הפּוּדֶל

קרלו אנצ'לוטי

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אני מודה שאני לא מאוהביו של קרלו אנצ'לוטי. יש לו כמה צדדים חיוביים ברזומה: שתי זכיות בליגת האלופות, כמה נצחונות גדולים, דאבל עם צ'לסי. אבל יש גם לא מעט נקודות שחורות: ב-11 עונות עם יובנטוס ומילאן השיג קרלטו אליפות בודדת, גם ההישגים בצ'לסי בעונה שעברה לא נבעו מבנייה של משהו אלא הסתמכות על הכוכבים שנשארו מימי ראניירי ומוריניו. ואם כבר מדברים על העונה שעברה – אי אפשר לא להיזכר במט סנדלרים שהוא אכל ממוריניו. והעונה הנוכחית היא ביי פאר הגרועה ביותר של צ'לסי בשמונה שנות הבעלות של רומן אברמוביץ'. ולא במקרה, כי אין סמכות מקצועית אמיתית ואת ההרכב קובע הבעלים.

הוא בובה, הוא יס-מן, הוא פודל, הוא חסר עמוד שדרה, אסקופה נדרסת ורק בגלל ההערכה המעטה שבכל זאת יש לי אליו, אמנע מלקרוא לו סמרטוט. 

לא פלא שהוא שרד שמונה שנים תחת עריצותו של סילביו ברלוסקוני ונכנע לתכתיבים הטקטיים והפרסונליים של הבוס. ותחת האוליגרך בצ'לסי, אנצ'לוטי שוב מבזה את עצמו. הוא שתק כשהעיפו בנובמבר – מבלי להתייעץ באנצ'לוטי או לומר לו משהו על כך מראש – את עוזרו הנאמן ריי ווילקינס, שקרדיט גדול מההצלחה בעונה שעברה יוחס לו.

וכשהשכן מבקש ממך פעם אחת חלב, ובטח ג'וינט, ואתה אומר כן, תהיה בטוח שהוא יחזור. אז צ'לסי עשתה רכש בחלון ההעברות והביאה ושחררה שחקנים שוב בלי להתייעץ במנג'ר. ומשהובא רכש ב-50 מיליון פאונד, אנצ'לוטי הבין מהבוס שהוא מחייב לשתף אותו. אבל יש דבר אחד בלתי נסלח אצל אנצ'לוטי – הביזוי של דידייה דרוגבה, הוא לא רק השחקן הכי טוב של צ'לסי, אין לה אף שחקן שיכול לצחצח לו את הנעליים ולבקש ממנו חלב או שאכטה. הוא עצום, אנטאצ'בל, ליגה אחרת. בעונה שעברה לבדו הוא הביא לצ'לסי ולאנצ'לוטי דאבל עם 37 שערים ו-15 בישולים ב-44 משחקים. כך שגם אם אתה רוצה לשלב את טורס, אין לך שום זכות לגעת בדרוגבה.

דרוגבה אולי מעט פחות טוב ממה שהיה ועדיין הוא מספר 1 בקבוצה. מי מאוהדי צ'לסי והאוהדים הנייטראליים לא התפוצץ וסינן קללות לעבר אנצ'לוטי אחרי החילוף של דרוגבה לפני שבוע בסטאמפורד ברידג'? דרוגבה ייצר כל דבר חיובי בצ'לסי באותו משחק והיה אחראי לקורה ולשני המצבים הנוספים היחידים של הבלוז. ההוצאה שלו היא אחת מהחלטות האימון הגרועות שראיתי לאחרונה. 

והערב שעה וחצי לפני המשחק כשראיתי שדרוגבה לא בהרכב, הבנתי שהעסק סגור. ניקולה אנלקה, סמל הלוזריות והאימפוטנציה, הועדף על דרוגבה בהרכב לצד הספרדי ההוא שלא כבש מאז שביבי היה שר האוצר בערך.  עם דרוגבה על המגרש, כמו שצ'לסי שיחקה, אין לי ספק שהיא הייתה כובשת במחצית הראשונה, אבל זה כבר היסטוריה.

אם אתם חושבים על המאמן הכי מנוגד והפוך לאנצ'לוטי תקבלו את ז'וזה מוריניו. אז נכון, אנצ'לוטי בחור סימפטי והייתם מעדיפים לאכול איתו ארוחת ערב מאשר עם מוריניו. אבל אילו שניהם היו מעלים הצגה, ברור לתאטרון של מי הייתם הולכים. בכל מקרה – אם שניהם דופקים אצלכם בדלת, אל תתנו להם חלב, ובטח לא ג'וינט…  אם כבר לתת משהו למישהו, זה לליאור זאדה. מברוכ למאמן העונה בליגות הנמוכות ומזל טוב לקטמונים היקרים שעלו ליגה.

**

נ.ב גיגס גאון, אבל על זה בטח השכן שלי בפינה השמאלית העליונה בדה באזר כבר כתב.

אנצ'לוטי במדי קבוצתו הבאה
ותודה לנטשה הנפלאה שלימדה אותי להחליק
טרילוגיה

No Comments

יואב 13 באפריל 2011

גם ארוחת ערב אני מעדיף לאכול עם המיוחד.

אביאל 13 באפריל 2011

זו סוג של התחכמות שיש לאנצ'לוטי ובתור אוהד צ'לסי שעוקב אחרי הקבוצה כל יום, הדבר חוזר על עצמו עם הרבה שחקנים, אם לאנצ'לוטי היה כבוד הוא היה הולך אחרי התקרית עם וויליקנס.
בכלל, לשחרר בקיץ חמישה שחקנים ולהביא בקושי שניים, לא להפסיק להגיד, גם לפני ינואר שהוא לא צריך חלוצים, שהוא לא צריך חיזוק אחרי שרשרת תוצאות מבזות ואז פתאום להחתים את טורס ביום האחרון של מועד ההעברות, פשוט לא מובן אנצ'לוטי.

לצ'לסי יש הגנה מעולה, קישור אחורי מעולה וחוד שעל הנייר אמור להיות מהמרהיבים שיש, אבל משום מה זה לא דופק העונה, אני חושב שזה קשור לכך שלאמפרד נחלש בצורה נוראית מאז הפציעה, צ'לסי חייבת קשר התקפי רציני.

לגבי דרוגבה, אין מילים, זו תיהיה טעות גדולה מצד צ'לסי לשחרר אותו בקיץ.

בעז 13 באפריל 2011

בקיצור קשה אולי להוציא את זה מהמקלדת באתר הזה (מדיניות מערכת) אבל….

לאברהם גרנט יש יותר שכל וביצים מאשר לאנצלוטי!!!!!

אנצלוטי בסך הכל רכב על השלד שבנה מוריניו ותוחזק ע"י אברהם שהגיע איתו הכי רחוק בצמפוינס.

בלי ההחלקה האומללה של טרי במוסקוה ………….

לוינטל 13 באפריל 2011

אני מסכים שגרנט ואנצ'לוטי שניהם מאמנים שנוחים לאברמוביץ', אבל יש כמה הבדלים ברזומה בכל זאת.
אני נזכר שפעם מוריניו אמר: אם תתנו לי לנהל ולאברמוביץ' לאמן תהיה קטסטרופה. אברמוביץ' טוב בניהול, בזכות זה הוא נהיה איש עסקים מצליח, ואני טוב בלאמן.

גיל שלי 13 באפריל 2011

זה קצת תמים להגיד שאברמוביץ נהיה עשיר בגלל יכולות ניהול טובות. מוריניו בטוח לא תמים, הוא אמר את זה עם קריצה

לוינטל 13 באפריל 2011

הוא היה רציני. אגב זוכר את משל הביצים שלו?
http://www.youtube.com/watch?v=hgGE3VH_LpE

בעז 13 באפריל 2011

כמובן שיש הבדל עצום בין ההישגים של אנצלוטי ושל גרנט. רק שיש פה זלזול ו/או תעלמות מזלזלת מההישג של אברהם גרנט. לקחת קבוצה שבנה מוריניוולדעת לא לחרבן אותה, וגם לא לתת לבוס החוכמולוג של צלסי לחרב אותה זה הישג לא מבוטל. עובדה שאנצלוטי המנוסה ומעוטר בכמה רמות ממר גרנט לא הצליח לעשות זאת.

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 13 באפריל 2011

דורפן דווקא לא כתב מילה על גיגס :)

לוינטל 13 באפריל 2011

כן, הוא שמר את מילותיו על גיגס לסוקראישיו http://WWW.SOCCERISSUE.COM למי שבכל זאת רוצה

אופיר 13 באפריל 2011

פוסט לפנים. דרוגבה הוא הגלאקטיקו האמיתי היחיד שאי-פעם היה לצ'לסי, כל היתר זה שמות גדולים.

אני בא מקטמון 13 באפריל 2011

חלב, ג'וינט, קובה חמוסטה, קובה במיה ויפרח הייתי נותן לליאור זאדה :)

YB 13 באפריל 2011

כשעמית הודיע לי 45 דקות לפני המשחק כי דרוגבה לא פותח בהרכב זו הייתה תגובתי במסרון: "לא ייאמן. אני בים המלח ורוצה להטביע עצמי. אנצ'לוטי מתועב, אפס מאופס. הכדורגל מת!"
ודבר אחד איני מבין: מדוע לשם שמיים עמית, היית מעדיף לאכול ארוחת ערב עם אנצ'לוטי ולא עם מוריניו?

לוינטל 13 באפריל 2011

אין על איטלקים באוכל.
מוריניו זה אחד שאם אתה לא שווה או עליון לו, הוא יגרום לך להרגיש נחות. גם נראה לי הוא אחד כזה שאם יהיה לו טלפון, הוא יענה וידבר חצי מזמן הארוחה.
אנצ'לוטי בחור נוח וצנוע, נעים יותר לבריות ונראה לי שהוא עדיין חידה שצריך לפתח אותה

מולי 13 באפריל 2011

קטמון עלתה. אלפי צופים, שלושה שערים, אושר צרוף…
הילד שלידי החל להתפלל שלא נחטוף כל פעם ששעריים עברו את החצי ואני לא הבנתי איך ילד בגילו כבר אימץ את מנטליות הלוזריות של הפועל ירושלים, שקטמון הבהירה אתמול שלא נדבקת אליה.

לוינטל 13 באפריל 2011

איזה מרגש. בשביל זה טוב שיש ספורט

עדי 13 באפריל 2011

כל הסלון התרעם על ההחלטה וברור- לאור השינוי במחצית השניה- שאם הוא היה פותח עם 10 רעננים סביבו (ולא נכנס כמחליף אחרי שה-10 התאבדו על רגלים של שחקני מנצ'סטר בלי שום רמז לכוונה לבצע משהו אחר) כנראה שהתוצאה הייתה לא רק אחרת אלא ייתכן שהפוכה.
ועדיין- גיגס גאון

שלו 13 באפריל 2011

עמית, אתה מגזים.
כמה מאמנים לקחו יותר מאליפות אחת ב 11 שנה.
ובאותו זמן לקחו פעמיים את ליגת האלופות.
בל נשכח שכל התקופה הזאת חשודה מבחינת אליפויות, זאת שנלקחה מיובה ב 2004-5 לא ניתנה לשנייה (שהייתה מילאן של אנצ'לוטי) ובשנה העוקבת ניתנה לאינטר שהייתה שלישית (אחרי מילאן של אנצ'לוטי שגם נענשה על קניית משחקים).
הרצון שלנו להמליך מלכים ואח"כ להפיל אותם לפעמים מעוור את עייננו.
יש את מוריניו ויש את פרגסון. יש עוד מאמנים טובים, אולי לא כמותם אבל טובים.
אלופה יש רק אחת, חלק מהספורט זה גם לדעת להפסיד.
כמה מאמנים היו מסרבים לאמן את מילאן רק בגלל שברלוסקוני מתערב לך בעבודה.
כמה היו מסרבים לאברמוביץ'.
אפילו מוריניו בסוף פוטר ולא התפטר, יש בעניין הזה הרבה כבוד אבל גם הרבה כסף.

לוינטל 13 באפריל 2011

שלו, כמה מאמנים בהיסטוריה העבירו 11 עונות בשתיים או שלוש הקבוצות הגדולות באיטליה וזכו רק באליפות אחת?
הקאלצ'ופולי הוא שערורייה: א. מילאן כמו שציינת גם הייתה מעורבת בקשר עם נציגי השופטים והורשעה בכך, אז אין לה שום זכות להקדים את יובה. חוצמזה נעשה עוול עצום ליובה, כי גם אינטר עשתה אותם דברים ורק הרוויחה מן ההפקר.
אני עד היום מאמין שמוג'י הוא AGNUS DEI QUI TOLLIS PECCATA MUNDI

שלו 13 באפריל 2011

באותה תקופה היו רק שתי קבוצות גדולות (יובה ומילאן) אבל זה לא באמת 11 עונות רק 9 (כי שתיים נפסלו), אנחנו גם לא יודעים עוד כמה עונות היו נגועות, היו שני פרויקטים אחד של לאציו ושני של רומא שלקחו אליפויות במחיר של כמעט פשיטת רגל (לאציו ממושכנת לעשרים שנה, ואם היא יורדת ליגה היא גם פושטת רגל כחלק מההסכם עם הלווים, רומא כמעט גרמה למשפחת סנסי לפשוט רגל בעיקבות אותה עונה אבל התפרקה מנכסיה, תראה איזה קבוצה הייתה לה אז ואיזה היום, איזה שחקנים שיחקו בהרכב ואיזה היום)

הפרשה עוד לא הסתיימה, לדעתי האליפות של 2006 תלקח מאינטר בטוח ואולי אף יותר, מנסים לסגור את הפרשה כי אין לה סוף והיא רסקה את הכדורגל האיטלקי, מבחינה אירופאית איטליה איבדה נציגה באופן ישיר מהפרשה, יובה לא מצליחה לחזור לעצמה ושחקנים זרים (ואפילו איטלקים) מעדיפים את ויאריאל על נגיד פיורנטינה או רומא שהן קבוצות לא פחות טובות ועם לא פחות מסורת.

דרך אגב ההבדל בין יובה לכל השאר היה בתחכום, השאר קנו משחקים בדרך הישנה והטובה, כסף מול תוצאה.

יובה שימנה את המערכות ככה שהיא קבעה למשל מי יהיו הקוונים, בכל הליגה. היא שלטה לא רק בתוצאות של עצמה אלא גם של היריבות.
היא שיחדה קוונים מבלי שהשופטים ידעו על כך, עפ"י הרעיון שקוון יכול להחליט על הרבה יותר דברים קריטיים כמו פנדלים, נבדלים יש/אין.
היא הקימה שיטה ועל כך נענשה יותר מהשאר.

לדעתי עם היו מנהלים טובים לסרייה א', הם היו דורשים מכל הקבוצות סטנדרטים מסויים למגרש (שיהיה כמו הג'וזפה מיאצה ולא כמו האולימפיקו ברומא/טורינו) סטנדרטים מסויימים למחירי הכרטיסים וכו',
מקימים ליגה מחדש (כמו שעשו בפרמייר ליג בזמנו), ומיישרים קו ומנקים שולחן לגבי שחיתויות העבר.
קובעים כמה אליפויות לקחה כל קבוצה בלי כוכביות ושטויות.

לגבי אנצ'לוטי צריך גם להעריך איך הוא מנווט בין כל כך הרבה אגו להיה במילאן, זה לא פשוט בכלל.

לוינטל 13 באפריל 2011

אני מסכים לגבי הסטנדארטים.
אני חושב שהכדורגל האיטלקי זקוק נואשות לשובו של מוג'י

לירן שבתאי 13 באפריל 2011

איך זוכה הפח הגדול אמר – "פווודדללל, אתה פווודדללל, אתה חייללל, לך תהיי פוודדללל שלה".

לוינטל 13 באפריל 2011

אגב לירן, אותו 'פודל' (לי-עוז) אוהד את קטמון.

נעל קרועה 13 באפריל 2011

התאוריה שלי היא שרומן אברמוביץ' החליט שדוגבה ואנלקה לא ימשיכו בשנה הבאה בצ"לסי,ולכן הוא כופה על אנצ'לוטי לשטף את טורס בכל משחק,הוא כבר וויתר על העונה הזו

IsraGooner 13 באפריל 2011

לוינטל, השארתי תגובה מפורטת (ולא אופטימית) בפוסט שלך על החדשות האחרונות ברמת ההנהלה בארסנל… ראיתי את זה מקודם באיחור, רק אחרי ימים נטולי חיבור אינטרנט נורמלי. אז תציץ בזמנך :)

לעניין הצ'אבס- טוב שהם עפו. קבוצה בלתי נסבלת ומגעילה, ללא ספק השנואה עליי ביותר. כן, יותר ממנצ'סטר יונייטד וגם יותר מספ*ס מעוררי הבחילה. כמות הטיפוסים הדוחים הכלולים בסטמפורד ברידג' (כולל דרוגבה… אבל שם הוא עוד עלול להיחשב לצדיק) גרמה לי אשכרה להיות בעד יונייטד בלי היסוס, בפעם השנייה בחיי. הפעם הקודמת הייתה בגמר הצ'מפיונס המסויט ב-2008. קבוצה שגורמת לי להיות בעד יונייטד חייבת להיות התגלמות הרשע עלי אדמות.

ושתי הערות לסיום:
1) בסוף שנות ה-90 ותחילת העשור הקודם, חשבתי ברצינות שגיגס הוא די אוברייטד. אני עדיין חושב שצדקתי. הבעיה היא שדיברתי על גיגס בן ה-27… כי גיגס בן ה-37 הוא שחקן וורלד קלאס, טוב יותר ממה שהיה פעם.
2) אברם לצ'לסי לאלתר.

לוינטל 13 באפריל 2011

ראיתי את התגובה שלך והתייחסתי.
חשבתי שכולם אוהבים את קאשלי קול וג'ון טרי, אבל אני מבין שאתה לא בעניין ;)

IsraGooner 14 באפריל 2011

גם לאנלקה לא סלחתי מעולם. גועל נפש מזוקק.

אשך טמיר המקורי 13 באפריל 2011

פוסט מצוין ומדויק
מדהים בעניין עם דרוגבה, הבנאדם שחקן מכוכב אחר.
האמת, כיף לראות את צ'לסי נכשלים, הם קצת מגעילים אותי..

בן 13 באפריל 2011

זה נשמע תמים להגיד שאברמוביץ' לא קובע לאנצ'לוטי הכל בצ'לסי, אבל זה מה שאני חושב. להגיד שאנצ'לוטי הוא בובה ופודל וכו' זה הפיתרון הכי קל ופשוט – ישנו אוליגרך שרכש שחקן ב-50 מיליון ליש"ט, השחקן לא פוגע והמאמן בכל זאת משתף אותו – אז ברור שהמאמן הוא פודל של האוליגרך וזהו הסיפור כולו.

מה לעשות שהמציאות מורכבת יותר. אין לי ספק שאברמוביץ' לא קובע לאנצ'לוטי את ההרכב. זה שאנצ'לוטי מרגיש לחץ ודחף לתת לטורס יותר דקות ממה שמגיע לו עד עכשיו, זה ברור. הוא גם הודה בכך במסיבת עיתונאים אחרי המשחק, שיכול להיות שזו היתה טעות שלו. אבל זה הדבר הכי טבעי בעולם. כל קבוצה שרוכשת שחקן בסכום כזה לא היתה מייבשת אותו על הספסל כל כך מהר. מי שצופה בצ'לסי בכל משחק יידע להגיד שלא בכל המשחקים טורס היה כל כך חלש, וגם בי היתה אופטימיות מסוימת שבמשחק כזה, נגד יריבה שהוא אוהב מאוד, הוא יבקיע. בכל אופן השיקולים של מאמן הם מאוד מורכבים, ואם אנצ'לוטי פותח עם טורס אי אפשר לפטור את זה בזה שהוא בובה של הבעלים וזהו.

אותה בובה של הבעלים לקח בעונה שעברה דאבל עם צ'לסי, שזה הישג חסר תקדים. להגיד שזה עם ההרכב שבנה מוריניו זה לא רלבנטי – מוריניו לא השיג דאבל בימיו בצ'לסי. ככה שלא צריך להיגרר למילה "סמרטוט" כדי להפגין חוסר כבוד.

וההנחה של כמה פה שאם דרוגבה היה פותח התוצאה היתה אחרת היא מה לעשות, לא מחוברת למציאות. נכון שדרוגבה נראה המסוכן מבין שחקני צ'לסי בשתי ההתמודדויות האלה, אבל הוא ממש לא שינה את התוצאה הכללית – לא בתוצאה בזמן שהיה על המגרש, ולא – פשוט כי יונייטד כקבוצה טובה הרבה יותר היום והוא לא משנה את זה. לא נעים להגיד אבל בכל 3 השנים הקודמות דרוגבה היה זה שדפק לצ'לסי את ליגת האלופות יותר מכל אחד אחר – החל מהגמר במוסקבה שהוא לא הופיע אליו וכלה במשחקים עם ברסה ואינטר. 3 עונות ברצף שדרוגבה מסיים את ליגת האלופות עם כרטיס אדום.

Comments closed