הטרדה מינית – גם עניין של גברים בספורט

שערוריית הסקס שמסעירה את הכדורגל הגרמני בשנה האחרונה

 

מנפרד אמרל היה סתם עוד עסקן כדורגל לשעבר ושופט בונדסליגה לשעבר. עד לפני שנה בדיוק. אז התפוצצה פרשיית מין שהסעירה את הכדורגל הגרמני. אמרל בן ה-63 שתפקידיו האחרונים היו חבר בוועד הפועל של התאחדות הכדורגל הדרום גרמנית ובעיקר דובר איגוד השופטים בהתאחדות הגרמנית, נאלץ אז לפרוש מתפקידו. זאת אחרי ששופט בונדסליגה צעיר, מוכשר ונאה בשם מיכאל קמפטר (אז בן 27) טען שאמרל הטריד אותו מינית (תמונה של השניים בלינק הזה). אגב גם קמפטר כבר שופט עבר.

   העניינים הגיעו לבית המשפט ושם מתנהלת כעת הפרשה המכוערת. אתמול היה שימוע בבית המשפט בו שני הצדדים הציגו את עמדתם. כמו במקרה של הנשיא קצב והניצב בר לב, גם כאן התלונה הגיעה תקופה מסוימת (אם כי קצרה יותר) אחרי התרחשות האירועים.

אמרל מכחיש ותובע את קמפטר על סך 150 אלף יורו בעוון פגיעה בשמו, הצהובון 'בילד' שחגג על הפרשה לפני שנה גם טען שעוד ארבעה שופטים צעירים, כולם בגילאי ה-20, טענו שאמרל הטריד או ניסה להטריד אותם. קשר מיני כלשהו היה בין אמרל (נשוי ואב לשתיים) לקמפטר. השאלה היא כמובן אם בהסכמה או בלחצים וניצול מרות של אמרל. וכאן כמובן יש מלחמת גרסאות.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

השניים הכירו כבר ב-2001, כשקמפטר עבר קורס שופטים ראשון ונקרא לחדרו של אמרל. אבל לפי התלונה הספציפית של קמפטר ההטרדה הראשונה מכיוונו של אמרל הגיעה ב-2008. קמפטר הסביר שהכל טראומתי מדי בשביל שהוא יזכור את כל האירועים שהיו. אבל הוא זכר עוד חמישה מקרים ספציפיים של הטרדות, כשהמיניות עולה כל פעם מדרגה וזה הגיע עד נשיקה צרפתית שנכפתה עליו ("הוא דחף את הלשון המלוכלכת שלו לפה שלי"). זה הסיפור בגדול.

***

יש כאן כמה שאלות שעולות, כמו למשל: ב-2008 קמפטר כבר היה שופט בונדסליגה ולא נזקק לקירבתו של אמרל. מצד שני קמפטר כן חשש מכוחו של אמרל ופחד שמא מעמדו כשופט בכיר ייפגע אם הקשר ייפסק. בנוסף לכך צריך להתייחס לחוות דעת פסיכולוגית על אופן ההתנהגות של הנפגעים בתקיפה מינית אחרי שנפלו ברשת של התוקף. לציבור הרחב שלא היה במצב של מותקף מינית לא יכול להבין ולהזדהות עם הקרבן והתנהגותו במקרים רבים. ואז עולות הטענות הבזויות, כמו אלה שכוונו לנפגעות הנשיא והניצב: "היא זונה" וכו'.

בכל מקרה ב-18 אפריל יתקיים השלב הבא במשפט. הבלוג רוצה שהאמת תצא לאור.

***

ולסיום מבחן אופי לקורא:

האם במהלך קריאת הפוסט חשבת/תהית/היגגת:

א. שאוהדים שקיללו את השופט 'הומו' במשחקים צדקו?

ב. ששופט כדורגל שפוגש שופט בבית משפט עשוי לשקול לשלוף לעברו כרטיס אדום?

ג. שגרמניה זה המקום בו הבעיות הפרטיות החשובות צצות בכדורגל ועולות לדיון ציבורי (ראו מקרה רוברט אנקה והדיכאון הקליני)?

ד. מי קורא את הפוסטים שלך, יא אהבל?

***

ולסיום כהרגלנו בקודש – שיר לשבת. והפעם לכבוד הקורא היקר חוסני מובארק שאני בטוח שמצא אפילו היום דקה להציץ בבלוג: "כמו צמח בר" של חווה אלברשטיין (מילים: רחל שפירא, לחן: נחצ'ה היימן) בביצוע המרגש של סי היימן. תחליפו את לשון הנקבה בזכר ותקבלו מונולוג פרידה של חוסני:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

העכבישים
לא לפחד כלל

No Comments

ארז (דא יונג) 11 בפברואר 2011

ה. "יא אללה, למה בארץ זה לא קרה. מי מאיתנו לא פינטז בצעירותו על עובדיה בן יצחק מסביר לצבי שריר מה זה באמת אופסייד פסיבי ואקטיבי?".

מאשקה 11 בפברואר 2011

ג'

moby 11 בפברואר 2011

ג. מתי כבר אצלנו יפורסמו הפרשיות הללו, מלוות בתצהירים. מתי בנין וברקו יתבעו את חבריהם לנבחרת על פגיעה בשמם הטוב? מתי נדע מאיפה הכסף של בעלי הקבוצות מגיע? מה קרה עם מוני? ועד מתי איזנברג?

שי 11 בפברואר 2011

מה עם השיר לשבת? :-(

לוינטל 11 בפברואר 2011

שי, אתה צודק. העניין טופל

שי 11 בפברואר 2011

תודה! שיר מדהים. כרגיל.

ארנון ד. 11 בפברואר 2011

תשובה ג'…לגמרי!

ד. ישראל 12 בפברואר 2011

ב' – אבל רק בישראל

Comments closed