחיה הזאת היא פארסה. מבין 23 המועמדים שנבחרו בהשפעת המונדיאל, הזוכה הוא שחקן שלא היה מי יודע מה במונדיאל, שהיה נוראי ברוב משחקי ההכרעה של קבוצתו וממש לא בטוח שהיה בכלל השחקן הכי טוב בקבוצתו. פארסה.

בני תבורי 11 בינואר 2011

מסי, צ'אבי, לא ממש משנה. העיקר לא כ. רונאלדו.

כפיר 11 בינואר 2011

לוינטל,
יש כאן בזיונות בבחירה של מסי. הראשונה היא שסניידר היה צריך להיות בין שלושת האחרונים וגם לקחת. אם לא הוא אז צ'אבי. למסי אומנם היתה שנה נהדרת אבל להבקיע 4 מול ארסנל שחסרה כמה שחקנים מובילים בהרכב ועם שני בישולים (ישר לרגל) של סילבסטרה זו לא חוכמה גדולה.
תמיד התעצבנתי שאחרי כל משחק טוב של מסי משווים אותו למראדונה. זה כל כך טיפשי שאחרי צמד שערים (יפים בלי ספק) מול סראגוסה מדברים עליו כגדול ביותר אי פעם. התקשורת הישראלי וערוץ הספורט (קטלוניה) במיטבם. לגבי ההרכב של השנה, לוייה אין מקום ב 11. פורלאן חייב היה להיות שם. עם כל הצער גם רונאלדו לא צריך להיות שם. מיליטו או אוזיל יכולים להחליף אותו בשקט במקום הזה. ואיפה דרגובה? רוני? למפארד ? בזיון שאין נציג לליגה האנגלית

YB 11 בינואר 2011

הבחירה במסי נכונה. צ'אבי לא היה מספיק טוב במונדיאל וגם הוא שייך לבארסה שלא זכתה בצ'מפיונס. אינייסטה לא כבש מספיק שערים (ולדעתי גם היו לו עונות אפילו טובות יותר בעבר. למרות שהייתה לו עונה נהדרת). מסי הוא האיש, למרות שלא זכה בצ'מפיונס או במונדיאל (והיה לו מונדיאל בכלל לא רע). אגב, המונדיאל הוא לגמרי אובר-רייטד בחישובים הללו. הרי ברור כי מדובר בג'מבורי של איכות כדורגל נמוכה ותוצאות שרירותיות בעיקר (הולנד הבינונית ומטה כמעט זכתה בו).
אגב, גם לסניידר מגיעה התחשבות בבלון ד'אור ואולי גם לפורלאן ודרוגבה.
אך בסופו של דבר האיש הנכון נבחר: ליאו מסי, כי בשנתיים האחרונות הוא ללא ספק הכדורגלן הטוב בעולם.

אביעד 11 בינואר 2011

אז צ'אבי לא צריך לזכות כי "לא היה מספיק טוב במונדיאל" ומסי הוא האיש כי המונדיאל אובר רייטד?
הטיעון שלי פשוט: בהנחה שהמונדיאל אובר רייטד, אז סניידר שזכה ב-3 תארים והיה קריטי בהשגת כל התארים הללו, הוא האיש. הוא לא הבקיע הרבה כמו מסי, אבל בוודאי שעשה עבודה הגנתית טובה ממנו (הגנה לא נחשב?) והיה הרבה הרבה יותר טוב ממנו כשהקבוצה שלו נלחצה עם הגב לקיר ונזקקה למושיע. סביר שגם אתה מסכים שיש למונדיאל חשיבות כלשהי, וגם במונדיאל סניידר הביא את נבחרתו רחוק יותר, כבש יותר וזאת עם סגל נחות בהרבה מהסגל של ארגנטינה.
אם נניח שהמונדיאל לא אובר רייטד, אז בנוסף לסניידר, צ'אבי שזכה במונדיאל (והיה בכלל לא רע) וכאמור לא היה פחות טוב ממסי לאורך העונה, גם ראוי לפרס.
ותוספת קטנה: בשנתיים שלוש האחרונות, כריסטיאנו רונאלדו היה ללא ספק אחד משלושת השחקנים הטובים בעולם. למה מבחינתך הוא לא זכאי להתחשבות אצל פיפ"א?

נעל קרועה 11 בינואר 2011

אין ספק שהקביעה החד משמעית ששום שחקן מהליגה האנגלית לא ראוי להיכנס ל 11 השחקנים הטובים בעולם,מצביעה על הפער העצום בין כותבי ומגיבי דה באזר,לשאר העולם השפוי
בקיצור,ליגה אטרקטיבית ומהנה,עם הרבה מתח,ורמה לא משהו
מאוד מזכיר את ליגת לוזון

ישי 11 בינואר 2011

יש טעות קטנה בכתבה "אבל לאו מסי כבש 60 שערים בשנת 2010. צ'אבי ומסי ביחד כבשו רבע מהכמות" צריך להיות צ'אבי ואייניסטה

ישי 11 בינואר 2011

1) זה כמו בפוליטיקה שמספר מפלגות קטנות לא עוברות את אחוז החסימה בגלל הפילוג.
הקולות שחושבים שהמונדיאל יותר חשוב התפלגו בין צ'אבי ואיניייסטה – אם רק אחד מהם היה מעומד אני מאמין שהוא היה זוכה

2) מעניין אם בעיות אגו בעקבות ההצבעה ישפיעו על ברסה

Comments closed