הבונדסליגה חוזרת – כולם נגד דורטמונד

אילו הליגות היו בני אדם והיו להן רגישויות והן יכלו לדבר, איך הייתה נוהגת הבונדסליגה? אולי כמו המורה במנהל עסקים שתלמידיה עשו מיליונים והיא עוד תקועה לה שם, אולי כמו החברה הטובה שפעם ישבה על פסגת ההר וכולם הביטו בו בקנאה ועכשיו הידרדרה קצת במורד ורואה את חבריה קצת גבוהים ממנו. אולי האבא שנתן דוגמה ומופת ועכשיו יכול להסתכל בגאווה על הבנים.

שום דימוי אינו מדויק, הכל 'ליד' – כמו שאומר צדי. אז אני אסביר למה אני מתכוון. הבונדסליגה הייתה הליגה היחידה שסיפקה לנו בשנים האחרונות אלופות מרגשות (וולפסבורג, שאלקה) ומרוצי אליפות צמודים שכללו שלוש-ארבע קבוצות (לצד שנים של שליטה בווארית צפויה, יש להודות).

בזמן הזה ברסה וריאל חלקו ביניהן עונות חד צדדיות, מנצ'סטר יונייטד וצ'לסי לרוב עשו אותו דבר, אינטר לקחה אליפות בשיגרה, ליון קרעה את צרפת, לפני שבורדו ומארסיי עצרו אותה. והנה העונה – בכל הליגות יש תחרות צמודה אחרי חצי עונה. ורק בבונדסליגה נוקאאוט. נכון שזה לפחות יפה ומרענן שיש הפתעה – דורטמונד היא זו שקורעת את הליגה, איבדה רק 8 נק' בחצי עונה, יש לה פער של 10 נק' מהרודפות אחריה ו-14 נק' מבאיירן מינכן. אף אחד לא ציפה שדורטמונד תעשה זאת, אבל עדיין. אם תמיד זה כולם נגד באיירן, עכשיו יש לנו חצי עונה של כולם נגד דורטמונד.

 הכדורגל של הקבוצה של יורגן קלופ סוחף, כיפי, נהדר, מרתק, מלהיב. אבל דורטמונד – אי אפשר להאשים אותה בזה – הרסה אלמנט אחד העונה בגרמניה – המתח. היא טובה מדי. אפשר לסגוד לה, אבל עדיף למוטט אותה בצורה דרמטית. שלא תדלג לאליפות. שתצלע, שיהיה לה דם על הפנים, בוץ על החולצות, שתרד לגליצ'ים ותילחם עד הסוף. אני אשמח אם דורטמונד תהיה אלופה, אבל רק אחרי מאבק ודרמה.

אז יאללה. כולנו באייר לברקוזן היום ובשבוע הבא כולנו שטוטגרט. בואו נקווה לאיבוד נקודות של BVB. יוחזר המתח לאלתר!

ויש לי רק בקשה אחת נוספת – מה שלא יהיה, גם אם יהיה מתח, שרק לא תהיה זו באיירן שתחגוג בסיום. בכל זאת גם בסרט מתח, לא הרעים אמורים לנצח.

**

יאללה,  רק חודש פגרה אבל מאוד התגעגעתי. הליגה הכי שמחה ומגניבה, האצטדיונים המלאים, כמות הגולים האדירה, הדרמות וההפתעות. זה חוזר אלינו. תחי הבונדסליגה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

עיר חרדית אצלי בבית
כדורגל זה גם משחק

No Comments

לוינטל 14 בינואר 2011

גם אני חזרתי

שיפוד רץ 14 בינואר 2011

שמחה כפולה ומכופלת :)

ואיך לעזאזל לא הכניסו את הגול הזה?
פשוט לראות ולהזיל ריר…

http://www.youtube.com/watch?v=8-DrSlFiucE

לוינטל 14 בינואר 2011

סידני סאם אולי פריצת העונה אם מתעלמים מדורטמונד וצעירי מיינץ

זנדר 14 בינואר 2011

שאלקה אלופה? בשנים האחרונות? אתה מתכוון ל1958?
טוב, היה צריך לבוא מתישהוא. גם אני בדיוק הוצאתי פוסט לקראת מחר…

לוינטל 14 בינואר 2011

אולי הנינים שלך אולי יראו את שאלקה אלופה

אביאל 14 בינואר 2011

אני רק מקווה שסיפור הופנהיים לא יחזור על עצמו, הפעם בהקשר של דורטמונד, אבל אני חושב שמן הסתם עכשיו יהיה לה קשה יותר, גם בגלל הרקורד של הסיבוב הקודם וגם שעכשיו כל הקבוצות יתאמצו יותר נגדה.

ואני מקווה שבבונדסליגה כמו בבונדסליגה הכל ישאר פתוח, כמו שהרגילו אותנו.

רפאל 14 בינואר 2011

דורטמונד לא אשמה שהיא מובילה בעשר נקודות את הטבלה ואליפות קובעים לפי מספר הנקודות הרב ביותר בסיומה.
האנובר גם לא אשמה שהיא משחקת בכ 60 אחוזי הצלחה ואין לה שום סיכוי לעשות שום דבר.
עיתונאי הספורט כן אשמים בכך שאינם יודעים להעלות על סדר היום הציבורי רעיונות שאנשי עסקים מן המניין יודעים להציע בקלות רבה עבור שיפור האטרקטיביות והספורטיביות בענף.

תומר חרוב 15 בינואר 2011

אנשי עסקים?

נעל קרועה 14 בינואר 2011

1-מתי לעזאזל רובן חוזר לשחק?לא זוכר עונה אחת בקריירה שלו בלי לפחות חצי עונה שהוא פצוע
2-איך זה שריברי הפך משחקן של 60 מיליון יורו לאפס אחד גדול?מה קורה עם האשמות של האונס ?
3-איפה באלאק משחק?הוא חסר לצ"לסי
4-אין מצב שבאיירן לא תסיים בין 2 הראשונות
5- מה הוא ההסבר שהליגה הזו צמודה בשנים האחרונות?

לוינטל 14 בינואר 2011

רובן מתאמן ואמור לשחק (כנראה כמחליף) מחר מול וולפסבורג.
ריברי הוא באמת אכזבה אבל עוד יחזור להראות ניצוצות מגדולתו, תהיה בטוח.
באלאק בנברקוזן.
ההסבר לכך שהליגה צמודה הוא שילוב של שני דברים: כישלון מקצועי בבאיירן (כשזה לא קורה, באיירן בורחת לליגה) וניהול שוויוני בחלוקת כספים מהליגה

שלו 14 בינואר 2011

כיוון שאני חי בעולם משלי, כידוע, אכתוב על המחזור הקרוב של רומא.

צ'זנה – רומא.

צ'זנה היא עיר במחזור אמליה-רומנה, קרובה לחוף האדריאטי של צ'רביה, קצת צפונית לרימיני. איזור זה מאופיין מצד אחד בחוף ים מקסים ומצד שני ברכס האפנינים (שמבתר את חצי האי לאורכו). חוף הים מאוד מאוד תיירותי בעונת הקיץ, ואילו בעונת החורף רוב האזור הופך שומם ועיירות הופכות רפאים.
כך שבסביבות נובמבר ניתן למצוא מלונות ארבעה וחמישה כוכבים במחירים מפתיעים של 80 יורו ללילה לזוג. אם לא ציינתי קודם כמובן הים הוא הים האדריאטי שבשונה מהים המערבי באיטליה (הקרוי התיכון) החופים הם חופי חול ולא זיפזיף, כך שהם יותר נעימים למגע. מי שהגיע במקרה לסביבה יכול גם לצאת לטיולים בהרים.

הקבוצה צ'זנה נעה בין הליגה הראשונה לשלישית די בעקביות כך שהיא משתדלת לא להיתקע יותר מדי שנים באף ליגה. בשערה עומד פרנצ'סקו אנטוניוני השוער האחרון שלקח אליפות עם רומא, בגיל 41 הוא נותן עונה סבירה מאוד ברזומה הוא מחזיק גם בשתי אליפויות של מילאן שראה בעיקר מהספסל, מדליה אולימפית מכסף (היה חבר הסגל אך לא שותף) ומדלית זהב מאליפות אירופה עד גיל 21.
בסיבוב הקודם מול רומא נתן הופעה הירואית ושמר על תיקו 0.
עבור רומא איבוד שתי הנקודות הוא בעייתי מאוד, לכן אסור לה לאבד אף נקודה בשבת.

רומא מגיע למשחק במצב חברתי בעייתי מאוד, שני השחקנים המובילים שלה הקפטן וסגנו פצועים, לא בכושר, מסוכסכים (מחק את המיותר). פיזארו שהיה המנוע בשנה שעבר , חולה, מתחלה, איחר לחזור מהחופשה, נעלב והתחפש לדוד לוי. מצד שני בורילו ווצ'יניץ' בכושר, פרוטה חזר ודוני יקבל צ'אנס מחודש בשער (לאור ההרחקה של ג'וליו סרג'יו). חואן פספס קצת במחזור הקודם ומקסס נותן את הנשמה בתקווה לחוזה חדש. אחרון מגיע מנז לנותן עונה הכי טובה שלו בצהוב-אדום.

בקיצור יש את כל התירוצים מדוע להכשל, אבל יש גם את כל השיבות להצליח.
ועוד חמישה ימים יש דרבי, אומנם גביע, אבל דרבי.

לוינטל 14 בינואר 2011

גדול, ספי בן יוסף האיטלקי אתה.
בשבוע הבא תיקח אותנו לדולומיטים? לקאפרי? אני סקרן

שלו 14 בינואר 2011

שבוע הבא קאליארי

נעל קרועה 14 בינואר 2011

1-מה קרה לאתלטיקו מדריד?
לפני שנה הם לקחו את התואר באירופה,ואתמול קריסה טוטאלית של ההגנה,היו צריכים לחטוף חמש,אך החזיקו עד הדקה ה 90 בהפרש של שער בלבד,עד שאחד האדיוטים של אתלטיקו מסר לאוזיל כדור ברחבה,הליגה הספרדית זו ליגה ללא הגנה בכלל,מענין כמה שערים מובקעים בספרדית בשנה לעומת האיטלקית או האנגלית
2-לדעתי מחיר של בלם טוב צריך לעלות הרבה יותר מאשר חלוץ,חלוצים וקשרים טובים יש כמו חול בכל ליגה,בלם טוב לא מוצאים בנרות,למה זה לא משתקף במחיר?
לדוגמה פיקה צריך לעלות יותר מאיניסטה ,ווידי"ץ צריך לעלות הרבה יותר מנאני
3-רונאלדו מבקיע כל כך הרבה,כמו קבוצה שלמה,מענין אם הסיטי יציעו לו משכורת כפולה פלוס 25 מיליון יורו דמי החתמה,אם הוא יסכים לעבור לשם,הרי הוא מבקיע בשבוע את כל השערים של טבז עד כה ?

moby 14 בינואר 2011

בנאדו עדיין לא תלה את הנעליים הוא חושב על מעבר לאירופה

שיפוד רץ 15 בינואר 2011

אולי מסרו לו ברחבה, אבל לפחות זה לא תרים תנגח

גמל (סתם גמל) 15 בינואר 2011

מעניין הקטע עם הבדלי המחירים בין בלמים לחלוצים.
אני מניח שחלק מהסיבה היא האטרקטיביות של החלוצים מבחינת הקהל, הרבה יותר חולצות של מסי נמכרות מאשר של פויול. אז קבוצות משלמות יותר כסף על חלוץ במחשבה שחלק גדול יותר מהמחיר הם יכסו במרצ'נדייס (או יותר מהר).
עוד סיבה לדעתי היא שבסגל של קבוצה יש ברוב המקרים יותר מגנים מחלוצים.

Comments closed